Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-02, 18:46   #91
Olka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 748
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Chciałabym oddać organy po śmierci, ale jeszcze muszę poczekać parę lat do pełnoletności, żeby móc mieć taką zgodę przy sobie. Chcę być też dawcą szpiku i krwi (mam nadzieję, że będę mogła)
Tylko w przypadku oddania organów boję się, że przeszczepią je ode mnie gdy będzie jeszcze szansa na uratowanie, np. po wypadku...
Olka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 23:26   #92
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Tez jestem jak najbardziej za przeszczepami i juz chyba od ponad roku nosze w dokumentach tzw. oswiadczenie woli Nie chcialabym tylko, zeby pobrali mi rogowki...
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 00:25   #93
uhahana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 681
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
Tez jestem jak najbardziej za przeszczepami i juz chyba od ponad roku nosze w dokumentach tzw. oswiadczenie woli Nie chcialabym tylko, zeby pobrali mi rogowki...
Przepraszam, ale nie kumam
Dlaczego akurat rogówki? ;>
__________________
'Choose a job. Choose a career. Choose a family, choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose your friends. (...) Choose your future.
Choose life.
'

uhahana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 00:38   #94
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez uhahana Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale nie kumam
Dlaczego akurat rogówki? ;>
Tak jakos, bez konkretnej przyczyny... Po prostu wolalabym zeby zostawili mi oczy w spokoju
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 13:32   #95
uhahana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 681
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez blue2003 Pokaż wiadomość
Tak jakos, bez konkretnej przyczyny... Po prostu wolalabym zeby zostawili mi oczy w spokoju
Aaa, no okej
A mi chyba wszystko jedno. I tak chcę, żeby resztę 'mnie' skremowali, więc z oczami czy bez, przynajmniej teraz, nie robi mi różnicy
__________________
'Choose a job. Choose a career. Choose a family, choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose your friends. (...) Choose your future.
Choose life.
'

uhahana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 17:48   #96
Zosia-Samosia
Raczkowanie
 
Avatar Zosia-Samosia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 109
Transplantacja

Ponad milion ludzi na swiecie,zyje dzis dzieki temu,ze ktos wyrazil zgode na pobranie ich organów w sytuacji,gdy nastapila gwaltowna smierc na skutek np wypadku.
Polscy biskupi kolejny raz apeluja o wypelnienie deklaracji zgody na wykorzystanie swoich narzadow do przeszczepu po smierci.

Czy podpisal/a bys takie oswiadczenie?

Dodam,ze w polskim prawie istnieje tzw.regula zgody domniemanej.
Jezeli ktos nie wyrazil sprzeciwu,to znaczy,ze mozna pobrac jego narzady.

Ja czytajac dzisiaj artykul na ten temat,który to zachecil mnie do podzielenia sie nim z wami wybaluszylam oczy,no bo jak to?
Przeciez jest roznica czy daje cos dobrowolnie,czy cos mi zabieraja,choc teoretycznie kiedy umieramy nie potrzebujemy juz nic.
Zosia-Samosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 17:57   #97
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: Transplantacja

oswiadczenie woli nosze ze soba. TZ takze. wszyscy moi bliscy zostali poinformowani o mojej decyzji. jesli moje narzady kiedys sie przydadza - swietnie.
jestem tez w bazie dawcow szpiku. kiedys bliska mi osoba potrzebowala dawcy, ze mna niestety zgodnosci nie bylo, jednak kiedy znajdzie sie odpowiedni biorca od razu ide oddawac szpik.
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 18:03   #98
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Transplantacja

nosze ze soba, w portfelu, oswiadczenie woli
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:04   #99
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Transplantacja

Cytat:
Napisane przez Zosia-Samosia Pokaż wiadomość
Ponad milion ludzi na swiecie,zyje dzis dzieki temu,ze ktos wyrazil zgode na pobranie ich organów w sytuacji,gdy nastapila gwaltowna smierc na skutek np wypadku.
Polscy biskupi kolejny raz apeluja o wypelnienie deklaracji zgody na wykorzystanie swoich narzadow do przeszczepu po smierci.

