Wątek o nieirytującej reklamie bloga i technicznej pomocy blogowej - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 20:53   #1591
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Mnie pytają o UU i o odsłony
mnie o odsłony nie zapytali nigdy w życiu tym blogerskim znaczy
dziwi mnie jak ktoś o nie pyta, bo np. na bloggerze liczba wyświetleń może byc sztucznie podbijana nawet przez autora bloga.

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------




Nie wiem jak to analytisc zlicza i czy wyświetlenia=odwiedziny, czy raczej wyświetlenia=odsłony
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 20:54   #1592
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez CATUS Pokaż wiadomość
mnie o odsłony nie zapytali nigdy w życiu tym blogerskim znaczy
dziwi mnie jak ktoś o nie pyta, bo np. na bloggerze liczba wyświetleń może byc sztucznie podbijana nawet przez autora bloga.

Nie wiem jak to analytisc zlicza i czy odsłony=odwiedziny (chyba raczej nie)
Analitics rozróżnia odwiedziny i odsłony.

I dla niektórych osób to jest ważne, bo np. mają sobie ustawiony banner reklamowy który zgarnia odsłony a nie kliknięcia, i różne takie niuanse.

Statystykę bloggera w ogóle można o kant pupy rozbić
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 20:59   #1593
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Analitics rozróżnia odwiedziny i odsłony.

I dla niektórych osób to jest ważne, bo np. mają sobie ustawiony banner reklamowy który zgarnia odsłony a nie kliknięcia, i różne takie niuanse.

Statystykę bloggera w ogóle można o kant pupy rozbić
edytowałam post, bo jak zwykle pomieszałam - wiecznie mi się nazewnictwo z bloggera miesza z tym analyticsowym.

Odsłony od odwiedzin generalnie rozróżniam
Na bloggerze zaś mamy wyświetlenia. I nie wiem jak sie one, przynajmniej teoretycznie mają do statystyk z analtytisc. Czy są równoznaczne z odwiedzinami, czy z odsłonami.

Statystyki bloggera są do ..hm..niczego..wiem. Ciekawa jestem tylko, czy analytisc też tak kretyńsko zlicza odsłony z IP autora. ( na bloggerze można zdecydować czy chcesz, żeby zliczało twoje własne wyświetlenia, czy nie)

Edytowane przez CATUS
Czas edycji: 2013-08-29 o 21:02
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 21:21   #1594
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez kosovitz Pokaż wiadomość
U mnie np. w szablonie, w którym niewiele da się zmienić, gdy był cały post pokazany, to nie dało się dodać komentarza.
To inna zupełnie sytuacja, bo to nie jest celowy zabieg

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

A jak to sie ma do wyświetleń?
Cytat:
Napisane przez serialomaniaczka Pokaż wiadomość
bo wtedy musisz klikać w tytuł posta i nabija kolejną odsłonę
ja też nie lubię zawijanych notek, denerwuje mnie to klikanie, już wolę jak ktoś ma ustawione 1-2 wyświetlane posty niż 10 ale z "czytaj więcej"
Dokładnie napisałaś to co miałam na myśli Zawsze nabija się wejście po kliknięciu czytaj dalej

[1=05872c226b72f809f533e1b e5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f 2b5f9d;42528794]Ja czasami dostaję takiego słowotoku, że wolę zrobić "czytaj dalej", tylko robię to pod wstępem. Ale raczej nie mam reguły, czasami robię ale najczęściej jednak nie, na innych blogach też mi to nie przeszkadza. Nie lubię tylko takich zawijanych notatek, gdzie widoczny jest tylko tytuł, który niewiele mówi.[/QUOTE]

