Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-07-02, 14:18   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?


Wiele kobiet obawia się, że ich skóra może uzależnić się od kremu i z czasem potrzebować coraz silniejszych specyfików. Poprosiliśmy Marię Noszczyk o rozprawienie się z powszechnymi mitami dotyczącymi pielęgnacji twarzy. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 19:10   #2
Mika6412
Raczkowanie
 
Avatar Mika6412
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bolesławiec
Wiadomości: 39
Thumbs up Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

ale super artykuł, pouczający i motywujący do systematycznej pielęgnacji, ponadto jestem pod wrażeniem, że nie ma z boku reklamy jakiego polecanego kremu. SZACUN!!!!!!!!!!!!!!!!:cm ok:
__________________
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
- Mark Twain –
Mika6412 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 14:28   #3
Izabela_Maciej
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

rewelacyjny artykuł - niech mąz wreszcie przestanie sie dziwić że nie wyobrażam sobie życia bez kremu na dzień, na noc i pod oczy - wszystko w myśł zasady że lepiej zapobiegać niż leczyć; kremy przeciwzmarszczkowe zapobiegają ich powstawaniu a nie w ciagu tygodnia wygładzą powstałe już, głębokie bruzdy. Krem to nasza broń kobieca
Izabela_Maciej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 16:07   #4
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

Niestety, ale kremy w niewielkim stopniu, ale faktycznie mogą uzależnić skórę. Nie oznacza to, że mamy ich nie stosować, ale naprawdę warto się zastanowić dwa razy przed zakupem kremu - może on mieć na nas negatywny wpływ.
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:55   #5
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

To ciekawe, ja zawsze starałam się zmieniać kremy do twarzy co dwa opakowania, przekonana, że tak należy, hmm

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-05 o 11:03 Powód: reklama
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 09:22   #6
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

Cytat:
Napisane przez Izabela_Maciej Pokaż wiadomość
rewelacyjny artykuł - niech mąz wreszcie przestanie sie dziwić że nie wyobrażam sobie życia bez kremu na dzień, na noc i pod oczy - wszystko w myśł zasady że lepiej zapobiegać niż leczyć; kremy przeciwzmarszczkowe zapobiegają ich powstawaniu a nie w ciagu tygodnia wygładzą powstałe już, głębokie bruzdy. Krem to nasza broń kobieca
Dokładnie - jak dbasz o skórę od młodych lat, to zmarszczki powstaną później i mniejsze.
Jeśli zaczynasz używać kremów, jak zmarszczki są już duże, to owszem znajdziesz taki, który je wygładzi w godzinę, ale po następnych 3 godzinach wrócą do poprzedniego stanu, bo to tylko takie złudzenie, że zniknęły, przez napięcie skóry. Ciężko naprawdę trwale wypełnić zmarszczki, o ile w ogóle da się to zrobić kremem
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 12:06   #7
justynak15
justynam89
 
Avatar justynak15
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Czerwionka - Leszczyny
Wiadomości: 11
Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

Z kosmetykami jest jak z czekoladą potrafią uzależnić i osobiście znam pewną kobietę, która dziennie w drogerii pyta się o jeden i ten sam produkt i potrafi zrobić awanturę jak nie przyszedł na czas. Według mnie kremy powinno się zmieniać ponieważ nasza skóra też się zmienia.
__________________
Wybieram grupę Color!
justynak15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 12:27   #8
Morfinistka
Raczkowanie
 
Avatar Morfinistka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: łódzkie (P.T./Ł.)
Wiadomości: 120
Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?!
To najgłupsza teoria, jaką kiedykolwiek słyszałam.
Nie wiem, skąd ludzie biorą takie wnioski i na jakiej podstawie!
Krem to nie narkotyk...
Co innego uzależnienie psychiczne...

Edytowane przez Morfinistka
Czas edycji: 2014-09-05 o 12:28
Morfinistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 14:11   #9
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

Cytat:
Napisane przez classic_chic Pokaż wiadomość
Niestety, ale kremy w niewielkim stopniu, ale faktycznie mogą uzależnić skórę. Nie oznacza to, że mamy ich nie stosować, ale naprawdę warto się zastanowić dwa razy przed zakupem kremu - może on mieć na nas negatywny wpływ.
Skóra się nie uzależnia od kremu i innych kosmetyków...
Wydaje mi się, że kobiety wierzą w ten mit ponieważ z kremem (czyli czymś co w pewnym stopniu chroni, odżywia i stymuluje do lepszego działania naszą skórę) ich cera jest w lepszej kondycji, jest miękka, rozświetlona, itp. , ale jeśli go odstawi to nagle stan jej skóry się pogorszy i wtedy zwala to na rzekome uzależnienie się skóry od kosmetyku, a tak naprawdę po prostu ona by tak wyglądała gdybyśmy nigdy z kremów nie korzystały (jak nie gorzej ). Tak samo będzie jeśli zamienimy krem na mniej odżywczy lub źle go dobierzemy do naszych potrzeb.

