Świnki Morskie - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-18, 09:24   #1111
wikakika
Rozeznanie
 
Avatar wikakika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 614
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Dziewczynki..normalnie zignorowalyscie moje pytanie.
Czy wasze swinki tez maja takie zolte pazury??MOja nigdy takich nie miala a teraz dostala. Wiem ze to moze strasznie glupie pytanieA apropo grzybicy to mojej kolezanki swinka tez dostala bo podobno sianko bylo zagrzybiale i przeszlo na biedna swinke. A moja swinka w ogole nie pije..daje jej duzo owoców i warzyw i moze to jej wystarcza. Ale caly czas wymieniam jej mimo wszystko wode w poidelku i w miseczce.Moja swinka ma juz rok i chyba sie juz nie nauczy..chociaz sprobuje na metode z ogorkiem!!
wikakika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 12:41   #1112
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez wikakika Pokaż wiadomość
Dziewczynki..normalnie zignorowalyscie moje pytanie.
Czy wasze swinki tez maja takie zolte pazury??MOja nigdy takich nie miala a teraz dostala. Wiem ze to moze strasznie glupie pytanieA apropo grzybicy to mojej kolezanki swinka tez dostala bo podobno sianko bylo zagrzybiale i przeszlo na biedna swinke. A moja swinka w ogole nie pije..daje jej duzo owoców i warzyw i moze to jej wystarcza. Ale caly czas wymieniam jej mimo wszystko wode w poidelku i w miseczce.Moja swinka ma juz rok i chyba sie juz nie nauczy..chociaz sprobuje na metode z ogorkiem!!
musialo mi umknąc Twoje pytanie.....tak, moje swinki tez maja zółte pazurki powiem ze jak zyly na trocinach mialy bielsze a na macie troche zółte wiec to chyba normalne

ja tez sie kiedys przejechalam na sianku i to mocno (z vitapola) jak moje chlopaki złapały wszoły

byc moze twojej swince starczy woda zawarta w owocach bo tak tez moze byc, jesli ma caly czas dostep do poidełka to zapewniam Cie ze jakby mocno chciala napilaby sie. Spróbuj patentu z ogórkiem
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 13:04   #1113
Annique
Raczkowanie
 
Avatar Annique
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 276
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez wikakika Pokaż wiadomość
Dziewczynki..normalnie zignorowalyscie moje pytanie.
Czy wasze swinki tez maja takie zolte pazury??MOja nigdy takich nie miala a teraz dostala. Wiem ze to moze strasznie glupie pytanieA apropo grzybicy to mojej kolezanki swinka tez dostala bo podobno sianko bylo zagrzybiale i przeszlo na biedna swinke. A moja swinka w ogole nie pije..daje jej duzo owoców i warzyw i moze to jej wystarcza. Ale caly czas wymieniam jej mimo wszystko wode w poidelku i w miseczce.Moja swinka ma juz rok i chyba sie juz nie nauczy..chociaz sprobuje na metode z ogorkiem!!
Moje świnki maja raczej bialutkie pazurki, także tu Ci nic nie poradzę. A jesli chodzi o picie, to tak jak patrzę na swoje świnki, to zależy od potrzeb. Jedna to starszna pijaczka , a druga ledwo co posmakuje. Zwłaszcza teraz to widać, gdy są w oddzielnych klatkach i każda ma swoje poidełko.
__________________
More than just strong...strong like a woman.
Annique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-18, 21:42   #1114
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Mam swinke morska juz rok.Slodkie zwierzeNie gryzie mnie, je mlecz, trawe, sianko, karme.Pije wode.Nie halasuje, no chyba, ze nie ma jedzenia:P Troche rozwala trociny i trzeba jej sprzatac przynajmiej dwa razy w tygodniu, bo moze brzydko pachniec.Grzeczna, nie ucieka.I to chyba tyle
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 14:35   #1115
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Znowu kolejna choroba

Annique trzymam kciuki za świnke!

