* Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-03, 12:19   #1981
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Śniezynka Daria ma 111cm wzrostu,nie duzo ale wedle swoich 5letnich kuzynow jest od nich wieksza pol glowyostatnio tak mi wyrosla,spodnie zwlaszcza sa przykrotkiestroj kupilam weronice rok temu i juz czwarta dziewczynka ma go ubranewarto kupic jak sie ma wiecej dziecia firanki i klamry kupilam na allegropodobaja mi sie te makaronyjuz dlugo sie na nie czailamteraz duzo ludzi rezygnuje z firan wogole na rzecz roznorakich rolet,mnie sie bardzo podobaja zaluzje drewnianechyba pozniej kupie takie do kuchni
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 13:23   #1982
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Ja dopiero wstalam chyba to nie grzech .

Sniezynka zachowanie twojej mamy pewnie jest typowe i kazda z nas albo wiekszosc tez by sie tak zachowywala, widac potrzebuje czasu zeby sie z tym pogodzic zrozumiec . Super jej propozycje dalas zeby z wami zamieszkala, ale pewnie ciezko jej sie zdecydowac chocby ze cale zycie ta mieszkala, ma swoje sprawy , dom, praca itd. Zastanawiam sie czy ja bym sie w takiej sytuacji przeprowadzila . Na komunie hmmm sama nie wiem , teraz ludzie takie prezenty trzaskaja ze glowa boli. Daj tyle ile mozesz , nie ma co szpanowc ponad stan. Jak rodzice sa okey i nie rozwala pieniedzy , tylko cos dziecku kupia to daj , a jak oni sobie manianke przywlaszcza to kup lancuszek i jakas typowo komunijna pamiatke i wsio . Duzo przytylam, - temat zakazany . Tak mysle ze waga bedzie jak z dzidkiem .

Monika ale masz babojage czaderska jak moj maly wroci to mu pokaze bo lubi babojagi hehe. Moj maly tez szmaty na 4-5 lat juz nosi . Do przedszkola chodzi i nie plaka jakos specjalnie, tylko jak byla babcia to mu pojechalo po bereciku, ale to chwilowka. Sniezynka dobrze ci radzi, no i trzeba czasu zeby mala sie zaklimatyzowala.

Kurka musze posprzatac i cos na obiad ugotowac mialy byc pierogi ale raczej juz sie nie wyrobie , a ja jeszcze w pizamie .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 08:49   #1983
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka szybko wstajesz !! Ale masz pelne prawo, jeszcze troche i skonczy Ci sie laba, wiec korzystaj poki mozesz.

Ale popisalam... mala wstala musze isc do niej. Potem sie odezwe
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 12:43   #1984
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Sniezynka licze na to ze maly bedzie spal po jedzeniu wiec nadrobie spanie z nim . Ile twoja mala jeszcze spi w dzien? ma jedna drzemke czy wiecej? Nie wyobrazam sobie ze mi dziecko nie spi w dzien, nie wyrobilabym , mam nadzieje ze sie nie dowiem ajk to jest. Pamietam ze Aluska Doridee szybko przestala spac w dzien. Padlabym . Sniezynka ty zamrazalas ser bialy do pierogow? mam dwie kostki ale z 2 niechce mi sie robic pierogow , tak troche chce zrobic zeby zjesc i miec spoko, no i zeby nie siedziec pol dnia .

a reszta co sie bimba?
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 13:40   #1985
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Dziękuję babeczki za życzenia.

Śnieżynka nie ma taryfy na komunie, jeden da 200zł i uzna, że to dużo, inny da tysiaka i nie będzie wiedział czy to za mało - daj tyle na ile Cię/Was stać. Jestem przeciwniczką kupowania dla dzieci na komunię komputerów, rowerów i innych tego typu. No i w ogóle list prezentowych z tej okazji.

