Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-10, 11:27   #1
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie


Hej!Od pażdziernika(czyli niedługo ) rozpoczynam studia na warszawskim SWPSie.Słyszałam wiele dobrego na temat tej uczelni,ale do końca sama nie wiem jak tam jest.Mam więc parę pytań do studentek lub absolwentek SWPSu:
1.Czy naprawde jest AŻ tak dużo nauki jak mówią?
2.Czy wykładowcy są ok?
3.Jacy są studenci?
4.Czy po ukończeniu SWPSu można znaleźć ciekawą pracę?
5.Czy profesorowie "opiekują"się absolwentami SWPSu(tj.pomagają szukać pracy itp.).
Błagam,odpiszcie!Pozdrowi enia dla wszystkich
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:51   #2
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Brzoskwinko, co prawda nie studiowałam tam, ale zawodowo zajmuję się tematyką rynku pracy - i powiem Ci, że SWPS to bardzo elitarna szkoła, po której masz spore szanse na zdobycie bardzo dobrej pracy P.S. Mieszkam obok SWPS
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 12:03   #3
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

moje znajome studiują na tej uczelni i z tego, co one mówią nauki nie mają wcale. oceny dostają za jakieś wywiady/projekty. na porządku dziennym jest dostawanie tam ocen celujących, których na uczelniach wyższych raczej nie ma jeżeli komus podwinie sie noga na egzaminie, to termin poprawki można podobno odkładać w nieskończoność. tyle słyszałam od osób, które tam studiuja. nie wiem ile jest w tym prawdy.
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 12:15   #4
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Dzięki .Jak to mówią:"W

każdej plotce jest odrobina prawdy"
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 12:48   #5
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Ja SWPS skończyłam. Pracy miałam dużo, przede wszystkim dużo się czyta. Studiowałam zaocznie. Wykładowcy są różni, z jednymi można się dogadać, z innymi trudniej. W tej chwili wykładają tam najlepsi psychologowie w Polsce, wielu wykładowców przeniosło się tam na stałe ze swoich uniwersytetów. Nie powiedziałabym, żeby dostawanie ocen celujących było na porządku dziennym - w każdym razie wszystkie te, które ja dostałam były ciężko zapracowane, bywają wykładowcy, u których na porządku dziennym jest oblanie egzaminu przez 80% zdających. Również nieprawdą jest, że można zdawać w nieskończoność - zależy jaki przedmiot zresztą. Sa dwa terminy każdego egzaminu, jeżeli nie zda się w tych dwóch można poprawiać, ale na pewno nie w nieskończoność. Za oblanie takiej np. psychometrii czy metodologii badań psychologicznych nie jest się dopuszczonym do seminarium magisterskiego, nie zdanie bodajże 3 egzaminów (tu mogę się mylić, nie wiem ile dokładnie, nie miałam tam ani razu poprawki) - oznacza wywalenie ze studiów. Projekty to po prostu badania psychologiczne, które wykonuje się już od pierwszego roku. Naturalnie, jak ktoś się uprze, może samodzielnie wypełnić wszystkie kwestionariusze i po prostu badanie sfałszować, jednak przyłapanie na tym oznacza natychmiastowe usunięcie ze szkoły. Osobiście nie polecam, bardzo łatwo poznać, że wyniki są "za dobre".
Szkoła daje stypendia za dobre wyniki w nauce - nawet 100% czesnego. Studenci są różni - od zblazowanych dzieci bogaczy, którym się wydaje, że im wszystko wolno, bo tatuś ma kasę, po ludzi, dla których psychologia jest prawdziwą pasją. Wiele osób samemu opłaca czesne, bo studiują tam osoby zaraz po maturze i już pracujące, więc i wiekowa rozpiętość jest spora.
Szkoła prowadzi program Absolwent, który pomaga w zdobyciu stażu lub pracy po skończeniu studiów.
Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 16:32   #6
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Nan, przy tym co powiedziałaś, jakostak głupio mi się zrobiło..bo wyszlo na to, że sugerowałam iz to szkoła nierobów i miejsce, gdzie wszystko dostaje się za darmo. mam nadzieję, że Cie nie uraziłam..ale tylko powtarzałam to, co słyszałam od studiujących tam teraz znajomych. i jakostak wyszło..
pozdrawiam
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 21:48   #7
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Ależ nie uraziłaś et-ko Skąd znowu. Ja wychodzę z założenia, że jak ktoś będzie się chciał obijać, to znajdzie sposób zarówno na uniwersytecie, jak i w prywatnej szkole. Niektórzy moi znajomi studenci w SWPS prześlizgiwali się jakoś z roku na rok zajmując się głównie balowaniem, podobnie jak jeden mój znajomy na prawie na UW, który z kolei zajmował się działalnością studencką i wyjazdami w czasie roku akademickiego, co pochłaniało go znacznie bardziej niż nauka. Na dłuższą metę nigdzie nie ma nic za darmo. SWPS jest szkołą firmowaną przez PAN i jak już wspomniałam, wielkie nazwiska polskiej psychologii, więc fuszerki nie odwala, zapewniam...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-11, 11:02   #8
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Z tego co słysze nauki jest mnóstwo.Mam nadzieje,że mnie nie wyleją po pierwszym roku i będę mogła dalej rozkoszować się urokami studenckiego życia .Naprawde jest tam aż tak trudno???!!!
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 11:06   #9
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Cytat:
Napisane przez _Brzoskwinka_
Z tego co słysze nauki jest mnóstwo.Mam nadzieje,że mnie nie wyleją po pierwszym roku i będę mogła dalej rozkoszować się urokami studenckiego życia .Naprawde jest tam aż tak trudno???!!!
Zależy przy jakich ocenach się uprzesz
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 11:29   #10
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Ja raczej nie mam problemów z nauką i chciałabym mieć dobre oceny.Z resztą,co będzie,to będzie.Zacznę się martwić w październiku .

