Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-25, 05:37   #1591
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

No coz takie sa ceny w moim miescie.z lekarza jestem zadowolona a to najwazniejsze.
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 05:57   #1592
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja płacę 120zl za wizytę już z usg, które mam na każdej wizycie. Chyba, że wypisuje mi skierowanie do innego specjalisty lub robi usg na sprzęcie do badań prenatalnych (raz sprawdzał na nim płeć a na ostatniej wizycie serduszko sprawdzał) to wtedy płacę 150zl

---------- Dopisano o 05:57 ---------- Poprzedni post napisano o 05:53 ----------

http://wiedzoholik.pl/lekarze-ostrze...em-na-plecach/
Co o tym sądzicie? Bo to, że na prawym boku nie powinno się spać to wiem. Teraz jeszcze piszą, że na plecach też nie, ale na jednym boku nie da się przespać całej nocy.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 07:31   #1593
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

http://www.superstyler.pl/dziecko/ma...chach-dziecka/ Polecam

Co docleżenia/ spania...o tym, ze na plecach mało kmorzystnie słyszałam: mniejsze przepływy, podatnośc na skurcze, niedotlenienie- samam wnocy cazasem się budze na plecach i tak mi wygodnie....Podobno kilka-dziesiąt minut raczej nic nie spowodują, gprzej jak sie śpi tak co noc. Na boku lewym- najlepiej- ale sie nie da spac 8 godzin w jednej pozycji. Ja spie na lewym lub na prawym (częsciej chyba na prawym) a i tak budze się czasem na plecach;p

Ja chodze na nfz- na wizycie tylko badanie, na USh wysyła w 12, 22 i 32 tygodniu do innej lekarki. Prywatnie płace 120zł i mam badanie i USG w tym. Osttanio nawet cytologie- powiedziała, że nie będzie od stałej pacjentki brała dodatkowo kasy za cytologie (a kiedys płaciłam 25zł)
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 08:16   #1594
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja też na każdym badaniu mam usg. Zaczynam zawsze na samolocie gdzie sprawdza szyjkę i teraz dodatkowo dowcipnie sprawdzał na usg jej długość.Potem już usg przez brzuch,żeby pooglądać dzidzię

A za wizyty to pocieszę Was,że płacicie mało. U mojego gina od listopada 300zł za wizytę.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 08:26   #1595
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja też na każdym badaniu mam usg. Zaczynam zawsze na samolocie gdzie sprawdza szyjkę i teraz dodatkowo dowcipnie sprawdzał na usg jej długość.Potem już usg przez brzuch,żeby pooglądać dzidzię

A za wizyty to pocieszę Was,że płacicie mało. U mojego gina od listopada 300zł za wizytę.
O kurcze, ale dużo!


Ja płacę 150 zł, mam wizyty co miesiąc, zawsze jest badanie na fotelu + usg dowcipne ze sprawdzeniem szyjki i do tego usg przez brzuch z podglądaniem malucha Do tego praktycznie każde usg malucha wygląda jak to 'prenatalne', tzn doktor bardzo dokładnie wszytsko sprawdza. Jestem mega zadowolona, zwłaszcza, że dostaję też skierowania na te większe pakiety badań. Nawet mi się nie chciało dodatkowo chodzić na nfz, bo po co przy takich warunkach

