Ból podczas/po stosunku - wątek zbiorczy! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-07, 13:34   #211
schmetterling
Raczkowanie
 
Avatar schmetterling
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Niemcy NRW
Wiadomości: 424
Dot.: bol przy stosunku

Tak, mam barzo bolesne miesiaczki, zwlaszcza 2 pierwsze dni, co jakis czas mam mniej bolesne. Bylam u ginekologa, ale niczego nie stwierdzil,jedynie miesniaka na macicy, a to nie ma nic wspolnego z bolem przy stosunku.
Wiesz moze jak stwierdza sie endometrioze?
Dzieki za odpowiedz.
schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 13:37   #212
schmetterling
Raczkowanie
 
Avatar schmetterling
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Niemcy NRW
Wiadomości: 424
Dot.: bol przy stosunku

Tak, mam barzo bolesne miesiaczki, zwlaszcza 2 pierwsze dni, co jakis czas mam mniej bolesne. Bylam u ginekologa, ale niczego nie stwierdzil,jedynie miesniaka na macicy, a to nie ma nic wspolnego z bolem przy stosunku.
Wiesz moze jak stwierdza sie endometrioze?
Dzieki za odpowiedz.
schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 14:21   #213
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: bol przy stosunku

witaj, mam ten sam probem. Też odczuwam ból podczas stosunku Mam też bolesne miesiączki chociaż 2 ostanie były całkowicie bezbolesne (przestaliśmy współżyć - nie wiem czy ma to coś wspólnego). Ginekolog stwierdził że przyczyną bólu podczas stosunku jest torbiel, jednak po jego usunięciu nadal miałam te bóle, następnie było podejrzenie o zapalenie jelit, dostałam jakieś leki, coś pomogły, ale te bóle nadal są odczuwalne. Co więcej, nieznaczny ból ma miejsce podczas stosunku tylko w pozycji tzw. "po bożemu", w innych pozycjach ból jest ogromny. Nie wiem co może być tego przyczyną, gdyż podjerzenia lekarzy "nie sprawdziły się".
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 17:02   #214
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: bol przy stosunku

same jej nie wybadamy - niestety wskazówką do tej choroby są te bóle, musicie je dokładnie opisać lekarzowi
niestety często endometrioza wychodzi na jaw, gdy kobieta nie zachodzi w ciążę mimo starań

endometriozę wykrywa się podczas laparoskopii
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 19:44   #215
kagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 46
Dot.: bol przy stosunku

Witaj

Może Cię traszkę uspokoję... Ja miałam również bóle brzucha (takie mocne drętwienie razem z bólem) podczas stosunków i po - również, mimo, że wtedy nie miałam żadnych stanów zapalnych ani grzybicy. Okazało się, że ich przyczyną było tyłozgięcie szyjki macicy. Największe bóle odczuwałam podczas stosunku w pozycji od tyłu. A najmniejsze, praktycznie żadne, "po bożemu". Skończyło się to dopiero po porodzie, kiedy szyjka znalazła się w miejscu, w którym powinna.
Teraz dopiero sex sprawia prawdziwą przyjemność. Wcześniej to był koszmar, bardzo Ci współczuję. Jedyną radą jest wybieranie pozycji, w których nie boli.
Jeśli to jest tyłozgięcie szyjki macicy, to o ile się orientuję, tego sie nie leczy. Taka Twoja uroda. Tyłozgięcie szyjki macicy lekarz stwierdzi przy normalnym badaniu ginekologicznym, ale często o tym nie mówią. Uważają, ze to normalne. Ale jeżeli boli, to lekarz powinien "powiązać" te dwie rzeczy. Ale często im to umyka, bo jak już napisałam to nie jest żadna choroba.
Mam nadzieję, że Cię uspokoiłam troszkę

Pozdrawiam
kagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 21:03   #216
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: bol przy stosunku

Ja podobny ból odczuwałam podczas niektórych pozycji, kiedy pochwa była hm...jak to napisać...uzewnetrzniona. ..? Chodzi o to, że kiedy miałam np. nogi uniesione wysoko do góry, bądź od tyłu. macica była narażona na zbytnie ''wstrząsy'' i stąd ten ból... Póxniej przeszło:yes:
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-08, 10:03   #217
midim
Raczkowanie
 
Avatar midim
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 43
Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

...

