czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-02, 19:58   #1
giganciara
Rozeznanie
 
Avatar giganciara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Palermo
Wiadomości: 827
GG do giganciara

czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??


Wśród moich znajomych odkryłam kilka par króte są ze sobą niemal od podstawówki... Do jednego z takich sama należę Mojego TŻ-ta poznałam w wieku 14 lat, byłam jeszcze dzieckiem... Ale to było dla mnie pierwsze POWAŻNE zauroczenie, był dla mnie ideałem, a mimo to nie wierzyłam, że to może przetrwać dłużej niż miesiąc... Ale przetrwało. I przewija się już trzeci rok... Były wzloty i upadki, ale jesteśmy razem i się kochamy. Nie jest to związek jak z bajki, ale w tym momencie mogę powiedzieć z czystym sercem, że to facet z którym mogłabym spędzić życie. Wiem. To nie jest wiek na takie decyzje, ale oboje zachowujemy się tak, jakbyśmy mieli zostać małżeństwem, planujemy, podejmujemy decyzje pod to co ma się zdarzyć w przyszłości. Mój TŻ we wrześniu idzie do wojska. Kiedy wróci będę pisać maturę, mamy już zaklepane mieszkanie, bo mieszka sam...Potem zapewne ślub. Chcę być z nim i nie wyobrażam sobie bez niego życia... Ale boję się przyszłości. Boję się monotonii i znudzenia, narazie nam to nie grozi, ale co będzie później?? Żadne z nas nie żałuje że nie może "korzystać" z uroków młodości, zmieniania partnerów i tego typu krótkotrwałych przygód... Uważamy, że właśnie razem KORZYSTAMY z tej młodości bo jesteśmy razem i wspólnie to przeżywamy, obok siebie

Czy wierzycie, że taka miłość może przetrwać??
__________________
giganciara

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."


giganciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 20:17   #2
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Hej

Super jest to co piszesz
Ja mysle, ze moze przetrwac Milosc nie zna dnia ani godziny, zeby dopasc dwoje ludzi Wiekszosc ludzi uwaza, ze zwiazki ponizej 14 lat (a czasami nawet ponizej 16 albo wiecej) to dziecinne zwiazki i nigdy nie przetrwaja. A jednak czytajac takie historie, jaka Ty przedstawilas, widac, ze moga przetrwac! I to jest wlasnie fajne w tym zjawisku, jakim jest milosc

Zycze Wam wiele szczescia, milosci i samych radosnych dni No czasami niech beda jakies gorsze, zeby byly powody do godzenia :P
Pozdrawiam
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 20:20   #3
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

zycze Wam duzo szczescia, usmiechu i milosci!! Kochajcie sie az mi sie usmiech pojawil na ustach jak przeczytalam jacy jestescie szczesliwi, zycze Wam jak najlepiej
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 20:33   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

pewnie ze ma szanse przetrwac a nawet kwitnac my z TŻem zaczelismy w wieku 14 lat, teraz juz jestesmy razem 5 roczek. miesiac temu sie zareczylismy i ogolnie przyszlosc mamy zaplanowana razem nio i raczej nie bedzie nam nudno, bo po tylu latach dalej musimy sie przekrzykiwac zeby kazdy mogl dojsc do glosu (bo nie ma czasu zeby sobie wszystko powiedziec co bysmy chcieli )
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 20:34   #5
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

W każdy związek, nawet najlepszy i najbardziej doskonały, jak nam się wydaje, może się wkraść znużenie, obojętność, wygaśnięcie.

Wszystko zależy od dwojga kochających się ludzi. Miłość jest uczuciem, które należy pielęgnować zawsze i do końca. Tak, jak z urodą. Każdy stara się ją pielęgnować i o nią dbać aż do starości. A i wtedy nawet staramy się poprawiać swój wygląd itd. Tak też powinno być z uczuciem jakim jest miłość.

Są ludzie, którzy są ze sobą po 30, 40, 50 i więcej lat. Są ze sobą aż do śmierci. I jak dotąd nie znudzili się swoją miłością i sobą nawzajem. Wytrwali do końca. Wytrwali tzn. "wypełnili" pojęcie miłości do końca i prawdziwie.

Dlatego też życzę wytrwania w tym uczuciu do końca i jak najdlużej, oby wiecznie
__________________
http://ewcia.pl
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 20:38   #6
evangeline
Zakorzenienie
 
Avatar evangeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Pyrlandia :)
Wiadomości: 7 349
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Oczywiście, że ma szanse. To czy przetrwa zależy tylko i wyłącznie od Was i od tego, jak go ukształtujecie. Macie prawdziwą skarbnicę doświadczeń, a to jest atut a nie wada.
Życzę Ci dużo szczęścia i powodzenia
__________________
Czekolady i pacierza nie odmawiam.

