Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 2012. - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-05, 18:27   #2461
elunia25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 199
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

mam chwilke czasu bo mały akurat troche spi nie wiem jak Wasze dzieci ale mój Seba jest mistrzem 5minutówek czyli zasypia na 5-10 min a potem wypoczety moze sie bawic przez godz lub dwie

chcialam sie tez Wam pochwalic wczorajsza nocka maly jak zana o 21 to spal do 2 masakra pewnie spal by dluzej ale ja juz wariacji dostawalam i go obudzilampotem godz usypialamdlatego dzis tz mi powiedzial ze jak obudze dziecko w nocy to ptraktuje mnie

pozatym po odstawieniu nabialu malemu łatwiej robi sie kupkico prawda dalej zdarza sie ze mocno sie spina ale to juz nie to

Mamusie ile dziennie kupek robia wasze brzdace??? moj ma teraz 5 tyg i robi 2-3 dziennie wczesniej byly po kazdym karmieniu i teraz nie wiem czy to normalne czy mam sie martwic
elunia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 18:36   #2462
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
A z tym czopem to jak jest ? Może byc tak ,że nie odejdzie? Albo sie nie zauważy tego ? Bo ja jestem dwa dni po terminie, a tu czopa nie ma..
no wlasnie tez skubanca nie widze z mam tydzien do porodu miewam jednak co noc te bole jak na okres niekiedy w nocy az sie budze z bolu
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 18:54   #2463
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
byc moze od ilosci wypijanych plynow i wartosci posilkow
i nie czaje, po co ktos glosi takie teorie, ze laktator tylko sciaga,a nie pobudza, skoro Ty jestes super przykladem,ze to bujda


dziekuje
piorunsko drogi ten swing, ale jak widac daje rade
moze warto go kupic, a nie sie pozniej wkurzac na tansza wersje

ciekawe, czy w tej przyszpitalnej wypozyczalni beda mieli swinga, zeby sprawdzic
no drogi niestety, ale taki poleciły mi dwie znajome
pewnie od płynów tylko czasem zapominam pic

Cytat:
Napisane przez kasikzaki Pokaż wiadomość
Hej mamusie

Moja mi dzisaj w nocy znowu dała popalić po kąpieli i karmieniu społa 3 h do 12 ale juz do 4 nie i od 4 do 7 spała i koniec Te 4 h w nocy to karmienie....ból brzuszka...masowanie....p rzebranie pampy.....karmienie.....u lanie.....przebranie ciuszków....noszenie(tak, siak i owak).......przebranie pampy.......karmienie.... ..przesikanie.....przebra nie ciuszków......karmienie.. ..i ....w końcu zasneła

Wysypka jest coraz gorsza, wczoraj tz kupił inne kosmetyki(teraz bambino spróbujemy) bo moze to uczulenie na kosmetyki penaten...nie wiem. Kąpiemy już w wodzie przegorowanej i już bez krochmalu(aha MissZuzia, pytałam sie znajomej pielęgniarki dziecięcej i mi mówiłą zeby buźki w krochmalu nie, tak jak mówiłaś ) Może mi sie uda umówić jutro do lekarza, bo martwi mnie ta wysypka, problem z kupkami(teraz własnie niby śpi ale cały czas steka biedactwo) i ten biały język bo nie moge się tego pozbyć.

Co do kapieli to my codziennie chyba że mała prześpi totalnie ale to sie zdarza rzadko. A pupala po konkretnej kupie pod kranem myjemy. Rano zawsze myję buźkę gazikiem z przegotowaną wodą.

Paula super ze wracacie do Pl, my jeszcze jakieś 3 lata tu bedziemy.

Nie wiem czy dam radę nadrobić.......

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Co do odciagania laktatorem to słyszałam właśnie że trzeba uważać bo mozna za bardzo pobudzić laktacje, tak wiec sa rózne opinie jak widać.

Inutil kurcze te wysypki to masakra, ja patrzę na Mili i płakac mi sie chce Ciekawe co Ci położna powie.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------


wczoraj pediatra mi mowil ze krostki moga byc powodem burzy hormonow jaka towarzyszy porodowi i temu ze one przechodza do krwi dziecka i tak np. pojawiaj sie krostki albo powiekszone sutki u chlopcow
Cytat:
Napisane przez kropeczka1984 Pokaż wiadomość
Dziewczyny na ile dni przed porodem odszedł Wam czop?
2dni przed
Cytat:
Napisane przez elunia25 Pokaż wiadomość
Mamusie ile dziennie kupek robia wasze brzdace??? moj ma teraz 5 tyg i robi 2-3 dziennie wczesniej byly po kazdym karmieniu i teraz nie wiem czy to normalne czy mam sie martwic
praktycznie co karmienie duzo ich dziennie robi
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 18:54   #2464
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez kropeczka1984 Pokaż wiadomość
Zosia mogło być tak, że go nie zauważyłaś, ale może też być tak, że odejdzie w dniu porodu albo dopiero w czasie porodu i nie będziesz o tym nawet wiedziała
dokładnie

