Ostatnio obejrzane filmy cz. IV - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-09, 10:45   #1531
NioseWamPicie
Zadomowienie
 
Avatar NioseWamPicie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 948
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Dziś w kinie z facetem- "Żelazna dama". Według mnie niezły, ale tylko niezły. Dlatego ocena na filmweb 7.0 w miarę OK, większa moim zdaniem nie byłaby sprawiedliwa- choć z drugiej strony jasna sprawa, są gusta i guściki. Dla mnie forma wspomnień nie jest zła, lecz przez to nie poznamy dogłębnie historii Margaret Thacher. Przez to film dla mnie chwilami był nudny, dłużył się. O tym co działo się wokół nie rozprawię, bo nie znam się zbyt dobrze na polityce. Choć z drugiej strony konwencja nie taka zła,bo widzimy Żelazną Damę z tej 2 strony.. czyli kobiety, która mimo wszystko ma uczucia, gdzieś w środku potrzebuje tej 2 osoby.. gra Meryl Streep dla mnie rewelacyjna i to na pewno ogromny plus tego filmu.
Byłam na tym we wtorek w kinie i mam identyczną opinię. Jakbyś słowo w słowo wypowiedziała moje myśli. I też oceniłam na 7 na filmwebie
NioseWamPicie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 20:07   #1532
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Fabryka Śmierci---proszę omijać szerokim łukiem! Dawno takiego g**na za przeproszeniem nie widziałam. Beznadziejna fabuła, gra aktorska i zwroty kamery. Film który trwa przeciętnie 1,5h. oglądałam 3 godziny bo co chwila gdzie indziej wchodziłam. Ale i tak nie wytrwałam do końca 1/10!!
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 23:29   #1533
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Dokument - Czekając na sobotę. Krótko mówiąc - niskich lotów imprezy w remizach i ich uczestnicy. Ciekawa lekcja poglądowa.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 16:44   #1534
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
Mój tydzień z Marylin (7/10) - nie powala, ale dobrze się oglądało. Podobało mi się, że historia opowiedziana jest z punktu widzenia tego młodego chłopaka, a nie samej Marylin. Wszyscy zachwycają się Williams i muszę powiedzieć, że choć zagrała dobrze i pasowała idealnie pod względem urody, to sama gra aktorska jakoś mnie nie powaliła było mnóstwo momentów, gdy miałam wrażenie, że z całych sił stara się być podobna do Marylin, jakoś tak mało naturalnie to wychodziło
Oglądałam wczoraj i mam bardzo podobne odczucia. Tyle że jeszcze bym obniżyła ocenę o jeden punkt, bo jak dla mnie ciągnęło się niemiłosiernie, mimo że film nie jest wybitnie długi - godzina i czterdzieści min
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 16:46   #1535
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

obejrzałam ostatnio "Lonely place to die" (2011) i nawet niezły thriller według mnie. Góry, alpiniści, mała dziewczynka i dla mnie- sporo napięcia. Można się przyczepić, bo było jednak trochę przewidywalne, ale nie wynudziłam się. Generalnie mogę polecić.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 19:11   #1536
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
obejrzałam ostatnio "Lonely place to die" (2011) i nawet niezły thriller według mnie. Góry, alpiniści, mała dziewczynka i dla mnie- sporo napięcia. Można się przyczepić, bo było jednak trochę przewidywalne, ale nie wynudziłam się. Generalnie mogę polecić.
moim zdaniem ten film był świetny,nie miałam czasu nawet odetchnąć i dużym plusem były piękne zdjęcia
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-10, 21:17   #1537
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

