Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-24, 08:27   #1561
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Ja biorę Pregna plus, tam jest dha, kwas foliowy, żelazo, jod, wit. D i to chyba wszystko, z tego, co pamiętam.

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------



Ja sobie nie wyobrażam zmiany Mimo, że płeć była mi obojętna, to teraz już jestem tak przyzwyczajona do myśli o chłopcu, że nie wyobrażam sobie córeczki. Druga może być dziewczynka
Nie wiem jakbym zareagowała na taką zmianę, ale syna już mam, to fajnie byłoby mieć córeczkę ale drugi syn też jest fajny
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 08:32   #1562
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Witch gratuluję córeczki! Szok szok na tym etapie o taką zmianę tym bardziej ze jeszcze 3 tygodnie temu był chłopiec, a powiedz ten sam lekarz robi Tobie cały czas usg?
Nie właśnie, poprzednie usg miałam u innego lekarza. Mój był chory i inny w zastępstwie za niego przejął wizyty.

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
O kurcze jaka niespodzianka!!! I jak maz zareagował? Kiedy mialas poprzednie usg ze stwierdzili chlopaka?
[/SIZE]Poprzednie miałam miesiąc temu,to był przełom 18/19tc. Mąż jest teraz na szkoleniu,więc przez telefon dostał newsa. Zaczął się głośno śmiać jak mu powiedziałam,że to jednak córka

[/URL]
Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Ja sobie nie wyobrażam zmiany Mimo, że płeć była mi obojętna, to teraz już jestem tak przyzwyczajona do myśli o chłopcu, że nie wyobrażam sobie córeczki. Druga może być dziewczynka
My na początku zawsze mówiliśmy,że chcemy pierwszego chłopaka,żeby starszy brat był potem dla siostry Potemjuż w ciąży ja byłam przekonana,że będzie córka,no ale jak dr stwierdził,że widzi chłopaka no to ok. Też się przyzwyczailiśmy do tej myśli,ale co zrobić Cieszę się tylko,że nie zdążyliśmy nic kupić typowo chłopięcego

Co do witamin ja biorę Femibion Natal 2, to są dwie kapusłki brane raz dziennie. Teraz jeszcze dodatkowo mam brać Szelazo SR tylko nie łączyć ich ze sobą, tzn Szelazo rano a Femibion wieczorem albo na odwrót.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:15   #1563
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Pregna plus dha ma tylko 20 mg Dha . Chyba nie ma takich tabletek by w jednej było to zalecane 600 mg Dha . Ja używam z Doppel herz Mama premium dwie kapsułki dzienna dawka - jedna z witaminami a druga z 600 mg DHA

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:16   #1564
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja tez biore te mama dha premium. One maja najwiecej dha ze wszystkich znanych mi witamin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:17   #1565
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja oprócz tabletek stawiam na zdrową dietę i mam nadzieję, że przyswajam też sporo witamin czy chociażby dha z pożywienia
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:21   #1566
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Dokładnie. Trzeba na to zwracać uwagę ile jest tego kwasu tłuszczowego . Zalecana dzienna dawka to co najmniej 600mg dziennie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Laura_85 Pokaż wiadomość
Ja tez biore te mama dha premium. One maja najwiecej dha ze wszystkich znanych mi witamin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow! Właśnie czytam skład, bardzo fajny! Mają aż 800mg DHA!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:25   #1567
Laura_85
Rozeznanie
 
Avatar Laura_85
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 692
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez JADorotek Pokaż wiadomość
Dokładnie. Trzeba na to zwracać uwagę ile jest tego kwasu tłuszczowego . Zalecana dzienna dawka to co najmniej 600mg dziennie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------


Wow! Właśnie czytam skład, bardzo fajny! Mają aż 800mg DHA!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje maja 600 dha ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie bój się zrobić wielkiego kroku... nie pokonasz przepaści dwoma małymi...