WYMIANKA
evangeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 20:47   #7
Kasily
Raczkowanie
 
Avatar Kasily
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: zawsze deszczowa Belgia :)
Wiadomości: 34
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Na pewno ma szanse Znajoma mojej mamy poznala swojego meza, gdy miala 14 lat- i sa juz razem 34 czy jakos tak. Ja zawsze sie dziwie, ze w tak mlodym wieku wiedziala juz czego chce.

giganciaro, jesli bedziesz chciala, na pewno sie uda pozdrawiam
Kasily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-02, 21:02   #8
barbi20
BAN stały
 
Avatar barbi20
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 156
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

....

Edytowane przez barbi20
Czas edycji: 2007-10-25 o 22:40
barbi20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 21:29   #9
nieznana
Raczkowanie
 
Avatar nieznana
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wafelkowo ;-)
Wiadomości: 41
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

HEj w sumie nie jestem tak długo z moim TŻem ale też już planujemy sobie wspólną przyszłość. U nas zaczęło się w miare wcześnie bylismy ok. 1,5 roku razem później okołu roku przerwy i teraz znowu rok razem i jest cudownie zrozumieliśmy przez ten czas że nasze serduszka biją tym samym rytmem i nie umiemy żyć bez siebie
nieznana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 08:29   #10
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Ma szanse - ale jeśli nie przetrwa, nie należy robić sobie lub tej drugiej osobie wyrzutów. W wieku nastu lat inaczej pojmujemy świat, niż kilka czy kilkanaście lat później, Dorastamy, dojrzewamy, zmieniamy się - to jest naturalna kolej rzeczy. Po jakimś czasie może się okazać, że już nam "nie po drodze". I trudno mieć o to pretensje - do siebie czy drugiej połówki.

Ale świadomość takich zagrożeń nie jest powodem, aby rezygnować z miłości w wieku nastoletnim czy jakimkolwiek innym. Może nastoletnia miłość przerodzi się w trwały, dojrzały związek na całe życie, może nie - ale przecież "teraz" jesteście szczęśliwi i nikt Wam tych chwil nie odbierze.
A gwarancji przetrwania związku nigdy nie dostaniemy - czy bedziemy mieć naście czy "dzieści" lat.

Gdy poznaliśmy się z moim TŻ miałam 17 a on 20 lat. Jesteśmy razem już 16, 6 lat po ślubie, mamy 3-letniego synka.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 08:36   #11
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

tez się często nad tym zastanawiałam.tym bardziej,że ja i mój Tz poznalizmy się gdy ja miałam 14 a on 15 lat.Dzis jestesmy ze sobą szosty rok i jest fajnie,ale czy to przetrwa...?nie wiem,pozyjemy zobaczymy,bo nawet najlepsze i najdluzsze związki się rozpadają.choc ja bardzo bym chciala,zeby to przetrwaloKocham Go
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-03, 08:54   #12
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

W tych sprawach nie ma reguly... Niektorzy znajduja prawdziwa milosc na cale zycie juz w piaskownicy, a niektorzy dopiero na studiach albo po czterdziestce.
Nie mozna powiedziec ze np. poznanie sie "w doroslym zyciu" gwarantuje udany zwiazek.

Jak juz dziewczyny wyzej pisaly - to wszystko zalezy od ludzi.
Jezeli mimo uplywajacego czasu i zmieniajacych sie okolicznosci w jakich bedziecie zyc (studia, praca, nowi znajomi itp.), caly czas bedziecie sie kochać i wspierać to na pewno macie dużą szanse za stworzenie dojrzalego i stabilnego zwiazku.
Milosc zawsze trzeba pielegnowac. Nie uciekac od problemow, ale je rozwiazywac... Dużo rozmawiać... Wspierac sie wzajemnie... Dbać o siebie..

