Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-07, 13:56   #1651
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość






cos Cię ostatnio pobolewa ten brzuszek.. moze łykaj magnez?

wzięłam niecalą godzine temu no spę ale nic nie pomogła... nie wiem co jest... po jutrze wizyta, to popytam lekarza. Magnez pomaga? poszukam, może mam gdzieś w domu...


straszne rzeczy o połogu piszecie
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 13:58   #1652
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość




Najgorzej było w szpitalu- bolał obkurczanie macicy przy każdym karmieniu dziecka. No i mega ilości krwi i tych wszystkich odchodów- fuuj! Potem było coraz lepiej- coraz mniej tej krwi. Jakoś 2-3 tygodnie i było po wszystkim chyba u mnie.



o matko! W 2012 roku!Szok...



eee tam, przecież czy sn czy cc każda rodząca przechodzi połóg (obkurczanie, oczyszczanie się macicy).
No nie wiem czy jestem adekwatna bo nie miałam praktycznie żadnego krwawienia
Może ze 3-4 dni. A pot tylko wkładki.
Zuzylam 10 tych giga podkładów belli
Nic mnie nie bolalo ani nic. Myslalam ze to zasługą cesarki po której podobno się tak ciężko dochodzi do siebie
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 13:59   #1653
marta1881
Zakorzenienie
 
Avatar marta1881
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 198
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Wawy, orientujecie się gdzie moge pomacać wózek mutsy ?
Świat dziecka i smyk w pasażu handlowym na targówkujaki model dokładnie planujesz?

Jak dobrze, że na was trafiłam tyle cennych rad, listy zakupowe, czego chcieć więcej?
marta1881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:00   #1654
Aika213
Wtajemniczenie
 
Avatar Aika213
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 924
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
U mnie też było najgorzej w szpitalu.. skurcze, krew, do tego dyskomfort szpitala, ból przy kp. nooo ale z każdym dniem było coraz lepiej

Mnie pociesza fakt, ze tu dlugo w szpitalu nie trzymaja. Nieraz wychodzi sie tego samego dnia, nieraz na drugi dzien. Wiadomo nie ma to jak w domu.
Aika213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:00   #1655
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
wzięłam niecalą godzine temu no spę ale nic nie pomogła... nie wiem co jest... po jutrze wizyta, to popytam lekarza. Magnez pomaga? poszukam, może mam gdzieś w domu...


straszne rzeczy o połogu piszecie
Zalezy jeszcze jak Cię boli..
ja np dziś zapomniałam rano wziąć magnezu i potem czułam ból w podbrzuszu.. Tż mi potem przyniósł i przeszło. brzuch mi się spinał i przez to jest taki.. hmm ból, nie wiem jak to nazwać.. ?
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:02   #1656
Aika213
Wtajemniczenie
 
Avatar Aika213
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 924
Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
wzięłam niecalą godzine temu no spę ale nic nie pomogła... nie wiem co jest... po jutrze wizyta, to popytam lekarza. Magnez pomaga? poszukam, może mam gdzieś w domu...


straszne rzeczy o połogu piszecie

Pomaga, mnie bolal brzuch prawie codziennie. Odkad biore magnez jest lepiej. Ja biore Asmag forte 2 tab 3x dziennie.
Nospa tez nie pomagala, ani Buscopan
Aika213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:05   #1657
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
No nie wiem czy jestem adekwatna bo nie miałam praktycznie żadnego krwawienia
Może ze 3-4 dni. A pot tylko wkładki.
Zuzylam 10 tych giga podkładów belli
Nic mnie nie bolalo ani nic. Myslalam ze to zasługą cesarki po której podobno się tak ciężko dochodzi do siebie
Ja zużyłam mniej tych giga podkładów potem jechałam już na zwykłych podkładach.


Cytat:
Napisane przez marta1881 Pokaż wiadomość
Świat dziecka i smyk w pasażu handlowym na targówkujaki model dokładnie planujesz?

