Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-06, 18:23   #1501
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Tassia ja mialam Avent Natural ale teraz zastanawiam sie wlasnie nad Classic. One chyba beda pasowac do laktatora? Czy gwint maja inny?
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 18:24   #1502
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
O, tak sudocrem na pewno.
Butelki z avent też
Kosmetyki spróbuję z Latopic bo czytałam, że fajny skład i są dobre (u sroki)
Nie zn tej firmy. A to emolienty?
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 18:32   #1503
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

ja sudocremu nie planuję. przy synu długo nie używałam żadnego kremu do pupy, w szpitalu nie pozwalali, potem też nie było potrzeby. miałam z babydream w niebieskim okrągłym opakowaniu, dobry, spory i tani, coś ok 7-8zł, służył przynajmniej kilka miesięcy. dopiero potem kupiłam sudocrem, który nadal jest w użyciu, ale tylko na noc smaruję (chyba, że jakieś zaczerwienienie się pojawi to w ciągu dnia linomag biało-zielony).
jak dla mnie sudocrem jest dla skóry z problemami, jak coś się dzieje, a nie profilaktycznie, żeby od pierwszych dni przyzwyczajać do takiego kremu, bo co potem?

Edytowane przez moni_ka.g
Czas edycji: 2015-01-06 o 18:34
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 18:47   #1504
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

z tymi listami to wiecie jak to jest..... gdyby wszyscy mieli to samo to nie byłoby tak wielu, tak dobrze prosperujących firm ......

np. butelki.....ja używałam Lovi....nie miałam problemów u młodego ze ssaniem poza tym ja byłam nastawiona na karmienie piersią i mamą która była w domu...butelkę miałam jedną i tym razem również nie zamierzam mieć więcej

kosmetyki...... młody nie miał żadnych uczuleń więc nie było sensu kupowania emolium....oilatum czy innych droższych kosmetyków

smoczek.......kupiłam jeden......nie chciał.....kupiłam ze 3 inne i nie chciał.....okazało się,że trafiło mi się bezsmoczkowe dziecko

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

i jeszcze co do odparzeń. Miałam Sudocrem który początkowo stosowałam i potem jakiś inny taki niebieski.......dopiero po jakimś czasie okazało się, że u nas na odparzenia najlepiej sprawdził się puder. Za to podobno pudru nie powinno się u dziewczynek stosować no ale na ten temat się nie wypowiem bo mam syna

dziewczynom które pierwsze dziecko będą miały w głowach namieszamy
__________________
Kuba

Maja

Edytowane przez alkamor
Czas edycji: 2015-01-06 o 18:49
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 18:57   #1505
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
z tymi listami to wiecie jak to jest..... gdyby wszyscy mieli to samo to nie byłoby tak wielu, tak dobrze prosperujących firm ......

np. butelki.....ja używałam Lovi....nie miałam problemów u młodego ze ssaniem poza tym ja byłam nastawiona na karmienie piersią i mamą która była w domu...butelkę miałam jedną i tym razem również nie zamierzam mieć więcej

kosmetyki...... młody nie miał żadnych uczuleń więc nie było sensu kupowania emolium....oilatum czy innych droższych kosmetyków

smoczek.......kupiłam jeden......nie chciał.....kupiłam ze 3 inne i nie chciał.....okazało się,że trafiło mi się bezsmoczkowe dziecko
dlatego ja jestem za minimalizmem na początek, bo nie przewidzimy jakie dziecko nam się trafi, czy będzie miało wymagającą skórę, czy będzie potrzebowało specjalnej pielęgnacji. nie wiemy czy nie będzie mieć alergii na proszek do prania, którego kupimy od razu 5kg, itp. jestem przeciwniczką zaleceń w stylu stosowanie emolientów ot tak, jeśli nic się nie dzieje, sudocremu na pupę, której nie trzeba żadnego kremu albo wystarcza najzwyklejszy linomag/rossmannowski krem, i tak długo można by wymieniać.

ja na początku byłam tak "mądra" że ciuszki poprałam w próbkach proszków i płynów do prania ze szkoły rodzenia, warsztatów, itp. gdyby którykolwiek uczulał nie doszłabym do tego co w czym uprałam. zapasy kremów do pupy mam takie, że jeszcze 2 opakowania różnych kremów czekają na drugie dziecko, dobrze, że daty ważności długie, ale baaaaardzo mało używamy.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

na teraz planuję minimalizm, przynajmniej w kwestii ogólnodostępnych kosmetyków/akcesoriów. nie mieszkam na końcu świata, zawsze ktoś może coś dokupić. chociaż... coś czuję, że jeszcze chwila i wpadnę w "szał" zakupów, ale obym się powstrzymała na czas już oglądałam ręczniki do kąpieli
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 18:59   #1506
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

tym bardziej,że w obecnych czasach w zasadzie wszystkie te rzeczy możemy dostać od ręki.

