suknia: kupujecie, szyjecie, czy wypożyczacie?? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-26, 08:49   #151
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez Ellin_ak Pokaż wiadomość
Moja z salonu kosztowała właśnie prawie 5000. Zobaczyłam ją i widziałam że ta i żadna inna. Ale cena jak dla mnie niestety nieosiągalna. A krawcowa uszyje ją za 1400! zgodnie z oryginałem, ale dokładnie na mnie, na moje wymiary. Aaś, masz może zdjęcie swojej sukienki?
wklejałam u nas na wątku https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=502
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 14:27   #152
hajduczkawojtusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 459
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Moja wymarzona suknia kosztowałaby w salonie od 4000 do 5000 tys. Udało mi się znaleźć nową na eBayu za połowę tej kwoty Jestem pewna, że krawcowa nie wyhaftowałaby mi róż, które znajdują się w oryginalnym projekcie. A jeśli nawet zgodziłaby się to zrobić, to nie za 1000 zł i już wiem, że w moim przypadku ta cena to była prawdziwa okazja
__________________
Czyżby Stanisław był gejem?
hajduczkawojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 19:04   #153
wiewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 37
Red face Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Witam
mam juz doswiadzenie z krawcowymi sukien ślubnych.niestety w moim przypadku zaczelo sie od tego ze nie chcialam kupic drogiej sukni(te co mi sie podobaly w salonie kosztowały od 4500 do 5500zl)uwazam ze to duza przesada.kupilam sukienke nowa na allegro.zalezalo mi na dobrym materiale i szczegolach ktore chcialam.wiec szukalam i znalazlam.prosilam krawcowa zeby doszyla mi tren i zakryla szpic gorestu jakims drapowaniem.ale zeby fason sie nie zmienil.niestety teraz ma ladna sukienke typu A a mialm ksiezniczke.wiec roznica jest znaczna.kupilam druga i pani miala mi ja tylko skrócić ale zle sobie obliczyla i zamiast do ziemi ma do kostek z tylu a z przodu do ziemi.koszmar.chodze i wyje bo slub 05.06.2010..
Dzis juz wiem ze juz nie bede nigdy nic szyla bo kazdy ma inna wizje tego co chce a nie zawsze wyjdzie jak chcemy.
nadal nie wydalam nawet 1500 za sukienki ale nie jestem do konca zadowolona wiec nie radze.lepiej poczekac na wyprzedaze i kupic sukienke w salonie taka jak nam sie podoba.
wiewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 23:11   #154
hajduczkawojtusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 459
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez wiewka Pokaż wiadomość
Witam
mam juz doswiadzenie z krawcowymi sukien ślubnych.niestety w moim przypadku zaczelo sie od tego ze nie chcialam kupic drogiej sukni(te co mi sie podobaly w salonie kosztowały od 4500 do 5500zl)uwazam ze to duza przesada.kupilam sukienke nowa na allegro.zalezalo mi na dobrym materiale i szczegolach ktore chcialam.wiec szukalam i znalazlam.prosilam krawcowa zeby doszyla mi tren i zakryla szpic gorestu jakims drapowaniem.ale zeby fason sie nie zmienil.niestety teraz ma ladna sukienke typu A a mialm ksiezniczke.wiec roznica jest znaczna.kupilam druga i pani miala mi ja tylko skrócić ale zle sobie obliczyla i zamiast do ziemi ma do kostek z tylu a z przodu do ziemi.koszmar.chodze i wyje bo slub 05.06.2010..
Dzis juz wiem ze juz nie bede nigdy nic szyla bo kazdy ma inna wizje tego co chce a nie zawsze wyjdzie jak chcemy.
nadal nie wydalam nawet 1500 za sukienki ale nie jestem do konca zadowolona wiec nie radze.lepiej poczekac na wyprzedaze i kupic sukienke w salonie taka jak nam sie podoba.
współczuję
__________________
Czyżby Stanisław był gejem?
hajduczkawojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 05:34   #155
wiewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 37
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Dziekuje.mam nadzieje ze choiaz wesele i slub sie uda.
wiewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 08:40   #156
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez wiewka Pokaż wiadomość
Dziekuje.mam nadzieje ze choiaz wesele i slub sie uda.
na pewno