Jak dobrze, że na was trafiłam tyle cennych rad, listy zakupowe, czego chcieć więcej?
Mutsy Evo. Tzn hm.. oglądam wózki od samiuśkiego początku ciąży, i nie podoba mi sie kompletnie NIIC. Jedynie ten w miare mi się podoba. Ale musze pomacać go.
Ahh no tak, przecież na targówku jest taki duży świat dziecka ! Dzięki!

Cytat:
Napisane przez Aika213 Pokaż wiadomość
Mnie pociesza fakt, ze tu dlugo w szpitalu nie trzymaja. Nieraz wychodzi sie tego samego dnia, nieraz na drugi dzien. Wiadomo nie ma to jak w domu.
Tego samego dnia? U mnie trzymają skończone 2-3 doby dziecka. jua wyszłam po 5, żółtaczka..

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Aika213 Pokaż wiadomość
Pomaga, mnie bolal brzuch prawie codziennie. Odkad biore magnez jest lepiej. Ja biore Asmag forte 2 tab 3x dziennie.
Nospa tez nie pomagala, ani Buscopan
Ja biorę 2 tab rano i 2 wieczorem Ale pewnie po wizycie zwiększy mi na 3
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 14:07   #1658
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez industria Pokaż wiadomość
dziewczyny- gratuluje synów! ale nam sie chłopaków naroiło na forum- coraz więcej ich

właśnie leci na ttv kossakowski- o porodzie sam też bedzie rodził. widziałam kiedyś ale tylko fragment ....lece patrzeć

edit:
obejrzałam.....ooofuck, ja cie ☠☠☠☠a ☠☠☠☠☠☠☠e, ja nie chce rodzić......... to jest jakaś masakra, albo dostane znieczulenie albo umre.......
Jakiś czas temu to oglądałam i się popłakałam ze strachu Jak widziałam jak ta kobitka cierpi, a później on jak się szarpał... Bez znieczulenia nie podchodzę do tematu
__________________
02-08-2014
06-06-2015 Szymek
18-06-2018 ??
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:16   #1659
Princesika
Zakorzenienie
 
Avatar Princesika
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6 004
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

ja muszę też chyba zacząć łykać magnez na ten brzuszek
a w ogóle ja nie tyję zupełnie, dziwne to
__________________
Królewna
Princesika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:18   #1660
Aika213
Wtajemniczenie
 
Avatar Aika213
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 924
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
Ja zużyłam mniej tych giga podkładów potem jechałam już na zwykłych podkładach.









Mutsy Evo. Tzn hm.. oglądam wózki od samiuśkiego początku ciąży, i nie podoba mi sie kompletnie NIIC. Jedynie ten w miare mi się podoba. Ale musze pomacać go.

Ahh no tak, przecież na targówku jest taki duży świat dziecka ! Dzięki!







Tego samego dnia? U mnie trzymają skończone 2-3 doby dziecka. jua wyszłam po 5, żółtaczka..

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------





Ja biorę 2 tab rano i 2 wieczorem Ale pewnie po wizycie zwiększy mi na 3

Tak tutaj jest, zwlaszcza jak to drugi porod i wszystko jest ok to wypuszczaja tego samego dnia ( jak urodzi sie w nocy lub nad ranem to po poludniu wypuszczaja). Moja siostra po cc wyszla po 2 dobach.

Tutaj to wogole maja dziwne zwyczaje. Niemowlak z gola glowa i nogami w grudniu np. w tesco to czesty widok.
Wlasnie tego nie moge tu zrozumiec, matka w kurtce i szaliku a dziecko bez skarpetek i czapki. Ja wiem, ze oni tu hartuja dzieci ale niektorych metod to i po 9 latach przebywania tu nie jestem w stanie zrozumiec.
Aika213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:19   #1661
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Aika213 Pokaż wiadomość
Tak tutaj jest, zwlaszcza jak to drugi porod i wszystko jest ok to wypuszczaja tego samego dnia ( jak urodzi sie w nocy lub nad ranem to po poludniu wypuszczaja). Moja siostra po cc wyszla po 2 dobach.

