Urlop wypoczynkowy- ZBIORCZY - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-23, 16:35   #181
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Chyba się zgadza, bo za styczeń i luty przysługują 4 dni (?). Czy urlop zaokrągla się w górę niezależnie od wszystkiego? Wychodzi za luty 4,33, a za 3 miesiące 6,5, więc jeśli wzięła 5 w lutym, to mogli jej teraz 1 dzień obciąć. Ale to tylko moje gdybania.
No właśnie, że urlop zaokrągla się jeżeli cokolwiek pojawi się po przecinku.
Za co 1 dzień obciąć?
W lutym wzięła urlop, bo musiała nie przedłużając nowej umowy i za styczeń i luty miała 5 dni urlopu.
A właśnie za okres pracy kwiecień-czerwiec winno być 7 dni, pracodawca twierdzi, że 5 dni i tu jest problem...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 18:37   #182
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
No właśnie, że urlop zaokrągla się jeżeli cokolwiek pojawi się po przecinku.
Za co 1 dzień obciąć?
W lutym wzięła urlop, bo musiała nie przedłużając nowej umowy i za styczeń i luty miała 5 dni urlopu.
A właśnie za okres pracy kwiecień-czerwiec winno być 7 dni, pracodawca twierdzi, że 5 dni i tu jest problem...
No ale przecież przy dwóch miesiącach (4,33) nie obcinasz jednego dnia, tylko 0,33 - mniej niż pół. Nie wiem za co, dlatego napisałam, że nie wiem jak .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 11:02   #183
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
No właśnie, że urlop zaokrągla się jeżeli cokolwiek pojawi się po przecinku.
Za co 1 dzień obciąć?
W lutym wzięła urlop, bo musiała nie przedłużając nowej umowy i za styczeń i luty miała 5 dni urlopu.
A właśnie za okres pracy kwiecień-czerwiec winno być 7 dni, pracodawca twierdzi, że 5 dni i tu jest problem...
Oczywiście że za kwiecień-czerwiec powinno być 7 dni skoro ma prawo do 26 dni za cały rok.
5 dni wychodzi jeżeli przyjmiemy wymiar 20 dni - dlatego koleżanka powinna pójść do pracodawcy/kadrowej i dopytać czemu ma policzony niższy wymiar - może brakuje dokumentów w jej aktach.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 17:43   #184
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Oczywiście że za kwiecień-czerwiec powinno być 7 dni skoro ma prawo do 26 dni za cały rok.
5 dni wychodzi jeżeli przyjmiemy wymiar 20 dni - dlatego koleżanka powinna pójść do pracodawcy/kadrowej i dopytać czemu ma policzony niższy wymiar - może brakuje dokumentów w jej aktach.
Dziękuję za konkretną odpowiedź, na czym mi zależało
Głównie chodzi o świadectwo pracy, bo jeżeli będzie na nim błąd, to wtedy jest ono nieaktualne, zobaczy się w przyszłym tygodniu.
A za 2 dni powinna mieć wypłacone, orientujesz się może ile?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 23:36   #185
joanna187
Raczkowanie
 
Avatar joanna187
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 198
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

to się tyczy tylko gdy studiujemy dziennie.
__________________
Mój blog o pracy: http://www.ofertypracyza-granica.blogspot.com

Chcesz założyć bloga?
Zobacz jak to zrobić --> Kliknij

Pora na dietę zobacz listę koktajli
joanna187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:44   #186
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez joanna187 Pokaż wiadomość
to się tyczy tylko gdy studiujemy dziennie.
To, czyli co...?
Jakoś nie widzę związku z powyższym moim postem.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 11:23   #187
sylwia485K
Raczkowanie
 
Avatar sylwia485K
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 93
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Witam!

Pracuję od poniedziałku do piatku.Różnie mam wolne
Czy jak mam urlop wypoczynkowy to należy mi się wolny weekend lub chociaż niedziela przed urlopem??
sylwia485K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 12:17   #188
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Nie rozumiem o co pytasz.
Skoro pracujesz od poniedziałku do piątku to weekend masz wolny.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 13:57   #189
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez sylwia485K Pokaż wiadomość
Witam!