O to, to
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 06:41   #1595
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, myślicie, że fajniej jak na blogu są posty w całości od razu widoczne, czy tylko początek + "czytaj dalej"? Bo ja od jakiegoś czasu się zastanawiam czy tak nie byłoby lepiej - mogłoby być więcej postów widocznych, może byłoby czytelniej?
I jak to się zmienia?
A mnie się podoba takie zawijanie Wydaje mi się wtedy, że jest schludnie i przejrzyście i jak oglądam bloga, to widać więcej ewentualnych postów
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 09:27   #1596
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Dziewczyny, jak zmienić wielkość czcionki w opisie bloga? za cholerę nie potrafię tego znależć :-/
Wielkość czcionki do tytułu jest a do opisu ni hu hu, tylko zmiana koloru.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 15:25   #1597
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
A mnie się podoba takie zawijanie Wydaje mi się wtedy, że jest schludnie i przejrzyście i jak oglądam bloga, to widać więcej ewentualnych postów
Ale niestety tak jest przeważnie, że są 2 posty na stronie i są zwinięte
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 16:26   #1598
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak zmienić wielkość czcionki w opisie bloga? za cholerę nie potrafię tego znależć :-/
Wielkość czcionki do tytułu jest a do opisu ni hu hu, tylko zmiana koloru.
Z tego co wyczytałam, jeśli nie masz opcji zmiany czcionki z poziomu kreatora szablonu, trza coś tam w htmlu pozmieniać, albo dodać arkusz css. Niestety ja jestem z htmla i cssa noga, ale znalazłam , takie cóś: http://forum.blogowicz.info/obrazek-...?view=previous
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 16:39   #1599
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Dziewczyny, jak sobie radzicie z poczuciem, yyy, niedoskonałości? Siedziałam dziś nad zdjęciami i myślałam sobie, że przeszłam długą drogę od tego http://3.bp.blogspot.com/_AUtwk1Ii9V...0/lebigmak.jpg (moje pierwsze zdjęcie na blogu ) do tego http://4.bp.blogspot.com/-L5oSrRw_2z...5%82eczki9.jpg ale wciąż jestem o lata świetlne od takich osób jak Whiteplate czy Mojewypieki, zarówno sprzętowo (bo nie stać mnie na obiektywy makro, a wiele uroku ich zdjęć to zasługa tego) jak i umiejętnościowo - nie umiem robić takich kompozycji, kolorystycznych i w ogóle...

W jaki sposób wy się "rozwijacie blogowo"?

Tak luźniej i offtopowo.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 16:40   #1600
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Jaka domena najlepsza na prowadzenie bloga? Gdzie macie swoje blogi? Jeżeli ktoś już pytał to przepraszam, ale nie czytałam większości.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 16:45   #1601
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Jaka domena najlepsza na prowadzenie bloga? Gdzie macie swoje blogi? Jeżeli ktoś już pytał to przepraszam, ale nie czytałam większości.
Trzy najpopularniejsze opcje to:

1) Blogspot. Jedna z najbardziej rozwiniętych blogowych społeczności, wygodny system obserwowania, dość łatwe do zmodyfikowania pod swoje potrzeby. Z tego co się orientuję, to większość z dziewczyn blogujących z tego wątku ma właśnie blogspota, jeżeli prowadzić blog kosmetyczny/kulinarny/podróżniczy to tam, bo dużo osób je prowadzi w tej witrynie i łatwo zdobyć obserwujących/komentujących, a przez to łatwiej idzie reklama, bo pojawiamy się u innych na blogach w blogrollach i tak dalej. Ja osobiście polecam, prowadzę tam wszystkie moje blogi.
2) Wordpress - wygląda bardziej profesjonalnie, ma dużo wodotrysków, duże możliwości zmian ale trudniejsze imho niż na blogspocie. Łatwiejszy do wypozycjonowania w google, są do tego różne wtyczki, często wybierany przez osoby, które chcą prowadzić blogi biznesowe, branżowe, fachowe - przez tą profesjonalność
3) Własna domena i własna zbudowana strona - to już full profeska wśród bardzo popularnych osób które na to stać, i które gromadzą społeczność raczej na facebooku, bo tam zazwyczaj nie ma możliwości obserwowania i wygodnego powiadamiania o nowych wpisach.

