Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-14, 19:24   #121
enjoythesilence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 86
GG do enjoythesilence
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

ostatnio oglądałam 'Persepolis' Jest to film animowany. Opowiada o wojnie między Irakiem i Iranem i reżimie komunistycznym w latach 70-90 w Iranie. Akcja dzieje sie w Teheranie i krajach Zachodu. Film przedstawia życie kobiety od małego dziecka po dojrzałą kobietę. Pokazuje śmierć, bunt, bezsilność... Daje 8,5/10/
__________________

Thoughts become things!

Impossible is nothing.

Happiness is easy.
enjoythesilence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 19:26   #122
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Vicky Cristina Barcelona -baaardzo, baardzo mi się podobał. No i jedna z moich ulubionych aktorek - Penelope Cruz. 9/10

Facet z ogłoszenia- no cóż... kolejna komedia romantyczna. Nic nowego, ale też nie był to dramat. Momentami mi się dłużył i denerwował fakt, że zakończenie jest znane - żyli długo i szczęśliwie. Jednak poziom filmu zawyżał jeden z moich ulubionych aktorów - John Cusack. 5/10
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 20:40   #123
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

7 Pounds - 9/10 wyczerpal mnie emocjonalnie mowiac szczerze, ale Will Smith bardzo dobry

Leatherheads - z Clooneyem i Zeelweger - bardzo przyjemny rozgrywajacy sie w latach 20 ubieglego wieku o druzynie footbolu amerykanskiego 6/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 21:41   #124
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zielona Mila zmęczył mnie ten film, w tym sensie, że bardzo działa na uczucia, wyczerpuje. Końcówka oczywiście ze łzami. Nie umiem go ocenić, jest na pewno bardzo dobry, ale kolejny raz nie chciałabym go obejrzeć, przynajmniej nie teraz - nie jestem gotowa na tak silne doznania emocjonalne po raz drugi.
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-14, 23:45   #125
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Terminator: Ocalenie - 5/10 Prawie zasnęłam w kinie. Zdarzyło mi się to pierwszy raz od czasu Zemsty.

Gra o honor (He got game) - 5/10 Spodziewałam się duuużo więcej, a wyszedł z tego taki banalny hamerykański obrazek.

Człowiek w ogniu - 8/10 Jeden z najlepszych filmów akcji, jakie ostatnio widziałam.

Kobiety pragną bardziej - 8/10 BARDZO prawdziwy. Każda kobieta, która ma za sobą trochę historii z facetami w tle będzie kiwać głową i powtarzać co chwilę 'dokładnie'.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 00:30   #126
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wolverine 7/10 - wart obejrzenia choćby dla pośladków Hugh Jackmana

Star Trek 8/10 - nie mam pojęcia o Star Treku, nie lubię serialu, film jednak bardzo mi się podobał

Terminator : Ocalenie 7/10 - nie przepadam za terminatorami, ale ten film był całkiem interesujący plus Christian Bale i Sam Worthington. jestem na tak !

dodam tylko, że filmy nie były obejrzane z własnej woli, to wina TŻ

Edytowane przez króliczek
Czas edycji: 2009-06-15 o 00:31
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 12:47   #127
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ogród Luizy 2007
Świetny. Świetnie dopasowane role. Bardzo mi się podobał i polecam bo myślę, że warto obejrzeć. 9/10

Wszyscy jesteśmy Chrystusami 2006
Bardzo dobry. Aktorzy świetni. Kondrat, Koterski, Chyra, Simlat - no cudo. Polecam go oczywiście choć ma on małą wadę jest odrobinę za długi godzina 45 to naprawdę sporo zwłaszcza, że non stop film mówi o tym samym. Ale z tego co wiem tylko mnie to przeszkadza, więc to szczegół. Film jest bardzo dobrze zrealizowany, przepiękne wstawki z krzyżem czy to osób na nim wiszących, czy w ostatniej scenie gdy Adaś i Sylwuś pomagają sobie na wzajem go nieść. Film mówi o patologii jaką jest pijaństwo, ale uważam, że jest on na tyle uniwersalny, iż można podstawić każdą inną patologię, która rujnuje "nasze" życie. Tytuł zresztą jest bardzo wymowny. Bardzo podobała mi się scena gdy Adaś nie pije już od prawie siedmiu lat i anioł z choinki namawia go na picie i ten momen jak go spotyka w drzwiach, a ten zahacza się o własne kopyto - no genialna scena i tam mina jednego i drugiego no cudo jednym słowem. Również podobał mi się motyw Anioła Straż, a Tomasz Sapryk był w tej roli rewelacyjny. 9/10