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
[/COLOR]http://wiedzoholik.pl/lekarze-ostrze...em-na-plecach/
Co o tym sądzicie? Bo to, że na prawym boku nie powinno się spać to wiem. Teraz jeszcze piszą, że na plecach też nie, ale na jednym boku nie da się przespać całej nocy.
Nie ma co przesadzać, jak parę minut poleżysz na plecach to nic się nie powinno dziać Ja najbardziej żałuję, że na brzuchu już nie mogę, a to moja ulubiona pozycja do zasypiania
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 09:12   #1596
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Nie pytałam dlaczego nie robi mi usg. Ale pomysł na zmianę lekarza chodzi za mną od czasu kiedy pojechałam do innego gina na usg połówkowe, bo ze swojej lekarki nie byłam zadowolona. Zresztą sam fakt, że nie zleciła mi przeciwciał przy mojej ujemnej grupie krwi już jest dziwny. Dopiero wczoraj mi kazała je zrobić, a kiedy wcześniej o to pytałam to powiedziała, że za dużo czytam w Internecie.
A co do spania to też brakuje mi spania na brzuchu I też często budzę się na plecach albo na prawym boku. Nie panuję nad tym W ogóle to jak długo leżę na którymś boku to boli mnie biodro to które akurat jest do góry. Nie wiem o co chodzi.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 09:18   #1597
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Z tym lezeniem na plecach to pytalam lekarki na poczatku ciazy jak to jest... powiedziala ze od ok 30 tyg faktycznie jesli moge to starac spac na lewym boku. Na prawym wiadomo niedotlenienie itp ale nie popadac w paranoje jesli budze sie na prawym boku- akurat nie mam tego problemu bo w ciazy zle sie czuje lezac na prawym boku wiec problem mnie nie dotyczyz lezeniem na plecach mowila ze spoko ale np jezeli na ktg widza spadajace cisnienie dziecka czy brak ruchow to w czasie badania kaza sie przelozyc na lewy bok np ja nie potrafie lezec plasko na plecach tylko podkladam poduszke pod lewy posladek (wzielam to z pierwszej pomocy dla kobiet w ciazy) i musze dopytac czy to na pewno ok ale fakt ze po dluzszym takim lezeniu miewam mrowienie w rekach co swiadczy o gorszym ukrwieniu... takze staram sie lezec na lewym boku- to juz nie dlugo przeciezzleci nam te parenascie tygodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-25, 10:00   #1598
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Witam się dzisiaj w studiowke :-D 100 dni, a pamiętam jak szybko zlecialo nam 100 dni do ślubu...

Co do leżenia ja staram się leżeć jak najwięcej na lewym boku, ale wychodzi różnie. Choć zauważyłam że coraz mniej budzę się na plecach.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 10:21   #1599
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pantera09 bo chyba jednak co raz ciezej sie nam nieswiadomie przerzucic na plecyprzynajmniej ja tak mam zawsze w ciazy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 10:42   #1600
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Nasz Ignaś okazał się być dziewczynką Lekarz nie miał żadnych wątpliwości, powiedział że żaden chłopak a śliczna dziewczynka Śmiałam się,że Mąż mi nie uwierzy (bo akurat jest na szkoleniu dzisiaj pod Warszawą),za to teściowa wychwali pod niebiosa Pozatym wszystko u nas pięknie wygląda, szyjka długa i zamknięta. Młoda też ma wszystko jak trzeba choć buźki całej ładnie nie zobaczył,bo się ułożyła tak miednicowo. Ogólnie lekarz powiedział,że żadnych powodów do niepokoju
wow to niezła zmiana

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Robi mi się "stożek" na brzuchu jak napinam mięśnie np. przy podnoszeniu się z leżenia na plecach.
Wujek Google mówi że to rozejscie mięśni prostych, gin powiedziała że może się przepuklina robić.
Jednak mnie na przepukline to nie wygląda, bo ten "stożek" jest miękki. Niemniej będę obserwować. Poszłabym do jakiegoś specjalisty żeby określił co i jak ale w sumie nie mam pojęcia do kogo... Internista raczej nie, ortopeda, chirurg?
a jesli to by była przepuklina to czy to uniemozliwia poród sn? też to mam i gryzie mnie ten temat. Co do lekarza to mysle, że chirurg

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość

Co do witamin ja biorę Femibion Natal 2, to są dwie kapusłki brane raz dziennie. Teraz jeszcze dodatkowo mam brać Szelazo SR tylko nie łączyć ich ze sobą, tzn Szelazo rano a Femibion wieczorem albo na odwrót.
też brałam szelazo najpierw 1 tabl. potem 2, niestety poczatkowo spadek się zatrzymał, a potem znowu poleciało i teraz mam juz na recepte lek

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Pantera, mój brzuch też przybiera dziwny kształt przy wstawaniu z pozycji na plecach, ale nigdy nie pomyślałam, że to coś nie tak. A boli Cię brzuch?
mam tak samo jak pantera, to nie boli, tylko przy wstawaniu robi sie taki stozkowaty brzuch

