mam ŻYLAKI ;((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-26, 18:50   #1
malakobietka
Przyczajenie
 
Avatar malakobietka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z domku;))
Wiadomości: 12

mam ŻYLAKI ;(((


Co mam robic?!
mam dopiero 17 lat i od kilku lat sie pojawialy teraz jest fatalnie!wstydze sie chodzic w spodnicach do kolan i spodenkach ,w gre wchodza do polowy lydki nie krotsze...

ech... czy operacja coś zdziała??? słyszlaam rozne opinie.
powiedzcie!
malakobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 18:11   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Prosze skorzystac z porady specjalisty - chirurga naczyniowego.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 11:04   #3
malakobietka
Przyczajenie
 
Avatar malakobietka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z domku;))
Wiadomości: 12
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Dziekuje,taki mam zamiar
malakobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 11:42   #4
koniczynka.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Hej! A ja myślałam, że tylko mnie to licho dopadło w tym wieku!
Też mam 17 lat U mnie pojawiały się od kilku lat, tylko, że była to tylko jedna bardziej prześwitująca żyła, a że mam bardzo jasną skórę to wszyscy uważali, że tylko to jest przyczyną. Byłam u lekarza, który powiedział od razu - OPERACJA! Było to jakieś dwa lata temu, przestraszyłam się no i już się więcej nie pokazałam. Niestety w ciągu ostatnich kilku miesięcy zaczęło się wszystko stanowczo pogarszać. Teraz to już jest ŻYLAK, który w sposób bardzo widoczny się odznacza... (jest wypukły Pod tym jednym zaczyna mi się wybijać kolejny. Te dwa mam z tyłu prawej nogi tuż pod kolanem. Na tej samej nodze tez tworzy sie cos z przodu. Na drugiej nodze nie ma żylaków ale pojawiło się sporo pajączków.
Najgorszey jest jednak ból! Tego nie da się opisać. Ból nóg przy żylakach jest okropny... I to nie tylko gdy nogi się zmęczą. Często rwie już od rana Strasznie żałuję, że tak się kiedyś wystraszyłam i nie leczyłam... Żylaki trzeba leczyć jak najszybciej. Umówiłam się na wizytę do FLEBOLOGA (specjalista od żył itp.) i czekam na termin... Napisze jak było i co powiedział

Co do operacji tradycyjnej - ja bym się nie zdecydowała... Nie dość, że zostają Ci okropne blizny na zgięciu kolana to jeszcze w wielu przypadkach żylaki powstają na nowo.
Ale teraz są duzo lepsze metody na szczęście... Nie wiem czy słyszałaś o skleroterapii lub kriochirurgii? Przy skleroterapii nastrzykują Ci pojedyńcze żyły i pajączki... najczęściej tez zylaki w stadium początkowym.. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie na to juz raczej za późno, no chyba ze w przypadku tych co dopiero powstaja by sie sprawdziło. KRIOCHIRURGIA to z kolei zabieg, po którym nie ma ani bliz, a również jest małe ryzyko komplikacji i wystepowania nowych żylaków. Lekarz (strzykawką - dlatego nie ma blizn) zamraża zylaki do -80 stopni Celsjusza co powoduje ich zanik. Obecnie tą metodą leczone są nawet bardzo rozległe żylaki.

Ale to jakie leczenie będzie zastosowane to zalezy od lekarza i od zaawansowania choroby. Nie idz do chirurga - on od razu bedzie chciał ciąć! Znajdz u siebie FLEBOLOGA

Masz dopiero 17 lat, całe życie przed Tobą i wierzę, że tak jak ja chcesz się tego pozbyc bo nie dosc ze utrudnia zycie to wygląda koszmarnie... Jak obie pomysle ze juz nigdy miałabym nie załozyc szortów czy spódniczki to....

Głowa do góry i walcz z tych ochydztwem I napisz po wizycie już co i jak!

