Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-21, 20:28   #121
Alicja2112
Raczkowanie
 
Avatar Alicja2112
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 53
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Hej dziewczyny. Ja studiuję bezpieczeństwo wewnętrzne, zaraz II rok bedzie.
Jak ktoś chce jakieś informacje na temat tego kierunku, to pisać proszę, odpowiem.

Poza tym, ja piszę z pytaniem... Bo zamierzam zacząć od października jeszcze ratownictwo medyczne, też dziennie, dlatego , że chce pójść do wojska, mój brat tam pracuje i powiedział, że kobiety mają tam dobrze, tylko mile widziane jest ukończenie ratownictwo med. Poczytałam trochę na forach o tym, jedni piszą że za dużo jest juz ratowników, że ciężko z pracą jest i takie tam. Co wy o tym sądziecie? Jest sens to łączyć ? Czy może lepiej isć na transport? Chciałabym znać waszą opienię na ten temat, bo mam dylemat, a już rekrutacja się zaczeła... Pozdrawiam.
Alicja2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 16:17   #122
pandepilator
Raczkowanie
 
Avatar pandepilator
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 251
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Alicja2112 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Ja studiuję bezpieczeństwo wewnętrzne, zaraz II rok bedzie.
Jak ktoś chce jakieś informacje na temat tego kierunku, to pisać proszę, odpowiem.

Poza tym, ja piszę z pytaniem... Bo zamierzam zacząć od października jeszcze ratownictwo medyczne, też dziennie, dlatego , że chce pójść do wojska, mój brat tam pracuje i powiedział, że kobiety mają tam dobrze, tylko mile widziane jest ukończenie ratownictwo med. Poczytałam trochę na forach o tym, jedni piszą że za dużo jest juz ratowników, że ciężko z pracą jest i takie tam. Co wy o tym sądziecie? Jest sens to łączyć ? Czy może lepiej isć na transport? Chciałabym znać waszą opienię na ten temat, bo mam dylemat, a już rekrutacja się zaczeła... Pozdrawiam.
lepiej ratownictwo.
__________________
niech nikt mnie więcej nie namawia do pisania wielkimi literami na początku zdań. napisałem kilka postów i straciłem mnóstwo czasu.
pandepilator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 12:21   #123
kingula16
Rozeznanie
 
Avatar kingula16
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 501
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Alicja2112 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Ja studiuję bezpieczeństwo wewnętrzne, zaraz II rok bedzie.
Jak ktoś chce jakieś informacje na temat tego kierunku, to pisać proszę, odpowiem.