mi czop odszedł ponad tydzień temu a porodu ni widu, ni słychu.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 19:43   #2465
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

zjadlam 2 lody snickersy i zaluje, ze nie poprosilam tzta, zeby kupil mi 3
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 20:37   #2466
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
zjadlam 2 lody snickersy i zaluje, ze nie poprosilam tzta, zeby kupil mi 3
Ty tak smaka nie rób bo to nie ładnie
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 20:56   #2467
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

hejka
Ja właśnie skończyłam pakowanie torby do szpitala, jutro dokupię kilka rzeczy (woda mineralna, sucharki, paracetamol) i mogę rodzić

Cytat:
Napisane przez MissZuzia Pokaż wiadomość
NA DÓŁ!
A mój TŻ jako spec od ułożenia ptaszka, twierdzi, ze powinien być ułożony na bok
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-05, 21:42   #2468
Mijus
Rozeznanie
 
Avatar Mijus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 515
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Hej
U mnie bez zmian Zero oznak porodu...odliczam dni do wizyty w szpitalu. Zaczełam w weekend wyganianie małej Długie spacery i sex Jutro idzie w ruch olej rycynowy Już mi na pewno nic nie zaszkodzi


Cytat:
Napisane przez 19mala83 Pokaż wiadomość
Hej mamusie

Jak Agatek pisała urodziłam 22.01.2012 o godz. 6.25 synka. Daliśmy mu na imię Kacperek taki kompromis między moim Natanem a męża Cezarym Mały zrobił dziadkom prezent z czego obaj się ucieszyli bo mój tata został prawdziwym dziadkiem a teściu już był dziadkiem ale tez się ucieszył.

Poród miałam wywoływany i w skrócie masakra, nie będę opisywać żeby nie straszyć mamusiek z lutego, ale tego co przeżyłam nie życzę nikomu i chyba zrezygnuję z kolejnego dziecka bo jeżeli kolejny poród miałby tak wyglądać to dziękuję bardzo.

Mały ogólnie dobrze, śpi, je, trochę marudzi, z rana potrafi od 7 nie spać do 10 lub 11 a potem tak co 2,5-3 h się budzi. Niestety wylazło nam jakieś uczulenie, cały jest czerwony, najpierw to były krostki potem zlało się to w czerwone place. Dzwoniłam do położnej po konsultacji tel bo nie przyjdzie bo nie może stwierdziła że pewnie skaza białkowa, obserwować jak się nie poprawi w poniedziałek do lekarza. Tyle to i bez położnej wiedziałam ehh.

Nic nie pisałam tak długo bo potrzebowałam czasu żeby dojść do siebie, powoli już lepiej się czuję, zaczynam trochę ogarniać sytuację, chociaż przyznam że nie jest to łatwe i czasem mam ochotę zasnąć i obudzić się za jakieś 5 miesięcy kiedy mały będzie już większy ale trzeba przywyknąć do nowej sytuacji i wierzyć że dam radę.

Co do Agatka to mam z nią kontakt, jest jej ciężko ale więcej nie będę na razie pisała najpierw zapytam czy mogę bo może nie chcieć a jak się zgodzi to napiszę w klubie.
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez Dark lady Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Znowu mnie nie było, bo zdążyłam do was napisać, załatwić kilka spraw i na następny dzień znów byłam w szpitalu. Teraz jestem w domu, ale jak to lekarz zapowiedział "wypuszczam panią na weekend", co wg. niego oznacza że jutro wrócę z ponownie podniesionym ciśnieniem. Generalnie to obniżyli mi ciśnienie za pierwszym razem i po powrocie do domu, mimo przyjmowania leków, wzrosło aż do wartości 170/120. Znowu szpital, zwiększyli dawkę i znowu opadło, teraz w domu, znowu powoli rośnie i chyba rzeczywiście czeka mnie powrót. Podobno tym razem już będą się zastanawiać czy nie wywołać bo to już 37t3d dziś są. Albo będą mnie trzymać jak najdłużej. Jeśli uda się i ciśnienie będzie się trzymać w rozsądnych granicach to muszę 2 razy w tygodniu robić zapisy i przepływy. Tyle że nie mam pojęcia gdzie to robić. O ile KTG może mi zrobią w którymś szpitalu, to przepływy z tego co wiem wszędzie są płatne po 150 zł .

