ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V. - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-11, 01:10   #1801
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
koteceqq dzięki. A jaki sposób płatności jest tu najpopularniejszy?
Ja chyba jednak zdecyduje się na tego lidera, bo i tak teraz planuję większy zakup.
ja mam kartę do płatności internetowych MBanku (jednorazowo zapłaciłam 25 zł za przysłanie tej karty) i jestem zadowolona

Kurs USD = 3,6230 (http://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/forex/USDPLN)
MBank ma za = 3.7211 (http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut/)

więc jest w miarę porządku
nie wiem jak inne metody, chetnie bym się dowiedziała jak kurs wygląda tam, tzn w alior sync (tmobile) i walutomat

---------- Dopisano o 02:10 ---------- Poprzedni post napisano o 02:06 ----------

Cytat:
Napisane przez ZakupoAliczka Pokaż wiadomość
Byłam na poczcie, Pani twierdzi, że takiej przesyłki nie było (wg niej dziwny numer) i w systemie też nie widzi. Ja jej tłumaczę, żeby poszukała gdzieś indziej ona, że nie ma takiego numeru i co to za numer. Jak grochem o ścianę i nic. To mój nr 526421474902

migea - to była przesyłka nie rejestrowana. Jutro wydrukuję numer paczki z http://www.17postservice.com/shipment/ i pójdę na pocztę, zobaczę co mi powiedzą wtedy. Dziś muszę założyć spór, bo jutro się czas kończy.
Radzę Ci tak jak migea założyć spór.
Sprzedawca Ci pewnie po prostu tego nie wysłał a dał nr trackingowy nieprawidłowy.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2015-05-11 o 01:09
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 07:56   #1802
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
ja mam kartę do płatności internetowych MBanku (jednorazowo zapłaciłam 25 zł za przysłanie tej karty) i jestem zadowolona

Kurs USD = 3,6230 (http://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/forex/USDPLN)
MBank ma za = 3.7211 (http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut/)

więc jest w miarę porządku
nie wiem jak inne metody, chetnie bym się dowiedziała jak kurs wygląda tam, tzn w alior sync (tmobile) i walutomat

---------- Dopisano o 02:10 ---------- Poprzedni post napisano o 02:06 ----------



Radzę Ci tak jak migea założyć spór.
Sprzedawca Ci pewnie po prostu tego nie wysłał a dał nr trackingowy nieprawidłowy.
w mbanku za karte bedziesz placila co roku 25zl -zadzown i zapytaj- dlatego ja zrezygnowalam - a o oplatnosciach walutomat alior(T-mobile) bylo o tym szeroko juz i tutaj i na google wiec mozna poszukac
__________________
Audentes fortuna iuvat
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 08:17   #1803
ZakupoAliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Dziewczyny, mam jeszcze mały dylemat. Jak wpisuję numer przesyłki na stronie podanej przez Chińczyka
www.17postservice.com to widzę drogę mojej przesyłki (526421474902). Tam też jest napisane, że ktoś odebrał. Nawet kod się zgadza. Wiem, ze przesyłka była nierejestrowana.
Spór założyłam wczoraj. Jako powód podałam zły adres, bo w końcu dotarła do mojego miasta, ale nie do mnie. Obawiałam się, że jak podam przyczynę zły numer, to jak sprawdzi ktoś na www.17postservice.com to taka przesyłka wyszła w moim kierunku.
Wcześniej pisałam do Chińczyka w sprawie nie dotarcia przesyłki, więc mam cała korespondencję. Mam nadzieję, ze oddadzą mi kasę. Może to nieduża kwota, ale nie będę niczyim sponsorem.
Dzięki za pomoc

Edytowane przez ZakupoAliczka
Czas edycji: 2015-05-11 o 08:20
ZakupoAliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 08:46   #1804
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Co do płatności:
tutaj znajduje się aktualny ranking kont walutowych: http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-walutowych

Ja korzystam z kantoru Aliora - wszystko za darmo, korzystne kursy i nie trzeba marnować czasu na motanie się z lideremwalut, kantoremonline czy innym cinkciarzem.