Poza tym, ja piszę z pytaniem... Bo zamierzam zacząć od października jeszcze ratownictwo medyczne, też dziennie, dlatego , że chce pójść do wojska, mój brat tam pracuje i powiedział, że kobiety mają tam dobrze, tylko mile widziane jest ukończenie ratownictwo med. Poczytałam trochę na forach o tym, jedni piszą że za dużo jest juz ratowników, że ciężko z pracą jest i takie tam. Co wy o tym sądziecie? Jest sens to łączyć ? Czy może lepiej isć na transport? Chciałabym znać waszą opienię na ten temat, bo mam dylemat, a już rekrutacja się zaczeła... Pozdrawiam.
Hej ja mam do Ciebie kilka pytań. Ogólnie wybieram się na ten kierunek na uczelnie panstwowa ale widze, ze jest bezp wew i bezp narodowe i czym sie to rozni? Chce skladac na UAM w Poznaniu bo jest nowy od tego roku i w sumie nie wiem gdzie jeszcze moge, chodzi mi o Poznan? I najwazniejsze pytanie: trudny kierunek? duzo testow sprawnosciowych itd? Slyszalam ze te testy jest potem trudno zdac, a dodam, ze jestem astmatyczka wiec troche sie boje Potem chce skladac do policji
kingula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 14:02   #124
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez kingula16 Pokaż wiadomość
Hej ja mam do Ciebie kilka pytań. Ogólnie wybieram się na ten kierunek na uczelnie panstwowa ale widze, ze jest bezp wew i bezp narodowe i czym sie to rozni? Chce skladac na UAM w Poznaniu bo jest nowy od tego roku i w sumie nie wiem gdzie jeszcze moge, chodzi mi o Poznan? I najwazniejsze pytanie: trudny kierunek? duzo testow sprawnosciowych itd? Slyszalam ze te testy jest potem trudno zdac, a dodam, ze jestem astmatyczka wiec troche sie boje Potem chce skladac do policji
Bezpieczenstwo wewnetrzne bardziej dotyczy sytuacji wewnetrznej, granic Polski i najblizszych sasiadow, natomiast na bezp. narodowym porusza sie tez kwestie bezpiecznstwa innych krajow i tak dalej.. I w sumie ot cała różnica.
Co do Uczelni, to nie wiem za bardzo czym się stresujesz, bo są studia cywilne i mundurowe - na cywilne nie ma testów sprawnościowych, tylko normalny w-f na I roku, czasami na II, zależy od planu zajęć. Poza tym jesli chcesz do Policji do munduru, to nie wiem czemu boisz sie sprawnościówki, przeciez przy podejsciu do Policji tez są testy :P
Chyba, ze chodzi Ci o korpus Cywilny, wtedy wystarczy isc na bezpieczenstwo wewnetrzne
Co do samego kierunku to zależy, co dla kogo jest trudne Mnie bardzo sie podoba i kierunek i realizowane przedmioty, więc nie jest mi trudno przyswajac wiedzę z tego zakresu. Ale jak ktos wgl nie interesuje sie polityka, bezpieczenstwem czy historia, to w moim przekonaniu bedzie sie po prostu męczył.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

I rok Bezpieczenstwa Wewnętrznego mam za sobą i cały czas mi się podoba. Nie jestem znużona, ani niemile zaskoczona, pierwszy raz tez trafiła na taka fantastyczna grupe ludzi
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 20:58   #125
kingula16
Rozeznanie
 
Avatar kingula16
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 501
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Bezpieczenstwo wewnetrzne bardziej dotyczy sytuacji wewnetrznej, granic Polski i najblizszych sasiadow, natomiast na bezp. narodowym porusza sie tez kwestie bezpiecznstwa innych krajow i tak dalej.. I w sumie ot cała różnica.
Co do Uczelni, to nie wiem za bardzo czym się stresujesz, bo są studia cywilne i mundurowe - na cywilne nie ma testów sprawnościowych, tylko normalny w-f na I roku, czasami na II, zależy od planu zajęć. Poza tym jesli chcesz do Policji do munduru, to nie wiem czemu boisz sie sprawnościówki, przeciez przy podejsciu do Policji tez są testy :P
Chyba, ze chodzi Ci o korpus Cywilny, wtedy wystarczy isc na bezpieczenstwo wewnetrzne
Co do samego kierunku to zależy, co dla kogo jest trudne Mnie bardzo sie podoba i kierunek i realizowane przedmioty, więc nie jest mi trudno przyswajac wiedzę z tego zakresu. Ale jak ktos wgl nie interesuje sie polityka, bezpieczenstwem czy historia, to w moim przekonaniu bedzie sie po prostu męczył.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

I rok Bezpieczenstwa Wewnętrznego mam za sobą i cały czas mi się podoba. Nie jestem znużona, ani niemile zaskoczona, pierwszy raz tez trafiła na taka fantastyczna grupe ludzi
Super, dziękuję za wycczerpujaca odpowiedz ) A orientujesz sie na jakich uczelniach jest ten kierunek w Poznaniu może?
kingula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 22:43   #126
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Z prywatnyc to wiem, że Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa się tym ściśle zajmuje, ale z państwowych to nie wiem, musisz sie porozglądać, poszukać w internecie
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 13:40   #127
kingula16
Rozeznanie
 