Monika u nas też tak było z przedszkolem, pierwsze trzy dni Zosia chodziła zadowolona, a potem zostawiałam ją płaczącą i za każdym razem gdy ją odbierałam była zadowolona, że było fajnie i oczywiście codziennie tłumaczyliśmy i opowiadaliśmy, że w przedszkolu jest fajnie, mieliśmy książeczkę "Julka idzie do przedszkola". Po kilku dniach zawsze gdy ją zaprowadzałam, to mówiłam idź do okna mama Ci pomacha i ona też machała z płaczem, ale potem powoli przechodziło. Na jakiś miesiąc pomogły naklejki, za których uzbieranie dostała perfumy "Hannah Montana" W grudniu pierwszy raz usłyszałam, że za wcześnie przyszłam po nią i nie zdążyła się jeszcze pobawić pobawić. Teraz jest już ok.
Daria ma 111cm wzrostu?! Dużo. Zosia ma coś koło 105.
Też właśnie do naszego pokoju planuję te makarony do okien, ale dwa kolory nałożone jeden na drugi, biały z czekoladowym i jakoś upięte. U Zosi też mam makarony.

U nas dziś pięknie, słońce od rana świeci, cieplutko.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 15:28   #1986
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka moja Sarah spi roznie, jak ja klade spad o 19:00 to spi do rana ok. 9-10 czasami musze wstac do niej w nocy ( ostatnio czesciej, bo zeby wychodza ) w dzien tez roznie spi czasami 2 razy po 2h czasami raz 3,5 h... ostatnio to naprawde roznie bywa, przez te zeby...

Edytcia pochwal sie co dostalas na urodziny ???

Co robicie na Walentynki???
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 18:16   #1987
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Śnieżynka dostałam kwiaty i kolacje Do tego kilka win i czekoladki. Prędzej ja robię tż-towi prezenty niż on mnie. Po pierwsze nie ma kiedy, bo ciągle robi, po drugie to pracuje tuż przy domu i nie ma kiedy ściemnić, że był korek , a po trzecie to woli powiedzieć kup sobie jakieś buty czy co tam chcesz
Ważne, że pamięta.

Ale dziewczynki to am się udały z tym spaniem u nas jest tyle lepiej, że Zosia śpi już prawie ciągiem przez całą noc u siebie, tak do 5.30-6tej
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-04, 20:30   #1988
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Sniezynka a ile Sarenka ma juz zebuli? , a powiedz mi jak u was z jezykiem jak Oliwka nagina , po pl czy niemiecku ? ogolnie i jak do was? bo cos sie buntowala , taa? U nas ostatnio zorganizowali spotkanie z jakas specjalistka , ale nie poslzismy bo maly chory byl. Maja zorganizowac kolejne. Gadalam tak mniejwiecej z babka i pytala sie jak mowie do niego i tz w domu, takie duperele. Kazala mowic w ojczystych jezykach zeby maly kojarzyl ze mna polski a z tz-tem turecki , a w szkole angielski. Mowi ze miesza jeszcze , ale to normalne w jego wieku i z 3 jezykami w domu, wiec tym sie nie martwie. Nie wiem co robimy na walentynki , wiem co bym chciala , ale nie nada wiadomo czemu . Nie wiem co tz-towi kupic

Edycia mi tez rzadko tz kupuje cos od siebie, ostatnio to rok temu z tego co pamietam , na nasze wesele, a tak to mu mowie co chce , a ze zawsze cos chce wiec nie ma z tym klopotu hehe. gorzej jak ja jemu mam cos kupic , on nic niechce a jak chce to auto za 50 tys wiec podziekowal hehe. Teraz walentynki potem rocznica ,a potem urodziny to w jedynm zakichanym lutym , pochalstac sie mozna . Nie mam weny.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 21:41   #1989
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka pytalas jeszcze o ser- tak mroze. Mam wlasnie zamrozonych jakies 16 kostek i mam w planach robic pierogi tylko jeszcze nie wiem kiedy, bo je uwielbiam a jestem na diecie, wiec musza poczekac...
Ostatnio z TZetem robilismy krokiety- prawie 100 szt i bigos-12 kg. Robie zapasy na lato. Pierogow mrozic juz nie bede, bo jednak najlepsze sa swieze.

Sarah ma juz ok 10 zabkow. Masz juz imie dla dziecka ??