Dużo znajomych korzysta z konta t-mobile i też sobie chwali, ale dla mnie za dużo z tym zachodu
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 09:12   #1805
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
Jak bys podala numer kolezanko odrazu sprwa bylaby rozwiazana - kupilas cos taniego - tanie rzeczy czesto wysylaja z falszywym trackingiem bo najzwyczajniej sie nie oplaca im to...
napisz do chinola opisz sytacje ze nie masz paczki i chcesz zwrotu
i zaloz spor i czekaj
po czasie na 99proc dostaniesz kase te kilka dolarów

---------- Dopisano o 01:02 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------


a jak kupisz cos za 10usd to co wtedy???
Nie no, z tego co zrozumialam to mozna kupic normalnie cos za mniejsza kwote, tyljo jednorazowo trzeba najmniej 100 zl wymienic. Jak cos zostanie to moze poczekac na karcie do nastepnych zakupow
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 12:42   #1806
asinka547
Raczkowanie
 
Avatar asinka547
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 108
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez JuStYsCk2 Pokaż wiadomość
no to coś odemnie
dresik i butki z Ali
Wszystko git
Hej! A czy dałabyś radę wysłać mi lub wkleić tu zdjęcie butów w zbliżeniu? sama choruje z miesiąc na air maxxy thea, kosztują 400 zł w sklepie no i zastanawiam się czy rzeczywiście widać różnicę. ;-)
Z jednej strony kusi ten ali, ale do tej pory obawiałam się kupić i negocjować z chińczykami.
__________________
asinka547 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 13:26   #1807
Katka256
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 75
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez ZakupoAliczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam jeszcze mały dylemat. Jak wpisuję numer przesyłki na stronie podanej przez Chińczyka
www.17postservice.com to widzę drogę mojej przesyłki (526421474902). Tam też jest napisane, że ktoś odebrał. Nawet kod się zgadza. Wiem, ze przesyłka była nierejestrowana.
Spór założyłam wczoraj. Jako powód podałam zły adres, bo w końcu dotarła do mojego miasta, ale nie do mnie. Obawiałam się, że jak podam przyczynę zły numer, to jak sprawdzi ktoś na www.17postservice.com to taka przesyłka wyszła w moim kierunku.
Wcześniej pisałam do Chińczyka w sprawie nie dotarcia przesyłki, więc mam cała korespondencję. Mam nadzieję, ze oddadzą mi kasę. Może to nieduża kwota, ale nie będę niczyim sponsorem.
Dzięki za pomoc
Nie jestem specem od trackingów, ale numer bez literek jest numerem fikcyjnym, generowanym losowo, czasem sprzedwaca sam wymysla. Tak myślę, że on mogł gdzies tam zaznaczyć, że odbebrano w twoim mieście i tyle. W żaden sposób nie udowodni, że nie odebrałaś. Jako pocieszenie dodam, że miałam spór i o zły tracking w efekcie, którego rzecz nie doszła- dostalam full. Jak i o to, że paczka doszła do kogoś innego. Tutaj też tracking był lipny bo okazało się, że ten sam dostało ileś tam osób. Dostałam full refund a po jakims czasie paczka doszła. Napisałam do sprzedawcy, ucieszył się i oddałam mu kasę, kupujac jeszcze raz tą samą rzecz. On niby wysłał, ja potwierdziłam odbiór i dostal pieniadze.
Katka256 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 13:52   #1808
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Dziewczyny, kilka zWAs kupiło pseudo neoprenowe bikini. Nada sie to na osobę z małym biustem? Nosze 65D i boję się, że obwód będzie za duzy i stanik nie będzie trzymał piersi. Ma ktos podobne wymiary i kupił takie bikini?
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 16:12   #1809
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kilka zWAs kupiło pseudo neoprenowe bikini. Nada sie to na osobę z małym biustem? Nosze 65D i boję się, że obwód będzie za duzy i stanik nie będzie trzymał piersi. Ma ktos podobne wymiary i kupił takie bikini?
ja kupilam dla kolezanki rozmiar L
dzis przyjechal tu link
http://www.aliexpress.com/snapshot/6...66673465658319
i powiem szczerze majty sa ok ale stanik nie wiem na b moze sie maks miseczka zmiesci jest plaska mega
-ogolnie jak dla mnie te stroje sa straszne
mega smierci
majac taka za☠☠☠ista figure sa tysiace ladiejszych strojow
poza tym w 35stopiach nie chcialabym w tym neopreonie sie oplac gruby material
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150511_154047.jpg (91,7 KB, 66 załadowań)
__________________
Audentes fortuna iuvat
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 16:14   #1810
Katka256
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 75
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