ja młodego ciuszki od razu uprałam w Persilu

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
na teraz planuję minimalizm, przynajmniej w kwestii ogólnodostępnych kosmetyków/akcesoriów. nie mieszkam na końcu świata, zawsze ktoś może coś dokupić. chociaż... coś czuję, że jeszcze chwila i wpadnę w "szał" zakupów, ale obym się powstrzymała na czas już oglądałam ręczniki do kąpieli
ja też ale chwilami muszę się kontrolować bo kupiłabym dużo
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:02   #1507
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Jutro będę mogła napisać, że dokładnie połowa ciąży za mną za 2 tyg połówkowe i może zacznę coś kupować bo zaczyna mnie korcić

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
ja też ale chwilami muszę się kontrolować bo kupiłabym dużo
no właśnie, znam to chcę mało, a potem widzę to.. i to.. a tamto też by się przydało.. i tak ładnie wygląda.. i w ogóle
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 19:08   #1508
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Jutro będę mogła napisać, że dokładnie połowa ciąży za mną za 2 tyg połówkowe i może zacznę coś kupować bo zaczyna mnie korcić

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------



no właśnie, znam to chcę mało, a potem widzę to.. i to.. a tamto też by się przydało.. i tak ładnie wygląda.. i w ogóle
być kobietą....być kobietą....

to jest tak jak z moimi zakupami w sklepie. Idę z kartką....wkładam ileś tam rzeczy które nie były na kratce...mąż do mnie"masz kartkę z listą" na to ja mu odpowiadam, że to tylko podstawowe rzeczy na tej kratce a ie jedyne

ufff......w. końcu po przerwie młody idzie jutro do przedszkola
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:14   #1509
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Tassia ja mialam Avent Natural ale teraz zastanawiam sie wlasnie nad Classic. One chyba beda pasowac do laktatora? Czy gwint maja inny?
Pasuje !





Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja sudocremu nie planuję. przy synu długo nie używałam żadnego kremu do pupy, w szpitalu nie pozwalali, potem też nie było potrzeby. miałam z babydream w niebieskim okrągłym opakowaniu, dobry, spory i tani, coś ok 7-8zł, służył przynajmniej kilka miesięcy. dopiero potem kupiłam sudocrem, który nadal jest w użyciu, ale tylko na noc smaruję (chyba, że jakieś zaczerwienienie się pojawi to w ciągu dnia linomag biało-zielony).
jak dla mnie sudocrem jest dla skóry z problemami, jak coś się dzieje, a nie profilaktycznie, żeby od pierwszych dni przyzwyczajać do takiego kremu, bo co potem?
No ja napisała właśnie ze w razie odparzen.
W sumie przez cały okres pielychowania zuzylam jeden linomag, dwa razy maznelam sudoclkremem i zuzylam jeszcze opakowanie maści aptecznej robiobej.

Nie ma co robić zapasów to fakt. Wszystko jest w sklepach. Wiem ze niektórzy rzucają się na promocje pampersow a to największą głupota jak się nie ma sprawdzone go czy dziecko dobrze reaguje.
Na początek to w ogóle wystarcza próbki kosmetyków ze szkoły rodzenia albo ze stron internetowych producentów gdzie można się zarejestrować.
Potem można zobaczyć czy dziecko dobrze reaguje , jak pachnie, czy się dobrze rozprowadza.
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:28   #1510
country111
Zakorzenienie
 
Avatar country111
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3 183
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Teraz to mi się smutno zrobiło bo sądziłam że nadacie mi cel pójścia do rossmana a tu się okazuje, że nie warto. To powiedzcie chociaż co na pewno trzeba kupić?
country111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:30   #1511
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Apropo linomagu sporo mam sobie go chwali. Nam w ogole nie podpasowal ten w tubce bialej z zielonym akcentem. Ale kuzynka uzywala taki rozowy i byla bardzo zadowolona. Teraz chyba go wyprobuje + bepanthen jak bedzie cos sie dzialo. U Julka zrobilam jeden blad - zaufalam szwagierce ktora dala mi krem robiony w szpitalu. Myslalam ze to taki dla noworodkow a dopiero po fakcie dowiedzialam sie ze smaruja nim odlezyny starszych, schorowanych ludzi Teraz pozostaje mi miec tylko nadzieje ze sklad byl w miare naturalny i nie narobilam tym zadnych szkod mojemu dziecku...
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 19:32   #1512
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez country111 Pokaż wiadomość
Teraz to mi się smutno zrobiło bo sądziłam że nadacie mi cel pójścia do rossmana a tu się okazuje, że nie warto. To powiedzcie chociaż co na pewno trzeba kupić?
Pieluchy tetrowe
Waciki takie duże lub normalne jak do demakijazu
Podkłady na przewijak
Szczoteczka do włosów z naturalnego włosia ( większość jest sztucznych)
Woda morska do noska
Spirytus lub octanisept do pępka ( różne są szkoły każdy robi jak uważa )