Edytcia mnie sie taki prezent podoba. Moj TZet tez sporadycznie mi cos kupuje. Zawsze mowi, ze sama mam wybrac...
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 21:53   #1990
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

ale mam wyczucie, wlasnie sie wykapalam i patrze moze ktos cos napisze, ale mysle pewnie juz kimaja

Sniezynka ja ***ie ale zaszalals , produkcja masowa hehe. Ja ostatnio tez robilam bigos ale z poltora kilo, nie mam takiej wielkiej zamrazalki , krokiety ostatnio na swieta robilam i za duze mi wyszly , takie klocki ze szok, za duza patelnie uzylam. Moj wlasnie smazyl nalesniki na krokiety . Mam jedna kostke to sobie zamroze , choc mam o tyle lajt bo co tydzien jeste w pl sklepie to tam moge na bierzaco ser kupowac. Ja dzis pierwszy raz robilam pierogi zrobilam i poszlam spac taka wypruta bylam , a farszu sie ojadlam ze szok, dodajesz do farszu papryke ostra? Dalej palisz szlugi ? czy cos robisz zeby rzucic? Imie wybrane ale drugiego jeszcze nie mam. CEMAL czyt dzemal , u nich C jak u nas dz , Poslkie zadne mi nie podchodzi Moj tz takie imiona mi wymysle ze mnie glowa juz od tego boli
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 13:58   #1991
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka ja nigdy farszu nie jem, zreszta nic nie probuje wszystko robie na oko, a TZet probuje. Do farszu daje: ziemniaki, ser bialy, cebula smazona z tluszczem, vegeta, pieprz nic wiecej.
Nalesniki zawsze robie na duzej patelni, ale nie wiem jaka u Ciebie jest duza, ze takie wielkie Ci wyszly...
Pytalas ostatnio jak mowi Olivia. Przewaznie po niemiecku. Nie ma tak, ze troche po niemiecku i jakis wyraz po polsku, jak mowi to tylko w jednym jezyku. Po urlopie w PL duzo mowila, po polsku, ale znowu sie przestawila i mowi po niemiecku.
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-05, 16:41   #1992
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Aj ale mialam dzis bole brzucha w nocy, z kilka razy sie budzilam zyc nie umierac , kozwa ale bedzie bolec laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Sniezynka ja dodalam wczoraj do farszu wlasnie ostra papryke tak z cwiartke malej lyzeczki, super wyszlo, farsz mial lekko ostry smak, ale nie draznil ,a i dodalam sol i pieprz,nastepnym razem sproboje z vegeta . To jak twoja mala do ciebie mowi? po polsku czy angielsku? ciekawe jak Sarenka bedzie nawijac? czy przestawi sie na niemiecki czy na pl. Bo wy z tz-tem mowicie do sibie po polsku wiec latwiej jest dla dziecka . U nas jest kogiel mogiel, moj tz nawet miesza i mowi w zdaniu slowka polskie angielski i tureckie , a ja polewam z tych miksow . Jemu tez jest ciezko mowic do malego po turecku za bardzo przesiakl angielskim, tak mi sie wydaje. Mowie mu to od malego urodzenia ale po 3 latach dalej nie moze sie dostosowac i faktem jest ze maly nagina najlepiej po polsku i angielsku a turecki slabo.

Amelka a jak u was? z jezykiem? Sara ile zna 2? 3? Kevin po jakiemu mowi? tez miksuje ? o malego nie pytam bo wiadomo .

Monika i jak tam ciotka jest? bo ci sie spaznila? zabezpieczacie sie?

Doridee i jak tam nos malej , dalej boli? wszystko okey?

A wlasnie Sniezynka jak mialas cesarke to kazali ci przec ? Magda? w czasie jak np wyciagaja dziecko? bo nie daje mi to spokoju, ogladalam w tv porod Kendry ( widzial ktos?) i tam taka dziwna sytuacja byla, miala niby rodzic normalnie, ale zabrali ja na stol i to tak wygladalo jakby miala cesarke ale w ktoryms momencie kazali je przec . Parla ale nie wygladalo to na parcie przy naturalnym porodzie, wiec .... ? ciekawa jestem jak to wyglada .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 21:59   #1993
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka Olivia mowi do nas przewaznie po niemiecku. My z TZetem coraz czesciej tez mowimy po niemiecku, bo ja chce lepiej mowic, a tylko w taki sposob sie naucze. Tak czy siak chce by obie dziewczynki znaly jezyk polski.
Mojego TZeta bratu urodzily sie blizniaki, jego zona jest rosjanka i tak: ona mowi do nich po rosyjsku, on po niemiecku a tescie ( bo z nimi mieszkaja) po polsku. Poki co sa male niecale 4 m-ce ale mowia, ze zawsze beda tak do nich mowic.

