co wybrać?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-28, 17:27   #1
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844

co wybrać??


stanelam przed zakupowym dylematem dylemat jest spory bo roznica prawie 1000 zl co bedzie lepszym wyborem?

-Toshiba: http://www.emobilne.pl/product_info.php?products_id=282
drozsza, ale chyba bardziej renomowana marka, mniej RAMu ale bateria trzyma dluzej, lepsza karta graficzna, gwarancje na 2 lata trzeba dodatkowo wykupic

czy

-Fujitsu-Siemens: http://www.emobilne.pl/product_info.php?products_id=267
z tego co czytam na necie gorsza marka pod wzgledem laptopowym, ale jak juz pisalam tanszu o prawie 1000 zl i bardziej naszprycowany (wiecej RAMu, wieksza pojemnosc dysku), ale bateria krocej trzyma, nio i przede wszystkim gorszy procesor

a wiec drogie Wizazanki co mam poczac? co byscie wybraly na moim miejscu?? musze wybrac do niedzieli.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 17:28   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: co wybrać??

chcialam dodac ze na czesciach komputerowych slabo sie znam, wiec np nie mam pojecia w czym sie przejawia wyzszosc lepszego procesora nad gorszym. i czy roznice w ilosci RAMu bardzo sie odczuwa.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 17:43   #3
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: co wybrać??

To zalezy do czego Ci potrzebny ten laptop.
Mialam jakis czas temu Toshibe, ale zalalam klawiature soczkiem i musialam ja wymienic. Kupilam Acera (ktory jest duzo tansza,ale podobno gorsza marka) i specjalnie roznicy w pracy tych obydwu laptopow nie zauwazylam. Ale dodam, ze nie wykorzystuje go do jakis skomplikowanych celow, tylko do standartowych operacji, czyli internet, office, photoshop itp.
Jak kupilam Toshibe to wiele razy slyszalam, ze wiecej sie placi glownie za firme. No nie wiem
Natomiast zwroc uwage, ze Siemens daje dwa razy dluzsza gwarancje. A to na pewno b. wazne. Bo oznacza to ze ich produkty sa bardziej niezawodne i nie boja sie dac 2 lata gwarancji.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 17:48   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: co wybrać??

a wiec bedzie to komputer uzywany do:
-Internetu
-nauki
-ogladania filmow
-czasem grania (jak kuzyn przyjedzie)
-obrobki zdjec
-sluchania muzyki (tu trzeba bedzie dokupic glosniczki)

wiec w sumie ogolnie do wszystkiego
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 17:52   #5
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: co wybrać??

Cytat:
Napisane przez lain
stanelam przed zakupowym dylematem dylemat jest spory bo roznica prawie 1000 zl co bedzie lepszym wyborem?

-Toshiba: http://www.emobilne.pl/product_info.php?products_id=282
drozsza, ale chyba bardziej renomowana marka, mniej RAMu ale bateria trzyma dluzej, lepsza karta graficzna, gwarancje na 2 lata trzeba dodatkowo wykupic

czy

-Fujitsu-Siemens: http://www.emobilne.pl/product_info.php?products_id=267
z tego co czytam na necie gorsza marka pod wzgledem laptopowym, ale jak juz pisalam tanszu o prawie 1000 zl i bardziej naszprycowany (wiecej RAMu, wieksza pojemnosc dysku), ale bateria krocej trzyma, nio i przede wszystkim gorszy procesor

a wiec drogie Wizazanki co mam poczac? co byscie wybraly na moim miejscu?? musze wybrac do niedzieli.
Toshiba: Posiadamy ten sam model satellite L20-181 tylko, że z innym prockeim (1,6 256ram, 40gb reszta taka jak w Twoim). Wg programów diagnostycznych owszem trzyma bateria 3,5h ale realnie jest to ok 2,5h (ale zauważ że mamy słabszy procesor, mniejszy dysk = mniejszy pobór prądu) więc 3,5h przy Twoim modelu można wsadzić między bajki.

Siemens owszem ma słabszy procesor o 200mhz ale przy tej szybkości 1,8 a 2.0 jest to nie zauważalne, szczególnie że jest dwa razy więcej ramu. TRzeba nadmienić, że w toshibie (która jest droższa) jest windows Xp Home edition, a simens ma XP professional (dla Ciebie bez znaczenia ale jednak...)

Pomimo że posiadamy toshibe, skłaniałabym się na simensa, ponieważ wspomniane 200mhz jest niczym, a dodatkowy ram daje odczuć różnicę. Czas pracy baterii podawany przez producentów, jest nie realny (nie jest testowany na żadnych programach, poprostu włanczają komputer ze ściemnioną matrycą, nie robiąc na nim nic).

Do uzytku domowego (nie granie w najnosze gry), im karta graficzna słabsza, tym mniej bierze prądu = zysk czasu pracy baterii.
Firma siemens jest równie dobrą i szanowaną i z tradycjami firmą. Przy dzisiejszym standardzie taktowań procesorów (1.5 do 2.0), +/- 200mhz jest dla Ciebie nie zauważalne.

Ale to jest tylko moja prywatna opinia. Mam nadzieję że to pomoże Ci podjąć decyzje.

Pozdrawiam
Sanderek
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"

Edytowane przez Sanderek
Czas edycji: 2006-02-28 o 17:57 Powód: dopisek
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 17:54   #6
fredka
Rozeznanie
 
Avatar fredka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 704
Dot.: co wybrać??

