Wizażanki we Francji ? - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-02, 15:02   #1351
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez malinka9191 Pokaż wiadomość
3 dzieciaków i to jeszcze zazdrosnych o siebie to niezłe wyzwanie
A na rodzinę fajną jakąś trafiłaś?
No właśnie niezbyt się dogadujemy, więc to moje ostatnie 3 tygodnie (niecałe) we Francji... Ale nie żałuję
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 18:16   #1352
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

poszla ankieta
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 19:18   #1353
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Hej, pomoglybyscie mi w moim projekcie na formacje i wypelnily ankiete ?
Z gory dziekuje

https://docs.google.com/forms/d/1HJv...De7AE/viewform
wypelnilam, wahalam sie chwile przy cenie rachunku, bo sama najczesciej jednak biore napoje tzw szklanki albo sama kawe tym samym malo place, takie pelne menu z przystawkami i deserem to jednak jak mnie ktos zaprosi i naciska na celebracje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:22   #1354
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Hej, pomoglybyscie mi w moim projekcie na formacje i wypelnily ankiete ?
Z gory dziekuje

https://docs.google.com/forms/d/1HJv...De7AE/viewform
Z tego co widze ankieta dotyczy restauracji usytowanej w miescie Lille, wiec chyba bez sensu, zeby to ktos z Marsylii wypelnial. Moze kolezanka z Nord Pas de Calais, by ci pomogla? To przynajmniej ten sam region. Ale jak chcesz, zebym mimo wszystko to wpelnila, to daj znac, to wypelnie.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez megii123 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkich, znalazlam Wasze forum i teraz mam nadzieje ze znajdzie sie tu ktos z poludnia Fr a konkretnie z Nice
Pozdrawiam
Z Nice odzywala sie tu niedawno jedna fille au pair, na tym watku, ktora tez szukala Polek w Nice, moze znajdz jej posty i wyslij do niej pw.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-12-02 o 20:18
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 20:47   #1355
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
poszla ankieta
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
wypelnilam, wahalam sie chwile przy cenie rachunku, bo sama najczesciej jednak biore napoje tzw szklanki albo sama kawe tym samym malo place, takie pelne menu z przystawkami i deserem to jednak jak mnie ktos zaprosi i naciska na celebracje.
Dziekuje

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Z tego co widze ankieta dotyczy restauracji usytowanej w miescie Lille, wiec chyba bez sensu, zeby to ktos z Marsylii wypelnial. Moze kolezanka z Nord Pas de Calais, by ci pomogla? To przynajmniej ten sam region. Ale jak chcesz, zebym mimo wszystko to wpelnila, to daj znac, to wypelnie.
Nic nie szkodzi mozesz wypelnic, bede bardzo wdzieczna
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 22:41   #1356
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Wypelnilam.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 19:37   #1357
MmeFigaro
Przyczajenie
 
Avatar MmeFigaro
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Francja, Nord Pas de Calais
Wiadomości: 7
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja tez witam, napisz cos wiecej o swoim regionie, bo chyba nikt na razie z Twojej czesci Francji nie pisze. Jak dlugo jestes we Francji, co Cie tu sprowadzilo i czym zajmujesz sie na codzien?

Sprowadziła mnie praca, ciekawość, chęć nauki języka. Jestem fizjoterapeutką w szpitalu siedzę tutaj już niemalże 3 lata i powoli myślę o powrocie do Polski