Avatar kingula16
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 501
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Z prywatnyc to wiem, że Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa się tym ściśle zajmuje, ale z państwowych to nie wiem, musisz sie porozglądać, poszukać w internecie
Tą prywatna to tez wiem:/ interesuje mnie właśnie panstwowa...
kingula16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 09:16   #128
oonaa
Zakorzenienie
 
Avatar oonaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 085
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

cześć mam pytanie do osób studiujących ten kierunek - czy studia są bardzo ciężkie? i na czym polegają te ćwiczenia sprawnościowe itp?
oonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 16:15   #129
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

lol jak poczytasz pare postow wyzej to na bank sie dowiesz..
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 23:52   #130
Miannka
Przyczajenie
 
Avatar Miannka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Zlozylam papiery na bezpieczenstwo wewnetrze do Akademii Marynarki Wojennej, czy wiecie cos o tej szkole? Warto bylo czy polecilibyscie inny uniwerystet? Wybralam studia cywilne ale z pozniejszymi testami sprawnosciowymi nie bede miala wiekszych problemow. Jak w ogole wyglada rozklad zajec na bezpieczenstwie wewnetrznym? Co robi sie na pierwszym roku?
Miannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:40   #131
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Wszystko zależy od Uczelni, ale trochę Cię tam pomęczą hehe
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 13:29   #132
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Mnie też kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne zainteresował. Może ktoś napisać z jakimi wynikami na maturze się dostał.
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 18:05   #133
Miannka
Przyczajenie
 
Avatar Miannka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Do dostania się na studia bardzo pomogło mi świadectwo, które moja uczelnia brała również pod uwagę. Gdyby nie to mogłoby być różnie.
Miannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:50   #134
Alicja2112
Raczkowanie
 
Avatar Alicja2112
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 53
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Czy trudny? To pojęcie względne Jeśli ktoś lubi prawo, czytać i uczyć się ustaw różnego typu to polecam. Są tez przedmioty-moim zdaniem w ogóle zbędne i nudne. Nie miałam żadnych testów sprawnościowych, na WF-ie mam boks. Generalnie kierunek, gdzie na dobra sprawę trzeba "kuć" Fajny kierunek, ale dla mnie osobiście powoli się nudzi. W kółko ustawy. Najgorszy i najbardziej nudny jak dotąd przedmiot to był współczesne systemy polityczne i prawa człowieka. Może dlatego, że były monotonne. Niby ustawy są po to , by móc do nich zaglądnąć w razie potrzeby, ale nie na tym kierunku Tam je trzeba znać. Fajny przedmiot jest ETYKA ZAWODOWA FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH. Fakt-same ustawy i jeszcze raz ustawy, ale dużo ciekawego można się dowiedzieć. Od października zaczynam drugi rok, pierwszy ukończony z średnią 4.75, nie tak źle, ale popalić dali I na pierwszym roku miałam już praktyki, każda uczelnia ma inaczej.
__________________
Wiedzieć, pragnąć, ośmielić się, milczeć...



If I had to live my life again, I'd make the same mistakes, only sooner.
Alicja2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 11:30   #135
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Alicja2112 Pokaż wiadomość
Fajny przedmiot jest ETYKA ZAWODOWA FUNKCJONARIUSZY PAŃSTWOWYCH.
no chyba nie Kryminalistyka jest o wiele lepsza :P
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 07:02   #136
Fruzja
Raczkowanie
 
Avatar Fruzja
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 51
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Dzień dobry Wizażanki.
Obecnie jestem studentką drugiego roku Bezpieczeństwa Narodowego. Czas zacząć się zastanawiać nad studiami magisterskimi. Nie chcę kontynuować w tym samym kierunku.
Ale tu pojawia się problem... w jakim kierunku iść, żeby to wszystko tworzyło jakąś całość. Wykluczam Bezp. Wew, Inżywiernię Bezp. Resocjalizację Politologię.
__________________
"Często szuka się sensu życia przy użyciu bezsensownych metod." – Janusz Leon Wiśniewski

