Tato prowadzący córkę pod ołtarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-02, 10:38   #1
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Question

Tato prowadzący córkę pod ołtarz


Chodzi mi oto ze do oltarza prowadzi mnie tato i chce zeby przede mna szly dziewczynki z koszyczkami kwiatow bez rzucania ich pod nogi zeby sobie szly a jedna zeby niosla poduszeczke z obraczkami ...jak Wam sie to podoba (tylko zeby te obraczki nie zlecialy)hi hi
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 10:42   #2
mada77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 31
Smile Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Może być ślicznie...
Tylko, żeby Taty trema nie zjadła - moja koleżanka tez tak miała, tata prowadził ją przez kościół w takim tempie, że ledwo za nim nadążała.... Tłumaczył sie potem okropną tremą....
Ale jeśli uda się to zrobic tak jak to planujesz, to na pewno będzie cudownie. Tylko rzeczywiście pilnujcie tych obrączek! Hihihi....
mada77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 11:17   #3
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Talking Dot.: Jak Wam sie to podoba????

bajkowo...
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:08   #4
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Mnie się to nie podoba, tata owszem, ale te dzieci? jakieś to takie przesłodzone (bardzo amerykańskie i fimowe ). Ale to tylko moja opinia
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:10   #5
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

ja tez bym tak chciala, ale z sypaniem kwiatkow. to bedzie wygladac przepieknie. fajnie by tez bylo jakby zastapic te dziewczynki parka w wieku tak 4-5 lat ubranych w sliczna sukieneczke i garnitur. ale im oczywiscie nie powierzylabym obraczek
bedzie bajkowo
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:21   #6
sasanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 265
GG do sasanka
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

mi tez się to nie podoba.... ale wiadomo wszystko jest kwestia gustu i charakteru osoby. Ja osobiście czułabym sie zażenowana - rozumiem że bycie w centrum uwagi jest miłe i normalne dla każdej panny młodej, ale stąpać po płatkach ..... aż tak wyjatkowa sie nie czuję. To rzeczywiście bajka w wyobrażeniu, ale do naszej rzeczywistości jakoś nie przystaje
sasanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 12:26   #7
mamkota
Raczkowanie
 
Avatar mamkota
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Mi sie podoba pomysł z dziewczynkami. A żeby obrączki nie spadły wystarczy kupić taką poduszeczkę ze wstążeczką do ich przywiązania albo ze specjalnymi wgłębieniami. Bo inaczej rzeczywiście mogą się zsunąć - dziecko może w czasie niesienia być tak zaaferowane, że po prostu przechyli poduszkę.
mamkota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-02, 12:56   #8
Qyodai
Raczkowanie
 
Avatar Qyodai
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 205
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Pomysł świetny! Sama myślałam o tym, żeby mnie tata prowadził do otłarza. Jednak już zdążyłam się dowiedzieć, że u mnie w kościele ksiądz tego nie praktykuje, bo uważa że to amerykański zwyczaj. No trudno.
Ale za to mój mały brat będzie niósł przed nami obrączki na specjalnie przygotowanej poduszeczce (serduszku).
Wydaje mi się, że ani zbytni przesłodzone, ani przesadzone. I coraz częściej spotykane.
Qyodai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 10:28   #9
yuk-ka
Raczkowanie
 
Avatar yuk-ka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: w okolicy stolicy
Wiadomości: 219
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Jak był mój slub to też wypłynęła taka propozycja ze strony kogoś z rodzinki, ale kategorycznie odmówiłam.
Ja wiem, że tak jest na amerykańskich filamch... (zwłaszcza ojciec prowadzący do ołtarza), ale dla mnie to "robienie szopki".
Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, a o gustach jak wiadomo nie dyskutuje się.
A żeby było zupełnie jak w bajce, to ksiądz po złożeniu przysięgi powinien powiedzieć: " A teraz możesz pocałować pannę młodą", a po wyjściu z kościoła Para Młoda powinna wypuścić białe gołębie.
__________________
Yuk-ka
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
yuk-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 13:18   #10
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Ja planuje ,ze tatko odprowadzi mnie do ołtarza ( 2 września), ale bez dzieci Bez przesaddy słonko
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 13:58   #11
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

dzieciaczkow chyba nie bedzie bo moje jedyne male kuzeczki tylko mam ich 4 male) resczta starsza ... sa z innej wiary i chyba to nie pojedzie ale tatus mnie do oltarza odprowadzic i to chyba nioe bedzie przesada ?? pozdrawiam
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 18:56   #12
luca349
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 29
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

a żeby obrączki nie spadły można przyszyć do poduszeczki różyczki i na nie
"zachaczyć" obrączki.
luca349 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 20:24   #13
zolza20
Raczkowanie
 