Pracuję od poniedziałku do piatku.Różnie mam wolne
Czy jak mam urlop wypoczynkowy to należy mi się wolny weekend lub chociaż niedziela przed urlopem??
Urlop wypoczynkowy bierzesz w dniach, kiedy pracujesz, a skoro weekend masz wolny, to bierzesz go wtedy, kiedy chcesz, o ile pracodawca rozpatrzy Twój wniosek urlopowy.
Może doprecyzuj swoje pytania, będzie nam prościej udzielić rzetelniejszej informacji.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 10:22   #190
sylwia485K
Raczkowanie
 
Avatar sylwia485K
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 93
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Faktycznie zamotałam
A więc tak...
Mam grafik miesięczny.Robiony zawsze końcem miecha.
Tak że nie jestem w stanie ustalić jaki weekend będę mieć wolny od pracy.
Moje pytanie brzmi czy należy mi się wolna sobota i niedziela przed urlopem wypoczynkowym zaczynającym się od poniedziałku?
Mam nadzieję ,że teraz jaśniej napisałam
sylwia485K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 10:46   #191
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zmiana pracodawcy a urlop wypoczynkowy

Cytat:
Napisane przez sylwia485K Pokaż wiadomość
Faktycznie zamotałam
A więc tak...
Mam grafik miesięczny.Robiony zawsze końcem miecha.
Tak że nie jestem w stanie ustalić jaki weekend będę mieć wolny od pracy.
Moje pytanie brzmi czy należy mi się wolna sobota i niedziela przed urlopem wypoczynkowym zaczynającym się od poniedziałku?
Mam nadzieję ,że teraz jaśniej napisałam
Teraz brzmi już to prościej
Jeżeli pracujesz w sobotę i w niedzielę i chcesz wtedy urlop, to musisz go wziąć, aby nie iść do pracy.
Żadny wolny weekend Ci się nie należy, chyba, że się z kimś zamienisz lub trafisz tak, że akurat będziesz mieć go wolny, wtedy nie będziesz musiała brać urlopu.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 14:01   #192
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Urlop uzupełniający

podpinam się pod temat:
- prawo do 26dniowego wymiaru urlopu nabędę dokładnie 31.12.13
- w tym roku (2013) już go nie mam kiedy wykorzystać
- w 2014 mam prawo do pełnych 26 dni

Czy w takim razie w 2014 roku mam prawo do 26dni + 6 dni uzupełniającego? Czyli mam (właściwie będę mieć) 32 dni urlopu?
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 14:02   #193
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
podpinam się pod temat:
- prawo do 26dniowego wymiaru urlopu nabędę dokładnie 31.12.13
- w tym roku (2013) już go nie mam kiedy wykorzystać
- w 2014 mam prawo do pełnych 26 dni

Czy w takim razie w 2014 roku mam prawo do 26dni + 6 dni uzupełniającego? Czyli mam (właściwie będę mieć) 32 dni urlopu?
Na to wygląda .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 14:04   #194
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Urlop uzupełniający

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Na to wygląda .
jeśli tak, to chyba będę w raju
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 19:11   #195
pinezka997
Raczkowanie
 
Avatar pinezka997
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 194
Stary urlop w nowej pracy? Kto się zna na prawie pracy??

Dziewczyny, mój TŻ zmienił jakieś 3 miesiące temu pracę. Okazało się, że właśnie z tej poprzedniej zostało mu jeszcze kilka dni urlopu do odebrania. Orientujecie się czy te wolne dni przechodzą już na nową pracę? Czy się tak tego nie zalicza? Help, kto się zna na prawie pracy?
pinezka997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 19:32   #196
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Stary urlop w nowej pracy? Kto się zna na prawie pracy??

Cytat:
Napisane przez pinezka997 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mój TŻ zmienił jakieś 3 miesiące temu pracę. Okazało się, że właśnie z tej poprzedniej zostało mu jeszcze kilka dni urlopu do odebrania. Orientujecie się czy te wolne dni przechodzą już na nową pracę? Czy się tak tego nie zalicza? Help, kto się zna na prawie pracy?
powinni mu ze starej pracy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 11:12   #197
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Stary urlop w nowej pracy? Kto się zna na prawie pracy??

Zgadzam się z przedmówczynią. Przychodząc do nowej pracy masz czystą kartę i zaczynasz od nowa wypracowywać sobie dni wolne.
__________________
Mój blog Lepsza Wersja Samej Siebie
Zapisz
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 06:07   #198
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Stary urlop w nowej pracy? Kto się zna na prawie pracy??