Barbie w wigilijnej opowieści/ Barbie in a Christmas Carol 2008
Namówiona przez siostrzenicę. I pozytywne rozczarowania. Nie oglądałam ani jednego filmu z serii Barbie, po tym stwierdzam, że to jest całkiem ok. Może tylko ta część tego nie wiem, ale miło się oglądało i myślę, że dziewczynki starsze i młodsze nie powinny się nudzić. 8/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie




Edytowane przez moniska
Czas edycji: 2009-06-15 o 12:50
moniska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 12:55   #128
flawless2903
Zadomowienie
 
Avatar flawless2903
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 744
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Kobiety pragną bardziej - 8/10 BARDZO prawdziwy. Każda kobieta, która ma za sobą trochę historii z facetami w tle będzie kiwać głową i powtarzać co chwilę 'dokładnie'.
dokładnie! zgadzam się z ta opinią, baaardzo prawdziwy film. przyjemnie się go ogląda.
__________________
tak.
flawless2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 14:28   #129
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez moniska Pokaż wiadomość
Ogród Luizy 2007
Świetny. Świetnie dopasowane role. Bardzo mi się podobał i polecam bo myślę, że warto obejrzeć. 9/10
również polecam, piękny film doskonała gra aktorska Marcina Dorocińskiego oraz Patrycji Soliman

Noce i dnie - nadrabiam polskie zaległości, ale ponad 4 godziny filmu to zdecydowanie za dużo fabuła w sumie ciekawa, chociaż nie powiem, żebym tkwiła z nosem w telewizorze co do minuty nie mniej jednak cieszę się, że obejrzałam - warto mieć na swoim koncie obejrzane takie filmy
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 18:52   #130
Hyysteria
Raczkowanie
 
Avatar Hyysteria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 347
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez 19nutshell Pokaż wiadomość
Ostatnio oglądałam "Clerks" ("Sprzedawcy"). Według mnie film bardzo dobry, chociaż gdzieniegdzie może razić absurdalny humor i żałosne z pozoru dialogi. Ale w tym wypadku ma to swój urok, tak naprawdę jest to film o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, sensu życia, o znaczeniu przyjaźni, miłości. Wszystko to pokazane w sposób przystępny, prosty i zabawny. I to był chyba klucz do sukcesu Film polecam każdemu, kto potrafi śmiać się z rzeczywistości. Myślę, że "Clerks" warto obejrzeć
Zaciekawiłaś mnie tym absurdalnym humorem.
Muszę obejrzeć.
__________________
Sooooo...Let's build a snowman...!
Hyysteria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 20:18   #131
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Star Trek bardzo rozrywkowy, tylko tyle 5/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-15, 22:07   #132
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Ile waży koń trojański?"- nuda. Wkurzała mnie bohaterka i szereg błędów, jak na taką fabułę (cofnięcie się w czasie i identyczny wygląd, jak w teraźniejszości - sprawiało to, że gubiłam się i nie bardzo chciało mi się wierzyć w to co się dzieje oraz kilka nieścisłości nt owych czasów, do których się przeniosła). Bohaterka natomiast taka słodko-nadęta (wciąż mrużyła oczy i wyglądała jak Chinka ). Scenariusz też nie bardzo - kilka niezrozumiałych scen i nieudolne próby ich wyjaśnienia... Do tego mało śmieszny. 1/10
"Choć goni nas czas" - M. Freeman i J. Nickolson jako dwaj starsi panowie, chorujący na raka i poddani chemioterapii. Spisują listę życzeń, które chcą spełnić w czasie ostatnich miesięcy swojego życia - podróżują, zwiedzają, próbują, doświadczają nieznanego. Film smutny, ale z przesłaniem. 7/10
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 23:04   #133
erratic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 536
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Kup teraz" Polski film. dwóch facetów wystawiło swoje dziewczyny na "alegroszu" ;] jak dla mnie totalna nuda!
"Zamiana" też polski film. Lubię Panią Wolszczak i głownie dla niej postanowiłam go obejrzeć. Niestety totalna porażka!!
"Idealny facet dla mojej dziewczyny" kolejny polski film... Motyw zbyt dużo motywów sexu i kościoła... Nie polecam.
"Ile waży koń trojański?" pomimo iż zgodzę się z Maniwa, że wkurzająca jest głowna aktorka oraz totalny brak zmiany wyglądu po "powrocie do przeszłości". Jednak film dość przyjemny, chciałabym mieć przy sobie takiego faceta jak Kuba
"Co gryzie Gilberta Grapea." film z 1993 roku. Genialna rola Leonarda Di Caprio film poruszający, do którego według mnie trzeba dojrzeć...
erratic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-15, 23:11   #134
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez enjoythesilence Pokaż wiadomość
ostatnio oglądałam 'Persepolis' Jest to film animowany. Opowiada o wojnie między Irakiem i Iranem i reżimie komunistycznym w latach 70-90 w Iranie. Akcja dzieje sie w Teheranie i krajach Zachodu. Film przedstawia życie kobiety od małego dziecka po dojrzałą kobietę. Pokazuje śmierć, bunt, bezsilność... Daje 8,5/10/
O czym? Ze co?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 10:01   #135
karolina09
Rozeznanie
 