Ściskam mocno!
koniczynka. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 21:09   #5
malakobietka
Przyczajenie
 
Avatar malakobietka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z domku;))
Wiadomości: 12
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Oj! Miło spotkac osobe ktora ma podobny problem jest w podobnym wieku i ...mi odpowiedziala...
Ja mam na tyle troche ,wiecej z boku od wewnatrz (wystaje ;(( ) a z prawej mam pajeczyne zielonych zył na łydce ... z zewnatrz (( okropnosc! co do bolu to mam tak samo,nie raz jest taki ból ze nie da sie wytrzymac.nie przyznaje sie do tegi,wiedza o tym nieliczni (
Dupa bo nie mam az takich zlych nog i chcialabym bez kompleksow chodzic w ktorkich spodniach czy spodniczkach (krtokie w tym przypadku nie oznacza do polowy uda ale zebym mogla cos przed kolana wlozyc i sie nie wstydzic,bo ludzie jak to ludzi wxiaz sie patrza i nie raz doswiadczylam dziwnego zareagowania ,bylo okropnie goraca i trudno bylo sie nie ubrac letnio...a juz czulam sie jak winna temu ze to mam ( ech...
Bede chciala to usunac,jesli to tak zostawie powiekszy mi sie i bede cierpiec juz w takim młodym wieku... nie chce
obiacalam sobie i innym ze jesli nie bede juz tego miala i bedzie ladnie wygladac bede chodzic w ktorkich spodniczkach caly rok :P
Chce sie tego pozbyc i napewno nie bede mogla masciami tego zliwkidowac bo jeden lekarz mowil mi rok temu ze to tylko do usuniecia...
ech..

Pozdrawiam!
malakobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-06, 23:50   #6
Zuziku
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prague
Wiadomości: 1 371
GG do Zuziku
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

ja wprawdzie nie mam zylakow, ale mialam rok temu problem z powstawaniem pajaczkow na udach(mam po mamie sklonnosc do zylakow). poszlam do mojej p.dermatolog, dowiedzialam sie conieco na temat skleroterapii i dostalam recepte na Glyvenol. nie wiem, jaka jest polska nazwa tego, ale naprawde warto sie dowiedziec, bo hamuje rozwoj zylakow i pajaczkow przez poprawe krazenia w dolnej czesci ciala- bierzesz 1 tabletke rano i przez caly dzien zero uczucia ciezkich nog po 6 miesiacach przestalam je uzywac, bo nie mam juz takiej potrzeby, pajaczkow nowych nie zauwazylam, a lek biore jak wiem ze bede tego dnia np dlugo stac (muzeum czy cos) albo siedziec w autobusie.
w kazdym razie polecam zapytac o jakies leki na to,bo usuwanie zylakow chyba nie jest w stanie zapobiec powstawaniu nowych niestety
__________________
moja rozprawa liczy całe... 0 stron
Zuziku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-07, 01:04   #7
versusek
Raczkowanie
 
Avatar versusek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Witam Moje drogie

Co do żylaków mam duże doświadczenie <niestety> bo mam dopiero 16 lat ! Jestem po tradycyjnej operacji duużego żylaka. Mialam robiony stripping i miniflebektomie. Operacje mialam niestety o tej porze roku w bo w zime sie nie dało. Mialam ją 18 lipca tego roku. Co do blizn absolutnie jakie blizny ?! Malutkie jakieś kreseczki ! fakt na pachwinie jest wązska i dosc długa ale jej nie widac bo jest pod majtkami ! a pozostale to naprawde pojedynce naciecia max 1cm ! Operacje mialam robiona prywatnie, wiec nie bylo problemu kiedu poprosiłam o znieczulecie w kręgosłup (od pasa w dół) bo mysalalam ze bedzie lepiej... jednak sie przeliczylam bo niestety znieczulenie dlugo trwa i mialam zalozony cewnik i dla mnie to bylo nie przyjemne ! z kliniki wyszłam na drugi dzień dochodzilam do siebie ok 3 tyg zeby w pelni moc dobrze chodzic. Po tygodniu mialam zdjecie szów a teraz noze ponczoszke uciskowa na jedna noge bezproblemowe to naprawde dziewczyny nie ma sie czego bac ! i ja bardzo dobrze wiem co czujecie majac zylaki bo tez je mialam w tym wieku juz i były bardzo duze az lekarze sie dziwili. Koszt we wroclawiu takiego zabiegu/operacji to 1500zł. Pozdrawiam.
__________________
SCHUDNE !!
versusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-11, 20:47   #8
ELVISKAP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Witam!
Ja Rowniez Ma 17 Lat, żylaki Mam Juz Praktycznie Na Całych Nogach.
Byłam U Chirurga Naczyniowego, Bo To On Tym Sie Zajmuje.
Miesiąc Temu Mialam Operacje(tradycyjną), Nie Było Tak Zle - Zobaczymy Jak Bedzie Dalej. Druga Noge Tez Będe Musiala Mieć Operowaną
A Co Do Blizn To Są One Bardzo Male I Powiedziano Mi, że Za Rok Ich Nie Znajde:dwierze, że Bo Sa Naprawde Małe...
ELVISKAP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 12:00   #9
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

