Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-07, 23:18   #631
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: solarium a grzybica

Cytat:
Napisane przez etachic Pokaż wiadomość
czy można pójść na 5 minutowy seans do solarium gdy mam objawy grzybicy pochwy?
oczywiście! inni też chcą miec grzybicę!
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-07, 23:28   #632
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: solarium a grzybica

Marilyn, genialne
a co nie chciałabyś się zarazić małą grzybicą na solarium?
no co Ty
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 00:04   #633
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: solarium a grzybica

Ja generalnie nie chodzę do solarium, ale podczas mojej niegdysiejszej wizyty przed moim wejściem na łóżko pani je dezynfekowała takim specjalnym psikadłem.
Sądzę, że połowa kobiet mających grzybicę nawet nie wie, że ją ma i chodzi do solarium, no i właśnie dlatego łóżko powinno być dezynfekowane.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 00:19   #634
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: solarium a grzybica

Cytat:
Napisane przez dioska Pokaż wiadomość
Ja generalnie nie chodzę do solarium, ale podczas mojej niegdysiejszej wizyty przed moim wejściem na łóżko pani je dezynfekowała takim specjalnym psikadłem.
Sądzę, że połowa kobiet mających grzybicę nawet nie wie, że ją ma i chodzi do solarium, no i właśnie dlatego łóżko powinno być dezynfekowane.
Ale jak juz się wie, że się ma to objawy muszą byc dość poważne, prawda? a grzybki nie tylko na łóżku są...solarium to wylęgarnia grzybów tak btw, ale co kto lubi
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 05:35   #635
etachic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 160
Dot.: solarium a grzybica

ech przecież nie chodzę do solarium z łóżkiem plisss raczej do takiego w którym się stoi
po prostu pytam czy to może zaszkodzić?? zakładam zawsze majteczki do solary więc??
etachic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 06:09   #636
Silly
Zadomowienie
 
Avatar Silly
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: *:*Ibiza*:*
Wiadomości: 1 167
Dot.: solarium a grzybica

Cytat:
Napisane przez etachic Pokaż wiadomość
ech przecież nie chodzę do solarium z łóżkiem plisss raczej do takiego w którym się stoi
po prostu pytam czy to może zaszkodzić?? zakładam zawsze majteczki do solary więc??











Raczej nie mozna chodzic na solarium podczas grzybicy pochwy.Jesli pojdziesz nabawisz sie wiekszach objawow,poniewaz grzybica podczas ciepla rozmnaza sie jeszcze bardziej(A grzybki to uwilbiaja).Radze odczekac i wtedy mozesz smigac.Moja kolezanka nabawila sie grzybicy podczas chodzenia do solarium poniewaz luzeczko bylo nie wyczyszczone dokladnie.
__________________
Silly


Silly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 11:00   #637
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: solarium a grzybica

zgadzam się z tym co napisała Silly Grzybki wprost uwielbiają ciepło, gdzie nie ma przewiewu więc zaszkodziłabys przede wszystkim sobie. No ale czy pójdziesz czy nie to Twoja decyzja
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 14:41   #638
etachic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 160
Dot.: solarium a grzybica

oki oki dzięki za nieco milsze odpowiedzi niż wcześniej
etachic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 14:47   #639
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: solarium a grzybica

poza tym jak napisaly dziewczyny grzybki lubia cieplo wiec nalezy do Ciebie decyzja. a jesli zastanawiasz sie czy mozesz zarazic innych to jesli idziesz na solarium stojace czyli tube - ktorej nie dotykasz i opalasz sie w majtkach to nikt jej od Ciebie nie zalapie
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 15:19   #640
doda69
Przyczajenie
 
Avatar doda69
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
grzybica pochwy-ilez mozna?