Dobra nie marudzę. Widzę że parę osób urodziło i gratuluję . Mam nadzieję że moje słoneczko, mimo tego ciśnienia i nerwów też będzie całe i zdrowe.
Kurcze nie ciekawie z tym ciśnieniem Mam nadzieje, że uda Ci się to opanować

Cytat:
Napisane przez natisska Pokaż wiadomość
Witam !
My juz od srody w domu, wyszlismy po 3 dobach jakos szybko jak po cc ale ja sie dobrze czulam wiec skakalam z radosci. Bo mialam dosc tematu karmienia i z tego co czytam duzo mam po cc mialo z tym problem. Pokarmu mialam zero (pojawil sie na 5 dobe w domu) a one ciagle kazaly mi przystawiac malego ktory w ogole nie ssal a mm dawaly z wielka laska po wielu godzinach kiedy maly juz wrzeszczal na maksa z glodu to bylo straszne ehhhh
Ale w domu bajka maly je spi ja spi czasami ma tak ze z godzine, dwie nie spi ale zawsze w dzien a i tak nie trzeba nic z nim robic bo lezy sobie i nie placze cuudo
Dzis konczymy tydzien i mam pytanie ile wasze dzieci wciagaly ml mleka jak mialy tydzien??

Co do kapania, my narazie co drugi dzien a codziennie podmywamy dupala. I chyba tak zostanie.
Ahh i strasznie zaluje ze mam tak malo ciuszkow 56 r, siedze i zamawiamiam teraz na all, te 62 to chyba beda dobre za miesiac albo wiecej a z siusiakiem to jakas masakra zalewa mi wszystko jak przebieram go a czasami jak nie zawine pod spod to i siuski wyjda z nad pieluchy nie nadazam z praniem
Jutro zdjecie szwow boje sie. Ahh i kwestia brzucha. Tydzien po cc nadal mam taki 4 miesiac to normalne?wydaje mi sie ze nigdy sie nie wciagnie

Lece wrzucic zdjecie malego do klubiku, potem napisze opis porodu musze was jeszcze doczytac
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez paulaLbn Pokaż wiadomość
Dzien Dobry
nie było mnie roszke, alepodczytywalam was na biezaco, tylko nie bylo czasu na pisanie
Malutki ma sie całkiem dobrze, kolki nas troche mecza, ale dajemy rade jakos, no i ze spaniem marnie Normalie Nikos porafi caly dzien nie spac, tylko na rekach

Musze wam sie pochwalic i podzielic z wami moja nieopisana radoscia... wracamy do Polski i to juz za tydzien...moja radośc nie zna granic
Po miesiacach staran Tż udalo sie przeniesc do siedziby firmy w Polsce i w ten oto sposób wracamy na Ślask
Troszke eraz bylo załatwiania, bo trzeba bylo ogarnac mieszkanie w gliwicach, na szczescie wszysko sie udalo i mieszkanko juz czeka
Super, że udało się przenieść pracę do Polski i wracacie
__________________
Gabrysia - 09.02.2012
Aniołek [*] - 05.02.2010
Mijus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 22:38   #2469
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

czuję sie tu nie zauważalna i pomijana
no cóż napisze tylko tyle że mi położna kazała małego kąpac co 2-3 dzień i tak robiłam ale od kilku dni kąpie małego już codziennie chce mu nadać taki rytm dnia że wieczorem o danej godzinie jest zabawa potem kąpiel mleczko i spanie więc o danej godzienie codziennie wieczorem jest kąpiel i mleko

co do siusiaka dajemy go na DÓŁ niewiem jak wam ale mi położna kazała przy zmianie pieluszki troszke tą skórkę mu naciągać delikatnie

co do krostek już pisałam nieiwem czy ktos zauważył jak nei to się może cofnąć kilka postów wstecz te krostki to chyba żadnego bobaska nei omijają mi położna powiedziała bym sobie kupiła roztwór yyyyyyy niepamietam jak to sie nazywało - nadmanganian potasu??? ale ja zamiast tego zrobiłam sobie wode z mąką ziemniaczana i tym przemywałam i pomogło jak położna przyjechała n akontrole to patrzyła jak ładnei mu poschodizły to powiedziałam ze robiłam tą wodą z mąką i powiedziała że to dobrze ze domowe sposoby też są dobre
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 07:16   #2470
BebiBebi
Rozeznanie
 
Avatar BebiBebi
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 654
GG do BebiBebi
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
A z tym czopem to jak jest ? Może byc tak ,że nie odejdzie? Albo sie nie zauważy tego ? Bo ja jestem dwa dni po terminie, a tu czopa nie ma..
Mi lekarz wyciągnął przy badaniu na porodówce jak dopiero rozwarcie mi sie robiło przy kroplówce.

