Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-26, 21:25   #4321
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

No ale pierogi jednak dość kaloryczne a było ich trochę, myśle że U spokojnie ale jeden dzień to nic wielkiego
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 22:10   #4322
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez LilyHoney Pokaż wiadomość
No ale pierogi jednak dość kaloryczne a było ich trochę, myśle że U spokojnie ale jeden dzień to nic wielkiego
Nie przesadzaj od razu że to Uuu według mnie do U to daleko z jej jadłospisem. To że wpadły pierogi i masło o niczym nie świadczy.
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 22:36   #4323
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
raz na jakiś czas mogą , a ty mi nie powiesz , że jadasz codziennie kurde dziwnie wpisujecie te literki . jak zjadasz więcej a twój cel to utrzymanie wagi a nie przytycie to piszesz utrzymanie . jejciu przecież tutaj chodzi o was cel a nie o to , że dzisiaj zjadłyście więcej.

wolę się tutaj już nie wypowiadać bo szkoda słów

Cytat:
Napisane przez Bella_Swan90 Pokaż wiadomość
Moje R,
usiłowalam trochę czytać ten wątek, ale przy niektórych R widze strasznie dużo jedzenia... ja bym nigdy nie schudla jedząc tyle... mam zamiar zacząć trochę ćwiczyć, ale to gdzieś za tydzień lub dwa...
Dziś zjadłam sporo, czuję się najedzona, proszę o ocenę Ile to może być kcal?
Tak, obżeramy się jak nie wiem co na naszych R, wiesz żadna z nas w ogóle nie chudnie, tylko sobie dla poprawy humoru piszemy, że jesteśmy na R Na pewno pękasz z przejedzenia po takiej furze jedzenia jak dzisiaj sobie zafundowałaś
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 23:46   #4324
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

z ciekawosci napisze swoje

8.00 platki 'special k' z owsa z wychudzonym mlekiem 0.5%
11.00 kromka razowca z lyzka pasty z tunczyka i kukurydzy, actimel
13.00 jogurt w formie ryzu na mleku - maly
16.00 obiad jamajski - kurczak z ryzem z mlekiem kokosowym i czerwonym grochem, bananem plantain, salatka
19.00 na silowni- napoj energetyzujacy lucozade
21.00 pol jablka, zdrowy wafelek z orzechami, jogurt activia

za malo warzyw, za malo protein po treningu, za malo owocow rano
kazdego dnia sie ucze
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 07:53   #4325
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez viline1988 Pokaż wiadomość
Nie przesadzaj od razu że to Uuu według mnie do U to daleko z jej jadłospisem. To że wpadły pierogi i masło o niczym nie świadczy.
No nie wiem, takie 12 pierogów jeśli były spore i na słodko jeszcze to myślę, że spokojnie mogły mieć nawet koło 800kcal plus do tego jeszcze pozostałe posiłki, na moje oko kalorycznie na pewno jest U
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 08:28   #4326
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez LilyHoney Pokaż wiadomość
No nie wiem, takie 12 pierogów jeśli były spore i na słodko jeszcze to myślę, że spokojnie mogły mieć nawet koło 800kcal plus do tego jeszcze pozostałe posiłki, na moje oko kalorycznie na pewno jest U
A jakby było ich z 15, to pewnie nadawałyby się na już na P...
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 08:50   #4327
Bella_Swan90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

O matko, no nie przesadzajcie... może i Wy chudniecie na diecie powyżej 1000 kcal, ale ja nie mam czasu ćwiczyć, siedzę cały dzień przed komputerem w pracy... to ileż ja tej energi potrzebuję? Znalazlam fajną stronę ilewazy.pl i wg tego policzylam swój jadłospis:
1. 220
2. 200
3. 150
4. 200
=770
Może i troszkę malo, ale nie czulam tego, bylam pewna że jest troszkę ponad 1000...

No to podaję dzisiejszy planowany, proszę o ocenę, ale poważną a nie robienie sobie jaj...
(doczytalam że tutaj poniżej 1000 kcal to wbrew regułom, przepraszam zatem, ale ten już na bank ma ponad lub chociaż około)

1. Biała bułka ślimaczek z makiem, posmarowana masłem z całym pomidorem i plasterkiem szynki, jabłko
2. Jogobella pieczone jabłko, 2 wafle ryżowe
3. 2 paluszki rybne, opakowanie fasolki szparagowej
4. kanapka z chleba fitness ze śliwką z niskosłodzonym dżemem wiśniowym
5. serek wiejski lekki
(wychodzi mi jakieś 1100)

i jak?

