Grzybica pochwy - wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 11:56   #121
tibia
Raczkowanie
 
Avatar tibia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: chicago
Wiadomości: 110
Dot.: Gronkowiec zlocisty i grzybica :(

dziewczyny mam ten sam problem!!!!!!!!!po kazdym zblizeniu z partnerem mam grzybice....nie wiem co robic jestesmy po kuracji antybiotykiem augumentin najwyzsza dawka i nadal jest problem
tibia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 13:12   #122
zolza20
Raczkowanie
 
Avatar zolza20
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 354
GG do zolza20
Zapalenie dozdzakami u meżczyny-pomocie

Witajcie

Dostałam po kuracji antybiotykowej zapalenie drożdzakami,mam serkowata wydzieline,piecze.I niestety moj narzezony tez to dostał,jest przerazony.Piecze go,ma czerwona koncowke,i biale ,,schodzace" skorki.Błagam pomozcie.Co moge kupic w aptece bez recepty na to schorzenie dla niego?I dla mnie?? Pomozcie.
zolza20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 14:10   #123
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Zapalenie dozdzakami u meżczyny-pomocie

Przede wszystkim ja bym poszła do ginekologa.
A doraźnie powinna pomóc maść clotrimazolum (mam nadzieje, ze nazwę napisałam bez błędu).

Aha! Do lekarza idź (idźcie) tym bardziej, iż to może być grzybica! A nie wyleczone dokładnie moze się ciągnąć i ciągnąć, albo wracać co jakiś czas.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 15:20   #124
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Zapalenie dozdzakami u meżczyny-pomocie

Musicie poprostu razem wybrac się do ginekologa, on przepisze stosowne leki, dla Ciebie jak i dla partnera. Gdy u mnie pojawiała się grzybica a u mojego partnera wystąpiło jedynie podejrzenie z naszej strony że mógł zarazić się ode mnie, pomimo, że nie miał zadnych objawów oboje dostaliśmy leki od mojego ginekologa, ja tabletki dopochwowe a on profilaktycznie maść. Nie pamietam teraz dokładnej nazwy.
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 21:09   #125
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Zapalenie dozdzakami u meżczyny-pomocie

Dodam, że dobra byłaby wspólna terapia doustnym środkiem przeciwgrzybiczym. Co zostało też bardzo niedawno napisane w prawie sąsiednim wątku.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 21:41   #126
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Gronkowiec zlocisty i grzybica :(

Praktycznie każdy żyje sobie z jakimiś gronkowcami. To nie znaczy, że jest chory. Nikt nie jest jałowy i pozbawiony drobnoustrojów.

Co do grzybicy i leczeniu Augmentinem, to chyba chodzi o to, że została przez ten antybiotyk wywołana a nie leczona ??
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-12, 22:36   #127
tibia
Raczkowanie
 
Avatar tibia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: chicago
Wiadomości: 110
Dot.: Gronkowiec zlocisty i grzybica :(

panie doktorze augumentin przepisany mialam na gronkowca zlocistego razem z moim partnerem...duza dawke...ale niestty chyba nic nie pomoglo bo przy kazdym zblizeniu mam podobny problem -grzybiczny.poruszlam to w watku czy ktos mial gronkowca zlocistego.....nie wiem co mam poradzic....kuracja jak widac nie pomogla...
tibia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 06:15   #128
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Gronkowiec zlocisty i grzybica :(

Cytat:
Napisane przez tibia
panie doktorze augumentin przepisany mialam na gronkowca zlocistego razem z moim partnerem...duza dawke...ale niestty chyba nic nie pomoglo bo przy kazdym zblizeniu mam podobny problem -grzybiczny.poruszlam to w watku czy ktos mial gronkowca zlocistego.....nie wiem co mam poradzic....kuracja jak widac nie pomogla...
Ja jeszcze tak do końca wszystkiego nie rozumiem.
Jeżeli występuje choroba wywołana przez gronkowca złocistego
to leczy się ją antybiotykiem, który dobiera się za pomocą antybiogramu.
Powtarzam, jeżeli występuje choroba a nie nosicielstwo.
Powstała w wyniku anybiotykoterapii infekcję grzybiczą leczy się lekami przeciwgrzybiczymi stosowanymi miejscowo lub doustnie.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby

Edytowane przez dr W.Kazimierak
Czas edycji: 2006-01-14 o 16:33
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 11:00   #129
tibia
Raczkowanie
 
Avatar tibia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: chicago
Wiadomości: 110
Dot.: Gronkowiec zlocisty i grzybica :(

jeszcze raz od poczatku....staramy sie z partnerem o dziecko od trzech lat..niestety bez skutkupowtarzajaca sie grzybica przy prawie kazdym zblizeniu bardzo mnie martwila,wiec poszlismy na konsultacje do lekarza...ja i moj partner zrobilismy zalecone przez pania doktor kompleksowe badania typu antybiogram wszystkie badania hormonalne cyklu...badanie spermy itdmiedzy innymi rowniez na obecnosc bakterii.wyszlo z nich ze wszystko jest ok pod wzgledem polodnosci u nas obojga,jedynie co, to mamy oboje gronkowca zlocistego i prawdopodobnie on oslabia plemniki partnera.w wyniku tego zostala nam przepisana kuracja augumentinem (ja oczywiscie dopochwowo)niestety mimo kuracji wciaz mam te same objawy o ktorych pisalam wyzej.czy to moze byc powod obecnosci gronkowca?kiedy uzyje clotrimazolum wszystko powraca do normy...lecz nie na dlugo do nastepnego razu..a ciazy nadal nie widac..pani doktor mowi by probowac
tibia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 11:01   #130
tibia
Raczkowanie
 
Avatar tibia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: chicago
Wiadomości: 110
Dot.: Gronkowiec zlocisty i grzybica :(

wstydliwe jest uzewnetrznianie sie na forum ze swoich prywatnych problemow...ale coz moze pan cos podpowie...bardzo bede wdzieczna,panie doktorze
tibia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-13, 11:10   #131
tibia
Raczkowanie
 
Avatar tibia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: chicago
Wiadomości: 110
Dot.: Gronkowiec zlocisty i grzybica :(

pisal pan cos o nosicielstwie?byc moze moj parter lub ja jestesmy nosicielami co wtedy??
tibia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 16:32   #132
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Gronkowiec zlocisty i grzybica :(

Chodzi mi o to, że mam wątpliwości, czy przyczyna niepowodzeń rozrodu
jest zależna akurat od obecności gronkowca.

Opisywane objawy i obecność powtarzających się infekcji grzybiczych
sugeruje konieczność porządnej kuracji przeciwgrzybiczej doustnymi srodkami, być może w oparciu o mykogram.

Jednakże dodam, że wyleczenie grzybicy nie musi równać się ustąpieniu
problemów z płodnością, których przyczyna bywa niekiedy całkowicie nieuchwytna.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 18:23   #133
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Exclamation czy grzybica sama przechodzi?!

witam!! stwierdziłam niedawno , ze po trzydygodniowej kuracji antybiotykami na zapalenie płuc niestety ,,otrzymałam" dodatkowe chorobsko- grzybicę pochwy;/ zbagatelizowalam problem, bo objawy az tak strasznie mi nie dokuczaja , miesiączkuję normalnie , nie poszlam do ginekologa, po pierwsze dlatego, ze jak juz mowilam, nie mam aż tak strasznych objawów choroby, po drugie troche wstydziłm się isc (mam 15 lat i to by byla moja pierwsza wizyta), wiem, to dziecinne..., ale tak jest niestetyno, ale przejdzmy do sedna- objawy choć małe-jako takie były, ze samej do glowy mi przyszla grzybica....no, ale teraz...po prostu wszystko się skonczylo...nie ma ani swędzenia, upławów, zaczerwienienia..... czy to mozliwe, ze grzybica sama mi ustapila??
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 19:08   #134
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