Bo rozumiem, że o to pytasz, a nie o domenę jako nazwę bloga bo ta - najlepsza łatwa do wymówienia i zapamiętania, byle nie taka, jak moja
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 16:50   #1602
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

cholernarejestracja Bardzo pomogłaś, rozejrzałam się po podpisach dziewczyn i faktycznie blogspot najpopularniejszy
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 17:21   #1603
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak sobie radzicie z poczuciem, yyy, niedoskonałości? Siedziałam dziś nad zdjęciami i myślałam sobie, że przeszłam długą drogę od tego http://3.bp.blogspot.com/_AUtwk1Ii9V...0/lebigmak.jpg (moje pierwsze zdjęcie na blogu ) do tego http://4.bp.blogspot.com/-L5oSrRw_2z...5%82eczki9.jpg ale wciąż jestem o lata świetlne od takich osób jak Whiteplate czy Mojewypieki, zarówno sprzętowo (bo nie stać mnie na obiektywy makro, a wiele uroku ich zdjęć to zasługa tego) jak i umiejętnościowo - nie umiem robić takich kompozycji, kolorystycznych i w ogóle...

W jaki sposób wy się "rozwijacie blogowo"?

Tak luźniej i offtopowo.
Pocieszę Cię- różnica jest , i to kolosalna.

Moje sposoby:
1. uznaję się za fotograficzne beztalencie, i cieszę się najmniejszym postępem, albo jak mi się jakakolwiek fotka uda ( na 15 innych)
2. zwalam na sprzęt
3. byłam kiedyś na warsztatach foto, gdzie jako przykład jak wygląda wspólczesna fotografia kulinarna, podano zdjęcie jednej z topowych polskich blogerek kulinarnych. Na zdjęciu była tarta. Tarta idealna. Nawet okruszki miała idealnie rozsypane wokół, nie za dużo, nie za mało... I pani stylistka jedzenia powiedziała, że aby takie zdjęcie zrobić, na bank trzeba było wykonać x takich tart, idealnie je pokroić, na idealne kawałeczki. i z najlepszych poskładać jedną, tak by idealnie wyglądała na zdjęciu.
To mnie pociesza
4. nie mam zapędów do bycia fotografem kulinarnym pełną gębą. Prowadzę bloga i robię najlepsiejsze zdjęcia jakie umiem. I te zdjęcia to tylko jeden z elementów blogowania. Super przykładem, który wiecznie podaję, jest blog Kulinarne szaleństwa Margarytki
Dziewczyna robi zwyczajne zdjęcia- ani najgorsze, ani najlepsze, a blog cieszy się sporą popularnością, jest doceniany,a samą Margarytkę mnóstwo osób lubi.

P.S. Ja też polecam blogspota, tyż tu mam bloga, ale przyznaję, jak Cholerka wyżej, że w Wordpressie masz większą możliwość różnych zmian. I po jakimś roku blogowania ograniczenia blogspota strasznie mnie zaczęły irytować. Ale jak coś to ja i tak raczej myślę o przejściu na własną domenę, a nie o zmianie platformy do blogowania. Jest jeszcze onet, ale o nim bym nawet nie myślała, szczerze mówiąc.


Edytowane przez CATUS
Czas edycji: 2013-08-30 o 17:27
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 17:37   #1604
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Nie no, wiem, że jest różnica...ale wciąż wzdycham z zazdrością jak oglądam niektóre blogi

Kulinarne Szaleństwa znam, są dla mnie fenomenem

Punkt 2 też stosuję i wątpię, mimo wszystko, żeby komuś się chciało robić X razy tartę, żeby zdjęcie wyszło idealne...może po prostu jak wyjdzie nieidealna, to jest zjadana, a jak zostanie upieczona kiedyś lepiej, to wtedy jest obzdjęciowywana ja też czasem rezygnuję z wrzucenia przepisu na bloga jeżeli potrawa mi wyjdzie wyjątkowo mało apetycznie wyglądająca (nawet, jeżeli smak jest ok ).