Edytowane przez Bella_Swan90
Czas edycji: 2010-02-27 o 09:02
Bella_Swan90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 09:34   #4328
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Monisia :) Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze R

10:00 fitella orzechowa z rodzynkami + 2 łyzki płatków owsianych+ połowa banana+ starte jabłko+ mleko 2% ok szklanki Ok, następnym razem darowałabym sobie tę fitellę i dodała więcej zwykłych płatków czy otrębów Fitella ma jednak poro cukru.

tak sobie tym pojadłam, ze w porze drugiego śniadania nie byłam głodna
No hm, lepiej jednak zjeść wartościowy posiłek (:

13:00 wieśniak + garść orzechów + łyżeczka dżemu malinowego + otręby z czerwoną pożeczką ok, a warzywa? warzyyywaaa !

15:00 1 ryba na parze (minataj)+dużo warzywek gotowanych na parze mam nadzieję, że ta rybka spora była i warzyw faktycznie 'dużo' (a nie jedna rzodkiewka.. )

18:00 połowa makreli wędzonej+ resztki z godziny 13:00 (szkoda mi było wyrzucić) resztki? tzn? ;p

20:00 zamierzem zjeść twaróg chudy+jogurt naturalny+ z warzywkami :pomidorek koktajlowy, ogórek, cebula, papryka i kakao niskotłuszczowe z mlekiem 2% bez cukru super, tylko to kakao lepiej w pierwszej połowie dnia
i jak w miarę?
piłam wodę, zieloną i czerwoną herbatę

oceni ktoś? powiedzcie mi czy jem wystarczającą ilośc jak na stosunkowo niewielką ilość ruchu? dziś tylko zumba fitness 30 minut i ok.50 brzuszków
Jeśli nie jesteś głodna to ok, grunt żeby jeść mniej ale częściej Jednak do drugiego śniadania dorzuciłabym ww (przekładając orzechy do podwieczorku), trzeba mieć energię do końca dnia (albo dorzucić jakiś ryż czy makaron do obiadu - jak wolisz) Ogólnie ładnie. Jest białko, nnkt. MAŁO WARZYW!
_________________________ ___________
Cytat:
Napisane przez mikusia1302 Pokaż wiadomość
Rrr...
I: musli lubella "zimowe" 50 g + activia do picia truskawka- poziomka, kawa z mlekiem i cukrem To musli zastąpiłabym owsianką, na słodko, na słono, jak kto lubi. Activia jest słodzona przez co także na redukcji niepolecana (raz na jakiś czas można, owszem! ale zamiast tego możesz kupić jogo nat i wkroić warzywa )
II: bułka owsiana duża z plastrem schabowej pieczeni i serem żółtym, do tego warzywka, polane keczupem, jabłucho Na R unikamy raczej żółtego sera (tłusty) i keczup też bym wywaliła (sporo cukru). Reszta ok
III: pół nesvity jakiejś nowej pomarańczowo- czekoladowej (ohydna była więc dlatego tylko pół ) To nie posiłeeek! Nie ma białka, warzyw, żadnych nnkt. Nesvita to sama chemia, byłoby lepiej gdyby tutaj znalazł się homo albo wieśniak z orzechami..
IV: activia wiśniowa, cappuccino z mlekiem i cukrem (2x), jabłko duże
Kolacja?To nie kolacja, już prędzej drugie śniadanie.. Owoce do godziny 16 (cukry proste), cappucino.. na dodatek z cukrem? wywaliłabym.. no i znowu słodzony jogurt.. Kolacja musi być białkowa (biały ser, wieśniak, tuńczyk, kurczak, jajko..)
dzisiaj chyba nie za bardzo coo? :/
Słabo.. prawie żadnego białka (mięso, ryba, jajka? ), żadnych nnkt, mało warzyw, zła kolejność posiłku, za dużo cukru (te jogurty i produkty w proszku) + cukier w kawie, mało, mało, mało.. i źle jakościowo.. wiem, że jestem straszna i mnie znienawidzisz za tę ocenę, ale jest nieciekawie..
_________________________ _________________
Cytat:
Napisane przez szazer Pokaż wiadomość
R

