Mamusie lutowe 2016 :) - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-28, 06:13   #1891
mamusiaczek
Rozeznanie
 
Avatar mamusiaczek
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 619
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez InnaUk Pokaż wiadomość
Hihihi jak to brzmi...przeraża się dziewczyny jak zobaczą ta nasza radość ze dzieciaczki spia do 6-7 hehe...nie martwcie się,znam też takie które spia do 9
Moi dopiero ostatnio sypiają do 8-9, ale za to chodzą spać ok 22-ej.
Cytat:
Napisane przez esor Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy....!!!

...
Niestety w pt obudziłam sie także z bólem głowy. ...
Zmierz ciśnienie i zmykaj do lekarza, bo nie ma żartów!

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
23 to jest luksus. Normalnie to tak 23:15-23:30 i pobudka o 7. Ale ten typ od zawsze późno chodzi i mało śpi.
Mnie takie późne chodzenie spać doprowadza do szału! Nic z tych wieczorów nie mam :/ Czekam aż wcześniej się będzie robiło ciemno, to znowu wcześniej będą spali.
Cytat:
Napisane przez agaczilla21 Pokaż wiadomość
Bolalo jak jasny pierun....chyba gorzej niż poprzednio....


Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
I jeszcze pytanie do Mam, które już miały poród... czy długo Wasze narządy kobiece dochodziły do siebie ok 6 tyg połogu, ale czy długo krwawiłyście po porodzie, bolało i jak z pielęgnacją w tym czasie ?
Po 1-szym lekkie pęknięcie - od razu umiałam siedzieć i nie czułam, że urodziłam. Po 2-gim, niestety cc - masakra. Dosyć długo ciężko mi było się odwrócić na drugi bok. Co do krwawienie w obu przypadkach ok 2 tyg.
Cytat:
Napisane przez agaczilla21 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie najlepsze ciążowe leginsy byly firmy esmara z lidla.
Też mam i wyjęłam Ale górę wywijam bo taaaaaaka naciągnięta hehehe
U mnie już widać o każdej porze dnia, nie tylko wieczorem. Taka budowa
Cytat:
Napisane przez Karinek1973 Pokaż wiadomość

A właśnie jeszcze co do nacinania krocza Możecie zapisać w planie porodu, że nie wyrażacie zgody na nacięcie
U mnie też takie ceny Plan porodu wypisywałam za każdym razem. Lekarz mi wręczał pod koniec ciąży i kazał przynieść do szpitala. Nawet przy cc, podobno takie są procedury
Cytat:
Napisane przez agaczilla21 Pokaż wiadomość
Agu ja jestem w 3 ciąży. Mikolaj w grudniu kończy 3 latka, Lilka 2...moj maz pracuje w systemie 3 tyg praca w NL a 3 ma wolne i jest w domu. Trochę się boję jak ten zlobek ogarnę. Mieszkamy sami....
Niezłe wyzwanie, ale na pewno sobie poradzisz!! A planujesz jakiś żłobek, klub malucha czy nianie?

Ja zaczynam dzisiaj 14 tydzień
__________________
Tomuś
mamusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 07:02   #1892
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Karinek1973 Pokaż wiadomość
No i nikt Ciebie nie zapyta o ten dokument. Przygotowujesz go sama (lub z położną) w domu i wręczasz na dzień dobry w ip. Oni dołączają to do Twojej dokumentacji. Więcej info znajdziesz na stronie fundacji rodzić po ludzku

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------



Piękne imiona wymyśliliście U mnie jeszcze nie wiadomo Też czekam do czwartku do badań prenatalnych Może wtedy coś ustalimy

dziekuje

mi sie strasznie podobaja szczegolnie dla chlopca, i tak podswiadomie wiem ze to bedzie chlopiec

Dobre dnia dziewczynki !
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 07:30   #1893
agaczilla21
Zakorzenienie
 
Avatar agaczilla21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-ce ;)
Wiadomości: 4 041
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Ja nie pracuje. Do końca stycznia 2017 mam świadczenie pielęgnacyjne na synka. Tak ze wtedy będę szukała pracy. Mikolaj od wrzesnia 2017 do zerówki, Lilka tez może isc z nim. A z najmłodszym nie wiem co zrobię 😉
agaczilla21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 08:57   #1894
DagaOlsztyn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 64
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Hej Dziewczynki
Wpadłam tylko na chwilkę, a tu tyle czytania, że nie wiem kiedy to nadrobię...

