Jesteśmy tym co jemy? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-28, 12:23   #31
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Wiadomo że tego się nie uniknie, jednak odrażające dla mnie jest to że właściciele koncernów posuwają się coraz dalej i coraz więcej pakują w mięso (nie tylko w mięso, w całą spożywkę) żeby jak najwięcej zarobić, główkują jak z kilograma mięsa zrobić 4kg polędwicy itp a to wszystko kosztem naszego zdrowia... Po prostu straszne..

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Zresztą.. co ja mówię o jedzeniu. To dotyczy każdej sfery życia Świat opanowują chińskie centra handlowe, nawet buty nike/adidasa itp produkowane są od paru lat w chinach Kiedyś buty adidasa nosiło się kilka sezonów teraz najwyżej 2 A ceny oczywiście bez zmian albo wyższe
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 15:27   #32
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Ze swojej strony polecam artykuł: "Jak oszukać konsumenta"
http://kuchnia-kuchnia.pl/pl20/tekst...kac_konsumenta

zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 15:53   #33
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Po przeczytaniu tego artykułu śmiało można powiedzieć ze "zdrowe odżywianie nie istnieje" Chyba że ktoś ma własną działkę, gdzie sam hoduje warzywka, ryby je złowione w jakimś dzikim jeziorze itp...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 18:10   #34
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
U mnie w domu kupuje się mięso w ubojni, przyprawia i wędzi albo piecze. I ja jadam praktycznie tylko takie mięsa i wędliny, rzadko kiedy kupuję wędlinę w sklepie. A jak już kupuję to zawsze wybieram taką z małych sklepów mięsnych z dobra renomą, wolę zjeść szynkę, która kosztuje 39zł za kilogram i smakuje jak szynka, niż jakieś badziewie z Tesco czy Lidla za 12zł/kg

Poza tym parówek, pasztetów nie jadam. Obrzydzają mnie już od dawna.
Jedynie mięso drobiowe czasami zdarzy mi się kupić, jakieś piersi z kurczaka albo udka, ale szczerze mówiąc wolę nie wiedzieć co ten kurczak jadł albo czy mu coś wstrzykiwali czy nie....

Mimo wszystko uważam, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno jest unikać przetworzonej żywności i różne "niespodzianki" mamy na każdym kroku :/
u mnie jest dokładnie to samo, albo kupujemy dobrą wędlinkę za 40zł aniżeli jakieś galaretowate,wodniste i bez smaku badziewie żeby tylko się napchać. Juz wolę zjeść twarożku albo z pomidorkiem niż miałabym zjeść pseudo wędlinę za 10zł mielonki i paprykarze mnie obrzydzają- paprykarz 20 lat temu może i był dobry ale teraz to ja nie wiem co do tej puszki wsadzają bo dawnego paprykarza szczecińskiego to to nie przypomina
ostatnio przejechalismy się na żelatynie pewnej znanej firmy- okazała się tak ohydna ze własnoręcznie robiona galareta z kurczaka poszła przez nią do kosza

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu tego artykułu śmiało można powiedzieć ze "zdrowe odżywianie nie istnieje" Chyba że ktoś ma własną działkę, gdzie sam hoduje warzywka, ryby je złowione w jakimś dzikim jeziorze itp...
i potem ugotować je by trzeba było na parze bo podczas smażenia wytwarzają się rakotwórcze związki a i z patelni- cholera wie z czego tak naprawdę robionych również wytwarzają się te związki do tego nie masz pewności czy te dzikie jezioro nie jest jednak skażone
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 18:19   #35
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
do tego nie masz pewności czy te dzikie jezioro nie jest jednak skażone
Fakt, nie mam :P Ale chcę mieć choć cień nadziei

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Fragment artykułu który koleżanka wyżej podała:
Cytat:
Normalną cechą śledzia jest jego czarnienie. Dlatego śledzie zalewa się perhydrolem, dzięki temu wybielają się, są piękne, białe i delikatne. Później się je płucze i sprzedaje a konsumenci chwalą te śledzie, że są takie dobre i rozpływają się w ustach. Klient właśnie tego chce: żeby śledź był biały i rozpływał się w ustach… i takiego dostaje. Ale że to już nie jest śledź…
Cytat:
Ryby są natychmiast rozmrażane i wrzucone na taśmę gdzie małymi igiełkami nastrzykuje się w nie wodę. Krople wody rozrywają tkanki i zostawiają miejsce na następne nastrzyknięcia i tak się pompuje ryby wodą, żeby przybrały na wadze a następnie się je zamraża. Ale jeszcze gorsze jest zamrażanie ryby z glazurą wodną, tak się robi najtańsze ryby. Wtedy kupujemy kilogram wody, z czego 20 gram to jest ryba. Ale i tak lepsza jest ryba z połowów naturalnych niż z hodowli, gdzie ryby są pasione modyfikowaną genetycznie karmą, tak jak broilery czy świnie.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 20:02   #36
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

