Ile dziś zjadłam? :) część III - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 21:35   #1201
aajjii
Zadomowienie
 
Avatar aajjii
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 340
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez aspirynkaa Pokaż wiadomość
a ja od dzisiaj na PRZYTYCIU

za dwa miesiace mam slub i chcialam troche nabrac cialka

no to tak:


sniadanie: dwie kanapki z jajkiem, sok owocowy

II: 2 jablka
obiad: 9 pierogow (napchalam sie nimi bo ponoc tucza)

kolacja: dwie kromki chleba i tunczyk, slodka kawa z mlekiem

obliczylam kcal i wyszlo mi jakies 1400 to chyba dobrze na poczatek, bo chce tyc powoli i stopniowo

jakie znacie jeszcze produkty (oprocz slodyczy, bo sa niezdrowe) ktore "pogrubiaja"?

tozto kalorycznie to redukcja zalatuje anie przytyciem
a jak chcesz pryztyc to zacnzij od razu od 2000 kcal a potem dokladaj i gwarantuje ze syzbko nie przytyjesz bo wieksozsc z tyjacych tu wizazanek tyje i tyla Bardzo powoli
aajjii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 22:01   #1202
aspirynkaa
Raczkowanie
 
Avatar aspirynkaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez aajjii Pokaż wiadomość
tozto kalorycznie to redukcja zalatuje anie przytyciem
a jak chcesz pryztyc to zacnzij od razu od 2000 kcal a potem dokladaj i gwarantuje ze syzbko nie przytyjesz bo wieksozsc z tyjacych tu wizazanek tyje i tyla Bardzo powoli
ok, rozumiem

a jakie dokladnie produkty na P powinno sie jesc?
__________________
100 dni bez:
- ciastek,
-czekolady,
-cukierkow,
-lodow,
-chipsow,
-chrupek kukurydzianych,
-batonow, lizakow
-dzemow
-jogurtow owocowych, serkow homogenizowanych
-cukru
-krakersow, paluszkow, herbatnikow
-ciast, tortow
-sokow slodzonych cukrem
-fast foodow
-paczkow, drozdzowek, rogalikow
aspirynkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 22:32   #1203
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez asiek14 Pokaż wiadomość
wklejam chyba tylko sama dla siebie.. jak widać po poprzednich - nawet nie ma co oceniać

1) halawa na mleku z bananem i rodzynkami - 300 kcal
2) 6 wafli ryżowych cynamonowych, serek wiejski lekki z dodatkami (wiórki kokosowe, rodzynki, pestki słonecznika, ananas kandyzowany, skórka pomarańczy), kosteczka milki truskawkowej - 443 kcal
3) kotlet mielony z ziemniakami i buraczkami z chrzanem, talerz zupy ogórkowej z ryżem - 478 kcal
4) omlet z sezamem, wędliną z kurczaka i żołtym serem z farszem z pomidorów, papryki, salaty i zarodków pszennych - 350 kcal

cdn.

btw. wychodzi na to że kolacją muszę jakieś 430 kcal dopchać
5) 150g mieszanki meksykańskiej (kukurydza, groszek, czerwona fasola, marchewka) z serem zołtym i wędliną z kurczaka, 4 wafle ryżowe cynamonowe z dzemem truskawkowo - waniliowym, małe jablko - 430 kcal
Cytat:
Napisane przez Sydzia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem strasznie zawyżasz, szczególnie wszystkie obiady...
Jak jem w szkolnej stołówce to cięzko jest policzyć ile co ma kalorii - biorę tak na oko. Zresztą ja już tak mam że wolę zawyżyć niż zaniżyć
__________________
06.2012 początkująca włosomaniaczka