"Zapiski z Toskanii" - ło boszzz... nic tego filmu nie uratowało - ani cudne uliczne zaułki Toskanii, ani Binoszka. Zrozumiałam fabułę, niegłupia nawet, ale film ten zupełnie bez polotu i emocji. Zwykle wysoko cenię gadane filmy, bo uważam, że odpowiednią paplaniną można rozpalić fotel widzowi, ale tu zabrakło tego czegoś, nie wiem czego w zasadzie, no ale zabrakło Zasnęłam, cofnęłam, zasnęłam, cofnęłam itd... 1/10
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 10:53   #1538
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez TvvinShadow Pokaż wiadomość
właśnie wróciłem z:



i strasznie polecam!!
byłeś gdzieś za granica? w Polsce premiera za 5 dni też planuje zobaczyć.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:28   #1539
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ja, Ty i Dupree-świetna komedia
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 12:44   #1540
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez TvvinShadow Pokaż wiadomość
nie, w Warszawie na pokazie przedpremierowym
http://www.kinoatlantic.pl/aktualnos...loty-cheyennea
aha. swoja droga, prawie 30 zł za bilet..
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 13:34   #1541
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Obejrzałam przedwczoraj Doriana Graya plusy tylko za wygląd głownego bohatera i dużo pikantnych scen
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 14:08   #1542
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez TvvinShadow Pokaż wiadomość
no niestety, bilety strasznie drogie obecnie, 25-30 zł w weekend to już standard...
żeby chociaż warunki komfortowe były, a nie, że fotel na fotelu i nawet się dobrze oprzeć nie mogłem bo miejsca na nogi nie starczyło (a jakiś wyjątkowo wysoki nie jestem)

ale mimo tego, film mi się bardzo podobał także to tylko świadczy na jego korzyść
no to już zupełnie nie rozumiem ceny u mnie w mieście w mniejszej sali też problem z komfortem,trzeba się bić o oparcie na łokieć ale ceny połowę niższe.. nawet w 3D.
już dawno wypatrzyłam ten film, wiec fajnie, że nie zepsuli. zobaczymy kiedy dam rade obejrzeć.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 19:49   #1543
Majuszka1990
Raczkowanie
 
Avatar Majuszka1990
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Okolica Warszawy
Wiadomości: 191
GG do Majuszka1990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ostatnio obejrzałam "Amerykańskie ciacho" - myślałam ,że będzie to głupia komedia , a tu wyszedł im na prawdę fajny film - spodziewałam się szczerze powiedziawszy jakiegoś gniota , a tu taka miła niespodzianka
__________________
kierunek: kosmetologia
kierunek II: administracja

I don't stop when I'm tired, I stop when I'm done.
Majuszka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 19:57   #1544
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez kaguya
Obejrzałam przedwczoraj Doriana Graya plusy tylko za wygląd głownego bohatera i dużo pikantnych scen
Popieram. Dawno widziałam już ten film, ale szkoda było kasy do kina. Mało wciągający.


Dziś obejrzeliśmy
Trzej Muszkieterowie (2011)
6/10 Można obejrzeć
Fajna gra aktorska, dużo gwiazd. Śmieszne sytuacje. Generalnie bardzo naciągana fabuła, efekty specjalne takie sobie, ale jako zabijacz czasu można obejrzeć.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:54   #1545
Angouleme_
Raczkowanie
 
Avatar Angouleme_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 103
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Staroć, bo "Ocean's Eleven". Obejrzałam właściwie tylko ze względu na Clooneya i Pitta. Szczerze mówiąc, rozczarowałam się.
Angouleme_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:39   #1546
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Po jakichś pięciu latach Uprowadzenie Agaty Piwowskiego. Ładny, sympatyczny, w klimatach lat 90. Aż chciałoby się wrócić w tamte czasy Tylko szkoda smutnego zakończenia.

