Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-01, 19:12   #361
czak
Przyczajenie
 
Avatar czak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
Tabletka -> alkohol -> wymioty

witam, mam bardzo powazny problem zwiazany z tabletkami Mercilon.

moja dziewczyna wczoraj o godz 20 polknela 11 tabletke (z 21 w opakowaniu), jednak w skutek zdradzieckiego dzialania alkoholu kilkanascie minut po godz 24 zmuszona byla zwrocic to co wczesniej zjadla. istenieje wiec ryzyko, ze tabletka nie zostala wchlonieta. w ulotce mamy napisane, ze jesli wymioty nastapily w 3-4 godziny po polknieciu, nalezy postepowac tak jak w przypadku zapomnienia o tabletce - czyli jak najszybciej ja przyjac. i tu pojawia sie problem, poniewaz nie mamy mozliwosci przyjecia tabletki zapomnianej (bo lezy gdzies w wymiocinach).

co mamy robic? przyjac kolejna tabletke, majac nadzieje iz ta wczorajsza zostala wchlonieta, a moze przyjac dwie na raz (czyli zachowujac sie tak jakbysmy o tabletce zapomnieli).

bardzo prosze o odpowiedz!
czak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 19:30   #362
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

Jeśli połknęła punktualnie o 20 a zwróciła o 24 to myślę że tabletka się już wchłonęła.Nigdy nie ma 100% pewności ale w końcu te 4h minęły czyli wszystko powinno być ok. Jeśli jednak bardzo się boicie to trzeba było wziąć drugą tabletkę-nie zaszkodziłoby a mielibyście pewność (tyle że dziewczyna skończyłaby opakowanie dzień wcześniej)
Weźcie jeszcze pod uwagę to czy sie kochaliście czy nie-jeśli nie, ja bym nie brała drugiej tabletki. Decyzja należy do Was
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 19:33   #363
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

No ale jak wy to liczycie?

Macie napisane 3-4 godziny. Minęło ponad 4. Wszystko powinno być w prorządku, tabletki na pewno nie ma w żadnych wymiocinach, pewnie dawno już się wchłonęła. Ja bym juz nic nie robiła na waszym miejscu.


A tak do tematu, to nie lepiej byłoby zmienić porę przyjmowania tabletek na np ranną, skoro dziewczyna ma skłonności do wymiotowania na imprezach? To naprawdę jest bardzo wygodne.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 19:36   #364
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

ale mnie rozbawiłeś

Cytat:
i tu pojawia sie problem, poniewaz nie mamy mozliwosci przyjecia tabletki zapomnianej (bo lezy gdzies w wymiocinach)co mamy robic? przyjac kolejna tabletke, majac nadzieje iz ta wczorajsza zostala wchlonieta, a moze przyjac dwie na raz (czyli zachowujac sie tak jakbysmy o tabletce zapomnieli).
no raczej jej nie szukajcie w tych wymiocinach, chociaż myśle że do teraz już są sprzątnięte więc i tak nie ma szans.
tabletki wchłaniaja sie do 4 godzin wiec raczej sie wchloneła ale reki za to uciąć nie dam.

ps. i nie wy macie zażyć tylko twoja partnerka, brzmi to troche smiesznie... jak jesteśmy w ciąży
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 21:28   #365
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

Cytat:
Napisane przez czak Pokaż wiadomość
. i tu pojawia sie problem, poniewaz nie mamy mozliwosci przyjecia tabletki zapomnianej (bo lezy gdzies w wymiocinach).

co mamy robic? przyjac kolejna tabletke, majac nadzieje iz ta wczorajsza zostala wchlonieta, a moze przyjac dwie na raz (czyli zachowujac sie tak jakbysmy o tabletce zapomnieli).
haha wybacz ze sie smieje ale nie wyobrazam sobie grzebac w wymiocinach i jeszcze polykac ta sama tabletke. na pewno jej tam nie znajdziecie, poza tym-jest napisane w ulotce bykiem 3-4godziny. wiec skoro to bylo po 4 godzinach to o co chodzi? mamy cie upewniac w czyms cos jest poniekad oczywiste? myslisz ze ulotka klamie czy jak?
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-01, 22:43   #366
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
haha wybacz ze sie smieje ale nie wyobrazam sobie grzebac w wymiocinach i jeszcze polykac ta sama tabletke. na pewno jej tam nie znajdziecie, poza tym-jest napisane w ulotce bykiem 3-4godziny. wiec skoro to bylo po 4 godzinach to o co chodzi? mamy cie upewniac w czyms cos jest poniekad oczywiste? myslisz ze ulotka klamie czy jak?
Oczami wyobraźni widzę parę szukającą w wymiotach pigulki... a może i znajomi by pomogli
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 05:25   #367
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