hej Dziewczyny) no widze, ze nie tylko ja mam takie problemy, ja mam 20 latek i zylaki juz od dobrych paru lat..teoretycznie z tego co wiem nie powinno sie kapac w cieplej wodzie, tzn. goracej (a ja to kocham)) i solarium tez powinno odpasc... (na szczescie chodze bardzo rzadko) a pozatym nie mam pojecia co moz epomoc... jak pytalam u dermatologa to niby nic madrego mi nie powiedzial, wiec jestem tak jak wy w kropce
moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-13, 15:59   #10
machivo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Czesc moje Drogie!

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze zylaki mozna teraz latwo i bezbolesnie usunac. Sama mialam zabieg 4 lata temu. Nie mam zadncyh sladow po cieciach, ale za to mam slady po samych zylakach, tzn., w miejscu, gdzie byly zylaki, zostaly mi po nich zielone przebarwienia na skorze.
4 lata temu lekarz powiedzial mi, ze na to, niestety, nie ma w tym momencie lekarstwa. Przebarwienia na skorze zostaja.
No i nogi mam gladkie i sliskie, ale pokryte zielonymi plamami. W spodniczkach ani na plazy nie pokazuje sie nadal.
Czy nie wiecie, czy teraz sa jakies metody na pozbycie sie przebarwien? Czy lekarze wam cos powiedzieli?
machivo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 18:08   #11
moniaaaaaaa86
Zadomowienie
 
Avatar moniaaaaaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: NRW / Koln
Wiadomości: 1 042
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

a jaki zabieg mialas? jakie koszty? i naprawde bezbolesnie?
Ja co do przebarwien niestety nic nie wiem
moniaaaaaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-22, 17:48   #12
ELVISKAP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Cześć!
Też Miłam Operacje Tradycyjnym Sposobem I Zgadzam Się Z "versusem".jest To Prawie Bezbolesne A Po Bliznach Nie Zostana ślady.też Nosiłam Pończoszkę I Po 3 Tygodniach Już Było Ok!niestety Na Drugi Rok Musze Mieć Robioną Drugą Noge, Bo Mam Obustronna Niewydolność żylną!i Chyba Też Zdecyduje Się Na Tradycyjną Operacje, Bo Moge To Zrobić W Prywatnej Klinice Na Nfz.oczywiście Mogłabym To Zrobić Laserowo,ale To Kosztuje Ponad 3000zl
ELVISKAP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 22:49   #13
neverme
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Versusek ,a gdzie robiłas ta operację?
neverme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 01:08   #14
versusek
Raczkowanie
 
Avatar versusek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

we wrocławiu na ul. rajskiej mozna tam tez na kase chorych no ale wiadomo - terminy.
__________________
SCHUDNE !!
versusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 01:10   #15
versusek
Raczkowanie
 
Avatar versusek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 115
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

hmmm jeszcze jedno - co do przebarwien to fakt no ja mialam ale teraz ladnie schodza... juz ich prawie nie ma <jupi>
__________________
SCHUDNE !!
versusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 17:27   #16
Dahlia
Raczkowanie
 
Avatar Dahlia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 61
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

A miał ktoś może skleroterapię piankową? Ja miałam ponad tydzień temu, ale jeszcze mnie strasznie te żyły bolą. Ciekawa jestem, kiedy ten ból minie, może ktoś z Was już miał taki zabieg?
Dahlia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 18:01   #17
Katia25
Wtajemniczenie
 
Avatar Katia25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 640
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

DAHLIA a jak efekty po tym zabiegu????
__________________
Katia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 07:59   #18
Dahlia
Raczkowanie
 
Avatar Dahlia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 61
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Cytat:
Napisane przez Katia25 Pokaż wiadomość
DAHLIA a jak efekty po tym zabiegu????
Na pewno żylaki są teraz bardziej płaskie niż przed zabiegiem, ale przebarwienia ponoć mogą być widoczne nawet do pół roku, dlatego taki zabieg najlepiej wykonać właśnie teraz, kiedy nie odsłaniamy nóg ,
no a poza tym to jeszcze bolą, ale na szczęście mniej. Mam nadzieję, że w końcu przestaną boleć, bo jeśli chodzi o wytrzymałość na ból, to jestem raczej krótkodystansowcem .
Dahlia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 09:15   #19
IIserenityII
Raczkowanie
 