Walka o mniejszą wartość na wadze
Fruzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 13:48   #137
Alicja2112
Raczkowanie
 
Avatar Alicja2112
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 53
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
no chyba nie Kryminalistyka jest o wiele lepsza :P
Niby o gustach się nie dyskutuje. swoja drogą kryminalistyki jeszcze nie miałam, ale być może masz rację. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Fruzja Pokaż wiadomość
Dzień dobry Wizażanki.
Obecnie jestem studentką drugiego roku Bezpieczeństwa Narodowego. Czas zacząć się zastanawiać nad studiami magisterskimi. Nie chcę kontynuować w tym samym kierunku.
Ale tu pojawia się problem... w jakim kierunku iść, żeby to wszystko tworzyło jakąś całość. Wykluczam Bezp. Wew, Inżywiernię Bezp. Resocjalizację Politologię.
Osobiście wybieram albo bezpieczeństwo narodowe, albo prawo krajowe.
__________________
Wiedzieć, pragnąć, ośmielić się, milczeć...



If I had to live my life again, I'd make the same mistakes, only sooner.
Alicja2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 20:17   #138
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Hej, studiuje ktoś bezpieczeństwo narodowe na UAM w Poznaniu?

Chciałabym pracować na lotnisku, myślałam o zawodzie celnika, czy w takim razie dobry kierunek wybrałam? Trudno się dostać?
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 14:39   #139
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Hej, studiuje ktoś bezpieczeństwo narodowe na UAM w Poznaniu?

Chciałabym pracować na lotnisku, myślałam o zawodzie celnika, czy w takim razie dobry kierunek wybrałam? Trudno się dostać?
A nie lepiej najpierw zrobić studium w kierunku pracy w zawodzie celnika i starać się o pracę. Ewentualnie odrazu składaj papiery do straży granicznej. I praca na lotnisku nikt Ci jej nie zagwarantuje Musisz dokumenty złożyć, ale czy bezpieczeństwo narodowe Ci coś ułatwi - nie wiem, lepiej jakiś kurs może by mieć uprawnienia do zawodu celnika.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-02, 17:42   #140
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez Kornelciaczek Pokaż wiadomość
A nie lepiej najpierw zrobić studium w kierunku pracy w zawodzie celnika i starać się o pracę. Ewentualnie odrazu składaj papiery do straży granicznej. I praca na lotnisku nikt Ci jej nie zagwarantuje Musisz dokumenty złożyć, ale czy bezpieczeństwo narodowe Ci coś ułatwi - nie wiem, lepiej jakiś kurs może by mieć uprawnienia do zawodu celnika.
dzięki za odpowiedź )
w każdym razie potrzebuje informacji na temat samych studiow, czy łatwo się dostać itp
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 19:48   #141
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź )
w każdym razie potrzebuje informacji na temat samych studiow, czy łatwo się dostać itp
Na pewno na stronie uczelnii jest ranking i tam sprawdzisz jaki był próg na w/w kierunek
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 15:34   #142
jedendwadwaosiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

A więc tak... szukam wszystkim informacji jakich się da na temat studiów owych, znalazłem to forum, mam nadzieję, że ktoś odpowie ;]

Myślę o BW lub BN na AONie, UW albo WATcie. Po pierwsze chciałbym się dowiedzieć czym właściwie się różnią te dwa kierunki? BW jest skierowane bardziej na policję, a BN na wojsko?

Po studiach zamierzam zacząć karierę żołnierza, ew. policjanta w ABW albo coś w tym rodzaju. Które studia bardziej mi "pomogą", jeśli mogę to tak napisać?
jedendwadwaosiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 19:42   #143
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez jedendwadwaosiem Pokaż wiadomość
A więc tak... szukam wszystkim informacji jakich się da na temat studiów owych, znalazłem to forum, mam nadzieję, że ktoś odpowie ;]

Myślę o BW lub BN na AONie, UW albo WATcie. Po pierwsze chciałbym się dowiedzieć czym właściwie się różnią te dwa kierunki? BW jest skierowane bardziej na policję, a BN na wojsko?