1: 2 grzanki z chleba tostowego graham z ogorkiem i pomidorem, pomarancza, kromka razowego chleba z ogorkiem nie ma białka, ale ogólnie ładnie i pożywnie
2: 1/2 duzej,grubej marchewki,1/2 czerwonej papryki,kanapka z razowca z twarogiem i szynka,2 suche chlebki a'la wasa Te wasy bym wywaliła bo to takie 'suche nic'.. Mam nadzieję, że twarogu było DUŻO
3: sałatka grecka z kfc-bez sosu, pałka z kurczaka Pałka? jak duża? mam nadzieję, że spora
4:jablko,1/2 czerwonej papryki,migdały + herbata z miodem i cytryna-cos mnie bierze To ma być posiłek? Jabłko wywal do śniadania, migdały do podwieczorku (+białko) i tylko pół papryki?.. mało. Jeśli to kolacja to jest jakoś mało kolacjowa jak na R..
Jak jadłospis wyżej.. Podobnie, kiepsko jakościowo, ogólnie niewiele. Widać zapychasz się warzywami i unikasz 'konkrtnego' jedzenia, tak nie może być. Mało białka! (tylko ten kurczak i twaróg (nawet nie wiadomo ile go było..) ) prawie w ogóle nnkt - tylko migdały na kolację, jak wyżej - zła kolejność posiłków - te CAŁĄ kolację można przerzucić do drugiego śniadania i zrobić porządną i smaczną kolację..
_________________________ ________________
jw.
Czuję, że po tych dzisiejszych ocenach niektóre dziewczyny mnie znienawidzą..
__________________


plecaczkiem: 7250 km
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 09:46   #4329
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez LilyHoney Pokaż wiadomość
No nie wiem, takie 12 pierogów jeśli były spore i na słodko jeszcze to myślę, że spokojnie mogły mieć nawet koło 800kcal plus do tego jeszcze pozostałe posiłki, na moje oko kalorycznie na pewno jest U

I co z tego, że 800kcal dalej twierdzę że to nic nie znaczy. Dziewczyny co niektóre na R jedzą po 1800kcal i chudną. Ja dzisiaj swojego jedzenia nie wstawię bo mi powiesz że to P będzie Opijam prawko więc wpadnie ciasto, jakieś paluszki, chipsy i alkohol. No tragedia po prostu napewno od jednego dnia moje Uuuu legnie w gruzach. Jednodniowy jadłospis o niczym nie świadczy. Ja na R jadłam pierogi a nawet schab w panierce z ziemniakami się znalazł i jakoś schudłam tyle ile chciałam czyli U to na pewno nie było. Stresujesz tylko dziewczynę
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 10:46   #4330
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez viline1988 Pokaż wiadomość
I co z tego, że 800kcal dalej twierdzę że to nic nie znaczy. Dziewczyny co niektóre na R jedzą po 1800kcal i chudną. Ja dzisiaj swojego jedzenia nie wstawię bo mi powiesz że to P będzie Opijam prawko więc wpadnie ciasto, jakieś paluszki, chipsy i alkohol. No tragedia po prostu napewno od jednego dnia moje Uuuu legnie w gruzach. Jednodniowy jadłospis o niczym nie świadczy. Ja na R jadłam pierogi a nawet schab w panierce z ziemniakami się znalazł i jakoś schudłam tyle ile chciałam czyli U to na pewno nie było. Stresujesz tylko dziewczynę
Ja na R czasem(jakoś 2 razy w tygodniu) jadłam ziemniaki, w dodatku smażone na oleju (tak, te paskudne ziemniaki, które na R w ogóle się nie nadają! nie wspominając o tym, że smażone), a mimo to w ciągu 2 miesięcy schudłam 3kg. I też jakoś specjalnie wtedy nie ćwiczyłam - ba, nawet wcale, bo taki okres był, a wszystkie jadłospisy miałam na ponad 1200kcal. Nie wyobrażam sobie jeść poniżej 1000kcal - dla mnie to głodówka. A to, że inne tyją na tym powyżej 1k kcal, to same sobie są winne - mają nierozkręcony metabolizm i jak wcześniej jadły poniżej, to dostarczając nagle organizmowi więcej żywności trochę mogą nabrać ciała, ale to szybko by zgubiły.

Cytat:
1. Biała bułka ślimaczek z makiem, posmarowana masłem z całym pomidorem i plasterkiem szynki, jabłko powinnaś dać ze 2 plasterki tej szynki, jeszcze może jakiś serek czy coś
2. Jogobella pieczone jabłko, 2 wafle ryżowe wafle są be, lepiej by było zjeść jakieś musli do tego jogurtu już
3. 2 paluszki rybne, opakowanie fasolki szparagowej 2 paluszki rybne na obiad? no proooooszę Cię, rozumiem że małe te paluszki? więc powinnaś ich zjeść przynajmniej z 6!
4. kanapka z chleba fitness ze śliwką z niskosłodzonym dżemem wiśniowym nie za dużo tych słodkości na R? lepsza byłaby kanapka z jakimś serkiem/wędliną i do tego warzywa
5. serek wiejski lekki a gdzie warzywa??
I w ogóle to brakuje nnkt.
Wg. mnie ten jadłospis nie ma powyżej 1000kcal, poza tym mało wartościowego jedzenia.