Avatar IIserenityII
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 141
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

popekane naczynka to jest jakis pierwszy objaw powstawania zylakow? u mnie w rodzinie mama ma okropne i wujek, ktory mial juz operacje...
IIserenityII jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 17:08   #20
sabi1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Cześć, na początek chciałam się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.
Podobnie jak przedmówczyni oprócz żylaków cierpię na obustronną niewydolność żylną. Obie nogi mam zoperowane metodą Babcock'a (stripping) - usunięto mi żyły odstrałkowe i odpiszczelowe. Na nogach wykonuje się trzy małe nacięcia: nad kostką, pod kolanem i w pachwinie. Z czasem stają się niewidoczne. Po operacji nogi bandażowałam przez miesiąc, teraz noszę pończochy uciskowe. Byłam dwa miesiące na zwonieniu, ale najważniejsze, że operacja nóg jest skuteczna! Naprawdę dziewczyny nie ma się czego bać! Nogi mnie teraz nie bolą, nie puchną wyglądają super, znów chodzę w miniówach i szpilkach... owszem używam rajstop i pończoch uciskowych (takich przepisywanych przez lekarza) żeby zapobiegać uszkodzeniu zastawek w następnuch żyłach, teraz jest duży wybór pończoch uciskowych i niektóre są naprawdę ładne!
Na koniec jeszcze dodam, że jeżeli już macie skłonności do żylaków to nawet po operacji ważne jest aby zapobiegać dalszemu ich rozwojowi - np.: poprzez gimnastykę (nawet w pracy "przy komputerze"), odpoczynek z nogami uniesionymi, czy zimne kąpiele - też poprawiają krążenie ;-)

Pozdrawiam, jak macie jakieś pytania to chętnie w miarę możliwości odpiszę,

Sabina
sabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 22:58   #21
młoda 26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Cześć, ja też chciałam się przywitać i dodam, że to także mój pierwszy wpis na forum. Również dopadła mnie ta choroba. Mam dopiero 26 lat, a nie mogę założyć spódniczki, spodenek. Lato to dla mnie koszmar. Obiecuję sobie, że muszę iść z tym do specjalisty, ale jakoś cały czas to odwlekam.
Bardzo dziękuję mojej poprzedniczce, bo trochę uwierzyłam, że może kiedyś jeszcze założę jakiś bardziej kobiecy strój.
Jeśli ktoś może mi coś poradzić to będę ogromnie wdzięczna.

Trzymam kciuki za koleżankę, żeby wszystko szło ok. Pewnie czujesz się teraz fantastycznie w "wymarzonym" stroju.

Pozdrawiam
młoda 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 20:37   #22
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Witam.
Ostatnio zauważyłam u mnie, że niektóre żyły stają się bardziej widoczne. Na szczęście na razie jest ich bardzo mało więc za nim na dobre powstaną minie pewnie jeszcze trochę czasu. Od mojej mamy dowiedziałam się, że żylaki są u nas dziedziczne. Czy skoro jeszcze mi się nie utworzyly mogę jakoś temu zapobiegać?
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 22:35   #23
Edyta74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1
Dot.: miałam ŻYLAKI

Miałam też problem z żyłami. Najgorzej było z prawą nogą. Przez wiele lat nawet w upały nosiłam rajstopy.
Na lewej miałam zdrowe żyły, ale jedna z nich postanowiła się ulokować w poprzek łydki zaraz pod skórą. Przez to lewa noga nie wyglądała zbyt ładnie.
Rok temu trafiłam na jakiś artykuł w gazecie o metodach leczenia i zdecydowałam się zrobić z tym porządek.
Pani doktor Osadowska sprawdziła mi stan żył Doplerem. Lewa noga była zdrowa na całej długości. Za to w prawej przepustowość żył od kolana w dół była gorsza. Ale na szczęście nie było z nimi aż tak źle. Jednak miałam już widoczne 3 zakola - początkowe stadium żylaka.
Lekarka wybrała dla mnie skleroterapię piankową (350 zł za zabieg). Boli jak diabli ale tylko chwilę przy nakłuwaniu i wpuszczaniu leku.
Później trzeba było nosić specjalne rajstopy (150 zł). Przy kontroli po jakiś 2 tyg. okazało się, że w tych zakolach zrobiły się skrzepy. Trzeba je było nakłóć i wycisnąć. Znowu bolało.
Na kolejnej kontroli trzeba powtórzyć zabieg dla 1 zakola i przy okazji pojawiły się pajączki (350 zł). Krew szukała sobie nowej drogi. Te pajączki też mi usunęli.
Teraz żyła nie jest już widoczna (pewnie się wchłonęła), a w miejscu guzków mam beżowe plamy - 0,8cm. Ale teraz noga wygląda to znacznie lepiej.
Po zabiegu właściwie przez 3 miesiące chodziłam w spodniach, ale to głównie przez te paskudne rajstopy, przypominające bandaż elastyczny. Koszmarnie trudno się je zakładało i ściągało. Miałam też trochę siniaków.
Prawa noga zaczęła wyglądać przyzwoicie gdzieś po 4-6 miesiącach, natomiast ta szalona żyła na lewej nodze znikła zupełnie po 1 miesiącu.

