30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-04, 11:03   #151
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
W ogóle wizaż to sobie jest jednak dobrze poczytać
Dzisiaj z tego wątku się dowiedziałam, że 23 latka to już niemłoda mama, trzydziecha płodzi mutanty, które w ramach opieki prenatalnej się usuwa, a z innego, że żeby skończyć socjologię to wystarczy być tylko mniej tępym od najbardziej tępego prawnika co to studia ukończył po znajomości i protekcji i że generalnie człowiek, który wybiera tak "nieprzyszłościowy" zawód jak socjolog, to sobie wystawia niepochlebne świadectwo. Kocham to forum
Podpisano: socjolożka tuż po 30tce
Dziękuję i dobranoc
Zakrztusiłam się marchewką z obiadu
To spadam na intymne

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
OT, ale może by jednak zdecydować się na dobry stanik?
Trzydziestce to już nie pomoże
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 11:03   #152
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 243
GG do wannabe
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Wychodzi na to ze dla la vie en rouge "mlodociana matka"i "mloda matka" oznaczaja dokladnie to samo: wpadke nastolatki. Trudno sie czyta ta dyskusje....
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 11:07   #153
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
Trudno sie czyta ta dyskusje....
Ja w ogóle - im dalej w las - to uważam, że ta dyskusja jest zbędna (zwłaszcza z ww. wizażanką). Ale z drugiej strony - przekonanie o starej 30 latce rodzącej mutanty jest w narodzie tak silne, że aż trudno się powstrzymać.
Żal doopę ściska po prostu.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2011-05-04 o 11:09
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 11:10   #154
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ja w ogóle - im dalej w las - to uważam, że ta dyskusja jest zbędna (zwłaszcza z ww. wizażanką). Ale z drugiej strony - przekonanie o starej 30 latce rodzącej mutanty jest w narodzie tak silne, że aż trudno się powstrzymać.
Żal doopę ściska po prostu.
Popieram Cię sine
Ja najchętniej wkleilabym te cudowne,zdrowe ( nie mutanty,czy z zespołem downa ) dzieciaki,kochane przecudowne które mamusie urodziły ponad 30 lat. Jednym jest mój bratanek Fakt to ich drugie dziecko,ale zdrowiuśkie jak rybka
Także dla mnie to co wypisuje la....cos tam ( zapomniałam nicku0,to bezederua
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 11:27   #155
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Czasem mam wrażenie, że rozmawiać na niektóre tematy na tym forum, to jak próbować zaryć łbem w zbyt małe pudełko

Na koniec i z pozdrowieniami - Maru:

http://www.youtube.com/watch?v=urizHysauG0

sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 11:33   #156
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Czasem mam wrażenie, że rozmawiać na niektóre tematy na tym forum, to jak próbować zaryć łbem w zbyt małe pudełko
I tutaj muszę ze smutkiem dodać, że w moim przypadku się sprawdza teoria, że 30dziestka to już prawie emerytka, wapno i próchno. Im mi bliżej 30stki, tym mniej mi się chce dyskutować w tego typu wątkach, które wiadomo gdzie prowadzą, co jest ewidentnym dowodem na to, że się starzeję. Nie chcę nawet myśleć co ze mną będzie jak trzaśnie mi 40stka
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Na koniec i z pozdrowieniami - Maru:

http://www.youtube.com/watch?v=urizHysauG0

To wyżej to napisałam tylko dlatego, żeby nie było, że oftopuję, a tak naprawdę chciałam podziękować za Maru. Popłakałam się ze śmiechu

I ja myślałam, że moje futra są porąbane
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 11:47   #157
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość

I ja myślałam, że moje futra są porąbane
Maru jest boski, mam obejrzane wszystkie jego wyczyny
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 11:54   #158
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Wrzuciłam do googla termin młoda mama i w grafice wyskoczyło mi m.in. zdjęcie Joanny Koroniewskiej, która urodziła ciut po 30tce
No wstyd naprawdę... Fotkę takiej staruszki jako przykład młodej mamy pokazywać

invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 13:10   #159
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Nie chcę nawet myśleć co ze mną będzie jak trzaśnie mi 40stka
Wtedy będziesz miała tzw. zwis. Jak ten w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zwis.jpg (8,0 KB, 15 załadowań)
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 13:20   #160
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Co za wątek
Za dwa i pół roku stuknie mi trzydziecha, a czuję się i wyglądam bardzo młodo, zero zmarszczek, zero siwych włosów, zero zwisów i inszych takich, ma się to szczęście, hyhy
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 13:22   #161
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Znowu to samo
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 13:22   #162
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No wstyd naprawdę... Fotkę takiej staruszki jako przykład młodej mamy pokazywać

Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 13:59   #163
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
J
To naprawę niebywałe, że w Polsce 50 letnie kobiety wypatrują emerytury, 40 letnie wnuków, a 30 letnie - menopauzy.


.
Zgadzam się a jak przychodzi 70 to żadna umierać nie chce

Dla mnie liczy się wiek w głowie a nie metryce ,chociaż nie powiem ,że przerażające jest to jak w głowie młodość a cielsko siada
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 14:13   #164
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zgadzam się a jak przychodzi 70 to żadna umierać nie chce
No dokładnie. Widziałam to w szpitalach. Kiedyś mi współtowarzyszka niedoli, pani grubo po 60tce wyznała, że im jest starsza, tym się jej bardziej żyć chce.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dla mnie liczy się wiek w głowie a nie metryce ,chociaż nie powiem ,że przerażające jest to jak w głowie młodość a cielsko siada
A siada ci już ? Ćwiczyć trzeba
Wczoraj w knajpie pijąc za zdrowie la vie en rouge poruszyłam ze znajomymi (byli to ludzie starsi ode mnie i TŻa - 40-45 letni) temat starzenia się i spadku kondycji. Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że po 40tce zaczęli odczuwać spadek formy ale jako, że w głowach młodsi, to zdarza się im jeszcze przeszarżować i zjechać z jednego stoku za dużo (są Szwajcarami). To by potwierdzało Twoją teorię
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 14:21   #165
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No dokładnie. Widziałam to w szpitalach. Kiedyś mi współtowarzyszka niedoli, pani grubo po 60tce wyznała, że im jest starsza, tym się jej bardziej żyć chce.
ostatnio moja babcia lat 83 na wypowiedż swojej córki lat 50+ :"że przeciez wszyscy kiedyś umrzemy" warknęła oburzona :"a ty nic nie rozumiesz" widac nie chce umierac lub nabroiła cos i boi się piekła ;D


Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A siada ci już ? Ćwiczyć trzeba
Najbardziej mi siada kiedy wiem ,ze za chwile w stroju trzeba będzie paradować po plaży i się zbieram do ćwiczeń od tygodnia ,a ,że w strój za chwilę wskoczę to pewnie stwierdzę ,że i tak się nic nie da zmienić w tak krótkim czasie i wypiję kolejnego łiskacza z colą ,zagryzając kabanosem
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 14:24   #166
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Najbardziej mi siada kiedy wiem ,ze za chwile w stroju trzeba będzie paradować po plaży i się zbieram do ćwiczeń od tygodnia ,a ,że w strój za chwilę wskoczę to pewnie stwierdzę ,że i tak się nic nie da zmienić w tak krótkim czasie i wypiję kolejnego łiskacza z colą ,zagryzając kabanosem
hehe

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
nabroiła cos i boi się piekła ;D
Albo nieba, bo jak tam sami święci to pewnie można wykorkować po raz drugi. Tyle, że tym razem z nudów.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 15:05   #167
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Genialny wątek... dowiedzieć się że praktycznie już byłabym starą matką jakbym, bo 23 rocznik mi leci... a ja nieodpowiedzialna chcę dziecko jeszcze na długo odkładać...
Dobrze że chociaż zamężna jestem, bo o zgrozo, moje starcze koleżanki na to już chyba szans nie mają...