David Lloyd George



Patryk urodził się 11.11.2007 r.
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200711111762.png
Laura_85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 09:33   #1568
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Witch_18 fajne imie Iga mi kiedys lekarka mowila ze jak zobaczy sie chlopca to zawsze jest szansa ze to jednak dziewczynka, odwrotnie nigdy oczywiscie tylko wtedy gdy widac wargi bo chlopca ktory ma 2instrumenty to nie ma


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:46   #1569
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Ja oprócz tabletek stawiam na zdrową dietę i mam nadzieję, że przyswajam też sporo witamin czy chociażby dha z pożywienia
A to tak jak ja ☺ Nie zażywam witamin z całą tablica a tylko te które najbardziej są mi potrzebne . Reszta to dieta, czasem bardziej czasem mniej 😉 zdrowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 09:54   #1570
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

A moja ginka kazała brać wyłącznie witaminę D 2000 j. Ja i tak biorę 4000 j. i do tego biorę witaminę C na własną rękę ok. 1 g na dobę. Żadnych typowych witamin dla ciężarnych.
JADorotek, ja tłumaczę sobie tę "wodę" tak, że jest to zwiększona ilość wydzieliny (ponoć normalna na tym etapie ciąży) połączona z luteiną, której biorę 3 tabsy. Nie wiem jednak czy to prawidłowa koncepcja
Dziewczyny a tak w ogóle to na jakiej podstawie macie stwierdzone infekcje? Coś Was swędzi, piecze czy może lekarz ocenia to wizualnie?
Pantera, mój brzuch też przybiera dziwny kształt przy wstawaniu z pozycji na plecach, ale nigdy nie pomyślałam, że to coś nie tak. A boli Cię brzuch?
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:21   #1571
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
A moja ginka kazała brać wyłącznie witaminę D 2000 j. Ja i tak biorę 4000 j. i do tego biorę witaminę C na własną rękę ok. 1 g na dobę. Żadnych typowych witamin dla ciężarnych.
JADorotek, ja tłumaczę sobie tę "wodę" tak, że jest to zwiększona ilość wydzieliny (ponoć normalna na tym etapie ciąży) połączona z luteiną, której biorę 3 tabsy. Nie wiem jednak czy to prawidłowa koncepcja
Dziewczyny a tak w ogóle to na jakiej podstawie macie stwierdzone infekcje? Coś Was swędzi, piecze czy może lekarz ocenia to wizualnie?
Pantera, mój brzuch też przybiera dziwny kształt przy wstawaniu z pozycji na plecach, ale nigdy nie pomyślałam, że to coś nie tak. A boli Cię brzuch?
Ja szczególnie pilnuje by było w diecie dużo wapnia i Wit D bo mam osteopenie - taka przedwstepna forme osteoporozy...
Wiec prócz racjonalnego żywienia bez witamin z zewnątrz się nie obędzie, bo mam dużo większe zapotrzebowanie niż zupełnie zdrowa kobieta bez osteopeni

Co do wydzieliny, też staram się w ten sposób myśleć że to lutka wypływa. Dawniej też tak miałam tylko tak jak pisałam, tabletek było więcej i zagęszczały tą wydzielone.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 10:29   #1572
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Laura_85 Pokaż wiadomość
Ja tez biore te mama dha premium. One maja najwiecej dha ze wszystkich znanych mi witamin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też te biorę
Cytat:
Napisane przez Laura_85 Pokaż wiadomość
Moje maja 600 dha ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprawdziłam i moje mają 800, ale to może dlatego że ja kupuje te premium plus

Wow, jaka niespodzianka z tą dziewczynka Na tym etapie nie sądziłam że jeszcze mogą się lekarze mylić.
Mam nadzieję że u mnie limit pomyłek został wyczerpany bo już się mocno nastawilam na drugiego chłopaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:38   #1573
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
A moja ginka kazała brać wyłącznie witaminę D 2000 j. Ja i tak biorę 4000 j. i do tego biorę witaminę C na własną rękę ok. 1 g na dobę. Żadnych typowych witamin dla ciężarnych.
JADorotek, ja tłumaczę sobie tę "wodę" tak, że jest to zwiększona ilość wydzieliny (ponoć normalna na tym etapie ciąży) połączona z luteiną, której biorę 3 tabsy. Nie wiem jednak czy to prawidłowa koncepcja
Dziewczyny a tak w ogóle to na jakiej podstawie macie stwierdzone infekcje? Coś Was swędzi, piecze czy może lekarz ocenia to wizualnie?
Pantera, mój brzuch też przybiera dziwny kształt przy wstawaniu z pozycji na plecach, ale nigdy nie pomyślałam, że to coś nie tak. A boli Cię brzuch?
kajusia różnie...Czasem większa ilośc wydzieliny, czasem grytkowata, biaława- wtedy drożdzyca, czasem nie miałam wcale objawów, a lekarz po badaniu stwierdził, ze cos się zaczyna...Po badaniu to każdy lekarz oceni czy jest infekcja czy nie ma...

dzieki za opinie o witaminach mam jeszcze na 10 dni p0óki co, a potem coś wybiorę
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:49   #1574
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez JADorotek Pokaż wiadomość
Pregna plus dha ma tylko 20 mg Dha . Chyba nie ma takich tabletek by w jednej było to zalecane 600 mg Dha . Ja używam z Doppel herz Mama premium dwie kapsułki dzienna dawka - jedna z witaminami a druga z 600 mg DHA

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na początku drugiego trymestru brałam Doppelherz, ale strasznie mi sie odbijało rybą po ich DHA. Nie masz tego problemu?