12.10.2012 moje włosy
14.09.2012 CP
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 23:07   #1204
kaha88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 8
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cześć dziewczyny!
Już od jakiegoś czasu zagłębiam się w temacie tego forum, przeczytałam wątki podwieszone i Wasze jadłospisy. Wiem, że muszę wziąć się za siebie bo moje odżywianie, zwłaszcza przez ostatnie pół roku kiedy pracowałam w restauracji, wyglądało tragicznie.. Pracując po 12 godzin, w ciągu dnia miałam tylko jedną przerwę na posiłek, jadło się na koszt restauracji - ale wiadomo, że nie wszystko - moje obiady to były najczęściej pizze, frytki, spaghetti, albo zapiekane makarony z serem i różnymi sosami. Często zdarzało się tak, że nie było czasu żeby wyjść na zaplecze choćby na chwile, a wtedy próbując zapchać głód podjadało się ciasteczka, czekoladki i takie tam, a po przyjściu do domu o godz. 21.30 zjadałam wszystko co miałam w lodówce . Chyba dla nikogo zdziwieniem nie będzie, że przez ten czas przytyłam i chciałabym teraz pozbyć się kilku kilogramów i zmienić swoje odżywianie. Boje się jednak tego, że jak w tym miesiącu zacznę pracę w mcdonaldzie (bo już byłam na rozmowie) to zacznie się to samo bo tam też przysługuje jedna 30 minutowa przerwa w ciągu dnia..

Jednak, póki nie pracuję i jestem zdeterminowana załączę tu swój jadłospis do oceny, mam nadzieję, że ktoś go sprawdzi a ja będę mogła wdrążyć go w życie bez problemów

Śn.: twaróg chudy (70g) z jogurtem naturalnym (70g), jajkiem na twardo i 10ma migdałami

II Śn.: sałatka z: tuńczyka wsw, pomidora, ogórka, sałaty, oliwy z oliwek i 5 migdałów

O: twaróg chudy (50g) z łyżką jogurtu naturalnego + szynka z piersi kurczaka (50g) + jajko + sałata + łyżka oliwy

II O: mięso z piersi z kurczaka (100g) + sałatka z ogórka, pomidora, sałaty, cebuli, do tego oliwa i 10 midgałów

K: twaróg (60g) ze szczypiorkiem, cebulką i pomidorem

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, jeśli ktoś to oceni i powie co ewentualnie jest źle, co zmienić. Z góry dziękuje i pozdrawiam!
kaha88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 05:28   #1205
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez aspirynkaa Pokaż wiadomość
ok, rozumiem

a jakie dokladnie produkty na P powinno sie jesc?
Nie ma produktów tuczących i nietuczących. Tyje się od dodatniego bilansu. 7500kcal niezużytych=1kg. A to nie lada wyzwanie-tym bardziej, że im więcej się je tym szybszą, ma się przemianę materii. Trzeba wziąść pod uwagę codzienną PPM+kcal na codzienne czynności (chodzenie, mówienie, pisanie etc.)+dodatnie kcal.
Postaw na ww złożone i białko. Trzeba pamiętać, by jeść dużo owoców i warzyw, ponieważ duża ilość białka nie działa najlepiej na nerki - dlatego pełnią one ważną rolę w zdrowym tuczeniu.
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 06:41   #1206
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez kaha88 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Już od jakiegoś czasu zagłębiam się w temacie tego forum, przeczytałam wątki podwieszone i Wasze jadłospisy. Wiem, że muszę wziąć się za siebie bo moje odżywianie, zwłaszcza przez ostatnie pół roku kiedy pracowałam w restauracji, wyglądało tragicznie.. Pracując po 12 godzin, w ciągu dnia miałam tylko jedną przerwę na posiłek, jadło się na koszt restauracji - ale wiadomo, że nie wszystko - moje obiady to były najczęściej pizze, frytki, spaghetti, albo zapiekane makarony z serem i różnymi sosami. Często zdarzało się tak, że nie było czasu żeby wyjść na zaplecze choćby na chwile, a wtedy próbując zapchać głód podjadało się ciasteczka, czekoladki i takie tam, a po przyjściu do domu o godz. 21.30 zjadałam wszystko co miałam w lodówce . Chyba dla nikogo zdziwieniem nie będzie, że przez ten czas przytyłam i chciałabym teraz pozbyć się kilku kilogramów i zmienić swoje odżywianie. Boje się jednak tego, że jak w tym miesiącu zacznę pracę w mcdonaldzie (bo już byłam na rozmowie) to zacznie się to samo bo tam też przysługuje jedna 30 minutowa przerwa w ciągu dnia..

