Polecamy - odradzamy :) - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-01, 09:08   #1771
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
Wiesz mój synek rozwija się bardzo podobnie do mnie (porównuję sobie pomiary ze swoją książeczką) i ja ważyłam 15,5kg mając 2 lata. Nadal więc wydaje mi się, że 13,5 kg na prawię trzylatkę to raczej mniej niż więcej, co nie znaczy, że za mało.
Popatrz też na to co napisała Aisza
I moja i jej wypowiedź dotyczyły czegoś innego: dorka napisała, że jej córka ma 13,5kg mając prawie trzy lata, i z leżaczka nie korzysta więc po co kupować leżaczki do 18kg. No właśnie po to, że są dzieci które mając tyle ważą więcej i być może chętniej będą z takiego leżaczka korzystać
jeżeli chodzi o wago moja córka ma bardzo dobrą. jest dosc wysoka i szczupła.ważona regularnie w żłobku.i radzę nie tylko z własnego doswiadczenia- dzieci które juz chodza nie są zainterseowane siedzeniem w leżaczku tylko wszystkim innym co je otacza.jeżeli ktos ma sporo pieniędzy i chce je wydać nawet na 10 lezaczków to ok.mnie to nie przeszkadza.tylko ktoś tu pytał o radę. ja miałam lezaczek i wiem jak długo córka z niego korzystała i w rodzinie mam sporo dzieci bo sama jestem 5 dzieckiem.troszke sie napatrzyłam i też posłuchałam.

też przed narodzeniem córki kupiłam kilka rzeczy bo byłam mądrzejsza ,które na nic sie nie przydały a mogłam te pieniadze inaczej zpozytkować. moze czasami warto jednak się zastanowić.
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 10:04   #1772
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

A ja znam dziecię, które mimo 2 lat leżaczek uwielbia Rzecz jasna, teraz w nim siedzi, nie leży, ale ogólnie jest to jego ukochane siedzisko i już. To zależy od dziecka, nie piszcie, że dzieci nie lubią po pewnym czasie leżaczka, bo nie zawsze tak jest.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 10:44   #1773
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;20388013]A ja znam dziecię, które mimo 2 lat leżaczek uwielbia Rzecz jasna, teraz w nim siedzi, nie leży, ale ogólnie jest to jego ukochane siedzisko i już. To zależy od dziecka, nie piszcie, że dzieci nie lubią po pewnym czasie leżaczka, bo nie zawsze tak jest.[/QUOTE]A dlaczego nie możemy pisać? Jeśli sama piszesz, że są dzieci, które lubią leżaczki w wieku poniemowlęcym, to tak samo mamy, których dzieci np. w wieku 8 miesięcy nie chcą już korzystać z tego siedziska, mogą to napisać. W końcu to jest wątek "polecamy-odradzamy", w którym każda mama może napisać o swoich doświadczeniach z różnymi kosmetykami, ubrankami, mebelkami, zabawkami itd. itp.
Mój synek, jak już wspomniałam wcześniej w innym poście, nie lubi już siedzieć w leżaczku, odkąd stał się mobilny. Może kiedyś znowu zacznie w nim siadać, ale już samodzielnie. W każdym razie cieszę się, że nie został mu kupiony leżaczek za większą kasę niż 200 zł. Teraz jedynym siedziskiem, który polubił, jest krzesełko do karmienia. I to nie jakieś full-wypas, tylko zwykłe z Ikei za 49,99 zł + tacka za 14,99 zł, czyli w sumie za prawie 65 zł. Łatwe w montażu i do czyszczenia.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 10:46   #1774
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Chyba się nie zrozumiałyście.

Co innego "dzieci nie chcą..." a co innego "moje dziecko nie chce". Mówicie o dwóch różnych stanowiskach. Zgódźcie się, bo obie macie rację.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 16:14   #1775
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

prawda jest taka, że na tym mamowym, to wszyscy się kłócą ja nie wiem, z czego to wynika, na żadnym innym forum tak nie ma.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 16:53   #1776
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

[QUOTE=Layla79;20397254]prawda jest taka, że na tym mamowym, to wszyscy się kłócą ja nie wiem, z czego to wynika, na żadnym innym forum tak nie ma. [/QUO
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 17:51   #1777
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

cześć dziewczyny znalazłam Was dopiero dziś i taksobie Was czytam

zauważyłam że wiekszość z Was chwali sobie butelki aventa, ja właśnie miałam zakupić butelki TT ale z tego co tutaj widze to mało o nich piszecie i teraz nie wiem które są lepsze, może jakoś pomożecie mi wybrnąć z mojego problemu
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 18:50   #1778
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

ja polecam TT używałam tylko tych... są super nie było najmniejszego powodu by sięgać po inne... niekapki i bidony z TT też są super.. ja polecam!