Teraz biorę femibion Natal 2 Plus ( ma fajne foliany, wit B, żelazo, wit D i pare innych, niestety tylko 200mg DHA) i uzupełniam to łykaniem Omega Med pregna ( DHA z alg, a więc najczystsze). Służy mi to zestawienie i już raczej będę się go trzymać. Szczególnie po męczarniach z łykaniem Doppelherz.
Ryb morskich nie jadam, za to codziennie pestki i orzechy. Zawsze to dodatkowe Omega-3
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 10:54   #1575
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

A to mi nic nie jest po Doppel herz .
Brałam wcześniej z Olimpu gold dha - po nim miałam to odbijanie. Czytałam że orzechy włoskie mają dużo ale ja uczulona na orzechy 😕

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 11:14   #1576
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Wow, jaka niespodzianka z tą dziewczynka Na tym etapie nie sądziłam że jeszcze mogą się lekarze mylić.
Mam nadzieję że u mnie limit pomyłek został wyczerpany bo już się mocno nastawilam na drugiego chłopaka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie ten poprzedni lekarz nie powiedział,że to chłopiec z całą pewnością,więc mu wybaczę tą 'pomyłkę'.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 12:13   #1577
Almat
Rozeznanie
 
Avatar Almat
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Smocze Miasto
Wiadomości: 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Moze to glupio zabrzmi ale wlasnie sobie uswiadomilam ze 10 lutego koncze 37 tydzien i wtedy juz Coreczka moze sie urodzic w terminie i ehhh jakos mega szybko mi sie to wydaje... tak wiecie ze to juz za chwile... ogarnal mnie jakis lek jak dam rade z 2... czy bede dobra mama i jak to pogodze... ehh wiem wiem to tak chwilowo ale ehh po prostu mam jakis slabszy dzien jutro wstane i bede sie cieszyc a teraz sie troche pomartwie- ehh te hormony
Ja mam podobne myśli na temat tej ciąży (a to pierwsza). Zdroworozsądkowo wiem, że to była dobra decyzja (ciąża zaplanowana), ale jednak czasem dopada mnie myśl, że z jednej strony trochę żal dotychczasowej swobody a z drugiej zastanawiam się czy podołam, czy dobrze wychowam..

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
No my też po wizycie. Badanie zrobił, szyjka ok. Skupił się dziś na serduszku dzidzi bo pokazałam mu ten opis prenatalnych, zrobił usg w sumie chyba tylko na serce patrzył więc nie wiem jak duże jest dziecko. Nadal są te małe przepływy z jednej do drugiej komory. Też powiedział żeby zrobić badania u jakiejś profesor która zajmuje się kardiologią dziecięcą (już trzeci lekarz polecił mi tą samą lekarkę więc chyba naprawdę jest dobra) ale tak pomyślałam że poczekam z tym badaniem do stycznia, może do tego czasu samo to pozrasta i będziemy spokojniejsi. Dostałam skierowanie na morfologie, mocz i glukoze. Następna wizyta 20.12

Przedwczoraj jak byłam na tym kontrolnym prenatalnym (sprawdzić komory boczne) to lekarz zaproponował, żebyśmy zrobili jeszcze echo serca w poleconej placówce (350zł). Nie nalegał tylko powiedział coś w stylu "dla świętego spokoju, aby wykluczyć wady serca". Do tej pory o sercu nic nie wspominał, a to było 3 badanie prenatalne jakie u niego robię. Na wynikach 2tyg temu ASP było 143 a teraz 133 i może to mu się nie spodobało? Internet rozpisuje się, że normą jest wartość 110-150..
Na oficjalnym wyniku USG nie ma słowa o potrzebie konsultacji a opis serca brzmi "Serce osią w lewo zajmujące 1/3 przekroju klatki piersiowej. ASP - 133/min. Prawidłowe 4CHC, 3VT, LVOT, RVOT. Skrzyżowanie Ao i PA uwidoczniono".
Kolejne badanie kontrolne komór mam na 13.12 i nie wiem czy zapisywać się prywatnie wcześniej na to echo czy poczekać...