Ja mam Toshibe, tyle, że inny model. Też nie znam sie za bardzo, ale póki co nie narzekam, mój sprawuje się dobrze, bateria trzyma długo, jak do tej pory nie było żadnych problemów. Co do drugiej marki, to nie mam zielonego pojęcia, u mnie w rodzince wszyscy mają albo Toshiby albo HP i są zadowoleni, te marki mogę polecić (i mój brat informatyk chyba też )
fredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 18:16   #7
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: co wybrać??

Sprawa procesora: Jak napisała "Sanderek" praktycznie nie ma żadnej różnicy w szybkości działania.

Pamięć RAM: Pamięć jest ważna, o ile nie najważniejsza. Jak piszesz, laptop będzie użytkowany do gier, czy obróbki zdjęć, więc tutaj zdecydowanie Fujitsu Siemens AmiloPro V 2065

Dysk twardy:
Różnica 20 GB, więc nie ma większego znaczenia.

Gwarancja: Tutaj górą jest Fujitsu Siemens AmiloPro V 2065

Oprogramowanie:
W tym wypadku Toshiba jest górą, jednak dołączone oprogramowanie nie jest najwyższych lotów.

Porty: Praktycznie wyposażenie identyczne, z tym, iż Fujitsu Siemens AmiloPro V 2065 posiada o jeden port więcej, więc plus dla niego.

Wygląd: Cóż, według mnie Toshiba jest nieco piękniejsza...
__________________
http://ewcia.pl
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 22:32   #8
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: co wybrać??

hmmm czyli wszystkie znaki na ziemi i niebie przemawiaja za Fujitsu Siemens nio oprocz ojca ktory podsuwa mi Toshibe
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 18:50   #9
daiva7
Raczkowanie
 
Avatar daiva7
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 66
Dot.: co wybrać??

Fujitsu jest ładniejsze! Takie eleganckie.
daiva7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 19:09   #10
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: co wybrać??

Cytat:
Napisane przez lain
hmmm czyli wszystkie znaki na ziemi i niebie przemawiaja za Fujitsu Siemens nio oprocz ojca ktory podsuwa mi Toshibe
Wiesz co, za 200mhz i 256ramu wiecej, nie warto przepłacać o 1000zł, ponieważ 256 ramu (bardzo dobrej dobrej firmy) to np 300zł. A samo oprogramowanie: w simensie jest windows XP Professional, jest lepszym systemem operacyjnym, ponieważ xp home edition, to bardzo okrojona wersja xp professional.

Co do wyglądu samego laptopa, to też siemens jest górą, wg mnie.

Życzę dobrego wyboru.

Pozdrawiam
Sanderek
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 10:50   #11
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: co wybrać??

I jeszcze jedno... Jeśli już zakupisz jeden z tych dwóch modeli, pochwal się na który się jednak zdecydowałaś. Tak z czystej ciekawości

Pozdrawiam
Sanderek
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-02, 10:55   #12
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: co wybrać??

a pochwale sie a wybor robi sie coraz trudniejszy, bo na innym forum dostalam taka odpowiedz: " Napewno lepsza jest toshiba, nie tylko w paramatreach ale tez jako marka. Ma wyzej taktowany procek i grafike kilka razy wydajniejsza od F-S, ze nie wspomne matrycy Truebrit. coprawda FS ma dwa razy wiecej pamieci ram, ale 512mb wystarczy do wiekszosci zastosowan, a w przyszlosci latwo to uzupelnic w przecwienstwie do kilkukrotnie slabszej grafiki czy gorszej matrycy."
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 11:02   #13
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Dot.: co wybrać??

Mialam Toshibe, w domu mam Fujitsu-Siemes, w pracy pracuje na HP.

I wygrywa Siemes! Jest nieporownywalnie lepszy od Toshiby i HP. Toshiba po 1 roku zaczela miec problemy z matryca, pozniej wyrobily sie jej zawiasy przy monitorze i monitor nie byl w stalym polozeniu, tylko trzeba bylo jakas 'potrzymkle' mu fundowac, straszne..

A myslalas o Acerach, moj P ma Acera w pracy i baaaaardzo sobie chwali.

Cheetah

p.s. Siemesy maja swietna obsluge gwarancyjna, czego niestety nie moge powiedziec o Toshibie.
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 11:37   #14
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: co wybrać??

Cytat:
Napisane przez cheetah
A myslalas o Acerach, moj P ma Acera w pracy i baaaaardzo sobie chwali.
o Acerach slyszlaam duzo zlego, z reszta jak juz maja na to isc pokazne fundusze to wole lepsza marke. bo gdybym miala wybierac jakiegos do 3000zl to i pewno nad Acerem bym pomyslala.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 20:16   #15
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: co wybrać??

a wiec jak obiecalam donosze ze stanelo na tym modelu http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?...atItemCId=3216

po drodze jeszcze pojawily sie inne opcje: HP nx6110 i vobisowski z 1GB RAMu i 100GB na dysku, ale jednak nasluchalam sie ze vobis laduje najtansze czesci zeby zmniejszyc koszta totez jednak stanelo na FS dostane dopiero jutro na dzien kobiet modle sie teraz zeby nie bylo zadnych bad pixeli ani innych nieciekawych historii

aha nio i moj jest nieco ladniejszy niz na zdjeciu, bo ma czarna klawiature

Edytowane przez lain
Czas edycji: 2006-03-10 o 12:58
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.