I fakt, że jestem głównie blogerem kulinarnym, a nie fotograficznym, nie zmienia faktu, że dla mnie się te dwie rzeczy mocno łączą, i jednak chciałabym kiedyś być taka pro, o

A poniżej trochę przykładów "takie bym kiedyś chciała", ze znanych blogów.

http://2.bp.blogspot.com/-BJ7Duuhwuo...K0/s1600/1.jpg
http://www.mojewypieki.com/app/webro...a/IMG_7700.jpg
http://www.mojewypieki.com/app/webro...a/IMG_5261.jpg
http://www.mojewypieki.com/app/webro...5/IMG_3822.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-Y_m1ImrEHm...600/burger.jpg
http://1-ps.googleusercontent.com/x/www.foodfanatic.com
/images.foodfanatic.com/iu/t_xlarge_p/v1376357959/xhomemade-trail-mix-image.jpg.pagespeed.ic.E1 4R3GKT1M.jpg
http://www.ecurry.com/blog/wp-conten...1-768x1024.jpg
http://www.frugal-foodie-recipes.com...up-Recipe7.jpg
http://i1054.photobucket.com/albums/...psebf1ee73.jpg
http://zmiksowani.pl/jemy/oczami wszystko tu

Widzę, że modne są ciemne, drewniane tła. Muszę sobie załatwić jakąś drewnianą dechę i pomalować na czarno/ciemnogranatowo/szaro
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 17:55   #1605
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cholerka, ostatnio na topie są winylowe tła, imitujące deski, cegły, czy co tam sobie chcesz. Dechy zajmują od cholery (nomen omen) miejsca w domu, a te winyle laski se np pod dywanem przechowują.
Wygląda to tak na fotach:https://www.google.com/search?num=20...ml%3B500%3B750
(sorki za długi link)

A co do tych tart, to są blogi mocno profesjonalne przecież, a wymieniłaś blogi z górnej półki. Nie twierdzę, że wywalają żarcie, ale niekoniecznie robią zdjęcia swojemu obiadowi tylko

W ogóle ta babka od stylizacji jedzenia opowiadała jak jest z fotografią kulinarną przemysłową (np. zdjęcia do gazet). Że np ona pół dnia wycinała idealne trójkąty z czegoś, chyba z opieczonego chleba (nie jestem pewna) - i mówiła że sama się sobie dziwiła, siedząc nad trójkątami, że co ona ma za robotę o.O
Babka jest dość znaną stylistką jedzenia, pracuje w znanych portalach, gazetach itd.
Już nawet nie mówię o zdjęciach typu hamburgery do mc donalda, bo to już raczej znane opowieści. Jakbyś chciala, napisz na pw, to poszukam e-booka, jakie są sztuczki tych fotografów jedzenia. Tylko ostrzegam, że poza radami dotyczącymi oświetlenia, stylizacji itd, są te dotyczące przypalania grillowanych potraw siakimś prętem, albo olejowania olejem silnikowym, robienia pianki na kawie z pianki do golenia, itp itd.
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 17:59   #1606
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Catus, ale ja to wszystko wiem, bo mam wśród znajomych fotografów zajmujących się fotografią żywności znam te wszystkie sztuczki ze smarowaniem kurczaka bejcą, rzeźbieniem frytek pojedynczo, ostrzykiwaniem jabłek gliceryną po kropelce i tak dalej, i tak dalej. Ale jednak większość blogów kulinarnych to blogi pasjonatów, później zjadają to jedzenie, więc mówię - nie aspiruję do poziomu zdjęć reklamowych i sztucznych, tylko tych, które po prostu wyglądają świetnie a przy tym naturalnie

