Jesteśmy tym co jemy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-27, 16:38   #1
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Thumbs down

Jesteśmy tym co jemy?


Znalazłam wczoraj na jednym z portali filmik, na którym widać jeden z zakładów (podobno McDonalda w USA) w którym żywcem mielone są kurczęta http://www.wiocha.pl/572270,Male_kur...mielone_zywcem - osoby bardziej wrażliwe niech tego nie oglądają. Zrobiło mi się bardzo przykro a zarazem poczułam obrzydzenie bo kupując mielonkę/parówkę/pasztet jemy zwierzaka w pakiecie z kośćmi, piórami, wnętrznościami itp... W dzisiejszych czasach liczy się tylko zysk i nic więcej, przecież nie opłaca się zabijać ich w humanitarny sposób, bo taśmowo wychodzi szybciej i taniej.. Przykre ale prawdziwe Drugi aspekt to właśnie to co jemy - zmielone w całości zwierze. Wiem ze gdyby tak głębiej się zastanowić to nic nie można by było jeść no ale... ciekawa jestem jakie macie zdanie na ten temat, czy ważne jest to co znajduje się na talerzu kiedy jecie np w barze szybkiej obsługi czy nie ma to raczej żadnego znaczenia, byle było smacznie?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 16:46   #2
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Znalazłam wczoraj na jednym z portali filmik, na którym widać jeden z zakładów (podobno McDonalda w USA) w którym żywcem mielone są kurczęta http://www.wiocha.pl/572270,Male_kur...mielone_zywcem - osoby bardziej wrażliwe niech tego nie oglądają. Zrobiło mi się bardzo przykro a zarazem poczułam obrzydzenie bo kupując mielonkę/parówkę/pasztet jemy zwierzaka w pakiecie z kośćmi, piórami, wnętrznościami itp... W dzisiejszych czasach liczy się tylko zysk i nic więcej, przecież nie opłaca się zabijać ich w humanitarny sposób, bo taśmowo wychodzi szybciej i taniej.. Przykre ale prawdziwe Drugi aspekt to właśnie to co jemy - zmielone w całości zwierze. Wiem ze gdyby tak głębiej się zastanowić to nic nie można by było jeść no ale... ciekawa jestem jakie macie zdanie na ten temat, czy ważne jest to co znajduje się na talerzu kiedy jecie np w barze szybkiej obsługi czy nie ma to raczej żadnego znaczenia, byle było smacznie?
nie wierzę w to, żeby masowo działy się takie rzeczy jak opisujesz. produkcja żywności, szczególnie od nastania UE jest obwarowana wieloma zasadami, nakazami, zakazami i milionem innych przepisów. nie sądzę, że zgodnie z nimi produkcja żywności z zabijanych żywcem i w całości zwierząt była dozwolona.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 16:49   #3
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

A ja nie sądzę żeby większość firm tych przepisów przestrzegała... Jemy sól przeznaczoną do posypywania ulic, a ze sterty starych kości robi się żelatynę. W dzisiejszych czasach chyba wszystko jest możliwe, poza tym filmik mówi wszystko...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 16:53   #4
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10 734
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Ostatnio jest masa afer żywnościowych najpierw ta sól, potem susz jajeczny więc jesli o mnie chodzi już nic mnie nie zdziwi.
Firmy chcą produkować tanim kosztem więc takie rzeczy robią i założe się że gdyby skontrolowano 100 firm produkujących żywność w większość znaleziono by jakieś nieprawidłowości.
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 16:55   #5
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Ja pier***, nie wierzę oczom, co za okrucieństwo
Oczywiście, że ważne jest dla mnie to co mam na talerzu. Praktycznie nie jadam w barach, chyba, że jakąś sałatkę na przykład, może raz na rok pizze. Mcdonaldsa, kfc i tym podobne omijam szerokim łukiem.
Może i w UE nie ma takich sytuacji. Wystarczy, że dzieje się to w jednym tylko miejscu na świecie - świadczy to o tym, jakim potworem potrafi być człowiek
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 16:55   #6
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

