Ostatnio obejrzane filmy cz. IV - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-06, 22:27   #1711
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość

Ale co Allen pokazuje na każdym kroku? Przepraszam, nie zrozumiałam
To, że nam jest źle z tych czasach, że uważamy, "że nie pasujemy tutaj, tylko parę dekad wcześniej". Gdzieś tam zawsze było lepiej niż tutaj, a nie potrafimy docenić tego co mamy. Naprawdę mam problemy z interpretacją wierszy na polskim, ale tutaj to aż się w oczy rzuca
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 03:49   #1712
Klaudis1144
Rozeznanie
 
Avatar Klaudis1144
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 536
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cześć dziewczyny ja polecam francuski film Nietykalni z 2011r., . Jezu, ależ mnie zauroczył! Nie pamiętam kiedy się ostatni raz tak uśmiałam, a za jednym zamachem popłakałam. Naprawdę film świetnie trafia do widza i to co mi się podobało najbardziej to fakt, że jak na taką tematykę(czyli schemat chory/niepełnosprawny człowiek, przyjaźń z kimś zupełnie odrealnionym od jego rzeczywistości) nie był przepełniony przeintelektualizowaną papką Nie żebym coś miała do mądrych filmów, ale ostatnimi czasy wydaję mi się, że trwa jakiś konkurs na coraz bardziej nieczytelny obraz, mający miliardy interpretacji. Nietykalni to film który zmusza do przemyśleń, ale są to przemyślenia bardziej dotyczące doskwierających nam utrapień i tego jak je znosimy. Piękny, wzruszający-mistrzostwo 9/10.
Klaudis1144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 12:37   #1713
carmen_20
Zadomowienie
 
Avatar carmen_20
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 463
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

O pólnocy w Paryżu nie zrobił na mnie zbyt dużego wrażenia. Owszem, film lekki i dość przyjemny ale bez rewelacji

Za to z filmów Allena rewelacją jest dla mnie Vicky Christina Barcelona - głównie za wspaniałą grę aktorską Penelope Cruz, ale także Scarlett Johansson, Javier Bardem. 9/10

Ostatnio oglądałam też Wszysko Gra - bardzo ciekawy film. Interesujące nawiązanie do Zbrodni i Kary Dostojewskiego. 9/10
carmen_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 13:07   #1714
optimistic_realist
Raczkowanie
 
Avatar optimistic_realist
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 54
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Klaudis1144 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja polecam francuski film Nietykalni z 2011r., . Jezu, ależ mnie zauroczył! Nie pamiętam kiedy się ostatni raz tak uśmiałam, a za jednym zamachem popłakałam. Naprawdę film świetnie trafia do widza i to co mi się podobało najbardziej to fakt, że jak na taką tematykę(czyli schemat chory/niepełnosprawny człowiek, przyjaźń z kimś zupełnie odrealnionym od jego rzeczywistości) nie był przepełniony przeintelektualizowaną papką Nie żebym coś miała do mądrych filmów, ale ostatnimi czasy wydaję mi się, że trwa jakiś konkurs na coraz bardziej nieczytelny obraz, mający miliardy interpretacji. Nietykalni to film który zmusza do przemyśleń, ale są to przemyślenia bardziej dotyczące doskwierających nam utrapień i tego jak je znosimy. Piękny, wzruszający-mistrzostwo 9/10.
Bardzo trafna ocena. Zgadzam się Przy ostatniej scenie ryczałam jak bóbr
optimistic_realist jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 13:11   #1715
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Klaudis1144 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja polecam francuski film Nietykalni z 2011r., . Jezu, ależ mnie zauroczył! Nie pamiętam kiedy się ostatni raz tak uśmiałam, a za jednym zamachem popłakałam. Naprawdę film świetnie trafia do widza i to co mi się podobało najbardziej to fakt, że jak na taką tematykę(czyli schemat chory/niepełnosprawny człowiek, przyjaźń z kimś zupełnie odrealnionym od jego rzeczywistości) nie był przepełniony przeintelektualizowaną papką Nie żebym coś miała do mądrych filmów, ale ostatnimi czasy wydaję mi się, że trwa jakiś konkurs na coraz bardziej nieczytelny obraz, mający miliardy interpretacji. Nietykalni to film który zmusza do przemyśleń, ale są to przemyślenia bardziej dotyczące doskwierających nam utrapień i tego jak je znosimy. Piękny, wzruszający-mistrzostwo 9/10.
Cytat:
Napisane przez optimistic_realist Pokaż wiadomość
Bardzo trafna ocena. Zgadzam się Przy ostatniej scenie ryczałam jak bóbr
No to właśnie mam film na wieczór
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 13:28   #1716
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
O pólnocy w Paryżu nie zrobił na mnie zbyt dużego wrażenia. Owszem, film lekki i dość przyjemny ale bez rewelacji