Grzybicę tak jak każdą inną chorobę należy leczyć.Poza tym skąd masz pewność,że była to grzybica,jeśli nie byłaś u lekarza?N a pierwszą wizytę nigdy nie jest za wcześnie,nawet jeśli masz tylko 15 lat.Jeśli masz jakiś problem,lub jak piszesz miałaś(?),to nie ma co zwlekać.Im wcześniej rozpoczniesz prawidłowe leczenie tym lepiej dla ciebie!
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 19:21   #135
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

objawy wskazywały na grzybicę...pytałam kiedys nawet tu doktora i podalam dokladnie dolegliwosci i potwierdzil mje obawy- grzybica....czesto zdarza się po antybiotykach.....
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 19:36   #136
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

Dziwi mnie więc to,że mimo,że lekarz potwierdził twoje obawy nie podjęłaś leczenia w tym kierunku.Na twoim miejscu,od razu po konsultacji on-line zapisałabym się na wizytę.Nie masz się czego ani wstydzić ani obawiać,a zyskasz zdrowie.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 19:45   #137
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

Ja sie tak chamsko podepne do pytania Vampirzycy Czy możliwe jest życie z grzybicą od dłuższego czasu - np. 5 lat. ? Chodzi mi o to czy to możliwe aby objawy tak długo sie utrzymywały bez żadnych zmian... Nie chce mi sie przeglądać archiwum, i tak w najbliższym czasie wybieram sie do lekarza, ale chciałabym wiedzieć...
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 19:53   #138
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

no, tak chce byc zdrowa, ale...... czy grzybica jest az tak groźną choroba? jakie moga być jej powiklania?
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 20:10   #139
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

Cytat:
Napisane przez Durga
... Nie chce mi sie przeglądać archiwum,...
To nie zdziw się, jak nikomu nie będzie się chciało odpowiedzieć na twoje pytanie...
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 21:34   #140
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

Co do grzybicy - objawy mogły się cofnąć, ale jeśli jest nie leczona to będzie nawracać.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 22:07   #141
tibia
Raczkowanie
 
Avatar tibia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: chicago
Wiadomości: 110
Dot.: Gronkowiec zlocisty i grzybica :(

dziekuje panie doktorze,szkoda ze tylko wirtualnie mozemy sie kontaktowac....dziekuje za porade i zycze milego dnia
tibia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 22:29   #142
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Thumbs up Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

Nieleczona grzybica moze sie nawracac dlatego powinnas udac sie do lekarza. Jesli bierzez antybiotyki lub bedziesz je brala to lekarz powinien przepisac Ci rowniez Nystatyne ktora bierze sie razem z antybiotykiem. Nystatyna chroni przed pojawieniem sie grzybicy spowodowanej antybiotykami. Dolegliwosci grzybicy bardzo dobrze lagodzi Tantum Rosa, jednak wizyta u ginekologa jest konieczna, nie ma sie czego wstydzic. Powodzenia
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 22:40   #143
tibia
Raczkowanie
 
Avatar tibia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: chicago
Wiadomości: 110
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

grzybica jak juz sie raz pojawi to badz pewna ze powroci....n iestety paskudztwo straszne...lepiej idz do lekzrza...ja sienlecze od 5 lat i niestety nawraca
tibia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 23:51   #144
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Dot.: Grzybica pochwy

Cytat:
Napisane przez N.K.
Czy jest jakis sposob zeby nie wracala?Lecze sie juz od roku,ostatnio przeprowadzilam kuracje Oruvalem,ktora nic nie pomogla,zastosowalam wiec Fluconazol przez 14 dni plus specjalnie przepisane robione globulki.Pomoglo,ale miesiac po znow zauwazylam mleczne,geste uplawy,swiadczace o grzybicy.Nie wiem juz co robic,stosowalam rowniez Lactovaginal(globulki) i Tantum Rossa do podmywania,co mialo zabezpieczyc przed nawrotami.Czy jest jeszcze cos co moge zrobic,zeby raz na zawsze pozbyc sie tego paskudztwa?Bede wdzieczna za odpowiedz.
Kochana Tantum Rosa lagodzi dolegliwosci grzybicy a nie zabezpiecza przed nawrotami. Poszukaj dobrego ginekologa.
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 11:22   #145
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