Cytat:
Napisane przez elunia25 Pokaż wiadomość
mam chwilke czasu bo mały akurat troche spi nie wiem jak Wasze dzieci ale mój Seba jest mistrzem 5minutówek czyli zasypia na 5-10 min a potem wypoczety moze sie bawic przez godz lub dwie

chcialam sie tez Wam pochwalic wczorajsza nocka maly jak zana o 21 to spal do 2 masakra pewnie spal by dluzej ale ja juz wariacji dostawalam i go obudzilampotem godz usypialamdlatego dzis tz mi powiedzial ze jak obudze dziecko w nocy to ptraktuje mnie

pozatym po odstawieniu nabialu malemu łatwiej robi sie kupkico prawda dalej zdarza sie ze mocno sie spina ale to juz nie to

Mamusie ile dziennie kupek robia wasze brzdace??? moj ma teraz 5 tyg i robi 2-3 dziennie wczesniej byly po kazdym karmieniu i teraz nie wiem czy to normalne czy mam sie martwic
Moja robi jedną wielką kupę na dzień, ale widzę, że się dziecko męczy, że nie może zrobić. To wszystko wina mojej anemii i dodatkowej dawki żelaza, co powoduje zaparcia.

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
zjadlam 2 lody snickersy i zaluje, ze nie poprosilam tzta, zeby kupil mi 3
aaaa... też bym zjadła... przy karmieniu piersią zostały mi tylko biszkopty ;]

ja swoją też karmię mm, bo cycem się nie najada i nie zjada więcej niż 60 ml.

MIŁEGO DNIA
__________________




BebiBebi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 07:43   #2471
agacia_cz
Zadomowienie
 
Avatar agacia_cz
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

dziewczyny chyba zaczeły mi się wody sączyć no bo ile można popuszczać? są przezroczyste i nic nie boli na razie poczekam tż już panikuje
agacia_cz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 07:55   #2472
ranula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
ja tez zapomnialam spytac swojego gina

Zoska, Czubasek, Ranula
- a jaka dawke magnezu bralyscie?
od chyba 4 miesiąca brałam po 1 tabletce 3 razy dziennie, ale jakoś samoistnie zmniejszyłam dawkę w 8 miesiącu?! i od tego czsau 2 a teraz nawet 1 tabletkę dziennie. I też zawsze zapomnę o to zapytać!

Cytat:
Napisane przez agacia_cz Pokaż wiadomość
dziewczyny chyba zaczeły mi się wody sączyć no bo ile można popuszczać? są przezroczyste i nic nie boli na razie poczekam tż już panikuje
no no no! oby już się zaczynało, trzymam kciuki!
ranula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 09:30   #2473
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez agacia_cz Pokaż wiadomość
dziewczyny chyba zaczeły mi się wody sączyć no bo ile można popuszczać? są przezroczyste i nic nie boli na razie poczekam tż już panikuje
Ooo, pełnia blisko i się zaczyna
zaczynam mieć nadzieje ze rozpakuje się do końca tygodnia


Pear co do magnezu. Ja brałam 2 razy dziennie

I zaczęłam 39 tydzień
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z

Edytowane przez czubasek20
Czas edycji: 2012-02-06 o 09:31
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 09:39   #2474
MissZuzia
Zadomowienie
 
Avatar MissZuzia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: z domciu, czasem z pracy ;)
Wiadomości: 1 590
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez agacia_cz Pokaż wiadomość
dziewczyny chyba zaczeły mi się wody sączyć no bo ile można popuszczać? są przezroczyste i nic nie boli na razie poczekam tż już panikuje
kciuki, powodzenia
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
I zaczęłam 39 tydzień
gratuluje!
__________________
http://s10.suwaczek.com/20100807650116.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57141.png

było 83 jest 63 musi być 60 w sferze marzeń 58
MissZuzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 09:40   #2475
Angelika_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ooo, pełnia blisko i się zaczyna
zaczynam mieć nadzieje ze rozpakuje się do końca tygodnia


