Zagroda babuszki cz.4 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-01-27, 19:34   #211
Belina1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Lokalizacja: Cudne Podlasie
Wiadomości: 75
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

I jeszcze tak z innej beczki, jak wejdę na fb, to co chwila wyświetlają mi się studniówki, a konkretnie polonez i zdawałoby się że taniec jak taniec, muzyka od lat ta sama i te same kroki ale na niektórych to naprawdę aż miło popatrzeć.

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

https://www.facebook.com/reel/923232...?s=yWDuG2&fs=e
Belina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-27, 19:38   #212
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 248
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Belina Masz już weekend? Rzeczywiście jak się blisko pracuje to się wydaje, że można na rowerze czy spacerkiem a rzeczywistość swoje pokazuje ale i tak uważam, że fajnie jak praca jest blisko.
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-27, 19:50   #213
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Amita niebawem do nas zajrzy Więc czekamy niecierpliwie
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-27, 20:34   #214
Belina1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Lokalizacja: Cudne Podlasie
Wiadomości: 75
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

No i masz babo placek wcześniej wstawiłam nie ten link, miał być polonez który mnie wprost urzekł. https://youtube.com/watch?v=ZXZFIG1X...DD2lZ0SJca8PcW
Belina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-27, 21:52   #215
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 237
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Ja muszę tu napisać że ja też miałam bardzo długą przerwę w pisaniu na Zagrodzie. Chorowałam i trudno mi było pisać ,psychika mi siadła .i wyłączyłam się wtedy z wszelkiej aktywności.

Emmi mnie namówiła ,pisała do mnie, z czego się cieszę. Jakoś mogłam wrócić.

Ja tak mam że jak kłopoty to się wyłączam.

To a propos nieobecności Amity.

Może potrzebuje przerwy i uspokojenia.

Pozdrawiam Amitkę.

Pisz kochana.

Taki materiał wełniany zakupiłam. Prawa strona to ta puchata. Ale uszyję na tej gładkiej.Boję się że skosmaci się szybko.

W rzeczywistości jest bardziej stonowana beżowo brązowa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20240127_200507.jpg (218,7 KB, 10 załadowań)
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 07:52   #216
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 248
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dzień dobry

Herbatko Mam podobnie, są zmartwienia, które totalnie mnie paraliżują i nazywam to ,,zwaleniem się na mnie kosmosu" a innym razem pisanie z grupą przyjaciół mi pomagało. Więc różnie z tym. Materiał mi znany, on jest chyba trudny? Co chcesz z niego uszyć? Od jakiegoś czasu oglądam konkurs szycia, tak z ciekawości. Wczoraj dostali skórę. Dowiedziałam się, że to jeden z najtrudniejszych materiałów, nie używa się do niego szpilek, bo raz przedziurawiony - dziurka zostaje. Bardzo dużo się dowiedziałam.

Annorl Fantastyczna wiadomość.

Belina Chwilę popatrzyłam. Mnóstwo godzin treningu. Rzadko kiedy jest aż tak równiutki. Zestresowani co nie miara ale pięknie wyszło. Brawo dla nich


Ciekawe kiedy Lenifa zajrzy?
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 07:57   #217
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 298
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dzień dobry też w dużym zmartwieniu milknę. Wczoraj byłam u koleżanki chwilę na urodzinach. Jakie smakołyki były pycha dodam zdjęcie. Puściłam pranie. Dopiero dzisiaj jest woda. Wieczorem była ale małe ciśnienie. Szykuje rosół.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20240127_195541.jpg (199,8 KB, 13 załadowań)
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-01-28, 08:13   #218
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 248
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cicha Ależ to wszystko pięknie wygląda . Świetny pomysł na przekąski. Dobrze, że jest już woda. I wiadomo co się stało?
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 08:36   #219
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Herbatko, ten materiał kojarzy mi sie ze spódniczką i żakiecikiem
Cicha, jak dobrze ze woda juz jest.
O kurcze...jakie przysmaki na imprezie... Jak w restauracji, albo i lepiej Wybór ogromny.
Tak, ja też miałam okresy, ze nie zaglądałam na forum, bo czasem tak bywa.
Cicha, widziałam ten filmik z tańcem. Świat się zachwyca podobno
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 10:19   #220
cicha722
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 298
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Nie wiem dlaczego nie było wody. Ptaki dziś śpiewają i ćwierkają jakby szła wiosna. Urwałam kurom trawę. U nich na wybiegu straszne błoto.
cicha722 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 12:42   #221
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Moje kury też szaleją. Tylko że na wybiegu coś tam mają już trawy, bo mało kur, a duzy wybieg. Kaczek i gęsi jeszcze nie ma, to i trawa jest
Byłam w polu patrzeć na cebulę i czosnek. Kurde, przez te deszcze dużo cebuli zostało po prostu wypłukanej. Dobrze, ze zamówiłam wiosenną. Ale powoli się pokazuje szczypior, w czosnku też. Tylko tam bardzo powoli sie pokazuje. Moze coś z tego będzie.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-01-28, 16:46   #222
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 360
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