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Nożyczki lub cazki do pazurkow
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:32   #1513
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Nie ma co robić zapasów to fakt. Wszystko jest w sklepach. Wiem ze niektórzy rzucają się na promocje pampersow a to największą głupota jak się nie ma sprawdzone go czy dziecko dobrze reaguje.
Na początek to w ogóle wystarcza próbki kosmetyków ze szkoły rodzenia albo ze stron internetowych producentów gdzie można się zarejestrować.
Potem można zobaczyć czy dziecko dobrze reaguje , jak pachnie, czy się dobrze rozprowadza.
ja mam aktualnie 2 kartony pampersów z promocji, ale to dla syna, duże. 1 i tak raczej nie bywają w promocjach.
próbki tak, tylko z drugiej strony miałam dylemat i nie bardzo sobie wyobrażam używać wszystkiego jednocześnie, np. z jednej firmy miałam płyn do kąpieli, z innej balsam, czy krem, z jeszcze innej kremy do pupy, itp.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:34   #1514
country111
Zakorzenienie
 
Avatar country111
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3 183
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Waciki do czego?
Bo chyba kiedyś pisałaś, że używałaś zamiast tych wilgotnych chusteczek?
Jeszcze obejrzałam baby blues i już w ogóle jakoś mi smutno
country111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:38   #1515
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez country111 Pokaż wiadomość
Waciki do czego?
Bo chyba kiedyś pisałaś, że używałaś zamiast tych wilgotnych chusteczek?
Jeszcze obejrzałam baby blues i już w ogóle jakoś mi smutno
Do mycia buzi.,
Przez pierwszy okres pupe tez mylam tylko wacikami
Ale generalnie na szkole rodzenia jak pokazują pielęgnację malucha to wszystko robi się wacikami
Przede wszystkim oczka. Na jedno mycie oczek ok 4-6 wacikow
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:38   #1516
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez country111 Pokaż wiadomość
Teraz to mi się smutno zrobiło bo sądziłam że nadacie mi cel pójścia do rossmana a tu się okazuje, że nie warto. To powiedzcie chociaż co na pewno trzeba kupić?
czemu nie warto? dla mnie rossmann to podstawa zaopatrzenia przy dziecku. tam zaopatrzę się w:
- waciki do pupy (nadal nie planuję chusteczek), pod warunkiem, że w promocji będą, jak nie to w tesco
- podkłady do przewijania
- płyn do kąpieli
- balsam do ciała
- krem do pupy
- krem na słońce
nie wiem co jeszcze z ross

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Apropo linomagu sporo mam sobie go chwali. Nam w ogole nie podpasowal ten w tubce bialej z zielonym akcentem. Ale kuzynka uzywala taki rozowy i byla bardzo zadowolona. Teraz chyba go wyprobuje + bepanthen jak bedzie cos sie dzialo. U Julka zrobilam jeden blad - zaufalam szwagierce ktora dala mi krem robiony w szpitalu. Myslalam ze to taki dla noworodkow a dopiero po fakcie dowiedzialam sie ze smaruja nim odlezyny starszych, schorowanych ludzi Teraz pozostaje mi miec tylko nadzieje ze sklad byl w miare naturalny i nie narobilam tym zadnych szkod mojemu dziecku...
bardzo mądra szwagierka......
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:43   #1517
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Nam polozna mowila zeby pepka niczym nie smarowac. Ale po jakims czasie troszke zaczal sie babrac i wtedy Octanisept poszedl w ruch. Warto mimo wszystko go kupic. Ja sobie psikalam nim rane po nacieciu kilka razy dziennie (zawsze po podmyciu) i zagoilo sie wszystko rewelacyjnie.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

No niestety ale ona obdarowuje tym kremem wszystkie nowoupieczone mamy w okolicy Fakt ze po jednym - dwoch posmarowaniach po najgorszych odparzeniach sladu nie bylo. Ale to mnie jeszcze bardziej zastanawia nad skladem. A ta jej ciotka co go zalatwiala w szpitalu okazuje sie ze pracuje jako salowa Takze kto wie co ona tam przyniosla...

