callanetics - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-06, 17:36   #1801
stripMYmind
Przyczajenie
 
Avatar stripMYmind
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3
Dot.: Callanetics

moja droga nirwanko ja bylabym wdzieczna gdybys napisala czy ten callanetics to ten z bojarska?? jelsi tak to gdybys mogla nagrac na cd nie na dvd tylko cd ;-) i podeslac?? oczywisice pokrywam koszty wszystkie bylabym mega wdzieczna jestes moim guru :P
stripMYmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 21:04   #1802
ehe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: zachód
Wiadomości: 236
Callanetics a tłuszczyk na brzuszku

No właśnie, jak w temacie. Zastanawiam się nad rozpoczęciem tych ćwiczeń. Mój główny problem to właśnie tłuszczyk na brzuszku, chociaż jak stan reszty sie poprawi to też dobrze. W sumie jestem dość chuda, tylko ten brzuch Prónowałam innych ćwiczeń na sam brzuch, ale one w rezultacie dawały tylko to, żę bruzhc był twardszy, ale tkanka tłuszczowa nie znikała. Więc chyba lepiej przerzucić się na coś aerobowego. Może wypowiecie sie? Czy na brzuszku zauważyłyście efekty itd
ehe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 21:41   #1803
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Callanetics a tłuszczyk na brzuszku

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117419
tu jest dosyc spory watek o tych cwiczeniach.
chcesz zubic tluszczyk to dieta + cwiczenia
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 00:27   #1804
a_nirvana
Raczkowanie
 
Avatar a_nirvana
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 76
GG do a_nirvana
Dot.: Callanetics

Niestety to nie są te z Mariolą Bojarską, te filmiki które ja mam to dwa są prowadzone przez tą panią co to wszystko wymyśliła, (bardzo fajne) a jeden z jakąś inną babką ale poprowadzony bardzo fajnie tyle że po niemiecku, ale tu chodzi o to żeby widzieć te ćwiczenia, głos nie jest ważny .
Dzięki tym filmikom już wiem ile ja błędów popełniałam przy wykonywaniu tych ćwiczeń. Z filmem jest o niebo lepiej niż z opisem ćwiczeń na kartkach
__________________
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. :
a_nirvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 09:11   #1805
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: Callanetics a tłuszczyk na brzuszku

Callanetics to jest tak naprawdę strata czasu. żeby spalić tłuszcz skup się na diecie, treningu siłowym i interwałach.
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 13:19   #1806
kaskag123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8
Dot.: Callanetics

Cześć, muszę ci powiedzieć, że bardzo długo szukałam callaneticsu z panią Pincley i jesli byś była tak miła i przesłała pocztą była bym Ci wdzięczna po 100000 krotność. Pokryje wszystkie koszty. Masz rację, że ćwiczy się super przy kasecie . A efekty są naprawdę fantastyczne. Kaseta z Bojarską nie jest ( ale to jest moje zdanie ) tak dobra jak oryginalna. Bojarska według mnie wykonuje te ćwiczenia za szybko, a z Panią Pincley cwiczy się super, bez pospiechu w rytmie i spokojnie, co daje odczuć twoje ciało.
Podaje Ci moje namiary
pozdrawiam. Buziaczki.

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-01-26 o 13:28 Powód: usunięcie danych osobowych
kaskag123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 13:52   #1807
agawa1977
Raczkowanie
 
Avatar agawa1977
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 267
Dot.: Callanetics

Ja już dzis po callanie, do tego 7 min skakanki
agawa1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-07, 15:13   #1808
ehe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: zachód
Wiadomości: 236
Dot.: Callanetics a tłuszczyk na brzuszku

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Callanetics to jest tak naprawdę strata czasu. żeby spalić tłuszcz skup się na diecie, treningu siłowym i interwałach.
No ja słyszałam, że to bardzo dobry sposób, przynamniej na wizazu tak czytalam No nic może i macie r
ehe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 06:54   #1809
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Callanetics a tłuszczyk na brzuszku

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
Callanetics to jest tak naprawdę strata czasu. żeby spalić tłuszcz skup się na diecie, treningu siłowym i interwałach.

