Ostatnio obejrzane filmy - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-08, 22:21   #2911
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
No domyślam się...
Już myślałam, że zrozumiałaś, że Mozart naprawdę zmartwychwstał, by zrobić muzykę do Pachnidła.

A propos tej muzyki, jej kompozytorem jest chyba Tykwer m.in. - reżyser tegoż dzieła.

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Chociaż "Pachnidło" w wersji filmowej jeszcze przede mną. Pytam, gdyż książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Chyba jestem nieczuła.
Cóż, jak obejrzę to się przekonam, ale jakoś mimo porażającej oceny Cheer jakoś nie mam przekonania.
Aniu, powiem Ci tak. "Pachnidło" to film ciekawy, wyróżniający się wśród dzisiejszych produkcji, z bardzo baśniowym klimatem. Jednak odbieram go jako film bardziej rozrywkowy aniżeli... no wiesz, co mam na myśli.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 22:28   #2912
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość
Już myślałam, że zrozumiałaś, że Mozart naprawdę zmartwychwstał, by zrobić muzykę do Pachnidła.

A propos tej muzyki, jej kompozytorem jest chyba Tykwer m.in. - reżyser tegoż dzieła.
Mozart? A kto to w ogóle jest??

W takim razie posłucham sobie. Może dorzucę do ulubionych SOUNDTRACKÓW



Cytat:
Aniu, powiem Ci tak. "Pachnidło" to film ciekawy, wyróżniający się wśród dzisiejszych produkcji, z bardzo baśniowym klimatem. Jednak odbieram go jako film bardziej rozrywkowy aniżeli... no wiesz, co mam na myśli.
No nie bądźmy znów takie okrutnie poważne i ukulturalnione. Dobra rozrywka nie jest zła Mnie TŻ zmusza do "Szklanej pułapki 4.0... Ale opieram się dzielnie!
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 22:34   #2913
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Mozart? A kto to w ogóle jest??

W takim razie posłucham sobie. Może dorzucę do ulubionych SOUNDTRACKÓW


Ja bym tego S. do ulubionych nie zaliczyła, jednak. Bo on to się z filmem ładnie prezentuje, a sam to tak... /zresztą ja się na muzyce jako takiej nie znam; jedynie wyczuwam, czy mi do klimatu pasuje/


Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
No nie bądźmy znów takie okrutnie poważne i ukulturalnione. Dobra rozrywka nie jest zła Mnie TŻ zmusza do "Szklanej pułapki 4.0... Ale opieram się dzielnie!
No pewnie, pewnie. Można byłoby zwariować oglądając tylko ambitne, ciężkie, psychologiczne kino.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 22:39   #2914
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez paula007 Pokaż wiadomość

No pewnie, pewnie. Można byłoby zwariować oglądając tylko ambitne, ciężkie, psychologiczne kino.
Stwierdzam, że skaczę między dwoma wątkami Ech TY!

Ja jednak na czas wakacji postanowiłam nadrobić zaległości. Muszę obejrzeć "Requiem dla snu" i kilka pozycji z Lyncha. Bo jak nie to stracę do siebie szacunek A teraz to chyba spać pójdę
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-08, 22:56   #2915
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Stwierdzam, że skaczę między dwoma wątkami Ech TY!

Ja jednak na czas wakacji postanowiłam nadrobić zaległości. Muszę obejrzeć "Requiem dla snu" i kilka pozycji z Lyncha. Bo jak nie to stracę do siebie szacunek A teraz to chyba spać pójdę
Wiesz, ja kiedyś sobie włączyłam "Requiem dla snu", ale coś mi wtedy przerwało i już nie wróciłam.
Lyncha chyba nic nie widziałam.
A, w ogóle życia na te filmy nie starczy.


No, też idę spać, bo dzisiaj to właściwie niecałe cztery godziny tylko przespałam i dziwię się, że jeszcze normalnie funkcjonuję.

__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 00:15   #2916
mandelka
Rozeznanie
 
Avatar mandelka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 549
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Mnie TŻ zmusza do "Szklanej pułapki 4.0... Ale opieram się dzielnie!
Ogladałam i film dłuzył mi sie tak od... 5 minuty Bruce wielki ocalacz z tysiącempińcet ran postrzałowych walczy, skacze po odrzutowcach i inne bajery Dejwowi powiedz ze warto te cenne minuty przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy niz ogladanie SZ P 4 (wiem z autopsji ) 6/10