stardust: w parówkach jest często mięso oddzielone mechanicznie, a tam się różne rzeczy mogą kryć.

Ja to sobie dopiero robię problemy, bo jestem wegetarianką i ciągle czytam składy wszystkiego i odszyfrowuje. Zazdroszczę tak w sumie nieświadomym ludziom, którzy jedzą wszystko jak leci i się nie przejmują.

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Madziulek_90 Pokaż wiadomość
Istnieje coś takiego jak weganizm, bez mleka krowiego i jajek da się żyć
są jeszcze jajka o mniejszej numeracji niż trzy, ja takie kupuje, te trójki nie mogą mi przejść przez gardło jakoś za bardzo

Ciekawi mnie jak mleko z mlekomatów- czy to z jakiś lepszych hodowli czy to samo co w kartonach?
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 20:20   #37
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Znalazłam wczoraj na jednym z portali filmik, na którym widać jeden z zakładów (podobno McDonalda w USA) w którym żywcem mielone są kurczęta http://www.wiocha.pl/572270,Male_kur...mielone_zywcem - osoby bardziej wrażliwe niech tego nie oglądają. Zrobiło mi się bardzo przykro a zarazem poczułam obrzydzenie bo kupując mielonkę/parówkę/pasztet jemy zwierzaka w pakiecie z kośćmi, piórami, wnętrznościami itp... W dzisiejszych czasach liczy się tylko zysk i nic więcej, przecież nie opłaca się zabijać ich w humanitarny sposób, bo taśmowo wychodzi szybciej i taniej.. Przykre ale prawdziwe Drugi aspekt to właśnie to co jemy - zmielone w całości zwierze. Wiem ze gdyby tak głębiej się zastanowić to nic nie można by było jeść no ale... ciekawa jestem jakie macie zdanie na ten temat, czy ważne jest to co znajduje się na talerzu kiedy jecie np w barze szybkiej obsługi czy nie ma to raczej żadnego znaczenia, byle było smacznie?
Nie jadam w barach szybkiej obsługi bo się brzydzę.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-28, 20:23   #38
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Nie jadam w barach szybkiej obsługi bo się brzydzę.
Przecież to nie dotyczy tylko barów szybkiej obsługi...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 20:32   #39
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
Nie będę oglądała tego filmu, ale wydaje mi się, że piszesz bzdury. Mam na myśli fakt przeznaczania tego do produkcji jedzenia dla ludzi.

Słyszałam natomiast, że w ten sposób "utylizuje się" męskie kurczaczki w zakładach produkujących jajka (kogut jaja nie zniesie i jest niepotrzebny). Ale przeznacza się "to" na paszę dla zwierząt (to też jest okropne - pasza z kurczaków dla kurczaków, plus kilogramy hormonów i innych g.....)

Nie zmienia faktu, że proceder jest okrutny i nie mieści się w głowie.
Powyżej moja wcześniejsza wypowiedź.

Wiem, że większość nie lubi czytać wypowiedzi złożonych z więcej niż dwóch zdań, ale przeczytajcie proszę.

To mięso nie jest przeznaczane dla ludzi!!


TUTAJ LINK KLIK
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 20:42   #40
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez lullaby22 Pokaż wiadomość
Powyżej moja wcześniejsza wypowiedź.

Wiem, że większość nie lubi czytać wypowiedzi złożonych z więcej niż dwóch zdań, ale przeczytajcie proszę.

To mięso nie jest przeznaczane dla ludzi!!


TUTAJ LINK KLIK
ale jednak na żywca są mielone...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 20:46   #41
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
ale jednak na żywca są mielone...