Edytowane przez midim
Czas edycji: 2006-07-19 o 21:56
midim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-09, 10:47   #218
midim
Raczkowanie
 
Avatar midim
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 43
Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

...

Edytowane przez midim
Czas edycji: 2006-07-19 o 21:56
midim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-09, 17:18   #219
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

Cytat:
Napisane przez midim
. A i ktos mowil tu o masci lignokaina, czy moglaby pomoc?? HELP!
Możesz spróbować. W końcu jest to maść znieczulająca.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 10:31   #220
hogcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22
Wspolczuje Wam.

Edytowane przez hogcia
Czas edycji: 2009-06-18 o 20:14
hogcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 12:47   #221
schmetterling
Raczkowanie
 
Avatar schmetterling
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Niemcy NRW
Wiadomości: 424
Dot.: bol przy stosunku

Dzieki za slowa otuchy, nie moge jednak myslec o tej endometriozie, betty napisala, ze mozna ja rozpoznac, po tym jak kobieta nie moze zyjsc w ciaze, my rowniez probujemy od 4 miesiecy, ale nam sie nie udaje, a wczoraj dostalam miesiaczke 10 dni za wczesnie, chociaz dotad mialam bardzo regularne.W poprzednim miesiacu dostalam 3 dni wczesniej, to jeszcze nie duzo, ale 10!!!!. Poszlam do mojej ginekolog, ale miala za duzo pacjetow mnie nie przyjela, zrobiono mi tylko badanie moczu, a pielegnarka dala mi wypisana recepte z antybiotykiem na 3 dni, powiedzialw, ze to nic wielkiego, jakas bakteria, i nie musze isc juz do pani doktor, W poniedzialek robir termin u innego lekarza, slyszalam ze jest dobry, tylko trzeba czekac na termin.Czasami przychodza mi czarne mysli, ze nie bede nigdy w ciazy.Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i porady
schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-10, 12:48   #222
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: bol przy stosunku

witam
wiec ja mam wlasnie podobny problem...odczuwam bol w podbrzuszu jak kochamy sie od tylu lub mam wysoko uniesione nogi chodze regularnie do ginekologa ale nic mi nie mowil ze mam jakies tylozgiecie
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 13:36   #223
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: bol przy stosunku

Kiedys o tym czytałam, ale nie pamietam gdzie i dokładnie Meritum było takie, że członek w takich pozycjach zbyt mocno uderza o tylna ściankę, czasem odczuwaja te ''uderzenia'' nawet jajniki i stąd ten ból. Na ;;Intymnie'' w wątku cos w stylu ''ulubione pozycje'' było o tym.
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 14:07   #224
wredne_slonko
Rozeznanie
 
Avatar wredne_slonko
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 665
Dot.: bol przy stosunku

Cytat:
Napisane przez Sovilo
Kiedys o tym czytałam, ale nie pamietam gdzie i dokładnie Meritum było takie, że członek w takich pozycjach zbyt mocno uderza o tylna ściankę, czasem odczuwaja te ''uderzenia'' nawet jajniki i stąd ten ból. Na ;;Intymnie'' w wątku cos w stylu ''ulubione pozycje'' było o tym.
wszystko się zgadza tak samo jak z wyłozgięciem szyjki macicy, jednak autorka wątku ma takie dolegliwości dopiero od jakiegoś czasu, a to może oznaczać jakieś nieprawidłowości. Równiez uważam, że powinnaś udać się do innego lekarza, a nawet kilku. Niestety ciężko jest trafić na odpowiedniego ginekologa
__________________
Zaginieni !!

Asia Surowiecka

Maciek Marczak
wredne_slonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 12:33   #225
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: bol przy stosunku

Cytat:
Napisane przez schmetterling
betty napisala, ze mozna ja rozpoznac, po tym jak kobieta nie moze zajsc w ciaze
NIe, nie, ja tak nie napisałam. Napisałam, że problemy z zaciążeniem, przy jednoczesnym występowaniu bólu przy stosunku i nieregularnych cyklach, mogą być spowodowane przez przerost endometrium i "wychodzenie" śluzówki poza macicę i w tym wypadku warto się pod tym względem przebadać.

schmetterling, lepiej idź do lekarza ale może to nic złego, ja poza PCOS mam dodatkowo tyłozgięcie niestety i też lekki dyskomfort bólowy przy pozycji "od tyłu" a pozycja "na świecę" zupełnie odpada.

poza tym 4 miesiączne czekanie na ciążę to wcale nie długo - dopiero po roku bezowocnych starań mówi się o problemie - więc głowa do góry
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:02   #226
madzia15355
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dobierzyce
Wiadomości: 58
Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

.