No jestem. Godzinę temu wróciłam. Jeszcze jestem myslami tam a nie tu Muszę nadrobić czytanie. Komp miałam zabrać, ale nie zabrałam i dobrze, bo mniej dźwigania było, a czasu i tak prawie nic. Moje wnuczęta potrafią) Po prostu żywioł. Ulubione zajęcia to przewroty i gimnastyka. No i babcia oczywiście te przewroty musiała tez robić. Tak, że gimnastykę juz zaczełam haha. Dawno nie robiłam przewrotów i miałam obawy, czy jeszcze dam radę. No to donoszę, że dam radę i jestem fikająca babcia
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 17:11   #223
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lenifa, to super Taka fikająca babcia No i gimnastyka rozpoczęta, pięknie. Przyjemne z pożytecznym
Wnuki pewnie mega zadowolone z odwiedzin babci.
Fajnie, ze jesteś.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 17:18   #224
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 360
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Tylko, że tydzień nieobecności w sieci, skończył sie zablokowaniem mi na pewno yutube i konta mailowego. Kurcze a ja nie pamiętam hasla i d... zbita. No cóż można załozyć nowe a tamto w niebyt. No bo jak mi wysłali przypomnienie hasła na maila, a mail też zablokowany to można się szczypać. Coraz gorzej wygląda sieć jak dla mnie. Noż ale to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia rzecz co tracę w życiu więc niech się wypchają i pomalują na zielono.

Wnuki mają tyle energii przez cały dzień, że padłam Ale cieszą mnie ich talenciki.
Witaj milutko An Witam tez wszystkich.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2024-01-28 o 17:32
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 17:36   #225
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 248
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Annorl Tutaj przeniosę temat z kcal, może ktoś też się zainteresuje i dołączy. Dzisiaj zaczęłam trochę liczyć. Plus minus zapisywać to co jedliśmy. I jeśli dobrze to robię, to MM (tak jak przypuszczałam) ma niedobory kaloryczne . I to spore. Czyli według tego co mówisz, tak naprawdę się głodzi przez co organizm broni się odkładając na zapas. Mnie wyszło nawet dobrze. Słuchanie organizmu daje dobre rezultaty, bo jakby sam pilnuje. Ale sobie też liczę.

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Lenifo Sprawdź, bo co to by miało być aby tak szybko Ci zablokować? W każdym razie polecam kalendarz kieszonkowy i w nim notowanie haseł. Fajnie, że jesteś i szczęśliwie wróciłaś do domu
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 17:54   #226
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 360
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Witanko Emmi Ja stosowałam dietę 1000 cal ale mimo, że schidłam fajnie wtedy, po jakims czasie wróciłam do misia puchatka. Nie powtarzałam tej diety.Dopiero pozbycie się mąki z diety spowodowało co spowodowało. Ja tego nie zaczynałam jako dieta keto. Mnie wyszlo z tego co się uczyłam, że mam problem z glutenem. Więc chciałam to sprawdzić i pisałam o tym. Efekty mnie samą zaskoczły. To się nazywa w sumie keto, ale ja nie podchodziłam do tego w ten sposób. Jem prawie wszystko, z wyjatkiem mąki, ale np już gryczana maka może być i ryż też jem , chociaż nie powinnam w sumie no i wafelki kukurydziane. Płatki owsiane mam poza zasięgiem niestety. Bo lubię je, ale po nich miałam problem. Z rzeczy które poza tym lubię a nie moge to kapusta i ogórki. Tak, że moja dieta dośc ograniczona przez to.

Ale jem ile chcę,kiedy chcę. Nie bywam glodna i się już przyzwyczaiłam. Nadrabiam jajkami i suplementami te tam różniaste witaminki, bo zdaję sobie sprawę jak wielu rzeczy nie mogę teraz jeść i nie chcę się doprowadzić do jakiejś awitaminozy.

Nie wiem jak będzie dalej ale w tej chwili leci 4 rok? Czuje się ok póki co, jak pisałam wyżej robię fikołki no i może by było jeszcze lepiej jakby nie stres i przerwy w gimnastyce wszelakiej.