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Wrzucam jeszcze moje dzisiejsze Rrrr:

ś: omlet z 2 jaj, 50g płatków owsianych, duża łycha dżemu truskawkowego, jabłko, zielona herbata - ok. 450kcal
: 2 kromki chleba z ziarnami z serkiem homo i papryką - ok 180kcal
o: mięso mielone smażone na teflonie z cebulką i czosnkiem, do tego 200g fasolki zielonej i woreczek ryżu brązowego - ok. 500kcal
k: sałatka z tuńczyka, jajka gotowanego, ogórka konserwowego - ok. 100kcal

Razem jest ok. 1200kcal.

Do tego idę na całą noc do pracy i zamierzam zjeść jakieś 3-4 kanapki z serkiem homo, jajem, papryką... Ale pewnie dlatego, że to w nocy, i w ogóle, to z mojego R pewnie wg niektórych zrobi się P
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 10:56   #4331
Monisia :)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 283
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez zjedzmniebejbe Pokaż wiadomość
Jeśli nie jesteś głodna to ok, grunt żeby jeść mniej ale częściej Jednak do drugiego śniadania dorzuciłabym ww (przekładając orzechy do podwieczorku), trzeba mieć energię do końca dnia (albo dorzucić jakiś ryż czy makaron do obiadu - jak wolisz) Ogólnie ładnie. Jest białko, nnkt. MAŁO WARZYW!
_________________________ ___________

Słabo.. prawie żadnego białka (mięso, ryba, jajka? ), żadnych nnkt, mało warzyw, zła kolejność posiłku, za dużo cukru (te jogurty i produkty w proszku) + cukier w kawie, mało, mało, mało.. i źle jakościowo.. wiem, że jestem straszna i mnie znienawidzisz za tę ocenę, ale jest nieciekawie..
_________________________ _________________

Jak jadłospis wyżej.. Podobnie, kiepsko jakościowo, ogólnie niewiele. Widać zapychasz się warzywami i unikasz 'konkrtnego' jedzenia, tak nie może być. Mało białka! (tylko ten kurczak i twaróg (nawet nie wiadomo ile go było..) ) prawie w ogóle nnkt - tylko migdały na kolację, jak wyżej - zła kolejność posiłków - te CAŁĄ kolację można przerzucić do drugiego śniadania i zrobić porządną i smaczną kolację..
_________________________ ________________
jw.
Czuję, że po tych dzisiejszych ocenach niektóre dziewczyny mnie znienawidzą..
Mam energię , warzywek na obiad było naprawdę dużo i na kolację też nie żałowałam sobie. Jesli chodzi o te resztki to to samo co o godzinie 13 tylko w mniejszych ilościach. Dziś już nie jadłam fitelli,wczoraj dołożyłam ją z tego względu bo była orzechowa... a nie miałam orzeszków, dzięki za ocenę

Edytowane przez Monisia :)
Czas edycji: 2010-02-27 o 12:06
Monisia :) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 12:44   #4332
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

moje RRR

ŚnI - owsianka z suszonymi morelami, śliwkami, rodzynkami, twarogiem lekkim, bułka żytnia z polędwicą sopocką, pomidorem. pomarańcza, zielona herbata
ŚnII- kefir, jabłko orzechy (małe, bo dosyć poźno )
O - kurczak w cieście francuskim, warzywa na patelnię
P- serek homo naturalny, orzechy
K- serek wiejski, rzodkiewki

Proszę o ocenę !
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 12:57   #4333
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U:

Ś. Owsianka z bananem i przyprawą do piernika, kawa z mlekiem
IIŚ. Dwie kromki razowego ze słonecznikiem, masłem i pieczenią rzymską; herbata z miodem
Ob. Makaron zwykły z pomidorami, mięsem mielonym, szczypiorem i sosem pomidorowym
2 jabłka, kiwi, 2 krówki ciągutki
Kawa z mlekiem
K. Budyń, duża bułka z sezamem i masłem orzechowym
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 13:08   #4334
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Mogę ocenić?

