Polecamy - odradzamy :) - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 08:34   #1891
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Poissonivy - dziękuję za wyjaśnienie Aczkolwiek u nas naprawdę sprawdziła się parafina do kąpieli - tyle, że my masowaliśmy córeczkę w trakcie kąpieli, skóra cała była natłuszczona. Teraz kąpiemy w nivei i tyle


Ze swojej strony polecam taniutkie narzędzie, a bardzo przydatne łyżeczkę z gumową łyżeczką masło maślane - po prostu łyżeczka jest z gumy, nie z plastiku, jest wąska, idealnie nadaje się do wpychania w paszczę pierwszych potraw nie porysuje buźki malucha.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:04   #1892
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21473298]Poissonivy - dziękuję za wyjaśnienie Aczkolwiek u nas naprawdę sprawdziła się parafina do kąpieli - tyle, że my masowaliśmy córeczkę w trakcie kąpieli, skóra cała była natłuszczona. Teraz kąpiemy w nivei i tyle [/QUOTE]
A nie ma problemu

Ja stosowałam tak jak pisałam wcześniej: płyn do kąpieli+parafina (robiła się emulsja) i wtedy woda, efekt po 100kroć lepszy niż Oliatum , a po kąpieli jeszcze smarowałam ją parafiną
(tylko, że skóra mojej Oli była w naprawdę opłakanym stanie, to był koszmar ).
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21473298]Ze swojej strony polecam taniutkie narzędzie, a bardzo przydatne łyżeczkę z gumową łyżeczką masło maślane - po prostu łyżeczka jest z gumy, nie z plastiku, jest wąska, idealnie nadaje się do wpychania w paszczę pierwszych potraw nie porysuje buźki malucha.[/QUOTE]
Owszem są fajne, bo nic złego nie zrobi się dziecku, ale o wiele bardziej przebarwiają się niż plastikowe .

A ja polecam talerzyki TT z pokrywką, które można stosować w mikrofalówce, swego czasu to był podstawowy sprzęt .
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:10   #1893
rumcia1
Rozeznanie
 
Avatar rumcia1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 874
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Co do termometru do ucha to choćby był w pełni profesjonalny tak jak w większości szpitali to jeszcze nie wszystko-trzeba jeszcze umieć nim mierzyć. pierwsza i podstawowa rada to nie mierzyć na czole tylko w uchu. Temperatura na czole jest prawie zawsze uzależniona od temperatury w jakiej się przebywa, też w różnym miejscu na czole ma się różną temperaturę. Przystawianie co 2 sekundy termometry do czoła też ją zmienia. Wykonywanie pomiary na rozpalonym spoconym czole też może zaniżyć pomiar. Co do pomiaru w uchu to należy zapoznać się z instrukcją- bo w zależności od końcówki termometru czasami konieczne jest odciągniecie delikatnie małżowiny usznej w kierunku tyłu głowy. Nie każdy producent to zaleca bo jak wyżej napisałam różne mają końcówki.
Ja testowałam różne termometry i różne techniki pomiaru. Może opiszę sposób w jaki ja mierzę bo moim zdaniem jest najskuteczniejszy: powolnym ruchem wkładam dziecku termometr do ucha, czekam ok 2 sek i dopiero wciskam przycisk pomiaru i czekam na wynik. Sprawdziłam na sobie porównując z termometrem pod pachą. Ważne jest żeby po każdym użyciu wyczyścić dokładnie końcówkę, bo potem jest zdziwienie że źle mierzy a ty końcówka cała w woskowinie wypaprana.
Nie polecam wykonywania 10 albo i więcej pomiarów pod rząd bo one na prawdę nigdy niezależnie od termometru nie będą takie same choćby nawet dlatego że termometr jest zimniejszy, wkładanie do ucha też powoduje lekki powiew powietrza. Ważne jest też to żeby nie oczekiwać że termometr pokaże temperaturę 36.6- to jest tylko książkowa. Ja dla porównania nigdy nie mam nawet 36 no chyba że mam gorączkę albo przy dużym wysiłku. Niezależnie gdzie mierzę i jakim termometrem. Trzeba sobie też uświadomić że nasza temperatura zmienia się, waha w danym przedziale zależnie od wielu czynników, podobnie jak tętno czy oddech tyle że w mniejszym zakresie.
Na koniec napisze że jak mam termometr topcom czerwono biały i jestem zadowolona.
Mój termometr ma dwie końcówki, na czoło i do ucha. Z tych, które widziałam będąc w szpitalu też były takie, ale pielegniarki mierzyły najczęściej na czole moim dzieciom, gdy ja leżałam, też mierzyły mi na czole. Można tak i tak, bo są odpowiednie koncówki do mierzenia. Zgadzam się z tym, że czesto się nie mierzytakim termometrem - chodzi o kilkuktorne pomiary jeden po drugim. Zaznaczyłam tylko, że są różnice w pomiarach i to też nie musi oznaczać, że od razu on jest wadliwy. Przy tego typu termometrach tak się dzieje, bo mają też na niego wpływ czynniki o których piszesz. Widzisz, ja na swoim nie mogę się oprzeć na pomiarze w uchu, bo w tym miejscu zawsze mam wyższą temperaturę, prawie o stopień od tej na czole i pod pachą. Taki mam i już. Zanim kupi się termometr trzeba o nim poczytać, poznać opinie, a potem samemu się do niego przyzwyczaić. Ja wiem, w które miejsce na czole go przyłożyć, bo porównywałam pomiary u siebie pod pachą, a u najmniejszego mierząc w pupie. Opieram się na wyniku tylko z tego miejsca, gdzie mój mierzy w miarę dokładnie, bo rzeczywiście, w różnych miejscach na czole jest różna temperatura. Każdy termometr elektroniczny mierzy inaczej i trzeba go wyczuć. Jeśli chodzi o prawidłowe wkładanie do ucha, to u mnie nie ma wyjścia, jak przyłożę do ścianki, krzywo, to pipczy, że nie prawidłowo, dopiero jak odchylę małżowinę i skieruję w kierunku błony - dopiero pokaże wynik, ale niestety u mnie nie dokładny i większy niż pod pachą. Ja sie do swojego przyzwyczaiłam, ale dla młodej mamusi z malutkim bobaskiem, myślę, że pewniejszy będzie pomiar w pupie. Nawet pediatrzy, których spotkałam, uznają taki pomiar u maluszka jest najpewniejszy.