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Witam, MmeFigaro z tego co mi wiadomo, to w twoim regionie jest sporo starej polskiej emigracji, takiej sprzed i po 2 wojnie swiatowej. Tydzien temu, mialam okazje spotkac w Marsylii Polaka, pochodzacego z twojego regionu, ktorego rodzina wyemigrowala z Polski przed 2 wojna swatowa do pracy w kopalni w twoim regionie.
Tak, to prawda. Jest tu masa ludzi o polskich korzeniach. Nie skłamię jeśli powiem, że 1/4 moich pacjentów ma polsko brzmiące nazwiska. Ale na tym koniec. Wiele z tych osób nigdy w Polsce nie było, ani nie zna polskiego poza kilkoma słowami- najczęsciej: kluski na parze, placek, makowiec itp.
MmeFigaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-04, 20:30   #1358
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
No właśnie niezbyt się dogadujemy, więc to moje ostatnie 3 tygodnie (niecałe) we Francji... Ale nie żałuję
najważniejsze, że nie żałujesz

A ja już w Polsce
__________________
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:42   #1359
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez MmeFigaro Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------



Tak, to prawda. Jest tu masa ludzi o polskich korzeniach. Nie skłamię jeśli powiem, że 1/4 moich pacjentów ma polsko brzmiące nazwiska. Ale na tym koniec. Wiele z tych osób nigdy w Polsce nie było, ani nie zna polskiego poza kilkoma słowami- najczęsciej: kluski na parze, placek, makowiec itp.
Coz, to stara emigracja, wiec jest to normalne, ja wiem, ze pewnie to samo bedzie z moimi wnukami, prawnkami itp.

Ja mialam okazje przebywac dwa tygodnie chez les ch'tis i co mi sie najbardziej podobalo to ludzie. Sprawiali wrazenie bardzo przyjaznych, zzytych i wygladalo to szczere. Taka rodzinna atmosfera, moim zdaniem panuje w tym regionie. Na dworze zimniej niz u nas, ale za to ludzie sa tacy cieplejsi. Mentalnosc poludnia w porownaniu z mentalnoscia ch'tis, wypadala moim zdaniem gorzej, bo uwazam, ze spora czesc ludzi na poludniu jest taka fajna, przyjazna i wesola, tylko na pokaz oraz spora czesc jest powierzchowna i egoistyczna, wiec o takie prawdziwe przyjaznie tu trudno, o plytkie znajmosci bez zobowiazan duzo latwiej. Ale to tylko 2 tygodniowe obserwacje z twojego regionu, wiec moze sie myle. A jakie ty masz zdanie na ten temat po 3 latach w tym regionie?

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-12-12 o 11:09
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 21:33   #1360
Harika
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cześć dziewczyny, czy jest tu ktoś z Langwedocji? Okolice Montpellier, a najlepiej Beziers
Harika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 19:54   #1361
blackladyikilerek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Witam razem z chlopakiem planujemy wynajac dom lub mieszkanie(mieszkamy na poludniu kolo miasta Avignon) przy czym chcielibysmy starac sie o doplate do domu-mieszkania i nie wiemy jakie mamy spelnic warunki zeby ja dostac (chlopak ma umowe na stale) Z gory dziekujemy za odpowiedz.Pozdrawiam
blackladyikilerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 20:30   #1362
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Witaj
najpierw powinnas podpisac umowe wynajmu tw. Bail de location z wlascicielem mieszkania, ktore wynajmujesz, czy tam domu. Potem z ta umowa powinnas isc do Caisse d'Allocations Familiales, tzw. w skrocie CAF i poprosic tam o Allocation de Logemet, tzw. w skrocie APL. Oni dadza ci tedy taki druk, ktory bedzie musial wypelnic wlasciciel mszkania, czy domu i ten druk trzeba potem wyslac lub zaniesc do CAF, najlepiej razem z fotokopia Bail de location i fotokopia quittance de loyer (potwiedzeniem wplaty czynszu), bo lepiej zawsze miec przy sobie za duzo niz za malo papierkow, tutaj tak jest. No i oczywiscie zawsze miec dowod osobisty przy sobie, lub karte pobytu, najlepiej oryginal plus fotokopie. No i poczekasz potem od 2 tygodni do miesiaca na odpowiedz.