Przy porodzie Olivii nie mialam w ogole rozwarcia dlatego wzieli mnie na cesarke. Nie musialam w ogole przec, dali mi najpierw znieczulenie miejscowe, ale sie balam, bo latalam po calym stole i zaczelam sie drzec i uspali mnie calkowicie, obudzialam sie jak TZet juz mial mala na rekach...

Tak w ogole uwielbiam przypominac sobie swoje porody, dla mnie byly naprawde wyjatkowe... takich chwil sie w zyciu nie zapomina.

Kartal czai ze bedzie mial rodzenstwo ??? Cieszy sie ?? Mowi cos do Twojego brzuszka ????

Kiedy jedziesz do PL ???
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 19:11   #1994
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Sniezynka to w rodzinie tez macie kogiel mogiel z jezykami , zwlaszcza u brata tz-ta hehe. Moze dziadkowie przy okazji naucza sie rosyjskiego od dzieci . Mi sie wydaje ze krzywde dziecku sie robi jak sie nie uczy ojczystych jezyow, ja w tym widze same plusy , chocby na przyszlosc w CV fajnie to wyglada i latwiej znalezc prace . Jeszcze jak w szkole dojdzie jezyk czy dwa to juz wogole duza glowa . Masz mozliwosc zapisania sie na jakis kurs niemieckiego? Z opisu twojej cesarki napisze jedno - sikam hehe jak sobie to wyobrazam, juz widze te niemki hehe pomyslaly co za wariatka , wtedy ci do smiechu nie bylo hehe. Maly wie ze bedzie dzidzia , czasm sie interesuje czasem zlewa, dotyka brzuch i sprawdza czy pika , przy okazji zmaca kazdy cyc szukajac serca bo mam takie wielkie ze nie ma jak wyczuc hehe Dzis bylismy na zakupach to wybieral lyzeczki dla dzidziusia hehe. Super takie zakupy dla niemowlaczkow wszystko bym kupila , szmatki takie slodkie piekne hehe.
Aha do pl to nie wiem , odrazu ja wrocimy ze szpitala to robimy paszport i mysle ze po pologu mogla bym bujac. Jeszcze moja mama wpadnie i moze z nia wrocimy samolotem albo autem jak tz kupi . Szcerze to wolalabym autem bo nie wyobrazam sobie tej wyprawy w samolocie, wozek torby fotelik . O zgrozo .

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2010-02-06 o 19:13
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 08:31   #1995
djamelka
Rozeznanie
 
Avatar djamelka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 934
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka u nas z jezykami jest tak:Ja do Dzieci mowie tak i tak i po polsku i po francusku,pol na pol.Moj tz po francusku -bo trzeciego jezyka nikt nie zna tylko tesciowa ,ale z nia nie mamy kontaktu duzego.Ale moja mama,kuzynka ktora jest u mnie od wrzesnia non stop po polsku,wiec dlatego dzieci mowia dobrze po polsku.I wcale nie mieszaja ,kevin juz wie do kogo mowic po polsku a do kogo po fr.Sara jest zapisana w soboty do szkoly pl i na dzisiejszy dzien juz pieknie pisze i czytaA trzeci jezyk moj tz wogole prawienie znawiec dlatego nie uczy dzieci.
Aha te imie SMIESZNE to prawie jak moj tzDjamel czyli czytamy drzamel.

U nas na waletynki ,i urodziny bo moj tz i ja jestesmy z lutego kupilismy sobie wczoraj nowego laptopa.Tak sie dogadalismy ze nie *******ki tylko na 3 okazje jeden lepszy prezet

Sniezynka o widze ze twoja Sarunia spi dlugo.Moj David w dzien spi raz albo dwa jak raz to po godzinie a jak raz to kolo dwoch.I rano o 7h na nogach.