Cytat:
Napisane przez Princesika Pokaż wiadomość
Oj powiem Ci, ze dla mnie krzywa cukrowa to chyba najwiekszy dramat z poprzedniej ciąży i jej się najbardziej obawiam. Dla mnie tragedią jest nie jeść z rana trzy godziny, ja umieram rano z glodu. A jeszcze wypuc sam cukier na pusty żołądek...
A czy dla ludzi lubiących słodkości to badanie przebiega jakoś mniej traumatycznie?

Cytat:
Napisane przez good_thing Pokaż wiadomość
Wow, ale fajnie. Marzy mi się Portugalia, Hiszpania i Francja. Może kiedyś się uda?

Wyprawka mega! A ja myślałam że tych ciuszkow wcale dużo nie trzeba a tu taka ilość!!! To wszystko na jaki jest rozmiar? Pytam bo pozwala to z wizualizować ile tego potrzeba
Na pewno się uda, to nie są jakieś drogie kraje. Za wypożyczenie auta Renault Captur na tydzień (wypożyczenie na lotnisku i zwrot też tam) zapłaciliśmy 410zł.


Myślę, że to starczy na pierwsze pół roku, rozmiarówka sięga od 56 do 68.

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Hej dawno się nie odzywałam. Nadal leżę w szpitalu, szyjka się skraca i nadal mam bóle. Podali mi sterydy na wszelki wypadek, żeby dziecku szybciej się płuca rozwijały. Jestem już w połowie 26 tc
No to mocno trzymam kciuki, żeby szyjka skracała się w wolniejszym tempie a najlepiej wcale!

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Nasz Ignaś okazał się być dziewczynką Lekarz nie miał żadnych wątpliwości, powiedział że żaden chłopak a śliczna dziewczynka
O rany! Niezłe zaskoczenie! No to będzie córeczka tatusia Dobrze, że nic jeszcze nie kupiliście typowo pod chłopca.

Cytat:
Napisane przez JADorotek Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, czy Wy też macie czasem wodnista wydzielinę?
Wodnistej nie, ale generalnie wydzieliny mam dużo więcej niż normalnie. Nie lubię tego


Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Ja oprócz tabletek stawiam na zdrową dietę i mam nadzieję, że przyswajam też sporo witamin czy chociażby dha z pożywienia
Zazdroszczę, bo tak sobie obiecywałam, że w ciąży będę się zdrowo odżywiać...
W poniedziałek sąsiadka poczęstowała mnie spaghetti bolognese które robił jej mąż. Było przepyszne, więc jak wczoraj wpadłam na sąsiada to od razu poprosiłam o przepis. Zaczął opowiadać jak je robi i gdy usłyszałam, że dodaje czerwone wino, które potem redukuje to serce mi zamarło.. Mam nadzieję, że nie dodał go dużo (bałam się spytać) i że nie zaszkodzi to małemu

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
Dziewczyny a tak w ogóle to na jakiej podstawie macie stwierdzone infekcje? Coś Was swędzi, piecze czy może lekarz ocenia to wizualnie?
Pantera, mój brzuch też przybiera dziwny kształt przy wstawaniu z pozycji na plecach, ale nigdy nie pomyślałam, że to coś nie tak. A boli Cię brzuch?
Moja flora bakteryjna jest wyjątkowo dobra, bo nigdy mi się nie przytrafiła żadna infekcja. Także dziękuję za to matce naturze (ale za cellulit mam do niej trochę pretensji ).