Aaaa no i jestem po "Charlie i fabryka czekolady" przyjemny filmik dla dzieciaków, z morałem w tle. Depp w roli pana Wonki urzekł mnie mieszanką sentymentalno-świrusowato-komediową Oskarowo nie było ale całkiem przyjemnie sie go ogladało. Gdybym była dzieckiem dałabym 9/10 jako że muzyczne przerywniki zawsze mnie nudziły w filmach
__________________
= Wysokie obcasy wymyśliły kobiety, które były całowane w czoło =
mandelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 08:00   #2917
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

wczoraj ogladnelismy "AMerican Psycho"film wgniata w fotele, polecam wszystkim lubiacym ambitne filmy oraz tym ktore wpadly w pulapke pogoni za moda-ku przestrodze 8/10
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-09, 11:04   #2918
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość
Mnie TŻ zmusza do "Szklanej pułapki 4.0... Ale opieram się dzielnie!
Mam to samo!!
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 17:32   #2919
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ostatnio oglądałam dwa polskie filmy "Dlaczego nie" i "Testosteron", jak pierwszy dał się jakos jeszcze wytrzymac, tak drugi był zupełnie do bani. A tak byłam nastawiona "będą dobre, bo polskie".
Za to fajny film z tego roku to "88 minut" z Al Pacino. Polecam!
alinab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 17:37   #2920
domini5
Raczkowanie
 
Avatar domini5
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Rembridge Warszawka
Wiadomości: 223
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ostatnim filmem była Piła 3 ale juz nie trzymał tak w napięciu jak poprzednie części i Wzgórza mają oczy- okropny ale niezły
__________________
Życie jest piękne, porywające, olśniewające.
Jest tak jak róża, co się rozwija.
Jest burzą, wichrem, co w niebo się wzbija.
Jest pełnią szczęścia, ogniem miłości.
Kochać, być razem, bez samotności !
domini5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 18:34   #2921
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez mandelka Pokaż wiadomość
Ogladałam i film dłuzył mi sie tak od... 5 minuty Bruce wielki ocalacz z tysiącempińcet ran postrzałowych walczy, skacze po odrzutowcach i inne bajery Dejwowi powiedz ze warto te cenne minuty przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy niz ogladanie SZ P 4 (wiem z autopsji ) 6/10
Powiem, powiem... Ale jak znam życie to on wie lepiej i tak Facet w końcu
[Ty wiesz, że on chce mi zrobić maraton 3 części "Piratów..." po rząd? Mogę nie powrócić...]

Petit_Papillon - nie poddamy się tak łatwo
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-09, 18:35   #2922
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Mam to samo!!
To powiem wam, że mój mnie zmusił No wiadomo, dzieło to nie jest, ale jakoś zniosłam, nie było tak źle. Są różne śmieszne sceny jak to Brus Łilis daje radę myśliwcowi na przykład da się wytrzymać
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 20:22   #2923
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
To powiem wam, że mój mnie zmusił No wiadomo, dzieło to nie jest, ale jakoś zniosłam, nie było tak źle. Są różne śmieszne sceny jak to Brus Łilis daje radę myśliwcowi na przykład da się wytrzymać

Ale skoro TY piszesz, że da się wytrzymać to będzie mi trudniej się nie złamać Bo już mi TŻ marudzi. (Na szczęście udało mi się uniknąć dzisiejszego dramatu psychologicznego z Seagalem )
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-09, 20:47   #2924
77Misia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 55
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Czy nie macie wrazenia ze "Testosteron" to typowo meski film? Nie spotkalam jeszcze kobiety ktorej by sie naprawde podobal i nie spotkalam tez faceta ktoremu by sie nie podobal...coz za przewrotnosc
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
77Misia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 08:37   #2925
ktosia1
Wtajemniczenie
 
Avatar ktosia1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 684
GG do ktosia1
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Klucz do koszmaru
Stay alive
Freddy kontra Jason
__________________
YOU CAN FIND ME:
https://www.facebook.com/pages/-Basi...33015660234674



"Love of beauty is Taste. The creation of beauty is Art." -Ralph Waldo
ktosia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 10:58   #2926
martul
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: psl/krk
Wiadomości: 896
GG do martul
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

wczoraj ogladalismy "dom usherow"niby film grozy ale kiepski i nudny strasznie 1/10

szklana pulapkie tezx mamy w planach ja z checia obejrze zwlaszcza ze moj tz oglada ze mna wszystkie nudne babskie filmy i nie marudziO
__________________
"A potem nastrój nieco mi sie polepsza, bo zdaję sobie sprawę, że jeśliby zapytać tych ludzi, czego tu szukają, połowa z nich natychmiast zalałaby sie łzami."
martul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 11:57   #2927
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Piraci z Karaibów: klątwa czarnej perły" ; "Piraci z Karaibów: skrzynia umarlaka" ; "Piraci z Karaibów: na krańcu świata" : to aż wstyd sie przyznać,że dopiero obejrzałąm każdą z części Piratów ,ale nigdy wcześniej mnie do nich nie ciągnęło.Jednak ,gdy zobaczyłam te obłędne miny i ruchy Johnny'ego Deepa to zwariowałam Po prostu Go uwielbiam Wszystkie trzy części bardzo mi sie podobały,a pod koniec trzeciej się prawie popłakałam.
Jak dla mnie 10/10
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 12:11   #2928
sinka84
Raczkowanie
 