pingwinku naprawde tak myslisz? bo ja sie zabieram do tego callana i zabrac nie moge...juz mialam jakas motywacje po tych opisach w ktorych sa swietne rezultaty jakie daje ta forma cwiczen, a tu widze ze jest i sceptyk...
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 12:18   #1810
a_nirvana
Raczkowanie
 
Avatar a_nirvana
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 76
GG do a_nirvana
Dot.: callanetics

kaskag123 paczkę z płytą wysłałam Ci dziś priorytetem Mam nadzieję że poczta Ci ją dostarczy w całości
Co do DC++
To mojej sieć chyba nie ma w publicznych Hubach jak ja chcę się połączyć z moją siecią to tak:
u góry jak się załączy DC++ jest taki komputerek (jak ikonka "mój komputer" klikam tam i wyświetalają się te publiczne huby a pod spodem jest takie okienko "podaj adres" tam wpisuję 192.168.3.67:55555 i daję połącz i się łączę i to wszystko, ale jak wy nie jesteście w mojej sieci to możecie się nie połączyć, ale możecie spróbować mój nick tam to anirvana
pozdrawiam
__________________
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. :
a_nirvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 20:10   #1811
Vea16
Raczkowanie
 
Avatar Vea16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 250
GG do Vea16
Dot.: callanetics

hej, mam pytanie: czy callanteics choć w części likwiduje boczki?? Pozdrawiam...
Vea16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-08, 22:32   #1812
a_nirvana
Raczkowanie
 
Avatar a_nirvana
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 76
GG do a_nirvana
Dot.: callanetics

Wydaje mi się że tak, ale pewności nie mam bo dopiero od tygodnia ćwiczę ale jest tam jdno takie ćwiczenie które powinno likwidować boczki
__________________
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. :
a_nirvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 08:45   #1813
alaneczka
Rozeznanie
 
Avatar alaneczka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 562
Dot.: callanetics

jezeli ćwiczenia są wykonywane prawidłowo, to powinny działać na boczki i to nie tylko w 1 ćw. jest na boczki jest ich wiele
alaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 13:27   #1814
kaskag123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8
a_nirvanko bardzo ci serdecznie dziękuję. Jesteś moim zbawienie, gdy tylko dostanę płytkę zaraz zaczynam ćwiczyć.

callanetics likwiduje boczki, tylko musisz ćwiczyć systematycznie i przede wszystkim z chęcią. Ja ćwiczyłam i miałam talie osy , zero tłuszczyku i ładnie wymodelowane nogi.Ćwiczenia wykonuje się wolno ale one naprawdę przynoszą efekty. Wytrwałościiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiii. Buziaki dla wszystkich dziewczyn .

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-01-26 o 13:29 Powód: post pod postem
kaskag123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 17:07   #1815
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769
Dot.: callanetics

Gdy skończę A6W chyba spróbuję tych ćwiczeń, ale wg opinii moich znajomych z "reala" nie są to takie super ćwiczenia, jak je tu opisujecie.
__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 09:28   #1816
mireczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 38
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez a_nirvana Pokaż wiadomość
kaskag123 paczkę z płytą wysłałam Ci dziś priorytetem Mam nadzieję że poczta Ci ją dostarczy w całości
Co do DC++
To mojej sieć chyba nie ma w publicznych Hubach jak ja chcę się połączyć z moją siecią to tak:
u góry jak się załączy DC++ jest taki komputerek (jak ikonka "mój komputer" klikam tam i wyświetalają się te publiczne huby a pod spodem jest takie okienko "podaj adres" tam wpisuję 192.168.3.67:55555 i daję połącz i się łączę i to wszystko, ale jak wy nie jesteście w mojej sieci to możecie się nie połączyć, ale możecie spróbować mój nick tam to anirvana
pozdrawiam
CZY MOGŁABYM SIĘ RÓWNIEŻ UŚMIECHNĄĆ O PŁYTKĘ Z FILMEM . BARDZO PROSZĘ O WIADOMOŚĆ NA
miki185@onet.eu
BARDZO BARDZO PROSZĘ
mireczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 17:53   #1817
Vea16
Raczkowanie
 
Avatar Vea16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 250
GG do Vea16
Dot.: callanetics

a jak długo trzeba ćwiczyć, żeby zobaczyć jakieś zmiany czy coś w tym stylu...??
Vea16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 03:07   #1818
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: callanetics