Jednak, póki nie pracuję i jestem zdeterminowana załączę tu swój jadłospis do oceny, mam nadzieję, że ktoś go sprawdzi a ja będę mogła wdrążyć go w życie bez problemów

Śn.: twaróg chudy (70g) z jogurtem naturalnym (70g), jajkiem na twardo i 10ma migdałami Trochę skromne to śniadanie. Ono ma Ci dać energię do działania...
Na redukcji z reguły nie łączymy ww (jogurt) + tł. (jajko i migdały) ale skoro to tylko 70 g, to nie widze problemu


II Śn.: sałatka z: tuńczyka wsw, pomidora, ogórka, sałaty, oliwy z oliwek i 5 migdałów W porządku

O: twaróg chudy (50g) z łyżką jogurtu naturalnego + szynka z piersi kurczaka (50g) + jajko + sałata + łyżka oliwy znów twaróg ? należy różnicować źródła białka.
Poza tym... to nie jest danie obiadowe, za mało.

II O: mięso z piersi z kurczaka (100g) + sałatka z ogórka, pomidora, sałaty, cebuli, do tego oliwa i 10 midgałów OK

K: twaróg (60g) ze szczypiorkiem, cebulką i pomidorem znów twaróg ?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, jeśli ktoś to oceni i powie co ewentualnie jest źle, co zmienić. Z góry dziękuje i pozdrawiam!
Musisz pomyśleć nad rozplanowaniem posiłków podczas pracy. To nieważne że zaczynasz dopiero za miesiąc, nawet jeśli teraz schudniesz a potem wrócisz do starych nawyków żywieniowych - kilogramy odzyskasz z nawiązką.
Nie obcinaj tez za bardzo kaloryczności, od zapotrzebowania utnij ok. 300 - 400.
Pamiętaj o prawidłowym komponowaniu posiłków oraz regularnym jedzeniu, pozwoli Ci to uniknąc wieczornego oblężenia lodówki.
Do tego jogurtu etc. możesz dodawać otrębów, to jest błonnik, który da Ci uczucie sytości a także usprawni pracę jelit. Musisz dużo pić, to również bardzo ważne w ciągu całego dnia - a nie np. dorwać się do butelki przed snem. Organizm wtedy nie wykorzysta dobrze tej wody. Ponadto - czerwone mięso (źródło żelaza), dużo zielonych warzyw.
Wiedzę że NNKT starasz się jadać często - OK. Ale nie zapominaj o rybach (nawet tłustych) - innych niż te z puszki.

Pozdrawiam
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 09:59   #1207
ghostdog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 112
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Ather... jako ze ja tez jestem na redukcji a jadlam rano serek wiejski z anansem i lyzka rodzynek z orzechami i plaska lyzka platkow owsianych plus kawka....to z powyzszej Twojej odpowiedzi by nie mieszac jogurtu i np migdalow wynika ze takiego sniadania miec nie powinnam? Dziekuje i pozdrawiam
p.s....jestem nowa wizazanka i jak istnieje taki watek o laczeniu skladnikow przy redukcji to prosze wklej go tutaj dla mnie;-)
ghostdog jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 15:06   #1208
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

No to ja dzis sie chwalic jadlospisem nie bede bo nie ma czym Ale mam takie pytanie : jesli burczy mi w brzuchu tzn ze ostatnio posilek zostal strawiany czy co? Bo ostatnio wlasnie mi burczy
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:27   #1209
MonikaZmyślona
Zadomowienie
 
Avatar MonikaZmyślona
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 249
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

R

I: 3 łyżki płatek, 1 otrąb, duże jabłko, szklanka mleka 1,5 %, ok. 100 g twarogu półtłustego, cynamon
Przekąska: jabłko
II: twarożek domowy Piątnicy
III: piers z kurczaka + obłedna ilosci sałatki (surówki?) z prawie wszystkiego co w pojemniku na warzywa było: marchewki, rzodkiewki czerwonej, białej rzepy, kapusty pekinskiej, kawałka jabłka, selera, pomidora, pory, polane sokiem pomidorowym. Robiłam to w misce z wagi kuchennej, wiec z ciekawosci zwazylam. Wyszło 550 g . Nie przesadzam czasem ? Bo ja zwykle mam podobne gramatury ..
Planowane jakis twarog z pestkami dyni i tunczyk
__________________
min. -
S -
hh -
J -
B -
-
MonikaZmyślona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:32   #1210
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość
No to ja dzis sie chwalic jadlospisem nie bede bo nie ma czym Ale mam takie pytanie : jesli burczy mi w brzuchu tzn ze ostatnio posilek zostal strawiany czy co? Bo ostatnio wlasnie mi burczy
żartujesz z tym pytaniem prawda?
jak przeciętnemu człowiekowi burczy w brzuchu to znaczy że jego żółądek dopomina się o jedzenie, a tego co wiem, ty masz problemy z dostarczeniem sobie tego jedzenia