I jeszcze zapomnialam o waszych dochodach, wszystkie papiery na dochody jakie macie. Bo od tego zalezy czy bedzie wogole doplata i w jakiej wysokosci. Jak pracuje tylko chlopak, to tylko jego umowa o prace (le contrat de travail) , plus jego placa (Bulletin De Paie), oryginaly do wgladu, plus fotokopie.

Jak macie dzieci to ich akty urodzenia, bo dochod licza na czlonka rodziny. Jak maci francuskie livret de famille to wystarczy jego fotokopia zamiast aktow urodzenia.

Jak skladaliscie juz zeznanie podatkowe we Francji, to tez to zeznanie orygial i fotokopie czasem rzadaja nie tylko z ostatniego roku, ale z 3 ostatnich lat, jak z tylu lat macie, to lepiej ze soba wziac 3. Jak nie skladaliscie we Francji, to moze takie zeznanie z Polski bedzie wtedy trzeba, bo oni patrza na dochody takze wczesniejsze jakie byly.

Poza tym jak podpiszesz z wlascicielem umowe wynajmu i pojdziesz do nich po ten druk, ktory ma wypelnic wlasiciciel mieszkania, to oni dadza ci kompletna liste tego co masz razem z tym wypelnionym drukiem do nich przyniesc.

A wysokosc doplaty bedzie zalezec od waszych dochodow na czlonka rodziny i od wysokosi czynszu. Doplate bedziecie dostawac co miesiac na wasze konto, wiec nie zapomnijcie do podania dolaczyc wasz RIB bancaire. Chyba, ze wlasciciel mieszkania zechce, zeby doplata byla wyplacana na jego konto, a wy doplacali wtedy tylko reszte, bo tez tak mozna, to w takim wypadku potrzebny bedzie RIB bancaire wlasciciela mieszkania. Moze byc tak, ze wasze dochody i czynsz sa takie, ze zadna doplata sie wam nie nalezy, wtedy wysla wam pismo informujace o tym.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2014-01-20 o 10:27
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 19:44   #1363
blackladyikilerek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Bardzo dziekujemy za odpowiedz.w srode mamy isc ogladac mieszkanie i zobaczymy co i jak pozdrawiam
blackladyikilerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 00:41   #1364
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dziewczyny a jak to jest z antykoncepcja we Fr. Czy musi recepte przepisac ginekolog czy np lekarz ogolny moze? Tu gdzie jestem moze ale to inny kraj. Ile taka przyjemnosc kosztuje( wizyta it'd) I czy np jak ktos niema ubezpieczenia to moze skorzystac z opieki lekarskiej tego typu. Za jakis czas mi sie to przyda wiec rozne pytania sie nasuwaja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:47   #1365
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z antykoncepcja we Fr. Czy musi recepte przepisac ginekolog czy np lekarz ogolny moze? Tu gdzie jestem moze ale to inny kraj. Ile taka przyjemnosc kosztuje( wizyta it'd) I czy np jak ktos niema ubezpieczenia to moze skorzystac z opieki lekarskiej tego typu. Za jakis czas mi sie to przyda wiec rozne pytania sie nasuwaja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lekarz ogolny tez moze przepisac, cena za konsultacje to 23-25 euro.
Oczywiscie, ze mozesz skorzystac z opieki lekarskiej jesli nie masz ubezpieczenia Jezeli chodzi o cene tabletek to jest od 2 do 17 euro mniej wiecej, ale masz wiele tabletek generycznych, wiec jak Twoje sa dosyc drogie to zawsze mozesz sie zapytac o zamiennik.
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 15:49   #1366
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Wizażanki we Francji ?

Ja uzywam plastrow a te chyba wycofali we Fr. Takze trzeba bedzie pewnie zmienic na tabletki. Dziekuje


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 16:11   #1367
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
Ja uzywam plastrow a te chyba wycofali we Fr. Takze trzeba bedzie pewnie zmienic na tabletki. Dziekuje


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nic o tym nie slyszalam zeby byly wycofane, szukalam jakichs artyjulow na ten temat i nic nie znalazlam.
Co do antykoncepcji to polecam implant
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 19:15   #1368
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Wizażanki we Francji ?