Edytowane przez _Brzoskwinka_
Czas edycji: 2007-07-21 o 12:52
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 14:14   #11
mawo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do mawo
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

ja skonczyłam swps 2lata temu(juz!!!! ale to zleciało). Co do ilosci nauki to nie sądzę ze było duzo, trochę trzebabyło poczytac pozaglądac tu i owdzie, ale mnie studia te sprawiały przyjemnosc, czytanie, szperanie w bibliotece uważałam za cos ciekawego. Nie kojarze studiowania tam z jakims kuciem totalnym , nie wyjmowaniem nosa z książek itp. Ogólnie mam dobre wspomnienia. Studenci ok, wykładowcy też- nie mam zastrzezen. Odpowiadała mi forma tamtejszych egzaminow-testy wiec z egzaminami nie miałam problemów. To chyba też zależy na jakim kierunku studiujesz, ja byłam na klinicznej i ntt pisze. Trochę przeszkadza mi podejscie innych typu" płatne studia=trzymają tam za pieniądze, jak płacisz to studiujesz, na płatne idą ci ktorzy sie nie dostali na dzienne na uniwerku czyt.głupsi itp komentarzeNie wiem do konca jak z pracą po swps-ie bo jeszcze nie szukałam. Ogólnie polecam.
mawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 16:25   #12
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

be-gonia - ja też ide na kliniczną.Mam pytanko:byłaś na dziennych,czy zaocznych?Całe szczęście,że egzaminy mają formę testów.Jak jst na pierwszym roku?Możesz mi powiedzieć z własnego doświadczenia na którym roku jest najciężej?I jeszcze jedno:czy egzaminy są trudne???Oj,będzie się działo...Pozdrawiam
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 13:02   #13
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Kochane i ja idę na kliniczną Tyle tylko, że we Wrocławiu Życzę powodzenia
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 16:38   #14
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Cytat:
Napisane przez Szczepcio
Kochane i ja idę na kliniczną Tyle tylko, że we Wrocławiu Życzę powodzenia
Dziękuje Szczepcio,nawzajem .Mam nadzieje,że w pszyszłości(za 5 lat) zasilimy szeregi psychologów .
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 16:51   #15
Szczepcio
BAN stały
 
Avatar Szczepcio
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 978
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Cytat:
Napisane przez _Brzoskwinka_
Dziękuje Szczepcio,nawzajem .Mam nadzieje,że w pszyszłości(za 5 lat) zasilimy szeregi psychologów .
Ja również mam taką nadzieję Za tą kase nie może być inaczej
Szczepcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 17:05   #16
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Cytat:
Napisane przez Szczepcio
Ja również mam taką nadzieję Za tą kase nie może być inaczej
Racja,racja... .W końcu coś za coś .