Po studiach zamierzam zacząć karierę żołnierza, ew. policjanta w ABW albo coś w tym rodzaju. Które studia bardziej mi "pomogą", jeśli mogę to tak napisać?
Zrób sobie licencjant np. z BW, a mgr z BN, bo raczej w odwrotną stronę to mija się z celem. W dobrym kierunku myślenia zmierzasz z BW i BN. Jednak musisz się w jakiś sposób ukierunkować, jeśli coś to polecam BW na WATcie, a później BN na AONie Na AONie jest o wiele łatwiej (z tego co słyszałam), o UW się nie wypowiadam, bo nie wiem. A i BN bardziej ukierunkowane jest (chociaż wszystko zależy od specjalności) na bezpieczeństwo militarne i światowe międzynarodami, ale to też jest zależne od tego co oferuje dana uczelnia w tej kwestii należy program studiów danej uczelnii przejrzęć. Ewentualnie staraj się na studia munudrowe na WAT lub AON.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 21:17   #144
jedendwadwaosiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Myślałem właśnie o tym, żeby pójść na WAT na BW, ale dzięki za propozycję magistra z czegoś innego. Do tej pory myślałem, że jak się studiuje dajmy na to BW, to z tego trzeba robić licencjat magistrat itd. Jeśli można sobie zmieniać kierunki, to jest elegancko ;]

Muszę tylko znaleźć informacje na temat tego, czy te kierunki na poszczególnych uczelniach są dobre, bo np. słyszałem, że w AONie głównie robi się prezentacje. Jedni to lubią, drudzy krytykują. Też ta różnica między tymi dwoma kierunkami jest jakaś niejasna i zatarta.

A co do studiów mundurowych - na WATcie i WSOWL są tylko te ścisłe przedmioty, nawet zarządzanie nie jest dozwolone na moich wyborach maturalnych, a zdaję historię i geografię rozsz.
jedendwadwaosiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 22:43   #145
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez jedendwadwaosiem Pokaż wiadomość
Myślałem właśnie o tym, żeby pójść na WAT na BW, ale dzięki za propozycję magistra z czegoś innego. Do tej pory myślałem, że jak się studiuje dajmy na to BW, to z tego trzeba robić licencjat magistrat itd. Jeśli można sobie zmieniać kierunki, to jest elegancko ;]

Muszę tylko znaleźć informacje na temat tego, czy te kierunki na poszczególnych uczelniach są dobre, bo np. słyszałem, że w AONie głównie robi się prezentacje. Jedni to lubią, drudzy krytykują. Też ta różnica między tymi dwoma kierunkami jest jakaś niejasna i zatarta.

A co do studiów mundurowych - na WATcie i WSOWL są tylko te ścisłe przedmioty, nawet zarządzanie nie jest dozwolone na moich wyborach maturalnych, a zdaję historię i geografię rozsz.
Można, można zmieniać kierunki, specjalności oby się większość przedmiotów pokrywała, a BW i BN mają prawie ten sam program nauczania przedmiotów podstawowych i ogólnych, więc i zapewne różnić programowych nie będziesz miał. Dlatego wg mnie warto licencjat zrobić z BW na WATcie, a mgr z BN na AONie. Zawsze to coś innego... Inna uczelnia, troszkę inny kierunek i zapewne inni ludzie

Co szkoła to inny wymóg. Z tego co wiem, na AONie nie jest aż tak ciężko i co do prezentacji to fakt jest ich bardzo dużo.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 13:29   #146
maturzystkanika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 45
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Ja sie wlasnie tam wybieram, myslalam o bw na umcs albo aon. Myslisz ze co jest lepsze? ;P tudno zaliczyc te wszystkie egzaminy i czy w ogole duzo jest nauki?
maturzystkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 13:53   #147
maturzystkanika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 45
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

idźmy na bw na umcs!
maturzystkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 07:19   #148
Fruzja
Raczkowanie
 
Avatar Fruzja
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 51
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Powiem tak - ja studiuję drugi rok kierunek Bezpieczeństwo Narodowe i jeśli ktoś naprawdę serio wiąże przyszłość z WOJSKIEM - polecam. Ale polecam też bardzo BARDZO mocne przemyślenie, bo jeśli już się w to "wejdzie" nie ma odwrotu.