Pear co do magnezu. Ja brałam 2 razy dziennie

I zaczęłam 39 tydzień


My dziś zaczynamy 37/38tydzień. Idziemy dziś do gina, ciekawe co nam powie ciekawego
Angelika_26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 09:44   #2476
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

dzień dobry

mnie z rana zaczął boleć brzuch, musiałam wziąć dwie nospy. Na szczęście przeszło, ale powiem Wam, że miałam strach w oczach, że coś się zaczyna wcześniej

ja nawet nie wiem który tydzień zaczynam to przez tą wyznaczoną cesarkę :/ wiem tylko, że za tydzień o tej porze będę w szpitalu
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:00   #2477
ranula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 125
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez Mijus Pokaż wiadomość
Hej
U mnie bez zmian Zero oznak porodu...odliczam dni do wizyty w szpitalu. Zaczełam w weekend wyganianie małej Długie spacery i sex Jutro idzie w ruch olej rycynowy Już mi na pewno nic nie zaszkodzi
No naprawdę dzidzia ćwiczy Twoją cierpliwość ale jesteś dzielna i prawidłowo, nie ma się co stresować, tylko pozostaje czekać. Jutro ta pełnia to może faktycznie coś się zacznie, trzymam kciuki

Czy jeszcze ktoś został ze stycznia? Bo na liście z pierwszej strony są 4 dziewczyny?

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez MMONIKA9 Pokaż wiadomość
czuję sie tu nie zauważalna i pomijana
no cóż napisze tylko tyle że mi położna kazała małego kąpac co 2-3 dzień i tak robiłam ale od kilku dni kąpie małego już codziennie chce mu nadać taki rytm dnia że wieczorem o danej godzinie jest zabawa potem kąpiel mleczko i spanie więc o danej godzienie codziennie wieczorem jest kąpiel i mleko

co do siusiaka dajemy go na DÓŁ niewiem jak wam ale mi położna kazała przy zmianie pieluszki troszke tą skórkę mu naciągać delikatnie

co do krostek już pisałam nieiwem czy ktos zauważył jak nei to się może cofnąć kilka postów wstecz te krostki to chyba żadnego bobaska nei omijają mi położna powiedziała bym sobie kupiła roztwór yyyyyyy niepamietam jak to sie nazywało - nadmanganian potasu??? ale ja zamiast tego zrobiłam sobie wode z mąką ziemniaczana i tym przemywałam i pomogło jak położna przyjechała n akontrole to patrzyła jak ładnei mu poschodizły to powiedziałam ze robiłam tą wodą z mąką i powiedziała że to dobrze ze domowe sposoby też są dobre
na pewno nie jesteś niezauważana i pomijana, tylko nam - jeszcze z dzieciaczkami w brzuchu - trudno się odnieść do problemów z maluszkami ... na razie czytamy, zbieramy informacje i zastanawiamy się jak to będzie w naszym przypadku ale doceniamy wszystkie uwagi i na pewno będziemy z nich korzystać!
No a wy z dzieciaczkami siłą rzeczy macie mniej czasu na forum i pewnie stąd "mniejszy ruch" w waszych postach

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Anabellita Pokaż wiadomość
hejka
Ja właśnie skończyłam pakowanie torby do szpitala, jutro dokupię kilka rzeczy (woda mineralna, sucharki, paracetamol) i mogę rodzić
O, mamy termin na ten sam dzień U mnie też torba już stoi gotowa, ale widzisz akurat o paracetamolu zapomniałam! Jakoś tak pomyślałam, że w szpitalu będą wszystko mieli, tylko wiadomo, czasem doprosić się nie można tak więc dorzucam P!

To co, odliczamy? A może dla właśnego spokoju lepiej nie

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
No wlasnie nam w zeszlym tygodniu mowila ze niby mozna. Ale teraz jest juz zimniej...

Slyszalyscie ze podobno od stycznia szczepienie na pneumokoki jest darmowe?? Byla dzis u mnie znajoma i mowila ze tak slyszala ale trzeba sprawdzic.
Oooo! To ciekawe z tą szczepionką, czy ktoś może wie coś na ten temat?
ranula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:07   #2478
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Bry

Cytat:
Napisane przez kropeczka1984 Pokaż wiadomość
Dziewczyny na ile dni przed porodem odszedł Wam czop?
Mi odszedł jakoś koło 4, a o 9 urodziłam

Cytat:
Napisane przez elunia25 Pokaż wiadomość
Mamusie ile dziennie kupek robia wasze brzdace??? moj ma teraz 5 tyg i robi 2-3 dziennie wczesniej byly po kazdym karmieniu i teraz nie wiem czy to normalne czy mam sie martwic
czasem wcale, a czasem jedna za drugą (wczoraj w nocy najpierw poszły 2 a podczas przewijania kolejne 2), a czasem co 2 karmienie
Położna mówiła, żeby się tym nie martwić, chyba, że nie ma 2-3 dni, to trzeba działać
_____________________
U nas spokojna nocka - Tymuś wyczuł chyba, że tatuś musi się wyspać, bo wraca po 2 tygodniach wolnego do pracy