Edytowane przez _Brzoskwinka_
Czas edycji: 2007-07-21 o 12:53
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 14:18   #17
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

ja tez mam zamiar tam isc ale na psychologie ogolna....jeszcze sie zastanawiam czy to dobra decyzja
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 14:33   #18
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

SWPS? Elitarna bo bardzo droga.Nauki praktycznie zero,masz kase-zdajesz. Mam mnostwo znajomych z SWPSu,sami imprezowicze,luzacy,zero nauki. I taką ta szkoła ma opinie
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-20, 22:09   #19
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Studiowałam na SWPS-ie i nie miło wspominam ta szkołe. Mi akurat ona bardzo nie odpowiadała.Tzn moze ujmę to inaczej, szkoła dokłada wszelkich staran do tego aby dobrze wyksztalcic swoich absolwentów i w sprawie nauczania nie moge nic zlego powiedziec, bo jest swietnie. Natomiast wdg mnie niestety jest to szkoła do ktorej w 80% uczeszczaja warszawskie snoby.Dalo sie zauwazyc bardzo duza roznice miedzy studentami z innych miast a studentami z wawy ;-)
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-21, 11:28   #20
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

dziewczyny jezeli ide na magisterskie jednolite na swpps to musze zrobic tam magistra czy moge zrobic tylko licencjat a magistra na innej uczelni?
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 11:31   #21
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Cytat:
Napisane przez prowokacja17 Pokaż wiadomość
dziewczyny jezeli ide na magisterskie jednolite na swpps to musze zrobic tam magistra czy moge zrobic tylko licencjat a magistra na innej uczelni?
Jeżeli chodzi o psychologię to jest jeden z niewielu kierunków,który nie pod chodzi pod system boloński,czyli typ studiów 3+2. Studia na psychologii,obojętnie gdzie, nigdy nie będą studiami licencjackimi,a zawsze będą studiami magisterskim. Nie ma czegoś takiego jak licencjat z psychologii
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 11:39   #22
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

czyli musze skonczyc cale studia 5 letnie zeby miec jakis tytul?
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 13:10   #23
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Cytat:
Napisane przez prowokacja17 Pokaż wiadomość
czyli musze skonczyc cale studia 5 letnie zeby miec jakis tytul?
Psychologia występuje tylko w wersji 5-letnich studiów magisterskich, ewentualnie ostatnio widziałam studia 3-letnie magisterskie,ale dla osób z jednym tytułem magisterskim z wybranych kierunków.

Sprawdź jak wygląda na innych uczelniach-wszędzie psychologia jest 5-letnia.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 13:13   #24
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

ehhh to nie za dobrze.....w razie jakby cos sie stalo co zmusiloby mnie do przerwania nauki to nawwet po 3 latach nie mam rzadnego wyksztalcenia
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 13:40   #25
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Ok, to może ja się wypowiem bo chyba mam najświeższe i najrzetelniejsze informacje<nie przez znajomych znajomych>
Własnie zdałam na drugi rok psychologii społecznej dziennej.

Całkowicie zgadzam się z nan
Ja ogólnie ze szkoły jestem zadowolona. Atmosfera sympatyczna<mili wykładowcy, dokładaja wszelkich starań żeby sie wszytskim dobrze uczyło czasem niestety niektórzy tego nadużywaja i np potrafia do 23 dzien przed egzaminem nekać jakiegos wykładowce żeby odpisywał na forum co moze byc na egzaminie... troche to dziecinne!>, organizacja tez bardzo dobra<chociaz tez sporo osob narzeka ale jak sie porówna tą w SWPS i w innych szkołach to jest spora różnica>

Jesli chodzi o uczenie się... Ależ oczywiście Ćwirka, zwykle po uiszczeniu wpłaty za semestr dają karteczkę na której zobowiazują się stawiać same 5<chyba że wpłacisz z opóźnieniem to 4>...
Oczywiście tak nie jest.
Nie można w nieskonczonosc wsyztskiego oblewac. Masz 2 terminy, jak w obu zawalisz to płacisz za kolejny, jak tam tez zawalisz to znowu z tym, że taka sytuacja może miec miejsce tylko w chyba 20% przedmiotów bo jesli oblejesz wiecej wylatujesz. A za kazdy egzamin słono sie płaci wiec jak dla mnie jest to neizła motywacja.
Wiekszosc osob z mojej grupy w tym semestrze pozawalało jeden lub wiecej egzaminów...
Z tym, że moim zdaniem zdanie na nastepony rok nie stanowi problemu.
CZesto Ci ludzie sa sami sobie winni...
Jesli ktos sie porzadnie przed egzaminem kilka dni pouczy, ma jakies rozeznanie, był na wykładach to na 100% zda.

Jesli chodzi o to czy jest ciezko to tak jak mówiłam - przejscie na nastepony rok to nie problem.
Fajne jest to, że kazdy sam sobie stawia poprzeczke.
Np. wyrobić się na stypendium jest raczej cięzko <od 4,75 za dwa semestry> ktore zreszta jest śmiesznie niskie w porownaniu do tego ile płacimy za tą szkole< na UW jest podobna stawka ale od sredniej 4.3 a przeciez to szkoła państowa, biedniejsza>.