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Ja mam podobne myśli na temat tej ciąży (a to pierwsza). Zdroworozsądkowo wiem, że to była dobra decyzja (ciąża zaplanowana), ale jednak czasem dopada mnie myśl, że z jednej strony trochę żal dotychczasowej swobody a z drugiej zastanawiam się czy podołam, czy dobrze wychowam..

to też moje 1 dziecko i tez mam takie mysli czasami. Ciesze sie, ale też bardzo boję i wiem, że nic już nie będzie takie jak było

Cytat:
Napisane przez UsMiEcHnIeTa89 Pokaż wiadomość
Z tym polecaniem echa serca to tak jest że niektórzy polecają każdej ciężarnej, jak ktoś ma możliwości to idzie, ja pewnie bym poszła prywatnie gdybym nie miała skierowania, ale w tej ciąży jestem wyczulona, zeby wszystko sprawdzić co się da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mi nikt nie proponował i czasami się zastanawiam czy z małym na pewno wszystko ok, w końcu miałam tlko 1 połówkowe, żadnego echa serca, a niektore z Was mają tyle badań
Pewnie panikuje

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja też na każdym badaniu mam usg. Zaczynam zawsze na samolocie gdzie sprawdza szyjkę i teraz dodatkowo dowcipnie sprawdzał na usg jej długość.Potem już usg przez brzuch,żeby pooglądać dzidzię

A za wizyty to pocieszę Was,że płacicie mało. U mojego gina od listopada 300zł za wizytę.
myślałam, że moje 200 to już max, ale przebiłaś mnie
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 11:20   #1601
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja chodzę prywatnie i lekarz nie bierze ode mnie nic. Zawsze mówi że najlepszą nagrodą dla niego jest moja ciąża, przypomina mi że już tyle wydałam na IVF że nie weźmie ode mnie ani grosza i żebym zatrzymała te pieniądze dla małego na kaszkę 😉



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-25, 11:29   #1602
__malaMi__
Zadomowienie
 
Avatar __malaMi__
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 497
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez JADorotek Pokaż wiadomość
Ja chodzę prywatnie i lekarz nie bierze ode mnie nic. Zawsze mówi że najlepszą nagrodą dla niego jest moja ciąża, przypomina mi że już tyle wydałam na IVF że nie weźmie ode mnie ani grosza i żebym zatrzymała te pieniądze dla małego na kaszkę 😉



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
szok, ze tacy lekarze istnieja!
__________________
Szymon
__malaMi__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 11:41   #1603
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Oj tak, wspaniały lekarz i nie pisze tego tylko dlatego bo nic nie płacę. Siedząc w gabinecie można zapomnieć o swoich obawach, lękach przed badaniem. Wszystko wytłumaczy, ma czas dla pacjentki . Nigdy wcześniej nie trafiłam na takiego. Już ustaliliśmy wstępnie termin cesarki i chyba przez to że właśnie ten lekarz będzie ją przeprowadzał nie boje się (tak bardzo ) 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 11:43   #1604
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez __malaMi__ Pokaż wiadomość
też brałam szelazo najpierw 1 tabl. potem 2, niestety poczatkowo spadek się zatrzymał, a potem znowu poleciało i teraz mam juz na recepte lek
Ja jeszcze przed ciążą miałam problem z bardzo niskim poziomem żelaza. Groziły mi już zastrzyki,ale lekarz się zlitował też jakimś lekiem na receptę.Do tego odpowiednia dieta i podniosło się ładnie. Teraz mam minimalnie poniżej normy i mam już łykać Szelazo właśnie.Zobaczymy jak za miesiąc wyjdzie morfologia

A z ceną wizyty no to cóż, jakoś przebolejemy. Zmiana lekarza nie wchodzi u nas w grę. Mamy zbyt duże zaufanie do obecnego, poprowadził nas przez całą diagnostykę i IVF. Babeczka w rejestracji sama mówiła,że mimo podniesienia ceny dalej jest tak samo dużo pacjentek. Jedna podobno chciała zmienić lekarza,ale po wizycie u innego wróciła z płaczem,żeby ją spowrotem zapisać.