Avatar karolina09
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 584
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Małe dzieci" - 8/10. Film przedstawia problem obawy przed dorosłością, pełną odpowiedzialnością, wzbudza u widza skrajne emocje, pełno w nim niedomówień. Gra aktorska też zasługuje na pochwałę (Winslet oczywiście ).

"Złe wychowanie" - 7/10. Z filmu na film Almodovar coraz bardziej mnie nudzi chyba z racji poruszania ciągle tych samych kwestii.
__________________
moje inspiracje

last.fm
karolina09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 10:51   #136
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Pogoda na jutro - piękny, polski film. Uwielbiam obu Stuhrów, dlatego dodatkowy plus za to, że grają razem, w dodatku doskonale Bardzo podoba mi się fabuła, na końcu łzy wzruszenia. Z pewnością do niego wrócę - 9,5/10
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 12:06   #137
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Mickybo i ja. Historia przyjaźni dwóch chłopców - protestanta i katolika na tle konfliktu w Irlandii Pn. AD 1970. Kiedy dorośli pochłonięci są walką dzieciaki mają swoje zabawy - kochają Butcha Cassidy'ego i Sundance'a Kida i chcą uciec do Australii. Do ich życia przedostają się problemy ze świata dorosłych, co boleśnie doświadczy szczególnie jednego z nich, jednak całość jest po dziecięcemu wdzięczna i radosna.
Schramm, czyli portret psychopatycznego mordercy. Polecam, szczególnie dla tych którzy uważają, że Trier pojechał po bandzie swoim najnowszym filmem. J. Buttgereit to ma jazdy. Chociaż to zupełnie inna historia...
Chorwackie Miłe martwe dziewczyny. Historia miłości dwóch lesbijek na tle kalejdoskopu mocno pokręconych sąsiadów zaludniających kamienicę, w której wynajmują mieszkanie. Erupcja czarnego humoru, czyli coś, co lubię.
Zieloni rzeźnicy. Zawiedli mnie. Za mało mięsa w mięsie, takie to jakieś wszystko na pół gwizdka... Zdecydowanie wolę Delicatessen jeśli już o ten klimat idzie... Ogląda się nieźle.
Horror Aparecidos z argentyńską juntą wojskową w tle, czyli takie trochę ściganie się z demonami przeszłości. Ciekawy, nieszablonowy... Zakończenie okropne.