3 miesiące temu zmienił pracę, a teraz sobie o urlopie przypomniał

zwróć uwagę na świadectwo pracy i punkt 4 pdpkt. 1
W okresie zatrudnienia pracownik
Wykorzystał urlop wypoczynkowy w wymiarze:
np. wykorzystano 8 dni urlopu/ 66 godzin
w tym wypłacono ekwiwalent za 8 dni / 66 godzin

jeśli jest taki zapis oznacza, to, że Twój partner otrzymał ekwiwalent za niewykorzystany urlop i w liście płac powinna być informacja na ten temat- wtedy wszystko jest załatwione prawidłowo

jeśli powyższy zapis w świadectwie jest, a pieniędzy z tego tytułu nie dostał tj. pensja + ekwiwalent oznacza to, że firma nie dopełniła obowiązków, a wręcz oszukała Twojego chłopaka!

może też widnieć zapis wykorzystano 8 dni urlopu czyli maksymalną ilość dni urlopu mu należnych w danym okresie i wtedy ekwiwalent się nie należy
__________________
Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 11:18   #199
Andzia199023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
urlop wychowawczy, druga ciaza a powrot do pracy

Witam.Piszę w takiej nietypowej sprawie lecz jest ona dla mnie bardzo wazna.Szukam osoby która moglaby mi pomoc albo znalazła się w takiej sytuacji.Otóż przbywam na urlopie wychowawczym który mam do sierpnia 2015r,ale zaszłam w druga ciaze i skontaktowałam się ze swoim zakładem pracy. przdstawiono mi 2 opcje. Jedna to powrot do pracy poprzez przerwanie urlopu wychowawczego (powrot po 30 dniach od wypelnienia wniosku) tylko ze powrót wiąże się z wizyta u Lekarza Medycyny Pracy , który nie wiadomo czy wyrazi zgode na powrót do pracy. Drugie rozwiązanie to nic nie robic tylko zglosic urodzenie dziecka i od tego czasu rozpocząć urlop macierzyński a później wychowawczy. Tylko ze nie będę wtedy otrzymywać wynagrodzenia przez czas ciąży. I nie wiem co zrobić???Jak lekarz nie wyrazi zgody na powrot do pracy to co wtedy, a wniosek zlozony???I co jest lepsze pierwsza opcja z ryzykiem czy druga???proszę o pomoc. W poniedziałek muszę dać odp.pozdrawiam
Andzia199023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 10:29   #200
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
urlop?

hej dziewczyny, nie wiem czy któraś się orientuje...ale mam pytanie. Pracuję na okres próbny (umowa się kończy za miesiąc) na umowę o pracę na pół etatu. Zaraz zaczynają się wakacje a ja nie wiem jak jest u mnie z urlopem... w pracy nikt nie ma czasu tego sprawdzić w jakikolwiek sposób, ale słyszałam , że na cały etat dla pracownika przysługuje 7 dni? jak to jest?
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 10:45   #201
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: urlop?

Cytat:
Napisane przez nesaya5 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, nie wiem czy któraś się orientuje...ale mam pytanie. Pracuję na okres próbny (umowa się kończy za miesiąc) na umowę o pracę na pół etatu. Zaraz zaczynają się wakacje a ja nie wiem jak jest u mnie z urlopem... w pracy nikt nie ma czasu tego sprawdzić w jakikolwiek sposób, ale słyszałam , że na cały etat dla pracownika przysługuje 7 dni? jak to jest?
A ile w sumie już przepracowałaś? u tego pracodawcy i u poprzednich?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:10   #202
AgnuskaO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 12
Dot.: urlop?

Na stażu lub próbnym to podobno lepiej nie pytać o urlop
Mój chłopak jak zapytał o urlop po 2 miesiącach pracy to usłyszał pytanie czy chce po powrocie zastać swoje stanowisko wolne
__________________
Szukam pracy na wakacje we Wrocławiu
AgnuskaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:31   #203
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: urlop?

Cytat:
Napisane przez AgnuskaO Pokaż wiadomość
Na stażu lub próbnym to podobno lepiej nie pytać o urlop
Mój chłopak jak zapytał o urlop po 2 miesiącach pracy to usłyszał pytanie czy chce po powrocie zastać swoje stanowisko wolne
To, że twój chłopak miał taką sytuację, a nie inną, to nie oznacza, że ktoś inny może mieć. Poza tym urlop pracownikowi bądź stażyście się należy.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 19:23   #204
Saszka_kol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: urlop?

Przy umowie na okres próbny na 3 miesiące, jeżeli nie masz 10 lat stażu pracy (wliczając w to ukończone szkoły), należy Ci się 5 dni urlopu przy pełnym wymiarze. Chyba, że to jest Twoja pierwsza umowa o pracę - wówczas urlop nalicza Ci się proporcjonalnie po każdym przepracowanym miesiącu.

Napisz, czy pracowałaś już na podstawie u. o pracę, a jeśli tak, to ile czasu.
Saszka_kol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 06:51   #205
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: urlop?

niestety jest to pierwsza umowa o pracę, wcześniej pracowałam na zlecenie około dwóch lat a na nowym stanowisku pracuję 2 miesiące
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 12:59   #206
Lafernea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 60
Urlop, ilość przysługujących dni.