najlepiej kupić laktator albo podgrzewacz co tam potrzebujesz i zawsze w w zestawie są 1-2 butelki..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 19:27   #1779
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Teraz jedynym siedziskiem, który polubił, jest krzesełko do karmienia. I to nie jakieś full-wypas, tylko zwykłe z Ikei za 49,99 zł + tacka za 14,99 zł, czyli w sumie za prawie 65 zł. Łatwe w montażu i do czyszczenia.
słyszałam sporo pozytywnych opinii o tym krzesełku i chciałam je kupić, ale niestety do IKEI mam za daleko

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
prawda jest taka, że na tym mamowym, to wszyscy się kłócą ja nie wiem, z czego to wynika, na żadnym innym forum tak nie ma.
wynika to z tego że każda mama uważa że ma rację i wie wszystko najlepiej - i tak jest ale tylko w odniesieniu do własnego dziecka o czym mamy zapominają


Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny znalazłam Was dopiero dziś i taksobie Was czytam

zauważyłam że wiekszość z Was chwali sobie butelki aventa, ja właśnie miałam zakupić butelki TT ale z tego co tutaj widze to mało o nich piszecie i teraz nie wiem które są lepsze, może jakoś pomożecie mi wybrnąć z mojego problemu
też przymierzałam się do Aventu, ale na forum wychwalano TT i po analizie zdecydowałam się właśnie na nie.
Jak dla mnie mają sporo zalet: najważniejsze to to, że buźka malucha układa się jak na cycusiu co jest istotne jak karmisz piersią. Wygodnie się je myje bez użycia jakiś szczotek.
Co fajne to np. mam pierwszy kubek niekapek :
http://www.tommeetippee.pl/viewprodu...t/6/pageid/99/
i ten uchwyt do trzymania można zakładać na każdą butelkę. Synkowi nie idzie picie z tego dziobka, ale jak ma założony smoczek to sobie sam może buteleczkę wygodnie trzymać
Jeżeli się na nie zdecydujesz to zwróć jednak uwagę na to jaki podgrzewacz będziesz wybierać bo nie do każdego wejdą.

Jedyna wada/nie wada to to że dziecko uczy się układać buźkę w charakterystyczny sposób i później może mieć problemy z piciem z innych butelek, gdyby była taka potrzeba. U nas tak było, dałam małemu jakąś butelkę canpola i nie bardzo mu szło z wąskim smokiem. Dlatego jesteśmy skazani do końca na TT

Przy okazji bardzo polecam podgrzewacz Snow Bear - tani, a niezawodny, wszystko co piszą o nim na aukcji to prawda butelki TT wchodzą bez problemu. Zaskoczyła mnie cena, bo kupowałam rok temu drożej.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:00   #1780
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
ja polecam TT używałam tylko tych... są super nie było najmniejszego powodu by sięgać po inne... niekapki i bidony z TT też są super.. ja polecam!

najlepiej kupić laktator albo podgrzewacz co tam potrzebujesz i zawsze w w zestawie są 1-2 butelki..

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
też przymierzałam się do Aventu, ale na forum wychwalano TT i po analizie zdecydowałam się właśnie na nie.
Jak dla mnie mają sporo zalet: najważniejsze to to, że buźka malucha układa się jak na cycusiu co jest istotne jak karmisz piersią. Wygodnie się je myje bez użycia jakiś szczotek.
Co fajne to np. mam pierwszy kubek niekapek :
http://www.tommeetippee.pl/viewprodu...t/6/pageid/99/
i ten uchwyt do trzymania można zakładać na każdą butelkę. Synkowi nie idzie picie z tego dziobka, ale jak ma założony smoczek to sobie sam może buteleczkę wygodnie trzymać
Jeżeli się na nie zdecydujesz to zwróć jednak uwagę na to jaki podgrzewacz będziesz wybierać bo nie do każdego wejdą.