ja właśnie miałam takie obawy i sobie krawcową jednak odpuściłam..
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 10:23   #157
hajduczkawojtusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 459
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez wiewka Pokaż wiadomość
Dziekuje.mam nadzieje ze choiaz wesele i slub sie uda.
Trzymam za to kciuki!
__________________
Czyżby Stanisław był gejem?
hajduczkawojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-27, 18:06   #158
kubuleta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Witam,szyję suknie ślubne ze zdjęcia lub według własnego projektu klientki konkurencyjne ceny suknie szyję od 6 lat mieszkam w Wieliczce koło Krakowa robię też wszelkie przeróbki sukienek ślubnych zapraszam kubus9.05@o2.pl

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Mała prośba nie wkładajcie "wszystkich" krawcowych do jednego worka bo każdą rzecz profesjonalna krawcowa potrafi naprawić nawet jeżeli ucięła za dużo sukienkę wystarczy tylko chcieć i szanować klienta
kubuleta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 00:15   #159
kura aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Moją sukienkę będzie szyła koleżanka ze scenografii i projektowania ubioru z ASP. Wszystko już obgadałyśmy, po sesji zabieramy się za robotę. Na bieżąco będą nanoszone poprawki, super się dogadujemy, więc powinno być dobrze A sukienkę chcę do kolan, podobną do tej na zdjęciu. W salonach prawie takich nie ma, a poza tym nie ukrywam, że chodzi też o cenę: umówiłyśmy się na 1000 zł.
kura aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 08:22   #160
Lotosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 164
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez kura aga Pokaż wiadomość
Moją sukienkę będzie szyła koleżanka ze scenografii i projektowania ubioru z ASP. Wszystko już obgadałyśmy, po sesji zabieramy się za robotę. Na bieżąco będą nanoszone poprawki, super się dogadujemy, więc powinno być dobrze A sukienkę chcę do kolan, podobną do tej na zdjęciu. W salonach prawie takich nie ma, a poza tym nie ukrywam, że chodzi też o cenę: umówiłyśmy się na 1000 zł.
Ale słodka sukienka Na weselach faktycznie nie uświadczysz Pani Młodej ubranej w takie cudeńko. Gratuluje pomysłu i swoistej odwagi wybicia się z tradycyjnego nurtu wieelllkich kiecek
Lotosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 14:47   #161
hajduczkawojtusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 459
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez kura aga Pokaż wiadomość
Moją sukienkę będzie szyła koleżanka ze scenografii i projektowania ubioru z ASP. Wszystko już obgadałyśmy, po sesji zabieramy się za robotę. Na bieżąco będą nanoszone poprawki, super się dogadujemy, więc powinno być dobrze A sukienkę chcę do kolan, podobną do tej na zdjęciu. W salonach prawie takich nie ma, a poza tym nie ukrywam, że chodzi też o cenę: umówiłyśmy się na 1000 zł.
Urocza
__________________
Czyżby Stanisław był gejem?
hajduczkawojtusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 21:25   #162
wiewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 37
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez kubuleta Pokaż wiadomość
Witam,szyję suknie ślubne ze zdjęcia lub według własnego projektu klientki konkurencyjne ceny suknie szyję od 6 lat mieszkam w Wieliczce koło Krakowa robię też wszelkie przeróbki sukienek ślubnych zapraszam kubus9.05@o2.pl