Tutaj to wogole maja dziwne zwyczaje. Niemowlak z gola glowa i nogami w grudniu np. w tesco to czesty widok.
Wlasnie tego nie moge tu zrozumiec, matka w kurtce i szaliku a dziecko bez skarpetek i czapki. Ja wiem, ze oni tu hartuja dzieci ale niektorych metod to i po 9 latach przebywania tu nie jestem w stanie zrozumiec.
o jeeej to szybko.. ja urodziłam w środku nocy i nie czułabym się na siłach wyjść po południu do domu.. Rano dopiero pozwolili mi wstać do łazienki..
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 14:20   #1662
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Aika213 Pokaż wiadomość
Tak tutaj jest, zwlaszcza jak to drugi porod i wszystko jest ok to wypuszczaja tego samego dnia ( jak urodzi sie w nocy lub nad ranem to po poludniu wypuszczaja). Moja siostra po cc wyszla po 2 dobach.

Tutaj to wogole maja dziwne zwyczaje. Niemowlak z gola glowa i nogami w grudniu np. w tesco to czesty widok.
Wlasnie tego nie moge tu zrozumiec, matka w kurtce i szaliku a dziecko bez skarpetek i czapki. Ja wiem, ze oni tu hartuja dzieci ale niektorych metod to i po 9 latach przebywania tu nie jestem w stanie zrozumiec.
A jaka afera była w polskich mediach jak książka Kate wyszła ze szpitala z dzieckiem bez czapki
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:21   #1663
Selis
Zadomowienie
 
Avatar Selis
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 192
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
Ja też Chociaż tak mi każdy mówi że chłopczyk i juz napaliłam się na Franka
Haha widzę, że w pokoleniu naszych dzieci Franków trochę będzie, sama też tak chcę Kaju możesz przy mnie wpisać chłopak a wizyte połówkową mam 22.01
Cytat:
Napisane przez Aika213 Pokaż wiadomość
Moja mama jak byla z nami w ciazy ( blizniaczej, jednojajowe) to lekarz jej caly czas mowil ze bedzie jeden wielki chlopak. Wtedy nie bylo usg tylko lekarz przystawial tube do brzucha zeby slyszec tętno. Moje i siostry sie nakladaly wiec slyszal tylko jedno. Mama pojechala do porodu, urodzila siostre a polozne sie jej pytaja czy jest otyla. Mama mowi, ze nie a one na to " o matko tu jest jeszcze jedno". Tata jak sie dowiedzial to malo zawalu nie dostal. Mial byc syn a mu sie 2 corki urodzily.

Ja mam nadzieje poznac plec w poniedzialek to bedzie 18 tydz. Jak nie to musze na polowkowe czekac 27 stycznia. Mam nadzieje, ze bedzie dziewczynka, chincycy tez przepowiadaja dziewczynke
hahaha kiedyś to były niespodzianki
Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie Bez wątpienia rośnie nam drugi syn i wagę ma już słuszną, bo 420 gram Wg lekarza wszystko ok, mały zdrowy, moja szyjka póki co ładnie trzyma (a bałam się po chorobie Julka czy się nie zmasakrowała od noszenia). Z racji że z twardnieniami brzucha się uspokoiło, mam pozwolenie zejść z dawki magnezu z 3x2 na 3x1 A na bolące spojenie doktorek powiedział, że tak się zdarza i nic nie poradzimy. Muszę wytrzymać do porodu
Gratuluje, super wieści

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
U mnie też było najgorzej w szpitalu.. skurcze, krew, do tego dyskomfort szpitala, ból przy kp. nooo ale z każdym dniem było coraz lepiej
Boję się tego jak nie wiem...ja jestem przerażona lewatywą. Koleżanka która niedawno urodziła mówiła mi jak to się odbywa i jakoś nie przeżyła tego specjalnie źle, ale ja nie umiem w obcym miejscu, a tu jeszcze taka porcja