ja tez się dzisiaj nie pochwalę, ale musiałam to napisać
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:51   #1211
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez ghostdog Pokaż wiadomość
Ather... jako ze ja tez jestem na redukcji a jadlam rano serek wiejski z anansem i lyzka rodzynek z orzechami i plaska lyzka platkow owsianych plus kawka....to z powyzszej Twojej odpowiedzi by nie mieszac jogurtu i np migdalow wynika ze takiego sniadania miec nie powinnam? Dziekuje i pozdrawiam
p.s....jestem nowa wizazanka i jak istnieje taki watek o laczeniu skladnikow przy redukcji to prosze wklej go tutaj dla mnie;-)
Ja specem nie jestem, ale z tego co się orientuję to serek wiejski to białko, więc możesz łączyć. Jogurt to węglowodany, więc lepiej nie

Ale lepiej niech Ather lub Ludowa odpowiedzą
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 15:56   #1212
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Mój jadłospis U :
Śn : Makrela wędzona z sokiem pomidorowym i koncentratem pomidorowym + szczypiorek + rzodkiewka , 2 kromki chleba żytniego z pomidorkiem
II Śn : Niestety tylko jabłko, które dostałam w prezencie , swojego śniadania zapomniałam wziąć z domu
O : makaron pełnoziarnisty + wołowina + kapusta kiszona + pieczarki duszone + marchewka
P : będzie zaraz activia naturalna z orzechami i powidłami śliwkowymi, 2 pomarańcze
K : na kolacje planuje zjeść serek wiejski z chudą wędliną z indyka, kukurydzą i ketchupem i do tego małą bułkę pełnoziarnistą

Pozdrawiam.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:59   #1213
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez ghostdog Pokaż wiadomość
Ather... jako ze ja tez jestem na redukcji a jadlam rano serek wiejski z anansem i lyzka rodzynek z orzechami i plaska lyzka platkow owsianych plus kawka....to z powyzszej Twojej odpowiedzi by nie mieszac jogurtu i np migdalow wynika ze takiego sniadania miec nie powinnam? Dziekuje i pozdrawiam
p.s....jestem nowa wizazanka i jak istnieje taki watek o laczeniu skladnikow przy redukcji to prosze wklej go tutaj dla mnie;-)
serek wiejski (białko)
ananas, rodzynki (węglowodany proste)
orzechy (NNKT - zdrowe tłuszcze)
płatki owsiane (węglowodany złożone)

Są takie opcje posiłków:
Białko + węglowodany + warzywa/owoce
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Jeśli decydujesz się na białkowo - węglowodanowy to zrezygnuj z tłuszczy w tym posiłku.
A jeśli na białkowo - tłuszczowy to zrezygnuj z węgli.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 16:05   #1214
Blondyneczka17
Raczkowanie
 
Avatar Blondyneczka17
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 158
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