Ja mam za godzinę wizytę. Jak zwykle stres jak cholera, chociaz staram się o tym ne myśleć. Nigdy bym nie myślała, że w trzeciej ciąży będę miała jakikolwiek stres, bo przecież doświadczona matka jestem i w ogóle dwie poprzednie ciąże były cudowne i bez komplikacji. No i chyba własnie dlatego mam głupie myśli, że skoro te dwie poprzednie były super i mam zdrowe dzieci, to teraz aż nie możliwe żeby wszystko było ok ... za dużo naczytałam się o poronieniach i o tym że ciąże obumierają dość często...

Powinnam wyłączyć internet

Na razie uciekam i jak wrócę to dam znać co i jak. Muszę też nadrobić czytanie, mam nadzieję że nie będę się żegnać przy następnym wpisie

Sorki za zasmucanie poranka, ale nic na to nie poradzę, muszę to z siebie wywalić.
Trzymajcie kciuki!
DagaOlsztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 09:48   #1895
kaaasi
Zakorzenienie
 
Avatar kaaasi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 052
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Basieku1 Masz rację...my zrobiliśmy ten błąd informując obie mamy, już tego pożałowałam wczoraj....dzwoni moja wypytuje co jadłam, że powinnam jeść to i tamto...za 30 minut dzwoni teściowa i to samo plus pytanie czy biorę kwas foliowy, na co jej odpowiedziałam, że tak od początku roku Trzymajcie jak najdłużej w niewiedzy tak jest najlepiej
Kania21 ciekawa jestem wybory Twojego imienia, ale wiadomo poczekamy, aż nam zdradzisz Z gotowaniem sama się przekonasz nie będzie tak źle. Ja na początku mieszkałam z koleżanką na studiach, później jak się wyprowadziła Tż się wprowadził i tak zostało. My uwielbiamy makarony pod każdą postacią i takie były nasze początkowe dania, przeróżne zapiekanki z makaronem, zupy, powoli nauczyłam się, a też w domu nigdy nic nie gotowałam zawsze mama
ja Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. To myślę, że i u mnie nie będzie tak źle Masz racje wszystko zależy od budowy ciała u mnie plus 2 kg dziś się ważyłam, myślałam, że więcej bo już mi nie wystają kości biodrowe jak do tej pory
Karinek197
daj znać jak po badaniu

aguu00 4 latka to już synek spory może poczuje syndrom starszego brata i będzie się nim opiekował ogarniesz zobaczysz grunt to dobra organizacja ja tak sobie powtarzam no muszę się jakoś pocieszyć
Wiesz co mnie brzuch pobolewał na początku ciąży, teraz w zasadzie nie nie czuje nic, ale ja pierwszy raz jestem to sama nie wiem jak powinno być. Moja gin mi mówiła, że jak delikatnie boli to nie ma co się przejmować, bąbelek rośnie robi sobie miejsce i dlatego

Czarnooka_Paula
ale ładne imiona

figa84
pocieszyłaś mnie, bo ja chyba obawiam się tego płaczu najbardziej
mamusiaczek
14 tydzień ale ten czas leci u mnie połowa 10
agaczilla21
to będzie wyzwanie dla Ciebie, ale zorganizujesz się może odczekasz do czasu jak maleństwo będzie można do żłobka oddać?
DagaOlsztyn
nie stresuj się będzie dobrze dwie ciąże przeszłaś dobrze tak będzie i z tą
__________________

kaaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 10:07   #1896
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez DagaOlsztyn Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki
Wpadłam tylko na chwilkę, a tu tyle czytania, że nie wiem kiedy to nadrobię...

Ja mam za godzinę wizytę. Jak zwykle stres jak cholera, chociaz staram się o tym ne myśleć. Nigdy bym nie myślała, że w trzeciej ciąży będę miała jakikolwiek stres, bo przecież doświadczona matka jestem i w ogóle dwie poprzednie ciąże były cudowne i bez komplikacji. No i chyba własnie dlatego mam głupie myśli, że skoro te dwie poprzednie były super i mam zdrowe dzieci, to teraz aż nie możliwe żeby wszystko było ok ... za dużo naczytałam się o poronieniach i o tym że ciąże obumierają dość często...

Powinnam wyłączyć internet

Na razie uciekam i jak wrócę to dam znać co i jak. Muszę też nadrobić czytanie, mam nadzieję że nie będę się żegnać przy następnym wpisie

Sorki za zasmucanie poranka, ale nic na to nie poradzę, muszę to z siebie wywalić.
Trzymajcie kciuki!
Oj za takie teksty należy się kochana będzie dobrze! Trzymamy kciuki Skoro urodziłaś zdrową dwójkę to znaczy że jest ok, i trzeci dzidziuś też będzie zdrowiutki Czekamy na wieści
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 10:07   #1897
cuuukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar cuuukiereczek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 92
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Kochane, nie nadążam czytać, tyle tego jest.
esor, ja również nieraz miewam takie bóle głowy, że nie potrafię normalnie funkcjonować. Wczoraj znowu miałam bóle, więc zrobiłam sobie kawę z cytryną. Pomogło trochę, ale cóż nagle zrobiło mi się czarno przed oczami i bełt na podłogę w kuchni. :P TŻ taki kochany, że wszystko posprzątał.