Za to z filmów Allena rewelacją jest dla mnie Vicky Christina Barcelona - głównie za wspaniałą grę aktorską Penelope Cruz, ale także Scarlett Johansson, Javier Bardem. 9/10

Ostatnio oglądałam też Wszysko Gra - bardzo ciekawy film. Interesujące nawiązanie do Zbrodni i Kary Dostojewskiego. 9/10
Lubię Allena (to jeden z moich ulubionych reżyserów), ale gorszego gniota od "VCB" nie mógł zrobić Zgadzam się z opiniami na temat bylejakości "O północy w Paryżu", ale i tak w porównaniu z "Vicky" to dzieło genialne Z nowych filmów Allena uwielbiam właśnie "Wszystko gra", "Poznasz przystojnego bruneta" czy "Sen Kasandry".
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 14:51   #1717
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Wymyk"- świetny dramat psychologiczny o relacjach rodzinnych. Polecam 9/10
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-07, 15:23   #1718
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
To, że nam jest źle z tych czasach, że uważamy, "że nie pasujemy tutaj, tylko parę dekad wcześniej". Gdzieś tam zawsze było lepiej niż tutaj, a nie potrafimy docenić tego co mamy. Naprawdę mam problemy z interpretacją wierszy na polskim, ale tutaj to aż się w oczy rzuca
Aha No też to zauważyłam, ale nie byłam pewna czy o to Ci chodzi

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Za to z filmów Allena rewelacją jest dla mnie Vicky Christina Barcelona - głównie za wspaniałą grę aktorską Penelope Cruz, ale także Scarlett Johansson, Javier Bardem. 9/10
Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Lubię Allena (to jeden z moich ulubionych reżyserów), ale gorszego gniota od "VCB" nie mógł zrobić Zgadzam się z opiniami na temat bylejakości "O północy w Paryżu", ale i tak w porównaniu z "Vicky" to dzieło genialne Z nowych filmów Allena uwielbiam właśnie "Wszystko gra", "Poznasz przystojnego bruneta" czy "Sen Kasandry".
Chyba nie lubimy się z Allenem, bo ze wszystkich tu wymienionych doceniam tylko "VCB", reszta to flaki z olejem. Dla mnie
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 16:19   #1719
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Obejrzałam wczoraj "Karmel".

Pomimo tytułu film raczej słodko-gorzki.
O kobietach i dla kobiet. Każda z nas odnajdzie w nim swoje problemy.
Sentymentalny, melancholijny. Polecam
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 17:10   #1720
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Obejrzałam wczoraj "Karmel".

Pomimo tytułu film raczej słodko-gorzki.
O kobietach i dla kobiet. Każda z nas odnajdzie w nim swoje problemy.
Sentymentalny, melancholijny. Polecam
Fajny Scena przed depilacją - mniam
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 19:09   #1721
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez carmen_20 Pokaż wiadomość
Ostatnio oglądałam też Wszysko Gra - bardzo ciekawy film. Interesujące nawiązanie do Zbrodni i Kary Dostojewskiego. 9/10
"Wszystko Gra" jest swietne. a juz dwuznacznoscc tytulu uwielbiam i uskuteczniam w zyciu codziennym.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-07, 20:02   #1722
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Obejrzałam wczoraj "Cień/Shadow" (2009)--> dobry film. Wydawał się zwyczajnym slasherem, a okazało się, że chodziło o coś zupełnie innego. No i podobało mi się właśnie to, że był taki zaskakujący. Można polecić.