A bylam wczoraj na pogrzebie u znajomego 32lata zmarl na zawal ,spal i juz nie wstal-szok dla wszystkich.Caly tydzien chodze jakas przygnebiona przez to.

Edycia a wy narazie nie planujecie dzidzi?Jak tam nasza Zosienka?
djamelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 12:57   #1996
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

my jak przystalo na niedziele jeszcze w pizamie , jeszcze to potrwa z godzine zanim dupy ruszymy . Moj maly swiruje i wchodiz na parapet i skacze na wyrko i udaje ze lata

Amelka a od kiedy Sara smiga do pl szkoly? ja tez o tym mysle, ale u nas to chyba za wczesnie co? sama nie wiem. Pozatym niechce mu za duzo dac do nauki tym bardziej ze od stycznia buja juz do szkoly i chyba bedzie lepiej jak sie tam zaklimatyzuje najpierw, zeby mi wlasnie nie mieszal na lekcjach jezykow, zaskoczy anfabet angielski , pisownie. Jak bedzie mial 5 -6 lat bylo by chyba okey, a ty Kevina tez wyslesz do pl szkoly? Podobne imie, wlasnie wyczailam ze jest tez imie JEMAL to by mi pasowalo jeszcze bardziej niz CEMAl , bo trudne do skumania bedzie. Wiec bedzie na dzien dzisiejszy JEMAL JELAL ( albo na odwrot) mam nadzieje ze mnie nie ubije za te rymowe imiona . Faoooowy prezent , my na walentynki smigamy do kina , a moj brat zostaje z malym , mam nadzieje ze sie nie pozabijaja . Moje kondolencje , szkoda chlopaka .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 14:24   #1997
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Mam klopoty z kompem...

A tutaj cisza jak makiem zasial.

Doridee Alicja dzisiaj ma bal przebierancow, prawda ?? Pokaz jakies nowe fotki Twojego kotka.

Moja Olivia przeziebiona i w domu jest od wczoraj, ale jutro juz idzie do przedszkola. Oszalec z nia mozna w domu.

Mi sie nic nie chce....

Monka jak Ty sie czujesz ???
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 08:05   #1998
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Djamelka wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Duzo zdrowia, szczescia, spelnienia wszystkich marzen oraz pociechy z dzieci i Meza
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 09:26   #1999
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Aniu najlepsze życzenia urodzinowe przesyłają Edyta i Grzesiek z Zosią



monka ten poród Kendry to może taki na potrzeby serialu

djamelka pewnie, że planujemy ale na razie to ja muszę pracę znaleźć.


My w piątek wieczorem byliśmy z Zosią na całodobowym u lekarza. Zosia kładąc się spać mówiła, że boli ją coś koło ucha, ale myślałam, że może się uderzyła czy coś. Po godzinie snu się obudziła z płaczem. No to do auta i fru do lekarza. Trafiliśmy na fajnego. Obadał ją i powiedział, że to zapalenie ucha i jeszcze jakieś naloty na oskrzelach. Przepisał Klacid. W domu podać próbuję ten Klacid, trzy razy, za czwartym przełknęła. Podałam resztę lekarstw. Przebieramy się w piżamę, a Zosia Wysłałam tż-ta z powrotem do lekarza, żeby dał coś innego i dał Bactrim, na to Zosia nie jest uczulona.
Podałam ten Bactrim, kolejny raz nurofen na gorączkę. Poszła spać. O 2giej w nocy się budzi i mówi, że jej niedobrze i tyle co zdążyłam ją z łóżka ściągnąć i znów
Wczoraj byliśmy u tego samego lekarza na kontroli prywatnie, bo Zosia tyle przeszło, że ucho nie bolało, a doszedł kaszel i katar. Sumamed, kazał podawać i modlić się, żeby Zosia go przyjęła bez kłopotów, bo to z grupy uczuleniowej Zosi. Na szczęście nie zwróciła.
Do końca tygodnia w domu. Ale przynajmniej mamy pozwolenie na pójście na bal przebierańców do przedszkola na godzinkę.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 09:39   #2000
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Amelka sto lat , duzo zdrowka. wiecej dzieci?????????? hehe spelnienia marzen .