Avatar sinka84
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 251
GG do sinka84
Smile Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ostatnio obejrzałam sobie film 2046 i kurcze no niesamowity, naprawde nie dla każdego, ale mnie powalił. W dodoatku obejrzałam go gdy miałam malutkiego doła wiec to chyba spotęgowało siłę oddziaływania jaa chcee wiecej takich
__________________
. . . jest we mnie miłość. . . cale mnóstwo. . . ale jest i gniew. . . nie uwierzyłbyś, gdybym ci powiedział ile gniewu. . . daj mi miłość, albo nie będę dłużej tłumił tego gniewu. . .
sinka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-10, 13:09   #2929
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

hostel2. nie wiem po co w ogole takie flmy nagrywaja.
nie ogladajcie, chyba ze chcecie tez zadreczac dlaczego go nakrecono.
swoja droga takze nie umiem wyjasnic czemu go obejrzalam, przeciez wiadomo z gory czego mozna sie spodziewac
ghana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-10, 14:19   #2930
lily6789
Rozeznanie
 
Avatar lily6789
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 550
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Zgadnij kto" bardzo przyjemny filmik. Polecam
lily6789 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 12:41   #2931
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

akwamaryna(tyt.org. 'Aquamarine') bardzo przyjemny familijny filmik. Polecam na odpreżenie. Dzielo to nie jest, ale zawsze mozna objerzec
ghana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 12:43   #2932
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez ghana Pokaż wiadomość
akwamaryna(tyt.org. 'Aquamarine') bardzo przyjemny familijny filmik. Polecam na odpreżenie. Dzielo to nie jest, ale zawsze mozna objerzec
Własnie miałam go sobie oglądnąć
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 13:52   #2933
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
"Piraci z Karaibów: klątwa czarnej perły" ; "Piraci z Karaibów: skrzynia umarlaka" ; "Piraci z Karaibów: na krańcu świata" : to aż wstyd sie przyznać,że dopiero obejrzałąm każdą z części Piratów ,ale nigdy wcześniej mnie do nich nie ciągnęło.Jednak ,gdy zobaczyłam te obłędne miny i ruchy Johnny'ego Deepa to zwariowałam Po prostu Go uwielbiam Wszystkie trzy części bardzo mi sie podobały,a pod koniec trzeciej się prawie popłakałam.
Jak dla mnie 10/10
Ja też właśnie miałam ostatnio weekend z Piratami - obejrzelismy z TŻtem wszystkie 3 części. Muszę przyznać, że spodziewałam sie hollywoodzkiego niezbyt ambitnego i dobrego filmu, a naprawdę ubawiłam się świetnie. Johnny Depp zagrał świetnie, w ogóle cała ta humorystyczna konwencja bardzo mi odpowiadała. Oczywiście jest to bajkowy świat i nie ma co tutaj go rozpatrywać w kategoriach wyżyn intelektualnych, ale trzeba przyznać, ze film jest dobrze zrobiony i obsada aktorska dobrana wyśmienicie, efekty specjalne również na wysokim poziomie.
Także Johnnemu daję oczywiscie 10, a całemu filmowi 9/10. Bardzo pozytywne zaskoczenie!

PS. Sceny na wyspie tubylców doprowadziły mnie do łez...oczywiście ze śmiechu
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 23:20   #2934
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
Własnie miałam go sobie oglądnąć
i jak, obejrzalas w koncu? zaryzykuje stwierdzeniem, ze nawet nie przeszkadzala mi tam JoJo, ktorej osobiscie nie trawie
ghana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-11, 23:45   #2935
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Wreszcie obejrzałam "Marcowe migdały". Bardzo duże wrażenie zrobił na mnie ten film. Nie żyłam w tamtych czasach i może nie do końca jestem w stanie zrozumieć pewne działania bohaterów, ale z drugiej strony Piwowarski poruszył tematy aktualne zawsze (np. ból związany z okresem dorastania i wyborami jakich każdy młody człowiek musi dokonać; pragnienie bycia akceptowanym, szanowanym w grupie).
Ciężko oceniać mi ten film. Podobał mi się, przykuł moją uwagę, uświadomił (no może tu lekka przesada), że wcale nie żyję w najgorszych czasach. Ostatecznie mamy tą wolność słowa. Mam jednak świadomość, że arcydzieło to to nie jest. Waham się pomiędzy 8 a 9. [Biorąc pod uwagę skalę na filmwebie to chyba bliżej mu do "bardzo dobrego" niż "rewelacyjnego", niemniej jednak polecam.]