Tak czytam i czytam kochane o tych waszych usg. I wstyd się przyznać, ale nie wiem czy przypadkiem nie umówiłam się na złe badanie. :P A tyle go wyczekiwałam... Mianowicie, umówiłam się u siebie w przychodni na badanie - usg brzucha. Czy to jest to samo? :P Wybaczcie, ale nie mam doświadczenia w tych sprawach. Dodam, że jestem praktycznie w 12-13 tyg (niestety, lekarze nie potrafili mi do dzisiaj określić, który dokładnie to już tydzień ).
__________________
Mama - 23.01.2016
cuuukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 10:08   #1898
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez DagaOlsztyn Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki
Wpadłam tylko na chwilkę, a tu tyle czytania, że nie wiem kiedy to nadrobię...

Ja mam za godzinę wizytę. Jak zwykle stres jak cholera, chociaz staram się o tym ne myśleć. Nigdy bym nie myślała, że w trzeciej ciąży będę miała jakikolwiek stres, bo przecież doświadczona matka jestem i w ogóle dwie poprzednie ciąże były cudowne i bez komplikacji. No i chyba własnie dlatego mam głupie myśli, że skoro te dwie poprzednie były super i mam zdrowe dzieci, to teraz aż nie możliwe żeby wszystko było ok ... za dużo naczytałam się o poronieniach i o tym że ciąże obumierają dość często...

Powinnam wyłączyć internet

Na razie uciekam i jak wrócę to dam znać co i jak. Muszę też nadrobić czytanie, mam nadzieję że nie będę się żegnać przy następnym wpisie

Sorki za zasmucanie poranka, ale nic na to nie poradzę, muszę to z siebie wywalić.
Trzymajcie kciuki!
O to wlasnie chyba jestes na wizycie, kciuki zatem Daj znac. Bedzie dobrze, jestem pewna
A co do internetu to moj TZ powiedzial ze mi zalozy kontrole rodzicielska i zablokuje wszystkie strony w ktorych jest mowa o ciazy
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 10:09   #1899
siasia13
Rozeznanie
 
Avatar siasia13
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 751
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Daga - trzymamy kciuki!!! Wcale ciaze nie obumieraja czesto, tak sie tylko wydaje jak sie czyta internet. Bedzie dobrze, czekamy na wiesci.


Ja mam dzisiaj gorszy dzien Martwie sie nawet nie wiem czym. Tak poprostu.
siasia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 10:13   #1900
agaczilla21
Zakorzenienie
 
Avatar agaczilla21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-ce ;)
Wiadomości: 4 041
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Moje pierwsze dziecko urodziło sie z rozszczepem wargi i podniebienia i będąc w drugiej ciąży okropnie sie martwiłam czy będzie wszystko ok. Na szczęście bylo...w tej ciąży jestem spokojniejsza
agaczilla21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 10:14   #1901
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez cuuukiereczek Pokaż wiadomość
Kochane, nie nadążam czytać, tyle tego jest.
esor, ja również nieraz miewam takie bóle głowy, że nie potrafię normalnie funkcjonować. Wczoraj znowu miałam bóle, więc zrobiłam sobie kawę z cytryną. Pomogło trochę, ale cóż nagle zrobiło mi się czarno przed oczami i bełt na podłogę w kuchni. :P TŻ taki kochany, że wszystko posprzątał.

Tak czytam i czytam kochane o tych waszych usg. I wstyd się przyznać, ale nie wiem czy przypadkiem nie umówiłam się na złe badanie. :P A tyle go wyczekiwałam... Mianowicie, umówiłam się u siebie w przychodni na badanie - usg brzucha. Czy to jest to samo? :P Wybaczcie, ale nie mam doświadczenia w tych sprawach. Dodam, że jestem praktycznie w 12-13 tyg (niestety, lekarze nie potrafili mi do dzisiaj określić, który dokładnie to już tydzień ).
hmm nie chcę wprowadzać w błąd - możliwe że się mylę - ale wydaje mi się że usg brzucha to co innego chyba ogólnie wtedy lekarz bada brzuch, w sensie wnętrzności Ale jeśli wykonuje też ciążowe usg to chyba po prostu wtedy zrobi usg dzidziusia. Gorzej jak nie robi, jak wczoraj dzwoniłam to pani w rejestracji w jednym z gabinetów usg powiedziała że u nich żaden lekarz nie robi ciążowego prenatalnego usg jedynie co to mogą sprawdzić czy jest ciąża, ale takich dokładnych nie robili. Musiałam dzwonić do innych
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-07-28 o 10:16
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 10:15   #1902
agaczilla21
Zakorzenienie
 
