Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-09, 13:14   #2341
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość

My kupiliśmy Babydesign Husky (nowa wersja ma przepiękne hafty ) i też planujemy chodzić na wycieczki po lesie. Kształt gondoli jest w takim stylu jak Xmove (w sensie nie jest to jajo). W góry to myślę, że wygodniej nosidełko albo chusta, ale to pewnie wyjdzie w praniu
Mam sentyment do nazwy, bo w tym roku pożegnałam mojego drugiego huskyego, w zeszłym roku pierwszego. Przeżyły ze mną ponad 13 lat. Jutro obejrzę w sklepie wszystkie wózki dokładnie a dziś z mężem zrobimy rachunek sumienia, prześledzimy te nasze wypady pod kątem ilości i rodzaju plus może zrobimy wstępny plan na majówkę/Boże Ciało. Bo boję się, że okaże się, że terenówki potrzebujemy przez 4 dni w roku

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
A ja proszę o kciuki dzisiaj bo na 15 idę do dentysty :O Nie byłam już bardzo długo i jestem trochę przerażona co to będzie, choć po cichu liczę że może nic takiego nie znajdzie :-D
I jak coś to bez znieczulenia?
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 13:26   #2342
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

A ja jestem dziś bardo szczęśliwa Byliśmy na tym badaniu echo serca i tak fajnie pooglądałam dzidzie jak jeszcze nigdy a co najważniejsze to wygląda na to, że z serduszkiem jest wszystko dobrze. Tych przecieków już nie widać, więc chyba samo zarosło. Lekarka miała trochę trudny dostęp do serduszka bo mały miał cały czas nogi przy głowie i zaslonił serce 😊 i stopą smerał sobie po nosie, ogólnie ma dużą stopę i było widać na usg jak mu stoją włosy z tyłu głowy 😂😍 więc już wiem skąd mam taką zgage od jakiegoś czasu
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 13:26   #2343
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

W ogóle to pochwalę się Wam, że wreszcie się zebrałam się i uszyłam Małemu karuzelę kontrastową nad przewijak/łóżeczko. Będzie zajmowała jego uwagę przez pierwsze 2-3 miesiące pewnie. A potem zastąpię ją jakimiś filcowymi samolocikami.
Wzorowałam się na tym tutorialu: https://youandmie.com/2013/09/18/tut...infant-mobile/ przy czym wzbogaciłam swoją o czerwone elementy.
W załączniku zdjęcie jeszcze przed zszyciem.


A dziś byłam w lumpku w poszukiwaniu jakiś ładnych materiałów do uszycia królika Tildy. Znalazłam piękne beże, błękity i szarości, które właśnie schną na kaloryferze. Jutro zabieram się do pracy wzorując się na tym wpisie: http://starsinspirations.blogspot.co...ki-part-2.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png kar.png (402,8 KB, 46 załadowań)
__________________
27.03.2017

Edytowane przez Almat
Czas edycji: 2017-01-09 o 13:27
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 13:27   #2344
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

20170109_101351.jpg mamy 29t5d waga 1490g
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 13:29   #2345
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
A ja jestem dziś bardo szczęśliwa Byliśmy na tym badaniu echo serca i tak fajnie pooglądałam dzidzie jak jeszcze nigdy a co najważniejsze to wygląda na to, że z serduszkiem jest wszystko dobrze. Tych przecieków już nie widać, więc chyba samo zarosło. Lekarka miała trochę trudny dostęp do serduszka bo mały miał cały czas nogi przy głowie i zaslonił serce 😊 i stopą smerał sobie po nosie, ogólnie ma dużą stopę i było widać na usg jak mu stoją włosy z tyłu głowy 😂😍 więc już wiem skąd mam taką zgage od jakiegoś czasu
Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
Załącznik 6838806 mamy 29t5d waga 1490g
Jaki zgrabny nosek
Pisałam po swojej wizycie na echu serca jakie to fajne badanie, wszystko pięknie widać. W kolejnej ciąży też pewnie będę chciała je zrobić, nawet jeśli nie będzie żadnego wskazania
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 13:39   #2346
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Gratuluje udanych wizyt Ja mam wrażenie jakby mój brzuch był bardzo nisko...Mam nadzieję, zę to tylko moje wrażenie...
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 13:56   #2347
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
I jak coś to bez znieczulenia?
Nigdy nie miałam znieczulenia więc boję się go bardziej xD Umówiłam się na przegląd więc niecwiem czy nawet jeśli coś bedzie, będzie robić...