1. dwie kromki Czarnego chleba z dynią (jedna z serkiem topionym light, druga z naturalnym serkiem kanapkowym) + wieśniak 200g + kubek kawy z mlekiem 0,5%
2. jabłko
3. ryż na mleku 200g naturalny (pycha ) + miseczka sałatki z tuńczyka
4. miska pomidorowej z ryżem
5. kawa z mlekiem 0,5%
6. jabłko
7. wieśniak
+ jakieś pół szklanki słodkiego soku malinowego (taki który sie dolewa do herbaty to ja uwielbiam sam pić )
Blondyneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 16:49   #1215
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Blondyneczka17 Pokaż wiadomość
1. dwie kromki Czarnego chleba z dynią (jedna z serkiem topionym light, druga z naturalnym serkiem kanapkowym) + wieśniak 200g + kubek kawy z mlekiem 0,5%
2. jabłko
3. ryż na mleku 200g naturalny (pycha ) + miseczka sałatki z tuńczyka
4. miska pomidorowej z ryżem
5. kawa z mlekiem 0,5%
6. jabłko
7. wieśniak
+ jakieś pół szklanki słodkiego soku malinowego (taki który sie dolewa do herbaty to ja uwielbiam sam pić
)
Jak na Twoje jadłospisy to nieźle Tylko nie wiem czemu jako posiłek uznajesz kawę, czy jabłka? Powinnaś do tego dorzucić np. jakąś grahamkę, białko, warzywa. Trzymam kciuki za efekty
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 16:50   #1216
paulinka872
Raczkowanie
 
Avatar paulinka872
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 190
Exclamation Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

A ja drogie koleżanki chciałabym żebyście mi pomogły troszkę w innej sprawie.Otóż ostatnio spędziłam cały dzień z moją koleżanką a że razem mamy praktyki to mogłam obserwować ją od rana do wieczora i z ciekawości (ponieważ jest bardzo szczupła) przyjrzałam się jej posiłkom w ciągu dnia.Troche jestem zaniepokojona po dzisiejszym dniu,napisze jej jadłospis dzisiejszy i chciałabym żebyście go oceniły, ponieważ powiedziała mi żę ona tak je codzinnie wkółko to samo.

Ś- sałatka z pomidora i ogórka z łyżeczką kefiru 0% (dodam że całość sałatki zajmowała połowe kubka od herbaty) i 3 kromki chleba wasa z szynką morlinki i posmarowane serkiem wiejskim piątnica (3 plasterki)

2Ś-jabłko

O-sałatka z pomidora i ogórka z łyżeczką kefiru 0% (dodam że całość sałatki zajmowała połowe kubka od herbaty)

P- 2 marchewki,jabłko, 1 wasa z plasterkiem szynki morlinki z pomidorem,

K-sałatka z pomidora i ogórka z łyżeczką kefiru 0% (dodam że całość sałatki zajmowała połowe kubka od herbaty) 2 kromki chleba wasa z szynką morlinki i posmarowane serkiem wiejskim piątnica


Bardzo łatwo zauważyć że na śniadanie obiad i kolacji je to samo.Dziewczyny czy to jest mądre??
paulinka872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 16:55   #1217
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez paulinka872 Pokaż wiadomość
A ja drogie koleżanki chciałabym żebyście mi pomogły troszkę w innej sprawie.Otóż ostatnio spędziłam cały dzień z moją koleżanką a że razem mamy praktyki to mogłam obserwować ją od rana do wieczora i z ciekawości (ponieważ jest bardzo szczupła) przyjrzałam się jej posiłkom w ciągu dnia.Troche jestem zaniepokojona po dzisiejszym dniu,napisze jej jadłospis dzisiejszy i chciałabym żebyście go oceniły, ponieważ powiedziała mi żę ona tak je codzinnie wkółko to samo.

Ś- sałatka z pomidora i ogórka z łyżeczką kefiru 0% (dodam że całość sałatki zajmowała połowe kubka od herbaty) i 3 kromki chleba wasa z szynką morlinki i posmarowane serkiem wiejskim piątnica (3 plasterki)

2Ś-jabłko

O-sałatka z pomidora i ogórka z łyżeczką kefiru 0% (dodam że całość sałatki zajmowała połowe kubka od herbaty)

P- 2 marchewki,jabłko, 1 wasa z plasterkiem szynki morlinki z pomidorem,

K-sałatka z pomidora i ogórka z łyżeczką kefiru 0% (dodam że całość sałatki zajmowała połowe kubka od herbaty) 2 kromki chleba wasa z szynką morlinki i posmarowane serkiem wiejskim piątnica


Bardzo łatwo zauważyć że na śniadanie obiad i kolacji je to samo.Dziewczyny czy to jest mądre??