Wróciłam dziś z wakacji- babcia jednak prawie wzorowo zaopiekowała sie Pchelką!
K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 11:55   #1116
Lukania
Przyczajenie
 
Avatar Lukania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Stargard / Toruń
Wiadomości: 21
GG do Lukania
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez kika14 Pokaż wiadomość
Mam swinke morska juz rok.Slodkie zwierzeNie gryzie mnie, je mlecz, trawe, sianko, karme.Pije wode.Nie halasuje, no chyba, ze nie ma jedzenia:P Troche rozwala trociny i trzeba jej sprzatac przynajmiej dwa razy w tygodniu, bo moze brzydko pachniec.Grzeczna, nie ucieka.I to chyba tyle
Moj Swin
ma 2 lata i jest najwspanialszym zwierzem na swiecie. Zamiast wiorek polecam kulki, sa to zbite mocno trociny w ktore doskonale wchlania sie mocz i zatrzymuje nieprzyjemny zapach; najlepsze, ktore wylacznie uzywam sa firmy PIGWA i je najbardziej polecam. Na wierzch sugeruje klasc sporo sianka (Vitapol), poniewaz swinki lubia cieplo i co najistotniejsz - lubia saobie ow sianka pojesc.
Pozdrawiam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sparton.jpg (40,7 KB, 17 załadowań)
Lukania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 15:45   #1117
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

A ja nie polecam kłaść sianko na trociny ponieważ jak swinka na nie nasika to nie będzie zbyt interesujące....
Dziewczyny miałyście racje, moja Bloo jest w ciazy i nawet nie wiem kiedy to sie stało Chyba jak Bloo sobie otwarła klatke sama (albo ktoś jej otworzył ) i biegały razem jak nikogo w domu nie było. Brzuchol jej urósł i zrobił się twardy, ledwo pod łóżko wchodzi I co mam teraz zrobic?? Usunać ciążę czy musi urodzic?? Wogóle co mam robić bo nie mam zielonego pojęcia No i wklejam fotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF8205.JPG (104,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF8147.JPG (83,0 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF8520.JPG (79,9 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF8055.JPG (85,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF8191.JPG (76,8 KB, 27 załadowań)
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-25, 15:48   #1118
Lukania
Przyczajenie
 
Avatar Lukania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Stargard / Toruń
Wiadomości: 21
GG do Lukania
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Sianko nalezy wymieniac. A co do ciazy, to zawsze moze urodzic a male swinki mozna sprzedac do sklepu zoologicznego Pozdrawiam.
Lukania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 15:54   #1119
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez Lukania Pokaż wiadomość
Sianko nalezy wymieniac. A co do ciazy, to zawsze moze urodzic a male swinki mozna sprzedac do sklepu zoologicznego Pozdrawiam.

Jak sie urodza swinki to nie ma problemu: do 2 zostaja u nas jak bedzie wiecej sa chetni wiec meczyc w zoologicznym sie nie beda. Chodzi o to, ze boje sie tych komplikacji jakby co to kiedy wystapia?? jeszcze podczas ciazy czy w czasie porodu albo po??
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 18:31   #1120
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez Lukania Pokaż wiadomość
Moj Swin
Zamiast wiorek polecam kulki, sa to zbite mocno trociny w ktore doskonale wchlania sie mocz i zatrzymuje nieprzyjemny zapach
a ja jestem za matę łazienkowa, jest miękka i przytulna. Jak swinka naleje na sianko to go nie zje a to manotrastwo

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Chyba jak Bloo sobie otwarła klatke sama (albo ktoś jej otworzył ) i biegały razem jak nikogo w domu nie było. Brzuchol jej urósł i zrobił się twardy, ledwo pod łóżko wchodzi I co mam teraz zrobic?? Usunać ciążę czy musi urodzic?? Wogóle co mam robić bo nie mam zielonego pojęcia No i wklejam fotki
i tak to jest kiedy ma sie parke maja osoby nieodpowiedzialne, ale coz stalo sie i czasu cofnac sie nie da.
Ciązy ABSOLUTNIE NIE WOLNO USUWAC
Naparwde bylabys do tego zdolna????

Na swinke w ciazy trzeba bardzo uwazac, nie podnosic na czesto, bron boze nie starszyc itp. Dawac jej duzo skladnikow odzywczych i dbac o jej spokoj.
Sama nigdy nie mialam swinki cięzarnej bo uwazalam aby nie dopuscic do takiej sytuacji.

Tak naparwde sama jestes sobie winna, nie prosciej bylo wykastrowac chłopaka???
Mam nadzieje ze chociaz porób bedzie bez komplikacji ale radze Ci jakos sie z tym stanem oswoic (ja sie nie znam powtarzam) bo czasami sa problemy. Juz nie mowie o sytuacji ekstemalnej kiedy swinka umiera albo nie chce karmic i odrzuca młode bo i tak moze byc.