Jedyna wada/nie wada to to że dziecko uczy się układać buźkę w charakterystyczny sposób i później może mieć problemy z piciem z innych butelek, gdyby była taka potrzeba. U nas tak było, dałam małemu jakąś butelkę canpola i nie bardzo mu szło z wąskim smokiem. Dlatego jesteśmy skazani do końca na TT

Przy okazji bardzo polecam podgrzewacz Snow Bear - tani, a niezawodny, wszystko co piszą o nim na aukcji to prawda butelki TT wchodzą bez problemu. Zaskoczyła mnie cena, bo kupowałam rok temu drożej.
to superko, bo ja właśnie sobie upatrzyłam te butelki ale jak tutaj czytałam, przyznaje się że nie czytałam wszystkich stron, ale to co mi się udało towszedzie chwalili z aventa a o TT nie doczytałam

a te smoczki uspokajacze 0+ czy jakoś tak to wyczytałam że są twarde i dziecko nie umie ich ssać, co myślicie?

o tym pogrzewaczu mówisz :
http://www.allegro.pl/item1071529828...ek_okazja.html

Edytowane przez enis84
Czas edycji: 2010-07-01 o 20:03
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:03   #1781
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
to superko, bo ja właśnie sobie upatrzyłam te butelki ale jak tutaj czytałam, przyznaje się że nie czytałam wszystkich stron, ale to co mi się udało towszedzie chwalili z aventa a o TT nie doczytałam

a te smoczki uspokajacze 0+ czy jakoś tak to wyczytałam że są twarde i dziecko nie umie ich ssać, co myślicie?
niedawno kilka z nas wspomniało, że dzieciaki ich nie tolerowały - w tym mój synek
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 20:05   #1782
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
niedawno kilka z nas wspomniało, że dzieciaki ich nie tolerowały - w tym mój synek
no właśnie, a to które są lepsze??
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:08   #1783
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
to superko, bo ja właśnie sobie upatrzyłam te butelki ale jak tutaj czytałam, przyznaje się że nie czytałam wszystkich stron, ale to co mi się udało towszedzie chwalili z aventa a o TT nie doczytałam

a te smoczki uspokajacze 0+ czy jakoś tak to wyczytałam że są twarde i dziecko nie umie ich ssać, co myślicie?

o tym pogrzewaczu mówisz :
http://www.allegro.pl/item1071529828...ek_okazja.html
tak o tym, rok temu kupiłam go za ok 70 zł (nie pamiętam dokładnie)

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
no właśnie, a to które są lepsze??
hmm, TT się nie przyjęło, próbowałam dać Nuka, ale też wypluwał i wyszło na to że nie stosowaliśmy smoków w ogóle
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:16   #1784
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
tak o tym, rok temu kupiłam go za ok 70 zł (nie pamiętam dokładnie)

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------



hmm, TT się nie przyjęło, próbowałam dać Nuka, ale też wypluwał i wyszło na to że nie stosowaliśmy smoków w ogóle
aha, ale TT miałaś tylko te uspokajacze czy jeszcze jakies inne, one wszystkie są takie twarde ??
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:18   #1785
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
aha, ale TT miałaś tylko te uspokajacze czy jeszcze jakies inne, one wszystkie są takie twarde ??
nie wiem jakie są inne, miałam tylko te pierwsze 0+
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:19   #1786
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
nie wiem jakie są inne, miałam tylko te pierwsze 0+
aha dzięki za info
a to nawet dobrze, może one są stworzone po to żeby szybko dziecko odrzuciło smoka i potem dziecka nie trzeba oduczać

Edytowane przez enis84
Czas edycji: 2010-07-01 o 20:20
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 20:59   #1787
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Jakie wklady poporodowe polecacie, jakie odradzacie (chodzi mi o takie na lozko oraz do majtek )
Jaki wybrac ich rozmiar oraz ile opakowan kupic?
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:08   #1788
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Jakie wklady poporodowe polecacie, jakie odradzacie (chodzi mi o takie na lozko oraz do majtek )
Jaki wybrac ich rozmiar oraz ile opakowan kupic?
majtki siatkowe + podklady firmy Hartmann

na łozko dawali w szpitalu ale nie byly potrzebne... mozesz kupic podkłady do przewijania rossmanna lub bella ten sam efekt..a jak nie zuzyjesz przydadza sie dla dziecka
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 21:22   #1789
*kaalinaa*
Zadomowienie
 
Avatar *kaalinaa*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 076
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Hej

Chciałam Wam napisać jedno moje spostrzeżenie (nie wiem czy ktoś miał już podobny problem bo przyznam się bez bicia, że nie czytałam wątku :P).