Cytat:
Napisane przez Vegetka Pokaż wiadomość
moje RRR

ŚnI - owsianka z suszonymi morelami, śliwkami, rodzynkami, twarogiem lekkim, bułka żytnia z polędwicą sopocką, pomidorem. pomarańcza, zielona herbata Śniadanie sporo i dobrze, dostarczasz energię na cały dzień.
ŚnII- kefir, jabłko orzechy (małe, bo dosyć poźno ) nie łączymyww(jabłko) z nnkt (orzechy), poza tym za dużo tych serków i twarogów. proponowałabym tu serek i jabłko
O - kurczak w cieście francuskim, warzywa na patelnię Wywal ciasto francuskie (chyba ze 10% w ramach odstepu od diety) ja proponuje pierś+ww złozone+ warzywa
P- serek homo naturalny, orzechy serek out, może jajka, warzywa i troche oliwy? Tuńczyk, filet z rybki?
K- serek wiejski, rzodkiewki Tutaj niby okej, ale powinno sie ograniczyć porcje nabiału do 2dziennie.

Proszę o ocenę !
Vegetka za mało zróżnicowane źródła białka, dopracuj
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 13:36   #4335
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
U:

Ś. Owsianka z bananem i przyprawą do piernika, kawa z mlekiem
IIŚ. Dwie kromki razowego ze słonecznikiem, masłem i pieczenią rzymską; herbata z miodem
Ob. Makaron zwykły z pomidorami, mięsem mielonym, szczypiorem i sosem pomidorowym
2 jabłka, kiwi, 2 krówki ciągutki
Kawa z mlekiem
K. Budyń, duża bułka z sezamem i masłem orzechowym
gwiazdkoo ;* gdzie się podziewałaś?
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:07   #4336
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

P

śniadanie: 2 kromki razowca, jedna z masłem czosnkowym, wędzoną wędliną, pomidorkiem i szczypiorkiem, druga z serkiem topionym Hochland Cheddar, żółtym serem i rzodkiewką; serek wiejski 200g; herbata z sokiem malinowo-żurawinowym

2śniadanie: spory kawał tarty serowej z kruszonką i lukrem; gorąca czekolada z bitą śmietaną; banan; jabłko

obiad: zapiekanka z ryżem, kawałkami kurczaka, brokułami, serem i sosem czosnkowym (duuuża porcja), sałatka warzywna, 2 szklanki soku pomarańczowego

deser: 2 paski Milki budyniowej, gruszka, trochę migdałów ( 10-15)

podwieczorek: 2 kawałki placka z jabłkiem i bezą, kakao (na mleku 2%)

kolacja: bułka z ziarnami; pół z masłem i pasztetem, drugie pół z Almette z ziołami i camembertem, 2 jajka gotowane na miękko+ trochę majonezu; herbata z sokiem malinowym

po: wieelgachne jabłko; garść nerkowców (ok 20)
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:11   #4337
_Kaitlyn_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 50
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje dzisiejsze R:

godzina na stepperze
25 minut brzuszków i rozciągania.
ŚNIADANIE
naleśnik z łyżeczką powiedeł śliwkowych (babcia zrobila )
jabłko, 5 kuleczek winogrona

godzina jazdy konnej
Czerwona herbata

OBIAD
ze 4 łychy łazanek
herbata z cytryna

godzinny spacer

PODWIECZOREK (dopiero bedzie)
Kawałek chałki (mama upiekla i nie przyjmuje do wiadomosci ze jej nie zjem :/) z białym serem. Czerwona herbata.

godzinny spacer z psem

KOLACJA (dopiero bedzie)
Grahamka z 2 plastrami szynki i pomidorem. Szklanka maślanki.


BARDZO PROSZE O OCENE, dopiero sie ucze jak jesc na R. (moj cel to -5kg)
_Kaitlyn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:14   #4338
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

djapira dzięki bardzo !!
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:20   #4339
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez gorzkakawa Pokaż wiadomość
gwiazdkoo ;* gdzie się podziewałaś?
Jestem cały czas na Wizażu, ale na Dietetykę prawie nie wchodzę - nie czuję potrzeby.

;*
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 14:23   #4340
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość


Tak, obżeramy się jak nie wiem co na naszych R, wiesz żadna z nas w ogóle nie chudnie, tylko sobie dla poprawy humoru piszemy, że jesteśmy na R Na pewno pękasz z przejedzenia po takiej furze jedzenia jak dzisiaj sobie zafundowałaś
no pewnie , ja jadam ok 1700 kcal czyli patrząc na ten wątek obżeram się i dla poprawy humoru sobie mówię , że jestem na redukcji , a cm i waga spadają dziwne nie ? a najlepsze jest to ,że szybciej chudnę niż dziewczyny jedzące 1000-1300 kcal

kocham ten wątek dobrze , że mi się ferie kończą :P
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:29   #4341
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez _Kaitlyn_ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze R:

godzina na stepperze
25 minut brzuszków i rozciągania.
ŚNIADANIE
naleśnik z łyżeczką powiedeł śliwkowych (babcia zrobila )
jabłko, 5 kuleczek winogrona

godzina jazdy konnej
Czerwona herbata

OBIAD
ze 4 łychy łazanek
herbata z cytryna

godzinny spacer

PODWIECZOREK (dopiero bedzie)
Kawałek chałki (mama upiekla i nie przyjmuje do wiadomosci ze jej nie zjem :/) z białym serem. Czerwona herbata.