Sniezynka ty moj komp tez cos daje mi popalic, nawet roku nie ma , cos mi zamula go niezle, co chwile mi sie strony wylanczaja. Bede musiala dac do serwisu zeby mi go zrobili bo mnie to wkurza.Nie obraz sie , ale dobrze slyszec ze nic ci sie niechce, bo juz myslalam ze cos z toba nie tak ze na pelnych obrotach i checiach jestes hehe. Pogoda pewnie daje popalic , siedzenie w domu i tak czlowiek sie zamula. Moj w rpzedszkolu cale szczescie bo bym ocipiala z nim w domu . Ja okey , choc juz bym mogla rodzic tesknie za byciem normalnym czlowiekiem, juz nie pamietam jak to jest byc normalnym, czuc sie normalnie.

Moj maly rastamanek dzis sie zsiural , sprawdzilam go , patrze mokry. Rozebralam go, pisior mu stoji i mowie do niego patrz jak ci antena stoji a on mi mowi NOOOOO DUZIA ANTENA , normalnie czub hehe, ale jak widac nie wazne w jakim wieku facet jest, szajbe na punkcie swojego przyjaciela od malego hehe

Edycia o kuzwa to mieliscie przeboje, mala swoje tez przeszla . Dobrze ze jej przechodzi . zycz jej super zabawy na balu, za kogo bedzie przebrana? Nie no mysle ze z tym porodem to nie przekret hehe sama nie wiem, ale nie wiem, no nie pomyslalam o tym .

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2010-02-10 o 09:46
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 09:49   #2001
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

monka ja nie oglądam tego już tylko od przypadku i tak mi przyszło na myśl jak przeczytałam, to co napisałaś.
Mam dla niej niby wróżkę ze skrzydełkami
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 10:45   #2002
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edytcia to Ci Zoska strachu napedzila. Cale szczescie nic powazniejszego sie nie stalo... Ja nigdy nie mialam bolu ucha, ale podobno to straszny bol !

Monka ta pogoda na mnie tak dziala... Nic sie nie chce, ale juz wszystko na dzis porobilam. Jutro musze zaprowadzic Olivie na bal przebierancow, polece szybko jak Sarah bedzie jeszcze spala. Wczesnie rano musimy wstac, bo chce jej wlosy nakrecic, albo zrobie jej dzisiaj papiloty.

Ktos pytal czy dalej pale- tak pale... Jutro jade do chirurga wyciagnac korzen z zeba i nie mozna kilka dni palic, wiec kto wie, moze znowu rzuce.
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 11:39   #2003
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia tego juz w tv dawno nie ma bo ona zaciazyla, kiedys byl odcinek o tym porodzie , godzine trwal i wsio . Ja ja lubie , wiec czasem sie przy niej odmuzdzalam i innych programach na E. Wlasnie od niedzieli mam zablokowany ten program i zla jestem bo nie mam jak sie odstresowac i nie wiem czemu go zablokowali , a jak twoja tv sie sprawdza, n- ka? Skad wiedzialas ze mala uczulona jest na te leki. Kiedys czytalam o jakims maluszku, ktore zmarlo w szpitalu bo byl uczulony a nie zrobili mu proby .

Sniezynka co za korzen wyrywasz, ty a mi od 2 dni 8 rosnie czuje taki dziwny lekki bol , po porodzie w pl bede musiala chyba go wyrwac, ciekawe czy to sie rpzebije czy pod dziaslem bedzie . Palic niby nie wolno , ale jak 1 czy 2 zapalisz to nic sie nie stanie Ja przy implancie nie jaralam bo tez nie wolno , ale raz dwa zapalilam . Ciekawe czy ja wroce po porodzie, zdarzylo mi sie kila razy podpalic teraz. Raz mi tz lecial po szluge do kogos bo mialam takie zatwardzenie a po fajce pooooszlo hehehe. Najgorsze jest to ze mnie ciagnie do fajek . bardziej niz jak je rzucalam A o red bullu to nie powiem , juz sie doczekac nie moge az sie go napije hehe brakuje mi strasznie . Ja pytalam czy palisz hehe bo mi te faje w glowie siedza.