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2009-06-17 o 12:09
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 13:07   #138
Hyysteria
Raczkowanie
 
Avatar Hyysteria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 347
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Ze śmiercią jej do twarzy"/ "Death becomes her"- Nie żeby mnie jakoś wbił w glebę, nie tarzałam się ze śmiechu po podłodze, ale całkiem zabawne, ironiczne dialogi. Ciekawy wątek, dobra gra aktorska, muzyka, jeszcze kiedyś go obejrzę. Zdecydowanie ze śmiercią jej(im) do twarzy, ale po "Cannibal. The musical." nic nie jest w stanie mnie bardziej rozśmieszyć.

bla bla bla

Ernest- Gdzie jest moja żona?
pielęgniarka- Przykro mi, pańska żona nie żyje, jest w kostnicy.
Ernest(z przerażeniem w oczach)- W kostnicy?!!! Będzie wściekła!!!

__________________
Sooooo...Let's build a snowman...!
Hyysteria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 18:49   #139
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wyznania zakupoholiczki - czytałam niepochlebne opinie na jego temat, ale mnie osobiście się podobał Oczywiście film typowo babski o ciuchach i zakupach Taki kolorowy i pozytywny, wprowadził mnie w beztroski i wesoły nastrój. Podobno mało zabawny, a dla mnie wręcz przeciwnie - rozbawił mnie w wielu momentach, a główna bohaterka grała fajną ciamajdę na szpilkach Facet też niezłe ciacho, wiec i oko było na kim zawiesić
7/10
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 20:23   #140
tyska85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z wrocławia ;)
Wiadomości: 236
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Kobiety pragną bardziej - 8/10 BARDZO prawdziwy. Każda kobieta, która ma za sobą trochę historii z facetami w tle będzie kiwać głową i powtarzać co chwilę 'dokładnie'.
i ja się podpisuję pod tą opinią. Właśnie wczoraj udało mi się obejrzeć i nawet moja druga połowa przytakiwała - oczywiście w męskich kwestiach - jakoś mnie to nie dziwi szczególnie sprawa ze ślubem...
Aczkolwiek myślalałam,że się troszkę inaczej zakończy (wątek Anny i Bena).
Ale polecam jak najbardziej do obejrzenia w wolny wieczór dla relaksu. 8/10
tyska85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 09:48   #141
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Świadek bezbronny/Witless Protection 2008
Nie lubię tego typu głupich komedyjek (wyjątek stanowią niektóre polskie), ale ten mnie pozytywnie zaskoczył, ale...tylko do połowy, bo właśnie po tej połowie film staje się nudny i bardzo się czeka na koniec, który raczej wiadomo jaki będzie. Do tego dochodzi żenująca scena na lotnisku i z kluczykami od kajdanek. Mnie takie akcje nie bawią. Podsumowując połowa filmu nawet śmieszna, po połowie można wyłączyć 5/10

Dziewczyna z Alabamy/ Sweet Home Alabama 2002
Nic specjalnego, ani porywającego. Było już parę filmów tego typu. Przeszłość, która nie pozwala na ułożenie szczęśliwej teraźniejszości. Końcówka była zaskakująca, choć w sumie to nie - po prostu inna, ale i tak można się było jej spodziewać. 5/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 19:11   #142
ameliataka
Rozeznanie
 
Avatar ameliataka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 521
GG do ameliataka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

teraz leci "szczescie " na ale kino .polecam....

"persepolis"widzialam 1,5 roku temu swietny,chodzialam na terapie i razem ogladalismy ,wszystkim sie podobał.