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:56 ----------

Mała prośba nie wkładajcie "wszystkich" krawcowych do jednego worka bo każdą rzecz profesjonalna krawcowa potrafi naprawić nawet jeżeli ucięła za dużo sukienkę wystarczy tylko chcieć i szanować klienta
nie malam takiego zamiaru..pisalam tylko o moich doswiadczeniach.
dziekuje wszystkim za serdecznosc..
wiewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 15:11   #163
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez Lotosowa Pokaż wiadomość
klarnetos - właśnie boje się, że moja idealna sukienka nie będzie taka jaką ja sobie wymarzyłam no własnie mam swój ideał. Marzy mi się takie cudo http://www.tomsbridal.com/images/whi...e-one-411c.jpg
Jak na moje oko żadna krawcowa tego tak nie uszyje, choć może się myle ... W salonie kosztuje ok. 3000 tysiaków. Co wy na to?

kobzalka pochwal się swoim cudeńkiem
fiu, fiu, piękna

ja póki co się wzdrygam przed szyciem sukni u krawcowej. nie wiem.... ja bym jednak chciała oryginał albo niemal taką jak oryginał. chyba bym się popłakała, gdyby krawcowa nie uszyła mi sukni tak, jak sobie to wymarzyłam musiałabym zobaczyć sporo modeli, które wyszły spod igły tej czy innej osoby, żeby powierzyć w jej ręce moją kieckę.

póki co raczej nastawiam się na salonową. ale nie za 5tys tak do 3tys jestem w stanie na to poświęcić. nie więcej.
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 14:34   #164
_bea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cześć dziewczyny! Ja właśnie próbuję sprzedać moją suknię i wcale nie jest łatwo. Pewnie gdyby nie to, że krawcowa mnie wystawiła 2,5 miesiąca przed ślubem (cały czas mówiła, że jeszcze czas a ona ma teraz sukienki komunijne- dodam była z polecenia ) nie kupiłabym sukni w salonie. Teraz chcąc ją sprzedać proponuję 1500 zł z halką itd. a w salonie kosztuje 3300- widac ile się traci. Ja nie lubię, gdy coś się marnuje i kurzy w szafie. Więc szczerze odradzam, przynajmniej kupowanie w salonie! Od krawcowej albo na ogloszeniach można znaleźć suknie w idealnym stanie zaoszczędzająć przynajmniej 1000zł i nikt się nie pozna, że jest używana 2. raz.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

beatarozycka6@wp.pl
_bea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 15:17   #165
kakunia6
Raczkowanie
 
Avatar kakunia6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Włocławek/Irlandia
Wiadomości: 192
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Ja też przymierzałam już gotowe, ale jednak zdecydowałam, że wolę by została uszyta suknia taka jaka mi się marzy z każdym detalem Zaniosę zdjątko i już Powodzenia w trafnych wyborach przyszłe Panny Młode ;-)

__________________
Szczęśliwa Żonka


Edytowane przez kakunia6
Czas edycji: 2010-09-27 o 15:28
kakunia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 16:18   #166
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

A ja byłam w salonie wstępnie się rozeznać i dowiedziałam się że mogę wybrać jakąs suknie z ich kolekcji -wypozyczenie min. 1500 zł. Albo mogę przynieść zdjęcie takiej jakiej mi się podoba i wówczas mam pewność że jest nowa i koszt to 1500 zł. Więc raczej będę szyła.
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 12:05   #167
klarnetos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 331
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez _bea Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Ja właśnie próbuję sprzedać moją suknię i wcale nie jest łatwo. Pewnie gdyby nie to, że krawcowa mnie wystawiła 2,5 miesiąca przed ślubem (cały czas mówiła, że jeszcze czas a ona ma teraz sukienki komunijne- dodam była z polecenia ) nie kupiłabym sukni w salonie. Teraz chcąc ją sprzedać proponuję 1500 zł z halką itd. a w salonie kosztuje 3300- widac ile się traci. Ja nie lubię, gdy coś się marnuje i kurzy w szafie. Więc szczerze odradzam, przynajmniej kupowanie w salonie! Od krawcowej albo na ogloszeniach można znaleźć suknie w idealnym stanie zaoszczędzająć przynajmniej 1000zł i nikt się nie pozna, że jest używana 2. raz.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