Dzieki za implant. Kilka osob w pracy ma/ mialo I nie najlepiej to znosilo. Dwie nawet musialy to usuwac.
Zobaczymy jak na miejscu bede I co bedzie najlepsze bo kilku tabletek napewno nie moge ( skutki uboczne okropne) Takze jak Narazie plastry byly najodpowiedniejsze. Dzieki. A powiedz jesli niemam np zadnego ubezp to sa wtedy inne ceny u lekarza ( jesli tak to czy duzo wyzsze)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2014-02-12 o 19:18
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 20:08   #1369
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
Dzieki za implant. Kilka osob w pracy ma/ mialo I nie najlepiej to znosilo. Dwie nawet musialy to usuwac.
Zobaczymy jak na miejscu bede I co bedzie najlepsze bo kilku tabletek napewno nie moge ( skutki uboczne okropne) Takze jak Narazie plastry byly najodpowiedniejsze. Dzieki. A powiedz jesli niemam np zadnego ubezp to sa wtedy inne ceny u lekarza ( jesli tak to czy duzo wyzsze)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Oj ja jednak dobrze znosze, wiec moge tylko polecac. Jak bedziesz na miejscu to przeciez wytlumaczysz, ze bierzesz plastry dlaczego co i jak, wiec nie powinno byc z tym problemu. Ceny sa dla wszystkich takie same i z gory ustalone, za konsultacje placisz te 25 euro a jesli masz ubezpieczenie to poprostu dajesz carte vitale i ubezpieczenie automatycznie pokrywa koszta jesli nie to placisz.

Nie czytalam Twoich wczesniejszych wypowiedzi, wiec nie wiem na jakich "zasadach" przyjezdzasz, ale jesli uwazasz, ze nie bedzie Ci przyslugiwalo ubezpieczenie z Securite Sociale zawsze masz Mutuelle, ktore wcale nie jest drogie ( zalezy od Twoich potrzeb i ile jestes w stanie zaplacic), wiec polecam wczesniej obejrzec i porownac oferty bo jednak lepsze jakiekolwiek ubezpieczenie niz zadne ( np. przy wizycie w szpitalu )
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 20:18   #1370
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Wizażanki we Francji ?

Na jakich zasadach hmmm. Jade z tz- em. Zmiana kraju ale to za kilka mies. Tyle ze niewiem czy tak odrazu bede miec ubezp. Stad te pytania


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 19:49   #1371
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cena moich tabletek okolo 5 euro, na 3 miesiace, a na jeden okolo 2 euro. Tabletki anty mozna tu kupic bez recepty w aptece, tylko trzeba podac nazwe tych, ktore przyjmujesz, najlepiej jakbys miala ze soba pudelko po, ale niekoniecznie, bo jak znasz nazwe to i bez pudelka po bez problemu sprzedadza. A jakby czasem robili w jakiejs aptece problemy, to idz do drugiej i kupisz. Mi w zadnej aptece z powodu braku recepty nikt zadnych problemow tu nigdy, nie robil, pytali sie mnie tylko na ile chce, na miesiac, czy na 3 miesiace? Tylko raz w jednej powiedziala mi, ze moze mi dac, ale tylko na 1 miesiac, bo na wiecej to trzeba recepte. A kupywalam je tu w ten sposob nie raz, bo za 5 euro, nie chcialo mi sie nawet isc do rodzinnego, bo tak pigulki normalnie przepisuje tu takze rodzinny i wtedy z recepta sa za darmo. A do ginekologa powinnas i tak isc przynajmniej raz w roku na kontrole, cytologia i te sprawy, to dla wlasnego dobra.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2014-02-13 o 19:56
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 11:37   #1372
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

we Fr zrobia cytologie raz w roku? w I rlandii jak dobry wynik to za 3 lata dobrze wiedziec ze chociaz we Fr lepiej