A laktator uważam, że jest przydatny, czasami na chwilę, a czasami na dłużej. Warto go mieć.
__________________
rumci robótki ręczne

rumcia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:12   #1894
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Poissonivy, my mamy takie żółto-pomarańczowe, to przebarwień nie widać
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:18   #1895
rumcia1
Rozeznanie
 
Avatar rumcia1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 874
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
A nie ma problemu

Ja stosowałam tak jak pisałam wcześniej: płyn do kąpieli+parafina (robiła się emulsja) i wtedy woda, efekt po 100kroć lepszy niż Oliatum , a po kąpieli jeszcze smarowałam ją parafiną
(tylko, że skóra mojej Oli była w naprawdę opłakanym stanie, to był koszmar ).
Szkoda, że o tej parafinie nie wiedziałam parę lat wcześniej, gdy mój mały przetrzymamy za długo w brzuszku miał skórę jak pergamin, po czym cała z niego zeszła, a między czasie wsmarowałam w niego kilka dużych tubek maści z wit A. Na szczęście teraz ze skórą nie ma problemów, za to ma alergię i kaszle.
__________________
rumci robótki ręczne

rumcia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 11:04   #1896
agatez
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
ochronny krem bambino bardzo sie pogorszył..jest baaardzo perfumowany.. moje dziecko(wtedy prawie poltoraroczne) uczulił odrazu



nie wiem o jakim kosmetyku mowisz..ale zwykła oliwka jest do smarowania po kapieli a nie do kąpieli

Mówie o oliwce do kąpieli Bambino. Myślałam, że będę kąpać dziecko z uzyciem mydełka, a po kąpieli użyć oliwki do nasmarowania ciałka. Ale jak widzę tu mnóstwo dziewczyn używa oliwki do kąpieli więc troche sie zamieszałam.
Mój mały urodzi się za 2 i pół tygodniachciałabym być przygotowana.
agatez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 12:23   #1897
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

