--->pytanie Do Oczytanych<--- - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-28, 14:12   #31
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Dla mnie to nie jest ewidentna prośba o odrobienie pracy domowej, dlatego odpowiem.Na chwilę obecną przychodzi mi do głowy tylko Robinson Cruzoe i Przeminęło z wiatrem (postawa Scarlett wobec wojny, jej zmiana postawy życiowej w obliczu zagrożenia, z roszczeniowej na samodzielną) , ale jak sobie coś jeszcze przypomne to dopiszę.Pozdrawiam
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:14   #32
mamkota
Raczkowanie
 
Avatar mamkota
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Lovisa, spokojnie i bez jadu. Po prostu, podobnie jak koKOro uznałam, że pomoc w znalezieniu materiałów nie jest jednoznaczna z odrobieniem pracy domowej. Wiem na czym polega nowa matura i uwierz mi - to o wiele więcej niż podanie tytułów. Odrobienie pracy domowej w tym przypadku polegałoby na podaniu interpertacji utwórów, a najlepiej na napisaniu konspektu. Tego nie zrobiłam, więc uważam się za niewinna w tej sprawie.
mamkota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:19   #33
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Zgłosiłam wątek do Jelonka, ona rozstrzygnie kto ma rację.
Nie wiem o jakim jadzie mówisz, po prostu zwracam uwagę, że zasady są po to, aby ich przestrzegać i będę to robić w każdym wątku tego typu. Pozdrawiam.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:25   #34
kasia_17
Raczkowanie
 
Avatar kasia_17
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 87
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Dziekuje wszystkim przychylnym, bardzo mi pomogłyście jeszcze dzis lece do biblioteki i bede czytac, czytac, czytac.
Lovisa masz dzis zły dzień??? skoro są osoby które chcą mi pomóc to nie wiem w czym tkwi problem, wkoncu na tym forum panuje demokracja chyba ??
__________________
"I could love you till forever when I look into your eyes"
kasia_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:35   #35
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Cytat:
Napisane przez kasia_17
Dziekuje wszystkim przychylnym, bardzo mi pomogłyście jeszcze dzis lece do biblioteki i bede czytac, czytac, czytac.
Lovisa masz dzis zły dzień??? skoro są osoby które chcą mi pomóc to nie wiem w czym tkwi problem, wkoncu na tym forum panuje demokracja chyba ??
A co mi tam postanowiłam się wypowiedzieć. Myślę,że Lovisa nie ma złego dnia a jeżeli ma to się nie dziwię- bo przez takie wątki to już się krew w człowieku gotuje.
Zgadzam się- zero konsekwencji napisane jest że się nie odrabia prac domowych a ktoś i tak się zawsze znajdzie ,żeby to nagiąć :| Bez sensu. I dziewczyny... nie mówcie,że podsunięcie pozycji literackich nie jest ewidentnym odrobieniem pracy domowej. JEST - toszkę wysiłku nigdy nikomu nie zaszkodzi.
Lovisa- przybij 5 też piszę licencjata- może założymy jakieś kółeczko wzajemnej pomocy
Teraz kiedy ktoś podaje przykłady lektur- to jest suuuper bo się "zlitował" i zabłysnął a ten kto po prostu już ma tego dość jest fe Gdzie tu logika? To po co ten wątek od redakcji?
ehhh
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:41   #36
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Cytat:
Napisane przez kasia_17
Dziekuje wszystkim przychylnym, bardzo mi pomogłyście jeszcze dzis lece do biblioteki i bede czytac, czytac, czytac.
Lovisa masz dzis zły dzień??? skoro są osoby które chcą mi pomóc to nie wiem w czym tkwi problem, wkoncu na tym forum panuje demokracja chyba ??
Napisze po raz tysięczny - na samej górze pierwszej strony na forum plotkowym jest wątek o tytule - Nie odrabiamy prac domowych. Oczywiście można nazawć to tzw. pomocą, ale to ciągle bedzie to samo. A propos demokracji - chyba mylisz ją z anarchią?
Nie mam złego dnia, ale chyba będe mieć
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:42   #37
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Demokracja?... Hmmm
Tutaj zasadą jest to, że nie odrabiamy prac domowych. To bardzo prosta zasada - masz zadanie do wykonania - nie pytaj za forum.