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Country waciki do pielegnacji pepka, przemywania oczek (czesto noworodkom ropieja) po kapieli, mycia buzki
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:43   #1518
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Nam polozna mowila zeby pepka niczym nie smarowac. Ale po jakims czasie troszke zaczal sie babrac i wtedy Octanisept poszedl w ruch. Warto mimo wszystko go kupic. Ja sobie psikalam nim rane po nacieciu kilka razy dziennie (zawsze po podmyciu) i zagoilo sie wszystko rewelacyjnie.
U nas zaczęło się paprac po octanisepcie.
Dwa tygodnie a pępek był.
Polozna dwa dni posmarowala spirytusem i zeszło.
Wiec ja chyba stara szkoła i tym razem od razu polece ze spirytem
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:44   #1519
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Nam polozna mowila zeby pepka niczym nie smarowac. Ale po jakims czasie troszke zaczal sie babrac i wtedy Octanisept poszedl w ruch. Warto mimo wszystko go kupic. Ja sobie psikalam nim rane po nacieciu kilka razy dziennie (zawsze po podmyciu) i zagoilo sie wszystko rewelacyjnie.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

No niestety ale ona obdarowuje tym kremem wszystkie nowoupieczone mamy w okolicy Fakt ze po jednym - dwoch posmarowaniach po najgorszych odparzeniach sladu nie bylo. Ale to mnie jeszcze bardziej zastanawia nad skladem. A ta jej ciotka co go zalatwiala w szpitalu okazuje sie ze pracuje jako salowa Takze kto wie co ona tam przyniosla...
pępek czyściłam patyczkami do uszu, w tym zakamarkach, inaczej się babrał, czasem i octaniseptem.

skuteczność maści swoją drogą, ale wypadałoby uprzedzić jakie jest jej oryginalne zastosowanie i skąd pochodzi
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 19:48   #1520
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Tassia nam mowila polozna ze jesli octeniseptem nie da rady to tez spirytusem zadzialac Patyczkami do uszu zabronila tam majstrowac. Pokazala jak dotrzec wacikiem we wszystkie zakamarki.
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:48   #1521
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Monika masz rację odnośnie kosmetyków. Dokupić zawsze można.

Używałyście kremu penaten?

Pszczoua sudocremem też smarują odleżyny ludzi starszych... i bywa, że penatenem też.... więc może szwagierka miała rację. czasem warto popytać, zanim narobi się paniki.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 19:58   #1522
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Marei ale to masc robiona w szpitalu wiec ani szwagierka ani jej.ciotka nie wiedza co tam jest a ja nie mam zaufania do takich "wyrobow"...
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 20:42   #1523
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez industria Pokaż wiadomość
oooookej, laktator snow bear wylądował w zakładkach
u mnie też

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Ja kosmetyki to raczej oilatum do kapieki
Sudocream do łupy w razie w
Linomag do łupy na codzien
Frida lub katarek
Szczoteczka do włosów z naturalnego włosia
Butelki polecam zwykły avent classic. Doradca laktacykna bardzo skrytykowała wszelkie butelki imitujące piers- cos co imituje tylko zaburza ssanie i rzeczywiście u mnie się potwierdziło.
zamiast oilatum może być oilan- jest to to samo, a tańsze My już 2 i pół roku używamy. A butelki miałam/mam tomee tippee i uważam, że są bardzo fajne i u mnie niczego nie zaburzały. Ale mam też nowiutką nieużywaną buteleczkę aventu to wypróbuję na bejbiku

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
ja sudocremu nie planuję. przy synu długo nie używałam żadnego kremu do pupy, w szpitalu nie pozwalali, potem też nie było potrzeby. miałam z babydream w niebieskim okrągłym opakowaniu, dobry, spory i tani, coś ok 7-8zł, służył przynajmniej kilka miesięcy. dopiero potem kupiłam sudocrem, który nadal jest w użyciu, ale tylko na noc smaruję (chyba, że jakieś zaczerwienienie się pojawi to w ciągu dnia linomag biało-zielony).
jak dla mnie sudocrem jest dla skóry z problemami, jak coś się dzieje, a nie profilaktycznie, żeby od pierwszych dni przyzwyczajać do takiego kremu, bo co potem?
Ja na codzień też uzywałam babydream niebieski przeciw odparzeniom-rewelacyjny a tani W razie w sudocream