Avatar zolza20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 354
GG do zolza20
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Wiesz ja sobie identycznie wymyslilam pochod do oltarza Takze jestem ZA!!!!!!
__________________
..14.X.2006r. Od tego dnia pracuję w instytucji małżeństwa
zolza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 21:13   #14
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez luca349
a żeby obrączki nie spadły można przyszyć do poduszeczki różyczki i na nie
"zachaczyć" obrączki.
Też się obawiałam, że obrączki się zsuną i myslałam o przywiązaniu ich do kokardki, ale kto by je przy ołtarzu odwiązał???? Nic sie nie wydarzyło na szczęście, dotarły do ołtarza na swoim miejscu. Nie mam jej zdjęcia na dysku, wiec posłuże się stroną krawcowej http://www.art-suknieslubne.freehost.pl/ - dodatki.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 22:48   #15
becik23
Raczkowanie
 
Avatar becik23
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 89
Jak Wam sie to podoba????

Hej, mnie osobiście się część tego pomysłu bardzo podoba MOja siostra na swoim ślubie miała przed sobą dwie kuzyneczki blizniaczki które szły z bukiecikami a posrodku szedl nasz kuzynek z obraczkami Wyglądało to bardzo ładnie , ale niestety jedna mala sie stremowała i uciekla do mamy Co do taty prowadzacego do oltarza...ladnie to wyglada, podoba mi sie, ale wydaje mi sie jednak tutaj cos nie w porzadku jest, przeciez to z mezem bedziesz kroczyc przez cale zycie wiec to z nim powinnas postawic pierwsze kroki w kosciele ... A poza tym co ma robic Pan mlody sam pod oltarzem w oczekiwaniu na ciebie?? nie dosc ze zestresowany calym tym dniem to ma jeszcze sam przejsc przez korytarz koscielny i stac pod oltarzem ...a tak to bedzie dumie kroczyl z Tobą do tego ołtarza...NO ale to tylko moje skromne zdanie Załaczam dwie fotki jak to bylo u mojej siostry z tymi bizniaczkami

i jeszcze jedno
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IM009832.JPG (35,3 KB, 317 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Img_0853 1.jpg (29,1 KB, 281 załadowań)
__________________
Nie płacz, że się skończyło...ciesz się, że było !!






Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-06-23 o 11:15 Powód: post pod postem
becik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 05:50   #16
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez yuk-ka
A żeby było zupełnie jak w bajce, to ksiądz po złożeniu przysięgi powinien powiedzieć: " A teraz możesz pocałować pannę młodą",
a to dla Ciebie juz nie jest "robienie szopki"??
Tak nie jest tylko na amerykanskich filmach,to jest po prostu tradycja tego kraju,podobnie jak w Polsce witanie chlebem i sola czy tez zbieranie na wozek,co nie jeden Amerykanin nazwal byl robieniem szopki z wlasnego wesela
Mnie do oltarza prowadzila mama,bo taty niestety nie bylo ze mna w tym dniu (tak tak bralam slub w tej kiczowatej i prymitywnej Ameryce ).Wszystko wyszlo naturalnie i fajnie,bardzo odczulam to,ze mama moja byla czescia calej uroczystosci a nie tylko stala w kosciele z cala reszta gosci i ladnie sie usmiechala.Podejzewam,ze wiele dziewczyn nie do konca rozumie cala idee prowadzenia do oltarza dlatego padaja komentarze w stylu "a co pan mlody ma tam sam stac przed olatrzem?"To jest zupelnie inna tradycja i dla niektorych ciezka do zrozumienia.Byc moze w Polsce ten zwyczaj jest nie do przyjecia.Tutaj wyglada to tak,ze przyszli malzonkowie ostatnia noc w stanie wolnym spedzaja odzielnie (moga ale nie musza),do koscilola rowniez jada oddzielnie,pan mlody czeka przy oltarzu ze swiadkiem(tutaj na ogol jest ich kilka "groomsmen").Moj maz pierwszy raz w dniu slubu zobaczyl mnie jak szlam do oltarza z mama.Piorunujace wrazenie.Widok przyszlej zony "walking down the isle" pozostanie w pamieci do konca zycia.A i ze strony panny mlodej mysle ze bardziej romantyczne jest patrzenie na przyszlego meza i wolne zblizanie sie ku niemu,niz wgapianie sie w zniecierpliwionego ksiedza czekajacego przy oltarzu ze juz nie wspomne o podazaniu do oltarza za ksiedzem
Co do dzieci,ja sama bardzo nie lubie tej tradycji,A juz najsmieszniejsze dla mnie jest jak ludzie szukaja na gwalt dzieciakow po rodzinie,zeby tylko byl ktos do niesienia obraczek.Dla mnie jedynym dzieckiem,na ktore wyrazilabym zgode,byloby moje wlasne (gdybym tylko je miala).Obce dzieci piata woda po kisielu,niestety nie
Dziewczyny,nie bojcie sie innowacji.To wasz slub jedyny w calym zyciu.Jesli tylko macie ochote wprowadzic inne,nietradycyjne elementy to badzcie odwazne