Dziewczyny mam pytanie... ( nie wiem czy ktos je zadwal, bo nie przeczytalam calego watku, bo jest dlugasny - mala dzidzia )
W artykule czytalam, ze trzeba robic wszystkie cwiczenia po kolei... Czyli to znaczy, ze nie przyniesie rezultatow callentics jesli bede wykonywac tylko partie np. na brzuch?
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 09:35   #1819
katarzyna5
Raczkowanie
 
Avatar katarzyna5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 35
GG do katarzyna5
Dot.: callanetics

witam wszystkich, od 3 dni ćwicze callanetics i mam nadzieje ze na tym nie poprzestanę.Prosze powiedzcie po ilu dniach są widoczne jakieś rezultaty?
katarzyna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-16, 10:51   #1820
a_nirvana
Raczkowanie
 
Avatar a_nirvana
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 76
GG do a_nirvana
Dot.: callanetics

Ja ćwiczę już chyba jakieś 2 tygodnie, może mniej i jedyne co zauważyłam to to że tyłek mam jakiś taki troszkę mniejszy
__________________
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. :
a_nirvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 11:34   #1821
agawa1977
Raczkowanie
 
Avatar agawa1977
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 267
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<< Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie... ( nie wiem czy ktos je zadwal, bo nie przeczytalam calego watku, bo jest dlugasny - mala dzidzia )
W artykule czytalam, ze trzeba robic wszystkie cwiczenia po kolei... Czyli to znaczy, ze nie przyniesie rezultatow callentics jesli bede wykonywac tylko partie np. na brzuch?

Aby były efekty trzeba wykonywać cały program



Co do wszystkich pytań: "Po ilu dniach będą efekty?"
U każdego jest to indywidualna sprawa, efekty bedą napewno i to dość szybko trzeba tylko solidnie poćwiczyć
agawa1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 09:36   #1822
katarzyna5
Raczkowanie
 
Avatar katarzyna5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 35
GG do katarzyna5
Dot.: callanetics

juz 4 dzień i ćwicze jeszcze, hura
katarzyna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 09:55   #1823
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: callanetics

No dobrze... Ale jesli mi chodzi tylko o brzuch to nic nie pomoze, jesli nie wykonam calego programu?
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 12:12   #1824
agawa1977
Raczkowanie
 
Avatar agawa1977
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 267
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez >>>CzArNuLkA<<< Pokaż wiadomość
No dobrze... Ale jesli mi chodzi tylko o brzuch to nic nie pomoze, jesli nie wykonam calego programu?

Pewnie coś pomoze
Tylko praktycznie przy prawie każdym ćwiczeniu mięśnie brzucha pracują w większym lub mniejszym stopniu.
Np. cwiczenia które ćwiczymy na pośladki świetnie działają też na "boczki"
agawa1977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-17, 12:41   #1825
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: callanetics

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Gdy skończę A6W chyba spróbuję tych ćwiczeń, ale wg opinii moich znajomych z "reala" nie są to takie super ćwiczenia, jak je tu opisujecie.
mimo, ze kontaktujemy sie przez net, to tez jestesmy prawdziwymi i realnymi ludzmi. co komu przyszlo by z klamania i gadania, ze cwiczenia swietnie dzialaja, jesli by tak nie bylo?

ja cwiczylam w tamtym roku dwa tygodnie tylko i choc cellulit wrocil, bo nie cwicze teraz wcale, to jest z 10 razy mniejszy. ledwie go widac. pupa tez mi sie podniosla, ogolnie sie wysmuklilam, chodzilam wyprostowana - dla mnie to duzy sukces, bo ciagle sie garbie :/ poza tym chyba po zadnych cwiczeniach nie jest sie tak rozciagnietym. spokojnie dostaje glowa do kolan juz po dwoch dniach cwiczen
ale tej wiosny znow sie zabieram za cwiczenia. jeden raz mam juz za soba. tym razem zamierzam cwiczyc dluzej niz 2 tygodnie, wlasciwie to chce najdluzej, jak sie da. bo cwiczylam tylko 2 tygodnie i bylo widac wyrazne zmiany. nie moge sie doczekac efektow po dluzszych cwiczeniach
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 10:18   #1826
katarzyna5
Raczkowanie
 
Avatar katarzyna5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 35
GG do katarzyna5
Dot.: callanetics

Proszę odpowiedzcie które ćwiczenia z callanetics są dobre na wewnętrzną stronę ud bo też bardzo mi na tym zależy a jak ćwiczę to nie czuję żeby te mięśnie pracowały chyba że coś robię źle.
A czy przy ćwiczeniach na brzuch wszystkich was na początku bolał karK? bo ja nie czuję wogóle mięśni brzucha tylko kark , może znowu robię coś nie tak?