Od wczoraj boli mnie gardło i w uszach szumi, leczę się herbatą z różnymi specjałami, ale cos nie pomaga, oby przetrwać tą zimę...
Selis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:21   #1664
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
A jaka afera była w polskich mediach jak książka Kate wyszła ze szpitala z dzieckiem bez czapki
Pamięęętaaammm
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:21   #1665
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
A do tego ja bałam zrobić się kupy

.
Ja też W ogóle miałam jakieś mega zaparcie i musiałam brać jakiś syropek przeczyszczający

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Poczytałam o chusteczkach co wstawiła Monika i jestem w szoku nie wiedziałam, że pampers i nivea to taki shit w życiu bym już tym dziecka nie tknęła, będę teraz polować na te Huggiesy i z Netto
Huggies pamiętam miałam na początku, a potem to już rożnie Teraz będę bardziej świadomie kupować
u nas najlepsze okazały się chusteczki Cleanic. Wszystkie rodzaje. Na inne mały ma uczulenie.

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
największa blokada jest w naszej głowie tam na dole się wszystko goi szybko jak na psie
dokładnie Ja przez ból brzucha po cc długo nie mogłam się przekonać do seksu... I jakoś tak bałam się, ze zajdę w ciążę, bo żadnej antykoncepcji, a tu @ brak przez kilka miesięcy. No i tak blokowało jakoś. Ciekawe jak będzie tym razem

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie Bez wątpienia rośnie nam drugi syn i wagę ma już słuszną, bo 420 gram Wg lekarza wszystko ok, mały zdrowy, moja szyjka póki co ładnie trzyma (a bałam się po chorobie Julka czy się nie zmasakrowała od noszenia). Z racji że z twardnieniami brzucha się uspokoiło, mam pozwolenie zejść z dawki magnezu z 3x2 na 3x1 A na bolące spojenie doktorek powiedział, że tak się zdarza i nic nie poradzimy. Muszę wytrzymać do porodu
super

Cytat:
Napisane przez myboyismine Pokaż wiadomość
noo ja teraz miałam na 5 tygodni bo tyle musiałam czekać do następnej wizyty
No tak, ale od wizyty do wizyty. Tak z zapasem Ci raczej nie napisze lekarz.

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
Ja też miałam ceratkowy przewijak ale jakoś zimno mi było kłaść bezpośrednio na ceratkę
?
Ja w ogóle nie pomyślałam, że to może być zimne A i mojemu dziecku nic nie przeszkadzało. Jakoś nigdy nie zapłakał ani przy użyciu chusteczki ani przy ładzeniu na przewijak. Mam nadzieję, ze drugi też taki będzie "twardziel"
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:22   #1666
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Selis Pokaż wiadomość
Haha widzę, że w pokoleniu naszych dzieci Franków trochę będzie, sama też tak chcę Kaju możesz przy mnie wpisać chłopak a wizyte połówkową mam 22.01

hahaha kiedyś to były niespodzianki

Gratuluje, super wieści


Boję się tego jak nie wiem...ja jestem przerażona lewatywą. Koleżanka która niedawno urodziła mówiła mi jak to się odbywa i jakoś nie przeżyła tego specjalnie źle, ale ja nie umiem w obcym miejscu, a tu jeszcze taka porcja

Od wczoraj boli mnie gardło i w uszach szumi, leczę się herbatą z różnymi specjałami, ale cos nie pomaga, oby przetrwać tą zimę...
Lewatywe dlatego dobrze zrobić sobie w domu jeszcze przed wyjściem do szpitala.
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:29   #1667
Selis
Zadomowienie
 