U nie tez porobione , tz gore ja dol , poodkurzal i wsio, jeszcze prasowanie i obiad rastamanowi musze zrobic i ide spac


Ma ktos moze elektroniczna wersje Jezyka niemowlaka???? musze sobie co nieco przypomniec, Doridee ty chyba mialas , ale czy masz jeszcze????????? Jak cos to dajta znac i podam emaila a jak nie to zakupie w merlinie

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2010-02-10 o 12:00
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 11:55   #2004
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

monka z n-ki jestem zadowolona. Dużo bajek kanałów muzycznych, tvn style discovery travel&living (coś jak bbc lifestyle) - a brakuje mi właśnie E! (własnie też się przy tym odmóżdżałam) i tej serii polsatowskich bbc.
Dla mnie i tak najważniejsze jest, że możemy nagrywać programy no i że jest hd, bo różnicę w obrazie widać.

Zosia jak miała 8miesięcy to trafiłyśmy do szpitala (w Wielkanoc) właśnie dzięki antybiotykowi, bo wyszła jej wtedy pokrzywka polekowa, a wyglądało to okropnie - na klatce piersiowej takie wypukłe trzy wielkie plamy, jakby oparzone, no i buzi, uda i plecy całe w wysypce. Testów jej nie robili, ale jak stwierdzili, jest to uczulenie na wszelkie lekarstwa pochodzące od penicyliny, czyli większość.

Zaczniesz rodzić to sobie strzelisz red bulla i szybko pójdzie

Śnieżynka to za palenie.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 12:11   #2005
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia nie nudzi sie sie w domu , zwlaszcza teraz jak mala buja do przedszkola . Zajoba mozna dostac czasem , niekiedy nie ma co robic, chodzi mi o np o jakims wieksze sprzatanie czy gotowanie bo to chwila moment czasem i wszystko porobione. Nie mowie o tych ktore sobie dzieci narobily i nancza niemowlaczki bo tam to jest co robic , zawsze cos i czas jakos leci . Spisz do poludnia? na plotki gdzies bujasz? ja jakbym byla w pl to bym byla happy z takiego obrotu sprawy, nie ubolewala bym nad braiem pracy, ale pewnie tez bym cos szukala bo ilez mozna sie obijac i plotkowac, zakupy itd.

Sniezynka w czym trzymalas mala na dole jak np nie spala, w bujaczku? czy jakies 2-gie lozeczko mialas? ja mysle o bujaczku, hustawka odpada bo niechce, a na 2-gie lozeczko nie mam miejsca . Wiesz chodzi mi o to jak np bede cos gotowac a maly nie bedzie spal czy cos , zeby nie lezal sam na gorze .

Ciekawe jak tam Gosia , ma ktos jakies wiesci? dalej ma ta depreche? mojej kuzynki maz podobno lepiej, leki zaczynaja dzialac. Ta to ma ciezko ledwo co sie hajtneli, dwujeczka malych dzieci a z nim tak pojechalo, niby zdrowy a jednak nie i pod gorke .

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2010-02-10 o 12:12
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 12:19   #2006
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

monka drażliwy temat udeżyłaś, bo ostatnio mam już shize, że pracy normalnej nie znajdę. I nie mówię tu o pracy za jakąś większa kasę, ale o jakimś zwykłym szarym miejsu pracy
Dobrze, że jest net. Często wożę moją babcię na zakupy, mieszka obok, a nie ma z kim jechać, no chyba, że busem, ale bez przesady - już ją widzę z trzema siatami wypchanymi jak wraca tym busem zmordowana.
Teraz jest spoko, bo o 11.30 tż przychodzi na kanapki, na pół godziny, a wraca z pracy o 16tej, więc szybko. W między czasie nie robię zbyt wiele, bo nawet sprzątać nie mam co Idę do znajomej, na necie pracy szukam, potem po Zosię i tyle.