Edytowane przez madzia15355
Czas edycji: 2008-09-12 o 15:17
madzia15355 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 22:09   #227
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

Cytat:
Napisane przez madzia15355
Ja z moim chłopakiem dopiero zaczynamy, jestem rozlużniona i podniecona, ale gdy on próbuje mi włożyć palec to odczuwam straszny ból chociaż nie wkłada go głęboko(właściwie wchodzi tylko kawałeczek) z tego powodu boję się współżycia, skoro palec mnie tak boli to co dopiero penis... próbowaliśmy dużo razy i nie może go "wcisnąć" co robić??
Może własnie jesteś za bardzo zestresowana?? I sama się coraz bardziej "nakręcasz" na ból?
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 22:20   #228
blue _eyes
Zadomowienie
 
Avatar blue _eyes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 430
Dot.: bol przy stosunku

Niektore pozycjee sprawiaja mi taki bol. A mala budowa ciala moze byc tego powodem ?? U mnie lekarz stwierdzil korzystne polozenie maciciy.
__________________





blue _eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:44   #229
madzia15355
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dobierzyce
Wiadomości: 58
Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

.

Edytowane przez madzia15355
Czas edycji: 2008-09-12 o 15:18
madzia15355 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 18:39   #230
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

nie sądzę, bo skoro mówisz że tylko troszke go wkłada to absolutnie nie to...błona jest znacznie dalej
a to zwyczajnie to iż dopiero zaczynasz więc się nie przejmuj. Zdarza się i starym wyjadaczom że z nowym partnerem nie wychodzi bo coś tam...
Trening czyni mistrza
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:11   #231
ave_girl
Raczkowanie
 
Avatar ave_girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 244
Re: Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

Cytat:
Napisane przez Hiacynta
dezodorant to straszne, to już lepszy facet, takie ćwiczonka mogą być całkiem miłe (na początku może nie ale potem....) ale dezodorant,a może jeszcze ogórek, świeca, różnej grubości długopisy i inne bleeee.......... nie mogę to straszne
Dezodorant to jeszcze nic... ALe jak kiedys pewna dziewczyna ''zadowalala sie'' kaszanka to jej zostala w srodku troche albo w mojej skzole nawet kolesiana zadowalala sie parowka i jej pekla w srodku wiec czegos takiego wara mi probowac :P Ja sie nie kocham z chlopakiem jeszzce tak normalnie mam 16 lat on ma 19 i jestesmy ze soba 10 miesiecy Uprawiamy petting bo nie chcemy ''wpasc'' mamy przed soba jeszcze duuuuuuuuuuuuuuuzo czasu na dzieci Mi na poczatku z trudem wchodzil 1 palec potem juz wchodzily 2 a teraz to nawet 3 :P Wiec popieram kolezanke ktora pisala gdzies tam hen wczesniej ''trening czyni mistrza''
__________________
Wąteczek Avuśki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=136370

NOWA LISTA SZUKAM!! Zaglądajcie czesto! Częste aktualizacje!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...54#post2534254


PROSZE ODPISYWAC W MOICH WĄTKACH!! Nie czytam innych odpowiedzi

Edytowane przez ave_girl
Czas edycji: 2006-06-12 o 21:51
ave_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:44   #232
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

chyba petting a nie pilling;P
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 21:49   #233
ave_girl
Raczkowanie
 
Avatar ave_girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 244
Re: Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

<lol2> ej no kurde tak to jest jak sie mysli o niebieskich migdalach :P Oczywiscie ze petting <lol2> <lol2> <lol2>
__________________
Wąteczek Avuśki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=136370

NOWA LISTA SZUKAM!! Zaglądajcie czesto! Częste aktualizacje!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...54#post2534254


PROSZE ODPISYWAC W MOICH WĄTKACH!! Nie czytam innych odpowiedzi
ave_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 19:27   #234
madzia15355
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Dobierzyce
Wiadomości: 58
Dot.: Bol przy próbach współżycia - rozciąganie?

.