Avatar Selis
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 192
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Lewatywe dlatego dobrze zrobić sobie w domu jeszcze przed wyjściem do szpitala.
I ja tak to chyba właśnie rozwiąże, nie wyobrażam sobie tego w szpitalnych toaletach
Selis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:33   #1668
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
No nie wiem czy jestem adekwatna bo nie miałam praktycznie żadnego krwawienia
Może ze 3-4 dni. A pot tylko wkładki.
Zuzylam 10 tych giga podkładów belli
Nic mnie nie bolalo ani nic. Myslalam ze to zasługą cesarki po której podobno się tak ciężko dochodzi do siebie
no to faktycznie, wyjątkowo łagodnie to u Ciebie poszło A lekarz/połozna nie dziwili się, że nie krwawisz? Mnie położna na każdej wizycie pytała czy krwawię i jak mówiłam, ze tak to znaczyło, ze jest ok, bo się oczyszcza środek. Ginka też się mnie pytała nawet po tych 6 tygodniach, jak długo krwawiłam.

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
Zalezy jeszcze jak Cię boli..
ja np dziś zapomniałam rano wziąć magnezu i potem czułam ból w podbrzuszu.. Tż mi potem przyniósł i przeszło. brzuch mi się spinał i przez to jest taki.. hmm ból, nie wiem jak to nazwać.. ?
Jaki magnez bierzesz? Muszę zapytać ginki za tydzień, jaki sobie kupić, bo brzuch mnie też ciągle boli i to tak dziwnie czasem, inaczej niż w pierwszej ciąży

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
Tego samego dnia? U mnie trzymają skończone 2-3 doby dziecka. jua wyszłam po 5, żółtaczka..
U mnie było tak, że 2 dnia zbadali- żółtaczka (bilirubina) ok, a potem dziecko miało żółtaczkę przez 7 tygodni... Jak mu zbadałam poziom jak miał prawie 2 miesiące to 10 krotnie przekraczał normę... Było to przez kp. Musiałam go odstwić od piersi na 3 dni i ładnie zaczęło spadać. Ale zmierzam do tego, ze może nieco dłużej powinni te dzieciątka w szpitalu trzymać Bo u mojego w 2 dobie życia było ok, a póżniej już nikt go nie zbadał, a żółtaczka była i to spora.

Cytat:
Napisane przez Selis Pokaż wiadomość
Boję się tego jak nie wiem...ja jestem przerażona lewatywą. Koleżanka która niedawno urodziła mówiła mi jak to się odbywa i jakoś nie przeżyła tego specjalnie źle, ale ja nie umiem w obcym miejscu, a tu jeszcze taka porcja
Nic przyjemnego, ale do zniesienia Miałam już chyba z 5 razy w życiu
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:33   #1669
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Selis Pokaż wiadomość
Haha widzę, że w pokoleniu naszych dzieci Franków trochę będzie, sama też tak chcę Kaju możesz przy mnie wpisać chłopak a wizyte połówkową mam 22.01

hahaha kiedyś to były niespodzianki

Gratuluje, super wieści


Boję się tego jak nie wiem...ja jestem przerażona lewatywą. Koleżanka która niedawno urodziła mówiła mi jak to się odbywa i jakoś nie przeżyła tego specjalnie źle, ale ja nie umiem w obcym miejscu, a tu jeszcze taka porcja

Od wczoraj boli mnie gardło i w uszach szumi, leczę się herbatą z różnymi specjałami, ale cos nie pomaga, oby przetrwać tą zimę...
haha u mnie to mój tata tak mi wpoił Franka Odkąd urodziła się Blanka domagał się wnuka Franka. No i teraz jak przyszło do wyboru imion no to staneło na Franiu. Tż początkowo nie chciał żadnego Franka, ale nagle dostał olśnienia i mówi do brzucha Franio. Przy Blance mówił do brzuszka Bartuś, więc nie zdziwie się jak i teraz okaże się Lena

