Ile dziś zjadłam? :) część III - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-01, 19:48   #2041
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Mangolina Pokaż wiadomość
Schulstad chyba najlepszy Można też użyć normalnego żytniego,razowego etc.

Aajjii - mam nadzieję, że Ci przejdzie Bo powinnaś być na diecie, ale w drugą stronę...
No też tak myślałam, że najlepszy, bo szczerze powiedziawszy innego nie widziałam.


Jak już pytam o chleb tostowy, to zapytam i płatki owsiane ;> jakiej firmy i jakie dokładnie jadacie ?
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 19:55   #2042
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
No też tak myślałam, że najlepszy, bo szczerze powiedziawszy innego nie widziałam.


Jak już pytam o chleb tostowy, to zapytam i płatki owsiane ;> jakiej firmy i jakie dokładnie jadacie ?
Mały wybór w ziarnistych chlebach tostowych

A z płatków owsianych te najbardziej znane to chyba 'kupiec', 'halina' Chyba różnicy nie ma, byleby nie były błyskawiczne
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 19:59   #2043
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III


1) omlet z wędliną i żółtym serem z farszem z podduszonych warzyw (sałata, papryka, pomidor, rzodkiewka) z pestkami słonecznika i zarodkami pszennymi

2) owsianka z otrębami pszennymi na mleku z jablkiem, rodzynkami, chudym twarogiem i cynamonem

3) pieczony łosoś z brązowym ryżem i mieszanką warzyw (kukurydza, groszek, marchewka)

4) wieśniak lekki z jabłkiem, rodzynkami, orzechami włoskimi i kakaem naturalnym

5) wędlina zawijana w liście sałaty z papryką, ogórkiem, rzodkiewką i orzechami włoskimi

i tyle.
__________________
06.2012 początkująca włosomaniaczka

12.10.2012 moje włosy
14.09.2012 CP
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 20:06   #2044
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Mangolina Pokaż wiadomość
Schulstad chyba najlepszy Można też użyć normalnego żytniego,razowego etc.

Aajjii - mam nadzieję, że Ci przejdzie Bo powinnaś być na diecie, ale w drugą stronę...
Moje dzisiejsze pokręcone przytycie (późno wstałam i wychodzi bardziej utrzymanie)

Śniadanie: Jajecznica na małej ilości masła z dwóch jajek i 2 kromki chleba tostowego z serkiem twarogowym z pieprzem cayenne do tego ketchup :P (ok. 400 kcal)
Śniadanie II: Aero miętowe, wiem że mało i niezdrowo, ale jestem z siebie dumna, bo się przełamałam, żeby zjeść coś słodkiego wreszcie ! (193 kcal)
Śniadanie III: Kawa z mlekiem sojowym ok. 100 mililitrów jedna kostka gorzkiej czekolady i jeden pierniczek korzenny. (ok. 100 kcal)
Obiad: miseczka ryżu z czerwonym curry, papryką kurczakiem i mleczkiem kokosowym
Kolacja (ledwo ją wcisnęłam bo była godzinę po obiedzie): 2 kromki pieczywa tostowego z twarogiem półtłustym cynamonem, miodem i odrobiną płatków migdałowych
Kolacja II: Idę do kina i planuję jakieś lody, bo mam ochotę

Dzisiaj było niezaciekawie, bo mało białka :/ i w ogóle mało jedzenia i jestem wkurzona, a to wszystko przez spanie do południa !!!
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 20:49   #2045
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