Co do Allena, to właśnie widziałam "Wszystko gra". Te inne, które napisałyście chyba nadrobię, bo widze, że spora dyskusja się nawiązała, aż jestem ciekawa czy mi się spodoba .
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 20:08   #1723
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"My week with Marylin" - zdecydowanie najciekawszy z trójki filmów biograficznych nakręconych w zeszlym roku. Mimo że Michelle swoją urodą pasuje tam jak pięść do nosa, aktorsko zrobiła naprawdę dobrą robotę ( i tak żałuję braku Oscara dla Glenn ), sama historia nakręcona sprawnie, choć wargi Colina były naprawdę irytujące 7/10
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 21:33   #1724
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
"Wszystko Gra" jest swietne. a juz dwuznacznoscc tytulu uwielbiam i uskuteczniam w zyciu codziennym.
Mój ulubiony film Allena. Oglądałam do tej pory "tylko" jakieś 10 razy . Świetny.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 22:40   #1725
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Dzisiaj obejrzałam American Psycho. Mocne.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 10:07   #1726
reykjaviczanka
Raczkowanie
 
Avatar reykjaviczanka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: RVK
Wiadomości: 173
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wczoraj wieczorem obejrzałam w końcu Dulscy, z 1975. Podobał mi się, chociaż chciałabym zobaczyć wersję filmu z 1930 roku.

Ostatnio wracam do starszych filmów polskich, dziś będę przymierzać się do 'Nad Niemnem'.
__________________
reykjaviczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-08, 12:44   #1727
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Klaudis1144 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja polecam francuski film Nietykalni z 2011r., . Jezu, ależ mnie zauroczył! Nie pamiętam kiedy się ostatni raz tak uśmiałam, a za jednym zamachem popłakałam. Naprawdę film świetnie trafia do widza i to co mi się podobało najbardziej to fakt, że jak na taką tematykę(czyli schemat chory/niepełnosprawny człowiek, przyjaźń z kimś zupełnie odrealnionym od jego rzeczywistości) nie był przepełniony przeintelektualizowaną papką Nie żebym coś miała do mądrych filmów, ale ostatnimi czasy wydaję mi się, że trwa jakiś konkurs na coraz bardziej nieczytelny obraz, mający miliardy interpretacji. Nietykalni to film który zmusza do przemyśleń, ale są to przemyślenia bardziej dotyczące doskwierających nam utrapień i tego jak je znosimy. Piękny, wzruszający-mistrzostwo 9/10.
NIETYKALNI - zgadzam się nie ma tu co więcej pisać; ukazany taki nieby zwykly ale majacy cos w sobie proces resocjalizacji i nie oceniania na starcie drugiej osoby, tylko wyrobienie sobie opinii samemu o drugiej osobie
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 11:28   #1728
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

OSKAR I PANI RÓŻA - wczesniej czytalam ksiazke i musze stwierdzic ze ksiazka zrobila na mnie wieksze wrazenie emocjonalne jesli mozna to tak nazwac, ekranizacja natomiast jest tak jakby przeslaniem do mlodszego pokolenia o tym czym jest smierc...
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 13:29   #1729
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"W stronę morza"- 9/10

"Jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów poruszający temat eutanazji. Film jest opowieścią o życiu Ramona Sampedro (Javier Bardem), człowieka który przez prawie 30 lat swojego życia toczył walkę o... śmierć, która w jego rozumieniu była ucieczką od cierpień. Po ciężkim wypadku został sparaliżowany. Mimo, ze otoczony był miłością rodziny i przyjaciół od tamtej pory cały czas starał się o skrócenie cierpień. W końcu, rozgoryczony postawą sądu, postanawia popełnić samobójstwo"
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 13:31   #1730
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Stalker - za drugim podejściem udało się. Razem ze Stalkerem dobiliśmy do rana podczas bezsennej nocy Klimat stworzył się wspaniały, więc i zmuszona jestem wydać bardzo pozytywną opinię. Za pierwszym razem nie było atmosfery, więc poległam. Aczkolwiek zaskoczona jestem obszernymi opisami, na jakie pokusili się niektórzy użytkownicy Filmweb'u. Sama też dostrzegłam masę sybmoli i odwołań, a komentarze tutaj są naprawdę godne pochwały i oczywiście zgadzam się z nimi. Nie będę kopiować, jak kogoś interesuje, to sam poczyta. Film 2,5h, arcyciężki w odbiorze (w moim osobistym rankingu jeden z najtrudniejszych, z uwagi na sposób podania), gadany, zero akcji, po rosyjsku (z napisami lub z lektorem). Zdecydowana większość ludzi ma go za nudny i nie wart uwagi i uważa, że doszukuję się w nim czegoś, czego nie ma. Cóż, powtórzę - trafił na dobry klimat (bezsenna noc w czasie pełni, dobry alkohol i papierosy ). Absolutnie to nie film na wieczór z kumplami, ani nawet we dwoje. Wymaga skupienia i nakręcenia się. Polecam tylko fanom takich produkcji. 8/10
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 21:10   #1731
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Kobieta w czerni - nie jestem fanką horrorów bo strachliwa ze mnie osoba ale na ten sie porwałam. Jak dla mnie był bardzo straszny. Raz wydałam z siebie krzyk przerażenia prawie jak tytułowa kobieta Bardzo podobał mi się klimat Anglii sprzed ok 100 lat, ciekawa historia wsi w której umierają dzieci. Ale teraz będę chyba bała się zostać sama w pokoju, znów mam dość horrorów na parę lat
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 23:54   #1732
Pestka88
Zadomowienie
 