A teraz robią jeszcze lewatywy? mi jakoś to nie przeszkadzało, wiecie? Ja mam problemy z załatwianiem się w innych miejscach niż mój własny dom, a tak tu miałam to gdzieś oddział był spory, położna zaaplikowała i wyszła na drugi koniec. Tż tylko śmiał sie



Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Ja też W ogóle miałam jakieś mega zaparcie i musiałam brać jakiś syropek przeczyszczający


Ja w ogóle nie pomyślałam, że to może być zimne A i mojemu dziecku nic nie przeszkadzało. Jakoś nigdy nie zapłakał ani przy użyciu chusteczki ani przy ładzeniu na przewijak. Mam nadzieję, ze drugi też taki będzie "twardziel"
Ja też tak miałam, jadłam na potęgę biszkopciki i potem miałam

No mi też jakoś nie przyszło to do głowy ale mama mi powiedziała i tak pomyślałam

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Lewatywe dlatego dobrze zrobić sobie w domu jeszcze przed wyjściem do szpitala.
Teraz zrobię w domu sobie
i ogólcie się też w domu
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 14:33   #1670
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Selis Pokaż wiadomość
I ja tak to chyba właśnie rozwiąże, nie wyobrażam sobie tego w szpitalnych toaletach
Są takie wlewki jednorazowe.
Gin mi o tym powiedziała. I dzień przed CC zrobilam sobie w domu naprawdę komfort olbrzymi
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:34   #1671
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Aika213 Pokaż wiadomość
Pomaga, mnie bolal brzuch prawie codziennie. Odkad biore magnez jest lepiej. Ja biore Asmag forte 2 tab 3x dziennie.
Nospa tez nie pomagala, ani Buscopan
Też biorę Asmag ale 2 tab 1 x dziennie..
Nie za mało? Dzisiaj też mnie brzuch boli..:/
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:36   #1672
Aika213
Wtajemniczenie
 
Avatar Aika213
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 924
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
A jaka afera była w polskich mediach jak książka Kate wyszła ze szpitala z dzieckiem bez czapki

Naprawde? Dzieci tu rzadko czapki nosza. A w lecie czy na wiosne to juz wogole.
Aika213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:37   #1673
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Princesika Pokaż wiadomość
ja muszę też chyba zacząć łykać magnez na ten brzuszek
a w ogóle ja nie tyję zupełnie, dziwne to
Moze to jeszcze nie twoj czas :P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:44   #1674
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość

Jaki magnez bierzesz? Muszę zapytać ginki za tydzień, jaki sobie kupić, bo brzuch mnie też ciągle boli i to tak dziwnie czasem, inaczej niż w pierwszej ciąży



U mnie było tak, że 2 dnia zbadali- żółtaczka (bilirubina) ok, a potem dziecko miało żółtaczkę przez 7 tygodni... Jak mu zbadałam poziom jak miał prawie 2 miesiące to 10 krotnie przekraczał normę... Było to przez kp. Musiałam go odstwić od piersi na 3 dni i ładnie zaczęło spadać. Ale zmierzam do tego, ze może nieco dłużej powinni te dzieciątka w szpitalu trzymać Bo u mojego w 2 dobie życia było ok, a póżniej już nikt go nie zbadał, a żółtaczka była i to spora.



Nic przyjemnego, ale do zniesienia Miałam już chyba z 5 razy w życiu

O jeju, nie wieem..? jakiś w zielonym opakowaniu. w pierwszej ciąży gin polecał mi konkretnie jakis tam pamiętam w granatowym pudełeczku a teraz powiedział ze nie ma znaczenia


No własniee.. u mnie w rodzinie byl podobny przypadek. Blance wyszła na 3 dzień, miałyśmy już wyjść do domu, a tu żółtaczka wyszła.
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:47   #1675
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
no to faktycznie, wyjątkowo łagodnie to u Ciebie poszło A lekarz/połozna nie dziwili się, że nie krwawisz? Mnie położna na każdej wizycie pytała czy krwawię i jak mówiłam, ze tak to znaczyło, ze jest ok, bo się oczyszcza środek. Ginka też się mnie pytała nawet po tych 6 tygodniach, jak długo krwawiłam.