Czy podpisal/a bys takie oswiadczenie?

Dodam,ze w polskim prawie istnieje tzw.regula zgody domniemanej.
Jezeli ktos nie wyrazil sprzeciwu,to znaczy,ze mozna pobrac jego narzady.

Ja czytajac dzisiaj artykul na ten temat,który to zachecil mnie do podzielenia sie nim z wami wybaluszylam oczy,no bo jak to?
Przeciez jest roznica czy daje cos dobrowolnie,czy cos mi zabieraja,choc teoretycznie kiedy umieramy nie potrzebujemy juz nic.

Jest już taki wątek :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...iadczenie+woli
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:08   #100
Zosia-Samosia
Raczkowanie
 
Avatar Zosia-Samosia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 109
Dot.: Transplantacja

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość

Faktycznie Fresa,dziekuje
Wyszukiwalam jedynie pod katem organy/transplantacja.
Zosia-Samosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:14   #101
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

pod wpływem Waszych postów przemyślałam to sobie... I TAK!!!!!!!!, CHCĘ, ŻEBY W RAZIE MOJEJ ŚMIERCI, MOJE ORGANY POSŁÓŻYŁY JESZCZE KOMUŚ!!!!! jeszcze dziś spiszę stosowne oświadczenie i będę ja nosić w portfelu
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 18:15   #102
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Transplantacja

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Połączone

Tak, zdecydowanie zgadzam się oddać swoje narządy.
Nie przydadzą mi się w ogóle po śmierci. Innym mogą uratować życie.
Ja nie mam wątpliwości
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:15   #103
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

noszę oswiadczeie woli w portfelu od dłuższego czasu.

w końcu mnie watróbki i inne takie inne będą do niczego potrzebne po śmierci, a jesli mają komuś pomóc (ba! moze nawet uratować zycie), to prosze bardzo, psem ogrodnika nie jestem.
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:44   #104
Zosia-Samosia
Raczkowanie
 
Avatar Zosia-Samosia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 109
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Ja tez bylam na tak,ale po aferze z udzialem kardiochirurga z warszawskiego szpitala wstrzymalam sie nad skladaniem podpisu na oswiadczeniu.

Nigdy nie wiadomo,czy kiedys nie trafisz do karetki w stanie krytycznym,w rece lekarza,ktory oszacuje,ze prawdopodobienstwo uratowania Twojego zycia to jakies 20%.
Po znalezieniu oswiadczenia woli w Twoim portfelu moze wykalkulowac,ze jednak Twoje szanse sa tak marne,ze moze warto pomoc np trzem innym osobom.

Nasze zycie w takiej sytuacji w ich rekach,a czy dobrych czy zlych ... Zyje w przeswiadczeniu,ze w dobrych,choc zapewne pacjent z wyzej wymienionego szpitala rowniez tak myslal.
Zosia-Samosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 21:42   #105
assisi
Raczkowanie
 
Avatar assisi
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 223
GG do assisi
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Noszę od kilku lat najpierw podpisane przeze mnie i rodziców <gdy nie miałam 18lat> a teraz już podpisane samodzielnie i jakoś tak czuje się z tym lepiej... A co do wpisu powyżej.. może to śmieszne co powiem, ale chyba wolałabym uratować komuś życie, niż np. żyć jak roślina.... Ale to tylko moje prywatne zdanie
__________________
mam skłonności do krótkotrwałego uśmiechu i następującego po nim
stanu
określanego przeze mnie jako, kolokwialnie mówiąc, do dupy.
assisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 20:50   #106
Anasiula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Witam, ja uważam, że to piękna sprawa oddać ograny po śmierci. Mimo, że nie ma jeszcze 18 lat mam zamiar zarówno oddawać krew jak i pozwolić na pobranie moich organów po śmierci. Nie uważam żeby to było jakieś nieetyczne, czy coś. Lubie pomagać ludziom, czuje satysfakcję robiąc to. Możesz mi powiedzieć gdzie dokładnie trzeba napisać to oświadczenie i jak ono powinno brzmieć?
__________________
Nie zadawaj pytań jeśli nie potrafisz poradzić sobie z odpowiedzą.
Anasiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 21:05   #107
Zosia-Samosia
Raczkowanie
 