obroża dla psa
http://s.click.aliexpress.com/e/iUNFubeMZ?af=133273417
urocza
i kolejne tomsy, wzięłam dla córki bo spodobały się jej moje
http://s.click.aliexpress.com/e/76QNbMjQb?af=133273417
Katka256 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 16:18   #1811
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Nie no, z tego co zrozumialam to mozna kupic normalnie cos za mniejsza kwote, tyljo jednorazowo trzeba najmniej 100 zl wymienic. Jak cos zostanie to moze poczekac na karcie do nastepnych zakupow
wee to bez sensu
to walutomat i tmobile jest lepsza opcja
kupuje za 7 usd kolczyki za tyle w ciagu 10min cala operacja tyle trwa -przelewam pln wymianiam dolary i place na alieee
zycie trzeba ulatwiac sobie a nie utrudniac

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Co do płatności:
tutaj znajduje się aktualny ranking kont walutowych: http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-walutowych

Ja korzystam z kantoru Aliora - wszystko za darmo, korzystne kursy i nie trzeba marnować czasu na motanie się z lideremwalut, kantoremonline czy innym cinkciarzem.

Dużo znajomych korzysta z konta t-mobile i też sobie chwali, ale dla mnie za dużo z tym zachodu
ok a zalozmy ze kupujesz cos za 30usd i po 2 miesiach paczki nie ma i masz zwrot to teraz bank przelicza ci usd po aktualnym kursie i przelewa czy dostajesz rowne 30usd w dolarach?
__________________
Audentes fortuna iuvat

Edytowane przez migea
Czas edycji: 2015-05-11 o 16:26
migea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 16:58   #1812
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
nie wiem ale jak dla mnie wydac prawie 400zl na cos bez gwarancji i z opcja moze dziala to srednia zachetna... to juz chyba w PL wolałabym kupic - poczytaj opinie Phipips owszem usuwa ale jak masz ciemne wlosy jak masz blond srednio sobie radzi i to tak nie na zawsze - lampa po czasie jest i tak do wyrzucenia (ok 5lat) a inne opcje to Babyliss ale kupujesz lampy co jakis czas...
naczytalam sie o tym jakis czas temu i odpuscilam zakup gdyz jestem blondynka i nie lubie az tak ryzykowac
Też jestem blondynką, ale włoski w standardowych miejscach, jak nogi czy pachy mam ciemne Myślałam nad lumea, ale to dla mnie spory wydatek jednorazowy Jeszcze wypróbuję wosk twardy bezpaskowy i jeśli depilacja w domu będzie dawała kiepskie efekty, to pomyślę nad tym sprzętem Dzięki za opinię migea, na razie czytam i pytam, decyzję podejmę po przemyśleniu 16542 razy
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 17:13   #1813
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Też jestem blondynką, ale włoski w standardowych miejscach, jak nogi czy pachy mam ciemne Myślałam nad lumea, ale to dla mnie spory wydatek jednorazowy Jeszcze wypróbuję wosk twardy bezpaskowy i jeśli depilacja w domu będzie dawała kiepskie efekty, to pomyślę nad tym sprzętem Dzięki za opinię migea, na razie czytam i pytam, decyzję podejmę po przemyśleniu 16542 razy
Ja planuje kupic lumea we wrzesniu, bo niby trzeba chronic sie przed sloncem po zabiegu, wiec w lato to chyba nie najlepsza opcja redukcji wloskow. Czytalam opinie na necie i w wiekszosci sa pozytywne przy osobach o ciemnych wloskach.