Moja rada - im szybciej podejmiemy leczenie tym efekt lepszy. Szkoda, że nie zrobiłam tego z 3-4 lata wcześniej. Z mojego punktu widzenia skleroterapia jest lepsza niż chirurgiczne usuwanie żyły.
Edyta74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 19:29   #24
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: miałam ŻYLAKI

Mi na razie tylko widać tą żyłę. Nie wiem czy muszę już podejmować takie metody. Może jakiś żel wystarczy...?
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 17:04   #25
kucyk5
Raczkowanie
 
Avatar kucyk5
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 108
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

podbijam.

co jeśli tylko widać żyłę?

spieszyć na te zastrzyki?

zaznaczam, że to nie jest taka moja uroda, bo kiedyś nie było jej widać.
__________________
"Ja nie chcę pływać w morzu nieczułości
Nie chcę uprawiać wirtualnej miłości
Nie będę nosić sukienek z plastiku
Nie kupię sobie ziemi na Księżycu"


Matuś


life is a passion. passion is a life.



kucyk5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 07:35   #26
jolcia555k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Cytat:
Napisane przez Dahlia Pokaż wiadomość
A miał ktoś może skleroterapię piankową? Ja miałam ponad tydzień temu, ale jeszcze mnie strasznie te żyły bolą. Ciekawa jestem, kiedy ten ból minie, może ktoś z Was już miał taki zabieg?




Witam, piszę po raz pierwszy, mam chęć podzielić się doświadczeniem po skleroterapii. Dziś mija miesiąc, żyły trochę jeszcze bolą, przebarwienia są dość znaczne, ale mam na nie sposób. Jest taki żel - AURIDERM, dość drogi, ale pomaga. Smaruję rano i wieczorem, potem lekko masuję nastrzykniętą żyłę i widzę stopniową poprawę. Na ostateczne efekty trzeba podobno poczekać około pół roku, więc musimy uzbroić się w cirpliwość
jolcia555k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 20:23   #27
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Ja na szczęście nie mam żylaków, ale problem jest mi znany, bo dopadł mojego kuzyna. Pierwsze żylaki zaczęły mu się pojawiać już w gimnazjum. Do końca liceum miał już ich po parę na każdej z nóg. Zdecydował się na operację w wieku 19 lat. Nie wiem jak dokładnie nazywała się metoda, którą zastosowali lekarze, ale polegało to na wycięciu tych żył na których pojawiły się żylaki. Blizn żadnych nie ma, bo to przecież były krótkie, cienkie nacięcia jakby je robiono żyletką. Od operacji minęły dwa lata i na razie ma spokój z żylakami.
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 17:18   #28
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Nie wiem czy nie panikuje..
mam 19 lat i boje sie ze ten problem dotyczy takze mnie

Co prawda na nogach nic nie widac,tylko malutkie pajaczki(naprawde male)
Ale bola mnie nogi od paru dni strasznie(bylam u lekarza rodzinnego i nie wie co mi jest)-szczegolnie lydki.

