Wizażanki we Francji ? - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 11:16   #1561
Harika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Nie czytałam pod tym względem regulaminu jeszcze, także nie wiem czy 15+20 kg trzeba upchnąć w jedną walizkę czy w 2. Zastanawiałam się nad tym wczoraj jak wybierałam opcję bagażu w bilecie. Są 4 możliwości: 15 kg, 20 kg, 15+15 i 15+20. Ja chcę wziać opcję ostatnią. Muszę poszperać czy to ma być w jednej walizce czy w dwóch.
Harika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 12:19   #1562
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

O super to chyba cos zmienili.


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 08:04   #1563
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Harika Pokaż wiadomość
Nie czytałam pod tym względem regulaminu jeszcze, także nie wiem czy 15+20 kg trzeba upchnąć w jedną walizkę czy w 2. Zastanawiałam się nad tym wczoraj jak wybierałam opcję bagażu w bilecie. Są 4 możliwości: 15 kg, 20 kg, 15+15 i 15+20. Ja chcę wziać opcję ostatnią. Muszę poszperać czy to ma być w jednej walizce czy w dwóch.
w takim przypadku wydaje mi sie, ze to beda 2 walizki

zorientuj sie jeszcze jakie ceny maja przewoznicy, bo czasem wychodzi taniej niz samolotem czy kurierem
__________________

Edytowane przez malinka9191
Czas edycji: 2014-05-02 o 11:39
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 09:22   #1564
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dziewczyny drodzy sa we Fr fryzjerzy? Powiedzmy podcinanie krotkich wlosow?


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 09:57   #1565
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wizażanki we Francji ?

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...3&postcount=23
Czy możecie mi Kochane Wizażanki pomóc? Mam ugościćna moich urodzinach Francuza z południa Francji. A dziś jeszcze okazało się,że ma urodziny w ten sam dzień Wypada zrobić coś specjalnie dla Niego..
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 10:56   #1566
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny drodzy sa we Fr fryzjerzy? Powiedzmy podcinanie krotkich wlosow?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja nie korzystam tutaj z fryzjerów, ale czasem widzę ceny na salonach to przeważnie tak od 15-20euro się zaczynają
Nie wiem też jakie ceny mają Polscy fryzjerzy, ale myślę, że coś w podobnej cenie będzie. Chociaż może się mylę
__________________
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 11:34   #1567
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

nie pomyslalam ze moga byc Polscy fryzjerzy we Fr
tutaj gdzie jestem to i polskich fryzjerow pelno ale nie pomyslalam ze moga byc i We Fr bo tam Polakow mniej niz na wyspach

dzieki Malinka
za sciecie 20e? ah bo Tz mnie straszy ze u nich drogo ale jak patrzalam mniej wiecej na necie to podobne ceny jak w Irlandii

moze Lazurowa cos wiecej powie jak sie pojawi albo Rena
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 08:52   #1568
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
nie pomyslalam ze moga byc Polscy fryzjerzy we Fr
tutaj gdzie jestem to i polskich fryzjerow pelno ale nie pomyslalam ze moga byc i We Fr bo tam Polakow mniej niz na wyspach

dzieki Malinka
za sciecie 20e? ah bo Tz mnie straszy ze u nich drogo ale jak patrzalam mniej wiecej na necie to podobne ceny jak w Irlandii

moze Lazurowa cos wiecej powie jak sie pojawi albo Rena
Są, są tu Polscy fryzjerzy i mimo tego, że tu Polaków mniej, to z tego co się orientuje nie jest tych fryzjerów mało
Z tym, że wiadomo oni strzygą w mieszkaniach swoich lub klientów

nie wiem czy to za samo ścięcie czy coś więcej, bo nie zwracałam na to uwagi, bo jak pisałam nie korzystam z tutejszych fryzjerów. Ja tylko przy okazji pobytu w Polsce odwiedzam salony


Cytat:
Napisane przez wladecek Pokaż wiadomość
Spam
Wypełniłabym, ale niestety w żadnym parku rozrywki nie byłam tutaj, więc się nie załapię na kryteria wyboru
__________________

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-05-04 o 13:27 Powód: Cytat ze spamem.
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 10:53   #1569
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Wizażanki we Francji ?

Malinka dziekuje.
Ah czyli jako takich legalnie otwartych salonow nie maja.