Jakieś 2 miesiące temu koleżanka poprosiła mnie, żebym poszła z nią na zakupy i pomogła wybrać krem. Zaproponowałam jej produkt dedykowany paniom po 40 roku życia (patrząc na skład nie wiem jak miał zaspokoić potrzeby kobiet w tym wieku, ale dla koleżanki która ma skórę suchą i niewiele ponad 20 lat był idealny ). Jak pani ekspedientka, która stała obok, to usłyszała, zaraz zaczęła mnie uświadamiać, że go stosując w tak młodym wieku można sobie zaszkodzić i sprawić, że zmarszczki szybciej zaczną się pojawiać bo jest tam kwas hialuronowy, a go powinny używać tylko kobiety po 40 roku życia i w ogóle nie powinno się używać kosmetyków które nie są w naszym przedziale wiekowym. Myślałam, że tam padnę, a krem okazał się strzałem w dziesiątkę i koleżanka bardzo sobie go chwali
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 16:07   #10
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Skóra się nie uzależnia od kremu i innych kosmetyków...
Wydaje mi się, że kobiety wierzą w ten mit ponieważ z kremem (czyli czymś co w pewnym stopniu chroni, odżywia i stymuluje do lepszego działania naszą skórę) ich cera jest w lepszej kondycji, jest miękka, rozświetlona, itp. , ale jeśli go odstawi to nagle stan jej skóry się pogorszy i wtedy zwala to na rzekome uzależnienie się skóry od kosmetyku, a tak naprawdę po prostu ona by tak wyglądała gdybyśmy nigdy z kremów nie korzystały (jak nie gorzej ). Tak samo będzie jeśli zamienimy krem na mniej odżywczy lub źle go dobierzemy do naszych potrzeb.

Jakieś 2 miesiące temu koleżanka poprosiła mnie, żebym poszła z nią na zakupy i pomogła wybrać krem. Zaproponowałam jej produkt dedykowany paniom po 40 roku życia (patrząc na skład nie wiem jak miał zaspokoić potrzeby kobiet w tym wieku, ale dla koleżanki która ma skórę suchą i niewiele ponad 20 lat był idealny ). Jak pani ekspedientka, która stała obok, to usłyszała, zaraz zaczęła mnie uświadamiać, że go stosując w tak młodym wieku można sobie zaszkodzić i sprawić, że zmarszczki szybciej zaczną się pojawiać bo jest tam kwas hialuronowy, a go powinny używać tylko kobiety po 40 roku życia i w ogóle nie powinno się używać kosmetyków które nie są w naszym przedziale wiekowym. Myślałam, że tam padnę, a krem okazał się strzałem w dziesiątkę i koleżanka bardzo sobie go chwali
Pierwsza połowa Twojej wypowiedzi - dokładnie tak plus to, że kiedy długo używamy jednego kremu, to przestajemy widzieć te efekty co na początku, bo co się miało poprawić to się poprawiło i ten stan się tylko podtrzymuje a jak zmienimy krem na jakikolwiek inny, czy lepszy czy gorszy, to ma on zawsze odrobinę inne działanie, skóra po aplikacji wygląda trochę inaczej, widzimy tą zmianę i dlatego wydaje nam się, że żeby kremy działały to trzeba je zmieniać...

Druga połowa - o zgrozo, właśnie takich mądrych pań nie ma co słuchać. Po pierwsze: jak piszesz, skład kremu wcale nie zawsze jest adekwatny do grupy wiekowej dla której ten krem jest polecany.
Po drugie: nie jest najważniejsze ile lat mamy dokładnie tylko w jakim stanie jest nasza skóra, a to zależy od genów, trybu życia i stopnia naszego zadbania lub zaniedbania - można mieć 20 lat i skórę 35latki i można mieć 35 lat i skórę 20latki. I to właśnie do tego stanu skóry powinno się dobierać krem a nie koniecznie ściśle do metryki czy stanu ducha
__________________


Edytowane przez chudelatte
Czas edycji: 2014-09-05 o 16:09
chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 17:15   #11
Morfinistka
Raczkowanie
 
Avatar Morfinistka
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: łódzkie (P.T./Ł.)
Wiadomości: 120
Dot.: Czy skóra może uzależnić się od kosmetyku?

Cytat:
Napisane przez Lady_Mosquito Pokaż wiadomość
Skóra się nie uzależnia od kremu i innych kosmetyków...
Wydaje mi się, że kobiety wierzą w ten mit ponieważ z kremem (czyli czymś co w pewnym stopniu chroni, odżywia i stymuluje do lepszego działania naszą skórę) ich cera jest w lepszej kondycji, jest miękka, rozświetlona, itp. , ale jeśli go odstawi to nagle stan jej skóry się pogorszy i wtedy zwala to na rzekome uzależnienie się skóry od kosmetyku, a tak naprawdę po prostu ona by tak wyglądała gdybyśmy nigdy z kremów nie korzystały (jak nie gorzej ). Tak samo będzie jeśli zamienimy krem na mniej odżywczy lub źle go dobierzemy do naszych potrzeb.

Jakieś 2 miesiące temu koleżanka poprosiła mnie, żebym poszła z nią na zakupy i pomogła wybrać krem. Zaproponowałam jej produkt dedykowany paniom po 40 roku życia (patrząc na skład nie wiem jak miał zaspokoić potrzeby kobiet w tym wieku, ale dla koleżanki która ma skórę suchą i niewiele ponad 20 lat był idealny ). Jak pani ekspedientka, która stała obok, to usłyszała, zaraz zaczęła mnie uświadamiać, że go stosując w tak młodym wieku można sobie zaszkodzić i sprawić, że zmarszczki szybciej zaczną się pojawiać bo jest tam kwas hialuronowy, a go powinny używać tylko kobiety po 40 roku życia i w ogóle nie powinno się używać kosmetyków które nie są w naszym przedziale wiekowym. Myślałam, że tam padnę, a krem okazał się strzałem w dziesiątkę i koleżanka bardzo sobie go chwali

Rany, bardzo kompetentna ekspedientka się Wam trafiła!
Dlatego właśnie ja nigdy nie proszę w sklepie nikogo o radę, a wręcz nawet nie lubię, gdy jakaś nadgorliwa pani próbuje mi wcisnąć coś, czego nie mam zamiaru kupić.
Morfinistka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-05 18:15:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.