Swinki rodza sie od razu z otwartymi oczkami, owłosione, wygladaja jak miniaturka rodzicow. Po paru dniach jedza juz ziarenka.
Po okolo miesiacu trzeba ich rozdzielic od mamy (ale miesiac jednam musza byc)

Zacznij szukac juz im domku (chociaz nie wiadomo ile ich jest) skoro nie mozesz ich zatrzymac.
Jak tylko sie urodza moge dac ogłoszenia na forach o zwierzętach, moze ktos sie zgłosi.

i oczywiscie WYKASTRUJ SAMCA


Cytat:
Napisane przez Lukania Pokaż wiadomość
A co do ciazy, to zawsze moze urodzic a male swinki mozna sprzedac do sklepu zoologicznego Pozdrawiam.
Oddanie/ sprzedanie swinek do sklepu zoologicznego to najgorsza i najsmutniejsza przyszlosc jaka mogą mieć.

Zwracam sie do wlascicielki cieżarnej swinki aby tego NIE ROBILA.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 18:52   #1121
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
a ja jestem za matę łazienkowa, jest miękka i przytulna. Jak swinka naleje na sianko to go nie zje a to manotrastwo



i tak to jest kiedy ma sie parke maja osoby nieodpowiedzialne, ale coz stalo sie i czasu cofnac sie nie da.
Ciązy ABSOLUTNIE NIE WOLNO USUWAC
Naparwde bylabys do tego zdolna????

Na swinke w ciazy trzeba bardzo uwazac, nie podnosic na czesto, bron boze nie starszyc itp. Dawac jej duzo skladnikow odzywczych i dbac o jej spokoj.
Sama nigdy nie mialam swinki cięzarnej bo uwazalam aby nie dopuscic do takiej sytuacji.

Tak naparwde sama jestes sobie winna, nie prosciej bylo wykastrowac chłopaka???
Mam nadzieje ze chociaz porób bedzie bez komplikacji ale radze Ci jakos sie z tym stanem oswoic (ja sie nie znam powtarzam) bo czasami sa problemy. Juz nie mowie o sytuacji ekstemalnej kiedy swinka umiera albo nie chce karmic i odrzuca młode bo i tak moze byc.

Swinki rodza sie od razu z otwartymi oczkami, owłosione, wygladaja jak miniaturka rodzicow. Po paru dniach jedza juz ziarenka.
Po okolo miesiacu trzeba ich rozdzielic od mamy (ale miesiac jednam musza byc)

Zacznij szukac juz im domku (chociaz nie wiadomo ile ich jest) skoro nie mozesz ich zatrzymac.
Jak tylko sie urodza moge dac ogłoszenia na forach o zwierzętach, moze ktos sie zgłosi.

i oczywiscie WYKASTRUJ SAMCA




Oddanie/ sprzedanie swinek do sklepu zoologicznego to najgorsza i najsmutniejsza przyszlosc jaka mogą mieć.

Zwracam sie do wlascicielki cieżarnej swinki aby tego NIE ROBILA.


Osobiscie uwazam ze nie ma w tym procenta mojej winy poniewaz to nie ja wypuscilam Bloo i Titu razem z klatek, a nie mieszkam sama tylko mam mlodsze rodzenstwo ktore nie rozumie ze nie mozna!! samca oczywiscie wykastrowalabym ale jest za maly do tego!!
I jak juz wyzej pisalam nie mam zamiaru oddawac swinek do zoologicznego. Najpierw dokladnie czytaj a potem oskarzaj i obrazaj innych!! Czy ty jestes takim idealem i potrafisz wszystko upilnowac jak w domu jest 5 innych osob?? Watpie, wiec licz sie ze slowami!! Ja Titu nie kupiłam bo gdybym miala wybor to kupilabym samiczke.
I gdyby to miało uratowac Bloo zycie, to tak usunelabym ciaze (swinki to nie ludzie, jesli chodziloby o mnie to nigdy aborcji bym sie nie poddala i nikomu tego nie radzila) ale i tak mysle ze jest juz za pozno. i juz nie rob ze mnie takiego potwora!!
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-25, 19:30   #1122
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Osobiscie uwazam ze nie ma w tym procenta mojej winy poniewaz to nie ja wypuscilam Bloo i Titu razem z klatek, a nie mieszkam sama tylko mam mlodsze rodzenstwo ktore nie rozumie ze nie mozna!!
jednak moim zdaniem jest jakis procent Twojej winy bo Ty mimo ze nie Ty ich wypuscilas, ale Ty jako osoba dorosłą (????) bierzesz odpowiedzialnosc za za świnki/swinke

Zreszta nie warto teraz szukac winnego bo stało sie i juz




Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
I jak juz wyzej pisalam nie mam zamiaru oddawac swinek do zoologicznego. Najpierw dokladnie czytaj a potem oskarzaj i obrazaj innych!!
jak pisalam posta nie bylo widac Twojej odpowiedzi ze zamierzasz je zatrzymać.
Poza tym pokaż mi gdzie ja Cie obraziłam


Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Czy ty jestes takim idealem i potrafisz wszystko upilnowac jak w domu jest 5 innych osob?? Watpie, wiec licz sie ze slowami!!
idealem nie jestem ale umiem uplinowac dzieci (bo mysle ze to dzieci wypuscily swinki bo chyba nie osoby dorosłe...)
Poza tym domniemywam ze bylas sama i te dzieci. Rozumiem ze ciezko ale....wszystko jest możliwe.
Moglas np wyniesc klatke, lub zastawic czyms wejscie - wiele jest wyjść, ale jak powatarzam stalo sie




Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
I gdyby to miało uratowac Bloo zycie, to tak usunelabym ciaze (swinki to nie ludzie, jesli chodziloby o mnie to nigdy aborcji bym sie nie poddala i nikomu tego nie radzila) ale i tak mysle ze jest juz za pozno. i juz nie rob ze mnie takiego potwora!!
ja mimo wszystko aborcje uwazam za cos okropnego i dobrze ze na zwierzetach sie jej nie wykonuje


Poza tym nadal czekam az pokazesz mi gdzie ja Cie OBRAZILAM

dobrze ze zostawiasz maludy ze soba i mam nadzieje ze wiesz co Cie czeka.
M.in wszystkich samcow wykastrowac, miec odpowiednia klatke itp


poza tym, jeśli chcesz, mogę dac Ci kontakt do osoby co zna sie na świnkowych ciązach i ma doświadczenie
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 19:45   #1123
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

W calym twoim poscie mozna wyczuc obrazliwy ton.
Od rana do 16 jestem w pracy, to nie sa moje dzieci tylko rodzenstwo i tez takie maluchy to nie sa. Mojej mamy tez nie ma do 17 wiec nikt ich nie pilnuje, sa same w domu... Tlumaczylam im, grozilam, wydzieralam sie na nie ale to i tak nie pomaga, bo one wiedza lepiej. Jak maluchy sie urodza to albo samiczki albo samce przenosimy do innego pokoju, wiec biegac razem nie beda nawet jak same otworza sobie klatke ( nie wiem jak to robia ale kilka razy im sie zdazylo), a wogole jak biora jedna to i druga, klada na tapczanie i zostawiaja. I wytlumacz tu takiej smarkuli. Oczywiscie do 2 swinek zostana z nami (chyba ze nie bedzie samca to jedna) a na reszte mamy chetnych (jak bedzie reszta). Chociaz ja bym zostawila wszystkie ale jakby sie urodzily 3 to 5 swinek oczywiscie za duzo.

Mam isc z Bloo do weta czy jeszcze poczekac?? Jak juz widac brzucha to ile do rozwiazania zostało?? Nawet nie wiem w ktorym tygodniu jest, na poczatku myslelismy ze to gazy?
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 20:38   #1124
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
W calym twoim poscie mozna wyczuc obrazliwy ton.
jak juz to prostuje bo bylam wkurzona.
Jeśli sobie zyczysz moge juz wiecej Twoich postów nie komentowac i juz.


Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Mam isc z Bloo do weta czy jeszcze poczekac?? Jak juz widac brzucha to ile do rozwiazania zostało?? Nawet nie wiem w ktorym tygodniu jest, na poczatku myslelismy ze to gazy?
trudno powiedziec kiedy bedzie poród, ale idz do weta niech sprawdzi czy to na 100% ciąza i w ogole przebada.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 20:46   #1125
Lukania
Przyczajenie
 
Avatar Lukania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Stargard / Toruń
Wiadomości: 21
GG do Lukania
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

o zgrozo..
Lukania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-25, 20:52   #1126
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez Lukania Pokaż wiadomość
o zgrozo..

niezwykle rozbudowana wypowiedz wszystko wiadomo co i kogo sie tyczy hehe

wklejam wiadomosc z innego forum, sparwa bardzo pilna do oddania sa śliczne swineczki.

Witam wszystkich,

piszę w imieniu koleżanki, ma do oddania dwóch 5 tygodniowych chłopaków. Niestety musi ich oddać do PIĄTKU ponieważ później wyjeżdża. Świniaki były zaklepane, ale w ostatniej chwili chętni zrezygnowali... Rodzice zostaną pod opieką teściowej, a maluchami już nie będzie miał się kto zająć i jak nikt ich nie weźmie to niestety powędrują do sklepu.