Film oparty na faktach - na romansie Moniki Kern, córki nieżyjącego już polityka. Postać ojca filmowej Agaty jest pokazana bardzo negatywnie, jako osoba nadużywająca władzy do prywatnych celów i nazbyt surowy, despotyczny rodzic. Reżysera oskarżono nawet o nakręcenie filmu jako antykampanii na rzecz Kerna na zamówienie niesprzyjających mu polityków.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:35   #1547
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Immortals. Bogowie i Herosi (2011) - krzywdy nie robi, taka bajeczka, ale jest kilka niezłych momentów. Nie odradzam, ale też jakoś specjalnie nie polecam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:34   #1548
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Dokument - Czekając na sobotę. Krótko mówiąc - niskich lotów imprezy w remizach i ich uczestnicy. Ciekawa lekcja poglądowa.
Ciekawe ale trochę niesprawiedliwe. Mam wrażenie, że twórcy objechali wsie, żeby znaleźć największe łosie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:43   #1549
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Obejrzałam przedwczoraj Doriana Graya plusy tylko za wygląd głownego bohatera i dużo pikantnych scen
a mi sie film podobal. nie jakies arcydzielo, ale ogladalo sie dobrze, moze dlatego, ze lubie scenerie (klimat), w ktorej byl osadzony ten film. z tego wzgledu podobalo mi sie tez "Pachnidlo".

w piatek obejrzalam w koncu "Lektora", i to dzieki uprzejmosci Telewizji Polskiej^^. i nie zaluje tych 2 godzin .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 09:45   #1550
brizoo
Raczkowanie
 
Avatar brizoo
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 244
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ja widziałam w weekend "Kobietę w czerni" i o ile za horrorami nie przepadam, ten nie był taki najgorszy, dało się wysiedzieć przez te 1,5 h w kinie, kilka razy się przestraszyłam, więc chyba całkiem niezły, skoro dałam radę .
brizoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:34   #1551
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ciekawe ale trochę niesprawiedliwe. Mam wrażenie, że twórcy objechali wsie, żeby znaleźć największe łosie.
Swego czasu koledzy w wakacje obskakiwali takie miejsca. Podobno rzeczywiście nierzadko tak to wygląda.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:46   #1552
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Kobieta w czerni - miałam nadzieje, że film po zobaczeniu trailerów będzie przypominał "Innych" http://www.filmweb.pl/Inni jednak bardzo, ale to bardzo się rozczarowałam. Zapowiadał się klimatyczny horror, wyszło jak wyszło. Byłam na nim w kinie liczyłam na jakieś zaskakujące zakończenie i wbicie w fotel. Niestety film przewidywalny, jedynie co bardzo mi się podobało to krajobraz. Radcliff i jego nie zmieniająca się przez cały film twarz . Wydawało mi się, że w co poniektórych momentach wyciągnie różdzkę i rzuci jakieś zaklęcie. Niestety według mnie ciężko będzie mu uwolnić się od roli Harrego Pottera. i jego rola zepsuła klimat filmu.
Dla mnie 3/10
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 17:35   #1553
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

W ostatnim czasie widziałam kilka filmów, ale chciałam wam polecić Across teh Universe. Musical, aranzacje piosenek Beatlesow, do tego klimat lat 60-tych. Z załozenia film antywojenny, ale pomine ten aspekt, bo jest dosc slaby
W kazdym razie Jim Sturgess (nawet z tymi okropnymi wlosami jest cudowny! love: ) Jim Sturgess i jego brytyjski akcent oraz piosenki zespolu, ktory odmienil muzyke. Czy moze byc cos lepszegona niedzielne popoludnie?
Ode mnie 7, wykonania sa cudowne!
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 22:45   #1554
cukierwarszawski
Przyczajenie
 
Avatar cukierwarszawski
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 25
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Maniwa Pokaż wiadomość
"Zapiski z Toskanii" - ło boszzz... nic tego filmu nie uratowało - ani cudne uliczne zaułki Toskanii, ani Binoszka. Zrozumiałam fabułę, niegłupia nawet, ale film ten zupełnie bez polotu i emocji. Zwykle wysoko cenię gadane filmy, bo uważam, że odpowiednią paplaniną można rozpalić fotel widzowi, ale tu zabrakło tego czegoś, nie wiem czego w zasadzie, no ale zabrakło Zasnęłam, cofnęłam, zasnęłam, cofnęłam itd... 1/10
nie zgadzam się absolutnie z tą opinią. Według mnie film jest jednym z lepszych filmów 'gadanych'. Mnogość interpretacji do tego filmu jeszcze bardziej działa na jego plus. Fenomenalna aktorsko Binoche, która pokazana jest w momencie życia, kiedy jest piękną dojrzałą kobietą po przejściach. Jej skrywany uśmiech wciąga widza w grę między bohaterami. Metaforycznie i symbolicznie pokazane stadia związków z jednej strony są oczywiste, a z drugiej tworzą wielowarstwową historię.