i co, i myślisz że tak wygląda produkcja mięsa w każdym zakładzie, bo obejrzałaś jeden filmik?
polecam prawdziwe życie, a nie czerpanie wszelkiej wiedzy o świecie z filmików. wiesz jaką kasę trzepią organizacje zajmujące się np ochroną zwierząt, właśnie z naiwności ludzi, którzy po zobaczeniu takich 'materiałów promocyjnych' rzucają się do ratowania świata?

poza tym, przecież to nie chodzi tylko o fast foody. co z szyneczką i innymi? tak samo i tutaj można trafić na takie kwiatki, nie popadajmy w paranoję. ludzie to jedzą i jakoś żyją
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 17:02   #7
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

No przecież nie przestanę żyć na samej wodzie z rzeki.. chodzi po prostu o małe refleksje... Nie powiedziałam że wszystkie firmy w ten sposób postępują ale myślę że nie jest to na pewno jedyny taki zakład..
Myślisz że jedzenie tego typu http://kaczuszka.co.uk/thumb/podlask...1204000641.jpg to jak robią? Zabijają każdego kurczaka osobno, obdzierają z piór i same mięsko do tego idzie W moim domu samemu robi się wędliny, kiełbasy itp, praktycznie nie jadam kupnego mięsa.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 17:03   #8
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
ludzie to jedzą i jakoś żyją
Nie zamierzam Cię do niczego przekonywać ani zniechęcać. Chciałam po prostu poznać zdanie innych na ten temat.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 17:03   #9
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
poza tym, przecież to nie chodzi tylko o fast foody. co z szyneczką i innymi? tak samo i tutaj można trafić na takie kwiatki, nie popadajmy w paranoję. ludzie to jedzą i jakoś żyją
Jasne, może się gdzieś zdarzyć, że zwykła szynka też produkowana jest w taki sposób, tylko co w związku z tym? Uważasz, że takie praktyki są normalne? Tu nie chodzi o to, że ktoś w paranoję popada, tylko o to żeby obchodzić się z żywym, czującym organizmem bez okrucieństwa.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 18:19   #10
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

nie neguję traktowania zwierząt z szacunkiem, mówię jedynie, że moim zdaniem praktyki takie jak w filmiku to odosobniony przypadek, a nie reguła. dlatego kiedy jem coś z MMO to nie zastanawiam się jak zostało to wyprodukowane - zakładam, że jednak zgodnie z jakimiś podstawowymi zasadami dot produkcji żywności.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 18:30   #11
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Nie ogladam tego typu filmow
Jesli przestraszyl Cie ten mozesz jesc warzywa wegetarianie tez zyja i maja sie swietnie.
Mieso jem od czasu do czasu jedynie i nie mam ochoty ogladac jak bylo ono przygotowane... Zreszta bez miesa z warzywami dalabym rade
I tak jestesmy tym co jemy . Ja zwracam uwage no to co jem. Czyli prawie zawsze gotuje wlasne jedzenie. I zawsze sa to rowniez warzywa....
Zdrowo jest podzielic talerz na dwie rowne czesci, jedna czesc to salata czy warzywa, i ta pozostala czesc tez podzielic na dwie gdzie pojawia sie w jednej mieso i drugiej ryz, makaron, kasza, kuskus czy ziemniaki. Tak powinien wyglada obiad...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 21:16   #12
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Nie będę oglądała tego filmu, ale wydaje mi się, że piszesz bzdury. Mam na myśli fakt przeznaczania tego do produkcji jedzenia dla ludzi.

Słyszałam natomiast, że w ten sposób "utylizuje się" męskie kurczaczki w zakładach produkujących jajka (kogut jaja nie zniesie i jest niepotrzebny). Ale przeznacza się "to" na paszę dla zwierząt (to też jest okropne - pasza z kurczaków dla kurczaków, plus kilogramy hormonów i innych g.....)