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
A ja jestem dziś bardo szczęśliwa Byliśmy na tym badaniu echo serca i tak fajnie pooglądałam dzidzie jak jeszcze nigdy a co najważniejsze to wygląda na to, że z serduszkiem jest wszystko dobrze. Tych przecieków już nie widać, więc chyba samo zarosło. Lekarka miała trochę trudny dostęp do serduszka bo mały miał cały czas nogi przy głowie i zaslonił serce 😊 i stopą smerał sobie po nosie, ogólnie ma dużą stopę i było widać na usg jak mu stoją włosy z tyłu głowy 😂😍 więc już wiem skąd mam taką zgage od jakiegoś czasu


Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
W ogóle to pochwalę się Wam, że wreszcie się zebrałam się i uszyłam Małemu karuzelę kontrastową nad przewijak/łóżeczko. Będzie zajmowała jego uwagę przez pierwsze 2-3 miesiące pewnie. A potem zastąpię ją jakimiś filcowymi samolocikami.
Wzorowałam się na tym tutorialu: https://youandmie.com/2013/09/18/tut...infant-mobile/ przy czym wzbogaciłam swoją o czerwone elementy.
W załączniku zdjęcie jeszcze przed zszyciem.


A dziś byłam w lumpku w poszukiwaniu jakiś ładnych materiałów do uszycia królika Tildy. Znalazłam piękne beże, błękity i szarości, które właśnie schną na kaloryferze. Jutro zabieram się do pracy wzorując się na tym wpisie: http://starsinspirations.blogspot.co...ki-part-2.html
Ooo zazdroszczę zdolności, super!
Ja dostałam taka zwykła karuzele i myślałam o tym żeby powiesić na niej na na zamiast zabawek to karty czarno-biale, ale jeszcze nie sprawdzałam czy w ogóle się tak da :-P
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-09, 14:04   #2348
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Jaki zgrabny nosek
Pisałam po swojej wizycie na echu serca jakie to fajne badanie, wszystko pięknie widać. W kolejnej ciąży też pewnie będę chciała je zrobić, nawet jeśli nie będzie żadnego wskazania
Też się cieszę z tego badania, nie będę już robić tych trzecich prenatalnych badań, tylko usg na wizytach bo dziś wszystko było dokładnie sprawdzone. Tylko muszę jeszcze załatwić inne skierowanie bo miałam od swojego lekarza, który przyjmuje prywatnie, a oni chcieli skierowanie od lekarza z NFZ. Zapłaciłam za badanie 280zl a jak doniose skierowanie to mi to zwrócą kasę. Teraz wydzwaniam po przychodniach kto mnie przyjmie szybko na nfz i zaraz na pierwszej wizycie wypisze takie skierowanie 😒


Śmieszne usta i nosek
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 14:10   #2349
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

1 ząb do zrobienia, reszta do kontroli za pół roku. Uff... A nie byłam u dentysty chyba 3 lata Cieszę się jak głupia że z głowy i że niecjest źle
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 14:55   #2350
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pantera super, u mnie nie było tak różowo, poszłam na kontrolę w listopadzie i miałam 6 zębów do robienia
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 15:05   #2351
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
W ogóle to pochwalę się Wam, że wreszcie się zebrałam się i uszyłam Małemu karuzelę kontrastową nad przewijak/łóżeczko. Będzie zajmowała jego uwagę przez pierwsze 2-3 miesiące pewnie. A potem zastąpię ją jakimiś filcowymi samolocikami.
Wzorowałam się na tym tutorialu: https://youandmie.com/2013/09/18/tut...infant-mobile/ przy czym wzbogaciłam swoją o czerwone elementy.
W załączniku zdjęcie jeszcze przed zszyciem.