Naprawdę polecam film!
__________________
http://www.cukierwarszawski.blogspot.com


Zapraszam.
cukierwarszawski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 07:07   #1555
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Strasznie głośno, niesamowicie blisko (2011) - spojrzenie na tragedię 11. września i traumę, która została przez nią wywołana, z nieco innego punktu widzenia, niż do tej pory - to na plus. Generalnie jest to dramat rodzinny, ale sama historia jest z gruntu amerykańska, czyli nieco naciągana. Nagła utrata bliskiej, ukochanej osoby jest tak samo bolesna i traumatyczna, nieważne, czy to katastrofa lotnicza, czy wypadek samochodowy, więc temat WTC był tu zupełnie zbędny, ale jak rozumiem jest to ekranizacja książki, więc reżyser chciał być wierny oryginałowi. Liczyłam na Sandrę Bullock, ale w tym filmie robi za tło dla Toma Hanksa (chociaż występuje przez niewielką część filmu, to nie daje o sobie zapomnieć) i Maxa von Sydowa (świetna rola, ale cóż - to jest Max von Sydow, marka sama w sobie). Gra debiutującego na dużym ekranie Thomasa Horna w roli Oskara nie pozostawia wiele do życzenia - bardzo dobrze sobie poradził i momentami miałam wrażenie, że skradł show Sandrze (a może pozwoliła mu na to ) - nie jest łatwo pojawiać się właściwie w każdej scenie, nie nudząc przy tym widza lub go nie irytując. Wróżę młodemu karierę (o ile nie zacznie pić, ćpać i rozbijać się po Los Angeles samochodem). Generalnie polecam, chociaż pewnie niektórych szybko znudzi.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 08:52   #1556
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Wink Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ja ostatnio w domu w ogóle nie mam czasu nic oglądać, za to byłam w kinie na Johnym Carterze. film jest ekranizacją książki Edgara Rice'a Burroughsa "Księżniczka Marsa"z 1912 -równe 100 lat czekała na ekranizację i chyba warto było, bo teraz jest w 3d i z pięknymi postaciami mieszkańców Marsa Tytułowy bohater budzi się na Marsie i tam odkrywa swoje powołanie - walkę o przyszły los Czerwonej Planety. Występują m.in. Taylor Kitsch jako Carter, Lynn Collins-jako księżniczka marsa, James Purefoy, Mark Strong, Bryan Cranston, Thomas Hayden Church i Willem Dafoe.

Dla mnie film był bardziej historią miłosci niż walki o planetę, ale to już sprawa dyskusyjna. Ogólnie porównałabym do stylu Indiany Jonesa w aranżacji gwiezdnych wojen, trochę MadMaxa i odrobinką avatara.
Niedziwne skoro twórcy Avatara i mnóstwa innych produkcji s-f czerpali inspirację z pisarstwa Buurroughsa
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 09:09   #1557
Majuszka1990
Raczkowanie
 
Avatar Majuszka1990
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Okolica Warszawy
Wiadomości: 191
GG do Majuszka1990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Ostatnio obejrzany film to "Nie oglądaj się" z Monicą Bellucci i Sophie Marceau - nie wiem czemu został sklasyfikowany jako thriller , bo dla mnie to jasne ,że to film bardziej psychologiczny albo nawet bardziej dramat. Trzeba powiedzieć ,że ciekawie przedstawiony świat ,życie głównej bohaterki i zachodzące w nim zmiany. Fajnie zrobiona przemiana - pół twarzy Marceau , pół twarzy Bellucci Osobiście dla mnie film nie jest do końca jasny i oprócz wątku dzieciństwa przeplata się wiele innych 9/10
__________________
kierunek: kosmetologia
kierunek II: administracja