Idź do polonisty, do biblioteki, przejrzyj zeszyty albo popytaj koleżanek. Ale nie pisz tutaj.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 14:44   #38
kasia_17
Raczkowanie
 
Avatar kasia_17
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 87
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Dobze dobze koniec tego, bo to sie robi niemiłe wszystko. Ja juz sie nie odzywam, przepraszam ze byłam tak "naiwna". Nie załoze nigdy wiecej takiego wątku, . Dziekuje za pomoc, reszte przepraszam za zamieszanie, a moderatora prosze o zamkniecie albo usuniecie wątka.
Pozdrawiam
__________________
"I could love you till forever when I look into your eyes"
kasia_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:46   #39
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Cytat:
Napisane przez jaszmurka
A co mi tam postanowiłam się wypowiedzieć. Myślę,że Lovisa nie ma złego dnia a jeżeli ma to się nie dziwię- bo przez takie wątki to już się krew w człowieku gotuje.
Zgadzam się- zero konsekwencji napisane jest że się nie odrabia prac domowych a ktoś i tak się zawsze znajdzie ,żeby to nagiąć :| Bez sensu. I dziewczyny... nie mówcie,że podsunięcie pozycji literackich nie jest ewidentnym odrobieniem pracy domowej. JEST - toszkę wysiłku nigdy nikomu nie zaszkodzi.
Lovisa- przybij 5 też piszę licencjata- może założymy jakieś kółeczko wzajemnej pomocy
Teraz kiedy ktoś podaje przykłady lektur- to jest suuuper bo się "zlitował" i zabłysnął a ten kto po prostu już ma tego dość jest fe Gdzie tu logika? To po co ten wątek od redakcji?
ehhh
Myślę dokladnie tak samo jak Ty. Oczywiście już wyszłam na nadgorliwą wiedźmę, ale nie dbam o to, bo też nie rozumiem zachowania osób, ktore po zwróceniu uwagi, że prac domowych się nie odrabia, sypią jak z rękawa tytułami, sugestiami i uważają, ze to jest pomoc. Nie jest. Nie czepialabym sie tak zawzięcie, gdyby redakcja nie przypięla wymienionego przeze mnie z milion razu wątku. Może się okaże, że nie mam racji, ale zawsze gdy powstaje tego typu wątek, sa podzielone zdania. Ja mam takie, a nie inne, jestem za przestrzeganiem zasad i koniec.
Jesli chodzi o licencjata, to pomoc by sie przydala, ale raczej w kwestii motywacji, bo coś mi to pisanie nie idzie
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:54   #40
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Regulamin forum Wizaż.pl

1. Odnoś się do innych użytkowników Forum tak jak chcesz, aby odnoszono sie do ciebie. Rasistowskie, obraźliwe lub dyskryminujące posty bedą natychmiastowo usuwane.

2. Bądź wyrozumiały dla innych. Każdy kiedyś stawia swoje pierwsze kroki w Internecie. Jeśli uważasz, że musisz zwrócić komuś uwage - zrób to w prywatnym mailu do tej osoby, jest to znacznie rozsądniejsze niż próba publicznego napiętnowania początkującego użytkownika.

3. W bardzo złym tonie jest zwracanie dyskutantom uwagi na literówki, błędy ortograficzne i gramatyczne, a szczególnie robienie tego na forum publicznym.

4. Jeszcze gorzej widziane są u nas posty napisane "cyrylicą", lub jak kto woli "pokemonami". Co to oznacza? Jeśli piszesz bez zachowania podstawowych zasad gramatyki, ortografii i stylistyki nie oczekuj, że komuś będzie się chciało przedrzeć przez "gĄsZcZ pOkEmOnÓw" lub czegoś "jeshtsche gorschego" i odpowiedzieć na Twoje pytanie. Wbrew pozorom nie jest to śmieszne dla osób, które muszą czytać (i rozumieć!) kilkaset takich pokemonów dziennie.

5. Unikaj pisania całego tekstu dużymi literami, jest to nieczytelne. Dużych liter używa się, aby jakiś fragment wypowiedzi szczególnie podkreślić. W elektronicznej formie przekazu oznaczają one używanie podniesionego tonu albo wręcz krzyku.

6. Zwracaj szczególną uwagę na słownictwo, którego używasz. Słowa i zwroty, które stosujesz, tobie mogą wydawać sie zupełnie naturalne, natomiast innym mogą wydawać sie obraźliwe. Pamiętaj, że słowo pisane ma zupełnie inną siłę wyrazu niż słowo mówione.

7. W dyskusji odnoś się do tematu i wypowiedzi, nie dyskutuj na temat swoich adwersarzy. Personalne wycieczki pod adresem inteligencji, wykształcenia i pochodzenia adwersarzy są tutaj bardzo źle widziane.