A dziś byłam w lumpku w poszukiwaniu jakiś ładnych materiałów do uszycia królika Tildy. Znalazłam piękne beże, błękity i szarości, które właśnie schną na kaloryferze. Jutro zabieram się do pracy wzorując się na tym wpisie: http://starsinspirations.blogspot.co...ki-part-2.html

Zazdroszczę i podziwiam! Ja niestety totalne beztalencie, ale może dla maluszka bym zebrała szyki i coś by z tego wyszło.

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez klementyna1 Pokaż wiadomość
Gratuluje udanych wizyt Ja mam wrażenie jakby mój brzuch był bardzo nisko...Mam nadzieję, zę to tylko moje wrażenie...
Nie martw się, mój brzuch był bardzo nisko już 6 tyg temu, ale położna powiedziała, że jak nic się nie dzieje i na usg w porządku wyglądało, to nie ma co panikować
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-09, 15:36   #2352
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez asia_28w Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak rozwiązujecie kwestie ubierania dziecka na wyjście ze szpitala i na pierwsze spacery dopóki nie zrobi się ciepło?
Ja myślałam, żeby kupić jakiś polarowy/misiowy pajacyk i na niego nakładać kocyk, a teraz zaczęłam zastanawiać się nad zakupem śpiworka, który ma otwory na pasy bezpieczeństwa w foteliku. Wtedy mogłabym w niego zawijać dziecko i w foteliku i w gondoli w pierwsze chłodne dni...hmmm poradzicie coś ?
Ja kupiłam taki spiworek do fotelika/wozka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 16:49   #2353
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Tak jak obiecałam wrzucam brzuszek 30 tc.
Rośniemy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2217.jpg (62,1 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2216.jpg (62,9 KB, 65 załadowań)

Edytowane przez carla2607
Czas edycji: 2017-01-09 o 17:24
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 17:16   #2354
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

ładne brzuszki, gratki za usg

mój mąż właśnie przytachał jakieś urządzenie co oczyszcza z tego smogu i w domu pokazalo, że norma przekroczona 12x.....teraz dmucha, ciekawe czy to oczysci...masakra

ja jutro mam usg

co do dylematu ubraniowego w marcu, też nie mam pojęcia mam cienki kombinezon 62 ale on jest duży, mam jakieś ciepłe misiowate kurteczki
coś będę kombinowała
__________________
Iza - łowca zabawek

Blog z recenzjami książek dla dzieci, zabawek, przepisy oraz pomysły na pokój Malucha
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 17:36   #2355
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny na L4!! Jakiej wysokości dostajecie zasiłki chorobowe teraz? Mój pracodawca delikatnie mówiąc robi mnie w wała i co miesiąc dostaję inną kasę :/ Bo biedna Pani kadrowa ma problemy z policzeniem prawidłowym. Ten miesiąc niby jest już wyprowadzony na czysto i właśnie dostałam przelew. Jest to dokładnie taka kwota jaką dostawałam pracując. A chyba powinna to być kwota trochę wyższa skoro nie odprowadzają teraz moich składek emerytalnych?