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Apropo linomagu sporo mam sobie go chwali. Nam w ogole nie podpasowal ten w tubce bialej z zielonym akcentem. Ale kuzynka uzywala taki rozowy i byla bardzo zadowolona. Teraz chyba go wyprobuje + bepanthen jak bedzie cos sie dzialo. U Julka zrobilam jeden blad - zaufalam szwagierce ktora dala mi krem robiony w szpitalu. Myslalam ze to taki dla noworodkow a dopiero po fakcie dowiedzialam sie ze smaruja nim odlezyny starszych, schorowanych ludzi Teraz pozostaje mi miec tylko nadzieje ze sklad byl w miare naturalny i nie narobilam tym zadnych szkod mojemu dziecku...
u nas ani linomag ani bepathen się nie sprawdzały

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Pieluchy tetrowe
Waciki takie duże lub normalne jak do demakijazu
Podkłady na przewijak
Szczoteczka do włosów z naturalnego włosia ( większość jest sztucznych)
Woda morska do noska
Spirytus lub octanisept do pępka ( różne są szkoły każdy robi jak uważa )

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Nożyczki lub cazki do pazurkow
Ja akurat nie używałam wacików tylko takie malutkie gaziki jałowe- tak mnie nauczyli w szkole rodzenia.
A żeby pępek się nie babrał to trzeba go dokładnie smarować tym octaniseptem. Ja poczatkowo nie bardzo wiedziałam, jak to robić, a jak mi położna pokazała to odpadł kikut bardzo szybko.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-06, 22:47   #1524
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Domincia_1987 Pokaż wiadomość
Na pewno będzie wszystko dobrze



Hmm ja w sumie chodzę do endokrynologa i na badanie tarczycy zawsze każe mi chodzić na czczo
Potwierdzam, ja też zawsze na tarczycowe chodzę na czczo, w LuxMedzie tak rekomendują. A chodzę często
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 07:26   #1525
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III



kiedy najlepiej zapisać sie do szkoły rodzenia?
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 07:47   #1526
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość


kiedy najlepiej zapisać sie do szkoły rodzenia?
Juz mozna ale zajecia mniej wiecej od 30 tyg sie zaczynaja.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 07:52   #1527
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

to jeszcze chwilka
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 07:54   #1528
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
u mnie też



zamiast oilatum może być oilan- jest to to samo, a tańsze My już 2 i pół roku używamy. A butelki miałam/mam tomee tippee i uważam, że są bardzo fajne i u mnie niczego nie zaburzały. Ale mam też nowiutką nieużywaną buteleczkę aventu to wypróbuję na bejbiku

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------



Ja na codzień też uzywałam babydream niebieski przeciw odparzeniom-rewelacyjny a tani W razie w sudocream



u nas ani linomag ani bepathen się nie sprawdzały



Ja akurat nie używałam wacików tylko takie malutkie gaziki jałowe- tak mnie nauczyli w szkole rodzenia.
A żeby pępek się nie babrał to trzeba go dokładnie smarować tym octaniseptem. Ja poczatkowo nie bardzo wiedziałam, jak to robić, a jak mi położna pokazała to odpadł kikut bardzo szybko.
Wiesz mnie tym octaniseptem robiła położna bo ja tak chciałam wiec przypuszczam ze dobrze robiła a papralo się strasznie.
A te waciki są drogie i ostre. Ja bym sobie tym oczu nie wytarla. Ja ich uzywalam tylko do pępka chyba.

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:53 ----------

A co do badan tarczycowych to mnie zarówno endo jak i ginekolog jak i w diagnostyce mówili ze nie trzeba na czczo. Zresztą na logikę nie widzę związku jak jedzenie może mieć wpływ na stężenie hormonu w organizmie
Zresztą ja zawsze pytam w Łabie bo tam wiedza najlepiej.
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 07:59   #1529
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

helloł

ale zimnoooo

dzisiaj rano to myślałam,że nie wstanę..... wieczorem nie mogę do późna zasnąć a jak o 7 musiałam wstać to masakra
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 08:02   #1530
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

mnie o 6 obudził Tż bo wstawał do pracy, ale i tak zaraz zasnełam musze jeszcze pójśc do sklepu po jakieś jedzonko, ogarnąć mieszkanie i... słodkie lenistwo

i mam postanowienie- ograniczyć słodycze...ostatnio dużo ich wpada
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-26 17:55:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.