Ze spaniem to kurde jak uwielbiam zasypiać na prawym boku Pilnuję się, żeby jednak częściej leżeć na lewym, ale i tak w nocy przebudzam się zazwyczaj na prawym.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 11:44   #1605
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez JADorotek Pokaż wiadomość
Oj tak, wspaniały lekarz i nie pisze tego tylko dlatego bo nic nie płacę. Siedząc w gabinecie można zapomnieć o swoich obawach, lękach przed badaniem. Wszystko wytłumaczy, ma czas dla pacjentki . Nigdy wcześniej nie trafiłam na takiego. Już ustaliliśmy wstępnie termin cesarki i chyba przez to że właśnie ten lekarz będzie ją przeprowadzał nie boje się (tak bardzo ) 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szkoda, że to nie jest standard (nie mówię o darmowych wizytach, ale o tym podejściu do pacjentki). Mój lekarz to super specjalista, ale jeśli chodzi o jego podejście do pacjentek to jest dość oschły Jedyny raz się uśmiechnął, jak mi przekazywał, że jestem w zdrowej ciąży, a nie pozamacicznej
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 12:12   #1606
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Skłoniłyście mnie do poczytania o witaminach i doppelherz ma bardzo podobny skład do mama dha premium plus, a jest sporo tańszy więc sobie bliżej porodu zmienię.

W ogóle to dopiero teraz zdałam sobie sprawę że mój starszy syn musi mieć straszne niedobory dha, bo my mało ryb jemy, w żłobku nie ma nic rybnego, a ja mu dha nigdy nie suplementowałam. Jakoś dopiero teraz doczytałam jakie to ważne i wstyd mi że wcześniej jakoś olałam sprawę

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
W sumie ten poprzedni lekarz nie powiedział,że to chłopiec z całą pewnością,więc mu wybaczę tą 'pomyłkę'.
No ja swojemu też wybaczyłam, ale jednak gdzieś tam po głowie chodzi że jak nie był pewien to mógł nie mówić wcale
Chociaż tak na 100% to dopiero po porodzie będzie wiadomo

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
A czy dla ludzi lubiących słodkości to badanie przebiega jakoś mniej traumatycznie?
Myślę że tak, jak byłam w pierwszej ciąży to mi nawet smakowało Tylko jest tak słodkie że aż w gardło drapie, ale jak dla mnie do przeżycia jak się lubi słodkości

Trochę mnie pocieszyłyście cenami prywatnych ginów Mój bierze 120 i wtedy robi szybciutkie usg żeby sprawdzić czy u maluszka wszystko ok, ale jak już ma być porządne usg (13 tc, połówkowe) to kasuje mnie dodatkowo na 250 zł, czyli 370 wtedy łącznie płacę

Co do spania to mi się zdarza spać na pół-brzuchu, ale skoro nic mnie nie boli to nie walczę z tym jakoś specjalnie No i nie wiedziałam o tym prawym boku i plecach, teraz będę bardziej na to zwracać uwagę.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 12:54   #1607
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

W grudniu 2008 roku producent senmaty przeprowadził niezależne badania, z których wynika, że tylko 8% kobiet wie, iż zalecana przez lekarzy pozycja do snu w czasie ciąży to lewy bok. Co gorsza, tylko 3% kobiet wie dlaczego.
której grupy należysz?
Jeśli do 97% kobiet, które nie znają przyczyn takich zaleceń, koniecznie poproś swojego lekarza prowadzącego o poradę w tym zakresie. Leżenie na lewym boku - profilaktyka zapobiegania powstawaniu żylaków, zakrzepów oraz zespołowi ucisku żyły głównej dolnej.