Kierunek jak kierunek - interesujący... wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć i nauczyć. Jako studentka polecam. Jest naprawdę ciekawy, dla osób które lubią tę tematykę i które chcą w tę stronę ruszyć.
Powodzenia dziewczyny ! obyście dobrze wybrały. Trzymam kciuki.
__________________
"Często szuka się sensu życia przy użyciu bezsensownych metod." – Janusz Leon Wiśniewski

Walka o mniejszą wartość na wadze
Fruzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 21:12   #149
MargoF1
Raczkowanie
 
Avatar MargoF1
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pzn
Wiadomości: 221
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Jestem na II roku BN na UAM. W ramach studiów mamy samoobronę, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz strzelnicę. Kierunek faktycznie interesujący. Zawsze chciałam na coś takiego iść. Jestem w pierwszym roczniku BN na tym uniwerku, więc czasem bywa słabo. Kolejne roczniki na pewno będą miały łatwiej. Co dobre, to fakt, że ściąga się do nas specjalistów z całego kraju: z AON, UJ, UW itp. Sporo zajęć z osobami praktykującymi, a nie tylko z teoretykami. Przez przedmioty ogólne, zwłaszcza na pierwszym roku, po prostu trzeba przebrnąć.

Specjalności wybieraliśmy po I roku. Do wyboru były zarządzanie kryzysowe (to wybrałam), administracja bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwo międzynarodowe. Uruchomiono tylko dwie pierwsze ze względu na zbyt małe zainteresowanie bezp. międzynarodowym.
__________________
razem od 08.12.12r.
zaręczyny 07.06.2014r.
ŚLUB 01.05.2016r.
dbam o włosy i zapuszczam!
WWW.F1-SHOW.BLOGSPOT.COM

Edytowane przez MargoF1
Czas edycji: 2013-04-16 o 21:14
MargoF1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:27   #150
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe- studia

Cytat:
Napisane przez MargoF1 Pokaż wiadomość
Jestem na II roku BN na UAM. W ramach studiów mamy samoobronę, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz strzelnicę. Kierunek faktycznie interesujący. Zawsze chciałam na coś takiego iść. Jestem w pierwszym roczniku BN na tym uniwerku, więc czasem bywa słabo. Kolejne roczniki na pewno będą miały łatwiej. Co dobre, to fakt, że ściąga się do nas specjalistów z całego kraju: z AON, UJ, UW itp. Sporo zajęć z osobami praktykującymi, a nie tylko z teoretykami. Przez przedmioty ogólne, zwłaszcza na pierwszym roku, po prostu trzeba przebrnąć.

Specjalności wybieraliśmy po I roku. Do wyboru były zarządzanie kryzysowe (to wybrałam), administracja bezpieczeństwa publicznego i bezpieczeństwo międzynarodowe. Uruchomiono tylko dwie pierwsze ze względu na zbyt małe zainteresowanie bezp. międzynarodowym.
Ja chciałabym iść w październiku na ten kierunek na UAM, ale chyba za późno się obudziłam... bo zdaję gegrę. Trudno się dostać? Co zdawałaś? WOS?

Zdaję gegrę, bo myślę nad turystyką i rekreacją również na UAM.

A tak przy okazji mogłabyś mi napisać jak jest ze studiami zaocznymi? Coraz częściej biorę pod uwagę zaoczne, bo średnio widzę moją maturę, więc jeśli miałabym wybierać między zaocznymi studiami TiR a BN, wybrałabym to drugie, ale zależy mi na dziennych.
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-07 12:53:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.