godzinny spacer z psem

KOLACJA (dopiero bedzie)
Grahamka z 2 plastrami szynki i pomidorem. Szklanka maślanki.


BARDZO PROSZE O OCENE, dopiero sie ucze jak jesc na R. (moj cel to -5kg)
tragiczny jadłospis, niestety. Przede wszystkim - za mało. Ponadto, NIGDY nie ćwicz na czczo, bo spalasz mięśnie, a im mniej mięśni, tym wolniejszy metabolizm, upraszczając.
Pierwszy posiłek byłby okej, gdyby naleśników było więcej niż jeden i jeżeli do ich zrobienia użyłabyś pełnoziarnistej mąki {i dwóch jajek:P lub chociaż jajka i jednego białka}. Oczywiście, pod warunkiem, że trenowałabyś PO ŚNIADANIU.
gdzie II śniad?
obiad - tragedia. Podpatrz;-)) co na obiady jadają dziewczyny prowadzące dobrze oceniane redukcje. Podpowiem białko, węgle złożone i warzywa. Na przykład pierś z kurczaka, ryż pełnoziarnisty i jakaś sałatka.
Podwieczorek, jak rozumiem, to Twoje odstępstwo od diety. Wolno Ci, a co.:P tyle, że lepiej w godzinach porannych. Popołudniu możesz bez obaw skonsumować NNKT, na przykład orzechy, nawet 50 gramów.
Kolacja u Ciebie składa się głównie z węglowodanów, podczas gdy jej dominantą powinno być białko. Zjedz twaróg półtłusty z warzywami i, jeżeli tym się nie najesz (co jest możliwe, zwazywszy na fakt ile masz ruchu), dodaj kromkę razowca na przykład.
ile masz lat i ile ważysz? czytałaś zasady zdrowego odżywiania? przeglądałaś wątki podwieszone?
bo naprawdę kiepsko u Ciebie i ilosciowo, i jakościowo.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:33   #4342
_Kaitlyn_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 50
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
tragiczny jadłospis, niestety. Przede wszystkim - za mało. Ponadto, NIGDY nie ćwicz na czczo, bo spalasz mięśnie, a im mniej mięśni, tym wolniejszy metabolizm, upraszczając.
Pierwszy posiłek byłby okej, gdyby naleśników było więcej niż jeden i jeżeli do ich zrobienia użyłabyś pełnoziarnistej mąki {i dwóch jajek:P lub chociaż jajka i jednego białka}. Oczywiście, pod warunkiem, że trenowałabyś PO ŚNIADANIU.
gdzie II śniad?
obiad - tragedia. Podpatrz;-)) co na obiady jadają dziewczyny prowadzące dobrze oceniane redukcje. Podpowiem białko, węgle złożone i warzywa. Na przykład pierś z kurczaka, ryż pełnoziarnisty i jakaś sałatka.
Podwieczorek, jak rozumiem, to Twoje odstępstwo od diety. Wolno Ci, a co.:P tyle, że lepiej w godzinach porannych. Popołudniu możesz bez obaw skonsumować NNKT, na przykład orzechy, nawet 50 gramów.
Kolacja u Ciebie składa się głównie z węglowodanów, podczas gdy jej dominantą powinno być białko. Zjedz twaróg półtłusty z warzywami i, jeżeli tym się nie najesz (co jest możliwe, zwazywszy na fakt ile masz ruchu), dodaj kromkę razowca na przykład.
ile masz lat i ile ważysz? czytałaś zasady zdrowego odżywiania? przeglądałaś wątki podwieszone?
bo naprawdę kiepsko u Ciebie i ilosciowo, i jakościowo.
ok, dzieki za rady
Mam 19 lat i waze 60 kg.
tak czytalam zasady zdrowego odzywania, watki podwieszone rowniez.
Co do obiadu to niestety musze sie dostaosowac do tego co mama ugotuje :/