Nie zmienia faktu, że proceder jest okrutny i nie mieści się w głowie.

Edytowane przez lullaby22
Czas edycji: 2012-04-27 o 21:17
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 21:25   #13
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

http://abclocal.go.com/kgo/story?sec...iteam&id=86382

10 minut temu trafiłam na tekst o ...kleju do miesa.
Nabrać można nawet doświadczonego szefa kuchni ,co wiele mówi o skuteczności specyfiku.
Zamiast garści mięsnych farfocli sklejamy sobie mięsisty, drogi stek...
Porażające.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 21:53   #14
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Przemysł mięsny w skrócie:
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 22:04   #15
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Madziulek nie dałam rady po minucie wyłączyłam
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 22:06   #16
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Po oglądnięciu tego filmu zostałam wegetarianką..
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 22:06   #17
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

oczywiście neguje takie postepowanie ale to przynajmniej szybka śmierć, sekunda i po kurczaku (o ile w ogóle mozna się doszukiwac pozytywów), a wyobraźcie sobie piękne futerka, które noszą co po niektóre, a żeby je pozyskać zwierzaki obdzierane są z nich jeszcze półżywe, albo raki gotowane żywcem, bo przecież nie każdy humanitarnie je przyrządza po wcześniejszym ich uśpieniu
takich przykładów rzeczowego traktowania zwierząt jest niestety bardzo wiele, bezmyślność ludzi nie zna granic
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 22:14   #18
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Madziulek nie dałam rady po minucie wyłączyłam
ja wyłączyłam już po jakichś 8 sekundach. Straszne..
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 22:53   #19
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Wiele obrzydlistw dodają do jedzenia, ale niemożliwym jest, żeby w mięsie były zmielone kurze pióra, tego nie dałoby się nie wyczuć

Cytat:
Napisane przez joannajj Pokaż wiadomość
oczywiście neguje takie postepowanie ale to przynajmniej szybka śmierć, sekunda i po kurczaku (o ile w ogóle mozna się doszukiwac pozytywów), a wyobraźcie sobie piękne futerka, które noszą co po niektóre, a żeby je pozyskać zwierzaki obdzierane są z nich jeszcze półżywe, albo raki gotowane żywcem, bo przecież nie każdy humanitarnie je przyrządza po wcześniejszym ich uśpieniu
takich przykładów rzeczowego traktowania zwierząt jest niestety bardzo wiele, bezmyślność ludzi nie zna granic
Zgadzam się Nie przemawiają do mnie argumenty, że przecież produkcja sztucznego futra strasznie zatruwa środowisko (jakaś obrzydliwie bogata i równie mądra Polka tak argumentuje wyższość naturalnych futer nad sztucznymi), bo przecież w naszym klimacie futra są zbędne. I do tego wyglądają źle. Chyba, że ktoś mieszka na Syberii

A jeśli ktoś nie chce dołączać się do bezmyślnego okrucieństwa, zawsze może mięso kupować mięso ze sprawdzonych źródeł. Bo wegetarianinem nie każdy może być i nie każdy powinien.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-28, 06:31   #20
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Widziałam 30s. filmu