No, ale rano dał mamusi do wiwatu - wisiał na cycu 1,5 godziny i dalej się darł, że głodny no i znów musiałam mu dać mm

Wczoraj mieliśmy gościa i mały dostał śliczny kocyk i kilka ciuszków wszystko ze Smyka i jakościowo super
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:12   #2479
Dark lady
Zakorzenienie
 
Avatar Dark lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 6 099
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Hej

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Niestety. Ja mam tylko nadzieje ze teraz nie zacznę rodzić bo nie mam siły :/
chodzisz do doktor Myślińskiej?

Ooo to niepodobne do twojego tzta. No brawo dla niego
Mnie najbradziej irytuje to że Ci jego kumple mają mnie i moje zdanie gdzieś tak jakby M. był nadal kawalerem. Może to kwestia tego że jeden ma dzieci odchowane a drugi wcale ich nie ma.
Wiem co masz na myśli z tymi siłami. Ja się zastanawiam z kolei jak ja urodzę przy takich zawrotach głowy. Nie chodzę do niej, ja mam dr Dawidowicza.
Koledzy jacyś dziwni są, zero zrozumienia. Już nie chodzi o to czy mają dzieci czy nie, ale odrobina empatii by im się przydała.

Też już w sumie chciałabym urodzić. Niby mam jakieś ćmienie jak na okres, jakieś skurcze na KTG mi wychodziły, ale nie porodowe, brzuch mnie pobolewa i się spina, ale coś czuję że to jeszcze długo, a ciśnienie sobie skacze jak chce i chodzę jak jakieś zombie . Zazdroszczę strasznie tym z was, które już są po, nie wiedziałam ze końcówka będzie aż tak ciężka. Dziś oglądałam porodówkę i przy każdym rodzącym się dziecku się poryczałam .
__________________
I był ślub

kochanie


No i jesteś

Dark lady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 10:13   #2480
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Dzien dobry!
Jak zwykle wpadlam z Wami zjesc sniadanie, ktore tzcik przygotowal . Jak zwykle tez Potwora, ktora zamieszkala w moim brzuchu nie dala mi spac przez cala noc. Nie mam sil na tego Dzieciaka

Czubasku,Ranula - dziekuje za odpowiedzi w sprawie magnezu. Dzisiaj bede na usg, sprawdzic, czy Potwora urosla na tyle, ze trzeba bedzie robic cesarke, czy przecisnie sie przez matke... POSTARAM SIE nie zapomniec zapytac o ten nieszczesny magnez

Cytat:
Napisane przez ranula Pokaż wiadomość
na pewno nie jesteś niezauważana i pomijana, tylko nam - jeszcze z dzieciaczkami w brzuchu - trudno się odnieść do problemów z maluszkami ... na razie czytamy, zbieramy informacje i zastanawiamy się jak to będzie w naszym przypadku ale doceniamy wszystkie uwagi i na pewno będziemy z nich korzystać!
No a wy z dzieciaczkami siłą rzeczy macie mniej czasu na forum i pewnie stąd "mniejszy ruch" w waszych postach


Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
mnie z rana zaczął boleć brzuch, musiałam wziąć dwie nospy. Na szczęście przeszło, ale powiem Wam, że miałam strach w oczach, że coś się zaczyna wcześniej
Moze Mala zobaczyla, jaki ma sliczny kacik i chce jej sie w nim zamieszkac troche wczesniej?

Dph, gdybys dzisiaj urodzila, to Twoja Mala mialaby urodziny i imieniny tego samego dnia

A ja caly czas chcialabym zrobic Mamie prezent na urodziny i urodzic 12-go

Ciekawe, jak tam Nikotynka?
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:17   #2481
Mijus
Rozeznanie
 
Avatar Mijus
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 515
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cześć dziewuszki

Cytat:
Napisane przez agacia_cz Pokaż wiadomość
dziewczyny chyba zaczeły mi się wody sączyć no bo ile można popuszczać? są przezroczyste i nic nie boli na razie poczekam tż już panikuje
Zazdroszczę!!! Powodzenia

Cytat:
Napisane przez ranula Pokaż wiadomość
No naprawdę dzidzia ćwiczy Twoją cierpliwość ale jesteś dzielna i prawidłowo, nie ma się co stresować, tylko pozostaje czekać. Jutro ta pełnia to może faktycznie coś się zacznie, trzymam kciuki
Oj ćwiczy, ćwiczy Wysprzątałam dziś chatę, porobię dzisiaj trochę przysiadów - zobaczymy Rycynkę chyba sobie dziś daruję bo i bez tego coś mnie dziś ruszyło, więc może nie będę przesadzać