"ogród luizy"tez super.bo ja lubie taka tematyke psycholo-filoz
,filmy o szpitalach psych tez,rola Soliman super,niespodziewan y zwrot akcji,ciekawy.
__________________
gdy jest mi dobrze moja dusza mruczy
ameliataka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 21:39   #143
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Tylko Marta - niemiecki obyczaj, z pewna nutka humoru, wiele w nim o gotowaniu Glowna bohaterka jest szefowa kuchni

Podobal mi sie.
7/10
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 22:18   #144
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

ONI
Stary film, ale przyjemnie siue oglądało

8./10
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 09:28   #145
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kobiety - z Meg Ryan, taki spokojny film do obejrzenia z przyjaciółką, nigdy z facetem bo by chyba zasnął. Czasem lubię obejrzeć coś lekkiego, gdzie nie trzeba analizować i zastanawiać się co autor miał na myśli, ale też nie komedia.
Film opowiada historię przyjaciółek. Jedna z nich (Meg Ryan) dowiaduje się, że zdradza ja mąż. Taki życiowy film pokazujący, że jest ciężko ale można się podnieść i odnieść sukces.
Była nawet scena, że mi łezka popłynęła.
Polecam 7/10 ale pod warunkiem, że mamy akurat nastrój na takiego typu film.


Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7209433.3.jpg (60,4 KB, 5 załadowań)
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 14:58   #146
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kobiety pragną bardziej - uważam, że to idealny film na babski wieczór. Dość życiowy bo wiele z nas znajdzie w jakiejś bohaterce część swojego światopoglądu (lub nazywajmy rzeczy po imieniu - poglądu na facetów ). Nie podobała mi się Scarlett. Nie wykluczam również sięgnięcia po książkę. 9/10
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 21:29   #147
ania*aneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar ania*aneczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 184
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Witam wszystkie recenzentki Postaram się wpisywać regularnie; dzisiaj zaczynam od obejrzanego przed chwilą Match Point.

Match Point (Wszystko gra);Woody Allen- według mnie bdb. film, podobał mi się. Przede wszystkim na uwagę zasługują mistrzowskie dialogi, ale u Allena to akurat "standard". Dobry, angielski klimat filmu i momentami..zaskakujące zwroty akcji. Tematyka być może nieco zbliżona do Vicky Cristina Barcelona, ale wg mnie tutaj akcja toczy się szybciej, film jest bardziej dynamiczny, bardziej wciągający w wir wydarzeń.
Smutne jest, że tak naprawdę to wszystko dzieje się wokół nas, nam i naszym bliskim. Błędne koło i oszukiwanie siebie i wszystkich wokół. Refleksyjny.
No i ten koniec..(. życie z poczuciem winy, do tego ulgi i z jednoczesną satysfakcją zawoalowania czynu...).
Daję mu 8/10.
__________________
"Umrzeć przyjdzie,gdy się kochało wielkie sprawy głupią
miłością
..."

Edytowane przez ania*aneczka
Czas edycji: 2009-06-19 o 21:32
ania*aneczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 22:43   #148
nataluska175
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: ...koniec świata...
Wiadomości: 1 024
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

OLDBOY
zakręcony, do końca nie wiadomo o co chodzi, koncowka szokująca...
działa na psychike. thriller.

7/10
__________________
gdy rozczarowują nas Ci, których jesteśmy najbardziej pewni...


nataluska175 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 23:43   #149
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Oszukana nie da się ukryć, że świetny film. Jestem jednak zwolenniczką happy endów i myślałam, że zakończenie będzie trochę inne. Nie pałam miłością do kunsztu aktorskiego pani Jolie ale tym razem duży pokłon w jej stronę. Myślę, że warto obejrzeć, nie jest to na pewno film o którym szybko zapomnę, zostawia coś takiego po sobie... 9/10
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-20, 04:05   #150
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wojna polsko-ruska- mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie jest to rodzaj filmów, które lubię najbardziej. Wszystko utrzymane w oparach absurdu, przerysowane aż do śmieszności, momentami zwyczajnie trudne do zrozumienia. Z drugiej strony fajnie, że ktoś odważył się na coś innego niż nakręcenie kolejnej komedii romantycznej. Film bez wątpienia skłania do refleksji, zwłaszcza nad tym ile prawdy jest w takim a nie innym przedstawieniu Polski przez Masłowską.
Jedyne co nie budzi żadnych wątpliwości to świetna gra aktorska. Wszyscy mieli na prawdę trudne role, ale poradzili sobie w moim przekonaniu świetnie. Przed Szycem chylę czoła- po prostu mistrzostwo świata.
Podsumowując: 6/10.
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.