Avatar agaczilla21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-ce ;)
Wiadomości: 4 041
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Ja miałam w pierwszej ciąży usg brzucha. I to właśnie chodzi o narządy typu nerki, watroba itd...
agaczilla21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 10:19   #1903
InnaUk
Raczkowanie
 
Avatar InnaUk
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 77
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez mamusiaczek Pokaż wiadomość
Moi dopiero ostatnio sypiają do 8-9, ale za to chodzą spać ok 22-ej.
Moja wczoraj poszła spac o 21 a dziś wstala o 5.30 :/
A ja wstałam o 4.45...masakra :/
InnaUk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 10:59   #1904
kaaasi
Zakorzenienie
 
Avatar kaaasi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 052
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez cuuukiereczek Pokaż wiadomość
Kochane, nie nadążam czytać, tyle tego jest.
esor, ja również nieraz miewam takie bóle głowy, że nie potrafię normalnie funkcjonować. Wczoraj znowu miałam bóle, więc zrobiłam sobie kawę z cytryną. Pomogło trochę, ale cóż nagle zrobiło mi się czarno przed oczami i bełt na podłogę w kuchni. :P TŻ taki kochany, że wszystko posprzątał.

Tak czytam i czytam kochane o tych waszych usg. I wstyd się przyznać, ale nie wiem czy przypadkiem nie umówiłam się na złe badanie. :P A tyle go wyczekiwałam... Mianowicie, umówiłam się u siebie w przychodni na badanie - usg brzucha. Czy to jest to samo? :P Wybaczcie, ale nie mam doświadczenia w tych sprawach. Dodam, że jestem praktycznie w 12-13 tyg (niestety, lekarze nie potrafili mi do dzisiaj określić, który dokładnie to już tydzień ).
myślę, że to zupełnie inne badanie nie przejmuj się ja również o wiele rzeczy tutaj pytam dziewczyny bo skąd mam wiedzieć a pytań nasuwa się cała masa, ale zawsze mi odpowiadają cierpliwie czytałam,że to badanie do 14 tyg się wykonuje więc zdążysz, ale mogę się mylić sama muszę mojej lekarki zapytać bo nie wiem czy ona takie robi, ale jak taki sprzęt ma to chyba to oczywiste
__________________

kaaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 11:08   #1905
Basieku1
Raczkowanie
 
Avatar Basieku1
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 192
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
Basieku1 Masz rację...my zrobiliśmy ten błąd informując obie mamy, już tego pożałowałam wczoraj....dzwoni moja wypytuje co jadłam, że powinnam jeść to i tamto...za 30 minut dzwoni teściowa i to samo plus pytanie czy biorę kwas foliowy, na co jej odpowiedziałam, że tak od początku roku Trzymajcie jak najdłużej w niewiedzy tak jest najlepiej
Właśnie dokładnie tego chcę jak najdłużej uniknąć takiej troski przez "kontrolę", a tym bardziej, że moja teściowa wierzy w jakieś zabobony i inne takie a tego bym chyba nerwowo nie wytrzymała, bo jakoś od początku ciąży wyjątkowo nerwowa jestem. Czy Wy dziewczyny też tak macie ?

Ale miałam w nocy dziwny sen ... dzisiaj zaczynam 12 tydzień i idę po południu na prenatalne czy genetyczne, i już od wczoraj chodzę podekscytowana na spotkanie z kropkiem i śniło mi się, że lekarz zaczął robić usg, pokazywał, że to rączki to nóżki itd. i oznajmił, że będzie syn i pokazał sisiaka Nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie na takie informacje, ale jakbym dzisiaj poznała płeć to bym się nie obraziła
Basieku1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 11:16   #1906
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
hmm nie chcę wprowadzać w błąd - możliwe że się mylę - ale wydaje mi się że usg brzucha to co innego chyba ogólnie wtedy lekarz bada brzuch, w sensie wnętrzności Ale jeśli wykonuje też ciążowe usg to chyba po prostu wtedy zrobi usg dzidziusia. Gorzej jak nie robi, jak wczoraj dzwoniłam to pani w rejestracji w jednym z gabinetów usg powiedziała że u nich żaden lekarz nie robi ciążowego prenatalnego usg jedynie co to mogą sprawdzić czy jest ciąża, ale takich dokładnych nie robili. Musiałam dzwonić do innych

Tak to prawda. Usg brzucha to zupełnie co innego - bada wątrobę moczowody nerki pęcherz śledzionę i ogólnie flaczki wiem bo miałam na po zatku roku.
Usg prenatalne noe wszyscy mogą robic - trzeba miec odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 11:16   #1907
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Basieku1 Pokaż wiadomość
Właśnie dokładnie tego chcę jak najdłużej uniknąć takiej troski przez "kontrolę", a tym bardziej, że moja teściowa wierzy w jakieś zabobony i inne takie a tego bym chyba nerwowo nie wytrzymała, bo jakoś od początku ciąży wyjątkowo nerwowa jestem. Czy Wy dziewczyny też tak macie ?