od okolo pol roku, co miesiac regularnie dopada mnei grzybica pochwy/dostalam duza dawke antybiotykow i najprawdopodobniej od tego sie zaczelo/. zaczyna sie zaraz po miesiaczce gestą, bialawą wydzielina, ktora zbiera sie obfice na wkladkach, a nastepnie po ok tygodniu- dwoch dochodzi swedzenie, biale grudki itd. z problemem bylam juz okolo 8 razy u 3 roznych lekarzy-zaden nie potrafi mi pomoc, a nawet odzczulam ze maja mnie dosc. przestalam brac dlugie kapiele,nieuzywam zadnych mydel do higieny intymnej ani tamponow. bralam przez ten czas:macmiror complex, clotrimazol tabletki i masc, gynoxin+flukonazol (za bledy w nazwach z gory przepraszam). po ostatniej kuracji lekarz kazal mi stosowac lactovaginal i potem jogurt do pochwy- i swietnie, z tym ze kiedy po 3 tygodniowej kuracji przestalam codziennie stosowac jogurt-biala wydzielina pojawila sie z powrotem. gdzies na necie wyczytalam ze grzybice moga tez powodowac prezerwatywy ze srodkiem plemnikobojczym- przestalam teraz stosowac.
a moze dramatyzuje i ta bialawa wydzielina jest wynikiem stosowania przeze mnie wczesniej tabletek antykoncepcyjnych i plastrow?/cykl mi sie od tego zmienil wiec moze i to/. jezeli ktoras z was miala podobny problem to prosze o rade bo juz powaznei nie wiem gdzie sie zglosic
dodam ze moj chlopak byl leczony i mialam robione badania krwi ktore nie odbiegaja od normy.
powiedzcie moze cos wiecej o tym czosnku -ile, ile razy, jak i jak dlugo he

Edytowane przez doda69
Czas edycji: 2007-01-09 o 15:59
doda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 16:37   #641
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: grzybica pochwy-ilez mozna?

niestety na ulotkach jest napisane, że tabletki anty mogą powodować grzybice. ja sama miałam grzybicę tylko raz, wyleczylam ją właśnie czosnkiem (o tym zaraz napiszę). później poszłam do lekarza, powiedziała mi ,że grzybica wyleczona ale na wszelki wypadek kazała jeszcze użyć lactovaginal.i na razie (odpukać) od ponad roku nic nie wraca.w necie jest mnóstwo informacji o grzybicy pochwy i o bardziej domowych sposobach jej wyleczenia (ale to też nie zawsze działa). myślę, że powinnaś sobie na ten temat dużo poczytać (co prawdopodobnie już zrobiłaś). a odnośnie czosnku. dość dużo napisałam tutaj - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=165945 zerknij tam. prawie wszystko napisałam. dodam jeszcze, że moja kuracja czosnkiem trwała ok1,5 tygodnia. z tym, że wszelkie objawy grzybicy zniknęły po ok 6-7 dniach. a pożniej te kilka dni stosowałam czosnek, żeby mieć pewnosć, że wszystkie grzybki zabiłam. jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 16:54   #642
doda69
Przyczajenie
 
Avatar doda69
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: grzybica pochwy-ilez mozna?

masz racje, czytalam duzo, lazilam po forach i pierwszy raz jak przeczytalam o czosnku myslalam ze ktos wpuszcza biedne kobitki w kanal, ale teraz jestem gotowa sporbowac nawet triku z moczem jesli to pomoze ;/ no ale 3 lekarzy i zaden nie ma do tego glowy.... jeszcze jedno pytanie ten czosnek to ma dzialanie tylko antybakteryjne czy moze dziala jeszcze jakos na srodowisko w pochwie? gdzies tu przeczytalam ze zakwasza-prawda to?
a jak jedno to i drugie ta biala wydzielina o ktorej pisalam wczesniej to juz jest poczatek grzybicy? bo nie wiem do konca-jak bylam u lekarza on powiedzial ze "nic tu nie widzi, moze tylko za duzo sluzu jak na ten dzien cyklu"-tydzien potem rozwinela mi sie grzybica ;/ wiec jest to juz grzybica czy jeszcze nie?
doda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 17:53   #643
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: grzybica pochwy-ilez mozna?

niestety nie wiem czy czosnek zakwasza. ale myślę, że raczej jedno i drugie (choć lekarka kazała mi używać lactovaginal - a on jest własnie do zakwaszania środowiska pochwy - odbudowuje i przyspiesza rozwój jakiś dobrych bakterii). odnośnie liczby lekarzy - może iałaś akurat to wątpliwe szczęcie i trafiłaś na 3 niedouczonych? jak buszowałaś po necie to z pewnością czytałaś o kobitkach, które latami leczyły grzybicę, odwiedziły dziesiątki lekarzy (a pomógł im jeden - ostatni do którego trafiły).nie wiem co to za biała wydzielina, ale ja kilka dni przed grzybicą (a 2 dni po skończeniu okresu) tez taką miałam.ale pózniej pojawiła się świąt i pieczenie i nie miałam wąrpliwości, ze to grzybica :/ A i jeszcze jedno - ja tak robię prawie po każdym stosunku (bo czasami mi się nie chce). mianowicie robię płukanki z rozwodnionego octu (jedna łyżka octu na 3/4 litra wody) Robię to bo wyczytałam w necie (a potwierdziła to lekarka), że okres i sex zmniejszają kwasowość pochwy i jest większe ryzyko grzybicy. robiłam też te płukanki po okresie przez pierwsze pół roku po grzybicy. może tobie takie płukanki pomogą???
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 19:16   #644
doda69
Przyczajenie
 