Coraz trudniej mi się przekręcać w nocy z boku na bok, mimo, że brzuszek jeszcze nie jest jakiś specjalnie duży (mały waży 430g). Aż boję się myśleć co będzie w lutym/marcu.
__________________
27.03.2017
Almat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 12:35   #1578
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, bo tak sobie obiecywałam, że w ciąży będę się zdrowo odżywiać...
W poniedziałek sąsiadka poczęstowała mnie spaghetti bolognese które robił jej mąż. Było przepyszne, więc jak wczoraj wpadłam na sąsiada to od razu poprosiłam o przepis. Zaczął opowiadać jak je robi i gdy usłyszałam, że dodaje czerwone wino, które potem redukuje to serce mi zamarło.. Mam nadzieję, że nie dodał go dużo (bałam się spytać) i że nie zaszkodzi to małemu
.
Wino było odparowywane, więc alkohol raczej uleciał w powietrze Nie martw się na zapas! Ja na wszelki wypadek zrezygnowałam z dodawania wina do gotowania, ale podejrzewam, że mało co z tych procentów pozostaje w takich daniach.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 13:20   #1579
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Almat kazda ma takie mysli czy bedzie dobra mama itp i yo chyba dobry objaw co do wina nie ma szans by zostaly tam % jesli redukowal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-24, 13:29   #1580
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez 83kajusia Pokaż wiadomość
A moja ginka kazała brać wyłącznie witaminę D 2000 j. Ja i tak biorę 4000 j. i do tego biorę witaminę C na własną rękę ok. 1 g na dobę. Żadnych typowych witamin dla ciężarnych.
JADorotek, ja tłumaczę sobie tę "wodę" tak, że jest to zwiększona ilość wydzieliny (ponoć normalna na tym etapie ciąży) połączona z luteiną, której biorę 3 tabsy. Nie wiem jednak czy to prawidłowa koncepcja
Dziewczyny a tak w ogóle to na jakiej podstawie macie stwierdzone infekcje? Coś Was swędzi, piecze czy może lekarz ocenia to wizualnie?
Pantera, mój brzuch też przybiera dziwny kształt przy wstawaniu z pozycji na plecach, ale nigdy nie pomyślałam, że to coś nie tak. A boli Cię brzuch?
Ja infekcje mam od kilku lat co chwile więc od razu wiem jak coś jest nie tak. Patrzę na konsystencję, kolor, jakoś od razu po tylu razach wiem co i jak.

Nic mnie nie boli z brzuchem, a stożek jest tylko przy napięciu, nie ma go tak normalnie.

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość
Ja mam podobne myśli na temat tej ciąży (a to pierwsza). Zdroworozsądkowo wiem, że to była dobra decyzja (ciąża zaplanowana), ale jednak czasem dopada mnie myśl, że z jednej strony trochę żal dotychczasowej swobody a z drugiej zastanawiam się czy podołam, czy dobrze wychowam..

Przedwczoraj jak byłam na tym kontrolnym prenatalnym (sprawdzić komory boczne) to lekarz zaproponował, żebyśmy zrobili jeszcze echo serca w poleconej placówce (350zł). Nie nalegał tylko powiedział coś w stylu "dla świętego spokoju, aby wykluczyć wady serca". Do tej pory o sercu nic nie wspominał, a to było 3 badanie prenatalne jakie u niego robię. Na wynikach 2tyg temu ASP było 143 a teraz 133 i może to mu się nie spodobało? Internet rozpisuje się, że normą jest wartość 110-150..
Na oficjalnym wyniku USG nie ma słowa o potrzebie konsultacji a opis serca brzmi "Serce osią w lewo zajmujące 1/3 przekroju klatki piersiowej. ASP - 133/min. Prawidłowe 4CHC, 3VT, LVOT, RVOT. Skrzyżowanie Ao i PA uwidoczniono".
Kolejne badanie kontrolne komór mam na 13.12 i nie wiem czy zapisywać się prywatnie wcześniej na to echo czy poczekać...

A czy dla ludzi lubiących słodkości to badanie przebiega jakoś mniej traumatycznie?


Wodnistej nie, ale generalnie wydzieliny mam dużo więcej niż normalnie. Nie lubię tego


Zazdroszczę, bo tak sobie obiecywałam, że w ciąży będę się zdrowo odżywiać...
W poniedziałek sąsiadka poczęstowała mnie spaghetti bolognese które robił jej mąż. Było przepyszne, więc jak wczoraj wpadłam na sąsiada to od razu poprosiłam o przepis. Zaczął opowiadać jak je robi i gdy usłyszałam, że dodaje czerwone wino, które potem redukuje to serce mi zamarło.. Mam nadzieję, że nie dodał go dużo (bałam się spytać) i że nie zaszkodzi to małemu
Oh chyba każdy ma takie rozkminy jak oczekuję się na dziecko. Ja pół życia czekałam na moment kiedy będzie odpowiedni czas na dziecko w tym czas wiekowy, bo już jako 16-17 latka wiedziałam że na chcę mieć dziecko wcześnie najlepiej już... A i tak teraz momentami ogarnia mnie przerażenie jak to będzie, przecież wszystko się zmieni ito itd... No ale to moje największe marzenie, więc musi być dobrze

Nie wiem co Ci poradzić z tym serduchem, bo faktycznie trochę dziwne zachowanie lekarza, a może zaproponował takie badanie na zasadzie badań nigdy za wiele?...