acha,ksiadz ktory twierdzi ze nie wyrazi zgody na to,by tata prowadzil do oltarza,bo to jest "amerykanskie"to dla mnie calkowita porazka.Zmienilabym ksiedza chocby po to,zeby nie dac mu zarobic Wypadaloby mu zasugerowac,poczytanie literatury na ten temat,bo o ile sie orientuje to jest to bardzo stary slowianski zwyczaj,niestety ku zdumieni co niektorych wcale nie jest amerykanski
pozdrowki dziewczyny i pieknych slubow wszystkim zycze
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 09:19   #17
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Prowadzenie do ołtarza przez ojca związane jest z symbolicznym "przekazaniem opieki", tata "oddaje Cię pod opiekę" Twojemu przyszłemu mężowi. Moim zdaniem to bardzo ładny zwyczaj, i mnie też będzie prowadził Tata (aczkolwiek ksiądz jeszcze o tym nie wie ), zwłaszcza że od lat moi rodzice mieszkają w USA, są obywatelami tego kraju, byli tam na wielu ślubach i wiedzą o co chodzi w tym zwyczaju - no i wiem, że Tata bardzo by chciał. Mój mężczyzna nie ma nic przeciwko i z samotną droga przez kościół tudzież z czekaniem przy ołtarzu poradzi sobie bez problemu. Zwłaszcza że kościół jest wręcz mikroskopijny, więc to wszystko będzie trwało sekundy.

Aha, i zgadzam się, że bardziej romantyczne jest patrzenie na przyszlego meza i wolne zbliżanie się ku niemu,niż wgapianie się w zniecierpliwionego księdza czekającego przy ołtarzu czy podążanie do ołtarza za księdzem.

Natomiast dzieci moim zdaniem "pasują" tylko wtedy jeśli kościół jest duży a ślub bardzo wystawny że tak powiem, i jeśli dzieci są z najbliższej rodziny (rodzeństwo, siostrzeńcy, własne dzieci). Ja nie mam takich dzieci w rodzinie, ale nawet jakbym miała, to ze względu na wielkość kościoła wyglądałoby to chyba śmiesznie - za duży tłok

Edytowane przez katrina
Czas edycji: 2006-02-07 o 11:07
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 10:27   #18
becik23
Raczkowanie
 
Avatar becik23
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 89
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Tak więc widzisz...ile osób tyle zdań a najważniejsze i tak jest Twoje Pogadaj z przyszłym mężem jak mu sie podoba ten pomysł potem z księdzem czy tak bedzie można u Was w Parafii i wtedy spełnij swoje marzenie dotyczące ślubu i nie patrz tak naprawdę na opinie innych, to Twój...Wasz ślub i ma być tak jak się Wam podobać będzie. A ludzie i tak zawsze znajdą się tacy którym nie będzie coś pasować. Więc... realizuj swoje marzenia....
__________________
Nie płacz, że się skończyło...ciesz się, że było !!





becik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 10:40   #19
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez becik23
Tak więc widzisz...ile osób tyle zdań a najważniejsze i tak jest Twoje Pogadaj z przyszłym mężem jak mu sie podoba ten pomysł potem z księdzem czy tak bedzie można u Was w Parafii i wtedy spełnij swoje marzenie dotyczące ślubu i nie patrz tak naprawdę na opinie innych, to Twój...Wasz ślub i ma być tak jak się Wam podobać będzie. A ludzie i tak zawsze znajdą się tacy którym nie będzie coś pasować. Więc... realizuj swoje marzenia....