Właśnie mi się przypomniało, monka Śnieżynka Wy robicie ruskie pierogi, dajcie swój przepis na ciasto pierogowe, ostatnio coś pisałyście i pomyślałam, że może też zrobię pierogów i zamrożę.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 12:30   #2007
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia a co z jakimis szkoleniami? jak ci kiedys pisalam, bedziesz szukac? moze jakies studium , proboj proboj, dzialaj . Moje postanowienie noworoczne o pracy znowu sie przeciagnie, takze u mnie temat pracy tez jest drazliwy. Proboje z innej manki , ale niechce zapeszac i jak sie uda to napisze. Choc to moze potrwac rok . No nic zobaczymy. Czekam na odpowiedz narazie. No mnie trzesie jak moja babcia buja do miasta na zakupy, jak w pl bylam to ja zawsze meczylam ze odwioze przywioze, a ta swoje i niechciala, a schorowana juz jest i ciezko jej . Co do ciasta pierogowego to ja zamilkne haha to byl moj drugi raz jak je robilam. Pierwszy raz robilam na swieta uszka i poszly mi 3 kg maki (jakos ) , tym razem za pierwszym sie udalo. Ja z neta przepis bralam, od kolezanki z gg bo mamy sie pytala i jakosposzlo. Lepiej nich Sniezynka ci da bo ja ejszcze swojego dopracowanego nie mam o. Za to do farszu polecam przyprawy- sol pieprz i papryke ostra wymiata ( tylko cwiartka malej lyzeczki, zeby bylo lekko ostrawo taki smak z charakterkiem )

Kozwa mojego tz-ta pogielo, pojechal do tesco po chleb i piedoly mial wrocic i sniadanie mi zrobic , a go do jasnej nierozepchanej, jeszcze nie ma
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 12:52   #2008
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

monka skończyłam prasowanie. Na razie nie szukałam.

Jedziemy dziś do ikei, po parę rzeczy do Zosi - jakichś pudełek, krzesło obrotowe, lampkę do biurka i coś może jeszcze.
Tż wreszcie dorobi jej komodę i biurko i już nic więcej się w pokoju nie zmieści
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 13:11   #2009
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia ale ci dobrze . Ja dopiero zanioslam do pokoju co mam prasowac , zdycham i czekam az tz zrobi sniadanie , juz pichci. Pokaz pokoj malej Moj ma w pokoju lozko i same zabawki w podelkach . Biurko mu kupie pod koniec grudnia przed szkola.

Nie mam suchej bulki do mielonych, jak dam swieza to cos sie stanie , nie wyjda czy co?
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 13:16   #2010
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Chwilke mnie nie bylo a Wy naskrobalyscie ostro.

Monka ostatni zab bolal mnie, jak gryzlam cos, ale przeszlo. Bylam na kosultacji u mojego dentysty i dal mi skierowanie do chirurga. Ta powiedziala, ze zrobila mi sie cysta i trzeba usunac korzen, tylko korzen, bo zab jest w porzadku. Bede uspana calkowicie, wiec pewnie czuc nic nie bede, po zalozy mi szyne na kilka dni, zeby szybciej sie zagoilo.

Ja mialam na dole hustawke i tam lezala Sarah. Albo sie hustala albo bawila. Jestem szalenie wdzieczna temu kto wymyslil takie hustawki dla dzieci. A Ty dlaczego nie chcesz hustawki ??????

Edytcia ja robie ciasto na pierogi tak:
maka tortowa- 1kg
woda ciepla i zimna po 1 szklance ( na praktykach jedna kucharka kazala dodawac zimna wode a druga ciepla, wiec podzielilam na pol )
olej- niecale pol szklanki
sol- odrobina
ugniesc dobrze i voila.

Olivia dzisiaj dostala zaproszenie do kolezanki na urodziny. Tylko co kupic na prezent ??? Impreza jest w poniedzialek.

Sarenka wreszcie zaczyna chodzic. Po dywanie nie ma w ogole problemow tylko jak ma po kafelkach chodzic to sie boi, bo slisko, ale tak to juz ladnie smiga...
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-18 23:00:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.