jest cały ogromniasty wątek nt fotelików samochodowych. Zachęcam do lektury
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 14:43   #1898
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Co do fotelików napisz ile dziecko waży i w jakim jest wieku to będzie łatwiej.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 15:34   #1899
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez agatez Pokaż wiadomość
Mówie o oliwce do kąpieli Bambino. Myślałam, że będę kąpać dziecko z uzyciem mydełka, a po kąpieli użyć oliwki do nasmarowania ciałka. Ale jak widzę tu mnóstwo dziewczyn używa oliwki do kąpieli więc troche sie zamieszałam.
Mój mały urodzi się za 2 i pół tygodniachciałabym być przygotowana.
Ja Luizę myję łagodzącym żelem hipoalergicznym i smaruję oliwką (obydwa produkty Nivea)
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 19:19   #1900
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21474139]Poissonivy, my mamy takie żółto-pomarańczowe, to przebarwień nie widać [/QUOTE]
O to super pomysł, bo moje różowe TT po kilku użyciach wyglądały strasznie
Cytat:
Napisane przez rumcia1 Pokaż wiadomość
Szkoda, że o tej parafinie nie wiedziałam parę lat wcześniej, gdy mój mały przetrzymamy za długo w brzuszku miał skórę jak pergamin, po czym cała z niego zeszła, a między czasie wsmarowałam w niego kilka dużych tubek maści z wit A. Na szczęście teraz ze skórą nie ma problemów, za to ma alergię i kaszle.
Witamina A też świetnie nawilża, ale ona chyba jest pochodzenia zwierzęcego, ale nie jestem w 100% pewna. W przypadku parafiny, która jest pochodzenia mineralnego (jako jedna z frakcji destylacji ropy naftowej), a więc zerowa szansa uczulenia.

Moja też alergiczka, skaza białkowa
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 19:38   #1901
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Poissonivy, moja też skazowiec
Łyżeczka jedna na pewno babyOno, a druga chyba Canpola. Najtańsze, najzwyklejsze, bardzo sobie chwalę.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 21:07   #1902
rumcia1
Rozeznanie
 
Avatar rumcia1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 874
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez agatez Pokaż wiadomość
Mówie o oliwce do kąpieli Bambino. Myślałam, że będę kąpać dziecko z uzyciem mydełka, a po kąpieli użyć oliwki do nasmarowania ciałka. Ale jak widzę tu mnóstwo dziewczyn używa oliwki do kąpieli więc troche sie zamieszałam.
Mój mały urodzi się za 2 i pół tygodniachciałabym być przygotowana.
Początkowo używałam oilatum, potem oilan - emulsje do kąpieli, a na końcu mydełko bambino+oliwka już po kąpieli. Nie wiem czy ta oliwka bambino nadaje się do wlania do wody. Nie przyszło mi do głowy, żeby tak zrobić. Myślę, że ona jak parafina przyklei się w niektóre miejsca, a inne będą nie nawilżone. Chyba lepiej zastosować ją po wyjęciu dziecka z wody. Takie moje zdanie.
__________________
rumci robótki ręczne

rumcia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 09:39   #1903
becca
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 782
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

dziewczyny, czy macie monitor oddechu Angel care model AC300 - czy składa się on z dwóch części z czego jedną można mieć przy sobie w innym pomieszczeniu/ogrodzie tak jak w przypadku elektronicznej niani, czy też jest to jedna część na łóżeczku i alarm słychać tylko jak się jest w tym samym pomieszczeniu? jak się toto sprawuje? no i przede wszystkim czy jesteście zadowolone z zakupu? a może polecacie jakieś inne monitory?
będę wdzięczna za rady...chciałabym coś kupić już w tym tygodniu...
becca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 10:27   #1904
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez becca Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy macie monitor oddechu Angel care model AC300 - czy składa się on z dwóch części z czego jedną można mieć przy sobie w innym pomieszczeniu/ogrodzie tak jak w przypadku elektronicznej niani, czy też jest to jedna część na łóżeczku i alarm słychać tylko jak się jest w tym samym pomieszczeniu? jak się toto sprawuje? no i przede wszystkim czy jesteście zadowolone z zakupu? a może polecacie jakieś inne monitory?
będę wdzięczna za rady...chciałabym coś kupić już w tym tygodniu...
A czy Twoje dziecko ma wskazanie medyczne do stosowania monitoru oddechu? Bo tego urządzonka potrzebują dzieci w grupie ryzyka, a nie każdy maluch.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 11:16   #1905
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Myślę że takie urzadzenie jest raczej zbędne za wyjątkiem tak jak napisano wyżej dzieci z grupy ryzyka, np wcześniaków mających problemy z oddychaniem. Z moich obserwacji wynika że może 1% decyduję sie na zakup takiego urządzenia. Przemyśl to jeszcze raz, bo przecież zawsze można kupic takie urządzenie po porodzie po konsultacji z pediatrą chociażby. Zwłaszcza że nie kosztuje mało a uwierz mi że koszty utrzymania dziecka mogą cię zaskoczyc- ja w pierwszym miesiącu życia dziecka zostawiłam w aptece prawie 800 zł.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 12:09   #1906
becca
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 782
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
A czy Twoje dziecko ma wskazanie medyczne do stosowania monitoru oddechu? Bo tego urządzonka potrzebują dzieci w grupie ryzyka, a nie każdy maluch.