Odpowiedzcie mi. Dziękuję
katarzyna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 11:58   #1827
a_nirvana
Raczkowanie
 
Avatar a_nirvana
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 76
GG do a_nirvana
Dot.: callanetics

Mnie bolał kark, ale to przez to że źle wykonywałam te ćwiczenia teraz już jest wszystko w porządku Ściągnij sobie film z callanetics.
__________________
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. :
a_nirvana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 17:17   #1828
katarzyna5
Raczkowanie
 
Avatar katarzyna5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 35
GG do katarzyna5
Dot.: callanetics

a dałybyście rade mi wytłumaczyć jak ćwiczyć te brzuszki, naprawde nie umiem i nie mam serca do komputera żeby ściągać filmprosze was bardzo. I jeszcze może któraś z was wie które ćwiczenia są dobre na wew. stronę ud.
katarzyna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 18:53   #1829
Graziula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 42
Dot.: callanetics

Cześć dziewczyny. Dopiero dzisiaj zauwazylam taki temat i bardzo sie ciesze, ze ćwiczycie Callanetics. Ja cwicze od września pod okiem instruktorki. Dziwie się, że macie tzw. zakwasy. A dlaczego? Wiem - robicie błędy. Zasada jest taka, że nic nie mozna robic ponad własne mozliwosci. Ćwiczenia trzeba wykonywac tyle razy ile ciało nam pozwala. Na poczatek licząc do 20. Kolejnego dnia do 30 itd, az dojdziemy do stu. Wtedy nie przesilamy mieśni. Ważna jest postawa o której juz tu pisano - biodra do przodu, brzuch i posladki sciagnięte.

Nie czytałam wszystkiego, bo temat jest długi, ale zauwazylam, że macie problemy z brzuszkami. Mozna je robic róznie. Z rękami do przodu, z rekami splecionymi za glową. Nogi moga leżec na podlodze, moga byc oparte o mebel, moga byc uniesione do góry. Ale gdy chcemy zwalic sadełko na bokach ciała, to podkurczamy jedną noge i kładziemy druga na jej kolanie, rece splatamy za głową i robimy brzuszki wysuwajac do przodu przeciwległy łokieć. Tzn, gdy prawa noga lezy na kolanie lewej nogi to robimy lekki skret lewego lokcia robiac brzuszki i odwrotnie. Boki cwiczymy równiez siadając na podlodze, jedna noga prosta, druga przełozona za nią (skrzyżowana z podniesionym kolanem). Ciało oparte na rękach i odwrocone w tył. a dokladniej to powiem - np. noga prawa prosta, lewa przelozona przez kolano prawej, ciało opieramy na lewej ręce położonej za plecami, przechylamy sie mocno w lewa stronę, aby zobaczyć co jest za nami, przekladamy jednoczesnie łokiec prawej reki na lewa strone ciała. W takim wygieciu wytrzymujemy licząc do 20. .

Kołyskę robi się przesuwajac biodra do przodu i do tyłu. Gdy chcemy ćwiczyc wewnetrzna stronę ud, to w takiej samej pozycji przy wypchnietych biodrach i ściągnietych posladkach obniżamy ciało w dół stojac na palcach stóp o parę centymetrów w doł i unosząc do góry. Plecy sa proste, piety zlączone i nie dotykaja podlogi. Pośladki mozna ćwiczyc również następująco - zgieta noge w kolanie odchylamy w tyl i unosimy parę centymetrów do góry i opuszczamy
Graziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 21:01   #1830
Vea16
Raczkowanie
 
Avatar Vea16
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 250
GG do Vea16
Dot.: callanetics

ma ktoś może zdjęcie swojego brzuszkoa po callaneticsie??
Vea16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-20 21:12:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.