Oj, dziewczyny, ależ Wy okropne jesteście
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-02, 09:24   #368
czak
Przyczajenie
 
Avatar czak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

dzieki za pomoc, dziewczeta

za szybkie odpowiedzi mam jeszcze jedno bonusowe pytanie: na tej samej sylwestrowej imprezie, Ewelina zapalila jednego papierosa (normalnie nie pali) - czy to czyms grozi?
czak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 09:28   #369
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

Cytat:
Napisane przez czak Pokaż wiadomość
dzieki za pomoc, dziewczeta

za szybkie odpowiedzi mam jeszcze jedno bonusowe pytanie: na tej samej sylwestrowej imprezie, Ewelina zapalila jednego papierosa (normalnie nie pali) - czy to czyms grozi?
rakiem płuc


tabletkom nic nie grozi.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 10:09   #370
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

Taak, rak pluc, nadmierny kaszel.. tabletkom nic
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-02, 10:28   #371
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 660
Dot.: Tabletka -> alkohol -> wymioty

Nieźle się uśmiałam czytając ten wątek A tu chyba poważne sprawy miały być omawiane Ależ ja jestem nietaktowna.
__________________
- Myszo, jak ty słodko wyglądasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jesteś urocza, kiedy się ciskasz!
I razem zabrali się do zbierania potłuczonych talerzyków.
dioska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-03, 18:31   #372
czak
Przyczajenie
 
Avatar czak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
bol klatki piersiowej

moja dziewczyna jest w polowie drugiego opakowania tabletek mercilon i od niedawna dokuczaja jej silne bole klatki piersiowej. w instrukcji oblsugi jest napisane, iz podobne objawy moga wystapic jednak nie ma tam slowa o przeciwdzialaniu. jutro wybieramy sie do ginekologa, jednak pisze z tym problemem na forum, poniewaz Ewelina dzisiaj polyka kolejna tabletke i nie wiem czy jej to nie zaszkodzi.

bardzo prosze o pomoc doswiadczone uzytkowniczki

ps. czy bole moga miec zwiazek z niedawnym silnym zatruciem alkoholowym?
czak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-03, 20:33   #373
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: bol klatki piersiowej

w przypadku występowania bólu w klatce piersiowej lub dretwienia nóg, rąk należy natychmiast odstawić tabletki i zgłosić sie do lekarza. tak bynajmniej powiedział mi mój lekarz przepisując tabletki anty.
__________________
Jestem nadaktywna, On patrzy na mnie i widzi tylko dziewczynkę ze zmarszczonym pochmurnie czołem ...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 12:19   #374
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

Cytat:
Napisane przez variete Pokaż wiadomość
biore mercilon od jakichs 5 miesiecy i mam to samo
niedlugo przejde sie chyba na usg zeby dowiedziec sie czy wszystko ok
Ja biorę Mercilon od jakiś 3 tyg. i chwilami mam bóle w piersiach, ale tylko jak ich dotknę. I to w dość dziwnym miejscu - z boku, po zewnętrznej stronie - jakbym się poobijała.
Poza tym, inne skutki uboczne - plamienie, trwa od początku brania tabletek, ale ostatnio się zmniejszyło wyraźnie [kończę dziś 1-sze opakowanie, może to dlatego], no i straszne wahania humoru - ale zdarzyły się tylko kilkakrotnie - 4, 5 razy w ciągu 3 tygodni, więc nie tak źle.
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 14:34   #375
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

Brałam mercilon 2 miesiące, później novynette o takim samym składzie i byłam bardzo zadowolona. Zero jakichkolwiek skutków ubocznych, plamienie (bo okresem nie mogę tego nazwac) trwało 2-3 dni, całkowicie bezbolesne. Nawet schudłam 2 kg.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 17:03   #376
filantropka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Exclamation Wymioty po tabletkach

Mam taki problem..od poltorej roku biore mercilon i od czasu do czesu zdarza mi się w nocy po nim wymiotowac. Ostatnio (tydzień temu) zauważyłam w wymiotach krew. Poszlam oczywiscie od razu de lekarza, rodzinnego i on niewiele mi powiedzial tylko dal skierowanie na gastropskopie. Niestety zapisy sa dopeiro na kwiecień. Zamierzam odstawic tabletki ale za tydzien wyjezdzam i wolalbym jeszcze wtedy je brac. Nie wiem czy dobrze robie, chcialam polecic sie Pana doktora czy nie powinnam rzucic tabletek od razu??
filantropka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 17:18   #377
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Problem!!!