Odradzam kubeczek lovi 360 z jednego dla mnie istotnego powodu. Moje dziecko nie umie pić z butelki natomiast z kubeczka załapało o co chodzi więc podawałam Małej z niego mleko. Za każdym razem starannie myłam i osuszałam. Ale na nic się to zdało bo któregoś razu ja patrzę a od spodu w małej szczelince PLEŚŃ !!! Te kubki mają tyle zakamarków że nie sposób ich dokładnie umyć, musiałam kupić szczoteczkę do zębów żeby się wszędzie dostać. Drogi i trudny do utrzymania w czystości. Ogromny minus ode mnie

Pozdrawiam
__________________
Kalina 9 lipca 2009 r
Hania 5 marca 2011 r


*kaalinaa* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 21:24   #1790
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Jakie wklady poporodowe polecacie, jakie odradzacie (chodzi mi o takie na lozko oraz do majtek )
Jaki wybrac ich rozmiar oraz ile opakowan kupic?
Ja używałam mega podpasek takich jak w szpitalu, bo dostałam je od teściowej, która jest położną, a potem mąż kupował w aptece pieluszki/podpaski poporodowe Belli: http://www.bangla.babyonline.pl/piel...dowe-p2842.htm (taniocha).

Z krwawieniem po porodzie jest różnie u kobiet. Jedne mają mocne, inne słabe i różnie jest z długością tego krwawienia. Ja miałam naprawdę mocne krwawienie przez ponad tydzień od urodzenia synka, potęgowane naturalnym karmieniem, więc te "podpachy" świetnie się sprawdzały.

Majtek w szpitalu nie używałam i to samo było w domu przez kilka dni na noc, żeby się krocze ładnie goiło. Natomiast w ciągu dnia zwykłe bawełniane majtasy

Jeśli chodzi o te podkłady, to w szpitalu dali mi szpitalny, w domu używałam tylko wielkiego ręcznika, który służy mi normalnie przy @, bo mnie nocą potrafi zalać.

Edytowane przez malin30
Czas edycji: 2010-07-01 o 21:27
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 22:01   #1791
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Ja używałam mega podpasek takich jak w szpitalu, bo dostałam je od teściowej, która jest położną, a potem mąż kupował w aptece pieluszki/podpaski poporodowe Belli: http://www.bangla.babyonline.pl/piel...dowe-p2842.htm (taniocha).

Z krwawieniem po porodzie jest różnie u kobiet. Jedne mają mocne, inne słabe i różnie jest z długością tego krwawienia. Ja miałam naprawdę mocne krwawienie przez ponad tydzień od urodzenia synka, potęgowane naturalnym karmieniem, więc te "podpachy" świetnie się sprawdzały.

Majtek w szpitalu nie używałam i to samo było w domu przez kilka dni na noc, żeby się krocze ładnie goiło. Natomiast w ciągu dnia zwykłe bawełniane majtasy

Jeśli chodzi o te podkłady, to w szpitalu dali mi szpitalny, w domu używałam tylko wielkiego ręcznika, który służy mi normalnie przy @, bo mnie nocą potrafi zalać.
też polecam podkłady Bella - tylko że one nie mają wartwy ceratkowej, więc szybko przeciekają, ale za to oddychają. Mialam też jakies apteczne podkłady, chyba TZMO, one miały ceratkę na spodzie. Generalnie polecam mieć do szpitala z 3 paczki, szybko idą. No i potem do domu to już największe grube podpaski, np też Bella, potem przeszłam na Bella Blue, a teraz to już wkładki zwykle.

Co do podkładu na łózko to ja miałam taki z Ikei z działu dziecięcego, używałam może z tydzień, nie przydał się, ale kupiłam do też z myślą, by małemu mieć na wypadek posikusów przy odzwyczajaniu od nocniczka dalsze planowanie Generalnie tak jak przedmówczyni przez jakiś czas kładłam pod siebie duży ręcznik, przydał się, bo kilkukrotnie przeciekłam.