dziekuje, za odpowiedzi, bralam nystatyne, ale slyszalam, ze zle wchlania się ona przewodu pokarmowego i w ogole dziala tylko w obrebie ukl. pokarm. jeju, to wszystko przez te antybiotyki....wlasciwie czytalam, ze po kuracji antybiotykowej od razu mozna się wybrac do ginekologa, bo 2/3 kobiet choruje po nich
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 12:02   #146
Natalia*79
Raczkowanie
 
Avatar Natalia*79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

Mnie też po antybiotykach zaczęło troszkę swędzieć i zaczęła pojawiać się ta charakterystyczna wydzielina, ale od razu posmarowałam wejście do pochwy Clotrimazolem. Nie stosowałam tej maści wgłąb pochwy, bo na ulote napisane jest, żeby stosować tylko do zewnętrznych części. Przestało mnie swędzieć. Czy to znaczy, że przeszła mi ta grzybica, czy tylko zaleczyłam objawy a grzyb w środku może jeszcze być?
Natalia*79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 14:43   #147
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

Grzybica napewno sama nie przechodzi. Jest to paskudna infekcja, którą naprawde trzeba leczyc. Jak już pisały zresztą moje poprzedniczki.

Piszesz, ze objawy nagle zniknęły, jeśli jest to naprawde grzybica a nie żadne inne schorzenie po kuracji antybiotykowej, predzej czy póxniej i tak wróci. Czy objawy ustapiły w czasie lub po miesiączce? U mnie akurat tak się zdarzyło, nie zdążyłam pójść jeszcze do lekarza i wystapiła miesiaczka, no i objawy poporstu zniknęły, a ja zbagatelizowałam problem, jednak objawy bardzo szybko wróciły.

Naprawdę nie ma się czego wstydzic, i poprostu wybrać się do lekarza
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 15:18   #148
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

no niestety lekarz i tylko lekarz!!! czasem wystarcza masci, globulki do stosowania miejscowego a czasem trzeba jeszcze dodatkowo lykac tabletki. no i zostaje wzmozona ostroznosc do konca zycia. wiem cos o tym polecam zastosowac od czasu do czasu (np, po basenie, zaraz po leczeniu antyb.) globulki Vagical (zawieraja wyciagi ziolowe) albo lactovaginal (skrotem mowiac zaw. "dobre" nizbedne dla naszej flory bakterie) no i dobry plynik do higieny intymnej
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 15:22   #149
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

niestety grzybica jak juz pisaly dziewczyny jest choroba nawracająca, ja kiedys mialam tez problem ze srednio raz na dwa miesiace powracala, teraz mam troche spokoj, ale zawsze jak mialam to stosowalam globulki dopochwowe clotromazol i pomagalo a przepisal mi to lekarz jak bylam za pierwszym razem, puzniej juz nie chodzilam bo wiedzialam co to jest i poprostu kupowalam clotrizmazol.
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-17, 16:30   #150
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Dot.: czy grzybica sama przechodzi?!

Cytat:
Napisane przez mirynka
niestety grzybica jak juz pisaly dziewczyny jest choroba nawracająca, ja kiedys mialam tez problem ze srednio raz na dwa miesiace powracala, teraz mam troche spokoj, ale zawsze jak mialam to stosowalam globulki dopochwowe clotromazol i pomagalo a przepisal mi to lekarz jak bylam za pierwszym razem, puzniej juz nie chodzilam bo wiedzialam co to jest i poprostu kupowalam clotrizmazol.
przepraszam ale clotrimazol - globulki- jest wyłącznie na receptę, nie można go sobie kupić ot tak, bez recepty można dostac jedynie maść do stosowania zewnętrznego.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.