Avatar doda69
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: grzybica pochwy-ilez mozna?

tak wiem ze wtedy robi sie srodowisko zasadowe. hmm przed chwila dzwonilam do zaprzyjaznionej poloznej- powiedziala mi ze nie slyszala o takiej metodzie, ze sama by sobie tak nie zrobila. ze moze to bardzo piec. czyli ogolnie jest na nie i mam metlik w glowie. ciebie to pieklo? no bo jakby nie patrzec czosnek jest ostry
doda69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 19:48   #645
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: grzybica pochwy-ilez mozna?

tak jak pisałam w w/w wątku na początku może piec. czosnek jest dość ostry, a zostaje lekko uszkodzony przy nawlekaniu nici. wtedy trochę soku może wypłynąć z niego.a pochwa w gruncie rzeczy to delikatne ścianki w dodatku uszkodzone przez grzyba. więc wszystko jest tam trochę nadwrażliwe i bardzo delikatne. a co do stosowania - o tym czy skorzystasz z tych rad możesz zdecydować tylko Ty. to Twoje ciało i jeśli boisz się eksperymentów to powinnaś dalej szukać dobrego ginekologa
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-14, 19:58   #646
elmira
Raczkowanie
 
Avatar elmira
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 85
moje problemy razem

jestem prawie pewna co mi jest, ale wolę zasięgnąć waszej rady jeszcze... Otóż biały, serkowaty nalot (czasami żółtawy) zapach różny (czasami silny czasami zapachu się nie wyczuwa), czasami swędzenie. Zaznaczam, że higiena osobista jest u mnie bardzo przestrzegana. To nie wszystko... Czasami przeszywa mnie ból w środku, coś w okolicach jajników, jajowodów, rzadko macicy. Jest to taki pojedynczy ból ale tak mocny że nie mogę się wtedy ruszyć. Rzadko ale występuje. Jeśli chodzi o czas od kiedy to mam to nie potrafię podać jakieś przybliżonego terminu... pamietam że kilka lat temu to miałam ale minęło, potem znów się pojawiło i zniknęło. I tak kilka razy. Znowu to mam i chcę to usunąć raz na zawsze! Z tego co tu czytam to nikt nie zwrócił uwagi jeszcze na coś --> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=167061
Czy te dwie sprawy mają ze sobą coś wspólnego? Jakie mogą być skutki?
__________________
"Kobiety zawsze postawią na swoim, bo mają piersi. Nieważne duże czy małe, sam fakt ich posiadania oznacza, że stoicie na wygranych pozycjach" - Jonathan Carroll


Edytowane przez elmira
Czas edycji: 2007-01-28 o 20:59
elmira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 15:32   #647
elmira
Raczkowanie
 
Avatar elmira
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 85
Dot.: moje problemy razem

no i byłam u ginekologa, ten kazał mi jeszcze zrobić USG bo w zwykłym badaniu nie mógł niczego stwierdzić. Dzisiaj zrobiłam sobie te USG ale mógłby mi to ktoś przetłumaczyć?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif Save.gif (62,4 KB, 40 załadowań)
__________________
"Kobiety zawsze postawią na swoim, bo mają piersi. Nieważne duże czy małe, sam fakt ich posiadania oznacza, że stoicie na wygranych pozycjach" - Jonathan Carroll


Edytowane przez elmira
Czas edycji: 2007-01-28 o 20:59
elmira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 09:05   #648
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
grzybica pochwy

Ten wątek już był - wiem o tym. Ale mi chodzi o jakieś dokładniejsze informacje na temat szczepionki Gynatren. Jeśli ktoś jest zorientowany to proszę o jakiekolwiek informacje na jej temat - szczególnie osoby, które mieszkają w Niemczech (bo podobno tam jest dostępna). A w Norwegii można ją dostać - czy ktoś wie?? 50 euro za jedną szczepionke - jeden zastrzyk?? - ponoć trzeba przyjąć trzy zastrzyki - jak to jest. Dziewczyny dawajcie cynk jeśli coś na ten temat będziecie wiedziały, bo to tak nie może być - ciągła walka z tym bleeee. Coś musi pomóc. A może jednak spróbować z tym czosnkiem...?
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-26, 18:27   #649
KatarzynaJ
Raczkowanie
 