To jest imitacja drewna? A nie drewno? Ja też takie chcę! Gdzie to można kupić?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 18:07   #1607
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Catus, ale ja to wszystko wiem, bo mam wśród znajomych fotografów zajmujących się fotografią żywności znam te wszystkie sztuczki ze smarowaniem kurczaka bejcą, rzeźbieniem frytek pojedynczo, ostrzykiwaniem jabłek gliceryną po kropelce i tak dalej, i tak dalej. Ale jednak większość blogów kulinarnych to blogi pasjonatów, później zjadają to jedzenie, więc mówię - nie aspiruję do poziomu zdjęć reklamowych i sztucznych, tylko tych, które po prostu wyglądają świetnie a przy tym naturalnie

To jest imitacja drewna? A nie drewno? Ja też takie chcę! Gdzie to można kupić?
Chodzi mi o to, że te blogi z górnej półki to juz trochę firmy. I działają na nieco podobnych zasadach jak zdjęcia reklamowe. Wyglądają naturalnie, ale wcale nie muszą takie być. Muszą trzymać poziom. Oczywiście nie wszystkie, wiadomo. Są też talenty, każdy się jakoś rozwija, ale w swoim tempie. Tak się pocieszam, a pani stylistka mi w tym pomogła

Trochę dygam podawać linki do sklepów, ale akurat ta blogerka kupowała na Świat Tła - Winylowe tła do zdjęć . Podała adres i przykładowe zdjęcie na grupie dla kulinarnych blogerów na FB. Jak masz fejsa i podasz mi swoje dane a to Cię tam dodam, czasem fajne info sie tam trafia.Tylko chyba będziesz musiała być moją znajomą , niestety

Edytowane przez CATUS
Czas edycji: 2013-08-30 o 18:11
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 18:14   #1608
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Catus, ale ja to wszystko wiem, bo mam wśród znajomych fotografów zajmujących się fotografią żywności znam te wszystkie sztuczki ze smarowaniem kurczaka bejcą, rzeźbieniem frytek pojedynczo, ostrzykiwaniem jabłek gliceryną po kropelce i tak dalej, i tak dalej. Ale jednak większość blogów kulinarnych to blogi pasjonatów, później zjadają to jedzenie, więc mówię - nie aspiruję do poziomu zdjęć reklamowych i sztucznych, tylko tych, które po prostu wyglądają świetnie a przy tym naturalnie

To jest imitacja drewna? A nie drewno? Ja też takie chcę! Gdzie to można kupić?
Tak wracjąc do tematu zwijania postów, to ja zdecydowanie jestem zwolenniczką 'czytaj dalej' na blogach kulinarnych
Nawet nie przypuszczałam, że komuś może to przeszkadzać...

cholernarejestracja przejrzałam parę twoich zdjęć i dobrze jest. Np. tu przydałby się jakiś nóż z piłką listki lawendy czy inne zielone zioła i było by w ogóle fajnie.
Tu np. popracować nad ostrością (wg mnie wzrok za bardzo schodzi na same truskawki, a nie na tartę) czy odbiciem światła, chociażby przez użycie domowej blendy, czyli najprościej mówiąc - blaszki do pieczenia (lub lustra jeśli jest w pobliżu lub komuś chce się dźwigać i je ustawiać )

Bez sprzętu też się da. I choć nie jestem żadną profesjonalistką, a to tylko moje luźne spostrzeżenia, więc możesz je potraktować jak chcesz

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez CATUS Pokaż wiadomość
Chodzi mi o to, że te blogi z górnej półki to juz trochę firmy. I działają na nieco podobnych zasadach jak zdjęcia reklamowe. Wyglądają naturalnie, ale wcale nie muszą takie być. Muszą trzymać poziom. Oczywiście nie wszystkie, wiadomo. Są też talenty, każdy się jakoś rozwija, ale w swoim tempie. Tak się pocieszam, a pani stylistka mi w tym pomogła