Lazurowa ja uzywam plastrow nie orientujesz sie czy tez moge je kupic ?
wolalabym na tabletki nie zmieniac ale jak juz bedzie trzeba ( jesli rzeczywisacie sa plastry wycofane ) aaa juz wiem gdzi emi sie obilo o oczy o tym ze wycofuja .. (tutaj ) choc to taka strona ze z przymrozeniem oka to traktuje . na jakims forum tez mi sie przewinelo dlatego tu spytalam .
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 15:40   #1373
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Niestety nie jestem w temacie plastrow, bo ich nie uzywam, wiec nie wiem czy sa jeszcze w aptekach, czy nie, na necie nic nie znalalam o wycofaniu ich ze sprzdazy, a raczej by bylo, zeby naprawde zostaly wycofane. Jak cie to bardzo interesuje, to moge zapytac sie w aptece.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 17:25   #1374
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dziekuje. Spokojnie zapytamy jak dojedziemy I tez bedzie ok. Dzieki za informacje. Lazurowa a co mi jeszcze doradzisz tak na poczatek co warto wiedziec


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 15:43   #1375
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Nie wem, twoje pytanie jest bardzo ogolnkowe, wiec nie wiem w sumie, co odpowiadac. Napisz moze konkretniej co cie interesuje, co chcalabys wiedziec, to w miare mozliwosci odpowiem. To juz za kilka miesiecy przyjezdzacie? To szybciej sie zwijacie, niz bylo chyba wczesniej w planie? Czy mloze sie z tym myle? I gdzie jedziecie na poczatek, rodzina, znajomi? Czy moze udalo sie wam cos wynajac przez neta?
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:29   #1376
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

znajomi. Wiem ze jest ogolnikowe ale nigdy sie do Fr nie przeprowadzalam wiec niewiem co powinnam wiedziec , co powinnam zalatwic typu : urzedy, gdzie na jakis kurs sie np zapisac czy na co uwazac. Tz jest stamtad wiec nie ma tej wiedzy z pozycji emigranta z innego kraju

A mozesz mi przyblizyc np jakie ceny teraz we fr? Tak ogolnie kilka przykladow spozywka, czy niewiem co warto zrobic na poczatku. Pracy pewnie odrazu nie bede miec ale czy np z ubezp jakos sie da zalatwic I samemu oplacac Albo dopisac do tz- a. Bede miec wiecej pytan to napisze. Teraz tak na szybko Bo w drodze do szpitala I kiepsko sie pisze idac