Oraz muszę moim rodzicom powiedzieć że czas się złożyć na trumny dla nich, kiedy oni właśnie teraz czują się u szczytu możliwości, jak to moja mama mówi - teraz mam piękne czasy, mam wreszcie kasę i dzieci odchowane, wcześniej nie było ani tego ani tego
Wnuków może wyczekuje, ale na pewno nie po to by z nimi siedzieć w domu...

A mnie się marzy skończeniu studiów. Zazdroszczę TŻtowi odsiedzenia tych ileś godzin w biurze a potem oglądanie seriali po robocie. Nie wspominając o własnej wypłacie.
Wtedy poczuję się młoda i w pełni sił... bo teraz stres mnie zjada i czuję się strasznie zmęczona...
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 16:59   #168
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
W ogóle wizaż to sobie jest jednak dobrze poczytać
Dzisiaj z tego wątku się dowiedziałam, że 23 latka to już niemłoda mama, trzydziecha płodzi mutanty, które w ramach opieki prenatalnej się usuwa, a z innego, że żeby skończyć socjologię to wystarczy być tylko mniej tępym od najbardziej tępego prawnika co to studia ukończył po znajomości i protekcji i że generalnie człowiek, który wybiera tak "nieprzyszłościowy" zawód jak socjolog, to sobie wystawia niepochlebne świadectwo. Kocham to forum
Podpisano: socjolożka tuż po 30tce
Dziękuję i dobranoc
Ja ostatnio przeczytalam, ze informatyka jest nudna i to az w dwoch watkach w bardzo krotkim czasie. .. A co do tego watku, to sama jestem mutantem - moja mama jest ode mnie 36 lat starsza.

podpisano: nudziara mutantka tuz po 30-sce
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 17:04   #169
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Genialny wątek... dowiedzieć się że praktycznie już byłabym starą matką jakbym, bo 23 rocznik mi leci... a ja nieodpowiedzialna chcę dziecko jeszcze na długo odkładać...
Dobrze że chociaż zamężna jestem, bo o zgrozo, moje starcze koleżanki na to już chyba szans nie mają...
Miałaś wielkie szczęście, że rychło w porę faceta dorwałaś, bo potem to już by nie było takie łatwe Jednak latka lecą, młode lata przeminęły, więc tylko właściwie śmierci wyczekiwać Nie wiem, o czym Ty myślisz - jak to macierzyństwo odkładać?! Nie wiesz, że w dniu 30-stych urodzin nagle Twoje jajniki i macica stwierdzą: "oho! po ptokach!" i jeśli jakimś cudem w ciążę zajdziesz, to na 100% dziecko będzie miało 3 głowy i 7 nóg. Także sorki
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 17:16   #170
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Miałaś wielkie szczęście, że rychło w porę faceta dorwałaś, bo potem to już by nie było takie łatwe Jednak latka lecą, młode lata przeminęły, więc tylko właściwie śmierci wyczekiwać Nie wiem, o czym Ty myślisz - jak to macierzyństwo odkładać?! Nie wiesz, że w dniu 30-stych urodzin nagle Twoje jajniki i macica stwierdzą: "oho! po ptokach!" i jeśli jakimś cudem w ciążę zajdziesz, to na 100% dziecko będzie miało 3 głowy i 7 nóg. Także sorki

A zdają sobie wizażanki sprawę, że my tu się śmiejemy, nabijamy... a mnie się zdarzyło usłyszeć komentarze czemu jeszcze dziecka nie mam? Zupełnie szczere, że jak to, do trzydziestki chcę czekać, ogłupiałam? A najlepsze było to "że co ja innego mam do roboty"? No tak, studia, rozwój kariery to nic (żeby nie było, plan pt. dziecko nie uważam za brak rozwoju, wręcz przeciwnie) to jakaś chora fanaberia.