8. Na forum nie odrabiamy prac domowych! Jeśli masz problem na przykład z przetłumaczeniem jednego zdania - możesz liczyć na pomoc. Ale już pisanie wypracowań jest dla nas pracą domową.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:58   #41
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

a wypełnianie ankiet to nie jest odrabianie prac domowych? jak to w tym watku zostalo wspomniane po co sie meczyc wystarczy wejsc w internet, i tak samo w tym przypadku, ankiety leca na poczte bez bolu i bez wiekszego szukania populacji, wiec nie rozumiem mowy o byciu konsekwentnym. Ja tam nie mam nic przeciwko ankietom, bo jesli moge to pomagam, podaje to jedynie jako argumet ktory mi przyszedl do glowy.
i jesli sie wypowiadam na jakis temat to nie dlatego zeby wygladac na fajniejsza czy cokolwiek...

ciesze sie kasia_17 ze pomoglo Ci to uwierzyc ze mozesz napisac ten konspekt i prace, zycze powodzenia

lexie ukłon w Twoją strone, dobrze spełniasz swoją role i ja to szanuje więc już ciiii bede
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 15:01   #42
pzs1
Zadomowienie
 
Avatar pzs1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 1 239
GG do pzs1
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

moim zdaniem lovisa ma rację. Jeżeli ustalone są jakieś zasady to powinno się ich przestrzegać, bo po to są. I wydaje mi się, że odrobina wysiłku nikomu nie zaszkodzi. Tym bardziej, że nie raz był ten temat poruszany i za każdym razem wniosek jest ten sam, czyli nie odrabiamy prac domowych.
__________________
Ilo
pzs1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 15:08   #43
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Jesli chodzi o licencjata, to pomoc by sie przydala, ale raczej w kwestii motywacji, bo coś mi to pisanie nie idzie
UWAGA: oddaję Ci kawałek mojej motywacji korzystaj z niej póki możesz

pierwszy rozdział już mam -tyle narazie wystarczy więc mogę Ci kopsnąć troszkę dobrych chęci.
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 15:10   #44
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Cytat:
Napisane przez koKOro
a wypełnianie ankiet to nie jest odrabianie prac domowych?
z tego co pamiętam, już kiedyś byl temat o ankietach i o zezwoleniu na ich przeprowadzaniu na forum.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 15:11   #45
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Cytat:
Napisane przez jaszmurka
UWAGA: oddaję Ci kawałek mojej motywacji korzystaj z niej póki możesz

pierwszy rozdział już mam -tyle narazie wystarczy więc mogę Ci kopsnąć troszkę dobrych chęci.
Dzięki Pierwszy rozdział, heh, ja nie mam nawet wstępu Kurde, to nie jest śmieszne jestem na etapie czytania i przeglądania książek
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 15:42   #46
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Loviso, mysle, ze Wizazanki nie tylko poszukaja, napisza, ale moze i pojda zdac jak szalec to szalec
Dziewczyny, tu nie chodzi o to kto ma racje, czy to pomoc czy nie pomoc; sa pewne zasady, ktorych zobowiazalyscie sie przestrzegac rejestrujac sie tu.
Przestrzegajmy ich, bo inaczej zrobic sie jeden wielki balagan.

A co do tematu pracy-wylosowalam taki na ustnej i mowilam o dwoch utworach, ktorych tytuly sie juz tu pojawily.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 15:57   #47
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa
z tego co pamiętam, już kiedyś byl temat o ankietach i o zezwoleniu na ich przeprowadzaniu na forum.
OK
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 15:58   #48
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

tak, nie odrabiamy prac domowych!!!!Trzeba sie troszke samemu pomeczyc albo pomeczyc nauczyciela, bibliotekarke albo znajomych.
Co by to bylo gdyby wszyscy nagle chcieli jakis podpowiedz do prac????Forum zostaloby zdominowane przez sciagi i inne pomoce internetowe.Nie poruszaloby sie zadnych tematow poza nauka.Tak nie moze byc
Ja jestem na etapie pisania pracy mgr i kwicze bo jeszcze niczego nie mam.Ale problem zostawiam sobie.Jedynie moge sie tu wyzalic wizazankom
Poza tym sa reguly
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:02   #49
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Może mimo pewnego "urazu" do mnie ze względu na podsuwanie pomysłów, będe mogła być motywacją gdy napisze, że właśnie biore się ostro za 4 rozdział pracy licencjackiej Lovisa mój promotor mówi, że wstęp się pisze po napisaniu pracy ale oczywiście może to jest niezgodne z innymi regułami hyhy
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 16:03   #50
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Pomyślałam, że może ja poproszę wizażanki, żeby za mnie się nauczyły geografii i poszły za mnie na zaliczenie 17-tego
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:07   #51
tygrysekak
Rozeznanie
 
Avatar tygrysekak
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 567
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Możesz przedstawić dziecko i jego reakcje na zagrożenie. Przkład znajdziesz w filmie, który dostał Oscara "Życie jest piekne" reż. Roberto Begnini . Pozdrawiam i trzymam kciuki
tygrysekak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:14   #52
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: --->pytanie Do Oczytanych<---

Zgodnie z większością głosów wizażanek i z wątkiem redakcyjnym, temat zostaje zamknięty.
Proszę udać się do biblioteki, bo z tego co wiem, to na nowej maturze nie chodzi tylko o napisanie pracy i jej przedstawienie, ale o nauczenie się szukania książek/źródeł potrzebnych do jej napisania.
Od tego są panie w bibliotece oraz katalogi, w których znajdziesz wszystko co Cię interesuje.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.