U:
S: zupa mleczna jablko
IIS: 4 wasy dwie z pomidorem a dwie z ogorkiem
O: pol woreczka ryzu troche warzyw z piekarnika
P: 2 kromki macy 5 orzechow i 5 migdalow kawalek babki
K: jajko na twardo jogurt 70g
Ogolnie mialam dzisaj okropny dzien... brzuch mnie boli i ledwo zyje sama nie wiem jak w ogole udalo mi sie cos zjesc. Dzis jedyna pozytywna rzecza bylo to ze otworzyli juz lodowisko i 2 godziny smigalam na lyzwach
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 21:16   #2046
zooosia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 006
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
U:
S: zupa mleczna jablko
IIS: 4 wasy dwie z pomidorem a dwie z ogorkiem
O: pol woreczka ryzu troche warzyw z piekarnika
P: 2 kromki macy 5 orzechow i 5 migdalow kawalek babki
K: jajko na twardo jogurt 70g
Ogolnie mialam dzisaj okropny dzien... brzuch mnie boli i ledwo zyje sama nie wiem jak w ogole udalo mi sie cos zjesc. Dzis jedyna pozytywna rzecza bylo to ze otworzyli juz lodowisko i 2 godziny smigalam na lyzwach
oj mało, mało.. zwłaszcza że 2 godziny na łyżwach
__________________

zooosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-01, 21:31   #2047
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

pizza
kubelek kfc
tosty
kanapka z kotletem
batonik fitness
woda
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-01, 21:57   #2048
marga_zg
Zadomowienie
 
Avatar marga_zg
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 1 407
GG do marga_zg
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez zooosia Pokaż wiadomość
oj mało, mało.. zwłaszcza że 2 godziny na łyżwach
nie moge sie przelamac. Mam juz wszystkiego dosc. Czy ja jeszcze kiedykolwiek bede jesc normalnie? Jestem teraz strasznie rozbita
__________________
Cierpienie należy do życia.
Jeśli cierpisz, znaczy, że żyjesz.
Pogódź się z tym mała dziewczynko.


akcja regeneracja: włosy


I'm just a little girl...
marga_zg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 01:19   #2049
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
generalnie wychodzę z założenia że dziewczyn które piszą że są na P a jedzą jak na lekkie U - nie można określić mianem 'przytywaczek' bez urazy dla tych osób - ale to tylko takie gadanie... staranie się jeść jak na P (a tego nie robienie) nie jest żadnym tyciem, więc można pisać U do czasu aż się nie zwiększy ilości kalorii poza 'normę'.
no dla mnie sprawa jest taka ze nie skupianie sie nad tym co jem i jedzenie tego na co mam ochote to juz wielki sukces, jem chyba troche ponad zapotrzebowanie bo wiem ze przytyje- mam malo ruchu. ale lampka jest- wczoraj kombinowalam jak zjesc najmniej dzisiaj w sumie tez ale dzisiaj wydaje mi sie ze wyszlo nienajgorzej w koncu. jeszcze nie przeszlam z U na realne P, fakt. ale psychicznie jest to P!;P

S: (kackackac) dwie podwojne kanapki z chleba ze sliwka twarogiem i plasterkiem hochland light i z warzywami pol duzego jablka
2S: przemieszczam sie do domu nastepnie przesypiam pory 2S i O :P
przed imieninami: tunczyk wsw z twarogiem musztarda i salata (miseczka) zagryzione polowa wasy i pomidorem
imieniny: pieczarki pieczone (szaszlyki takie) z musztarda bigos kieliszek wina sernik makowiec (planowane ;d) dwie mandarynki kiwi kawa z mlekiem
potem jeszcze 1,5 jablka kostka czekolady duza garsc mieszanki studenckiej mleko male piwo z sokiem
K (o 1 w nocy zglodnialam w koncu ;D): 2 lyzki wiesniaka ale jednak nastapil rozmysl: pol warzyw na patelnie z dwoma jajkami na lyzeczce oliwy z curry pietka chleba jablko (pizza tak za mna chodzila od 19 ale wolalam nie zamawiac bo bym zjadla cala sama ;D) (a tych warzyw z jajkiem to tez mi sie chcialo ) czasem nie da sie siebie oszukac wiesniakiem!
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 07:31   #2050
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez zooosia Pokaż wiadomość
dzisiaj chyba lepiej
R

I. - trzy łyżki musli ze szklanka mleka 0% i pokrojoną w kostkę połówką jabła, dwa jajka (samo białko) smażone na oliwie z oliwek z papryką i ogórkiem nie wiem, ile było oliwy, ale wygląda mi to na łączenie ww i tłuszczu.
II - wieśniak z papryką pasowały by jakieś NNKT
III - placki warzywne na oliwie z oliwek z twarogiem ze szczypiorkiem (przepis z wizażu
IV - wieśniak z szczypiorkiem, pomidor, dwa szparagi konserwowe
V - planuję jakąś sałatkę z tuńczykiem i fasolą... z tą fasolą ostrożnie na R.

i jak?
jw.
Wydaje mi się mało.