Może przeczytał bardzo dokładnie ulotkę swoich tabletek, szczególnie część o przeciwskazaniach i ewentualnych skutkach ubocznych.
madana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 17:59   #378
Ania_honey
Raczkowanie
 
Avatar Ania_honey
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 48
GG do Ania_honey
Dot.: Problem!!!

Ja tam bym już dawno poszła DO GINEKOLOGA na Twoim miejscu. Jak miałam mdłości to lekarz mi zmienił tabletki. A ty wymiotujesz A tak w ogóle to chyba z tego co pamiętam, to tabletka wchłania się do czterech godzin. Tak więc jak od razu wymiotujesz, to ją zwracasz i tabletki nie są tak skuteczne jak powinny.
__________________
Don't walk in front of me, I may not follow;
Don't walk behind me, I may not lead;
Walk beside me, and just be my friend.
Ania_honey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:11   #379
Baba_Jaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 26
Dot.: Problem!!!

krew w wymiocinach to moze byc cos powazniejszego, idz lepiej do ginekologa, moze te tabletki zle na Ciebie działaja i zmieni Ci na inne
pozdrawiam
Baba_Jaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-04, 20:32   #380
wiolka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 53
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

witam! ja biorę mercilon od 5 miesięcy, bóle miesiaczkowe są znacznie mniejsze a okres krutszy jedynym efektem ubocznym jaki zauważyłam był straszny ból piersi tzn znacznie urosły po tych tabletkach i to w krótkim czasie i została mi mała pamiatka rozstępy co prawda nie duże :/ ale i tak nie czuje sie z nimi dobrze i nie wyglądaja za dobrze.



Mam jeszcze małe pytanko to wizażanek używajacych tabletek czy nie miałyście takich lekkich oporów przed kochaniem się bez prezerwatywy na poczatku brania tabletek anty? bo ja mam w główce cały czas taki lekki strach może dlatego że mam niecałe 18 latek. wiem że dla niektórych może być to głupie czy bezsensowne pytanie ale odpowiadajcie.


pozdrawiam
wiolka01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 14:24   #381
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

Cytat:
Napisane przez wiolka01 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze małe pytanko to wizażanek używajacych tabletek czy nie miałyście takich lekkich oporów przed kochaniem się bez prezerwatywy na poczatku brania tabletek anty? bo ja mam w główce cały czas taki lekki strach może dlatego że mam niecałe 18 latek. wiem że dla niektórych może być to głupie czy bezsensowne pytanie ale odpowiadajcie.
Nie miałam. Wręcz odwrotnie - wreszcie czułam się skutecznie zabezpieczona, szczególnie po tych kilku próbach kombinowania z gumką


Szczególnei na początku się nie bałam - dopiero teraz po roku i dwóch miesiącach, czasem mam jakieś zwidy i nawet zdarzyło mi sie test zrobić
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 15:21   #382
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: Mercilon - efekty uboczne?

Ja brałam Mercilon przez 4 lata. Teraz od sierpnia zeszłego roku mam przerwę. Innych nie brałam, a lekarka właśnie te doradziła mi w zwiazku z bardzo bolesnymi miesiączkami i kłopotami z cerą. Rzeczywiście kiedy je stosowałam zapomniałam,co to okres . Czułam się doskonale. Tylko na początku stosowania występowały u mnie efekty uboczne (wahania nastroju, wzmożony apetyt, ale nie przytyłam). Potem wszystko minęło. Oczywiście cera była cudowna. Ale po odstawieniu zauwazyłam, ze tabletki bardzo ingerowały w mój organizm i z pozytywnym i negatywnym skutkiem. Przy pigułkach rzeczywiście woda zatrzymywała się w moim organiźmie w znaczny sposób i cellulit wydawał mi się okropny. Teraz jest minimalny. Ogólnie czuję sie całkiem dobrze. Mam więcej energii. Ale moja cera pogorszyła się (teraz i tak jest ok, bo jakieś 3 miesiące po odstawieniu była koszmarna). Do tej pory jednak okropnie przetłuszczają mi sie włosy i twarz. Cykl jeszcze się nie wyregulował (troszkę długo to trwa, dlatego idę do lekarza wkrótce) i miesiączki były bolesne.
Według mnie Mercilon jest naprawdę świetną pigułką. U mnie zlikwidował wiele problemów. Po odstawieniu jednak wysątpiły inne. Mam nadzieję, że znikną, bo raczej nie chcialabym łykać tabletek niepotrzebnie. Oczywiście kwestia indywidualna kazdej z nas jak reagujemy na tabletki i ewentualne odstawienie ich.