Mam tez pytanie ile mniej wiecej powinnam kcal jesc dziennie?
_Kaitlyn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:36   #4343
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez _Kaitlyn_ Pokaż wiadomość
ok, dzieki za rady
Mam 19 lat i waze 60 kg.
tak czytalam zasady zdrowego odzywania, watki podwieszone rowniez.
Co do obiadu to niestety musze sie dostaosowac do tego co mama ugotuje :/

Mam tez pytanie ile mniej wiecej powinnam kcal jesc dziennie?
oblicz swoje zapotrzebowanie i odejmij od niego 200-300 kcal. wydaje mi się, że powinno wyjść Ci sporo, bo masz bardzo dużo ruchu.
Może zaproponuj mamie pełnowartościowe, zdrow(sz)e posiłki. Pokaż ciekawe przepisy na smaczne , dietetyczne dania. Da się.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:38   #4344
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
no pewnie , ja jadam ok 1700 kcal czyli patrząc na ten wątek obżeram się i dla poprawy humoru sobie mówię , że jestem na redukcji , a cm i waga spadają dziwne nie ? a najlepsze jest to ,że szybciej chudnę niż dziewczyny jedzące 1000-1300 kcal

kocham ten wątek dobrze , że mi się ferie kończą :P
właśnie
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:38   #4345
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

To i ja napiszę dzisiejsze swoje menu, bo wczorajszego zapomniałam zapisać ;p za dużo było
Oczywiście na P

I śniadanie -
Dwie bułki kajzerki podzielone na 4 częśći ;p 2 połówki z serem żółtym, kolejne dwie z dżemem, prawdziwe masło (jakieś z 5 łyżeczek), szklanka mleka 3.2%, 2 łyżeczki kawy inki do tego dwie łyżeczki cukru.
II śniadanie - Batonik pawełek
III śniadanie - Capuccino z dwoma łyżeczkami cukru, ciastko francuskie z lukrem i serem (ogromne było ;p) i kilka ciasteczek z kokosem
Obiad - 7 placków ziemniaczanych wielkości dłoni z keczupem
Przekąska - Banan
II przekąska - Jogurt Activia <- zamierzam zjeść dopiero
Kolacja - zrobię sobie tosty z serem, szynką i pomidorem

Co wy na to? Kurde u mnie najgorszej jest z tym że do obiadu wiem co jeść (obiad mam przeważnie między 13 a 14) a później nie wiem co mam szamać. Może jakieś orzeszki? Bakalie? Żeby podnieść sobie kaloryczność? Proszę o rady, pozdrawiam
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:44   #4346
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez katharsis Pokaż wiadomość
To i ja napiszę dzisiejsze swoje menu, bo wczorajszego zapomniałam zapisać ;p za dużo było
Oczywiście na P

I śniadanie -
Dwie bułki kajzerki podzielone na 4 częśći ;p 2 połówki z serem żółtym, kolejne dwie z dżemem, prawdziwe masło (jakieś z 5 łyżeczek), szklanka mleka 3.2%, 2 łyżeczki kawy inki do tego dwie łyżeczki cukru. ok. ładnie. co prawda, osobiście zamiast kajzerek zjadłabym grahamki, ale w porządku
II śniadanie - Batonik pawełek słodycze powinny być dodatkiem do pełnowartościowego posiłku, nie jego zamiennikiem
III śniadanie - Capuccino z dwoma łyżeczkami cukru, ciastko francuskie z lukrem i serem (ogromne było ;p) i kilka ciasteczek z kokosem jak wyżej
Obiad - 7 placków ziemniaczanych wielkości dłoni z keczupem warzywa? jakieś białko?
Przekąska - Banan orzechy?
II przekąska - Jogurt Activia <- zamierzam zjeść dopiero hmmm okej.
Kolacja - zrobię sobie tosty z serem, szynką i pomidorem ok

Co wy na to? Kurde u mnie najgorszej jest z tym że do obiadu wiem co jeść (obiad mam przeważnie między 13 a 14) a później nie wiem co mam szamać. Może jakieś orzeszki? Bakalie? Żeby podnieść sobie kaloryczność? Proszę o rady, pozdrawiam
szczerze mówiąc, nie najbardziej pełnowartościowe to Twoje przytycie. próbujesz zyskać kilogramy głównie na cukrach prostych. Proponuję zmienić choćby ich część na ww złożone (chociażby płatki owsiane {na śniadanie, w formie owsianki}, pełnoziarniste pieczywo...-> dodatkowo zyskasz błonnik), zaopatrzyć się w dużą ilość owoców oraz warzyw do posiłków. Orzechy są jak najbardziej wskazane, jedz je kiedy chcesz i ile chcesz
pozostała kwestia słodyczy. Oczywiście, możesz sobie na nie pozwalać, ale dobrze by było, gdyby nie zastępowały normalnych posiłków, a jedynie je dopełniały.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:55   #4347
katharsis
Rozeznanie
 