Trochę dygam podawać linki do sklepów, ale akurat ta blogerka kupowała na Świat Tła - Winylowe tła do zdjęć . Podała adres i przykładowe zdjęcie na grupie dla kulinarnych blogerów na FB. Jak masz fejsa i podasz mi swoje dane a to Cię tam dodam, czasem fajne info sie tam trafia.Tylko chyba będziesz musiała być moją znajomą , niestety
A ja też bym mogła, jak ładnie poproszę (nie obrażę się jeśli nie chcesz mnie w swoich znajomych )
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 18:20   #1609
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość



A ja też bym mogła, jak ładnie poproszę (nie obrażę się jeśli nie chcesz mnie w swoich znajomych )
dawaj na pw z danymi, to Cię dodam. Nie jestem pewna, czy mogę Cię dodać do grupy jak Cie nie znam, więc wiesz
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 18:23   #1610
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez CATUS Pokaż wiadomość
Pocieszę Cię- różnica jest , i to kolosalna.

Moje sposoby:
1. uznaję się za fotograficzne beztalencie, i cieszę się najmniejszym postępem, albo jak mi się jakakolwiek fotka uda ( na 15 innych)
2. zwalam na sprzęt
O to, to Wprawdzie nie prowadzę bloga stricte kulinarnego to jak już chce się pochwalić jakimś wypiekiem to odczuwam ból widząc moje beznadziejne zdjęcia, przy ostatnim to niemal z godzinę latałam z całym ciastem po miszkaniu próbując znaleźć odpowiednie miejsce, oświetlenie i żeby drugi plan nie przerażał. Próby się nie udały ale w gruncie rzeczy cieszę się jak uda mi się zrobić ostre zdjęcie.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 18:29   #1611
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

[1=05872c226b72f809f533e1b e5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f 2b5f9d;42546125]O to, to Wprawdzie nie prowadzę bloga stricte kulinarnego to jak już chce się pochwalić jakimś wypiekiem to odczuwam ból widząc moje beznadziejne zdjęcia, przy ostatnim to niemal z godzinę latałam z całym ciastem po miszkaniu próbując znaleźć odpowiednie miejsce, oświetlenie i żeby drugi plan nie przerażał. Próby się nie udały ale w gruncie rzeczy cieszę się jak uda mi się zrobić ostre zdjęcie.[/QUOTE]
pij mniej , a będzie Ci dane
ja mam siakieś 50 metrów chaupy-albo 60 i mikro balkon, więc na szybko to masakra, tym bardziej, że nasza rodzinka porządnictwem nie grzeszy. ale ja to dostaję info z zewnątrz raz na jakiś czas , że moje fotki to z kibla są. się uodporniłam
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 18:34   #1612
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

[1=05872c226b72f809f533e1b e5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f 2b5f9d;42546125]O to, to Wprawdzie nie prowadzę bloga stricte kulinarnego to jak już chce się pochwalić jakimś wypiekiem to odczuwam ból widząc moje beznadziejne zdjęcia, przy ostatnim to niemal z godzinę latałam z całym ciastem po miszkaniu próbując znaleźć odpowiednie miejsce, oświetlenie i żeby drugi plan nie przerażał. Próby się nie udały ale w gruncie rzeczy cieszę się jak uda mi się zrobić ostre zdjęcie.[/QUOTE]

Mam podobnie, zwłaszcza, że robię zdjęcia na bloga telefonem
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 18:36   #1613
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez CATUS Pokaż wiadomość
pij mniej , a będzie Ci dane
ja mam siakieś 50 metrów chaupy-albo 60 i mikro balkon, więc na szybko to masakra, tym bardziej, że nasza rodzinka porządnictwem nie grzeszy. ale ja to dostaję info z zewnątrz raz na jakiś czas , że moje fotki to z kibla są. się uodporniłam
No, moja też za bardzo pedantyczna nie jest. Robię zdjęcie, stwierdzam, ze nawet fajnie wyszło, przyglądam się dokładniej a w tle brudna szklanka po kawieI jeszcze mam problem z trzęsącymi się rękami, chyba pozostaje mi podziwiać zdjęcia na innych blogach.
Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mam podobnie, zwłaszcza, że robię zdjęcia na bloga telefonem
Z telefonem to jest jeszcze zabawniejsza sprawa, bo ja go używam głównie do robienia zdjęć takich lodów i tak próbuję stawać żeby ludzie nie widzieli co ja robię, bo się trochę głupio czuję.