Chyba można by na ten temat pisać godzinami . Ale w zyciu kochajacych sie ludzi to wszystko powinno byc naturalne i oczywiste.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 09:02   #13
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Ines1985 dobrze napisała, że "Jezeli mimo uplywajacego czasu i zmieniajacych sie okolicznosci w jakich bedziecie zyc (studia, praca, nowi znajomi itp.), caly czas bedziecie sie kochać i wspierać to na pewno macie dużą szanse za stworzenie dojrzalego i stabilnego zwiazku" bo sama wiem po sobie i swoim związku,że przeszlismy razem kilka kryzysów-jeden gdy poszlam na studia a mój chłopak został w domu...bylo cięzko,ale dalismy radę i nadal jest cudnie.
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 09:12   #14
brązowiutka
Zadomowienie
 
Avatar brązowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 579
GG do brązowiutka
Smile Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Myślę, że każdy związek ma szanse na przetrwanie, jeśli para się kocha i jest pewna, że chce być razem Wtedy każdy plan jest planem tej drugiej osoby i na odwrót... Nie ma mowy o żadnej rozłące, a jeśli już, to jest to tak bolesny czas dla obu stron, że nie chce się żyć... Wiem coś o tym Jestem ze swoim Miśkiem od ośmiu miesięcy i po prostu czuję się jak w niebie Nie wyobrażam sobie normalnego funkcjonowania bez niego, jest najważniejszy w moim życiu i, jeśli tylko będzie tego chciał, będzie w moim życiu już zawsze a w sercu bez względu na wszystko...

Kurcze, ale ze mnie szczęściara aż nie mogę w to uwierzyć
Życzę wszystkim jak najwięcej miłości
__________________

Wybrałam figlarną Sugar Baby!
brązowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 09:14   #15
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Witam, jezeli oboje tego pragniecie to na pewno wasz zwiazek przetrwa Ja
uwazam ze nie ma reguly dotyczacej czasu(ilosci lat czy miesiecy) bycia w zwiazku, mozna byc z kims wiele lat , albo pare miesiecy i zwiazek moze przetrwac albo nie.Ja ze swoim TŻ znalam sie tylko 10 miesiecy przed slubem i nasz zwiazek trwa do dzisiaj juz ponad 6 lat i kochamy sie tak mocno jak na poczatku, nie znudzilismy sie soba
Życze powodzenia
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 09:59   #16
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

ja mysle ze Twoj post sam daje odpowiedz na zadane pytanie.
znam duzo par ktore zaczely wczesnie i są ze sobą do tej pory. Jest w tym pewien urok.
Ale mimo wszystko uwazam, ze warto sie troche wyszalec nim sie wejdzie w zwiazek z kims z kim mozna spedzic cale zycie. Jezeli taki zwiazek nie "zabiera" dziecnstwa to wszystko jest ok...
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 10:22   #17
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Hej! Moja koleżanka też jest ze swoim(od niedawna) narzeczonym już kilka lat, poznali się w gimnazjum i od 2 klasy gimnazjum są parą(więc kilka ładnych lat, bo teraz już mają po 20 lat). W przyszłym roku planują ślub i choć wiele razy mi się wydawało, że ich zwiazek nie przetrwa(bo kumpela jest rozrywkową dziewczyną, lubiącą się wyszaleć) to jednak wytrwali razem te kilka lat i chcą spedzić razem resztę życia

Druga kumpela też zaczęła się spotykać ze swoim obecnym mężem jeszcze w podstawówce(rozchodzili się i znów schodzili po kilka razy) a mimo to są razem, mają dziecko i są szczęsliwym małżeństwem
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 14:15   #18
sweetes_things
Rozeznanie
 
Avatar sweetes_things
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 860
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Pewnie,że może przetrwać Nierozumiem tylko jednego..napisałaś,że niemożecie korzystać z uroków zycia 'singla'(chodzi o zmiane partnerów) ;> A czy to takie fajne zmieniac partnera co dwa tygodnie? Zawodzić sie za każdym razem,że to nie ten? Powinnas sie cieszyc,ze masz go i masz sie do kogo zwrócić o każdej porze a nie narzekać ;> Jeśli naprawde jest to milość..napewno sie sobie nieznudzicie, ale jeżeli niejesteści pewni..to po co brać ślub? Nielepiej poczekac?przekonać sie czy ten związek i ten facet to naprawde 'ten' ? Powodzenia zycze ;]
__________________
Nikt mnie nie poznał i nie zna mnie za dobrzE
Nie ważne co osiągnę,co stworzę,co zrobiĘ
Dla ślepych głupców pozostanę taka samA
Nigdy przed nikim głowy nie złożĘ
Nigdy przed nikim nie padnę na twarZ
Tutaj..czy w piekle..do końca z honoreM
Taka już jestem..i to właśnie jA
by Sweetes_things
sweetes_things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 14:25   #19
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