Chyba sama wiesz jak ten jadłospis wygląda? To są zaawansowane ED.
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 16:56   #1218
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez paulinka872 Pokaż wiadomość
A ja drogie koleżanki chciałabym żebyście mi pomogły troszkę w innej sprawie.Otóż ostatnio spędziłam cały dzień z moją koleżanką a że razem mamy praktyki to mogłam obserwować ją od rana do wieczora i z ciekawości (ponieważ jest bardzo szczupła) przyjrzałam się jej posiłkom w ciągu dnia.Troche jestem zaniepokojona po dzisiejszym dniu,napisze jej jadłospis dzisiejszy i chciałabym żebyście go oceniły, ponieważ powiedziała mi żę ona tak je codzinnie wkółko to samo.

Ś- sałatka z pomidora i ogórka z łyżeczką kefiru 0% (dodam że całość sałatki zajmowała połowe kubka od herbaty) i 3 kromki chleba wasa z szynką morlinki i posmarowane serkiem wiejskim piątnica (3 plasterki) Wasa.. tzw. tekturki ;] Ona się tym najadła?

2Ś-jabłko to nie jest posiłek

O-sałatka z pomidora i ogórka z łyżeczką kefiru 0% (dodam że całość sałatki zajmowała połowe kubka od herbaty) Pomidor i ogórek razem połaczone zabijają swoje właściwości. Co to za obiad?!

P- 2 marchewki,jabłko, 1 wasa z plasterkiem szynki morlinki z pomidorem, yyy...

K-sałatka z pomidora i ogórka z łyżeczką kefiru 0% (dodam że całość sałatki zajmowała połowe kubka od herbaty) 2 kromki chleba wasa z szynką morlinki i posmarowane serkiem wiejskim piątnica to samo co na śniadanie...


Bardzo łatwo zauważyć że na śniadanie obiad i kolacji je to samo.Dziewczyny czy to jest mądre??

Brak białka, NNKT. Nie wygląda to ciekawie. Posiłki trzeba urozmaicać, a ona w kółko to samo... Ten jadłospis nie jest dobry.
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 17:08   #1219
Blondyneczka17
Raczkowanie
 
Avatar Blondyneczka17
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 158
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Mangolina Pokaż wiadomość
Jak na Twoje jadłospisy to nieźle Tylko nie wiem czemu jako posiłek uznajesz kawę, czy jabłka? Powinnaś do tego dorzucić np. jakąś grahamkę, białko, warzywa. Trzymam kciuki za efekty
Dziękuje Naprawdę ja wiem, że to jeszcze kiepsko wygląda ale dla mnie to naprawde już kroczek do przodu bo LEDWO w siebie to wepchałam (dosłownie). Ale jakoś lepiej mi na duchu ze świadomoscią, że zjadłam więcej niż zwykle
Blondyneczka17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 17:30   #1220
Mangolina
Zakorzenienie
 
Avatar Mangolina
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wherever
Wiadomości: 3 242
GG do Mangolina
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Blondyneczka17 Pokaż wiadomość
Dziękuje Naprawdę ja wiem, że to jeszcze kiepsko wygląda ale dla mnie to naprawde już kroczek do przodu bo LEDWO w siebie to wepchałam (dosłownie). Ale jakoś lepiej mi na duchu ze świadomoscią, że zjadłam więcej niż zwykle
Zawsze można jabłko zamienić na coś konkretniejszego Jeśli się postarasz, nie będzie dla Ciebie problemem zmieścić ludzką ilość jedzenia
__________________
Imagine pageant
In my head the flesh seems thicker
Sandpaper tears corrode the film...



...And I need you now somehow, And I need you now somehow.
Mangolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 17:44   #1221
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Ku pamięci.

Śn.: grahamka + przylepka + twaróg + warzywa + dżem+ trochę bran flakesów (rany, ale dobre) + kawa z mlekiem;
II śn.: duża drożdżówka z makiem;
Obiad: duża miska zupy jarzynowej z kawałkiem gotowanego indyka, łyżka jogurtu;
Po obiedzie: pół szarona (kupiłam na spróbowanie i była wspólna degustacja);
Kolacja: w planie grahamka z wędliną i fura warzyw + jabłko.