Błagam pomóżcie, bo osiwieję zagłębiając się w temat. Kadrowa tego nie ogarnia z księgowością, a co dopiero ja mam powiedzieć
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 18:14   #2356
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja niestety nie pomoge bo u mnie tez glaby i chyba o mnie zapomnieli i jutro bede dzwonic bo tez mi sie cos tu nie zgadza i to o bardzo duzo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 18:15   #2357
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Kwota na l4 powinna byc wyzsza niz normalne poniewaz czesc skladek jest oplacana przez panstwo. Przy minimalce to ponad 100 zl bodajze, nie pamietam dokladnie u mnie co miesiac jest inna wyplata co wynika z tego do kiedy mam l4 a kiefy zaklad rozlicza wyplaty no gdy wyliczaja 20 a Ty masz l4 do 24 to od 25 licza jakbys wrocila do pracy (bo przeciez to mozliwe...) w nastepnym miesiacu splacaja roznice ale znow jest ta sama akcja bo l4 np jest do 23... zawile to ogolniepoza tym jezeli przed l4 dostalas jakies nagrody, premie itp to znaczna ich czesc wlicza sie do wysokosci l4 kwestia z jakiego sa tytulu itp generalnie zasilek chorobowy powinien byc wyzszy niz nornalna wyplata

32w3d 2200gr, szyjka zamknieta, nadal mam sie oszczedzac bo Dzidzia nisko w gratisie bakterie w moczu wiec leki ale to mi nie psuje humoru na nastepnej wizycie pobranie posiewu na paciorkowce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 18:19   #2358
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
Tak jak obiecałam wrzucam brzuszek 30 tc.
Rośniemy
Super! Mam podobny

Cytat:
Napisane przez Gabi2 Pokaż wiadomość
ładne brzuszki, gratki za usg

mój mąż właśnie przytachał jakieś urządzenie co oczyszcza z tego smogu i w domu pokazalo, że norma przekroczona 12x.....teraz dmucha, ciekawe czy to oczysci...masakra

ja jutro mam usg

co do dylematu ubraniowego w marcu, też nie mam pojęcia mam cienki kombinezon 62 ale on jest duży, mam jakieś ciepłe misiowate kurteczki
coś będę kombinowała
Z tym smogiem to jest dramat My mieszkamy jeszcze w dzielnicy kamienic i tu smrodzą z kominów :/ A co to za urządzonko? Pewnie żeby to miało sens musiałoby pracować 24/7 ...

za usg
Ja czekam z kombinezonem itp do porodu, najwyżej mąż albo mama będą kupować na wyjście ze szpitala

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
Dziewczyny na L4!! Jakiej wysokości dostajecie zasiłki chorobowe teraz? Mój pracodawca delikatnie mówiąc robi mnie w wała i co miesiąc dostaję inną kasę :/ Bo biedna Pani kadrowa ma problemy z policzeniem prawidłowym. Ten miesiąc niby jest już wyprowadzony na czysto i właśnie dostałam przelew. Jest to dokładnie taka kwota jaką dostawałam pracując. A chyba powinna to być kwota trochę wyższa skoro nie odprowadzają teraz moich składek emerytalnych?

Błagam pomóżcie, bo osiwieję zagłębiając się w temat. Kadrowa tego nie ogarnia z księgowością, a co dopiero ja mam powiedzieć
Też się chętnie dowiem, bo czekam na pierwszy przelew i nie wiem czego się spodziewać, ale to pod koniec miesiąca dopiero... Możesz też sprawdzić sama na szybko, bo w necie są kalkulatory ile powinnaś dostać, może chociaż tak spróbuj?

Moja ewolucja



A jeszcze chciałam zapytać czy ma któraś namiary na białe łóżeczko, zupełnie proste, bez żadnych "wygibasów", same szczebelki, ew. zabudowane na szczytach. 120x60, 3 poziomy regulacji, z szufladą?
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017

Edytowane przez pantera09
Czas edycji: 2017-01-09 o 18:21
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 18:23   #2359
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Youan chyba Twój maluch jest dość duży, co? Jestem mniej więcej na tym samym etapie i moja mimo, że trochę starsza wg usg to jednak mniejsza od Twojego; )