Witam,
mam taki problem nie bardzo wiem ile w końcu przysługuje mi urlopu. niby czytam różne fora prawne, PIPy i inne, ale różnie wszędzie jest opisane.
zatrudniona jestem ( jeszcze.... bo do końca czerwca) sklepie odzieżowym, umowa o prace ( pełny etat ) na 6 miesięcy i przedłożona była o kolejne 2 miesiące - w sumie 8 miesięcy. godzinowo szacuje się to 40h poniedziałek - piątek i 4h w soboty.
i teraz tak, mój pracodawca powiedział mi w ten poniedziałek (23.06) że umowa nie zostanie przedłużona i że oczywiście wypłaci mi AŻ 7 dni urlopu. I mi coś tu nie pasuje bo chyba jakoś więcej powinno być niż, to co on mi mówi.
w przepisach prawnych jestem zielona, wiec jakby się znalazła jakaś dobra duszyczka, która wytłumaczyłabym mi czy wszystko jest ok byłabym wdzięczna.
Lafernea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 13:20   #207
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: Urlop, ilość przysługujących dni.

Ile przysługuje Ci urlopu 20 czy 26 dni??? Ile urlopu wykorzystałaś w tym roku? Czy urlop z 2013 r wykorzystałaś czy masz jakiś zaległy???
__________________
M.




M&B

"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"
A.R.





Rolki - przejechane ok 20 km (2/28(17))
margueri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 13:26   #208
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Urlop, ilość przysługujących dni.

Cytat:
Napisane przez Lafernea Pokaż wiadomość
Witam,
mam taki problem nie bardzo wiem ile w końcu przysługuje mi urlopu. niby czytam różne fora prawne, PIPy i inne, ale różnie wszędzie jest opisane.
zatrudniona jestem ( jeszcze.... bo do końca czerwca) sklepie odzieżowym, umowa o prace ( pełny etat ) na 6 miesięcy i przedłożona była o kolejne 2 miesiące - w sumie 8 miesięcy. godzinowo szacuje się to 40h poniedziałek - piątek i 4h w soboty.
i teraz tak, mój pracodawca powiedział mi w ten poniedziałek (23.06) że umowa nie zostanie przedłużona i że oczywiście wypłaci mi AŻ 7 dni urlopu. I mi coś tu nie pasuje bo chyba jakoś więcej powinno być niż, to co on mi mówi.
w przepisach prawnych jestem zielona, wiec jakby się znalazła jakaś dobra duszyczka, która wytłumaczyłabym mi czy wszystko jest ok byłabym wdzięczna.
To jest Twoje jedyne doświadczenie? Jakie masz wykształcenie? Pracowałaś gdzieś wcześniej na umowę o pracę? Ile? Kiedy zaczęłaś pracę w obecnym miejscu - w tym roku czy poprzednim (wnioskuję, że w poprzednim)?
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 13:43   #209
Lafernea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 60
Dot.: Urlop, ilość przysługujących dni.

To, tak..
ogólnie strasznie to zawiłe.
byłam studentką własnie skończyłam studiować.
pierwsza umowa o prace, wcześniej była tylko umowa zlecenie u innego pracodawcy.
umowę tu mam od 1.11.13r. i urlop ze 2 miesiące ( o ile taki mi przysługuje nie został wykorzystany). sporadycznie brałam pojedyncze dni wolne, niemniej jednak nie było ich więcej jak 8 dni w sumie w ciągu trwania umowy.
Lafernea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 13:49   #210
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Urlop, ilość przysługujących dni.

Cytat:
Napisane przez Lafernea Pokaż wiadomość
To, tak..
ogólnie strasznie to zawiłe.
byłam studentką własnie skończyłam studiować.
pierwsza umowa o prace, wcześniej była tylko umowa zlecenie u innego pracodawcy.
umowę tu mam od 1.11.13r. i urlop ze 2 miesiące ( o ile taki mi przysługuje nie został wykorzystany). sporadycznie brałam pojedyncze dni wolne, niemniej jednak nie było ich więcej jak 8 dni w sumie w ciągu trwania umowy.
Skończyłaś studiować, czyli obroniłaś pracę, tak? Zaczęłaś pracę po obronie czy przed?
Jeśli obroniłaś się przed rozpoczęciem pracy, to za poprzedni rok przysługuje Ci 3 (albo 4 - nigdy nie wiem jak się to zaokrągla). Za ten 10, jeśli pracujesz do końca czerwca. W sumie 13-14 dni. Jeśli brałaś sporadycznie, to 7 dni do wypłacenia wydaje się być całkiem prawdopodobne.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-03 19:05:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.