Pozdrawiam .
__________________
... Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać ...
- Siewca Wiatru -
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 22:43   #383
kittie corpse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
GG do kittie corpse
Mercilon-więcej niż jedna zapomniana tabletka

Głupia sprawa - zagapiłam się z trzecim opakowaniem Mercilonu o całe cztery dni=cztery pierwsze tabletki po przerwie.
Nie wiem co dalej... zapomniane tabletki wyrzuciłam, opakowanie skończę 'normalnie' no i jasna sprawa- do końca opakowanie dodatkowe zabezpieczenie...tylko czy od następnego opakowania będą działały już jak trzeba?...
Help!!!
kittie corpse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-05, 23:21   #384
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Mercilon-więcej niż jedna zapomniana tabletka

od następnej paczki będziesz zabezpieczona.
teraz nie jesteś i nie byłaś w trakcie 7-dniowej przerwy.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-06, 16:14   #385
kittie corpse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4
GG do kittie corpse
Dot.: Mercilon-więcej niż jedna zapomniana tabletka

Dzięki
Zastanawiam się jeszcze, czy dla organizmu lepiej robić 7 dniową przerwę po tym opakowaniu,jak zwykle, czy od razu zacząć nowe i czy w przypadku zrobienia tej przerwy też tabletki będą skuteczne...
kittie corpse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-06, 16:53   #386
Naamah_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 25
Nieodpowiednia tabletka! ~~Pilne

Witam! mam taki problem: przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Mercilon i zamiast wziąść tabletke przeznaczoną na dzien poniedzialek wzielam tabletke oznaczona dniem sobota(pomyslilam sie i niechcacy wzielam w odwrotnym ruchy wskazówek). Czy coś to zmienia?
Naamah_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-06, 17:20   #387
olgajot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: wroc
Wiadomości: 9
Dot.: Nieodpowiednia tabletka! ~~Pilne

Nie, to nic nie zmienia, ważne tylko, żebyś brała po jednej tabletce przez kolejnych 21 dni. Więc teraz sie nie pomyl i nie opuść żadnego dnia do końca opakowania, a będzie ok.
olgajot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-06, 19:08   #388
Naamah_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 25
Dot.: Nieodpowiednia tabletka! ~~Pilne

Ale ja nie zapomnialam, tylko sie pomyliłam tz. wzielam pigulke przeznaczona nie na ten dzien. Czy to napewno nic nie zmienia? chce zrobic teraz tak, ze tą co mialam wziasc w sobote to wezme tą co została mi z poniedzialku.Mogę tak zrobić?
Naamah_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-06, 19:15   #389
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Nieodpowiednia tabletka! ~~Pilne

Cytat:
Napisane przez Naamah_ja Pokaż wiadomość
Ale ja nie zapomnialam, tylko sie pomyliłam tz. wzielam pigulke przeznaczona nie na ten dzien. Czy to napewno nic nie zmienia? chce zrobic teraz tak, ze tą co mialam wziasc w sobote to wezme tą co została mi z poniedzialku.Mogę tak zrobić?
a wiesz w ogole jakiego rodzaju tabletki przyjmujesz i jaki jest schemat ich działania? bo jesli nie doczytałas to tu masz ulotkę...http://www.organon.pl/authfiles/Images/335_103111.pdf

Jesli posiadasz podstwową wiedzę na temat stosowania antykoncepcji hormonalnej po jej przeczytaniu, ba nawet po pierwszym zdaniu, będziesz wiedziała. Jezeli jednak nie będziesz wiedziała zapraszamy do vademecum antykoncepcji - lepiej trafic nie mogłaś
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-06, 22:49   #390
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Nieodpowiednia tabletka! ~~Pilne

rany boskie


dziewczyno, bierzesz tabletki antykoncepcyjne jednofazowe WSZYSTKIE MAJĄ DOKŁADNIE TEN SAM SKŁAD.


Dni tygodnia są podane tylko po to, żeby ci ułatwić życie i oszczedzić zastanawiania się czy dzisiaj już wzięłaś. Więc przestań kombinować z braniem wtorkowej tabletki w sobotę... Możesz je wrzucić do worka i brać losowo.

To jest podstawa przy przyjmowaniu tabletek.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.