Avatar KatarzynaJ
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Michelin
Wiadomości: 168
Dot.: grzybica + nieregularny okres

może masz niepękające pęcherzyki na jajniku, coś jak policystyczne jajniki. I z tego zaburzenia hormonalne i nieregularny okres. Grzybica chyba jest niezależna od tego, chociaż słyszałam, że przy zaburzeniach hormonalnych zmienia się pH pochwy i moga występować zapalenie, ale na 100% nie wiem. Zresztą lekarz pewnie już to wszystko wyjaśnił. Dzisiaj 26, to pewnie już u niego byłaś.
__________________
amicus certus in re incerta cernitur
KatarzynaJ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-31, 21:49   #650
patuniaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
grzybica

mam pytanie chodzi o grzybice pochwy słyszałam ze wywar z octu jest dobry na to i sie nim płuka pochwe ale ja niewiem czy tylko z zewnatrz czy mozna od środka tez tym płukac prosze mi odp bo jestem w kropce
patuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-31, 23:41   #651
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: grzybica

odsyłam do wyszukiwarki, ten temat był powielany wiele razy
__________________

Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś?
A więc musisz minąć.
Miniesz?
A więc to jest piękne.


"Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi"

Jak zrozumieć sens słów, które nie padły, ze strachu, że mogą coś zepsuć...?
natali86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 21:02   #652
ziuta278
Raczkowanie
 
Avatar ziuta278
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 124
GG do ziuta278
Dot.: swędzenie intymne

hej, mam podobny problem. Często tak strasznie się drapię że aż mam rany. Używam bawełnianej bielizny, myję się normalnie, nie że jakiś brudas jestem. Myślałam że mam uczulenie na mydło więc kupiłam płyn do higieny intymnej ale nic nie pomogło. Minęło już kilka miesięcy a to dalej jest.

Edytowane przez ziuta278
Czas edycji: 2007-02-13 o 11:35
ziuta278 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-12, 22:34   #653
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: swędzenie intymne

A może spróbuj takiego kremu o nazwie Analen, do pielęgnacji okolic odbytu. Działa łagodząco i przeciwświądowo. Do kupienia w aptece bez recepty
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-13, 12:38   #654
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87
Dot.: swędzenie intymne

a moze to drozdzaki?swedzi strasznie i moze powracac:/idz do ginekologa to przepisze Ci cos. mi akurat przepisal clotrimazolum ale dopochwowe:P pomoglo pozniej stosowalam sobie takie tabletki tez dopochwowe z kwasem mlekowym (chyba bez recepty) i kupilam lactovaginal do mycia.jest ok, a zaznaczam ze jestem wrazliwa na wszelkiego rodzaju infekcje.
__________________
S.
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-14, 14:07   #655
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: swędzenie intymne

Cytat:
Napisane przez ziuta278 Pokaż wiadomość
hej, mam podobny problem. Często tak strasznie się drapię że aż mam rany. Używam bawełnianej bielizny, myję się normalnie, nie że jakiś brudas jestem. Myślałam że mam uczulenie na mydło więc kupiłam płyn do higieny intymnej ale nic nie pomogło. Minęło już kilka miesięcy a to dalej jest.
kobieto, idź do lekarza. jak wytrzymujesz tak długo?jak tak długo będziesz lekceważyć, to mozesz się doprowadzić do stanów przedrakowych, adżerek, ciąż pozamacicznych i innych komplikacji (nie chce straszyć, ale takie infekcje to nie przelewki). skoro wiesz, że to nie jest alergia, to proponowałaym wykonać podstawowe badania (cytologia, posiew z pochwy, ekosystem pochwy). jeżeli te nie dadzą żadnego wyniku, a nadal będzie cos nie tak, to tez nie zostawiać, tylko drażyć dalej: posiew z moczy, badanie na ureoplasme, mycoplasme, rzeżączke, chlamydie... najwazniejsze, to wiedziec z czym się walczy. wtedy już tylko dobór odpowiednich leków plus leczenie partnera plus osłonowo jakieś probiotyki i po sprawie. tak jak mówi [b]orchid87[b/], globulki dopochwowe lub leki doustne, w trakcie i po lacibios femina (pałeczki mlekowe) i bedzie ok. takie zwlekanie kilkumiesięczne nie jest dobre.