Avatar Zosia-Samosia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 109
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Jezeli chcesz otrzymac taki formularz to zagladnij tutaj http://www.poltransplant.org.pl/ow.html
Zosia-Samosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 22:17   #108
ewurka
Wtajemniczenie
 
Avatar ewurka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków/UK
Wiadomości: 2 975
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Ja od dawna nosze oświadczenie woli w portfelu...jest to myślenie o szansie innych, na życie, kiedy nasze może się zakończyc...
__________________

* Aniołek 3.06.2010 [*]


słodkości





ewurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 14:15   #109
madzia686
Raczkowanie
 
Avatar madzia686
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 438
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Ja sobie napewno załatwię takie oświadczenie woli. W każdej chwili może coś się komuś z nas stać, a ludzie inni są potrzebujący...
madzia686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 10:16   #110
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

dziewczyny ale prosze sie nie smiac:

slyszalam ze niektorzy zamiast oswiadczenia maja wytatulowany znak nieskonczonosci - duzo osob robi go sobie nie wiedzac jakie sa tego konsekwencje (zgoda na pobranie organow)

czy to prawda?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 12:02   #111
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez 1stLaDy Pokaż wiadomość
dziewczyny ale prosze sie nie smiac:

slyszalam ze niektorzy zamiast oswiadczenia maja wytatulowany znak nieskonczonosci - duzo osob robi go sobie nie wiedzac jakie sa tego konsekwencje (zgoda na pobranie organow)

czy to prawda?
chyba prawda, bo tez o tym slyszalam i nawet chyba czytalam w jakiejs gazecie

tez nosze takie oswiadczenie, po smierci mnie juz sie nie przydadza, a innym ludziom moga uratowac zycie.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 18:39   #112
trinity186
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Mam dopiero 18 lat, ale od 2 lat myślę o podpisaniu takiej zgody. Wierze, że w ten sposób sprawie, że moja śmierć nie będzie tylko śmiercią, będzie czymś więcej> Chce sie też stać sie chonorowym dawcą krwi oraż dawcą szpiku kostnego.
Trochę boje się tej decyzji o oddaniu moich organów po śmierci, ale wierze i to mi pomaga
trinity186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 19:14   #113
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez trinity186 Pokaż wiadomość
Mam dopiero 18 lat, ale od 2 lat myślę o podpisaniu takiej zgody. Wierze, że w ten sposób sprawie, że moja śmierć nie będzie tylko śmiercią, będzie czymś więcej> Chce sie też stać sie chonorowym dawcą krwi oraż dawcą szpiku kostnego.
Trochę boje się tej decyzji o oddaniu moich organów po śmierci, ale wierze i to mi pomaga
ja spotkałam się z ostrzezeniami w sprawie zgody na pobranie organów.
prosili,aby taka zgoda była schowana,gdieś w dokumentach,lub w domu.prosili,żeby nie oddawać do żadnych szpitali wysyłać do stowazyszeń.
mogą pojawic się nadurzycia w postaci porwań ludzi przeznaczonych na pobranie organów.
ludzie w potrzebie i przy pieniądzach zawsze znajdą sposób,eby ulżyć nielegalnie sobie,czy swoim bliskim.