Jesli chodzi o ludzi to chyba juz nan pisała że sa różni... Obawiam sie ze z przewaga "zblazowanych bogaczy" co mi niezbyt odpowiada. Ale faktycznie jest tez czesc osob ktore widac że nie bez kłopotu wyrabiaja sie na wysokie czesne, bardzo przykładaja sie do nauki <jeden chłopak z mojego roku zaczal juz pisac prace magisterska troche głupota ale podaje jako przykład że i tacy zapalency sie zdarzaja>.

Jesli chodzi o tą szkołe to NIE podoba mi sie tylko, że:
-trzeba za nią dużo płacic<aczkolwiek widac gdzie pakuja tą kase>
-ma taka opinie jaka ma<przykładem jest wypowiedz Ćwirki
-faktycznie sporo osob to straszni imprezowicze ktorzy maja wszystko w dupie <ale na szczescie zdarzaja sie tez normalni>

Ufff mam nadzieje że to wyczerpujaca odpowiedz
W razie pytań, wal!

UPS, dopiero spojrzałam na datę wątku, założycielce tematu moja tasiemcowa odpowiedz sie chyba nie przyda ale moze skorzysta ktos inny!
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 13:53   #26
lena_lena
Raczkowanie
 
Avatar lena_lena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 109
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

czesc psycholozki ja tez wybieram sie na psycho...niestety nie dostałam sie na dzienne na uw i zastanwiam sie na dwieczorowymi z tym ze bede próbowałą sie przeniesc, no ale pisze w celu zapytania studentek SWPS jak to jest z praktykami? bo na stronie uczelni jest wymienionych kilka fundacji i instytucji gdzie studenci odbywają praktyki- czy tak jest w rzeczywistosci? jesli tak to czy to obejmuje wszystkich studentów czy tylko tych najwybitniejszych? i zastanawia mnie jeszcze po czym łatwiej o prace po uw czy SWPS? niby uw ma renome ale tam o praktykach nie ma mowy na stronie a chyba to decyduje o tym czy pracodawca zatrzyma sie na moim CV
__________________
Patrz w niebo, tym co ludzkie gardź.

Cyceron.
lena_lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 13:55   #27
Alatienka
Zadomowienie
 
Avatar Alatienka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 363
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

karamba np. ja baaardzo dziękuję za tę wypowiedż
__________________

Alatienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 14:08   #28
karamba
Rozeznanie
 
Avatar karamba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 630
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Ha! A jednak sie przydało
Bardzo proszę!

Lena_lena- sprawa z praktykami nie jest dla mnie jeszcze do konca jasna
Ale powiem co wiem:
Gdzies tam na stronie kiedys przypadkiem znalazłam w zakładce o praktykach taka wielka tabele ze wsyztskimi kierunkami i bylo wyszczegolnione gdzie kiedy i ile godzin maja odpraktykowac. Np. psychologia społczena ma chyba 60 godzin obowiazkowych na IIIroku <a moze i później>
Jestem raczej pewna że nie jest to przywilej dla "najwybitniejszych" studentów.
I na 100% jest taka opcja dla chętnych żeby na IV czy V roku dobrac sobie jeszcze jakies.
Takze jesli kreci Cie praktykowanie to mysle że ta szkola Cie zaspokoi

Na drugie Twoje pytanie mogę odpowiedziec opierajac sie o ranking przeprowadzany niedawno przez gazete WPROST. Otóz wartosc rynkowa absolwenta SWPSu jest wyzsza niz absolwenta UW co wskazuje na to ze jednak po SWPSie jest łatwiej no i tutaj sa jakies centra pracy czy cos co pewnie tez ułatwia<jeszcze sie tym nie zajmowałam ale chyba działa to tak że oni sami zgarniaja najlepszych absolwentów i potem utykaja po firmach z ktorymi maja jakies umowy ktore z kolei maja gwarancje że dostana wykształconych wiedzacych o co chodzi ludzi> : )
karamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 14:22   #29
lena_lena
Raczkowanie
 
Avatar lena_lena
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 109
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

hmm...no i nie wiem co teraz wybrać no ale szkoda mi tyle kasy od rodziców wyciągać...bo jak zdecyduje sie na swps to juz nie ma mowy o przeniesieniu hmm...jeszcze pomyśle ale dziękuje za odpowiedź..a na jakiej jestes? bo mnie interesowałaby kliniczna...
__________________
Patrz w niebo, tym co ludzkie gardź.

Cyceron.
lena_lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 14:38   #30
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Wawie

Karamba wybral;am psychologie ogolna ,kiedy bede wybierac specjalizacje??
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-12 07:01:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.