To się zgadza. Napisałam, że to okrutne.
Ale nie wprowadzajmy się w błąd. Bezpośrednio nie trafia do pożywienia dla ludzi. Choć pośrednio - owszem. W jajkach...
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-28, 21:14   #42
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Przecież to nie dotyczy tylko barów szybkiej obsługi...
Ogólnie nie jadam mięsa, więc o całej reszcie (masarnie, hipermarkety ) nawet nie wspominam.
Wierzę, że jem (wprawdzie rzadko ale jednak) "dobry" drób ponieważ zjadam kurczaki które chodzą po zielonej trawce
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 21:24   #43
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Ciekawi mnie jak mleko z mlekomatów- czy to z jakiś lepszych hodowli czy to samo co w kartonach?
Z tego co kiedyś czytałam, mleko z mlekomatów jest lepszej jakości niż takie sprzedawane w butelkach... bo o mleku uht nie wspomnę
Niestety teraz nie mogę znaleźć tego artykułu... kiedyś na Wizażu też był wątek o mlekomatach i może tam ktoś coś więcej i konkretniej pisał.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 21:51   #44
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Niby tak, ale to nie oznacza, że naturalne futra są takie super ekologiczne

A jeśli chodzi o wygląd naturalnego futra, to moim osobistym zdaniem zawsze wygląda źle Nie chodzi o to, że futro jako materiał jest brzydkie, w końcu jest miękkie i błyszczące, ale kobieta w takim futrze wygląda śmiesznie. Jak ktoś oglądał "Ja, Irena i ja", to tam była taka scena ze zdechłą krową. Dla mnie tak właśnie wyglądają kobiety w futrach
No i futra są nam potrzebne jak rybie rower, a łysemu grzebień. Tak jak pisałam, jak ktoś mieszka na Syberii, niech nosi futra. Ale skoro w Polsce musi nosić futro w zimę, bo tak zimno, to latem niech chodzi nago, bo tak gorąco
Nikt nie twierdził, że są ekologiczne.
To Twój punkt widzenia i go szanuję, jednak mój jest inny.

Nie oznacza to bynajmniej, że popieram niehumanitarne traktowanie zwierząt. Moim marzeniem jest wynalezienie technologii, która pozwoli pozyskiwać naturalne futra bez konieczności męczenia zwierząt...
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 20:23   #45
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Zresztą.. co ja mówię o jedzeniu. To dotyczy każdej sfery życia Świat opanowują chińskie centra handlowe, nawet buty nike/adidasa itp produkowane są od paru lat w chinach Kiedyś buty adidasa nosiło się kilka sezonów teraz najwyżej 2 A ceny oczywiście bez zmian albo wyższe
He he, dziewczyno, w jakim Ty świecie żyjesz? Ameryki nie odkryłaś, to prawo rynku które już nawet nie jest tajemnicą, bo firmy spokojnie przyznają się do takich praktyk. obecnie NIKT nie produkuje rzeczy niezniszczalnych, bo wtedy ludzie nie mieliby potrzeby kupowania nowych. polecam zasięgnąć więcej wiedzy w temacie

idealizm jest fajny, ale świat idzie do przodu i niestety trzeba konfrontować swoje poglądy z rzeczywistością.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 20:31   #46
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
He he, dziewczyno, w jakim Ty świecie żyjesz? Ameryki nie odkryłaś, to prawo rynku które już nawet nie jest tajemnicą, bo firmy spokojnie przyznają się do takich praktyk. obecnie NIKT nie produkuje rzeczy niezniszczalnych, bo wtedy ludzie nie mieliby potrzeby kupowania nowych. polecam zasięgnąć więcej wiedzy w temacie
Ale o co ci chodzi Nie jestem upośledzona, wiem jakie jest prawo rynku, napisałam że mnie to wkurza, a nie że to jakaś moja wyszukana teoria Żyję w świecie który nazywa się "po trupach do celu", zawsze tak było od zarania dziejów zapewne, ale mam nieodparte wrażenie że jest coraz gorzej i człowiek ma sam w sobie coraz niższą wartość.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 20:46   #47
Madziulek_90
Zadomowienie
 
Avatar Madziulek_90
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 441
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

W temacie polecam obejrzeć:
http://vod.onet.pl/korporacja,5800,film.html

Cytat:
Uhonorowana kilkudziesięcioma nagrodami na całym świecie krytyczna analiza powstania, historii, wewnętrznej struktury, kontrowersyjnych mechanizmów i potencjalnych kierunków rozwoju korporacji międzynarodowych.