Ja bardzo lubię słodkie i było to badanie dla mnie znosne ;-) Wypilabym bez problemu gdyby proszek był idealnie rozpuszczony...

Też nie lubię zwiększonej wydzieliny, w ciąży zuzywam więcej wkładek niż bez... :-P

Winem raczej nie masz się co przejmować ;-)
Ja wgl piłam z mężem wino przez pierwsze 2-3 tyg ciąży prawie codziennie, bo nie wiedziałam że zaszlam, a szansę były tak małe że nie brałam tego pod uwagę ...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 16:03   #1581
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Cytat:
Napisane przez Almat Pokaż wiadomość

Zazdroszczę, bo tak sobie obiecywałam, że w ciąży będę się zdrowo odżywiać...
W poniedziałek sąsiadka poczęstowała mnie spaghetti bolognese które robił jej mąż. Było przepyszne, więc jak wczoraj wpadłam na sąsiada to od razu poprosiłam o przepis. Zaczął opowiadać jak je robi i gdy usłyszałam, że dodaje czerwone wino, które potem redukuje to serce mi zamarło.. Mam nadzieję, że nie dodał go dużo (bałam się spytać) i że nie zaszkodzi to małemu
.
Spokojnie, alkohol odparowuje w jakiś 60-70 *C, jeśli dolał wino do smażonego mięsa i zredukował, a potem gotował jeszcze w sosie pomidorowym to nie ma szans żeby coś zostało



A mój lekarz też polecił zrobić sobie prywatnie ECHO serca, na zasadzie że nie zaszkodzi (chociaż wskazań nie ma, na usg wszystko ok wyglądało (dwóch ginekologów oglądało serduszko) ). Póki co nie idę na to badanie. Odbieram mieszkanie w stanie deweloperskim w przyszłym tygodniu, a więc szykuje sie remont. Na dodatek nie mamy jeszcze wózka i innych rzeczy dla małej. Także na brak wydatków narzekać się nie da. A ginekolog jeszcze podniósł cenę za wizyty :p

Edytowane przez arbuziak
Czas edycji: 2016-11-24 o 16:07
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 16:24   #1582
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Z tym polecaniem echa serca to tak jest że niektórzy polecają każdej ciężarnej, jak ktoś ma możliwości to idzie, ja pewnie bym poszła prywatnie gdybym nie miała skierowania, ale w tej ciąży jestem wyczulona, zeby wszystko sprawdzić co się da

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 16:47   #1583
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Co do wina to ja bym sie nie przejmowala. Sa ciezarne ktore pija lampkę wina raz na jakis czas. Slyszlam teorie ze lekarze nawet na to pozwalaja)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 17:37   #1584
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

My akurat mamy wskazania po połówkowych, więc na pewno pójdziemy na echo serca. I też mamy skierowanie na NFZ
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 18:57   #1585
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Jestem po wizycie, ale jestem zniesmaczona, bo nawet usg nie miałam. Tylko ręczne badanie szyjki. Zmieniam lekarza. Oczywiście zapłaciłam jak zwykle 150 zł. Całe szczęście, że szyjka twarda i zamknięta.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 19:11   #1586
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

O to faktycznie dziwnie tak bez usg. Kurcze płacić kasę i żeby nie zrobił. .. A pytałaś czemu nie zrobi usg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 19:46   #1587
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

U mojego lekarza usg jest dodatkowo platne.wizyta 160 a usg dodatkowo 80 zl.ja raptem mialam 4 razy usg od poczatku ciazy,ale jakos nie odczuwam potrzeby zeby miec co wizyte.
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 20:36   #1588
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Antena22 to chyba pierwszy gin ktory bierze 160zl i nie robi usg o ktorym slyszalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 20:40   #1589
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

O matko, w życiu bym tyle nie zapłaciła za wizytę bez usg :/ W sumie nie po to chodzę prywatnie, żeby lekarz nie robił badania Dziwne to.. Taki standard wszędzie na nfz jest za darmo, a często nawet lepszy się trafi
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-24, 21:51   #1590
JADorotek
Raczkowanie
 
Avatar JADorotek
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 360
Dot.: Mamusie marcowe na duże brzuszki gotowe. Marcówki 2017 cz.II

Ja chodzę prywatnie, zawsze mam usg. Dla mojego lekarza to standard a nie moje "widzi mi się"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadzieja to dobra rzecz. Może najlepsza ze wszystkich. A takie nigdy nie umierają. Synek
JADorotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-25 15:59:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.