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze pokręcone przytycie (późno wstałam i wychodzi bardziej utrzymanie)

Śniadanie: Jajecznica na małej ilości masła z dwóch jajek i 2 kromki chleba tostowego z serkiem twarogowym z pieprzem cayenne do tego ketchup :P (ok. 400 kcal)
Śniadanie II: Aero miętowe, wiem że mało i niezdrowo, ale jestem z siebie dumna, bo się przełamałam, żeby zjeść coś słodkiego wreszcie ! (193 kcal) a jedz, jedz, na zdrowie, ale jako dodatek do normalnego posiłku.
Śniadanie III: Kawa z mlekiem sojowym ok. 100 mililitrów jedna kostka gorzkiej czekolady i jeden pierniczek korzenny. (ok. 100 kcal) Mało, mało!
Obiad: miseczka ryżu z czerwonym curry, papryką kurczakiem i mleczkiem kokosowym
Kolacja (ledwo ją wcisnęłam bo była godzinę po obiedzie): 2 kromki pieczywa tostowego z twarogiem półtłustym cynamonem, miodem i odrobiną płatków migdałowych
Kolacja II: Idę do kina i planuję jakieś lody, bo mam ochotę

Dzisiaj było niezaciekawie, bo mało białka :/ i w ogóle mało jedzenia i jestem wkurzona, a to wszystko przez spanie do południa !!!
Bo to trzeba wcześniej wstawać. Albo wstać, żeby się najeść i iść spać

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
U:
S: zupa mleczna jablko Jeśli oczekujecie dobrej oceny jadłospisów, proszę o konkrety. 'Zupa mleczna' to konkret nie jest, nie ma nic o zawartości i ilości.
IIS: 4 wasy dwie z pomidorem a dwie z ogorkiem
O: pol woreczka ryzu troche warzyw z piekarnika
P: 2 kromki macy 5 orzechow i 5 migdalow kawalek babki Brawo za babkę
K: jajko na twardo jogurt 70g
Ogolnie mialam dzisaj okropny dzien... brzuch mnie boli i ledwo zyje sama nie wiem jak w ogole udalo mi sie cos zjesc. Dzis jedyna pozytywna rzecza bylo to ze otworzyli juz lodowisko i 2 godziny smigalam na lyzwach
Ach, Marga, oczywiście to dobrze, że chcesz z tego wyjść... Ale żeby wyjść, musisz zacząć w końcu względnie normalnie jeść.
Masz bardzo mało białka, zainwestuj w jakisz twarożek, mięso. Więcej warzyw.

Anarchia - o 2.19 to porządni ludzie śpią
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 07:32   #2051
Blondyneczka17
Raczkowanie
 
Avatar Blondyneczka17
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 158
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

śniadanko:
pyszny omlecik z 2 jajek (na oliwie z oliwek), na jedną połowę skrojona brzoskwinka, a druga posmarowana łyżeczką dżemu domowego i posypana łyżeczką cukru pudru + kawa z mlekiem 2%
na obiad będzie lasagne :P
Blondyneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-02, 07:37   #2052
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Blondyneczka17 Pokaż wiadomość
śniadanko:
pyszny omlecik z 2 jajek (na oliwie z oliwek), na jedną połowę skrojona brzoskwinka, a druga posmarowana łyżeczką dżemu domowego i posypana łyżeczką cukru pudru + kawa z mlekiem 2%
na obiad będzie lasagne :P
Bardzo ładne śniadanie
A II gdzie Blondyneczka zgubiła?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 07:43   #2053
Blondyneczka17
Raczkowanie
 