Avatar Pestka88
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 390
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Z dystansu - film o nauczycielu zastępczym, facecie, który przychodzi na kilka tygodni w zamian za niedysponowanego lub zwolnionego kolegę po fachu. Nigdzie nie zagrzewa miejsca i stara się nie przywiązywać do uczniów, nauczycieli i miejsca. Jednak w jednej ze szkół idzie mu ciężej niż zazwyczaj. Trudno mu pogodzić szczerą chęć pomocy z brakiem z nieprzyzwyczajaniem się i niewchodzeniem w głębsze relacje. Film poruszający, spokojny i mocno refleksyjny. Genialny, jak z resztą zawsze Brody. Dawno nie widziałam tak dobrego filmu. 9/10

Jeden dzień - Historia przyjaźni i miłości, której przez lata wiele rzeczy, ludzi i sytuacji stanie na przeszkodzie. Niby nic genialnego i odkrywczego, ale strasznie mnie wkręcił, zwłaszcza, że w połowie byłam pewna, że ktoś mi wlazł do łba i na podstawie moich myśli, wspomnień i obaw nakręcił film. Ogląda się przyjamnie (o ile ktoś, jak ja, nie ma ochoty się poryczeć, nie ze wzruszenia, czy poruszenia, tylko nad własnym losem ) i polecam. Nawet jako odmóżdżacz 7/10

Autor widmo - wynajęty przez premiera pisarz biografi, trafia na ślady zbrodni i międzynarodowej politycznej afery. Niby nic złego w tym filmie nie ma. Aktorstwo na niezłym poziomie, dobra muzyka, pomysł na film ciekawy... ale wszystko to jakieś takie nijakie. Niezłe, ale bez polotu. 6/10
Pestka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 07:22   #1733
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Kobieta w czerni
Dzisiaj go obejrzałam. Nic na to nie poradzę, że Daniel Radcliffe to dla mnie tylko i wyłącznie Harry Potter jak wszedł do tego mułu, myślałam: kurde no, Harry, przecież jest na to zaklęcie, profesor Flitwick uczył cię w piątej klasie

Fabuła bardzo mi się podobała, jednak film moim zdaniem jest mało spójny, można by go było zrobić dużo lepiej.

Zabawki w pokoju dziecka: horror, jak ja bym miała takie, byłabym teraz w miejscu bez klamek psychodeliczne małpki, klauny i inne szkaradzieństwa.

Zakończenie jest świetnym potwierdzeniem reguły, że przed przeznaczeniem się nie ucieknie.

Daję 5/10, bo widziałam dużo lepsze filmy o tej samej tematyce.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 08:40   #1734
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Dzisiaj obejrzałam American Psycho. Mocne.
Film pojechany, ale zdecydowanie wart obejrzenia.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 09:01   #1735
olinek_141
Przyczajenie
 
Avatar olinek_141
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 26
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

KOBIETA W CZERNI - gatunek horror, ale w sumie to taki straszny nie jest ale oglądany w kinie na wielkim ekranie , Swoje robi , Akcja jest dość ciekawa . Ocenę bym mu dała 8/10
BABY SĄ JAKIEŚ INNE - Grr... Katastrofa, eh film w którym grupa kolesi narzeka na swoje "baby" Dno ;/ 1/10
PRZED ŚWITEM cz.1 Jestem wielką fanką Zmierzchu , film był OK, ale uważam że książka i tak jest lepsza, w filmie było zmienione trochę akcji ale nie dużo. Ogólnie podobał mi się 9/10

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Oj tak "I że cię nie opuszczę" jest wprost genialne .
Eh, i znów się popłakałam na komedii romantycznej.
olinek_141 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 09:54   #1736
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