z kolei do mycia, jak masz już rany to polecam albo sama wodę, albo delikatne mydełka dla dzieci. to przynajmniej mało podrażnia.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-15, 21:06   #656
tinka ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8
Dot.: swędzenie intymne

sama byłam u lekarz przepisał mi globułki dopochwowe PIMAFUCIN i kapsułki do łykania FLUMYCON pomogło juz po trzech dniach zalezy ile sie zwlekało niestety była to typowa grzybica która niekoniecznie mozna sie zarazic ale do której można doprowadzić np samym siedzieniem lub jendorazowym zapoceniem miejsca lepiej w miedzy czasie uzywac chusteczek takich zwykłych jak dla dzieci albo zwykłych nawilzajacych naprawde sa niezbędne pozdrawiam was wszystkie i naprawde prosze was niezwlekajcie z takimi rzeczami bo to może sie odbic później na dzieciach albo zdrowiu i niepotrzebnych nerwach
tinka ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-16, 16:54   #657
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: swędzenie intymne

tinka ja bardzo mądrze prawi! nie mozna zwlekać, bo może to doprowadzić do ciąży pozamacicznych, stanow nowotworowych i innych przykrych rzeczy, których da się uniknać. ja jeszcze tylko dodam, że w przypadku częstych grzybic warto zwrocic uwagę na poziom glukozy we krwi, poziom hormonów i starac się jakoś walczyc ze stresem. ostatio przeczytałam artykuł na temat zgubnego wpływu stresu na infekcje intymne:

http://www.biomedical.pl/sprawy-kobi...ymnych-81.html

warto przeczytać i starać się o siebie zadbać nie zapominając o profilaktycznym łykaniu probiotyków, odpowiedniej (nie za intensywnej też!) higienie i diecie
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-17, 10:19   #658
Edit1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 68
Dot.: swędzenie intymne

Czesc.Mam podobny problem,z tym wyjatkiem ze ja chodze do lekarza.Zaczelo sie kilka lat temu,robilam badania,bralam tabletki,przeszlo,po kilku miesiacach powrocilo,znowu kekarz i ta sama spiewka-drozdzaki.I znowu leczenie.Niby przeszlo i teraz znowu swedzi.Do partnera mam zaufanie,wiem ze to nie przez niego wiec skad to moze sie brac?I jeszcze jedno pytanko czy przez takie dolegliwosci moge miec problem z zajsciem w ciaze?Dodam ze staramy sie o dziecko.Dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam.
Edit1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 17:58   #659
Kizia Mizia19
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 1 215
grzybica pochwy?? ??? pytanie

czy jest mozliwe zarazenei sie grzybicą poprzez stosunek jesli partner stosuje prezerwatywy?? przeciez przezerwatywy niby chronią przed chorobami m.i.n takimi ehh czy jestem wprowadzona w jakis błąd?? ehh byłam i ginekolog mnie jwiecej tak powiedziała!! mam gynalgium globulki i tabletki doustne dla mnie i partnera.. czy jesli nawet partner jest na to chory czy po połknieciu tych tabletek -flumycon przejdzie mu t oi t oostatecznie czy znowu zaraz mu sie nawróci !! łee i to prawda ze u nich bezobjawowo sie to objawia?;d

sorki ze tak pisałam moze niezrozumial i chaotycznie ale sie spiesyzłam a ostatnio bardzo dawno mnei tu nie bylo i nei mam zcasu nawet na zaglodniecie!!
__________________
Kizia mizia 24 powinno być

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-02-24 o 11:26 Powód: post pod postem
Kizia Mizia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 18:18   #660
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: grzybica pochwy?? ??? pytanie

moj profesor z mikrobiologii mawial, zeby byc calkowicie zabezpieczonym przed wirusem hiv trzeba tak robic aby stosunek odbyl sie calkowicie przez prezerawtywe, a jak sam z wlasnego doswiadczenia wie to nie jest to mozliwe. Tyczy sie to wszystkich chorob przenoszonych droga plciowa a wiec i grzybicy.

Grzybica to choroba, ktora ciezko jestt wyleczyc. Lubi sie odnawiac, tak wiec nie ma pewnosci, ze dana kuracja poskutkuje. Trzeba byc dobrej mysli.

Z mezczyznami jest roznie. U innych grzybica sie objawia, u innych nie.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.