Ale miałam w nocy dziwny sen ... dzisiaj zaczynam 12 tydzień i idę po południu na prenatalne czy genetyczne, i już od wczoraj chodzę podekscytowana na spotkanie z kropkiem i śniło mi się, że lekarz zaczął robić usg, pokazywał, że to rączki to nóżki itd. i oznajmił, że będzie syn i pokazał sisiaka Nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie na takie informacje, ale jakbym dzisiaj poznała płeć to bym się nie obraziła
To trzymam kciuki żeby się maluch pokazał w całej okazałości Może lekarz coś wypatrzy Daj znać po wizycie

Mi też się śniło usg, ale że przegapiliśmy z TŻ godzinę i się spóźniliśmy, lekarz już poszedł do domu a my go goniliśmy po ulicy błagając żeby jeszcze nas przyjął


Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Tak to prawda. Usg brzucha to zupełnie co innego - bada wątrobę moczowody nerki pęcherz śledzionę i ogólnie flaczki wiem bo miałam na po zatku roku.
Usg prenatalne noe wszyscy mogą robic - trzeba miec odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty
Aaa, to widocznie tamci nie mieli odpowiednich kwalifikacji żeby robić prenatalne Już się nie mogę doczekać poniedziałku!
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2015-07-28 o 11:19
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 11:20   #1908
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
myślę, że to zupełnie inne badanie nie przejmuj się ja również o wiele rzeczy tutaj pytam dziewczyny bo skąd mam wiedzieć a pytań nasuwa się cała masa, ale zawsze mi odpowiadają cierpliwie czytałam,że to badanie do 14 tyg się wykonuje więc zdążysz, ale mogę się mylić sama muszę mojej lekarki zapytać bo nie wiem czy ona takie robi, ale jak taki sprzęt ma to chyba to oczywiste

Zapytaj koniecznie bo sprzęt do nie wszystko - musza byc kwalifikacje
A badanie robi sie najpóźniej do 13t6dni acz niektórzy mówią ze optymalnie jak jest 12 do 12t6dni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Basieku1 Pokaż wiadomość
Właśnie dokładnie tego chcę jak najdłużej uniknąć takiej troski przez "kontrolę", a tym bardziej, że moja teściowa wierzy w jakieś zabobony i inne takie a tego bym chyba nerwowo nie wytrzymała, bo jakoś od początku ciąży wyjątkowo nerwowa jestem. Czy Wy dziewczyny też tak macie ?



Ale miałam w nocy dziwny sen ... dzisiaj zaczynam 12 tydzień i idę po południu na prenatalne czy genetyczne, i już od wczoraj chodzę podekscytowana na spotkanie z kropkiem i śniło mi się, że lekarz zaczął robić usg, pokazywał, że to rączki to nóżki itd. i oznajmił, że będzie syn i pokazał sisiaka Nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie na takie informacje, ale jakbym dzisiaj poznała płeć to bym się nie obraziła

Tez jestem mega nerwowa. A sny to w ciąży normalką ja tez mam chore i to niemal co noc!
Co do płci to ja poznałam w równe 12tyg ale co z tego jak sie zupełnie nie sprawdziła ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 11:21   #1909
kaaasi
Zakorzenienie
 
Avatar kaaasi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 052
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Basieku1 Pokaż wiadomość
Właśnie dokładnie tego chcę jak najdłużej uniknąć takiej troski przez "kontrolę", a tym bardziej, że moja teściowa wierzy w jakieś zabobony i inne takie a tego bym chyba nerwowo nie wytrzymała, bo jakoś od początku ciąży wyjątkowo nerwowa jestem. Czy Wy dziewczyny też tak macie ?