Jeśli k....wa ktoś zabija zwierzęta to niech to robi humanitarnie, a nie tak j...b o podłogę. Straszne nie otrząsnę się dziś...
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 09:05   #21
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Wiele obrzydlistw dodają do jedzenia, ale niemożliwym jest, żeby w mięsie były zmielone kurze pióra, tego nie dałoby się nie wyczuć
Kilo konserwantów, przypraw, pióra i tak zmielone na wiór i połączone z mięsem, nie wiem jakim smakoszem trzeba być żeby to wyczuć
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 09:38   #22
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Kilo konserwantów, przypraw, pióra i tak zmielone na wiór i połączone z mięsem, nie wiem jakim smakoszem trzeba być żeby to wyczuć
Chyba nie dałoby się zmielić piór całkowicie.
No ale jeśli w mięsie jest mało mięsa, to zwykle się wyczuje, jeśli na co dzień nie jada się tylko i wyłącznie parówek. No ale jak ktoś je prawdziwe mięso, to nie ma co się bać, że w ogóle trafi na takie ohydztwo, dlatego najlepiej tak w ogóle unikać mocno przetworzonej żywności i starać się wszystko kupować u sprawdzonych źródeł. Wtedy mamy pewność, że ani nie zjemy czegoś obrzydliwego, ani nikt nikomu nie zrobił strasznej krzywdy.

W sumie Ameryki nie odkryłam, że lepiej jeść nieprzetworzone i ekologiczne rzeczy
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 10:08   #23
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

U mnie w domu kupuje się mięso w ubojni, przyprawia i wędzi albo piecze. I ja jadam praktycznie tylko takie mięsa i wędliny, rzadko kiedy kupuję wędlinę w sklepie. A jak już kupuję to zawsze wybieram taką z małych sklepów mięsnych z dobra renomą, wolę zjeść szynkę, która kosztuje 39zł za kilogram i smakuje jak szynka, niż jakieś badziewie z Tesco czy Lidla za 12zł/kg

Poza tym parówek, pasztetów nie jadam. Obrzydzają mnie już od dawna.
Jedynie mięso drobiowe czasami zdarzy mi się kupić, jakieś piersi z kurczaka albo udka, ale szczerze mówiąc wolę nie wiedzieć co ten kurczak jadł albo czy mu coś wstrzykiwali czy nie....

Mimo wszystko uważam, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest unikać przetworzonej żywności i różne "niespodzianki" mamy na każdym kroku :/
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 10:16   #24
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Myślisz że jedzenie tego typu http://kaczuszka.co.uk/thumb/podlask...1204000641.jpg to jak robią? Zabijają każdego kurczaka osobno, obdzierają z piór i same mięsko do tego idzie W moim domu samemu robi się wędliny, kiełbasy itp, praktycznie nie jadam kupnego mięsa.
Wątpię, by tam było cokolwiek z kurczęcia, nawet pióra.

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Nie przemawiają do mnie argumenty, że przecież produkcja sztucznego futra strasznie zatruwa środowisko (jakaś obrzydliwie bogata i równie mądra Polka tak argumentuje wyższość naturalnych futer nad sztucznymi), bo przecież w naszym klimacie futra są zbędne. I do tego wyglądają źle. Chyba, że ktoś mieszka na Syberii

Nie chodzi o produkcję, ale o rozkładanie się takiego futra. Trwa o bardzo długo i zanieczyszcza środowisko.

I dobrze zrobione naturalne futro NIGDY nie wygląda źle, przykro mi, ale tak jest.
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 10:21   #25
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Wątpię, by tam było cokolwiek z kurczęcia, nawet pióra.
W tych pasztetach Podlaskich to chyba jednak nie jest aż tak źle jeśli chodzi o skład...
Ale w sumie nie wiem
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 10:22   #26
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Nie chodzi o produkcję, ale o rozkładanie się takiego futra. Trwa o bardzo długo i zanieczyszcza środowisko.

I dobrze zrobione naturalne futro NIGDY nie wygląda źle, przykro mi, ale tak jest.
Niby tak, ale to nie oznacza, że naturalne futra są takie super ekologiczne

A jeśli chodzi o wygląd naturalnego futra, to moim osobistym zdaniem zawsze wygląda źle Nie chodzi o to, że futro jako materiał jest brzydkie, w końcu jest miękkie i błyszczące, ale kobieta w takim futrze wygląda śmiesznie. Jak ktoś oglądał "Ja, Irena i ja", to tam była taka scena ze zdechłą krową. Dla mnie tak właśnie wyglądają kobiety w futrach
No i futra są nam potrzebne jak rybie rower, a łysemu grzebień. Tak jak pisałam, jak ktoś mieszka na Syberii, niech nosi futra. Ale skoro w Polsce musi nosić futro w zimę, bo tak zimno, to latem niech chodzi nago, bo tak gorąco