Jaki magnez bierzesz? Muszę zapytać ginki za tydzień, jaki sobie kupić, bo brzuch mnie też ciągle boli i to tak dziwnie czasem, inaczej niż w pierwszej ciąży



U mnie było tak, że 2 dnia zbadali- żółtaczka (bilirubina) ok, a potem dziecko miało żółtaczkę przez 7 tygodni... Jak mu zbadałam poziom jak miał prawie 2 miesiące to 10 krotnie przekraczał normę... Było to przez kp. Musiałam go odstwić od piersi na 3 dni i ładnie zaczęło spadać. Ale zmierzam do tego, ze może nieco dłużej powinni te dzieciątka w szpitalu trzymać Bo u mojego w 2 dobie życia było ok, a póżniej już nikt go nie zbadał, a żółtaczka była i to spora.



Nic przyjemnego, ale do zniesienia Miałam już chyba z 5 razy w życiu
Wiesz co jak wy chodzilam ze szpitala to lekarz jak mnie badał to powiedział ze praktycznie jest całkiem oczyszczona.
Później krwawilam i to długo ale jak mowie wkładka higieniczne wystarczała i to naprawdę kosmos ale były dni ze nic a czasem cos tam

Ale kto wie. Może przez to miałam to jakieś zakażenie i antybiotyki
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:48   #1676
fartuch
Zakorzenienie
 
Avatar fartuch
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 687
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Kaja, wspominałaś coś o wózku mutsy evo
Moja siostra go ma, i za każdym razem chwali go w niebogłosy
Przy pierwszym dziecku miała maxi cosi, przy drugim chyba xlandera, a teraz przy 3 właśnie mutsy Mówi, że wózek idealny, żałuje że nie miała go przy wcześniejszych dzieciach ja chyba dostanę go w spadku
__________________
Michał 25.05.2015
Piotruś
fartuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:48   #1677
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Też miałam ceratkowy przewijak, zapas prześcieradełek do niego to był zbędny wydatek dla mnie, ja kładłam złożoną pieluszkę tetrową/flanelową i na nią kładłam a przy wpadce do prania i następna.

Ja miałam łyżeczkowaną macicę i dlatego krócej krwawiłam, miałam szczęście...chociaż to i tak mega upierdliwe było. A teraz jeszcze połóg latem wypada

co do bólu...mnie ciągnęły szwy. Jak się rozpuściły to byłam jak nowo narodzona 3 tygodnie po porodzie byłam na weselu i się nieźle bawiłam
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:50   #1678
marta1881
Zakorzenienie
 
Avatar marta1881
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 198
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
Mutsy Evo. Tzn hm.. oglądam wózki od samiuśkiego początku ciąży, i nie podoba mi sie kompletnie NIIC. Jedynie ten w miare mi się podoba. Ale musze pomacać go.
Ahh no tak, przecież na targówku jest taki duży świat dziecka ! Dzięki!
Ja też nadal na wózek nie mogę się zdecydować...Od zawsze chciałam mutsy transporter, ale zniechęciła mnie mała gondola i mały koszyk na zakupy. Obecnie czaję się na baby design lupo, bebetto holland z 2014,ale na czym stanie?sama nie wiem..

Ja łykam magnez chela mag B6 mama, rano, a jak brzuszek boli to dwa razy dziennie
marta1881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:50   #1679
Selis
Zadomowienie
 