dziecko ma się dopiero urodzić...mam nadzieję, że nie będzie w grupie ryzyka... ale jak się człowiek naczyta o śmierci łóżeczkowej to potem ma takie pomysły...nie wiem czy będę mogła zasnąć spokojnie bez takiego urządzenia teraz a śpieszy mi się z zakupem bo znalazłam aptekę gdzie jest w promocji za 320zł a to bardzo dobra cena...
becca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 12:12   #1907
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

becca - przestań czytać o śmierci łożeczkowej bo to każdą mamę (a zwłaszacza przyszłą) wpędza w bezsenność. Zaczekaj z tym zakupem, jeśli bedzie taka potrzeba(oby nie) to sobie wtedy kupisz.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 12:18   #1908
becca
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 782
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Myślę że takie urzadzenie jest raczej zbędne za wyjątkiem tak jak napisano wyżej dzieci z grupy ryzyka, np wcześniaków mających problemy z oddychaniem. Z moich obserwacji wynika że może 1% decyduję sie na zakup takiego urządzenia. Przemyśl to jeszcze raz, bo przecież zawsze można kupic takie urządzenie po porodzie po konsultacji z pediatrą chociażby. Zwłaszcza że nie kosztuje mało a uwierz mi że koszty utrzymania dziecka mogą cię zaskoczyc- ja w pierwszym miesiącu życia dziecka zostawiłam w aptece prawie 800 zł.
ojej...a na co aż tyle czy dziecko było chore...czy też jest to must have dla każdego...chyba porozmawiam z moją świekrą, jest lekarzem pediatrą to pewnie coś poradzi...ale z drugiej strony jak taka porada może być obiektywna???? więc nie wiem czy jest sens pytać

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
becca - przestań czytać o śmierci łożeczkowej bo to każdą mamę (a zwłaszacza przyszłą) wpędza w bezsenność. Zaczekaj z tym zakupem, jeśli bedzie taka potrzeba(oby nie) to sobie wtedy kupisz.
masz rację oczywiście tyle, że ja już się naczytałam

pyta się baba lekarza czy korzystanie z komputera jest szkodliwe w ciąży...a lekarz na to - jeżeli komputer jest bez internetu to nie
coś w tym jest...
becca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 20:24   #1909
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Ja stosowałam tak jak pisałam wcześniej: płyn do kąpieli+parafina (robiła się emulsja) i wtedy woda, efekt po 100kroć lepszy niż Oliatum , a po kąpieli jeszcze smarowałam ją parafiną
(tylko, że skóra mojej Oli była w naprawdę opłakanym stanie, to był koszmar ).
Ja również używałam parafiny, ale do czasu. Parafina jest produktem powstającym przy destylacji ropy naftowej, zamiast niej polecam używać olejku ze słodkich migdałów (służy do masażu, można dodać do wody albo wcierać w ciało dziecka).
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 20:47   #1910
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Kasiu, ale nie demonizujmy. Parafina jest też środkiem stosowanym w fizjoterapii - co, jeśli lekarz takową terapię zleci Tobie lub dziecku olejesz? A akurat tego się nie da zatąpić
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 20:54   #1911
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21599343]Kasiu, ale nie demonizujmy. Parafina jest też środkiem stosowanym w fizjoterapii - co, jeśli lekarz takową terapię zleci Tobie lub dziecku olejesz? A akurat tego się nie da zatąpić [/QUOTE]

Wiem, że parafina jest stosowana w różnego rodzaju terapiach, jesli ktoś uważa, że mu pomoże to niech stosuje Ja po prostu wybrałam coś innego, skoro mam alternatywę, to korzystam.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 23:02   #1912
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Ja również używałam parafiny, ale do czasu. Parafina jest produktem powstającym przy destylacji ropy naftowej, zamiast niej polecam używać olejku ze słodkich migdałów (służy do masażu, można dodać do wody albo wcierać w ciało dziecka).
No właśnie ja bałabym się takiego olejku stosować, bo dla "wrażliwców" właśnie może skończyć się wysypką.