---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Do mnie wlasnie doszla opaska do spania, nie smierdzi jakos strasznie, fajny material, szlo dosc szybko: http://s.click.aliexpress.com/e/BYJEYVfyv?af=708242605
Zamowilam wlasnie corce przeslodkie skarpetki:
http://s.click.aliexpress.com/e/bmiYznMBM?af=708242605
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 17:23   #1814
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

czy zamawial ktos te buty? I ma real fotki oraz sprawdzonego sprzedawce??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13207_787426507993539_955880962940591191_n.jpg (88,2 KB, 114 załadowań)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 18:05   #1815
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
ja kupilam dla kolezanki rozmiar L
dzis przyjechal tu link
http://www.aliexpress.com/snapshot/6...66673465658319
i powiem szczerze majty sa ok ale stanik nie wiem na b moze sie maks miseczka zmiesci jest plaska mega
-ogolnie jak dla mnie te stroje sa straszne
mega smierci
majac taka za☠☠☠ista figure sa tysiace ladiejszych strojow
poza tym w 35stopiach nie chcialabym w tym neopreonie sie oplac gruby material
Dziękuję za informację, tego sie właśnie bałam, że obwód duży, a miska naleśnik
Szukam czegoś w żywych kolorach, ale nie wiazanego na szyi, tylko z miskami wycięymi i pushupem
O tym, że może być gorąco tez już pomyślałam, ale wolałam sie upewnić...
Jeśli "za☠☠☠ista figura" dotyczyła mnie, to dziekuję
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 19:41   #1816
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez koteceqq Pokaż wiadomość
Nie wiem jak w tym liderze ale w Alior Banku, w kantorze możesz wymienić od 10$.
Chyba nawet od 5USD już wymieniałam - to min ilość. Też mam w kantorze Alior i bardzo sobie chwalę - szczególnie że wszystko od A do Z jest za darmo.

Migea przy zwrocie dostajesz po prostu tyle USD ile dana rzecz kosztowała na swoje konto walutowe - o ile dobrze zrozumiałam i o to pytałaś...
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 20:33   #1817
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Do mnie wlasnie doszla opaska do spania, nie smierdzi jakos strasznie, fajny material, szlo dosc szybko: http://s.click.aliexpress.com/e/BYJEYVfyv?af=708242605
Mam taką - jest super, bo nie uszkadza rzęs, ale po jakimś czasie materiał po obu stronach odkleił się od gąbki (trzyma się tylko po bokach przy gumkach), wygląda to nieestetycznie i trochę przeszkadza gdy się zwija.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 20:37   #1818
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
ok a zalozmy ze kupujesz cos za 30usd i po 2 miesiach paczki nie ma i masz zwrot to teraz bank przelicza ci usd po aktualnym kursie i przelewa czy dostajesz rowne 30usd w dolarach?
Jeszcze takiej sytuacji nie miałam, ale skoro zwracają $30, to tyle też trafia na konto w USD. Tutaj nie ma przeliczenia na złotówki, bo wszystko odbywa się dolarach.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 20:42   #1819
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Jeszcze takiej sytuacji nie miałam, ale skoro zwracają $30, to tyle też trafia na konto w USD. Tutaj nie ma przeliczenia na złotówki, bo wszystko odbywa się dolarach.
walsnie to mnie ciekawi bo nie zawsze tak z tymi kontami powiazanymi z bankami jest-wiec ajk bys miala taka sytuacje prosze daj znac
__________________
Audentes fortuna iuvat
migea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 20:44   #1820
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

dziewczyny szukam na alie takich kolczyków guess
kupilam u jednego i dzis dostalam paczke z 5 rzeczy kupionych mam 3 w niej wiec spor założony zalezy mi na nich
wiec jak ktorej sie rzuca one na allie bede wdzieczna za podeslanie linka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aa.jpg (9,9 KB, 21 załadowań)
__________________
Audentes fortuna iuvat
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 20:53   #1821
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Sozain Pokaż wiadomość
Chyba nawet od 5USD już wymieniałam - to min ilość. Też mam w kantorze Alior i bardzo sobie chwalę - szczególnie że wszystko od A do Z jest za darmo.