Wiem, że wciąż mało, ale przynajmniej łamię się, by, kiedy jestem w domu, zjeść na drugie śniadanie coś więcej niż kilka listków sałaty z kefirem.
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 17:56   #1222
aspirynkaa
Raczkowanie
 
Avatar aspirynkaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

na przytyciu:

*1 pomarancza (ponoc owoce sa kaloryczne), dwie kanapki z jajkiem
*jablko, kilka marchewek
*kasza gryczana z sosem, papryka konserwowa
*serek wiejski, dwie kanapki z parowka (skoro osoby odchudzajace sie jedza przed osiemnasta i niezbyt kalorycznie to ja zrobilam na odwrot- zjadlam pozno kolacje i do tego kaloryczna, na pewno ponad 300 kcal)
__________________
100 dni bez:
- ciastek,
-czekolady,
-cukierkow,
-lodow,
-chipsow,
-chrupek kukurydzianych,
-batonow, lizakow
-dzemow
-jogurtow owocowych, serkow homogenizowanych
-cukru
-krakersow, paluszkow, herbatnikow
-ciast, tortow
-sokow slodzonych cukrem
-fast foodow
-paczkow, drozdzowek, rogalikow
aspirynkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 18:01   #1223
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez aspirynkaa Pokaż wiadomość
na przytyciu:

*1 pomarancza (ponoc owoce sa kaloryczne), dwie kanapki z jajkiem
*jablko, kilka marchewek
*kasza gryczana z sosem, papryka konserwowa
*serek wiejski, dwie kanapki z parowka (skoro osoby odchudzajace sie jedza przed osiemnasta i niezbyt kalorycznie to ja zrobilam na odwrot- zjadlam pozno kolacje i do tego kaloryczna, na pewno ponad 300 kcal)
Ech, Aspirynka, co to za P...
Na P nie je się jabłka i marchewek zamiast posiłku.
Nie zapomina się o podwieczorku.
300 kcal na P to nic.

To jest za mało jak na U, a co dopiero na P
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 18:13   #1224
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Mój jadłospis U :
Śn : Makrela wędzona z sokiem pomidorowym i koncentratem pomidorowym + szczypiorek + rzodkiewka , 2 kromki chleba żytniego z pomidorkiem
II Śn : Niestety tylko jabłko, które dostałam w prezencie , swojego śniadania zapomniałam wziąć z domu
O : makaron pełnoziarnisty + wołowina + kapusta kiszona + pieczarki duszone + marchewka
P : będzie zaraz activia naturalna z orzechami i powidłami śliwkowymi, 2 pomarańcze
K : na kolacje planuje zjeść serek wiejski z chudą wędliną z indyka, kukurydzą i ketchupem i do tego małą bułkę pełnoziarnistą

Pozdrawiam.
podbijam.
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 18:20   #1225
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Ludowa Dot.: Ile dziś zjadłam? część III
Cytat:
Napisane przez aspirynkaa
na przytyciu:

*1 pomarancza (ponoc owoce sa kaloryczne)?, dwie kanapki z jajkiem
*jablko, kilka marchewek
*kasza gryczana z sosem, papryka konserwowa
*serek wiejski, dwie kanapki z parowka (skoro osoby odchudzajace sie jedza przed osiemnasta i niezbyt kalorycznie to ja zrobilam na odwrot- zjadlam pozno kolacje i do tego kaloryczna, na pewno ponad 300 kcal)


Ech, Aspirynka, co to za P... (to żadne przyztycie niestety)
Na P nie je się jabłka i marchewek zamiast posiłku.
Nie zapomina się o podwieczorku.
300 kcal na P to nic.

To jest za mało jak na U, a co dopiero na P

Bardzo malutko... Niektore dziewczyny wiecej na redukcji jedza

paulinka872: ech... ta Twoja kolezanka to sie przeciez normalnie głodzi...




Mam wazne pytanko: Jak sie laczy te wypowiedzi?? Bo nie umiem??
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 18:20   #1226
aspirynkaa
Raczkowanie
 
Avatar aspirynkaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 111
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Ludowa Pokaż wiadomość
Ech, Aspirynka, co to za P...
Na P nie je się jabłka i marchewek zamiast posiłku.
Nie zapomina się o podwieczorku.
300 kcal na P to nic.