Co do ankiety
Tez nie bylam I nie wypelnie niestety.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2014-05-04 o 10:55
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 14:08   #1570
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Witam, ostatnio malo mam czasu na forum bo pracuje plus pogoda swetna wiec tez korzysta sie z urokow poludnia Francji, wypady ze znajomymi itp. Pewnie pojawiac sie bede czesciej w miesiacach "zimowych"

Irenka, tylko sciecie i ulozenie wlosow, bez ich mycia zaczyna sie w Marsylii od 10 euro. A tak od siebie to polecam siec Tchip Coiffure, jezeli chodzi o jakosc w stosunku do ceny. Tu masz ich stronke http://www.tchip.fr/ Oni maja takie same ceny we wszyskich miastach, powinnas znalezc na tej ich stronce ich salon w twoich stronach trzeba wpisac tylko kod pocztowy.

Polacy nie moga miec tu legalnych salonow, ani nawet byc zatrudnieni legalnie jako fryzjerzy, jak ne maja franuskiego dyplomu, bo Francja nie akceptuje dyplomow fryzjerskich z innych krai, nawet ze starej Unii Europejskiej nie akceptuje, musi byc dyplom robiony tutaj. Zeby byc zatrudnionemu jako fryzjer trzeba miec minimum francuski dyplom C.A.P. coiffure, a zeby oworzyc wlasny zaklad trzeba miec francuski dyplom B.P. coiffure.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 14:15   #1571
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Wizażanki we Francji ?

Dobrze wiedziec. Na wyspach to tych polskich fryzjerow duzo.
Zaraz sprawdze czy jest tam ten fryzjer w okolicach gdzie bedziemy mieszkac. Dziekuje

Sprawdzilam i jest w tz- a miejscowosci. A pewnie tam czesto bedziemy.


Sent from my iPad using Tapatalk

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2014-05-04 o 14:17
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 14:46   #1572
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez alex171 Pokaż wiadomość
hej kobiety Dawno mnie tu nie było.
Święta i po świętach, mogłyby być dłużej..

Przy rozmyślaniach o dalszej czy bliższej przyszłości ...
nurtuje mnie pewna kwestia: praca jako masażystka/fizjoterapeutka we Francji.
Kiedyś czytałam, że poszukują polaków w tym zawodzie.

Przyznam, że jeszcze dużo nie czytałam, ale może wy mieszkające tutaj znacie kilka faktów, a mianowicie : jaki dyplom jest wymagany, wystarczyłaby szkoła policealna, czy bogatsze wykształcenie ? (Jeśli cokolwiek wiecie w tym temacie, z chęcią poczytam
Pewnie chodzi ci o ten zawod http://www.letudiant.fr/metiers/sect...rapeute_3.html jak tak to bardzo sluszny wybor, bo z tym zawodem nie ma tu zadnych problemow z praca. Tutaj sa to 3 letnie studia licencjackie uniwersyteckie w akademii medycznej. Jest to jeden z tych kierunkow medycznych, na ktore sa egzaminy wstepne i ciezko jest sie dostac, matura tez powinna byc typu S, czli ze scislych przedmiotow jak ktos sie na to wybiera. Na poczatku trudno, ale jak sie ktos dostanie i skonczy to potem super i pracowac w szpitalach, klinikach itp. mozna i wlasny gabinet otworzyc i nie narzekaja oni na brak klientow i bak pieniedzy. Pewnie latwiej dostac sie i zrobic ten dyplom w Polsce, tylko potem jak to tu wyglada jak ktos zobil ten dylom w Polsce, a nie tutaj, to nie wiem. Wiem o jednym Polaku pracujacym w tym zawodzie w Marsylii, otworzyl on tu swoj gabinet, ale nie wiem gdzie i jak robil dyplom.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:40 ----------

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
Dobrze wiedziec. Na wyspach to tych polskich fryzjerow duzo.
Zaraz sprawdze czy jest tam ten fryzjer w okolicach gdzie bedziemy mieszkac. Dziekuje

Sprawdzilam i jest w tz- a miejscowosci. A pewnie tam czesto bedziemy.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ja mam jeden praktyczne pod domem. Czyli moga na wyspach polscy fryzjerzy pracowac legalnie w tym zawodzie byc zatrudnianymi jako fryzjerzy, lub otwierac wlasne zaklady tylko z polskimi dyplomami?

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2014-05-04 o 14:48
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 15:21   #1573
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Wizażanki we Francji ?

Tak lazurowa. Wychodzi na to ze moga skoro maja tu swoje salony czy pracuja w innych( u kogos). Przynajmniej w irlandii moga. Niewiem jak jest z tym w UK
Niewiem czy to tylko z polskim dyplomem czy tu jeszcze maja jakis egzamin ale nie sadze zeby musieli cos dodatkowo miec.
Zreszta nie tylko polscy fryzjerzy ( innych tez sporo)



Wyslane z mobilnej aplikacji wizaz forum.