Dziekuje Ci za te slowa przemowily do mnie z dzieci jak wczesniej pisalam zrezygnuje ale z tatusia nie!!A ksiadz jak sie nie zgodzi to niech uwaza haha pozdrawaim
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-07, 14:36   #20
akira
Raczkowanie
 
Avatar akira
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 403
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

w kwestii formalnej.. co z błogosławieństwem rodziców..bo jak rozumiem pan młody będzie czekał przy ołtarzu a ty masz dojechać
akira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 17:29   #21
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

tak jest w USA, wersja pierwsze-spotkanie-w-tym-dniu-dopiero-przy-ołtarzu. U nas załatwia się to chyba w ten sposób, że do kościoła jedzie się normalnie razem, pan młody wchodzi pierwszy sam (chociaż w którymś wątku ktoś pisał, że może też iść ze swoją mamą), a po nim panna młoda z tatą.
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 21:24   #22
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Cytat:
Napisane przez yuk-ka
Ja wiem, że tak jest na amerykańskich filamch... (zwłaszcza ojciec prowadzący do ołtarza), ale dla mnie to "robienie szopki".
Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, a o gustach jak wiadomo nie dyskutuje się.
A żeby było zupełnie jak w bajce, to ksiądz po złożeniu przysięgi powinien powiedzieć: " A teraz możesz pocałować pannę młodą",
Tak jest nie tylko na amerykanskich filmach - po prostu zwyczaj jak kazdy inny tylko akurat malo praktykowany w naszej polskiej kulturze.
Co do calowania panny mlodej to akurat nasz ksiadz cos takiego powiedzial po ceremoni - ku zaskoczeniu absolutnie wszystkich ale wzamian mamy zabawne wspomnienia
tak wiec.... jukol - to Twoj slub - nie sugeruj sie opiniami innych - bo przede wszystkim Ty masz byc tego dnia szczesliwa
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 08:18   #23
katrina
Rozeznanie
 
Avatar katrina
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 707
GG do katrina
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

wydaje mi się, że u nas na zakończenie młodzi też się całują? czy jakieś zwidy miałam? ksiądz nie mówi jakiejś formułki "zakańczająco-zachęcającej do pocałunku"?
katrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:07   #24
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

W polsce - chyba nie. Przynajmniej nigdy wczesniej tego nie spotkalam
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:28   #25
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

Mozna sie pocalowac ale ksiadz nic nie mowi.To znaczy ze juz w czystosci mozemy sie calowac nie wiem czy zrozumialyscie buzka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 15:27   #26
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

nas ksiądz pouczył wczesniej, że nakladając sobie obrączki mamy je wczesniej ucałować- nie zaszkodzi tez ucalować na ręce po nałożeniu i całus po przysiędze.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 13:22   #27
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: Jak Wam sie to podoba????

pan mlody moze wyjsc po prostu z ksiedzem, zeby nie musial stac jak kolek przed oltarzem. bardzo ladnie to wyglada. widzialam na wlasne oczy i chyba sama odgapie, tzn moj tz
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:17   #28
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

Może i fajny pomysł, ale ja raczej (teraz to nawet nie miałabym innej możliwości) wolę, aby mój partner szedł ze mną pod ołtarz.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:29   #29
LilStar
Wtajemniczenie
 
Avatar LilStar
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: zasiedmiogórogród:)
Wiadomości: 2 631
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

mnie Tatko poprowadzi
do kościołaa pojedziemy razem z TŻ, ale On wyjdzie z Księdzem i będzie czekał na mnie przed ołtarzemjuż się nie mogę doczekać
__________________
LilStar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 11:57   #30
katathea
Raczkowanie
 
Avatar katathea
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 156
Dot.: Tato prowadzący córkę pod ołtarz

cudny pomysł! jeśli czujecie, że to ważnedla was, to nie zastanawiajcie się! Ojciec będzie czuł dumę - prowadząc pod ołtarz swoją piękną córkę, a my "panny młode" wiele lat później, kiedy to może już naszych ojców nie będzie na świecie - będziemy wspominały tą ojcowska radość i dumę z córeczki to bezcenne i piekne, żadne tam amerykańskie, wiecie - jest taki zwyczaj w polsce zanikający - mama pana mlodego i siostry prowadzą go za rękę do domu pani młodej, tam czeka owa białogłowa na ten piękny orszak, kobiety przekazują dłoń pana młodego - pani młodej , ze znaczeniem slów " był mój, dziś oddaję go Tobie"
A więc to żadne fizimizi, tylko piękna tradycja która ma wiele twarzy
katathea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.