Czy osoby z ciężką niepełnosprawnością fizyczną powinny mieć dzieci? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-24, 11:36   #151
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Czy osoby z ciężką niepełnosprawnością fizyczną powinny mieć dzieci?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No i to z tego, że jak wyjdzie z domu dziecka, to co z nim będzie, kto się nim zajmie, przypilnuje rachunków, opłat, wizyt u lekarzy? Rodzice, którzy sami tego nie ogarniają?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Po to placówka jest jego domem, by go wdrożyć w trudy życia. Każdy to przechodzi, ale dalej nie widzę jaki to ma związek z rodzicielstwem podejmowanym przez niepełnosprawnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 16:59   #152
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Czy osoby z ciężką niepełnosprawnością fizyczną powinny mieć dzieci?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
No właśnie musi, nie wiem, rozumiem, że gdyby ci dziecko taki cyrk z jedzeniem odstawało za kazdym razem, przy każdym posiłku, to byłoby super spoko i "oj przecież nie lubi"? Bo to nie jest jednorazowa sytuacja, tylko ten dzieciak robi to za każdym razem dzieciak musi zjeść obiad, i po to jest kilka wariantów, żeby mógł wybrać coś, co lubi. Nie wiem, u mnie narzeka coraz mniej, bo jak zaczyna przesadzać z narzekactwem i wybrzydzaniem, to mu zabieram sprzed nosa i kładę kromkę suchego chleba, albo mówię, że nie odejdzie od stołu, dopóki nie zje. Rozumiem, że ktoś może czegoś nie lubić, jak najbardziej. Jeśli zdarza się to raz na jakiś czas, to nikogo do jedzenia nie zmuszam. Dzieciak nie lubi ogórkowej, ale inne zupy zjada z przyjemnością? Spoko, nie jedz dzisiaj zupy. Dzieciak nie lubi pomidorów? Spoko, weź sobie na kanapkę ogórka albo paprykę. Ale jak przy każdym jednym posiłku słyszę NIEDOBRE TO GÓWNO NIE BENDE TEGO GÓWNA JADŁ CO TO ZA GÓWNO JEST FUJ ALE ŚMIERDZI to mi się nóż w kieszeni otwiera. On najchętniej by jadł pomidorową, schabowego i chleb z pasztetem.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
No ja Ci radzę tak nie robić. To chyba najgorsza metoda, jaką można wymyślić. Może doprowadzić tylko do traumy, zaburzeń odżywiania etc.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 12:45   #153
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Czy osoby z ciężką niepełnosprawnością fizyczną powinny mieć dzieci?

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;88154429]Możliwości funkcjonowania osób z naprawdę poważnymi chorobami mogą być bardzo różne, w zależności od momentu rozpoznania choroby, możliwości leczenia, możliwości konkretnego organizmu, wsparcia bliskich i pewnie wielu innych czynników. [/QUOTE]
Dokładnie tak. Jeśli kogoś interesuje ten temat to mogę podać przykład Artura Rogalskiego, który choruje na najcięższą postać SMA (ta choroba ma różne typy). Większość osób widząc go od razu zaliczyłoby go do tej kategorii "nic nie może". Tutaj jest artykuł i jego wystąpienie: https://leczeniewdomu.pl/wideo-artur...wnych-pejzazy/. Tutaj strona internetowa jego firmy: http://www.arturrogalski.eu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-25 13:45:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.