Emmi cżłek co przezył Stan Wojenny to go nie wzrusza jakieś tam zablokowanie w necie. Nas wtedy zablkokowali calkowicie. Straciłam wszystkie kontakty z ludźmi jakie wówczas miałam. Świat zaczął się na nowo pod tym względem. Są ludzie z którymi widziałam się w piątek i powiedzieliśmy sobie papatki do poniedziałku... I nie wiem do dziś dzień zupełnie nic. Trochę znajomych z dawnych czasuów odszukałam w sieci ale wielu zniknęło na zawsze.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2024-01-28 o 18:00
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 18:06   #227
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 248
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Do mnie przemawia wariant Annorl liczenie kalorii przypadających na dzień dla poszczególnego człowieka, dzięki czemu organizm nie robi zapasów. Je się co chce, jeśli nie ma ograniczeń zdrowotnych. My bazujemy na diecie sezonowej więc tym bardziej może to wypalić. Dzisiaj obejrzałam program o diecie keto i mocno przestrzegają przed nią, jeśli chce się ją samemu bez wsparcia specjalisty stosować. Dla mnie pieczywo i mączne są ważne. Nie interesują mnie diety jako diety, do mnie przemawia współpraca z organizmem na poziomie kalorii. To jak z witaminami i resztą. Ma to dla mnie sens.

Lenifo więcej o tym rozmawiałyśmy u ,,Sąsiadek".

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Lenifo Ale teraz są inne czasy i to raczej Internetowi zależy abyś była z nim w kontakcie. Nie opłaca mu się blokować użytkownika.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Lenifo Tak się teraz zastanawiam... nie ma tu chyba z piszących aż tak młodej osoby aby nie przeżyła stanu wojennego? U mnie przeszedł dość spokojnie. Ciekawe jak u innych?
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 18:10   #228
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 280
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cytat:
Napisane przez annorl1 Pokaż wiadomość
Ach, dojechał mój czosnek jary. Wrzucę link do ogłoszenia gdyby ktoś był zainteresowany, bo naprawdę ładny czosnek. Widać że zdrowy.

Cena już widzę że mocno podskoczyła. Ja kupowałam w środę za 22.50. A dzisiaj już widzę 24,99. No, ale coraz blizej wiosna, to taniej raczej nie będzie.

Na pół kilo w jednej paczce mam 17 główek, a w drugiej paczce mam 18 główek. Sprawdzałam wagę. w każdej paczce jest tyle co trzeba. Tzn, brakuje po 3 gramy, dosłownie 3 gramy, nie 3 deko Więc jest tyle co w ofercie.

https://allegro.pl/oferta/czosnek-ja...ki-13231495845
Ann, ten czosnek jest do sadzenia czy można go normalnie jeść?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Emmi123 Pokaż wiadomość
Do mnie przemawia wariant Annorl liczenie kalorii przypadających na dzień dla poszczególnego człowieka, dzięki czemu organizm nie robi zapasów. Je się co chce, jeśli nie ma ograniczeń zdrowotnych. My bazujemy na diecie sezonowej więc tym bardziej może to wypalić. Dzisiaj obejrzałam program o diecie keto i mocno przestrzegają przed nią, jeśli chce się ją samemu bez wsparcia specjalisty stosować. Dla mnie pieczywo i mączne są ważne. Nie interesują mnie diety jako diety, do mnie przemawia współpraca z organizmem na poziomie kalorii. To jak z witaminami i resztą. Ma to dla mnie sens.

Lenifo więcej o tym rozmawiałyśmy u ,,Sąsiadek".

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Lenifo Ale teraz są inne czasy i to raczej Internetowi zależy abyś była z nim w kontakcie. Nie opłaca mu się blokować użytkownika.

---------- Dopisano o 19:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Lenifo Tak się teraz zastanawiam... nie ma tu chyba z piszących aż tak młodej osoby aby nie przeżyła stanu wojennego? U mnie przeszedł dość spokojnie. Ciekawe jak u innych?
Ja miałam roczek

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 18:12   #229
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 248
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Milka A wiesz, że właśnie zastanawiałam się nad Tobą A jak wspominali to historyczne zdarzenie twoi rodzice?
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-01-28, 18:22   #230
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 360
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