W trakcie ciąży znacznie wzrasta ryzyko wystąpienia żylaków oraz powstania powikłań pod postacią zakrzepów. Jedną z przyczyn powstawania żylaków jest uciskanie płodu na żyły miednicy. Macica przyciska żyłę główną dolną do kręgosłupa i mięśni lędźwiowych. Jest to szczególnie niebezpieczne w pozycji leżącej na prawym boku gdyż powoduje gwałtowny spadek powrotu żylnego, co może wywołać przy wstawaniu zasłabnięcie spowodowane nagłym spadkiem ciśnienia tętniczego. Leżenie na lewym boku dla kobiet w ciąży jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Dzięki temu można zapobiec przynajmniej jednej z przyczyn choroby żylnej, która w pierwszej fazie powoduje: uczucie ciężaru kończyn odczuwalne szczególnie wieczorem, niekiedy kurcze łydek, słabość nóg a nawet problemy z chodzeniem. Znacznie gorsze są powikłania, którymi mogą być zakrzepica żył powierzchownych oraz bardziej niebezpieczna zakrzepica żył głębokich. Zakrzepica żył głębokich w ciąży niesie duże ryzyko dla zatorowości płucnej. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka, która pozwoli przejść ciąże spokojnie i bez wizyt u kolejnych lekarzy.

Lek. Med. Marcin Prokop, ginekolog położnik 1480078399413.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek

Edytowane przez JADorotek
Czas edycji: 2016-11-25 o 13:08
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 13:31   #1608
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

"Lek. Med. Marcin Prokop"
Ale ma rację - większość o tym nie wie i szkoda, że nikt nie informuje o takich rzeczach.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2016-11-25 o 13:33
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 13:33   #1609
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
"Lek. Med. Marcin Prokop"
"Nie jednemu psu Burek na imię . "

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-25, 15:49   #1610
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
U mojego lekarza usg jest dodatkowo platne.wizyta 160 a usg dodatkowo 80 zl.ja raptem mialam 4 razy usg od poczatku ciazy,ale jakos nie odczuwam potrzeby zeby miec co wizyte.
Ja tez nie odczuwam potrzeby usg na kazdej wizycie. Place 170 zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 16:15   #1611
Leili
Rozeznanie
 
Avatar Leili
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 779
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja nie mam usg na każdej wizycie tylko na te najważniejsze i robi je inny lekarz. Za zwykłą wizytę place 105 zł, za usg nic ale dodatkowo chodzę na lux med i tam mi wypisują skierowania.



Witaminy najpierw brałam Mama dha Premium, teraz kupiłam sobie doppel herz bo w Mamie nie ma żelaza. Zmieniłam żeby troche był inny zestaw. Biorę 2 kapsułki razem ale zazwyczaj co dwa dni.

Ważne dla mnie było żeby miało dużo dha żelazo magnez jod i d3. Jakoś mi się nic nie odbija po nich.



Co do leżenia to ja lubię na wznak tak przed tv tylko taka pozycja półsiedząca. Śpię różnie ale zazwyczaj na bokach.
Leili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 17:24   #1612
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

JADorotek, to naprawdę wyjątkowo trafiłaś. Ja chodziłam kiedyś do innego lekarza. Kiedy powiedziałam, że nie udaje mi się zajść w ciążę to od razu kazał przebadać nasienie męża, bo uznał, że to najmniej skomplikowane. Zbadaliśmy i okazało się, że jest bardzo słabe. Z wynikiem poszliśmy od razu do kliniki. Tam leczyliśmy się ponad półtora roku i kiedy udało się zajść w ciążę to okazało się, że mój lekarz nie pracuje już w miejscowym szpitalu. Popytałam wśród znajomych i wybrałam sobie ginkę, do której chodzę. Jak już jednak pisałam nie jestem z niej zadowolona. Tak czy siak ona nie zna mojej historii, a ja w żaden sposób nie czuję się z nią "związana". Mało tego, w pewnych kwestiach sprawia wrażenie jakby wiedziała mniej niż ja
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 17:54   #1613
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dziewczyny czy ktores z Was lekatka pozwolila brac cos na gardlo? Chodzi mi o tabletki ktore w prost pozwolil brac lekarz a nie ze "pewnie mozna" bo zaczynam juz nie miec sil... aktem desperacji bedzie plukanie gardla woda z sola ale to jest okropne i nie jestem wcale pewna czy do konca zdrowe z tego co kiedys czytalam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 18:20   #1614
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Prenalen polecam, można jak najbardziej. A tak to herbata z imbirem i mleko z czosnkiem i miodem. Działają cuda ;-)
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 19:00   #1615
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dzięki Dziewczyny za to info o winie. Nie wiedziałam, że tak szybko wyparowuje. Przegapiłam coś na lekcji chemii?