Avatar katharsis
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 934
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc, nie najbardziej pełnowartościowe to Twoje przytycie. próbujesz zyskać kilogramy głównie na cukrach prostych. Proponuję zmienić choćby ich część na ww złożone (chociażby płatki owsiane {na śniadanie, w formie owsianki}, pełnoziarniste pieczywo...-> dodatkowo zyskasz błonnik), zaopatrzyć się w dużą ilość owoców oraz warzyw do posiłków. Orzechy są jak najbardziej wskazane, jedz je kiedy chcesz i ile chcesz
pozostała kwestia słodyczy. Oczywiście, możesz sobie na nie pozwalać, ale dobrze by było, gdyby nie zastępowały normalnych posiłków, a jedynie je dopełniały.
Dziękuję za poprawki Napisałam właśnie po to bo w kwestii tycia jestem yy... blada ;p Jeszcze raz dziękuję, zaraz sobie spiszę rzeczy jakie mamuśka ma mi kupić , a i faktycznie masz rację z tymi słodyczami zacznę je dołączać np do II śniadania a na I będę jadła owsiankę lub mieszała płatki z orzechami lub jakimiś bakaliami.
Myślę że suszone owoce też się będą nadawały jako drobne zagryzki?
katharsis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 15:22   #4348
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez katharsis Pokaż wiadomość
Dziękuję za poprawki Napisałam właśnie po to bo w kwestii tycia jestem yy... blada ;p Jeszcze raz dziękuję, zaraz sobie spiszę rzeczy jakie mamuśka ma mi kupić , a i faktycznie masz rację z tymi słodyczami zacznę je dołączać np do II śniadania a na I będę jadła owsiankę lub mieszała płatki z orzechami lub jakimiś bakaliami.
Myślę że suszone owoce też się będą nadawały jako drobne zagryzki?
suszone owoce są super ^^jasne, że możesz.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 15:22   #4349
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cześć.
Świetny wątek, mam nadzieję, że pomoże mi w osiągnięciu wymarzonego celu.
To mój pierwszy post tutaj, więc napiszę coś o sobie, postaram się streszczać, chociaż mam z tym trudności.
Otóż tak. Lekarz kazał mi schudnąć, cierpię na pco i zgubienie oponki bardzo by mi pomogło. Wiek - 21 lat, wzrost - 165cm, waga 65kg. Niby waga nie jest tragiczna, ale niestety mam otyłość brzuszną. Nie tyle chodzi o zrzucenie kilogramów (choć chciałabym być lżejsza o 10), co tej oponki wstrętnej.
Nie za dobrze wyglądam (klasyczne jabłko), wreszcie zmotywowałam sie do wzięcia za siebie. Przeczytałam co trzeba i skonstruowałam jako tako pierwszy dzienny jadłospis (wykorzystany wczoraj, smakował mi).
Prosiłabym o ocenę i wskazówki w którą stronę powinnam go modyfikować.

R
8:20 owsianka (4 łyżki płatków błyskawicznych, 2 otrębów, nie na mleku) z mandarynką i 2 kostkami ciemnej czekolady
11:30 2 kromki chleba żytniego pełnoziarnistego z 2 plastrami polędwicy sopockiej, świeżym ogórkiem i 3 dużymi rzodkiewkami
14:30 3 paluszki rybne z 3 łyżkami kaszy gryczanej (wiem, że nie ma warzywka)
17:00 szklanka soku pomarańczowego, spore jabłko, 5 migdałów i 5 orzechów włoskich
19:15 połowa puszki "filet z makreli w sosie pomidorowym" i pomidor.

Dodam, że leń ze mnie, ale postaram się ruszać. Codziennie jakieś ćwiczenia na brzuch + 3/4 razy w tygodniu marsze/rowerek.

Aha. Zapomniałam dodać, że piję wodę i czerwoną herbatę. Zielona jest fuj.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2010-02-27 o 15:25
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 15:44   #4350
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U
  1. jajko na miękko, grahamka ze smalcem wegetariańskim,pomidorem, cebulą, sok pomarańczowy
  2. garść pistacji, 2 plastry szynki chudej, sok pomarańczowy znowu
  3. 2 małe pałki kurczaka zapiekane w ziołach,2-3 ziemniaki z koperkiem, ok. 200g buraczków
  4. planuję 1/2 tuńczyka wsw+ 2-3 plastry sera żółtego


W miarę ok??
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.