The Warrior - nie jestem fanka sztuk walki, nie widzę żadnego sensu w okladaniu się po twarzy. Obejrzalam tylko dlatego, że nie czytałam wcześniej recenzji Mimo wszystko film jest dobry, za zakończenie ocena w dół. 6/10

Strasznie głośno, niesamowicie blisko - nie umiem i nie lubię oceniać takich filmów, po ktorych można powiedzieć tylko jedno - nie jestem w stanie oddać emocji, które we mnie siedzą po zobaczeniu tego, to trzeba przeżyć samemu. Żałuję, że nie widzialam go wcześniej, niesamowity obraz! Jednak czasem brakowało mi czegoś w grze tego dzieciaka. 9/10
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 13:35   #1737
Wtycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 178
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Wczoraj pierwszy raz oglądałam Pulp Fiction
Wstyd się przyznawać bo wiele osób ocenia go jako klasyk. Bardzo mi się spodobał. Lekko przerysowany film, jednak nie można się po takim filmie spodziewać całkowitego realizmu :p Ulubionym bohaterem był Butch ale jego historia powinna się skonczyc wcześniej. To już była przesada :P
moja ocena 8/10, świetna obsada, gra aktorska, sceneria, jednak wolałabym by niektórych wątków nie ciągnięto na siłę.
Wtycia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 17:26   #1738
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

niedawno oglądałam Za wszelką cenę - oceniam na 7/10. podobała mi się pierwsza część tego filmu; nie sądziłam, że boks może mnie w jakimkolwiek stopniu zainteresować. natomiast dalsza część trochę mnie zawiodła - film zmienił charakter i z opowieści o spełnianiu marzeń za wszelką cenę przerodził się w etyczną pogadankę o eutanazji - na szczęście decyzja Franka była pozbawiona patosu i wydźwięku moralizatorskiego. Clint Eastwood w filmie bardzo fajny, podziwiam też Swank za całe przygotowanie.
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa

Edytowane przez ileana
Czas edycji: 2012-04-10 o 17:27
ileana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 19:46   #1739
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Wink Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Wtycia Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz oglądałam Pulp Fiction
Wstyd się przyznawać bo wiele osób ocenia go jako klasyk. Bardzo mi się spodobał. Lekko przerysowany film, jednak nie można się po takim filmie spodziewać całkowitego realizmu :p Ulubionym bohaterem był Butch ale jego historia powinna się skonczyc wcześniej. To już była przesada :P
moja ocena 8/10, świetna obsada, gra aktorska, sceneria, jednak wolałabym by niektórych wątków nie ciągnięto na siłę.
O, właśnie mi przypomniałaś, że zabieram się do tego filmu chyba od zawsze . Mam tyle braków, że szok!

Narzeczony mimo woli - obejrzałam z nudów na TVP1. Typowa komedia romantyczna, jak na swój gatunek mogę powiedzieć, że całkiem dobrze skrojona. Dużo omyłkowych zdarzeń i przewidywalny happy end. Jako, że nie przepadam za tym typem filmów, to muszę podkreślić, że nawet się zaśmiałam w kilku momentach, co oznacza, że da się przeboleć. 6/10

Tamten świat samobójców - film na podstawie opowiadania Etgara Kereta. Naprawdę dobrego opowiadania i niestety film jest dużo gorszy, jak to bywa. Nie jest całkowicie zły, ale wiele pozamieniano na niekorzyść. I najbardziej nie jestem w stanie zaakceptować tego, że zmieniono zakończenie i do całkiem przyzwoitego filmu, doklejono zakończenie komedii romantycznej . Czytałam, że ludzie zarzucają głównie przewidywalny finał - a ja właśnie w ogóle nie spodziewałam się takiej kaszany . Niby angielski tytuł powinien powiedzieć, jaki to film (Wristcutters: A Love Story), ale liczyłam na zgodność z opowiadaniem do ostaniej chwili. Mogę jednak polecić ten film, chociażby dlatego, że sama koncepcja świata samobójców, który jest właściwie kolejnym normalnym życiem jest warta uwagi, zwłaszcza jeśli ktoś nie lubi czytać. W filmie na plus postać Eugene (w książce Ari), spodobała mi się bardziej i muzyka. 6/10
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:01   #1740
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Nienawiść"- trudno ocenić, z jednej strony ciekawa tematyka, z drugiej czegoś mi brakowało. 6,5/10;
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.