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2014-05-04 o 15:23
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 16:01   #1574
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...3&postcount=23
Czy możecie mi Kochane Wizażanki pomóc? Mam ugościćna moich urodzinach Francuza z południa Francji. A dziś jeszcze okazało się,że ma urodziny w ten sam dzień Wypada zrobić coś specjalnie dla Niego..
Nie wiem czy twoje pytanie jest jeszcze aktualne. I czy chcesz zrobic cos francuskiego, czy polskiego, ale takiego zeby mu sie podobalo. Zalozylam tu kiedys watek z przepisami kuchni francuskiej poludnia i polnocy. Nie szalej z wieprzowina i ogolnie bardzo ciezkimi takimi "zimowym" daniami, szczegolnie, ze jest z poludnia i, ze jest teraz cieplo. Tu https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post40766356 jest ten moj watek, moze cos z niego wybierzesz. Takie sztandarowe dania poludnia to aioli, zupa pistou, salatka nicejska i zupa rybna bouillabaisse, tylko na te ostatnia nie ma w Polsce skladnikow. Zrob mu aioli, bedzie szczesliwy. Ogolnie je sie tu duzo ryb i owocow morza, wiec krewetki, malze itp., tez na to kilka przepisow tam jest, powinne byc bardzo w jego guscie. Potem jak kazdy Francuz powinien byc zadowolony z blanquette de veau i zupy szparagowej, teraz sezon na szparagi, sa tanie jak barszcz, wiec mozesz z tego skorzystac. Zupa cebulowa, jest tutaj taka zimowa rozgrzewajaca zupa, ogolnie tu wszystkim smakuje, ale raczej nie sezon. A na deser bedzie zadowolony z tej tarty alzackiej, ktora jest w tym watku prostej i szybkiej z gotowego ciasta francuskiego. Jak chcesz sie bawic to mozesz ja zrobic na kruchym ciescie wlasnej roboty, takim jak robi sie do szarlotki. Mozesz zrobic tez taka cykorie https://wizaz.pl/forum/editpost.php?...ost&p=40582463 pieczona w piekarniku z szynka i serem.
Mozesz zrobic tez cos z tego z cukinii tu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=115 Bardzo lubia pieczona jagniecine z flageolets verts (zielona fasola - moze byc z puszki) i jest to tutaj takie swiateczne danie. Mozesz z taka fasola upiec tez kurczaka, bedzie wtedy mniej swiatecznie, ale powinno sie podobac. No i rozne fracuskie slone tarty, podawalam tu na nie przepisy, ale nie wiem juz gdzie sa i nie chce mi sie szukac. Poza tym jest ich troche na necie, wiec sama latwo znajdziesz jak interesuje.

A jak chcesz cos polskiego zrobic, to wszyscy lubia tu krokiety, czyli te nadziewane nalesniki w panierce z barszczem do picia, moze byc z kartonika, barszcz z uszkami lub pasztecikami tez, oprocz tego kotlety z kalafiora z zielona salata w sosie vinegrette (nie lubia salaty ze smietana), na ktore tez podawalm juz przepis na wizazu, wiec mozesz sobie znalezc w wyszukiwarce, pierozki na slono, z mielonym miesem czy pieczarkami , ale wola polewane sosem pomidorowym wlasnej roboty (czyli bardziej wychodzi wtedy takie wloskie ravioli) niz polewane tylko olejem z cebula i skwarkami, poza tym strogonow, zrazy, szaszlyki, pieczony losos te dwa ostatnie to i w naszej i w ich kuchni, ozorki wieprzowe lub jezor wolowy w sosie chrzanowym. A ze slodkosci polskich to badzo smakuja tu nasze domowej roboty paczki, sernik Isaura, szarlotka z beza, makowiec, babka pieczona lub gotowana, bankuchen, w moich stronach w innych stonach tzw. sekacz. Mozesz sama zrobic (oczywiscie oprocz bankuchena lub kupic gotowe w sprawdzonej cukierni). Smakuje tez bardzo biala kielbasa podawana z cwikla tak jak w Polsce na Wielkanoc. Jeszcze salatka z zupki chinskiej, ktora robi tu furrore na przyjeciach, na ktora dostalam przepis na tym forum tylko troche zmodyfikowalam, bo zamiast szynki, czy piersi kurczaka dalam paluszki krabowe przepis tu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...4&postcount=26 Nie jest to super zdrowe bo zupki chinskie nie sa super zdrowe, ale od czasu do czasu mozna zjesc. Na kolejne przyjecia robilam z podwojnej porcji niz ta, ktora jest w przepisie i znikala tak samo szybko, bo orocz tego, ze dobrze smakuje to wyglada tez ladnie, tak dosc apetycznie.