Edytowane przez madzia15355
Czas edycji: 2008-09-12 o 15:18
madzia15355 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 20:30   #235
schmetterling
Raczkowanie
 
Avatar schmetterling
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Niemcy NRW
Wiadomości: 424
Dot.: bol przy stosunku

Betty , przepraszam za niedokladne sformuowanie.!!! No wiec zrobilam sobie termin u dobrego ponoc ginekologa, ale mam go dopiero pod koniec sierpnia, w miedzyczasie, sprobuje u innych, bo to jest jak ten przyslowiowy "wrzod na tylku", nie daje mi to spokoju.Jezeli ktos jeszcze cos wie na ten temat, lub ma podobny problem , moze sie ze mna nim podzielic
schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 14:42   #236
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: bol przy stosunku

schmetterling - nie ma sprawy

swa miesiące Ci szybko zlecą, zwłąszcza że już ładnie za oknem. do tego może wakacje będziesz miała (nie wiem, ile masz lat i czy się uczysz/studiujesz)

jeśli tak bardzo Cię to niepokoi, to jasne, spróbuj sobie iść dodatkowo do jeszcze innego lekarza - co 2, czy 3 diagnozy to nie jedna Chociaż pamiętaj, że endometriozy (poza naprawdę wyjątkowymi przypadkami, do których zalicza się: zaawansowana choroba, dobry sprzęt usg, fachowiec lekarz) nie wykrywa się podczas zwykłego badania

ale dobrze, że walczysz o swoje
pzdr
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 18:28   #237
schmetterling
Raczkowanie
 
Avatar schmetterling
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Niemcy NRW
Wiadomości: 424
Dot.: bol przy stosunku

Betty, jestes jak dobry duszek !!! Mam 32 lata,zycie uporzadkowane, wszystko do tej pory sie w miare ukladalo,tak jak sobie zaplanowalam:studia, praca, maz a potem dziecko. No wlasnie, a teraz przyszly te problemy. Dziekuje jeszcze raz za slowa otuchy, mam nadzieje, ze to nic strasznego i z dzidziusiem tez klapnie.
Pzd
schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 11:34   #238
betty31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 117
Dot.: bol przy stosunku

schmetterling, zatem do szczęścia brakuje Ci tylko maluszka - trzymam kciuki by Ci się udało jak najszybciej

PS. jesteś moją rówieśniczką
betty31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 14:40   #239
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: bol przy stosunku

Cytat:
Napisane przez kagi
Witaj

Może Cię traszkę uspokoję... Ja miałam również bóle brzucha (takie mocne drętwienie razem z bólem) podczas stosunków i po - również, mimo, że wtedy nie miałam żadnych stanów zapalnych ani grzybicy. Okazało się, że ich przyczyną było tyłozgięcie szyjki macicy. Największe bóle odczuwałam podczas stosunku w pozycji od tyłu. A najmniejsze, praktycznie żadne, "po bożemu". Skończyło się to dopiero po porodzie, kiedy szyjka znalazła się w miejscu, w którym powinna.
Teraz dopiero sex sprawia prawdziwą przyjemność. Wcześniej to był koszmar, bardzo Ci współczuję. Jedyną radą jest wybieranie pozycji, w których nie boli.
Jeśli to jest tyłozgięcie szyjki macicy, to o ile się orientuję, tego sie nie leczy. Taka Twoja uroda. Tyłozgięcie szyjki macicy lekarz stwierdzi przy normalnym badaniu ginekologicznym, ale często o tym nie mówią. Uważają, ze to normalne. Ale jeżeli boli, to lekarz powinien "powiązać" te dwie rzeczy. Ale często im to umyka, bo jak już napisałam to nie jest żadna choroba.
Mam nadzieję, że Cię uspokoiłam troszkę

Pozdrawiam
Mam dokładnie to samo, trochę mnie uspokoiłaś tym, że po porodzie może to się zmienic. Mam nadzieje.
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 20:30   #240
fitnesska20
Raczkowanie
 
Avatar fitnesska20
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 75
GG do fitnesska20
Unhappy ból... :(

Witam Was kochane Otóż zauważyłam że jak od jakiś paru dni kocham się z moim partnerem to boli mnie podbrzusze i nie wiem z czym to może być związane śpimy ze sobą już bardzo długo i nigdy w życiu nie odczuwałam takowego bólu ! Czy może wy coś wiecie na ten temat??Pozdrawiam
fitnesska20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-08 12:37:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.