Migea przy zwrocie dostajesz po prostu tyle USD ile dana rzecz kosztowała na swoje konto walutowe - o ile dobrze zrozumiałam i o to pytałaś...
tak jak mam w alior czyli tmobile
i wymieniam w kantorze w walutomacie i sobie mega chwale
wczesniej mialam walutowa do mbanku 25zl za wyrobienie
po roku kolejne 25zl gory za uzywanie
i jeszcze jak mi chinl zwrocil po 2 miesiach 3 paczki po 25usd stracilam 40zl
daltego zalozylam w dawnym alior teraz tmobile i bawie sie w walutomat
ale cala operacja trwa 10min wymiany wiec nie ma problemu ostanio po 3,600 wczoraj wymianielam dzis po 3.6479 pln
ale wiem ze dziewczyny kupuja jakis alior kantorach ale chyba kurs jest wiekszy niz walutoamcie wtedy i jak wtedy zwroty przebiegaja mnie interresuje
__________________
Audentes fortuna iuvat
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 21:49   #1822
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
Mam taką - jest super, bo nie uszkadza rzęs, ale po jakimś czasie materiał po obu stronach odkleił się od gąbki (trzyma się tylko po bokach przy gumkach), wygląda to nieestetycznie i trochę przeszkadza gdy się zwija.
Uuu, nie ciekawie, ja dzis bede z nia pierwszy raz spala, za niecale £2, wybacze jej. A na oko po jakim czasie zaczela Ci sie rozklejac ?
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 21:58   #1823
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Uuu, nie ciekawie, ja dzis bede z nia pierwszy raz spala, za niecale £2, wybacze jej. A na oko po jakim czasie zaczela Ci sie rozklejac ?
Mam ją od grudnia, niestety nie pamiętam kiedy się rozkleiła. Kupowałam tu http://s.click.aliexpress.com/e/YJUZrfURv?af=194497849
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 22:04   #1824
asiaaa3
Raczkowanie
 
Avatar asiaaa3
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 175
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Kilka ostatnich zakupow.

SZORTY
Zamówione: 27.04
Odebrane: 11.05
Przesyłka nierejestrowana
LINK
http://ali.pub/op1sq

Zamówiony rozmiar M
Wymiary z aukcji / realne wymiary
Talia 70 cm / 74 cm
Biodra 90 cm / 88 cm
Otwór na nogę 50 cm / 50 cm
Długość 25 cm / 25 cm

Na mnie niestety, noszącą S są za luźne troszkę.

Dodatkowo spodnie przyszły bez dziury na guzik
Próbując się pozbyć tego problemu prujką oczywiście wyjechałam za linię guzika, więc teraz trzeba szyć… ;]
Dodatkowo samo szycie spodni pozostawia trochę do życzenia, wydaje mi się, że szybko zaczną się pruć.

SANDAŁY
Zamówione: 27.04
Odebrane: 11.05
Przesyłka rejestrowana
LINK
http://ali.pub/9ujgw

Przyszły zapakowane luzem w kopercie, bez żadnych zabezpieczeń.
Zamówiłam rozmiar 39 (24,5 cm), normalnie noszę 38 i jak widać jest ok.
Przez to zapakowanie to co jest za piętami jest trochę pogniecione.

Długopis ścieralny a'la Pilot
Długopis ścieralny a'la Pilot
Zamówiony: 25.04
Odebrany: 11.05
Przesyłka nierejestrowana
LINK
http://ali.pub/epsqy

Na co dzień piszę długopisem Pilota, jednak cena wkładu (8zł) troszkę mnie poraża (nowych długopisów również - około 15 zł). A tutaj nowy długopis za 0.99$! Nie wspominając o wkładach. Żyć nie umierać.

Sam kolor długopisu jest bardzo podobny, ten z aliexpress (wyżej) jest trochę mniej wyrazisty i mniej nasycony, Pilot jest zdecydowanym granatem. Wydaje mi się, że ten chiński jest troszkę bardziej twardy, ale może to też być kwestia wyrobienia końcówki w Pilocie.

I test starcia, który kolega z aliexpress (ten wyżej) zdał moim zdaniem bardzo dobrze. Nie widzę wielkiej różnicy, ślad zostaje, moze ciut większy niż po Pilocie. No i troszkę więcej siły trzeba użyć do wymazania.

Przerzucam się na chiński zamiennik.