uwazam ze jesli jestescie np. ze soba juz od czasow szkolnych to jest to cos wyjatkowego.. nie potrzeba bylo wam innego partnera do zabawy.. do wyszumienia sie owszem ma to swoje tez minusy... ale i tak twierdze ze takie uczucie na pszylosc bedzie promienne
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-03, 14:31   #20
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

a ja mam nadzieję, że ma szansę przetrwać ja poznałam mojego chłopaka gdy miałam 13 lat, on było rok starszy, byliśmy przyjaciółmi, jak brat i siostra po roku zaczęliśmy być razem, i trwa to aż półtora roku (mówię aż, bo jak na 16latkę i 17latka to chyba dużo) jest moim prawdziwym przyjacielem, i wiele osób może powiedzieć, że 16latka g***o wie o miłości... ale ja się z tym NIGDY nie zgodzę
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 14:36   #21
gosiek82
Raczkowanie
 
Avatar gosiek82
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 373
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Zdecydowanie może przetrwać
Miałam niecałe 16 lat gdy związałam się z TZ i jesteśmy już razem ponad 8 lat
Przeszliśmy spokojnie przez liceum i teraz kończymy studia i nic z tego nie miało negatywnego wpływu na związek, mimo że oczywiście kończyliśmy inne szkoły, studiujemy na innych wydziałach, mamy inny krąg znajomych, ale to wszystko nie jest żadną przeszkodą kiedy się kocha i chce być razem Mam nadzieję, że mój związek będzie trwał do końca życia i nawet o jeden dzień dłużej Tobie i twojemu TZ-owi też tego mocno życze!!!

Mam wiele znajomych będących w takich długoletnich związkach od małolata i są szczęśliwi, chcą spędzić ze sobą życie i to jest przecież najważniejsze.
gosiek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 14:40   #22
wild_rose
Raczkowanie
 
Avatar wild_rose
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Cytat:
Napisane przez sweetes_things
Pewnie,że może przetrwać Nierozumiem tylko jednego..napisałaś,że niemożecie korzystać z uroków zycia 'singla'(chodzi o zmiane partnerów) ;> A czy to takie fajne zmieniac partnera co dwa tygodnie? Zawodzić sie za każdym razem,że to nie ten? Powinnas sie cieszyc,ze masz go i masz sie do kogo zwrócić o każdej porze a nie narzekać ;> Jeśli naprawde jest to milość..napewno sie sobie nieznudzicie, ale jeżeli niejesteści pewni..to po co brać ślub? Nielepiej poczekac?przekonać sie czy ten związek i ten facet to naprawde 'ten' ? Powodzenia zycze ;]
chyba nie zrozumiałas o co jej chodziło , kiedy napisała , że nie może korzystać z uroków życia singla. Przeciez nie chodziło o kolejne zawody miłosne , angażowanie sie , tylko o takie mini przygody zupełnie bez zoobowiązań. Po co się od razu angażowac. Z tego co widze to dziewczyna ma 17 lat. Cóż.. ja w tym wieku nawet nie myslałam o facetach, a "korzystać z życia" zaczęłam dopiero jak wymknęłam sie na studia. Ale każdy człowiek w innym wieku dojrzewa. Jesli w wieku 17 lat jest gotowa na bardzo powazny związek, a potem małżeństwo, to nie widze w tym nic złego. Ja zaczęłam pozno, ale nie żałuję tego. A na taki poważny związek przyszedł dopiero czas gdy skończyłam 22 lata. wtedy byłam w pełni gotowa. ale jak już wspomniałam to sprawa indywidualna.
__________________
moje kolczyki ręcznie robione http://republika.pl/ulao83/
wild_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 14:54   #23
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

szczerze to zycze Tobie i podobnym zwiazkom duuuuzo szczescia i jestem pewna ze wasz zwiazek przetrwa jeszcze bardzo dlugo, moze na zawsze, ja sama nigdy nie kochalam, nie kocham i watpie ze pokocham wiec zazdroszcze ludziom ktorzy znaja to uczucie
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 15:02   #24
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Teoretycznie miłość na całe życie nie istnieje. Według psychologów miłość umiera śmiercią naturalną po około dwóch latach. Później zamienia sie w przyzwyczajenie, poczucie stablilizacji w życiu, poczuciu bliskości z drugą osobą.Granica pomiędzy przyzwyczajeniem a miłością jest na tyle cienka, że nie rzadko jedno z drugim jest mylone.
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 15:25   #25
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Cytat:
Napisane przez KOKAINA
Teoretycznie miłość na całe życie nie istnieje. Według psychologów miłość umiera śmiercią naturalną po około dwóch latach. Później zamienia sie w przyzwyczajenie, poczucie stablilizacji w życiu, poczuciu bliskości z drugą osobą.Granica pomiędzy przyzwyczajeniem a miłością jest na tyle cienka, że nie rzadko jedno z drugim jest mylone.
Psycholodzy i "inni" niech zamilkną, bo któż zdoła zbadać namacalnie uczucie miłości? Miłości nie można objąć żadnymi danymi, regułkami itd.
__________________
http://ewcia.pl
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 16:48   #26
giganciara
Rozeznanie
 