150 lat temu korporacja była instytucją o małym zasięgu oddziaływania. Dziś międzynarodowa firma potrafi urastać do rangi kościoła, monarchii czy partii komunistycznej z innej epoki. Stała się dominującą instytucją życia publicznego.

Czy korporacja oprze się historii? Dokąd zmierza? Film ukazuje wewnętrzne relacje zachodzące w korporacji i ujawnia antykorporacyjne dramaty poprzez zadziwiające opisy prawdziwych zdarzeń i relacje ich świadków. Jakie są konsekwencje rosnącej potęgi korporacji dla człowieka, środowiska naturalnego i demokracji.

Czy nasza planeta ma szansę przetrwać, jeśli dajemy tak wielką władzę instytucji, która jest z założenia amoralna i antydemokratyczna oraz zorientowana głównie na generowanie zysku dla swoich udziałowców? Czy można znaleźć lekarstwo na tę bezwzględną pogoń za zyskiem?

Film powstawał przez 6 lat. Został wyprodukowany w dobie największych batalii antyglobalistycznych i spektakularnych upadków korporacji. (np. Enron)

Galeria prezentowanych znawców przedmiotu jest imponująca: prezesi korporacji z sektora paliwowego (Shell), farmaceutycznego (Pfizer), IT (IBM), P.R. (Burson Marstaller), reklamowego (Landor i Initiative Media), naukowcy, historycy, działacze społeczni, krytycy współczesnego kapitalizmu (Noam Chomsky, Peter Drucker, Milton Friedman, Naomi Klein), reżyser Michael Moore, szpieg gospodarczy, spec od kryptoreklamy i specjalista FBI.

W filmie wykorzystano między innymi serwisy informacyjne, wczesne reklamy telewizyjne, filmy klasy B i korporacyjne filmy propagandowe. To wszystko sprawia, że otrzymujemy wierny portret współczesnej korporacji i jej możliwe kierunki rozwoju.
Madziulek_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 21:12   #48
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez Cathas Pokaż wiadomość
Nikt nie twierdził, że są ekologiczne.
To Twój punkt widzenia i go szanuję, jednak mój jest inny.

Nie oznacza to bynajmniej, że popieram niehumanitarne traktowanie zwierząt. Moim marzeniem jest wynalezienie technologii, która pozwoli pozyskiwać naturalne futra bez konieczności męczenia zwierząt...
nie tak dawno uslyszałam ''ludzie od zawsze chodzili w naturalnych futrach'', owszem, tylko wieki temu nie mieli innego wyjścia bo to pozwalało im przetrwać zimę, ale teraz nie musimy pozbawiać życia zwierząt TYLKO po to, żeby zaistnieć, bo wiadomo, że takie futerko robi wrażenie na wielu, a własciwie jego cena, estetyka to sprawa indywidualna


odnośnie parówek, pasztetów itp zgadzam się z przedmówczyniami, ich skład to totalny syf, to niewyobrażalne jak producenci żywności z premedytacją wypuszczają na rynek takie produkty, ale są 2 strony medalu, gdyby nie było na to zbytu to producent by upadl, więc czy to niewiedza ludzi czy co kieruje niektórych na zakup takich wyrobów?

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ale o co ci chodzi Nie jestem upośledzona, wiem jakie jest prawo rynku, napisałam że mnie to wkurza, a nie że to jakaś moja wyszukana teoria Żyję w świecie który nazywa się "po trupach do celu", zawsze tak było od zarania dziejów zapewne, ale mam nieodparte wrażenie że jest coraz gorzej i człowiek ma sam w sobie coraz niższą wartość.
dokładnie
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 22:01   #49
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Mielonek nie jem już od dawna, wolę sama zmielić, bo mięso lubię




Chemia w żywności nas 'zabija' no ale ' pooostęp' ważniejszy niż zdrowie kto sie tym wogóle przejmuje? jemy wszystko co nam 'podadzą' bo taniej, bo szybciej. Cóż dyskusja na dluższe posiedzenie
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 16:02   #50
emeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar emeczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 030
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