Chłopu obrączkę szybko założyć i jeszcze szybciej zrobić sobie z nim co najmniej dwójkę - jakaś szansa że na tyle uwiązany zostanie przy rodzinie.

A z choroby Downa nie ma co się śmiać, ostatnio widziałam mamę mającą chore dziecko, mama miała na oko 18lat.
Chyba bardziej chodzi o ogólną wytrzymałość i zdrowy organizm.

Znam też jedną 40stkę, która po 20 latach palenia, picia,imprezowania jest strasznie zdziwiona czemu w ciążę nie może zajść, no i że to tylko z powodu magicznej 40stki...
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 17:43   #171
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ja w ogóle - im dalej w las - to uważam, że ta dyskusja jest zbędna (zwłaszcza z ww. wizażanką). Ale z drugiej strony - przekonanie o starej 30 latce rodzącej mutanty jest w narodzie tak silne, że aż trudno się powstrzymać.
Żal doopę ściska po prostu.
mój mutant przyjdzie na świat we wrześniu, chyba muszę go ubić za wczasu w mym łonie (mymłon), żeby ochronić ludzkość, bo cholera wie co z tego byndzie
Acha ,i nie wierzę już mojemu ginekologowi, kiedy mówi ,ze wszystko jest super, i jak zechcę, to mogę mieć jeszcze kilkoro, on łże

---------- Dopisano o 18:39 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja ostatnio przeczytalam, ze informatyka jest nudna i to az w dwoch watkach w bardzo krotkim czasie. .. A co do tego watku, to sama jestem mutantem - moja mama jest ode mnie 36 lat starsza.

podpisano: nudziara mutantka tuz po 30-sce
moja, ode mnie, 35 lat i ja teraz w ciąży i będzie kolejny mutant-to dziedziczne

---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Co za wątek
Za dwa i pół roku stuknie mi trzydziecha, a czuję się i wyglądam bardzo młodo, zero zmarszczek, zero siwych włosów, zero zwisów i inszych takich, ma się to szczęście, hyhy
bo Ty nadal dwudziecha, ale zobaczysz, jak tylko będzie 3 z przodu, to i dwa zwisy z cycków razem z nią, no ogólna porażka i wtedy gorzko zapłaczesz i po trzykroć uderzysz się w pierś, ze wcześniej nie miałaś dzieci, męża i całego tego bajzlu ( no chyba, że już masz, to sorry)
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 17:59   #172
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
moja, ode mnie, 35 lat i ja teraz w ciąży i będzie kolejny mutant-to dziedziczne
Wiesz, jak to jest - patologiczne zachowania są dziedziczne
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 18:00   #173
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
No bo to jednak fakt, że kobieta 30-letnia jest mniej młoda niż kobieta 20-letnia, a z faktami zazwyczaj ciężko dyskutować.
nie jest mniej młoda, tak samo jak 18latek nie jest mniej młody od 10latka, tylko krócej będzie młoda. Więc nie wiem, z jakimi faktami, bo nie wydaje mi się, żeby ludzie oceniali siebie na poziomie komórkowym i zaglądali sobie do środka by popatrzeć, jakie kto ma długie telomery.
A co do 30letniej matki noworodka, że nie jest młodą mamą, dla mnie młoda mama, to młoda kobieta + dziecko, więc np. serialowa Julia z Usta Usta* jak najbardziej jest młodą mamą.
* Zakładam, że główni bohaterowie są w okolicy 30tki a nie 20 czy 25tki.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 18:14   #174
emylkaZ
Raczkowanie
 