No właśnie to, że powstaje przy destylacji ropy naftowej daje praktycznie 100% pewność, że nie dojdzie do żadnego uczulenia. Właśnie takie produkty, które nie mają skomplikowanej budowy chemicznej (o czym już tu wspominała szajajaba) dają bezpieczeństwo. Natomiast produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego są często alergenami.

Nie bardzo rozumiem co ma destylacja do tego ??? Właśnie destylacja powoduje otrzymanie wysoce czystego materiału jakim jest w tym wypadku parafina.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 06:44   #1913
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Poissonivy, już tu na mamowym kiedyś byłą dyskusja o kosmetykach dla dzieci i szczerze mówiąc mam do dzisiaj wrażenie, że jedynym argumentem na NIE dla parafiny jest to, że jak to - przeca ona z ropy naftowej, z samego zła Czyli wszystko, co z ropy, jest fe, bez względu na to, czy ma to sens czy nie.

Kasiu, to nie jest przytyk do Ciebie, odniosłam się do dawnego wątku
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 11:47   #1914
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
ochronny krem bambino bardzo sie pogorszył..jest baaardzo perfumowany.. moje dziecko(wtedy prawie poltoraroczne) uczulił odrazu



nie wiem o jakim kosmetyku mowisz..ale zwykła oliwka jest do smarowania po kapieli a nie do kąpieli
Tak zrobiło się dziadostwo nad dziadostwami. Starsza córka użyuwała, kiedy była mała. Ten krem pachniał po dzidziusiowemu. Teraz używam go do stóp, bo boje sie synkowi taką masę perfum aplikowac.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 18:07   #1915
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21604179]Poissonivy, już tu na mamowym kiedyś byłą dyskusja o kosmetykach dla dzieci i szczerze mówiąc mam do dzisiaj wrażenie, że jedynym argumentem na NIE dla parafiny jest to, że jak to - przeca ona z ropy naftowej, z samego zła Czyli wszystko, co z ropy, jest fe, bez względu na to, czy ma to sens czy nie. [/QUOTE]
Wiem, bo od 3 lat to uświadamiam mamom

Co oczywiście jest bzdurą, jeżeli choć ktoś odrobinę uważał na chemii podczas omawiania destylacji , a kto nie uważał, no to niestety za to odpowiedzialności ja już nie biorę .
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 10:32   #1916
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Pieluchy DADA 5-9kg POLECAM Zaskakująco miękkie, bardziej niż mniejszy rozmiar DADY, dobrze się na dupce trzymają. Dla mnie nie ma różnicy między nimi a huggiesami na przykład. Od wczoraj testujemy i jestem na wielkie TAK.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 10:41   #1917
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

A dla mnie Dada były kompletnie do bani. Jak dziecko w nie nasiusiało to między nogami robiłą się twarda klucha. Ale wiem, że jest wiele osó zadowolonych z pieluch dada. Ja jestem wierna pampersom.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 11:32   #1918
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Może to od moczu zależy?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 13:00   #1919
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21663416]Pieluchy DADA 5-9kg POLECAM Zaskakująco miękkie, bardziej niż mniejszy rozmiar DADY, dobrze się na dupce trzymają. Dla mnie nie ma różnicy między nimi a huggiesami na przykład. Od wczoraj testujemy i jestem na wielkie TAK.[/QUOTE]

no właśnie, jak to jest, ze mielismy babydream z rossmanna, zaraz po urodzeniu małego - najpierw rozm. 2 - przemakały nieco i strasznie puchły, mimo b. częstych zmian, rozmiar był dobry . Teraz mamy rozm. 3 ( od teściowej) i jest. ok, choc wolę te z lidla.
Może rzeczywiście to od moczu zależy?
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 13:04   #1920
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Może, może! Teraz mnie zaciekawiłyście....
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.