ZIELONE TRAMPKI
Zamówione: 17.04
Odebrane: 8.05
Przesyłka rejestrowana
LINK:
http://ali.pub/3cwn7

Zamówiony rozmiar z wkładką 24,5 cm. I tak przyszedł.
Normalnie noszę trampki rozmiar 38, te są luźne, że w sumie wskazujący palec (ale mam małe paluszki) mi się mieści, ale dla mnie jak najbardziej to w porządku, bo wolę trochę luzu w bucie.
Dotarły bez pudełka, zapakowane w chińską reklamówkę i worek strunowy.
Prawy but tak faluje, bo mam feler i stopa mi leci trochę do środka.
Jedyny feler to czubek prawego buta, jest lekko zbąblony na czubku.;]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spodnie na mnie.jpg (74,4 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sandały.jpg (89,6 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sandały od góry.jpg (102,0 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sandały tył.jpg (94,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sandały koraliki.jpg (69,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg długopisy pisanie.jpg (51,9 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg długopisy ścieranie.jpg (48,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trampki z góry.jpg (110,9 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trampki od boku.jpg (164,0 KB, 76 załadowań)
__________________
Moje chińskie zakupy - znajdziesz u mnie recenzje i realne zdjęcia, poradniki o tym jak kupować, żeby się nie naciąć oraz ZNIŻKI do sprawdzonych przeze mnie sprzedawców.



asiaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 22:04   #1825
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
tak jak mam w alior czyli tmobile
i wymieniam w kantorze w walutomacie i sobie mega chwale
wczesniej mialam walutowa do mbanku 25zl za wyrobienie
po roku kolejne 25zl gory za uzywanie
i jeszcze jak mi chinl zwrocil po 2 miesiach 3 paczki po 25usd stracilam 40zl
daltego zalozylam w dawnym alior teraz tmobile i bawie sie w walutomat
ale cala operacja trwa 10min w ymiany wiec nie ma problemu ostanio po 3,600 wczoraj wymianielam dzis po 3.6479 pln
ale wiem ze dziewczyny kupuja jakis alior kantorach ale chyba kurs jest wiekszy niz walutoamcie wtedy i jak wtedy zwroty przebiegaja mnie interresuje
Dobra migea zaciekawiłaś mnie jaka jest de facto różnica w kursach i sprawdziłam, więc:

1. Twój https://www.walutomat.pl/ ma na ten moment 3.6512
2. Mój https://kantor.aliorbank.pl/ na ten moment 3.6692

Podsumowując masz tańszą wersję, ale moja jest szybsza bo nie trzeba robić jakiś przelewów zewnętrznych itd. tylko wymienić pln na usd (ja sobie co jakiś czas wpłacam tam po prostu trochę pln i mam je pod ręką). Zamiana zajmuje minutę bądź mniej...

Zależy kto jak często i jakie duże zakupy robi - ja z moim kupowaniem myślę, że różnica w kursie jest minimalna.

Co do zwrotów to tak jak pisałam - nie interesuje Cię kurs aktualny ani nic, dostajesz zwrot na konto walutowe dokładnie takiej ilości dolarów za jaką był zakup.
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 02:36   #1826
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Co do płatności:
tutaj znajduje się aktualny ranking kont walutowych: http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-walutowych

Ja korzystam z kantoru Aliora - wszystko za darmo, korzystne kursy i nie trzeba marnować czasu na motanie się z lideremwalut, kantoremonline czy innym cinkciarzem.

Dużo znajomych korzysta z konta t-mobile i też sobie chwali, ale dla mnie za dużo z tym zachodu
genialny link, dziekuje!
co ja jeszcze robię w MBanku ?!

nie rozumiem tego walutomatu: wymienię sobie powiedzmy 10 zł na USD - i mam konto w mbanku, to z mabnku przelewam na walutomat i walutomat mi odeślę USD? .. ale to będę widziała w moim koncie mbanku gdzieś USD, jeśli mam konto w złotówkach?.. nie kumam
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2015-05-12 o 02:43
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 07:11   #1827
wuada
Raczkowanie
 
Avatar wuada
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 284
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Muszę mieć konto bankowe w Aliorze żeby korzystać z tego kantoru?
wuada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 07:22   #1828
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez wuada Pokaż wiadomość
Muszę mieć konto bankowe w Aliorze żeby korzystać z tego kantoru?
http://www.ekontobankowe.pl/ranking-kont-walutowych
- tu piszą że NIE trzeba mieć konta osobistego.