To jest za mało jak na U, a co dopiero na P
hm...dobra, dodam wiecej kalorycznych owocow nastepnym razem, moze jakies banany?

ale generalnie jestem zadowolona z poprawy w jedzeniu
__________________
100 dni bez:
- ciastek,
-czekolady,
-cukierkow,
-lodow,
-chipsow,
-chrupek kukurydzianych,
-batonow, lizakow
-dzemow
-jogurtow owocowych, serkow homogenizowanych
-cukru
-krakersow, paluszkow, herbatnikow
-ciast, tortow
-sokow slodzonych cukrem
-fast foodow
-paczkow, drozdzowek, rogalikow
aspirynkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 18:22   #1227
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

U

Śn. Manna na mleku 2% 'doprawiona' miodem i rodzynkami i zjedzona z ciepłym, domowym musem jabłkowym (bez cukru) z cynamonem, takim jak do szarlotki; jogurt naturalny z otrębami; kawa z mlekiem (pół na pół)

II śn. Kanapka z 2 kromek chleba orkiszowego z twarożkiem, pomidorem, czerwoną cebulą, wszystko doprawione fitupem; 2 mandarynki

Coś pomiędzy: jabłko

Obiad: Naleśniki z twarogiem i dżemem; sporo surówki (kiszona kapusta, marchewka, cebula, jabłko, przyprawy, olej)

Podwieczorek: Omlet z 2 białek, 1 żółtka, 1,5 łyżki mąki, słodzika; pół banana; orzechy laskowe

Kolacja: Planuję serek wiejski i osobno sałatkę z pomidora, cebulki i kiszonego ogórka.

Co sądzicie?

EDIT, EDIT! Omlet z 2 białek i 1 żółtka

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
Mój jadłospis U :
Śn : Makrela wędzona z sokiem pomidorowym i koncentratem pomidorowym + szczypiorek + rzodkiewka , 2 kromki chleba żytniego z pomidorkiem
II Śn : Niestety tylko jabłko, które dostałam w prezencie , swojego śniadania zapomniałam wziąć z domu
O : makaron pełnoziarnisty + wołowina + kapusta kiszona + pieczarki duszone + marchewka
P : będzie zaraz activia naturalna z orzechami i powidłami śliwkowymi, 2 pomarańcze
K : na kolacje planuje zjeść serek wiejski z chudą wędliną z indyka, kukurydzą i ketchupem i do tego małą bułkę pełnoziarnistą

Pozdrawiam.
No co ja Ci tu mam napisać, no co
... Musiałaś być głodna między I a II śniadaniem
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 18:23   #1228
paulinka872
Raczkowanie
 
Avatar paulinka872
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 190
Red face Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez nefre Pokaż wiadomość
Brak białka, NNKT. Nie wygląda to ciekawie. Posiłki trzeba urozmaicać, a ona w kółko to samo... Ten jadłospis nie jest dobry.
Cytat:
Napisane przez Mangolina Pokaż wiadomość
Chyba sama wiesz jak ten jadłospis wygląda? To są zaawansowane ED.
Dziewczyny a mogłbyscie ułożyć jakiś jadłospis który mogłabym jej jutro wręczyć z czystym sumieniem mówią że nie utyje od niego.Chce z nią szczerze porozmawiać a że sama się nigdy nie odchudzałam więc nie wiem jak jej pomóc.
paulinka872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 18:26   #1229
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez smak6malin Pokaż wiadomość
podbijam.
Mi sie ogolnie podobatylko juz nie zapominaj tego 2 sniadania na nastepny raz

Wiec jak sie laczy wypowiedzi? Bo nie umiem sie na wizazu poslugiwac .Wybaczcie nowa jestem i niedoswiadczona
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 18:28   #1230
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Ile dziś zjadłam? :) część III

Cytat:
Napisane przez Baby14 Pokaż wiadomość

Wiec jak sie laczy wypowiedzi? Bo nie umiem sie na wizazu poslugiwac .Wybaczcie nowa jestem i niedoswiadczona
Ale o co Ci chodzi z tym łączeniem? Łączyć posty może tylko mod, natomiast Ty możesz używać multicytowania.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.