Avatar Blondyneczka17
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 158
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

może wezme ze sobą jakiś jogurcik czy coś, bo jadę z Tżtem na zakupy a w sumie nie chce podjadać z Mc-u :P
Blondyneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 07:45   #2054
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Blondyneczka17 Pokaż wiadomość
może wezme ze sobą jakiś jogurcik czy coś, bo jadę z Tżtem na zakupy a w sumie nie chce podjadać z Mc-u :P
I bardzo dobrze, że nie chcesz Przygotuj sobie po prostu coś w domu
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 09:54   #2055
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Aajjii - Proszę,nie przechodź na żadną redukcję,komu jak komu,ale Tobie ona nie jest w ogóle potrzebna ...
Nie widziałam co prawda Twoich zdjęć,ale zaraz poszukam ...
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 10:06   #2056
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

na sniadanie kawalek ciasta z owocami :P
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 11:34   #2057
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

[/QUOTE]Anarchia - o 2.19 to porządni ludzie śpią [/QUOTE]
hah tez tak slyszalam ;p
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 12:47   #2058
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

A ja się już łamię . Celowo zjadłam dziś później śniadanie,aby ominąć drugie,co w efekcie dało mi jak na razie niewiele kalorii w ciągu dnia,mimo że już zjadłam obiad ...
Ehh .
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 12:55   #2059
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
A ja się już łamię . Celowo zjadłam dziś później śniadanie,aby ominąć drugie,co w efekcie dało mi jak na razie niewiele kalorii w ciągu dnia,mimo że już zjadłam obiad ...
Ehh .
Agness, o co chodzi?
Nie zachowujesz się jak osoba na U, ani trochę. Po co te wszystkie zabiegi? Po co liczysz kalorie?
A skoro na razie wyszło mało kcal, to zjedz coś pysznego i dużego na P i K, albo 2xP + K.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-02, 12:58   #2060
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
A ja się już łamię . Celowo zjadłam dziś później śniadanie,aby ominąć drugie,co w efekcie dało mi jak na razie niewiele kalorii w ciągu dnia,mimo że już zjadłam obiad ...
Ehh .
...

Heh, Agness... I Ty piszesz dziewczynom że powinny jeśc więcej, że jedzą za mało, że niektóre nie powinny się odchudzać...
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:00   #2061
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
...

Heh, Agness... I Ty piszesz dziewczynom że powinny jeśc więcej, że jedzą za mało, że niektóre nie powinny się odchudzać...
Ironia losu, nie?
Szewc w podartych butach chodzi...?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:03   #2062
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Ironia losu, nie?
Szewc w podartych butach chodzi...?
Martwi mnie, że tego typu myśli (o odchudzaniu, zmniejszaniu kaloryczności) dopadają coraz częściej dziewczyny, które były podporą dla wszystkich innych, szczególnie w tym wątku, wykazywały się zawsze umiarem, zdrowym rozsądkiem, etc.

A teraz... Agness robi cięcie kalorii, Aajjii ma myśli o odchudzaniu, znalazłoby się jeszcze kilka podobnych przypadków. Dziewczyny, co się dzieje ?
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:04   #2063
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Agness, o co chodzi?
Nie zachowujesz się jak osoba na U, ani trochę. Po co te wszystkie zabiegi? Po co liczysz kalorie?
A skoro na razie wyszło mało kcal, to zjedz coś pysznego i dużego na P i K, albo 2xP + K.
Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
...

Heh, Agness... I Ty piszesz dziewczynom że powinny jeśc więcej, że jedzą za mało, że niektóre nie powinny się odchudzać...
Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Ironia losu, nie?
Szewc w podartych butach chodzi...?
Ale ja nie robię tego celowo,tego liczenia itp. ... To już mi weszło w nawyk ...
Jeśli chodzi o te rady dla innych,to one nie mają nic przecież wspólnego ze mną prawda? ...