bardzo ciekawy wątek
filmiki o dziwo dałam radę obejrzeć i cóż.. nie wiem jak wygląda dajmy na to ubój "w warunkach domowych".. Czy to nie jest tak, że również toczy się krew ze zwierzęcia? (błagam tylko się nie śmiejcie po prostu nie miałam nigdy okazji być... "świadkiem"). a co do jakości mięsa, szynek itp.. ja od pół roku praktycznie mięsa nie jem. jem za to codziennie ryby i powiem wam, że różnica w samopoczuciu jest kolosalna. Widać też efekty w wynikach badań krwi - są dużo lepsze niż sprzed 2, 3 lat. Oczywiście nie jestem ortodoksem i od czasu do czasu zdarzy mi się zjeść coś mięsnego na mieście, jednak takie jedzenie tak długo zalega mi w żołądku, że jem je coraz rzadziej.. Chyba odzwyczaiłam organizm od tych wszystkich hormonów wstrzykiwanych kurakom
Co do jajek - tak jak jedna z wizażanek, które się tu wypowiadały, unikam jak ognia jaj z "3". Wolę zapłacić więcej i przynajmniej w en sposób nie przykładać ręki do chowu klatkowego.
Nie wiem tylko co z mlekiem.. Chciałabym mieć wybór tak jak w przypadku jaj, jednak tu chyba nie ma żadnych norm... Nie mam żadnego znajomego gospodarza, ani (już) mlekomatów w pobliżu.. Orientujecie się może, w jaki sposób można dowiedzieć się, czy krowy dające konkretne mleko były katowane, czy traktowane w bardziej cywilizowany sposób?

swoją drogą.. jakby się zastanowić, to wszelkie sery, jogurty itp pewnie są produkowane właśnie z mleka od krów trzymanych w nieludzkich warunkach..
__________________
Cytat:
Napisane przez ananasova Pokaż wiadomość
moja ciotka zwykła mawiać: doceń chłopa bo zrobi to inna.

(...)

staraj się kobito bo samo nic z nieba nie spadnie. wierność męża też.
emeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 17:01   #51
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
Orientujecie się może, w jaki sposób można dowiedzieć się, czy krowy dające konkretne mleko były katowane, czy traktowane w bardziej cywilizowany sposób?
Tego się raczej sprawdzić nie da A co do jajek to zawsze dostaję wioskowe od ciotki Jedno jest pewne, świat schodzi na psy i ludzie dla pieniędzy są w stanie zrobić wszystko... byle szybko, dużo i byle jak... a cierpią na tym nie tylko zwierzęta ale też konsumenci..
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:15   #52
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Jesteśmy tym co jemy?

Cytat:
Napisane przez emeczka Pokaż wiadomość
bardzo ciekawy wątek
filmiki o dziwo dałam radę obejrzeć i cóż.. nie wiem jak wygląda dajmy na to ubój "w warunkach domowych".. Czy to nie jest tak, że również toczy się krew ze zwierzęcia? (błagam tylko się nie śmiejcie po prostu nie miałam nigdy okazji być... "świadkiem"). a co do jakości mięsa, szynek itp.. ja od pół roku praktycznie mięsa nie jem. jem za to codziennie ryby i powiem wam, że różnica w samopoczuciu jest kolosalna. Widać też efekty w wynikach badań krwi - są dużo lepsze niż sprzed 2, 3 lat. Oczywiście nie jestem ortodoksem i od czasu do czasu zdarzy mi się zjeść coś mięsnego na mieście, jednak takie jedzenie tak długo zalega mi w żołądku, że jem je coraz rzadziej.. Chyba odzwyczaiłam organizm od tych wszystkich hormonów wstrzykiwanych kurakom
Co do jajek - tak jak jedna z wizażanek, które się tu wypowiadały, unikam jak ognia jaj z "3". Wolę zapłacić więcej i przynajmniej w en sposób nie przykładać ręki do chowu klatkowego.
Nie wiem tylko co z mlekiem.. Chciałabym mieć wybór tak jak w przypadku jaj, jednak tu chyba nie ma żadnych norm... Nie mam żadnego znajomego gospodarza, ani (już) mlekomatów w pobliżu.. Orientujecie się może, w jaki sposób można dowiedzieć się, czy krowy dające konkretne mleko były katowane, czy traktowane w bardziej cywilizowany sposób?

swoją drogą.. jakby się zastanowić, to wszelkie sery, jogurty itp pewnie są produkowane właśnie z mleka od krów trzymanych w nieludzkich warunkach..
Krew upuszczana jest do pojemnika, a potem z tego robi sie kaszankę.


Niewiadomo już co kupować a czego nie Każdy chce zarobić ale są też tacy gnoje którzy zarabiają , kosztem zdrowia a nawet życia konsumentów
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.