Avatar giganciara
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Palermo
Wiadomości: 827
GG do giganciara
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Cytat:
Napisane przez KOKAINA
Teoretycznie miłość na całe życie nie istnieje. Według psychologów miłość umiera śmiercią naturalną po około dwóch latach. Później zamienia sie w przyzwyczajenie, poczucie stablilizacji w życiu, poczuciu bliskości z drugą osobą.Granica pomiędzy przyzwyczajeniem a miłością jest na tyle cienka, że nie rzadko jedno z drugim jest mylone.
To jest stereotyp, ale nie wszyscy muszą podporządkować się regule. Ja z moim TŻ-tem czuję się zupełnie jak na początku, kiedy dopiero zaczynałam do niego czuć coś więcej niż zauroczenie... Każde spotkanie sprawia mi radość, choć spotykamy się dość często, z niecierpliwością czekam kiedu znów go zobaczę i przytulę To z pewnością nie jest czyste przyzwyczajenie, ciągle dzieje się coś nowego... Co z tego, że się kłocimy, że czasem się nie zgadzamy, jakoś brniemy przez to wszystko, będę dumna jeśli nam się uda.

DZIEWCZYNY bardzo wam dziekuję za odpowiedzi zrobiło mi się bardzo milutko kiedy przeczytałam wasze życzenia i uśmiech sam mi się nasunął na usta

Życzę Wam wszystkim bardzo mocno, zebyście były kochane i wierzę, że wam też się uda buzi
__________________
giganciara

"uczę się sztuki życia, hip-hop to mój sensei.."


giganciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 17:11   #27
KOKAINA
Zadomowienie
 
Avatar KOKAINA
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 914
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Wszystko zależy od człowieka. Badania przeprowadzone przez psychologów zawsze bedą statystyką do której można sie odnieść albo nie. Ja osobiście śledze ich badania bo uważam że mają sporo racji.Kiedyś to wszystko mi pomogło kiedy zdałam sobie sprawe że tkwie w czymś co nie jest już miłością a tylko przywiązaniem.
__________________
'You tell me we can start the rain.
You tell me that we all can change
You tell me we can find something to wash the tears away.'
KOKAINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 17:11   #28
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Jasne, że taki związek ma szansę przetrwać. Widzę to po przykładzie mojej kuzynki która zaczeła być ze swoim facetem w wieku 15 lat, teraz ma 24 i nadal są razem (są w tym samym wieku) a za rok planuje ślub (NARESZCIE!! )
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 17:34   #29
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Cytat:
Napisane przez Caramella
a ja mam nadzieję, że ma szansę przetrwać ja poznałam mojego chłopaka gdy miałam 13 lat, on było rok starszy, byliśmy przyjaciółmi, jak brat i siostra po roku zaczęliśmy być razem, i trwa to aż półtora roku (mówię aż, bo jak na 16latkę i 17latka to chyba dużo) jest moim prawdziwym przyjacielem, i wiele osób może powiedzieć, że 16latka g***o wie o miłości... ale ja się z tym NIGDY nie zgodzę
więc dokładnie tak jak ja. poznałam Go, kiedy miałam 13 lat, on prawie 14. przez długi czas byliśmy przyjaciółmi, a zaczęliśmy być razem po 1,5 roku, kiedy ja miałam 14, a on 15. jesteśmy razem dopiero 1,5 roku, i wierzę, że będzie dużo więcej.
myślę, że wiek naprawdę często jest nieistotny. jestem przekonana, że wiem więcej o miłości, niż wiele starszych ode mnie osób.
a do badań psychologów też nie przywiązuję dużej wagi
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 10:44   #30
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: czy związek wcześnie rozpoczęty ma szanse przetrwać??

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
jesteśmy razem dopiero 1,5 roku, i wierzę, że będzie dużo więcej.
Ja wciąż wierzę, a Nam niedługo minie 2,5 roku
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.