Ale miałam w nocy dziwny sen ... dzisiaj zaczynam 12 tydzień i idę po południu na prenatalne czy genetyczne, i już od wczoraj chodzę podekscytowana na spotkanie z kropkiem i śniło mi się, że lekarz zaczął robić usg, pokazywał, że to rączki to nóżki itd. i oznajmił, że będzie syn i pokazał sisiaka Nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie na takie informacje, ale jakbym dzisiaj poznała płeć to bym się nie obraziła
Ja rozumiem troskę, ale przeginają obie Jeszcze dodała, żebym dzwoniła o każdej porze dnia i nocy jak coś...ok miłe, ale co ona mi może pomóc na tym etapie ? ciąża to nie choroba Tak nerwowa jestem i ja, może to przez te mamusie i nadgorliwość, ale szybko się irytuje. Wiesz hormony teraz buzują, więc dlatego czekam do końca 1 trymestru i wierzę, że będzie lepiej Tż powiedziałam wczoraj już więcej nikogo nie informujemy, a tym bardziej o tym co zamierzamy kupić i kiedy, żeby tej dyskusji nie było. Uważam, że po to jest te 9 miesięcy by się również przygotować pod każdą postacią, a w drugim trymestrze powoli można zacząć coś kupować zaczynając od drobiazgów bo teściowa w lutym na pewno z synem mi rzeczy dla dziecka wybierać nie będzie i wizyty powiedziałam raz na miesiąc nie dam sobie wejść na głowę. Ale przyznaje "zabiła" mnie tym kwasem foliowym no tak tego nie wiedziałabym przecież...
Daj znać jak badanie jestem strasznie go ciekawa i trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze

Dziewczyny macie racje muszę koniecznie zapytać czy ona robi, tylko teraz jest na urlopie a ja mam wizytę 10.09 to będzie 12 tydz już, a jak się okaże, że nie to mam inne miejsce tylko co zrobić teraz już się umówić czy poczekać ?
__________________


Edytowane przez kaaasi
Czas edycji: 2015-07-28 o 11:25
kaaasi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-28, 11:22   #1910
cuuukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar cuuukiereczek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 92
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Miałyście rację dziewczyny. To było złe badanie. :P Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Odmówiłam tamto badanie i jak najszybciej poszukałam jakie to badanie powinno być i umówiłam się na odpowiednie usg (usg ciąży (przez powłoki brzuszne )). Koszt: 80 zł, ponieważ idę prywatnie. A co najlepsze, udało umówić mi się bardzo szybko, bo już na jutro na 19.
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze z moją fasolką.
__________________
Mama - 23.01.2016
cuuukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 11:47   #1911
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Aaa, to widocznie tamci nie mieli odpowiednich kwalifikacji żeby robić prenatalne Już się nie mogę doczekać poniedziałku!
A ja piątku odliczam dni juz i mam nadzieje ze wszystko w porzadku

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kaaasi Pokaż wiadomość
Ja rozumiem troskę, ale przeginają obie Jeszcze dodała, żebym dzwoniła o każdej porze dnia i nocy jak coś...ok miłe, ale co ona mi może pomóc na tym etapie ? ciąża to nie choroba Tak nerwowa jestem i ja, może to przez te mamusie i nadgorliwość, ale szybko się irytuje. Wiesz hormony teraz buzują, więc dlatego czekam do końca 1 trymestru i wierzę, że będzie lepiej Tż powiedziałam wczoraj już więcej nikogo nie informujemy, a tym bardziej o tym co zamierzamy kupić i kiedy, żeby tej dyskusji nie było. Uważam, że po to jest te 9 miesięcy by się również przygotować pod każdą postacią, a w drugim trymestrze powoli można zacząć coś kupować zaczynając od drobiazgów bo teściowa w lutym na pewno z synem mi rzeczy dla dziecka wybierać nie będzie i wizyty powiedziałam raz na miesiąc nie dam sobie wejść na głowę. Ale przyznaje "zabiła" mnie tym kwasem foliowym no tak tego nie wiedziałabym przecież...
Daj znać jak badanie jestem strasznie go ciekawa i trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze

Dziewczyny macie racje muszę koniecznie zapytać czy ona robi, tylko teraz jest na urlopie a ja mam wizytę 10.09 to będzie 12 tydz już, a jak się okaże, że nie to mam inne miejsce tylko co zrobić teraz już się umówić czy poczekać ?
12 tydz tzn rowne 12 tygodni? a nie mozesz gdzies sprawdzic czy robi takie badanie? stronka www albo jakas recepcja zeby zadzwonic? albo pogooglaj po prostu nazwisko lekarza i usg genetyczne i moze cos sie dowiesz

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez cuuukiereczek Pokaż wiadomość
Miałyście rację dziewczyny. To było złe badanie. :P Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Odmówiłam tamto badanie i jak najszybciej poszukałam jakie to badanie powinno być i umówiłam się na odpowiednie usg (usg ciąży (przez powłoki brzuszne )). Koszt: 80 zł, ponieważ idę prywatnie. A co najlepsze, udało umówić mi się bardzo szybko, bo już na jutro na 19.
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze z moją fasolką.
Tylko upewnij sie ze to jest usg genetyczne
bo usg ciazy brzmi dosc ogolnie - moze byc usg ciazy na poczatku, usg genetyczne, usg połówkowe, etc. Tak na wszelki wypadek
Ja za moje usg place 250zł + 150zł za wizyte w tym samym czasie.. wiec w piatek 4 stoweczki nie moje..
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 11:56   #1912
Basieku1
Raczkowanie
 