Edytowane przez 05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Czas edycji: 2013-08-30 o 18:39
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 18:53   #1614
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez CATUS Pokaż wiadomość
pij mniej , a będzie Ci dane
ja mam siakieś 50 metrów chaupy-albo 60 i mikro balkon, więc na szybko to masakra, tym bardziej, że nasza rodzinka porządnictwem nie grzeszy. ale ja to dostaję info z zewnątrz raz na jakiś czas , że moje fotki to z kibla są. się uodporniłam
Ja mam 40m2

Mailuję ze światem teł czy może ktoś z Krakowa byłby zainteresowany wspólnym zamówieniem? Bo im więcej sztuk się zamawia tym taniej wychodzi bo pytam o mniejsze formaty niż tam mają, tj. 50cmx50cm i 50cmx100cm. To już sobie można wygodnie na stole położyć i zwinąć jak się zdjęcia nie robi
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 19:50   #1615
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

mi się wiecznie ręce trzęsą przy zdjęciach do tego zwykła cyfrówka i wychodzi mi to co wychodzi... (kulinarny, kosmetyczny)
do zdjęć trzeba mieć dryg,
te kulinarne co pokazałyście to istna sztuka i dla mnie wyższa szkoła jazdy, mimo, że to wszystko wygląda tak 'prosto'...
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:02   #1616
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Catus, ozłocę Cię chcę sobie wybrać 3 tła 50cmx100cm, albo 6 teł 50x50cm, nie mogę się zdecydować koszt - 75zł, więc się jakoś szarpnę

http://www.swiat-tla.pl/wzory-tel doradźcie
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:10   #1617
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Catus, ozłocę Cię chcę sobie wybrać 3 tła 50cmx100cm, albo 6 teł 50x50cm, nie mogę się zdecydować koszt - 75zł, więc się jakoś szarpnę

http://www.swiat-tla.pl/wzory-tel doradźcie
Ja nie pomogę, bo nie oglądam, póki nie będę wiedziała jakie mam fundusze ( za 2 tyg mam urodziny :P)
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:12   #1618
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez CATUS Pokaż wiadomość
Ja nie pomogę, bo nie oglądam, póki nie będę wiedziała jakie mam fundusze ( za 2 tyg mam urodziny :P)
Oglądaaaj!

Ja jeszcze muszę zapytać, czy można sobie wziąć 1x 50x100 i 4x 50x50, to może taki zestaw wezmę...aaa, chcę wszystkie ale najpierw wezmę jeden i zobaczę jak się sprawdza
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:15   #1619
CATUS
Rozeznanie
 
Avatar CATUS
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 639
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Oglądaaaj!

Ja jeszcze muszę zapytać, czy można sobie wziąć 1x 50x100 i 4x 50x50, to może taki zestaw wezmę...aaa, chcę wszystkie ale najpierw wezmę jeden i zobaczę jak się sprawdza
daj znać
CATUS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 20:24   #1620
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: Jak rozreklamować blog w nieirytujący sposób?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Catus, ozłocę Cię chcę sobie wybrać 3 tła 50cmx100cm, albo 6 teł 50x50cm, nie mogę się zdecydować koszt - 75zł, więc się jakoś szarpnę

http://www.swiat-tla.pl/wzory-tel doradźcie
Ja ci nie pomogę, mi się większość podoba Z braku funduszy będą musiała pobawić się w małego MacGyvera, potrzebne mi pudełko, klej, ładny papier do pakowania i rozpuszczalnik aby po wszystkim odłączyć sklejone palce
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-29 20:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.