beatarozycka6@wp.pl

Po przeczytaniu Twojego posta nigdy nie zdecydowałabym się na szycie sukni u krawcowej - co z tego, że zaoszczędzę 1000zł, jak potem okaże się, że nie mam w czym iść do ślubu? I to krawcowa z polecenia... Masakra jakaś...
A szukając na szybko sukienki przed ślubem istnieje duże ryzyko, że po pierwsze - przepłacę, po drugie - w pośpiechu kupię cokolwiek, a nie tę jedyną wymarzoną.
klarnetos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 15:51   #168
lusesita23
Zakorzenienie
 
Avatar lusesita23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 9 887
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
A ja byłam w salonie wstępnie się rozeznać i dowiedziałam się że mogę wybrać jakąs suknie z ich kolekcji -wypozyczenie min. 1500 zł. Albo mogę przynieść zdjęcie takiej jakiej mi się podoba i wówczas mam pewność że jest nowa i koszt to 1500 zł. Więc raczej będę szyła.

u nas wypozyczenie jest od 800zl chyba juz...
ale nie wiem jeszcze,nie przymierzalam.

wolalabym szyc jednak

tylko najpierw poprzymierzam gotowce,zeby zobaczyc jaki model jest ok
__________________
Kciuki dla Ani:kciuk i:
lusesita23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 07:36   #169
kfaska
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 950
Dot.: Suknia ślubna - sklepowa czy szyta na zamównienie u krawcowej?

Ja szyłam. Z dwóch powodów. Mam 150 cm wzrostu i sie bałam ze wszystie salonowe sukne stracą fason jak je zacznę dopasowywać, po drugie znalazłam super krawcową koło mojego rodzinnego miasta (gdzie fajnych salonów nie ma) , a nie chciałam sukni wozic z Warszawy gdzie mieszkam. Z uszytej sukni byłam bardzo zadowolona, chociaż szukając po salonach modelu dla siebie znalazłam suknie, którą byłam gotowa kupić i wcale cenowo to nie była taka duża różnica. Przymierzyć fasony trzeba koniecznie, ale szyć można i ma to tą zaletę, że suknia jest "na Ciebie"
kfaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-06, 13:02   #170
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: suknia: kupujecie, szyjecie, czy wypożyczacie??

Ja też szyłam (Kfaska ). Krawcowa uszyła sukienkę ze zdjęć. Ja widzę same plusy - pod warunkiem, że ma się sprawdzoną i solidną krawcową:
1. wyszło spooooro taniej niż w salonie (ok. 3000zł),
2. to była zeszłoroczna kolekcja i były problemy żeby ją kupić,
3. sukienka była idealnie dopasowana do mojej figury, miałam realny wpływ na głębokość dekoltu, długość rękawków i na wiele innych rzeczy
4. sama wybierałam materiał z którego chciałam mieć uszytą sukienkę, sama zdecydowałam o odcieniu bieli (u mnie to była śmietanka),
5. sukienkę mam u siebie, jest moja i tylko moja, nieużywana, po skróceniu i lekkiej przeróbce będę w niej mogła jeszcze nie raz wyjść
6. kompletna sukienka wyniosła mnie 1150 zł
Jako krawcowa polecam szycie
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog

Edytowane przez Susanna
Czas edycji: 2010-10-06 o 13:10
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 23:43   #171
maggda111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: suknia: kupujecie, szyjecie, czy wypożyczacie??

Ja uważam, że zdecydowanie lepiej uszyć. Wtedy masz indywidualną, jedyną i tylko dla ciebie. Znam profesjonalną pracownię krawiecką. maszaosieglowska.pl
maggda111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 20:00   #172
maggda111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6
Dot.: suknia: kupujecie, szyjecie, czy wypożyczacie??

Pozdrawiam

Edytowane przez maggda111
Czas edycji: 2013-02-06 o 20:02
maggda111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.