Ather - No właśnie ... Nie wiem co się dzieje ...
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:09   #2064
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Ale ja nie robię tego celowo,tego liczenia itp. ... To już mi weszło w nawyk ...
Jeśli chodzi o te rady dla innych,to one nie mają nic przecież wspólnego ze mną prawda? ...
Właśnie, że mają. Agness, nie może być tak, że teorię masz w jednym palcu, a praktyka leży i kwiczy.
Ja już dawno niepokoiłam się, że coś u Ciebie nie tak z jedzeniem, tyle masz oporów, Agness, nie możesz być niewolnicą zdrowego jedzenia. To Ty rządzisz nim, a nie ono Tobą. Aha, i na Twoim miejscu wogóle nie myślałabym o R. To jeszcze więcej ograniczeń, jeszcze mniej kalorii... Może Ci zaszkodzić. Daj sobie luz, podejdź z dystansem, to tylko żarcie, Ty jesteś śliczna i zgrabna - wszystkie tak myślimy, a Twój TŻ na pewno w szczególności.

__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:10   #2065
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o te rady dla innych,to one nie mają nic przecież wspólnego ze mną prawda? ...
Podam Ci prosty przykład.
Jest agent który mówi o szkodliwości palenia, o przykrych konsekwencjach, etc. Odciąga Cię od tego, a ... sam pali Wnioski każdy może wyciągnąć z tego sam...
Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Ather - No właśnie ... Nie wiem co się dzieje ...
Mimo tego wszystkiego o czym pisałyśmy jakiś czas temu, nie poprawiło się ?
Agness... nie działaj w pojedynkę, bo to nie na tym polega
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:11   #2066
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

U
I-bułka wieloziarnista z pastellą Lisnera, jajko gotowane na twardo,twaróg chudy z rzodkiewką i szczypiorkiem,pół średniego pomidora,sztuka pieczywa Finn Crisp-380
II-zupka serowa;P2 sztuki Grissini (takie grube włoskie chrupiące paluszki ;P)250ml soku Tymbark Vega-200
150gramowy grapefruit-60
III(będzie)-pieczen schabowa,gotowana kapusta a'la bigos, 1pasztecik z grzybami-360
(wstalam dopiero o 11 dlatego tak niewiele)

i tu zaczynają się schody...wybieram się do klubu na koncert Comy(zamiast powtarzać do matury próbnej ) i cóż przez jakieś 3godziny o jedzeniu zapomnę...Wroce dopiero o 22 ,wtedy pewnie rybka grillowana.
Cholibka nie opuszczę nagle wyśmienitej miejscówki pod sceną i gdzieś w kącie zatłoczonego klubu nie zacznę wpychać kanapki/batonika musli Co najwyżej mały Redds

schism_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:15   #2067
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Właśnie, że mają. Agness, nie może być tak, że teorię masz w jednym palcu, a praktyka leży i kwiczy.
Ja już dawno niepokoiłam się, że coś u Ciebie nie tak z jedzeniem, tyle masz oporów, Agness, nie możesz być niewolnicą zdrowego jedzenia. To Ty rządzisz nim, a nie ono Tobą. Aha, i na Twoim miejscu wogóle nie myślałabym o R. To jeszcze więcej ograniczeń, jeszcze mniej kalorii... Może Ci zaszkodzić. Daj sobie luz, podejdź z dystansem, to tylko żarcie, Ty jesteś śliczna i zgrabna - wszystkie tak myślimy, a Twój TŻ na pewno w szczególności.

Najgorsza jest właśnie ta praktyka ...
Znając mnie pewnie dzisiaj nawet podwieczorku nie zjem,będę sobie w myślach tłumaczyła,że to z braku czasu ...
Co do mnie - właśnie ... myślicie ... żadna z Was nigdy nie widziała mnie na żywo ... i to jest najgorsze ... że ja już nie umiem na siebie patrzeć obiektywnie,a kiedyś potrafiłam ... bo najbardziej przerażają mnie niektóre wypowiedzi dziewczyn,chcą schudnąć do określonej wagi itp,ale czy wtedy będzie im lepiej? A jeśli się okaże,że z nową wagą i tak nie wyglądają tak jakby chciały? Wtedy odchudzają się znowu. Ja tak nigdy nie chciałam ... Ale jak czytam wypowiedzi w stylu : ważę 60kg przy wzroście 165cm i wyglądam jak słoń,to po prostu ... wtedy myślę,że ja powinnam ważyć z 45kg,mimo iż wiem,że nie waga jest najważniejsza ...