Avatar Basieku1
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 192
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Tez jestem mega nerwowa. A sny to w ciąży normalką ja tez mam chore i to niemal co noc!
Co do płci to ja poznałam w równe 12tyg ale co z tego jak sie zupełnie nie sprawdziła ;D
Sent from my iPhone using Tapatalk
Czasem siedzę myślę o czymś i sama się na siebie denerwuję mój mąż mówi mi, że przesadzam i mam się uspokoić, ale niestety to nie takie proste.
Moja koleżanka chodziła do tego samego lekarza i powiedział jej dopiero gdy był pewien i to było koło 15 tygodnia więc nie liczę, że mi powie, ale mam nadzieję

kaaasi - ja na szczęście z dolegliwości ciążowych miałam tylko mdłości, wstręt do jedzenia, potworne zmęczenie i senność, i zawroty głowy :P U mnie wie tylko moja przyjaciółka jej mąż, bo to przyjaciel męża i moja szefowa na maluszkowe zakupy wyruszymy dopiero na przełomie listopada/ grudnia. Jeśli będzie dziewczynka to dużo ubranek itd dostanę od przyjaciółki, więc już taki koszt z głowy
Basieku1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 12:07   #1913
kaaasi
Zakorzenienie
 
Avatar kaaasi
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 052
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

ja
u siebie na stronie ma napisane usg ginekologiczne i położnicze wiec sama nie wiem jak to rozumieć za ogólnie jakoś będzie dokładnie 12 tydzień i 2 dni
__________________

kaaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 12:32   #1914
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

cześc kochane,czasem was podczytuje,i zaczynam pisać a tu bach nie ma internetu sama zastanawiam sie za co tesciowa placi 100 zl(telewizja int i tel)jak ten internet nie dzial wylancza sie i nie ma go przez min 2 dni potem jest przez 5 godzin potem zas niema go 2 dni masakra,juz tyle razy zglaszala ehh
ale nic kochane co u was jak sie czujecie??powiedzcie mi czy pobolewa was podbrzusze??ja myslalam ze takie pobolewania wystepuje tak do 9 tygodnia a ja teraz nadal czuje czasami a jestem miedzy 12/13 tydzien,sama niewiem czy sie martwic czy nie.jak jest u was??
a wlasnie kiedy zaczyna sie drugi trymestr??od ktorego tygodnia??
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 12:35   #1915
cuuukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar cuuukiereczek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 92
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

kingula111 od 14 tyg 😊
__________________
Mama - 23.01.2016
cuuukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 12:36   #1916
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez kingula111 Pokaż wiadomość
cześc kochane,czasem was podczytuje,i zaczynam pisać a tu bach nie ma internetu sama zastanawiam sie za co tesciowa placi 100 zl(telewizja int i tel)jak ten internet nie dzial wylancza sie i nie ma go przez min 2 dni potem jest przez 5 godzin potem zas niema go 2 dni masakra,juz tyle razy zglaszala ehh

ale nic kochane co u was jak sie czujecie??powiedzcie mi czy pobolewa was podbrzusze??ja myslalam ze takie pobolewania wystepuje tak do 9 tygodnia a ja teraz nadal czuje czasami a jestem miedzy 12/13 tydzien,sama niewiem czy sie martwic czy nie.jak jest u was??

a wlasnie kiedy zaczyna sie drugi trymestr??od ktorego tygodnia??

Ja mam lekkie pobolewanie. Ale wlasnie dziwne bo wcześniej nie miałam a teraz sie pojawiły.. W piątek gin to zobaczymy czy wszystko ok. A jestem 11 tyg z hakiem. Trymestr 2 chyba od skończonych 14 tygodni. Gdzieś była ta rozpiska - trzeba by wrzucić na pierwsza stronę


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 12:41   #1917
kingula111
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 809
GG do kingula111
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

no wlasnie wiecznie mam z tym problem niewiem od kiedy jest drugi trymestr myslamam ze od skonczonych 13 tygodni
a z tym pobolewaniem mialam ok 7 tyg przeszlo a teraz zas cos troszke czuje ehh martwi mnie to troszke boje sie zeby nic zlego sie nie dzialo eh
kingula111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 12:42   #1918
siasia13
Rozeznanie
 