Avatar emylkaZ
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
W ogóle wizaż to sobie jest jednak dobrze poczytać
Dzisiaj z tego wątku się dowiedziałam, że 23 latka to już niemłoda mama, trzydziecha płodzi mutanty, które w ramach opieki prenatalnej się usuwa, a z innego, że żeby skończyć socjologię to wystarczy być tylko mniej tępym od najbardziej tępego prawnika co to studia ukończył po znajomości i protekcji i że generalnie człowiek, który wybiera tak "nieprzyszłościowy" zawód jak socjolog, to sobie wystawia niepochlebne świadectwo. Kocham to forum
Podpisano: socjolożka tuż po 30tce
Dziękuję i dobranoc
idealnie to ujęłaś. dokładnie tak jest, jak napisałaś...
Dla mnie osobiście i 40stka jest jeszcze młodą kobietą, a 30stka to już tym bardziej, świetny wiek moim zdaniem. Ja dziecko zamierzam urodzić właśnie w okolicach 30stki, może nawet po 30stce, nie sądzę, żeby było to patologią.
emylkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 19:22   #175
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja ostatnio przeczytalam, ze informatyka jest nudna i to az w dwoch watkach w bardzo krotkim czasie. .. A co do tego watku, to sama jestem mutantem - moja mama jest ode mnie 36 lat starsza.

podpisano: nudziara mutantka tuz po 30-sce
moja miala 32, mozemy podac sobie reke
ja sama mam 25 i nie zapowiada sie do 30stki na potomstwo.
najbardziej mnie wkurzaja zyczenia na kazde mozliwe swieto skladane przez rodzine: zebys WRESZCIE wyszla za maż i dzieci robila.GR.....
no nic dziwnego, kiedy wszyscy kuzyni i kuzynki w rodzinie w moim wieku mieli juz conajmniej dwojke, tylko ja taka czarna owca wstyd robie.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat





Edytowane przez yoona
Czas edycji: 2011-05-04 o 19:23
yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 19:27   #176
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Mnie babcia zaraz po 18tce już życzyła dobrego męża
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:07   #177
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Podobał mi się tekst chyba Magdy Umer, że ona stara była koło 30-tki, teraz jest już młoda. Bo młodość to właśnie jest stan umysłu- wtedy czuła się przygnębiona, wydawało jej się, że to już koniec pewnych rzeczy, a teraz wie, że to była głupota i jeszcze całe życie przed nią

Ja dobiegam powoli 30-tki, a mimo to moje życie w sumie dopiero się rozkręca Wciąż chodzę w trampkach, imprezuję ze znajomymi w podobnym wieku na łące i planuję swoje życie zawodowe, bo dopiero zakończyłam edukację (drugi kierunek) Jedyne co, to ciało faktycznie już nie to, co kiedyś- włosów coraz więcej siwych, jakieś zmarszczki mimiczne, skóra nie taka jędrna, ale z tym wszystkim akurat bardzo prosto można sobie poradzić za pomocą kosmetyków i zdrowego trybu życia (o którym ciągle sobie mówię, że go zacznę, ale przecież ciągle mam na to czas ). Przede wszystkim jednak patrzę na moje koleżanki z liceum , czy podstawówki, że większość z nich dopiero zaczyna zakładac rodziny, kilka urodziło w tym roku pierwsze dzieci, inne są w ciąży lub zaraz po ślubie, także ta granica bardzo się przesuwa.
O sobie (nie bezpośrednio o sobie, tylko dziewczynach, które pierwsze dziecko urodziły na studiach)już nie raz czytałam na Wizażu, że zmarnowałam życie, że już jestem stracona, że to patologia, że nie wiem, co straciłam- także faktycznie ze skrajności w skrajność leci.