Boli szczegolnie przy siedzeniu i staniu,jak chodze to nie boli.
Nie wiem czy to problem miesniowy czy zylakowy.
Mam skierowanie do ortopedy od lekarza i tyle-smaruje sie masciami i biore tabletki przeciwzapalne i przeciwbolowe.
Boje sie bo mam dopiero 19 lat a mnie genetycznie wszyscy maja zylaki..
Kuzynki 30 letnie mialy operacje na to.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 13:58   #29
kurczak684
Rozeznanie
 
Avatar kurczak684
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 729
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Cytat:
Napisane przez versusek Pokaż wiadomość
Witam Moje drogie

Co do żylaków mam duże doświadczenie <niestety> bo mam dopiero 16 lat ! Jestem po tradycyjnej operacji duużego żylaka. Mialam robiony stripping i miniflebektomie. Operacje mialam niestety o tej porze roku w bo w zime sie nie dało. Mialam ją 18 lipca tego roku. Co do blizn absolutnie jakie blizny ?! Malutkie jakieś kreseczki ! fakt na pachwinie jest wązska i dosc długa ale jej nie widac bo jest pod majtkami ! a pozostale to naprawde pojedynce naciecia max 1cm ! Operacje mialam robiona prywatnie, wiec nie bylo problemu kiedu poprosiłam o znieczulecie w kręgosłup (od pasa w dół) bo mysalalam ze bedzie lepiej... jednak sie przeliczylam bo niestety znieczulenie dlugo trwa i mialam zalozony cewnik i dla mnie to bylo nie przyjemne ! z kliniki wyszłam na drugi dzień dochodzilam do siebie ok 3 tyg zeby w pelni moc dobrze chodzic. Po tygodniu mialam zdjecie szów a teraz noze ponczoszke uciskowa na jedna noge bezproblemowe to naprawde dziewczyny nie ma sie czego bac ! i ja bardzo dobrze wiem co czujecie majac zylaki bo tez je mialam w tym wieku juz i były bardzo duze az lekarze sie dziwili. Koszt we wroclawiu takiego zabiegu/operacji to 1500zł. Pozdrawiam.
hello! zainteresowałam się tym wątkiem bo... wczoraj miałam usuwane żylaki z łydki. Aktualnie jestem uziemiona w łóżku z komputerem na nogach, więc żyć nie umierać miałam zastoswane dokładnie te same metody jak Versusek - stripping i miniflebektomię. Znieczulenie dolędzwiowe z którego jestem bardzo zadowolona - wogóle nie boli, a około 2 godziny po zabiegu ruszałam bez przeszkód nogą, rzecz jasną tą zdrową obyło się bez cewników itp. Cały zabieg ze znieczuleniem trwał ok 35 minut. Ogónie jestem zadowolona pomimo że jestem w trakcie pierwszej doby po zabiegu więc jeszcze dużo może się zdażyć. Zabieg odbył się w prywatnej klinice, ale na zasadach refundacji z NFZ. Reasumując stwierdzam ze nie ma sie czego bać, a im wcześniej tym lepiej bo i tak mnie by to nie minęło żylak na pewno nigdy się bez interwencji lekarza naczyniowca sam nie cofnie i nie wyleczy a wręcz przeciwnie. I polecam osobom z żylakami, nawet tym którzy nie mieli jeszcze zabiegu pończochy uciskowe-rewelacyna rzecz,niweluje wszystkie dolegliwości związane z wieczornymi bólami łydek itp. I mam pytanie do Versusek, <bądź innych osób które miały ten zabieg> - jesteś już jakiś czas po zabiegu, więc czy jesteś zadowolna, czy pojawiły się nowe żylaki, czy masz jakieś problemy wynikające z tego zabiegu. z góry dziękuję!!!
kurczak684 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 14:08   #30
kurczak684
Rozeznanie
 
Avatar kurczak684
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 729
Dot.: mam ŻYLAKI ;(((

Cytat:
Napisane przez Faneczka Pokaż wiadomość
Witam.
Ostatnio zauważyłam u mnie, że niektóre żyły stają się bardziej widoczne. Na szczęście na razie jest ich bardzo mało więc za nim na dobre powstaną minie pewnie jeszcze trochę czasu. Od mojej mamy dowiedziałam się, że żylaki są u nas dziedziczne. Czy skoro jeszcze mi się nie utworzyly mogę jakoś temu zapobiegać?
Wsklepach medycznych są dostepne pończochy uciskowe o różnym stopniu kompresacji - I, II, III. dla osób z grupy ryzyka są przeznaczone te z pierwszym stopniem i mają działanie profilaktyczne. Ich koszt to ok. 50 za parę, ale jeśli z czasem mają Ci się też żyłki rozszerzać to warto zainwestować i korzystać z nich np wtedy kiedy długo stoisz. Oczywiście najlepszym rozwiazaniem byłaby konsultacja z lekarzem naczyniowcem.
kurczak684 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-08 12:12:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.