I don't stop when I'm tired, I stop when I'm done.
Majuszka1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 09:35   #1558
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Swego czasu koledzy w wakacje obskakiwali takie miejsca. Podobno rzeczywiście nierzadko tak to wygląda.
Na niejednej wsi byłam i niejedną dyskotekę w remizie widziałam. I powiem tak, jak szukasz lasek w białych kozaczkach albo kolesi-młotków to znajdziesz. Ale znajdziesz też całkiem normalne osoby, które akurat tam mieszkają i nie mają innego miejsca, w które można pójść. Możesz równie dobrze znaleźć całe życie bezrobotnych pijących na ławce przed sklepem, co osoby, które wyjeżdżają na studia albo unowocześniają gospodarstwa z dopłat unijnych. Podsumowując, równie dobrze można by takim film w środku dużego miasta, gdyby tylko pójść w odpowiednie miejsca i znaleźć odpowiednich ludzi. Generalnie w filmie nie kłamali, ale jakby się komuś zrobiło przykro po jego obejrzeniu to bym się nie zdziwiła.

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Ja ostatnio w domu w ogóle nie mam czasu nic oglądać, za to byłam w kinie na Johnym Carterze. film jest ekranizacją książki Edgara Rice'a Burroughsa "Księżniczka Marsa"z 1912 -równe 100 lat czekała na ekranizację i chyba warto było, bo teraz jest w 3d i z pięknymi postaciami mieszkańców Marsa Tytułowy bohater budzi się na Marsie i tam odkrywa swoje powołanie - walkę o przyszły los Czerwonej Planety. Występują m.in. Taylor Kitsch jako Carter, Lynn Collins-jako księżniczka marsa, James Purefoy, Mark Strong, Bryan Cranston, Thomas Hayden Church i Willem Dafoe.

Dla mnie film był bardziej historią miłosci niż walki o planetę, ale to już sprawa dyskusyjna. Ogólnie porównałabym do stylu Indiany Jonesa w aranżacji gwiezdnych wojen, trochę MadMaxa i odrobinką avatara.
Niedziwne skoro twórcy Avatara i mnóstwa innych produkcji s-f czerpali inspirację z pisarstwa Buurroughsa
Też to widziałam, ludki na Marsie faktycznie zrobione idealnie w każdym szczególe, a najfajniejszy był sześcionogi pies Woola. Poszliśmy w sumie z ciekawości, bo też słyszałam, że ta książka to pierwowzór całego SF i faktycznie, wychodzi na to, że wszyscy z Cartera zżynali. A Burroughs napisał też Tarzana, bez niego nie byłoby panów w skórzanych wdziankach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 13:10   #1559
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Niepokonani-Przejmujący i w sumie bardzo prosty film bez zbędnego patetyzmu,ckliwości i propagandy.
Jest w nim niesamowita chęć życia i przez cały film myślałam o tym,że strasznie narzekam na to w jakich czasach przyszło mi układać sobie dorosłe życie,ale naprawdę jestem wdzięczna za to,że nie żyłam w czasach wojny i okupacji.Na filmwebie oceniłam na 8/10
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 13:51   #1560
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. IV

Moj tydzien z Marilyn - ogolne wrazenie - okay, bo nie nudzil mnie! Aczkolwiek, nic na dwa razy. Film z serii: ogladnelam wczoraj, za dwa dni zapomne. Niczego nowego sie o Marilyn z niego nie dowiedzialam, oprocz tego co wiem juz od dawna. Jej fenomen jest przedstawiany/sugerowany w dialogach, ale na ekranie tego nie widac. Na filmweb dalabym 6/10.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.