Sent from my iPhone using Tapatalk
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 20:40   #1377
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Za moich czasow trzeba bylo dopisac sie do tz-a, a tz musial byc mezem, zeby mozna bylo sie dopisac, a nie tylko chlopakiem. Nie wiem czy to mozna zrobic tez w przypadku np. paks -u. Zeby miec wlasne ubezpieczenie bez dopisywania sie do meza, trzeba miec przepracowany jakis niezbyt dlugi okres we Francji. Potem jest tez Aide Medicale d'Etat, ktore tez zalatwia sie w Securité Sociale, ale to raczej chyba dla osob z poza unii i ktore nie maja we Francji nikogo bliskiego, kto by im pokrywal koszty leczenia, lekow itp. nigdy tu nie pracowaly sa tu na czarno bez papierow. Jako osoba z unii powinnas miec ubezpieczenie ze swojego kraju, te europejska karte, jaka sie zalatwia w Polsce, jak sie gdzies wyjezdza i ktora jest wazna przez rok, Jak my jedziemy do Polski, to tez taka tu sobie zalatwiamy, lub jak corka jedzie na wycieczki zagraniczne, to tez obowiazkowo musi to ze soba miec. Ale jak bedziesz rezydentka francji, czyli dostaniesz tu karte pobytu, to powinnas sie w ubezpieczeniu tutaj zarejestrowac, moze wystarczy wtedy to, ze pracowalas w unii, tego nie wiem bo moje czasy to byly jak polska nie byla w unii i dopisywalam sie do meza. Te co wyjezdzaly w czasach unijnych ci lepiej odpowiedza. Wiem tylko tyle, ze jako obywatelka kraju unijnego, jak bedziesz zamieszkiwac na stale, a nie na wakacje we francji, to musisz miec tu karte pobytu, o ktora powinnas poprosic w prefekturze, zeby miec tu karte, trzeba miec tu adres, mysle, ze adres u znajomych wystarczy.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2014-02-18 o 20:47
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 21:09   #1378
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Jeśli pracowałaś w innym kraju Uni Europejskiej i Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne. Możesz poprosić o wydanie formularza S1 od ubezpieczyciela i wtedy we francuskiej Ameli sécurité social masz prawo starać sie o przeniesienie ubezpieczenia. Z tego co wiem na Pacs'ie tez powinnas miec prawo ubezpieczyć sie na karcie Tz'a. Jeśli nie macie ze sobą nic wspólnego ani nie pracujesz tutaj bedzie ciezko cokolwiek dostac...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 21:12   #1379
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

karte europejska ubezp mam ( co ciekawe wanosc na niej jest do 2017 roku czyli 3 lata )

myslalam ze to sie uniewaznia jak juz tu nie bede mieszkac i ze dziala tylko jak jade na urlop / wycieczke a nie jak calkiem opuszcze Irlandie

czyli dalej trzeba karte pobytu zalatwiac ( na stronie ambasady pisze ze obowiazku niema ale jesli sie poprosi o wydanie to wydadza http://www.paryz.msz.gov.pl/pl/infor...E9215AB63.cms2)

duzo do tego urzedowego latania i czy np daja jednemu a innemu nie ?
dziekuje

Karolina co to znaczy ,,Jeśli nie macie ze sobą nic wspólnego ani nie pracujesz tutaj bedzie ciezko cokolwiek dostac... " co ,,wspolnego" ?

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2014-02-18 o 21:33
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 21:39   #1380
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
karte europejska ubezp mam
myslalam ze to sie uniewaznia jak juz tu nie bede mieszkac i ze dziala tylko jak jade na urlop / wycieczke a nie jak calkiem opuszcze Irlandie

czyli dalej trzeba karte pobytu zalatwiac
ok
dzieki
duzo do tego urzedowego latania i czy np daja jednemu a innemu nie ?
dziekuje

Karolina co to znaczy ,,Jeśli nie macie ze sobą nic wspólnego ani nie pracujesz tutaj bedzie ciezko cokolwiek dostac... " co ,,wspolnego" ?
Jeśli pracujesz w Irlandii i masz prawo do otrzymywania przychodu dla bezrobotnych to w przypadku przeprowadzki do innego kraju uni europejskiej np za Twoim Tz'em masz prawo do otrzymywania 3 miesięcznego bezrobotnego w innym kraju czyli w twoim przypadku we Francji ale od kraju z którego wyjechalas . Musisz jedynie przeczekać 30 dni od ukończenia zatrudnienia w Irlandii i potem przyjechać do Francji i masz tydzien na zarejestrowanie sie z tutejszym pôle emploi jako szukająca pracy. Moge napisać wiecej jeśli taka jest twoja sytuacja.
Nie wiem czy jesteście zwyczajnie razem bo tak zdecydowaliście sami czy w jakis sposób to jest zarejestrowane w urzędzie??? To miałam na mysli. Będąc jedynie para na zasadzie chłopak i dziewczyna nie masz prawa starać sie o ubezpieczenie ze strony twojego partner?

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2014-02-18 o 21:41
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-14 17:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.