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
U mnie w domu kupuje się mięso w ubojni, przyprawia i wędzi albo piecze. I ja jadam praktycznie tylko takie mięsa i wędliny, rzadko kiedy kupuję wędlinę w sklepie. A jak już kupuję to zawsze wybieram taką z małych sklepów mięsnych z dobra renomą, wolę zjeść szynkę, która kosztuje 39zł za kilogram i smakuje jak szynka, niż jakieś badziewie z Tesco czy Lidla za 12zł/kg

Poza tym parówek, pasztetów nie jadam. Obrzydzają mnie już od dawna.
Jedynie mięso drobiowe czasami zdarzy mi się kupić, jakieś piersi z kurczaka albo udka, ale szczerze mówiąc wolę nie wiedzieć co ten kurczak jadł albo czy mu coś wstrzykiwali czy nie....

Mimo wszystko uważam, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest unikać przetworzonej żywności i różne "niespodzianki" mamy na każdym kroku :/
O, to jest świetne podejście
Ja jeszcze dodam, że jak muszę kupić mięso w supermarkecie, to idę tam, gdzie chodzę od lat i gdzie dobrze znam sprzedawczynie. Zawsze mi powiedzą, czego lepiej nie kupować A co jest świeże i napakowane chemią tylko trochę No i lepiej zawsze kupować szynkę "z kawałka" niż jakieś mielonki.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 10:33   #27
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Ja jeszcze dodam, że jak muszę kupić mięso w supermarkecie, to idę tam, gdzie chodzę od lat i gdzie dobrze znam sprzedawczynie. Zawsze mi powiedzą, czego lepiej nie kupować A co jest świeże i napakowane chemią tylko trochę No i lepiej zawsze kupować szynkę "z kawałka" niż jakieś mielonki.
Też tak robię
I tak mięsa jadam niezbyt wiele, staram się jeść więcej ryb.
Ale nie wiem jak to jest z nimi, pewnie też da się jakoś oszukać i też zapewne dają jakieś gorszej jakości kawałki czasami...? Wie ktoś może?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 11:07   #28
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Ja jeszcze dodam, że jak muszę kupić mięso w supermarkecie, to idę tam, gdzie chodzę od lat i gdzie dobrze znam sprzedawczynie. Zawsze mi powiedzą, czego lepiej nie kupować A co jest świeże i napakowane chemią tylko trochę No i lepiej zawsze kupować szynkę "z kawałka" niż jakieś mielonki.
Chcesz mi powiedzieć, że panie ekspedientki znają się, były obecne przy uboju, ba! przy narodzinach tego zwierzęcia i widziały, czym było zwierzę karmione, szczepione, faszerowane. I wiedzą gdzie jest chemia, a gdzie tylko trochę? No proszę Cię. Wiedzą najwyżej czy świeże, czy już trzeba umyć, bo kilkudniowe

Nie oglądam tych filmików, bo raz kiedyś widziałam i wystarczy mi na całe życie. Aby nie zwariować, nie myślę o tym. Jakby się uparł, to wszystko odzwierzęce jest produkowane bez humanitaryzmu. Jaja - kury w ciasnych klatkach, mleko - krowy w bezruchu z podłączonymi dojarkami, mięso - wiadomo...
Nie każdy może posiadać samowystarczalną farmę i olewać produkty masowe
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 11:15   #29
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Istnieje coś takiego jak weganizm, bez mleka krowiego i jajek da się żyć
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 11:18   #30
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Madziulek_90 Pokaż wiadomość
Istnieje coś takiego jak weganizm, bez mleka krowiego i jajek da się żyć
Wiem
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.