EDIT miałam majtki jednorazowe fizelinowe, ale z tego, co dziewczyny piszą to w niektórych szpitalach są zakazane i trzeba mieć albo siatkowe, albo latać z goła pupą
__________________
siabada


Edytowane przez oolong
Czas edycji: 2010-07-01 o 22:05
oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 09:04   #1792
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

smoczki, u mnie TT się niesprawdziły wcale, twardy kikut, a tarczka tak głupio wycięta ze haczyła o nosek. Mojemu dziecku odpowiadają nuki silikonowe

butelki -dla mnie TT- rewelacja, teraz tylko ich używamy.

majtki, polecam siatkowe np.seni, hartman. Mozna je prać-ja mialam 4 pary i jeszcze w połogu w nich jakiś czas chodziłam. Odradzam wszelkie fizelinowe i z plastikowej siatki- tam ma byc dostęp powietrza, a nie sie tyłek gotować

podkłady na łóżko- w sumie obojętne, zobaczy tylko na wymiary (happy, rossman, z apteki różne)

podkłady-podpasiory- bella zielone lub czerwone- to to samo (miałam też jakies z allegro absorgyn czy coś- beznadziejne-sztywne takie)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 11:59   #1793
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

u nas mloda też nie chciała smoka TT (uspokajacza) a ja nie wpadlam na to by podać innej firmy.. i dzięki temu mam dziecko bez smokowe! polecam!!
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 15:22   #1794
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 759
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

to i ja powiem, że moja mała nie toleruje smoków z tt (uspokajaczy). nuka czasem pociamka, ale rzadko.

za to butle tt są świetne, mała je i z butli i z piersi. nie ma żadnych problemów ze ssaniem ani nic w tym stylu.

powiem jeszcze dwa słowa na temat pieluszek:

u nas jak na razie sprawdza się niestety tylko pampers (lekkie, cienkie, nic nie wypuszczają poza pieluchę, mała swobodnie macha nóżkami)

próbowaliśmy jeszcze belli (sztywne... dziecko miało między nóżkami upakowaną tą pieluchę jak nie wiem co, najmniejszy rozmiar pieluszki a "było jej tam dużo")

i huggiesów (te z kolei nie dość że sztywne, to jeszcze okropnie odstają wokół nóżek, zawartość się wylewa. nie dla dzieci o szczupłych nóżkach. leżą i czekają aż trochę podtuczymy małą )
41606c31298bccbf4cae52b7859efbfee487d7f9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 16:08   #1795
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

...w nawiązaniu do kubków 360 z lovi to ja mam przeciwne zdanie- kubek się rozkłada na czynniki pierwsze więc łatwo go wyczyścić ponadto zawiera jony srebra które niszcza bakterie więc nie trzeba go wyparzać (a wręcz nie wolno) tylko przepłukuje sie go letnią wodą. Ma za to jedną wadę- jak sie naleje do niego sok lub inny napój to trzeba go zassać i dopiero wtedy staje sie niekapkiem czego w ulotce nie piszą ale pomimo tego oceniam go na -5
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 16:15   #1796
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
...w nawiązaniu do kubków 360 z lovi to ja mam przeciwne zdanie- kubek się rozkłada na czynniki pierwsze więc łatwo go wyczyścić ponadto zawiera jony srebra które niszcza bakterie więc nie trzeba go wyparzać (a wręcz nie wolno) tylko przepłukuje sie go letnią wodą. Ma za to jedną wadę- jak sie naleje do niego sok lub inny napój to trzeba go zassać i dopiero wtedy staje sie niekapkiem czego w ulotce nie piszą ale pomimo tego oceniam go na -5
A jak to sie robi? Bo przyznaje, ze strasznie mnie denerwuje jak kapie z niego. Szczegolnie jak dziecko sie napije i rzuci kubek na ziemie to strasznie bryzga na boki...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 08:42   #1797
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja nalewam do niego sok, następnie w pozycji pionowej przykładam do niego usta i zasysam ze 2 razy (tak jakbym chciała się z niego napić nie przechylając go) potem go przechylam "do góry nogami" sprawdzam czy aby przypadkiem nie cieknie- a nie cieknie i dopiero daje dziecku. Bez tego zabiegu niestety zawsze cieknie
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 10:38   #1798
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Ja też zasysam, ale zauwazyłam że jeśli dobrze się go zakręci to nie rozpryskuje. Ja oceniam kubek na 5. Synek szybko załapał jak się z niego piję, lekki, łatwo się czyści.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 11:36   #1799
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Mam dwa pytania: jakie butelki polecacie-szklane czy z tworzywa, i jaki smoczek- z silikonu?
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 15:08   #1800
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Polecamy - odradzamy :)

Tworzywo - zdecydowanie lżejsze, a smoczki mam i silikonowe, i kauczukowe. Ogólnie wg mnie ważniejsza jakość, rodzaj butli.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:04.