Monia - nie długo dołączymy do mam rozpakowanych i będziemy mogły podyskutować więcej, bo teraz to nie bardzo wiemy o czym piszecie
__________________
Gabrysia - 09.02.2012
Aniołek [*] - 05.02.2010
Mijus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:23   #2482
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Pearl ja brałam tabletke dziennie, nie pamiętam jaka to była dawka, więc Ci nie powiem. Mi lekarz nic nie kazał brać dodatkowego, tylko witaminy, ale ja i tak brałam.


U mnie nic sie nie dzieje, już mnie to zaczyna wnerwiać, bo nie chce na wywołanie jechać :/
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:24   #2483
mala_stopka
Zadomowienie
 
Avatar mala_stopka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 1 217
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

witam po weekendzie
ja znowu z doskoku...

Cytat:
Napisane przez ranula Pokaż wiadomość
planujemy św. rodzinę. A Ty też rodziłas w Poznaniu? W którym szpitalu i jak wrażenia?
tak w P-niu na Polnej, juz drugi raz tam rodziłam, pierwszy raz sn i musze powiedziec, ze po tylu opiniach ile sie nasłuchałam byłam pozytywnie zaskoczona, połozna super mi pomagała przy porodzie, była bardzo miła i miała super podejscie a i opieka poporodowa tez fajna
teraz miałam cc, byłam na obserwacji a tu sie poród zaczał o 4 nad ranem, a ze mała byla ulozona miednicowo i do tego owinieta pepowina to było wiadomo ze bede miec cc, a tu wody odeszly, za chwile rozwarcie na 5cm, wiec musieli szybko ciac i lekarze na koniec swojej zmiany musieli sie szybko organizowac, normalnie biegali jak w tym serialu "ostry dyzur"
i trafiłam na ten sam oddział połozniczy co z Igą i o dziwo niektóre pielegniarki mnie pamietały sprzed 4 lat

Cytat:
Napisane przez magda1804 Pokaż wiadomość
hehe ja tez mialam 13kg na plusie i miesiac po porodzie jeszcze 3,5 kg mi zostaly ale w tali mam juz 69cm
zazrdoszcze... mi jeszcze 8kg zostało... i cos nie chce isc w dół... w ciagu 2 pierwszych tyg zeszły mi 2kg a teraz waga stoi

Cytat:
Napisane przez magda1804 Pokaż wiadomość
Własnie duzo dzieci obchodzi dzis pierwszy pelny miesiac dzieciaczkow w tym moja Lenka
moja Majeczka tez w sobote skonczyla misiac

Cytat:
Napisane przez dph Pokaż wiadomość
Dzień Dobry
Czy miałyście potrzebę używania laktatora od razu po przybyciu do domku? Bo zastanawiam się czy kupić go już czy po porodzie?
juz dziewczyny odpowiedzialy, ale ja jeszcze potwierdze, ze ja tez jeszcze w szpitalu uzywałam jak miałam nawał, a mała najadała sie z jednej piersi, a druga mi wtedy eksplodowała prawie....

Cytat:
Napisane przez paulaLbn Pokaż wiadomość
Dzien Dobry

Musze wam sie pochwalic i podzielic z wami moja nieopisana radoscia... wracamy do Polski i to juz za tydzien...moja radośc nie zna granic
Po miesiacach staran Tż udalo sie przeniesc do siedziby firmy w Polsce i w ten oto sposób wracamy na Ślask
Troszke eraz bylo załatwiania, bo trzeba bylo ogarnac mieszkanie w gliwicach, na szczescie wszysko sie udalo i mieszkanko juz czeka
super

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
No wlasnie nam w zeszlym tygodniu mowila ze niby mozna. Ale teraz jest juz zimniej...

Slyszalyscie ze podobno od stycznia szczepienie na pneumokoki jest darmowe?? Byla dzis u mnie znajoma i mowila ze tak slyszala ale trzeba sprawdzic.
nie słyszałam... jesli byłaby to prawda to byłoby super choc lekarka nic mi nie mówiła, jak byłam w przychodni po recepte na szczepienia

Cytat:
Napisane przez elunia25 Pokaż wiadomość
Mamusie ile dziennie kupek robia wasze brzdace??? moj ma teraz 5 tyg i robi 2-3 dziennie wczesniej byly po kazdym karmieniu i teraz nie wiem czy to normalne czy mam sie martwic
jesli karmisz tylko naturalnie to normalne jest, ze dziecko robi kupke raz dziennie, albo nawet rzadziej, bo pokarm po prostu jest przyswajany w całosci, takze nie masz sie czym martwic, to normalne
a jesli dopajasz troche mm to te 2-3 to akurat
mala_stopka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:47   #2484
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Zoska, dzieki