Irenkaa, to wyglada, ze tylko we Francji tak ciezko z tymi obcokrajowymi dyplomami.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2014-05-04 o 16:44
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 16:45   #1575
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Nie wiem czy twoje pytanie jest jeszcze aktualne. I czy chcesz zrobic cos francuskiego, czy polskiego, ale takiego zeby mu sie podobalo..
Aktualne!! Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Spróbuję macarons ( ciastek nigdy nie piekłam ale może wyjdzie..),sery , koreczki z anchois ( mam nadzieję,że gdzieś to dostanę..) i Twoją sałatkę nicejską..
Potrawy główne będą polskie ( On uwielbia naszą kuchnię) dlatego szukałam właśnie dodatków, przystawek...
No i wacham się nad prezentem- polska turystyczna, czy kuchnia polska ( oba wydania francuskie). On lubi gotować .Będąc w jego wieku, w życiu nie zaserwowałabym dwu daniowego obiadu + tiramisu brzoskwiniowe
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 17:00   #1576
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez karolinaP103 Pokaż wiadomość
Aktualne!! Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Spróbuję macarons ( ciastek nigdy nie piekłam ale może wyjdzie..),sery , koreczki z anchois ( mam nadzieję,że gdzieś to dostanę..) i Twoją sałatkę nicejską..
Potrawy główne będą polskie ( On uwielbia naszą kuchnię) dlatego szukałam właśnie dodatków, przystawek...
No i wacham się nad prezentem- polska turystyczna, czy kuchnia polska ( oba wydania francuskie). On lubi gotować .Będąc w jego wieku, w życiu nie zaserwowałabym dwu daniowego obiadu + tiramisu brzoskwiniowe
Dla faceta powiedzialabym, ze Polska turystyczna, no ale jak lubi gotowac i do tego lubi polska kuchnie, to moze lepiej kuchnia polska, bedzie mu praktyczniejsze, pozyteczniejsze na codzien moze? No oni luba te anchois, nawet pizze z anchois uwielbiaja, beda sie mu te koreczki podobac. I w salatce nicejskiej tez sa te anchois. A z serow jakie beda te ich plesniowe i kozie? Z ich serow polecam raclette, jak masz sprzet do raclette (ale pewnie i na patelni mozna ten ser rozpuscic) z pieczonymi lub gotowanymi ze skorka ziemnakami, z tym ze to bardziej zimowe dnie. A z polskich serow to wiem, ze lubia bardzo oscypki i liliput tez nie jest im zly oraz twarogi szczegolnie ten w kostce.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2014-05-04 o 17:15
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 07:49   #1577
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Kozi ser? dobra sugestia Miałam kupić tylko te śmierdzące
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 10:27   #1578
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
nie pomyslalam ze moga byc Polscy fryzjerzy we Fr
tutaj gdzie jestem to i polskich fryzjerow pelno ale nie pomyslalam ze moga byc i We Fr bo tam Polakow mniej niz na wyspach

dzieki Malinka
za sciecie 20e? ah bo Tz mnie straszy ze u nich drogo ale jak patrzalam mniej wiecej na necie to podobne ceny jak w Irlandii

moze Lazurowa cos wiecej powie jak sie pojawi albo Rena
melduje sie - ja nie mam zadnego fryzjera do polecenia bylam za az 40 euro tyle ze mam dlugie wlosy, na sile chcial mi dolozyc odzywke za dodatkowe 8 euro, jak moge sobie za niewiele drozej kupic sama i to cala butelke na kilka tygodni a nie jeden raz. Cos tam pobajerowal kogo to on nie scina, wielkie paryskie slawy. A scial tak, ze moj TZ pytal czy sama nie walczylam przed lustrem nozyczkami. DObrze ze wlosy odrastaja, bo wydana kasa niestety nie

Notuje fryzjera od Lazurowej, ale nastepny raz chce isc w Krakowie a nie tu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 10:58   #1579
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

40 to jeszcze w miare. Tu sa znacznie drozsi dlatego jak mi tz powiedzial ze tam drogo to was spytalam. Tymbardziej ze tez mi sie wydawalo ze jak po miescie chodzilismy to widzialam takie w miare ceny. Dzieki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 10:07   #1580
Matka z matecznika
Raczkowanie
 
Avatar Matka z matecznika
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 34
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Bonjour à tous!
Czy mogę przyłączyć się do rozmów? ;-) co prawda we fr nie mieszkam ale mam nie daleko, bo około 30 km i tu tez mówią po francusku ;-)




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Matka z matecznika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 11:06   #1581
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Witaj, jasne ze mozesz. Powiedz cos o sobie matko z matecznika


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:03   #1582
Matka z matecznika
Raczkowanie
 
Avatar Matka z matecznika
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 34
Dot.: Wizażanki we Francji ?