No ja jak wyjechałam w poniedziałek 14 grudnia zmuszona sytuacją, to do domu wróciłam na chwilę za rok ze specjalnym zezwoleniem... A chyba ostatnio jak porządkowałam papierki to znalazłam to zezwolenie na wyjazd jakiś. Emmi u mnie nie chodzi o dietę keto. a o nietolerancje glutenu. To są dwie takie opcje póki co związane z nim. Może ja czegoś do końca dobrze nie rozumiem, bo przecież specjalistą nie jestem od niczego tylko od samej siebie. Jest celiakia i nietolerancja glutenu. Teraz nie będe się wymądrzać co jest co, ale napiszę jak ja to zrozumiałam Celiakia to jest od urodzenia. nietolerancja glutenu jest nabyta. Ale to ja to tak widzę, z oczytania się na ten temat. Każdy drobiazg w organizmie, każde nieprawidłowe procesy biochemiczne i inne też, różnymi sprawami spowodowane, dają wiekszość naszych problemów zdrowotnych. A ponieważ procesy te są dość skomplikowane, a ja się tylko uczę, myślę, że są lepsi co to potrafią wytłumaczyć.

Witanko Milka

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2024-01-28 o 18:27
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 18:35   #231
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 280
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Cytat:
Napisane przez Emmi123 Pokaż wiadomość
Milka A wiesz, że właśnie zastanawiałam się nad Tobą A jak wspominali to historyczne zdarzenie twoi rodzice?
Tata został powołany do wojska...

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 18:39   #232
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Milka, tak można go normalnie jeśc. Bo to czosnek normalny, tylko nie zaprawiany niczym, dlatego można na nasiono do sadzenia
Lenifa, o diecie 1000 kalorii to ja bym mogła esej napisać. Waga szybko wróciła, bo jak organizm był zagłodzony {Ty nie musiałaś czuć głodu, organizm czuł} i później wróciłaś do w miarę normalnego jedzenia, ale pewnie też ze sporym deficytem kalorycznym . Takim poniżej swojego zapotrzebowanie na przeżycie. I na normalne funkcjonowanie. To wszystko co dostał odkładał, bo zwyczajnie nie wiedział kiedy znowu zaczniesz go głodzić. Nasz organizm to jednak jest w dechę mądry
Emmi, ja dzisiaj z ciekawości mężowi policzyłam i od jutra spróbuję mu robić posiłki w jego kaloryce. Ciekawa jestem czy będzie w stanie zjeść i czy będzie miał napady na słodkie. Nie ma ich często, ale zdarzają się w nocy. Więc będzie eksperyment
Emmi, stan wojenny wprowadzono 2 lata i 6 dni przed moimi narodzinami Więc nic z tego nie wiem.
A powiem Wam, że jak już na kaloriach jestem. To z ciekawości czytałam ile dzieci powinny jeść. No i wychodzi że 1400-1600 kalorii dziennie. Ta, jasne! Chyba że jak bym dała im czekoladę dziennie, bo z jedzenia to moje w życiu tyle nie zjedzą
Ale śmiech śmiechem. Muszę jakoś sobie wypracować stały jadłospis. I chociaż namiastkę informacji będę miałą ile moje dzieci jedzą. Nie są zabiedzone. Starsze są szczupłe, ale nie są to kosci. Młodsza jeszcze takie dzieciątko z wyglądu Więc jeszcze pulchniutka troszeczkę, ale juz coraz bardziej ją zaczyna wyciągać. Ale moje dzieci w sumie dużo bakalii jedzą i orzechów, a to jest kumulacja kalorii w malej dawce
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 18:48   #233
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 248
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Annorl U dzieci to może o ich ruchliwość chodzi ? Ma na spokojnie z tymi kaloriami. Bez spiny i tak po trochu. Najważniejsze dla mnie to aby złapać to liczenie i świadome tworzenie posiłków.

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Annorl sorki, postarzyłam Cię
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 18:54   #234
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lenifa, mam znajomą która ma dzieci z alergiami pokarmowymi. Nie mogą laktozy, orzechów i glutenu. Makarony są dostępne w tych czasach bez glutenu, o czym wielokrotnie Ci pisałam Płatki owsiane można zastąpić płatkami gryczanymi, ryżowymi czy jaglanymi. A bez kapusty i ogórków można się obejść, bo jest milion warzyw
Ja wiem, że te mąki bez glutenu czy makarony są droższe, ale Ty ejsteś 1 sama. Maż nie ma nietolerancji. Więc taki makaron czy mąka na naleśniki, to miałą byś mega długo. A przynajmniej jadła byś bardziej urozmaicone posiłki
Kurde, powiem Wam, ze ja to powinnam zostać dietetykiem
Dzisiaj moja wersja jadłospisu powędrowała dla znajomej. I mam nadzieję, że za tydzień będą efekty jakieś