8,25 /10
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 00:27   #2936
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Też oglądałam "Marcowe migdały" ale dosyć dawno Nie pamiętam zbytnio.

A dzisiaj szykuje się na nocny seans "Fight Club", ale jakoś nie mogę się zebrać w sobie
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 09:56   #2937
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Wczoraj ponownie obejrzałam "300". Nie wiem czy wizażanki lubujecie się w takich filmach, bo ja bardzo. Pamiętam, że dowiedziałam się o nim na baaaaardzo długo przed premierą i czekałam z utęsknieniem. Nie rozczarowałam się w ogóle, a sam film przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Wczoraj obejrzałam go ponownie i jak tylko wyjdzie na DVD, szybciutko zakupię
"300" to dla mnie majstersztyk pod kilkoma względami.
Po pierwsze: kolorystyka. Mi to przypomina bardzo fotograficzną technikę HDR. Przyznam, że nie mam pojęcia czy to się również w filmach stosuje. Od kiedy pamiętam zawsze lubiłam takie żywe odwzorowanie kolorów i kiedy mogę zachwycam się fotografiami zrobionymi w taki sposób, jednak cały film to dla mnie istna ekstaza
Po drugie: scenariusz. Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele kwestii zostało wzięte prosto z komiksu, więc chyba padać muszę na kolana przed samym Frankiem Millerem. Teksty postaci są dla mnie jak małe złote myśli. Przyznam, że ze względu na moje uwielbienie angielskiego, oglądanie "300" jest swoistą ucztą filologiczną Jak to moja koleżanka określiła: orgazmuję
Po trzecie: ścieżka dźwiękowa. Ach ten chórek na początku, gdy Leonidas powraca z agoge! Wspaniałe! Muzyka jest dopasowana idealnie. Dosłownie: zapiera dech w piersi!
Po czwarte: obsada. Butler i Wenham. Mniam Wenham jest perfekcyjny w roli narratora. Świetnie się go słucha. Z kolei nie mogę sobie wyobrazić nikogo innego niż Butler w roli Leonidasa. Naprawdę czuć respekt wobec wodza
Po piąte: zdjęcia. Tu znów chylę czoła przed Millerem, ponieważ zdjęcia były idealnym odwzorowaniem komiksu. Każdą klatkę można by wyjąc i obsadzić sobie w ramkę, powiesić na ścianie, a następnie cały dzień się zachwycać. Piękne, po prostu piękne.
Po szóste: nieprawdopodobny power filmu. Wciska w fotel, przygniata wręcz. Lubię takie produkcje
Po siódme: klimat. Uwielbiam wszystko, co starożytne i zawsze ubolewam nad tym, jak mało obecnych produkcji dotyczy tych czasów. Cieszę się, że postanowiono zekranizować komiks Millera. Dla mnie "300" to powiew świeżości we współczesnym kinie. W tych wszystkich wielkich produkcjach cały czas serwują nam bohaterów z teraźniejszości, lub (co gorsze) przyszłości, zapominajac, że o wiele ciekawsi naprawdę istnieli i można o nich również zrobić filmy.
No, ale co kto lubi Nikt mnie nie zmusza do oglądania "Spidermana" czy innych "Transformersów", a ja nie będę nikogo zmuszać do uwielbiania "300". Jednak polecam ten film, choćby ze względu na Franka Millera ("Sin City" również gorąco polecam!). Bezapelacyjnie 10/10!

Pozdrawiam!
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 14:01   #2938
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Dzisiaj z nudow przeskakiwalam po programach i na TV1000 trafilam na film pod tytulem: "Trup w akademiku". Typowa amerykanska komedyjka, ktora sprawila ze w niektorych monetach smialam sie do lez. Jak wiadomo na TV1000 czesto sa powt. wiec mama nadzieje ze jeszcze raz trafie na ten film, bo naprawde mi sie spodobal:P
ghana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 19:16   #2939
Rułka72
Raczkowanie
 
Avatar Rułka72
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Nightmare
Wiadomości: 100
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

Ja ostatnio oglądałam Przerwana lekcja muzyki polecam
__________________

Jeśli nie jesteś Mój, to dlaczego Twe serce odpowiada na moje wołanie?
Jeśli nie jestem dla Ciebie stworzona, to dlaczego serce mówi mi, że jestem?
Jeśli nie jesteś dla mnie, to dlaczego marzę o Tobie jak o Księciu z bajki?
Rułka72 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-12, 19:23   #2940
Chatte96
Zadomowienie
 
Avatar Chatte96
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 345
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy

"Anioł przy moim stole" reż. Jane Campion
Szczerze polecam
Chatte96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.