Mamusie rozpakowane, jak to bylo z Waszymi brzuchami przed porodem? Wszystkim Wap opadly? Bo u mnie niby niecaly tydzien do terminu, a brzuch sterczy jak ta lala...
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:50   #2485
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Mi brzuch nie opada na razie, ale tak jakby sie wyprostował trochę.
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:56   #2486
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez agacia_cz Pokaż wiadomość
dziewczyny chyba zaczeły mi się wody sączyć no bo ile można popuszczać? są przezroczyste i nic nie boli na razie poczekam tż już panikuje
Czytałam że najlepszym sposobem rozróżnienia moczu i wód jest powąchanie wkładki/podpaski. Wiadomo jaki zapach mamocz - czuć amoniak, a wody pomoć mają słodkawy zapach W razie czego to trzymam

Cytat:
Napisane przez ranula Pokaż wiadomość
O, mamy termin na ten sam dzień U mnie też torba już stoi gotowa, ale widzisz akurat o paracetamolu zapomniałam! Jakoś tak pomyślałam, że w szpitalu będą wszystko mieli, tylko wiadomo, czasem doprosić się nie można tak więc dorzucam P!

To co, odliczamy? A może dla właśnego spokoju lepiej nie
Ja czytałam,ze w szpitalu mają braki leków przeciwbólowych i lepiej samemu się zabezpieczyć
No to zostało nam 13 dni do terminu (według mojego suwaczka) ciekawe która pierwsza będzie na porodówce, Ty czy ja? Mojej małej raczej się nie śpieszy bo w piątek na wizycie u gina dowiedziałam się, ze szyjka macicy lekko mi się tylko skróciła, poza tym jest twarda i zamknięta Chyba z moich planów rodzenia w Walentynki nic nie będzie - coś czuję, ze przenoszę
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:57   #2487
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

hm...a u mnie nawet jak macica sie stawia, to wlasnie tak na gorze najbardziej, a przeciez powinna sie obnizyc?

wczesniej sie martwilam,zeby nie rodzic wczesniej, a teraz sie dygam, zeby Nietopik byl wodnikiem szuwarkiem, nie rybka
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:58   #2488
mala_stopka
Zadomowienie
 
Avatar mala_stopka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiadomości: 1 217
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez pearpearl Pokaż wiadomość
Zoska, dzieki

Mamusie rozpakowane, jak to bylo z Waszymi brzuchami przed porodem? Wszystkim Wap opadly? Bo u mnie niby niecaly tydzien do terminu, a brzuch sterczy jak ta lala...
opadł opadł a zauwazyłam to po tym, ze zrobiła mi się większa przerwa między brzuchem a cycochami
mala_stopka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 11:01   #2489
pearpearl
Wtajemniczenie
 
Avatar pearpearl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 294
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Cytat:
Napisane przez agacia_cz Pokaż wiadomość
dziewczyny chyba zaczeły mi się wody sączyć no bo ile można popuszczać? są przezroczyste i nic nie boli na razie poczekam tż już panikuje
o kurcze, przegapilam wczesniej tego posta

no to !!!!!!!

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez mala_stopka Pokaż wiadomość
opadł opadł a zauwazyłam to po tym, ze zrobiła mi się większa przerwa między brzuchem a cycochami
Mama mi wlasnie tlumaczyla:
- Jak ci opadnie brzuszek, to bedziesz mogla tak wygodnie oprzec o niego reke, tak ci sie luzniej pod cycuszkami zrobi
- Aha... - i w tym momencie skapnelam sie, ze mam reke oparta/polozona na brzuchu i "lezy" jak ulal

ale to bylo miesiac temu
__________________
Dżony


Sometimes when I close my eyes, I can't see
pearpearl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 11:01   #2490
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Jednym już figurki wracają, inne jeszcze z brzuszkami biegają. Mamusie I-II 201

Zaraz pójdę podłogi myć , bo w sobote dałam radę tylko umyć na górze, teraz na dole pomyje. Troche tego jest, więc może jak tak pobiegam to coś się ruszy.

Ja strasznie się bałam porodu, chciałam jak najpóźniej rodzić, ale teraz już mnie to tak wkurza, że chciałabym żeby to już było. Już kit z tym, że będę stękać , jęczeć i wić się w bólach, ale chce już rodzić!
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.