świetny ten link od Futbolowa, polecam przeczytać
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2015-05-12 o 07:23
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 07:41   #1829
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
genialny link, dziekuje!
co ja jeszcze robię w MBanku ?!

nie rozumiem tego walutomatu: wymienię sobie powiedzmy 10 zł na USD - i mam konto w mbanku, to z mabnku przelewam na walutomat i walutomat mi odeślę USD? .. ale to będę widziała w moim koncie mbanku gdzieś USD, jeśli mam konto w złotówkach?.. nie kumam
musisz mieć konto walutowe i złotówkowe, ze złotówkowego przelewasz na walutomat i z walutomatu odsyłasz na walutowe.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-12, 08:22   #1830
133e0625674cbae259b1434db9f6b2eb057ff862_6556adfa91426
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 991
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek zamówieniowo-plotkowy część V.

Cytat:
Napisane przez asiaaa3 Pokaż wiadomość
Kilka ostatnich zakupow.

SZORTY
Zamówione: 27.04
Odebrane: 11.05
Przesyłka nierejestrowana
LINK
http://ali.pub/op1sq

Zamówiony rozmiar M
Wymiary z aukcji / realne wymiary
Talia 70 cm / 74 cm
Biodra 90 cm / 88 cm
Otwór na nogę 50 cm / 50 cm
Długość 25 cm / 25 cm

Na mnie niestety, noszącą S są za luźne troszkę.

Dodatkowo spodnie przyszły bez dziury na guzik
Próbując się pozbyć tego problemu prujką oczywiście wyjechałam za linię guzika, więc teraz trzeba szyć… ;]
Dodatkowo samo szycie spodni pozostawia trochę do życzenia, wydaje mi się, że szybko zaczną się pruć.

SANDAŁY
Zamówione: 27.04
Odebrane: 11.05
Przesyłka rejestrowana
LINK
http://ali.pub/9ujgw

Przyszły zapakowane luzem w kopercie, bez żadnych zabezpieczeń.
Zamówiłam rozmiar 39 (24,5 cm), normalnie noszę 38 i jak widać jest ok.
Przez to zapakowanie to co jest za piętami jest trochę pogniecione.

Długopis ścieralny a'la Pilot
Długopis ścieralny a'la Pilot
Zamówiony: 25.04
Odebrany: 11.05
Przesyłka nierejestrowana
LINK
http://ali.pub/epsqy

Na co dzień piszę długopisem Pilota, jednak cena wkładu (8zł) troszkę mnie poraża (nowych długopisów również - około 15 zł). A tutaj nowy długopis za 0.99$! Nie wspominając o wkładach. Żyć nie umierać.

Sam kolor długopisu jest bardzo podobny, ten z aliexpress (wyżej) jest trochę mniej wyrazisty i mniej nasycony, Pilot jest zdecydowanym granatem. Wydaje mi się, że ten chiński jest troszkę bardziej twardy, ale może to też być kwestia wyrobienia końcówki w Pilocie.

I test starcia, który kolega z aliexpress (ten wyżej) zdał moim zdaniem bardzo dobrze. Nie widzę wielkiej różnicy, ślad zostaje, moze ciut większy niż po Pilocie. No i troszkę więcej siły trzeba użyć do wymazania.

Przerzucam się na chiński zamiennik.

ZIELONE TRAMPKI
Zamówione: 17.04
Odebrane: 8.05
Przesyłka rejestrowana
LINK:
http://ali.pub/3cwn7

Zamówiony rozmiar z wkładką 24,5 cm. I tak przyszedł.
Normalnie noszę trampki rozmiar 38, te są luźne, że w sumie wskazujący palec (ale mam małe paluszki) mi się mieści, ale dla mnie jak najbardziej to w porządku, bo wolę trochę luzu w bucie.
Dotarły bez pudełka, zapakowane w chińską reklamówkę i worek strunowy.
Prawy but tak faluje, bo mam feler i stopa mi leci trochę do środka.
Jedyny feler to czubek prawego buta, jest lekko zbąblony na czubku.;]

Udane zakupy z tego co widzę
Buciki bardzo fajne, ale mistrz pierwszego planu na ostatnim zdjęciu najlepszy
133e0625674cbae259b1434db9f6b2eb057ff862_6556adfa91426 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-30 06:00:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:02.