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Spoko Emmi Ja tam sie nie urażam
Tak, mozę chodzi o to, ze dzieci mega ruchliwe, ale też na pewno o to, ze dużo kalorii idzie na rozwój, rośnięcie, budowanie i takie tam biologiczne różności, na których pewnie Lenifa zna sie lepiej.
Tak, na spokojnie. To duża zmiana jak zaczyna sie liczyć kalorie. Wiesz, ja jestem w domu. Ty do pracy chodzisz. Ale najważniejsze, że chcesz zacząć
Emmi, to Ty taki niby niejadek, a w kaloriach sie mieścisz? Szacun
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 18:59   #235
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 360
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

An masz rację. Ja wtedy zrzuciłam koło 15 kg. Jak sobie to przypomnę... Haha pamiętam wielką misę sałatki, bo byłam głodna a tylko mogłam jeszcze tę sałatke z rzodkiewką) To nie jest łatwe utrzymać systematycznośc na dłużej osobie z moim charakterem, że tak to nazwę. Więc ja umiem doprowadzić jakiś temat do końca, ale jak mieści się w jakimś sensownym wymiarze czasowym. To co teraz robie z akcją "mąka precz ode mnie" to jest najdłużej wytrzymmana akcja. I wcale nie jest łatwo. A najgorzej jest jak sobie przypomnę tort orzechowy haha. Nie mniej każda z nas ma jakieś wydarzenia życiowe mniejszego lub wiekszego kalibru, które obezwładniają, i kiedy ta jakaś praca nad sobą idzie precz w kąt. No można potem jeszcze ewentualnie wrócić. Ale popatrzcie dokoła, większośc ludzi raczej rzuca wszystko. Załamują sie. Ja pamiętam moją mamę, no mogła być wtedy koło 50-ki, więc ja byłam panienka taka no Wzięła się za gimnastykę, dietę i jak pamiętam ją jak przyjchała na wieś latem i ledwie ją poznałam. A potem nigdy nie zrobiła do tego - start nr 2.

Tak An ja kupuję czesto makę gryczaną i jej używam. Kupuję tez tak raz w miesiącu chleb bezglutenowy. O ile jest. Nie w każdym sklepie idzie dostać. Paskuctwo drogie jednakoż. Jak w tym jest 6 kromek to wszystko. na dodatek nie trafiłam jeszcze na taki co mogłabym powiedzieć kurcze to jest smaczne. Tych makaronów bezglutenowych nie lubię, one też nie są smaczne jak dla mnie. No i mam za dużego lenia aby samej dla siebie coś pichcić, jak musze posiłek przygotować innym. No sory ten nick znikąd się nie wziął - leniwa jestem.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2024-01-28 o 19:08
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 19:03   #236
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 024
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Rozmawiacie o jedzeniu- bigos mam 🥘 kto chce? Mnóstwo kalorii.

Byłam w górach, nie w Tatrach bo tam 3 lawinowa to się boję

Na Małej Babiej byłam i mi nogi do tyłka wchodzą bo się trzeba było przez śniegi przedzierać. A u góry ładnie, choć mgła dużą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20240128_134815.jpg (36,1 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20240128_133649.jpg (89,5 KB, 5 załadowań)

Edytowane przez Lanolinkaaa
Czas edycji: 2024-01-28 o 19:05
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 19:08   #237
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 024
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Herbatko a co z tym czerwonym materiałem? Uszylas już coś z niego?

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cicha, o toTy na ładnym wypasie bylas, ładnie wygląda aż żal jeść
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 19:09   #238
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 242
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lenifa, pierwszy lepszy przepis na tort orzechowy bez glutenu
http://zpamietnikapiekarnika.pl/bezg...-czekoladowym/
No, ja za słodkim to bym poszła w przepaść. Więc na pewno nie odpusciła bym. Nie drzwiami, to oknem
Lanolinko, ale mgła. O kurde...dobrze że nie poszłaś, bo bezpieczniej.

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Lanolinko, ale zima to przepiękna.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 19:23   #239
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 7 248
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Jemy naleśniki. Z naszym dżemem mirabelkowo-melonowym. Melon kupny. To w ramach tegotocznego eksperymentu przełamywania kwasowatości mirabelek. Mimo wszystko dodałam trochę cukru. Powiem Wam, że wyszedł przepyszny. Polecam!
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 19:24   #240
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 3 360
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dziekuję An. Moze dostane jakieś natchnienie i zrobię. A może reszta domowników się nawet nie zorientuje Nic im nie będe mówić.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-05 13:35:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.