Avatar siasia13
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 751
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Ja - jezu kolczasty 4 stowy!!!???? Drogo. Ja mam genetyczne w przyszly czwartek tutaj w UK za darmo Ale jak polece do PL to znowu mam miec prywatnie I mam mnie to kosztowac 200zl. Juz bylam u tego gina, jest dobry, wszystko dokladnie oglada I opisuje. Niestety poniewaz jest taki dokladny to sie wizyty wydluzaja I sie czeka


Co do plci to ja sie nie napalam. W pierwszej ciazy dowiedzialam sie w 20 tygodniu I sie sprawdzilo. W UK nie ma nawet szans zeby powiedzieli wczesniej chyba, ze prywatnie. A moje kolezanki w PL wiedzialy juz w 12, 13, 14 tygodniu ale polowa z nich sie nie sprawdzila. Wiec jestem powsciagliwa jesli chodzi o plec na tym etapie. Nie chcialabym sie nastawic, bo jak nie wiem to mi to ryba
siasia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 12:50   #1919
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Hm mi też się wydawało że 1 trymestr jest do końca 12 tygodnia, na Bellybestfriend też mi pokazuje że 13t0d to już 2 trymestr...
Taką rozpiskę znalazłam u innych wizażowych mamuś

I TRYMESTR
1 miesiąc ciąży w przybliżeniu trwa od 1 do 4 tygodnia. (1t 1d - 3t 6d)
2 miesiąc ciąży w przybliżeniu trwa od 5 do 8 tygodnia. (4t 1d - 7t 6d)
3 miesiąc ciąży w przybliżeniu trwa od 9 do 13 tygodnia. (8t 1d - 12t 6d)

II TRYMESTR
4 miesiąc ciąży w przybliżeniu trwa od 14 do 17 tygodnia. (13t 1d - 16t 6d)
5 miesiąc ciąży w przybliżeniu trwa od 18 do 22 tygodnia. (17t 1d - 21t 6d)
6 miesiąc ciąży w przybliżeniu trwa od 23 do 27 tygodnia.(22t 1d - 26t 6d)
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-28, 12:54   #1920
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Mamusie lutowe 2016 :)

Cytat:
Napisane przez badzia987 Pokaż wiadomość
23 to jest luksus. Normalnie to tak 23:15-23:30 i pobudka o 7. Ale ten typ od zawsze późno chodzi i mało śpi.




W jakiej byłaś sukience? Ja mam wesele 23.08 i na bank nie wejdę w żadną z moich sukienek.
Kupiłam bombkę którą zwęziłam i skróciłam Taką: http://3.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/-goNsgCGY...0/DR190086.jpg
Cytat:
Napisane przez cuuukiereczek Pokaż wiadomość
Kochane, nie nadążam czytać, tyle tego jest.
esor, ja również nieraz miewam takie bóle głowy, że nie potrafię normalnie funkcjonować. Wczoraj znowu miałam bóle, więc zrobiłam sobie kawę z cytryną. Pomogło trochę, ale cóż nagle zrobiło mi się czarno przed oczami i bełt na podłogę w kuchni. :P TŻ taki kochany, że wszystko posprzątał.

Tak czytam i czytam kochane o tych waszych usg. I wstyd się przyznać, ale nie wiem czy przypadkiem nie umówiłam się na złe badanie. :P A tyle go wyczekiwałam... Mianowicie, umówiłam się u siebie w przychodni na badanie - usg brzucha. Czy to jest to samo? :P Wybaczcie, ale nie mam doświadczenia w tych sprawach. Dodam, że jestem praktycznie w 12-13 tyg (niestety, lekarze nie potrafili mi do dzisiaj określić, który dokładnie to już tydzień ).
Ja też już mam mętlik w głowie mam 7 badania prenatalne takie za 500zł ale to nie to samo co usg genetyczne??? Bo jak tak to chyba przepłaciłam

Cytat:
Napisane przez ja :) Pokaż wiadomość
Zapytaj koniecznie bo sprzęt do nie wszystko - musza byc kwalifikacje
A badanie robi sie najpóźniej do 13t6dni acz niektórzy mówią ze optymalnie jak jest 12 do 12t6dni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------




Tez jestem mega nerwowa. A sny to w ciąży normalką ja tez mam chore i to niemal co noc!
Co do płci to ja poznałam w równe 12tyg ale co z tego jak sie zupełnie nie sprawdziła ;D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja mam 7 i to będzie już 13 tydzień nie za późno???

U mnie brzuszek jak zwykle myslę że ciążowy będzie widać za jakiś miesiąc bo mam swój naturalny brzuszek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg suk.jpg (65,7 KB, 9 załadowań)
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała

Edytowane przez justynka333
Czas edycji: 2015-07-28 o 13:14
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-12 20:45:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.