Avatar Selis
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 192
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
Jaki magnez bierzesz? Muszę zapytać ginki za tydzień, jaki sobie kupić, bo brzuch mnie też ciągle boli i to tak dziwnie czasem, inaczej niż w pierwszej ciąży
Ja biorę Magne B6 3x1 tab, przepisane od lekarza.
Cytat:
Napisane przez k a j a Pokaż wiadomość
haha u mnie to mój tata tak mi wpoił Franka Odkąd urodziła się Blanka domagał się wnuka Franka. No i teraz jak przyszło do wyboru imion no to staneło na Franiu. Tż początkowo nie chciał żadnego Franka, ale nagle dostał olśnienia i mówi do brzucha Franio. Przy Blance mówił do brzuszka Bartuś, więc nie zdziwie się jak i teraz okaże się Lena
No to czekamy, albo Franuś, albo Lena mój Tż do brzucha mówi Franko i juz wszyscy z otoczenia też sie tak przyzwyczaili
Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Są takie wlewki jednorazowe.
Gin mi o tym powiedziała. I dzień przed CC zrobilam sobie w domu naprawdę komfort olbrzymi
Przy planowanym CC można się w sumie przygotować, ale przy porodzie naturalnym kiedy wody odchodzą i takie tam, jest jeszcze czas na lewatywe? jak to jest?
Selis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:58   #1680
k a j a
Zakorzenienie
 
Avatar k a j a
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15 225
Dot.: Czerwcowe Mamusie 2015, cz.III

Cytat:
Napisane przez fartuch Pokaż wiadomość
Kaja, wspominałaś coś o wózku mutsy evo
Moja siostra go ma, i za każdym razem chwali go w niebogłosy
Przy pierwszym dziecku miała maxi cosi, przy drugim chyba xlandera, a teraz przy 3 właśnie mutsy Mówi, że wózek idealny, żałuje że nie miała go przy wcześniejszych dzieciach ja chyba dostanę go w spadku
O to fajnie Mi cos nie pasuje z tą spacerówką tak wizualnie. Bo technicznie wszystko jest ok. A jakie ma koła? Piankowe czy pompowane?
Pewnie stanie na nim, bo już długi czas na niego patrzę


Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Też miałam ceratkowy przewijak, zapas prześcieradełek do niego to był zbędny wydatek dla mnie, ja kładłam złożoną pieluszkę tetrową/flanelową i na nią kładłam a przy wpadce do prania i następna.

Ja miałam łyżeczkowaną macicę i dlatego krócej krwawiłam, miałam szczęście...chociaż to i tak mega upierdliwe było. A teraz jeszcze połóg latem wypada

co do bólu...mnie ciągnęły szwy. Jak się rozpuściły to byłam jak nowo narodzona 3 tygodnie po porodzie byłam na weselu i się nieźle bawiłam
Ja też miałam latem
Bo różnica tp mam 3 tyg


Cytat:
Napisane przez marta1881 Pokaż wiadomość
Ja też nadal na wózek nie mogę się zdecydować...Od zawsze chciałam mutsy transporter, ale zniechęciła mnie mała gondola i mały koszyk na zakupy. Obecnie czaję się na baby design lupo, bebetto holland z 2014,ale na czym stanie?sama nie wiem..

Ja łykam magnez chela mag B6 mama, rano, a jak brzuszek boli to dwa razy dziennie
A ile cm ma gondola transporterowa?


Cytat:
Napisane przez Selis Pokaż wiadomość
Ja biorę Magne B6 3x1 tab, przepisane od lekarza.

No to czekamy, albo Franuś, albo Lena mój Tż do brzucha mówi Franko i juz wszyscy z otoczenia też sie tak przyzwyczaili

Przy planowanym CC można się w sumie przygotować, ale przy porodzie naturalnym kiedy wody odchodzą i takie tam, jest jeszcze czas na lewatywe? jak to jest?
Czekamy, czekamy, jeszcze 1,5 tyg

No pewnie że tak..
w szpitalu też jak wody odchodzą zrobią lewatywkę. Tzn nie w każdym robią lewatywę! ogólnieee tooo.. jeśli chodzi o rozpoczęcie porodów.. Wiecie że u mnie wśród znajomych, na dawnym mamusiowym itd bardzo mały ułamek % rozpoczęło się odejściem wód ?
__________________


Lena
k a j a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-26 17:55:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.