Almat, kradne pomysły, super są!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-09, 18:35   #2360
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny, gratuluję Wam udanych wizyt, nie tylko u ginekologów
Interewcia, cudne zdjęcie.
Zgrabne macie brzuszki. Nie to co ja. Przy Was czuję się jak wieloryb. W ogóle to oglądając swoje fotki doszłam do wniosku, że przesadziłam z jedzeniem i zastanawiam się, gdzie się podziała ta fajna 56-kg dziewczyna Waga mi padła, ale z pewnością mam już 14 kg na plusie. Jutro wizyta to się dowiem.
Klementyna, nie bardzo rozumiem jak się przypina dziecko w tym otulaczu. On ma jakieś wycięcia na pasy?
Almat, zdolniacha z Ciebie. A z czego zrobiłaś to kółko/ramkę, na której to wszystko się trzyma? Kompletnie nie znam angielskiego...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20161002_20_06_34_Pro.jpg (51,7 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20161220_11_40_27_Pro.jpg (46,2 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20170109_18_53_55_Pro.jpg (51,1 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20170109_18_54_47_Pro.jpg (53,5 KB, 53 załadowań)
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 18:50   #2361
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pantera, http://www.lozeczkadladzieci.com/251...biale-szuflada Ja też szukam prostego białego, ale bez szuflady. Fajnie się szuka na tej stronce.
Jeśli chodzi o pensję to wg mojej wiedzy od wynagrodzenia chorobowego pobiera się składki ZUS. Wynagrodzenie to może być wyższe od pensji, ponieważ jako podstawę do jego obliczenia bierze się średnią z 12 miesięcy poprzedzających pójście na chorobowe. Jeśli ktoś dostał jakąś premię, trzynastkę czy nagrodę to wówczas te składniki mają wpływ na wyższe chorobowe. Czym innym jest zasiłek chorobowy, który płacony jest po 180 dniach wynagrodzenia chorobowego. Tu nie wiem jakie obowiązują zasady.
A co do powietrza to ja jestem "wieśniaczką" z wyboru i bardzo sobie to chwalę. Woleliśmy budować dom na wsi, która nie leży przy głównej drodze i jesteśmy naprawdę zadowoleni z jakości powietrza, z ciszy i spokoju i z własnego ogromnego podwórka, po którym już niebawem będzie zasuwać nasza Zuzia
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 18:56   #2362
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny ale macie piękne piłeczki ja to się chyba takiej doczekam dopiero przed samym porodem
Za to wszystko idzie mi w uda i tyłek

My właśnie wróciliśmy z zakupów. Kupiliśmy łóżeczko, stolik do przewijania, podkładkę do przewijania i pokrowiec na nią, zestaw pojemników do tego. Mąż kończy też skręcać komodę, którą kupiliśmy w czwartek, dokupiłam sobie do niej przegródki i od jutra mogę zacząć prać ciuszki
Zaraz będziemy zamawiać materac do łóżeczka
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 19:17   #2363
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Kajusia przecież Ty szczupła jesteś! Tylko brzuch duży; )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 19:51   #2364
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Uśmiechnięta, kradnij


Absolutnie dementuję plotki o jakichkolwiek talentach manualnych jakie miałabym posiadać. Mam dwie lewe ręce! Ale przy szyciu czegoś dla dzieci nie liczą się zdolności tylko chęci. To nie musi być idealne, ważne żeby pełniło swoje funkcje. Maszyna do szycia przyspiesza pracę, ale można się obejść bez


Królikowi łapki górne lub dolne (jeszcze nie zdecydowałam) chyba wypełnię opakowaniami od cukierków żeby szeleściły, a więc wzbudzały zainteresowanie


Jeśli chodzi o ten okrąg to początkowo szukałam czegoś w pasmanteriach i sklepach budowlanych, ale nic nie mogłam znaleźć. Skończyło się na wygięciu (przy użyciu puszki i garnka, tu mąż mi pomógł) zwykłego wieszaka metalowego, który potem owinęłam czarną tasiemką.


Kajusia, szczuplutka jesteś! Zobaczysz, że szybko wrócisz do starej wagi zwłaszcza jeśli będziesz karmić piersią.