osobiście nie miałabym nic przeciwko oddania swoich organów,czy osób mi bliskich.napewno taki krok jest bardzo cieżki zwazywszy,że bliska osoba oddycha i nadzieja choc złudna zawsze pozostaje do końca
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 19:41   #114
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Jestescie wszystkie WSPANIAŁE!!Oby takich ludzi było jak najwiecej !Pozdrawiam )
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 19:53   #115
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

ja już parę lat temu podpisałam oświadczenie woli. noszę je zawsze w portfelu, obok dowodu. dodatkowo w telefonie komorkowym pod nazwą ICE (skrót: IN CASE EMERGENCY) mam wypisane kogo powiadomić w razie wypadku, numer telefonu tej osoby, grupę krwi i wyrażenie zgody na pobranie narzadów po śmierci.
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 20:49   #116
Koffee
Raczkowanie
 
Avatar Koffee
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 385
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Hmm... a ja nie oddam. Niczego. Przede wszystkim dlatego, że jestem poganką, i chcę, żeby moje ciało zostało po śmierci spalone. Nie chcę, żeby po mojej śmierci jakaś część mojego ciała nadal żyła.

Poza tym czytałam duzo o nadużyciach związanych z pobieraniem narządów. Medycyna rozróznia wiele rodzajów śmierci, dokładnie nie pamiętam nazw, ale w efekcie organy pobierane są od jeszcze zywych ludzi... No i nie chcę, żeby jakiś nieuczciwy lekarz sobie handlował moim sercem czy nerką.

Za to oddaje krew regularnie (w piątek idę znów oddać).
Koffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 23:25   #117
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Cytat:
Napisane przez edyta1421 Pokaż wiadomość
ja już parę lat temu podpisałam oświadczenie woli. noszę je zawsze w portfelu, obok dowodu. dodatkowo w telefonie komorkowym pod nazwą ICE (skrót: IN CASE EMERGENCY) mam wypisane kogo powiadomić w razie wypadku, numer telefonu tej osoby, grupę krwi i wyrażenie zgody na pobranie narzadów po śmierci.

ja dokładnie tak samo
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 05:59   #118
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

Może jako założycielka wątku się wypowiem

Cytat:
Napisane przez trinity186 Pokaż wiadomość
Mam dopiero 18 lat, ale od 2 lat myślę o podpisaniu takiej zgody. Wierze, że w ten sposób sprawie, że moja śmierć nie będzie tylko śmiercią, będzie czymś więcej> Chce sie też stać sie chonorowym dawcą krwi oraż dawcą szpiku kostnego.
Trochę boje się tej decyzji o oddaniu moich organów po śmierci, ale wierze i to mi pomaga
Trinity popieram. Ja oddawałam krew, niestety po wykryciu mi choroby, musiałam przestać i wycofać swoje zapasy z banku krwi Co do szpiku kostnego to są bardzo duże wymagania, bardzo rygorystyczne co do dawców, więc najpierw jak coś zapoznaj się z wymaganiami. A decyzję jeśli już podjełaś popieram, jeśli jeszcze nie to zastanów się nadal- decyzja i tak zależy do Ciebie. A no i porozmawiaj z rodziną, bo nasza zgoda bez ich zgody = NIC.

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ja spotkałam się z ostrzezeniami w sprawie zgody na pobranie organów.
prosili,aby taka zgoda była schowana,gdieś w dokumentach,lub w domu.prosili,żeby nie oddawać do żadnych szpitali wysyłać do stowazyszeń.
mogą pojawic się nadurzycia w postaci porwań ludzi przeznaczonych na pobranie organów.
ludzie w potrzebie i przy pieniądzach zawsze znajdą sposób,eby ulżyć nielegalnie sobie,czy swoim bliskim.

osobiście nie miałabym nic przeciwko oddania swoich organów,czy osób mi bliskich.napewno taki krok jest bardzo cieżki zwazywszy,że bliska osoba oddycha i nadzieja choc złudna zawsze pozostaje do końca
faktycznie sprawa nadużyć bardzo popsuła kamapanie na rzecz oddawania organów ale jak wszędzie zdażają się nadużycia i trzeba z tym walczyć. mnie naprawdę podoba się plakat w Kielcach "Dawca/Biorca" w odbiciu lustrzanym i podpis - Nigdy nie wiesz po której stronie się znajdziesz...