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Nie wiem co Ci poradzić z tym serduchem, bo faktycznie trochę dziwne zachowanie lekarza, a może zaproponował takie badanie na zasadzie badań nigdy za wiele?...
Rozmawiałam jeszcze wieczorem z Tż i on też odebrał te słowa na zasadzie „na wszelki wypadek”. Spróbuję na początku przyszłego tygodnia zapisać się do jakiegoś lekarza z NFZ i zrobić je państwowo. Może się uda


A któreś z Waszych maleństw miało ASP w okolicy 21-22tyg na poziomie zbliżonym do 133/min?

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
Odbieram mieszkanie w stanie deweloperskim w przyszłym tygodniu, a więc szykuje sie remont. Na dodatek nie mamy jeszcze wózka i innych rzeczy dla małej. Także na brak wydatków narzekać się nie da. A ginekolog jeszcze podniósł cenę za wizyty :p
Ooo, jeden z moich ulubionych tematów. Swoje mieszkanie odbierałam w zeszłym roku i do dziś je kończę (pod małego właśnie) a gdzieś w okolicach lutego jeszcze czeka mnie odbiór i wykończenie mieszkania dla mamy. Napisz coś więcej


Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
My akurat mamy wskazania po połówkowych, więc na pewno pójdziemy na echo serca. I też mamy skierowanie na NFZ

No to trzymam kciuki za dobre wyniki, daj znać!

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, ale jestem zniesmaczona, bo nawet usg nie miałam. Tylko ręczne badanie szyjki. Zmieniam lekarza. Oczywiście zapłaciłam jak zwykle 150 zł. Całe szczęście, że szyjka twarda i zamknięta.

Mnie prowadzi lekarz z Luxmedu, w ramach opieki gwarantowanej przez pracodawcę i też nie na każdej wizycie mam USG. Zawsze sprawdza tylko szyjkę i bicie serca. Co prawda ostatnio zapytałam czy możemy podejrzeć co słychać u dzidziusia i bez problemu zrobił mi USG (pięknie było widać stópki, rozczulający widok), ale też nie chcę nadwyrężać jego uprzejmości.


Cytat:
Napisane przez JADorotek Pokaż wiadomość
Ja chodzę prywatnie i lekarz nie bierze ode mnie nic. Zawsze mówi że najlepszą nagrodą dla niego jest moja ciąża, przypomina mi że już tyle wydałam na IVF że nie weźmie ode mnie ani grosza i żebym zatrzymała te pieniądze dla małego na kaszkę

Pocieszające, że są jeszcze lekarze, którym pieniądze nie przysłaniają całego świata J


Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Myślę że tak, jak byłam w pierwszej ciąży to mi nawet smakowało.
Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Tylko jest tak słodkie że aż w gardło drapie, ale jak dla mnie do przeżycia jak się lubi słodkości


Co do spania to mi się zdarza spać na pół-brzuchu, ale skoro nic mnie nie boli to nie walczę z tym jakoś specjalnie
No i nie wiedziałam o tym prawym boku i plecach, teraz będę bardziej na to zwracać uwagę.
Kiedyś zdarzało mi się zajadać mlekiem skondensowanym słodzonym, też drapało w gardle, ale i tak wcinałam dalej. Rany, jakie to było dobre! Jestem więc dobrej myśli i mam nadzieję, że glukoza mnie nie zemdli.

Pocieszyłas mnie z tą pozycją do spania, bo ja też jeszcze zasypiam na pół-brzuchu Tzn. jedną nogę podwijam dość wysoko a pod drugą podkładam rękę zaciśniętą w piąstkę i wtedy brzuch mnie w ogóle nie ciśnie, nie czuję go. Bo tak zupełnie na brzuchu nie jestem w stanie się położyć od ok 3-4 tygodni.