Edytowane przez Impersona
Czas edycji: 2011-05-04 o 20:13
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:41   #178
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jak sobie wpiszesz w Google w grafice "baleron" to Ci wyskoczy twarz dziewczyny. To znaczy, że ona jest baleronem? Proste masz myślenie.
Internet i Google, za pomocą którego można go przeszukiwać, to jest zbiór tekstów stanowiący swojego rodzaju korpus językowy, który ilustruje, jak ludzie używają języka. Czyli jeżeli wpiszesz w Google "baleron" i wyskoczy ci twarz dziewczyny, to znaczy, że ktoś określił tę dziewczynę jako baleron. Jeżeli dziewczyny określane jako "baleron" mają jakieś cechy wspólne, to znaczy, że dziewczyny o tych właśnie cechach są czasami przez nieprzychylnych im ludzi nazywane baleronami. Gdyby jakiś autor słownika był złośliwy, to mógłby w swoim słowniku dorzucić do baleronu drugie znaczenie w postaci "pej. osoba taka i taka" z tego tylko względu, że ludzie tak mówią.

Podobnie jest z młodą mamą. Jeżeli wpiszesz w Google "młoda mama" i większość wyników to dyskusje dziewiętnastolatek o ich pociechach... to cóż, wynika z tego, że tak ludzie tego terminu używają.

Poczytaj sobie o poprawności politycznej (czyli zaklinaniu rzeczywistości przez język). Oraz o tym, jak koncepcja poszła się *** .

To bardzo a propos tej dyskusji...

---

A teraz proszę, pytanie:

W jakim wieku kobieta przestaje obiektywnie być młoda? Bo zakładając, że w jakimś wieku jest obiektywnie młoda, to...

Czy może młodość trwa całe życie?

Proszę się dzielić swoimi opiniami.
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 20:45   #179
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
a mnie się zdarzyło usłyszeć komentarze czemu jeszcze dziecka nie mam? Zupełnie szczere, że jak to, do trzydziestki chcę czekać, ogłupiałam? (...)
Chłopu obrączkę szybko założyć i jeszcze szybciej zrobić sobie z nim co najmniej dwójkę - jakaś szansa że na tyle uwiązany zostanie przy rodzinie.
No popatrz ja za 6 dni skończę 31 lat i również miałam "szczęście" usłyszeć podobne komentarze. Tyle że ja do macierzyństwa się nie spieszę zupełnie (mam czas przecież, no nie? ) a chłopa mam 5 lat młodszego. Rozumiesz... "młodszy? aż tyle? bez ślubu? no przecież on sobie babę znajdzie zaraz i zostaniesz z reką w nocniku. A dzieci? Kiedy ty je chcesz rodzić? czas ucieka, nie robisz się młodsza" albo "z kotami będziesz mieszkać". Jak mówię, ze spieszę się do domu bo rodzina czeka (czyli TŻ+pies) to się dowiaduję, że nie mam przecież rodziny. Taaak... Pozdrawiam Dorotkę - koleżankę z pracy. A tak w ogóle to wolę psy
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 21:55   #180
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Co za wątek
Za dwa i pół roku stuknie mi trzydziecha, a czuję się i wyglądam bardzo młodo, zero zmarszczek, zero siwych włosów, zero zwisów i inszych takich, ma się to szczęście, hyhy
ano,to tak jak u mnie

Sine boski ten Maru
Rany jak mi kota w domu brakuje



no tak...i znowu sie potwierdzi...stare...z kotem

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez la vie en rouge Pokaż wiadomość
A teraz proszę, pytanie:

W jakim wieku kobieta przestaje obiektywnie być młoda? Bo zakładając, że w jakimś wieku jest obiektywnie młoda, to...

Czy może młodość trwa całe życie?

Proszę się dzielić swoimi opiniami.
trudne pytanie
Bo :patrząc na moją mamę ,po 50-tce ...widzę młodą kobietę ...z figurą lepszą niż moja
A czasem patrzę na jakąś dziewczynę 20+ i myslę "jak ona staro wygląda.."

I ...chyba tak,młodość moze trwac całe życie Tylko ciało się starzeje (ale to juz od narodzin)
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.