Ather - Niestety ...
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:22   #2068
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Najgorsza jest właśnie ta praktyka ...
Znając mnie pewnie dzisiaj nawet podwieczorku nie zjem,będę sobie w myślach tłumaczyła,że to z braku czasu ...
Co do mnie - właśnie ... myślicie ... żadna z Was nigdy nie widziała mnie na żywo ... i to jest najgorsze ... że ja już nie umiem na siebie patrzeć obiektywnie,a kiedyś potrafiłam ... bo najbardziej przerażają mnie niektóre wypowiedzi dziewczyn,chcą schudnąć do określonej wagi itp,ale czy wtedy będzie im lepiej? A jeśli się okaże,że z nową wagą i tak nie wyglądają tak jakby chciały? Wtedy odchudzają się znowu. Ja tak nigdy nie chciałam ... Ale jak czytam wypowiedzi w stylu : ważę 60kg przy wzroście 165cm i wyglądam jak słoń,to po prostu ... wtedy myślę,że ja powinnam ważyć z 45kg,mimo iż wiem,że nie waga jest najważniejsza ...
Ech, to jest właśnie ten destrukcyjny wpływ niektórych wypowiedzi w tym wątku i ogólnie na Dietetyce; pisałyśmy o tym tu nie tak dawno.

Słuchaj Agness, przecież jeśli ktoś ma tak drastycznie niską samoocenę, że uważa sie za słonia przy normalnej wadze, to my możemy tylko współczuć, ale to już jego problem. Takim podejściem nie można się sugerować.

Fakt, nikt tu nie widział Cię na żywo. Ba, ja nie wiem nawet ile ważysz i niepotrzebne mi to do szczęścia, bo wiem, że ważysz dobrze! Tak niedawno się odchudzałaś przecież, chyba nie było jojo...?

A jeśli nie zjesz podwieczorku Agness, to ile posiłków Ci wyjdzie, no? Trzy. Ty wiesz, jaki to błąd dietetyczny.
A ile kcal wyjdzie? 1000? 1100?

Agness, nie rób tak. Wiesz dobrze, że nie na tym to polega.

Cholera, jak ja Ci mogę jeszcze pomóc?!
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:25   #2069
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Ludzia - Nie no jojo nie było,nigdy bym sobie na nie nie pozwoliła ... Myślę nawet,że ważę jeszcze mniej niż po tej ostatniej redukcji ...
Ale ... tu chodzi o psychikę. I faktycznie o wpływ niektórych wypowiedzi na mnie.
Przemyślę to wszystko ... Wiem,że to może być denerwujące,ale ja w pewnych chwilach jestem naprawdę bezsilna ...
Dziękuję
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-02, 13:30   #2070
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Ludzia - Nie no jojo nie było,nigdy bym sobie na nie nie pozwoliła ... Myślę nawet,że ważę jeszcze mniej niż po tej ostatniej redukcji ...
Ale ... tu chodzi o psychikę. I faktycznie o wpływ niektórych wypowiedzi na mnie.
Przemyślę to wszystko ... Wiem,że to może być denerwujące,ale ja w pewnych chwilach jestem naprawdę bezsilna ...
Dziękuję
To nie jest denerwujące, bo wiemy, że to nie Twoja wina.
Na Twoim miejscu odpoczęłabym trochę od tego wątku... Faktycznie może źle na niektórych działać, wywoływać głupie myśli. Mnie to nie grozi, Ather również nie, Agatce, Mangolinie też nie sądzę . A Ty - nie zrozum mnie źle - chyba powinnaś zająć się najpierw sobą.
Będzie dobrze Aguś, musi być
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.