Wczoraj położna sprawdzała mi wagę i od początku ciąży mam +5,6kg. Jestem zaskoczona, bo obstawiałam wynik +8-9kg, bo nie dość, że w 2 i 3 miesiącu miałam wilczy apetyt i sobie pofolgowałam, to generalnie wydaje mi się, że mam już spory brzuch (chociaż każdy kto mnie widzi mówi, że jeszcze mały). No i termin przesunął mi się z 27.03 na 1.04, więc chyba urodzę tu ostatnia

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Prenalen polecam, można jak najbardziej. A tak to herbata z imbirem i mleko z czosnkiem i miodem. Działają cuda ;-)
Potwierdzam, Prenalen
Chociaż mnie najbardziej pomaga po wypiciu herbaty z kilkoma plasterkami imbiru, o których też wspomina Pantera, ich późniejsze dokładne gryzienie i połykanie. Czuję jak mi gardło wypala i odkaża
__________________
27.03.2017

Edytowane przez Almat
Czas edycji: 2016-11-25 o 19:03
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 19:12   #1616
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Youan, a co powiesz na płukanie szałwią?
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 19:43   #1617
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy ktores z Was lekatka pozwolila brac cos na gardlo? Chodzi mi o tabletki ktore w prost pozwolil brac lekarz a nie ze "pewnie mozna" bo zaczynam juz nie miec sil... aktem desperacji bedzie plukanie gardla woda z sola ale to jest okropne i nie jestem wcale pewna czy do konca zdrowe z tego co kiedys czytalam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno tantum verde można sobie psikac

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Kiedyś zdarzało mi się zajadać mlekiem skondensowanym słodzonym, też drapało w gardle, ale i tak wcinałam dalej. Rany, jakie to było dobre! Jestem więc dobrej myśli i mam nadzieję, że glukoza mnie nie zemdli.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Georgia]Pocieszyłas mnie z tą pozycją do spania, bo ja też jeszcze zasypiam na pół-brzuchu Tzn. jedną nogę podwijam dość wysoko a pod drugą podkładam rękę zaciśniętą w piąstkę i wtedy brzuch mnie w ogóle nie ciśnie, nie czuję go. Bo tak zupełnie na brzuchu nie jestem w stanie się położyć od ok 3-4 tygodni.
Szalona To myślę że bez problemu dasz radę na glukozie

O, dokładnie tak samo się ukladam Kolano wysoko, ręka pod brzuch i jest wygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 20:14   #1618
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Chyba sprobuje ten prenalen... szalwia- szczerze nie wiem nawet jaki to ma smak/zapach bo moja Rodzicielka jej niemawidzi i od dziecka nie mialam stycznosci sorobuje moze tez imbir... myslalam o hetbatce z majeranku ale nie wiem juz sama czy w takim stezeniu mozna :/

Propos spania to ja mam syndrom pistych rak czy jakos tak- spie w ciazy z pluszakiem wielkoscia przypominajacym dzieckopsychika plata figla i tak jak nigdy mi nie brakowalo nic tak teraz musze cos przytulac

Edytowane przez youan
Czas edycji: 2016-11-25 o 20:17
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 20:46   #1619
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
O, dokładnie tak samo się ukladam Kolano wysoko, ręka pod brzuch i jest wygodnie
Ciekawe ile jeszcze tak przeciągniemy... U mnie Cebuszka leży w pogotowiu, ale mam nadzieję, że jeszcze ze 2-3 tygodnie w tej pozycji będzie mi nadal wygodnie i brzuch będzie miał miejsce

Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Chyba sprobuje ten prenalen... szalwia- szczerze nie wiem nawet jaki to ma smak/zapach bo moja Rodzicielka jej niemawidzi i od dziecka nie mialam stycznosci sorobuje moze tez imbir... myslalam o hetbatce z majeranku ale nie wiem juz sama czy w takim stezeniu mozna :/

Propos spania to ja mam syndrom pistych rak czy jakos tak- spie w ciazy z pluszakiem wielkoscia przypominajacym dzieckopsychika plata figla i tak jak nigdy mi nie brakowalo nic tak teraz musze cos przytulac
Ja mam Prenalen truskawkowy bodajże
Nie broń się przed imbirem, kosztuje grosze i naprawdę dobrze dezynfekuje.
Majeranek znam w kontekście maści na katar.


Ooo, nie słyszałam o tym syndromie. Po ciąży mija jak rozumiem?
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-25, 22:23   #1620
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Mija druga ciaze tak mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.