Asia, na kiedy masz termin, że już takie fajne i konkretne zakupy robicie?


Gabi,
przestraszyłaś mnie z tym smogiem w domu. Łudziłam się, że jeśli mam zamknięte okna to jednak jestem w miarę bezpieczna (licząc, że przez szpary niewiele się przeciśnie)


Arbuziak, co do pensji to tez nie pomogę, bo w listopadzie wpłynęła mi za mała (policzyli jakbym pracowała do 24.11) a w grudniu z kolei doliczyli zaległą kwotę plus pomniejszyli o podatek za dodatkowe świadczenia socjalne typu bilety do kina. Ale generalnie wpływa mi mniej niż normalnie, bo w tym roku dostałam sporą podwyżkę a średnią liczą za dłuższy okres
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 19:54   #2365
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Jutro jeszcze spr finansowan9ie skladek bo juz teraz zwatpilam o tej porze nie mam sil zaglebiac sie w temat...jejciu mam taka ochote na chipsy ze zaraz zwariuje aaaa musze to przespac chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 20:12   #2366
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat na 24 marca Wydaje Ci się za szybko ? Myślałam, że jestem z tych bardziej w tyle jeśli chodzi o wyprawkę
Tak serio to po prostu chcieliśmy to mieć z głowy, już wcześniej miałam upatrzone co chcę, więc lepiej rozłożyć wydatki w czasie. I tak łóżeczko i przewijak powędrowały do komórki lokatorskiej, na razie ich nie składamy A chciałabym mieć wszystko, łącznie z akcesoriami higienicznymi do szpitala dla mnie i dla dziecka gotowe max do połowy lutego.
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 20:15   #2367
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Jeśli chodzi o wynagrodzenie na L4 to ja też się na tym nie znam, ale jak pracowałam to miałam co miesiąc takie same wynagrodzenie plus nadgodziny rozliczane raz na trzy miesiące, teraz też mam na L4 stałą kwotę. Około 200zl więcej dostaję, niż wtedy kiedy pracowałam. I niezależnie od tego jaką mam datę na L4, to zawsze mam rozliczenie od 1 do ostatniego dnia miesiąca.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 20:46   #2368
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez asia_28w Pokaż wiadomość
Almat na 24 marca Wydaje Ci się za szybko ? Myślałam, że jestem z tych bardziej w tyle jeśli chodzi o wyprawkę
Tak serio to po prostu chcieliśmy to mieć z głowy, już wcześniej miałam upatrzone co chcę, więc lepiej rozłożyć wydatki w czasie. I tak łóżeczko i przewijak powędrowały do komórki lokatorskiej, na razie ich nie składamy A chciałabym mieć wszystko, łącznie z akcesoriami higienicznymi do szpitala dla mnie i dla dziecka gotowe max do połowy lutego.
Ulala... tylko 3 dni przede mną
Ja planowałam takie zakupy na początek marca :big grin:
Do środy mam odłożony fotelik i mąż mi mówi, że to za wcześnie, że to zła wróżba. Chyba pokażę mu Twój wpis
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 20:55   #2369
asia_28w
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 274
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat ja tam wolę mieć wszystko przygotowane, niż w razie wcześniejszego porodu stresować się, że czegoś nie mam. Przecież wiele kobiet rodzi przed terminem, w 7, 8 miesiącu. Wolę być przygotowana w razie potrzeby. A za miesiąc mogę też nie mieć sił latać po sklepach
asia_28w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-09, 20:57   #2370
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja mam termin na 23.03 i w tym tygodniu przyjdzie łóżeczko z materacem i pościelą, wózek i fotelik już mamy kupiony. Ciuszki dla dziecka dziś zaczęłam prać i jak mąż zobaczył ciuszki rozwieszone na trzech suszarkach to się pytał czy aby na pewno czekamy na jedno dziecko 😅 Jeszcze musze dla siebie dokupić rzeczy do szpitala i kosmetyki dla dziecka, pieluchy itp.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.