No wiec mieszkam w Luksemburgu, jestem mamą cudownej choć nieco rozbrykanej małej dziewczynki i mam 25 lat.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Matka z matecznika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 15:34   #1583
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Matka z matecznika Pokaż wiadomość
Bonjour à tous!
Czy mogę przyłączyć się do rozmów? ;-) co prawda we fr nie mieszkam ale mam nie daleko, bo około 30 km i tu tez mówią po francusku ;-)




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Hej, pewnie, że możesz dołączyć


Widzę, że jesteśmy prawie równolatkami
__________________
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 16:05   #1584
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

a jakie miasto w Luksemburgu? Ja bylam kiedys na delegacji w tym kraju, ale dosc krotko i poza firma i hotelem do wiele nie zwiedzilam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 17:41   #1585
Matka z matecznika
Raczkowanie
 
Avatar Matka z matecznika
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 34
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Ja mieszkam w stolicy,chociaż to tak mały kraj ze poza stolica to niewiele metropolii heh. Byłaś tutaj? A kiedy? pewnie mieszkałas w parc hotel pod miastem - większość na delegacji wlasnie tam mieszka ;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Matka z matecznika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 23:14   #1586
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Ja Sylwestra w tym roku spedzalam wlasnie w Luxembourgu. Mieszkalismy z tego co pamietam w Bristolu. Piekne miasto, zwlaszcza w noc sylwestrowa. Pamietam, ze o polnocy bylismy na takich budowlach gdzie widzielismy miasto z gory (rzeka jakas tam plynela na dole)- Ty pewnie kojarzysz to miejsce w kazdym razie ludzie na dole puszczali fajerwerki a one wybuchaly na naszej wysokosci-piekne miejsce...
Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 13:17   #1587
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Matka z matecznika Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w stolicy,chociaż to tak mały kraj ze poza stolica to niewiele metropolii heh. Byłaś tutaj? A kiedy? pewnie mieszkałas w parc hotel pod miastem - większość na delegacji wlasnie tam mieszka ;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie ja nie bylam w stolicy. Miasteczko nazywalo sie chyba Dierkich i bylo typowym miejscem gdzie diabel mowi dobranoc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 14:31   #1588
Matka z matecznika
Raczkowanie
 
Avatar Matka z matecznika
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 34
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Diekirch znam to miasto, a raczej miasteczko.
Co do stolicy to fajerwerki chyba puszczają z grund - taka dzielnica jak by stare miasto pod nowym - powyżej czerwony most a dalej instytucje europejskie. Fakt jest co zwiedzać, każde miasteczko kryje jakieś ruiny, choć jak byłam w Nicei to tam mi sie bardziej podobało - ciepło, słońce i morze.. Tutaj to raczej angielska pogoda większość czasu :-/


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Matka z matecznika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:05   #1589
pamietaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cześć. Mam do was małe pytanko. Wyjeżdżam jakoś we wrześniu do Strasburga, a mój francuski jest daaaleko w lesie. Postanowiłem nauczyć się budowy zdań, czasowników i tyle słów ile tylko zdążę. Tutaj pojawia się moje pytanie. W ilu czasach powinienem uczyć się tych nieszczęsnych czasowników? Dodam, że moja przygoda z pracą zacznie się zapewne na zmywaku z jakimiś niebezpiecznymi marokańczykami, choć z czasem będę próbował w jakimś barze. Uprzedzając demotywujące wiadomości powiem, że jestem pilnym uczniem i każdego dnia się uczę.

Pozdrawiam
pamietaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 16:03   #1590
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Wink Dot.: Wizażanki we Francji ?

ogladaj filmy po francusku to sie osluchasz ivzz czasem zaczniesz rozumiec wiecej. Oczywiscie wybieraj tematyke jaka lubisz moze byc fantastyka czy science finction czy nawet horrory. Wazne ze po francusku imoze byc z podpisami po francusku.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-14 17:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.