Cytat:
Napisane przez Catarina71 Pokaż wiadomość
Jestescie wszystkie WSPANIAŁE!!Oby takich ludzi było jak najwiecej !Pozdrawiam )
Catarina - naprawdę nie wiem co napisać

Cytat:
Napisane przez edyta1421 Pokaż wiadomość
ja już parę lat temu podpisałam oświadczenie woli. noszę je zawsze w portfelu, obok dowodu. dodatkowo w telefonie komorkowym pod nazwą ICE (skrót: IN CASE EMERGENCY) mam wypisane kogo powiadomić w razie wypadku, numer telefonu tej osoby, grupę krwi i wyrażenie zgody na pobranie narzadów po śmierci.
ja noszę podpisaną zgodę już od 7 lat nie byłam wtedy jeszcze pełnoletnia, ale rodzice wiedzieli i zgodzili się na podpisanie tego. ICE mam wybite na nieśmiertelniku, tak samo jak grupę krwi i międzynarodowy skrót zgody na pobranie organów UAGA - z decyzją na TAK. Kartę grupy krwi także posiadam w portfelu.

Cytat:
Napisane przez Koffee Pokaż wiadomość
Hmm... a ja nie oddam. Niczego. Przede wszystkim dlatego, że jestem poganką, i chcę, żeby moje ciało zostało po śmierci spalone. Nie chcę, żeby po mojej śmierci jakaś część mojego ciała nadal żyła.

Poza tym czytałam duzo o nadużyciach związanych z pobieraniem narządów. Medycyna rozróznia wiele rodzajów śmierci, dokładnie nie pamiętam nazw, ale w efekcie organy pobierane są od jeszcze zywych ludzi... No i nie chcę, żeby jakiś nieuczciwy lekarz sobie handlował moim sercem czy nerką.

Za to oddaje krew regularnie (w piątek idę znów oddać).
Koffee decyzja jest każdego człowieka, ja cie rozumiem. Ale dziwne jest dla mnie np. potępianie takich osób, tzn. które nie chcą oddać organów. Nasz kraj jest nie tolerancyjny - u nas tylko TAK albo TAK, nie ma pośrodku. A przecież każdy ma prawo decydować o sobie podczas życia jak i po śmierci.

A co do handlowania organami- to .... takich chamów (przepraszam ale cisną mi się niecenzuralne słowa)

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
ja dokładnie tak samo
to dobrze


A tylko problem w Polsce jest nadal ten jest, że nie wszyscy w pogotowiu itp nie znają oznaczenia ICE
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 09:39   #119
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

A tylko problem w Polsce jest nadal ten jest, że nie wszyscy w pogotowiu itp nie znają oznaczenia ICE [/quote]


Zgadzam się z tym. Sama pracowałam w szpitalu na ratunkowym w Polskiej Służbie Zdrowia i ani lekarze ani pacjenci nie wiedzą o takim wyznaczniku. ja juz nie mówie o zgodzie na pobranie narządów, ale o sam wpis do telefonu o grupę krwi i powiadomienie osoby bliskiej. a to właśnie przede wszystkim na ratunkowych oddziałach powinni być doinformowani. jednego czasu pamietam fundacja WOŚP- u mowiła otwarcie o takim powiadamianiu w razie wypadku, ale teraz znowu jest cicho.
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 10:44   #120
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci

no właśnie a już UAGA - Uniform Anatomical Gift Act to już wogóle nie jest znane. powinni to nagłośnić. już sądzę, że prędzej by się zorientowali zamiast ICE napisać SOS
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-20 09:15:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.