Rodzice są rozetkowo-długowłosi, maluchy na razie mają tylko rozetki ale włos im urosnie jak będą starsze. Jeden jest brązowo-biało-czarno rudy, drugi raczej w różnych odcieniach brązu.


http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...2a80d5f89ed033
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...97bf9670ae5ee3

z mamą
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...2049a944879ddd
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...ee2dc4810866f0
tatus
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...301129e0b0f02d
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...87bb86c5c40379

dziewczyna jest z warszawy

wszelkie informacje można uzyskac pod adresem martuch7@o2.pl

jeśli nie mozecie ich wziąc to choiaz popytajcie znajomych, swinki sa naparwde piękne
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...

Edytowane przez motylek1007
Czas edycji: 2007-07-26 o 08:37 Powód: dopisek
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 11:29   #1127
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Kurcze... Szkoda, że tylko do jutra no i ze chłopaki- ja bym wzięła maluszka (dziewczynkę), ale niestety nie jestem teraz w domu. Nie mam jak powiedzieć tego rodzicom- bez ich zgody nie dałoby rady... No i kupić większą klatkę... Bo rodzice widząc sytuacje chyba by sie zgodzili.


Ostatnio widzielismy w sklepie zoologicznym w klatce jak dla chomika dwie swinki morskie- dorosłe- w dodatku parkę Poinformowano nas o tym... Tragedia- aż sie płakać chce...


EDIT Lukania - Pigwa to najgorszy bubel jaki kiedykolwiek widziałam... Nie dość, ze trzeba sprzątać go codziennie (inne- co dwa trzy dni) to jeszcze niesamowicie śmierdzi i pyli się.

Najlepszy jaki znalazłam do tej pory to żwirek Yama. Cat's dream też jest dobry, tylko że dwa razy droższy
K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 12:30   #1128
Lukania
Przyczajenie
 
Avatar Lukania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Stargard / Toruń
Wiadomości: 21
GG do Lukania
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez K@sieńka Pokaż wiadomość
Kurcze... Szkoda, że tylko do jutra no i ze chłopaki- ja bym wzięła maluszka (dziewczynkę), ale niestety nie jestem teraz w domu. Nie mam jak powiedzieć tego rodzicom- bez ich zgody nie dałoby rady... No i kupić większą klatkę... Bo rodzice widząc sytuacje chyba by sie zgodzili.


Ostatnio widzielismy w sklepie zoologicznym w klatce jak dla chomika dwie swinki morskie- dorosłe- w dodatku parkę Poinformowano nas o tym... Tragedia- aż sie płakać chce...


EDIT Lukania - Pigwa to najgorszy bubel jaki kiedykolwiek widziałam... Nie dość, ze trzeba sprzątać go codziennie (inne- co dwa trzy dni) to jeszcze niesamowicie śmierdzi i pyli się.

Najlepszy jaki znalazłam do tej pory to żwirek Yama. Cat's dream też jest dobry, tylko że dwa razy droższy
Nie wiem czy bubel, w moich domowych warunkach sprawdza sie dobrze; owszem pyl jest ale osadza sie na dnie worka i nigdy go nie wsypuje zwierzakowi do klatki, po za tym czy z tym czy z innym zwirkiem, moj zwierz co trzy dni ma sprzatana klatke bo nie wyobrazam sobie innej mozliwosci. Wcale nie trzeba sprzatac go codziennie, bardzo dobrze wyglada i nie lamie sie i co najwazniejsze jest duzo lepszy od trocin. Ale nie przecze, ze proponowane przez Ciebie zwirki moga byc lepsze, ja jednak pozostane przy tym, co wyprobowalismy. Jeszcze jedna jego zaleta jest to, iz jest niedrogi.
Lukania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 12:47   #1129
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez K@sieńka Pokaż wiadomość
Kurcze... Szkoda, że tylko do jutra no i ze chłopaki- ja bym wzięła maluszka (dziewczynkę)

EDIT Lukania - Pigwa to najgorszy bubel jaki kiedykolwiek widziałam... Nie dość, ze trzeba sprzątać go codziennie (inne- co dwa trzy dni) to jeszcze niesamowicie śmierdzi i pyli się.

Najlepszy jaki znalazłam do tej pory to żwirek Yama. Cat's dream też jest dobry, tylko że dwa razy droższy

Kasiu ale do oddania sa 2 chłopcy. Dziewczynka juz ktos wział
Jak ich nikt nie wezmie to trafia do sklepu. W sumie ktos sie zdeklalował ale w ostatniej chwili wycofal i dlatego to ogłoszenie jest takie pilne

ja polecam piasek Benen uniwersal.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-26, 20:35   #1130
dzelka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 251
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Trzymam kciuki, zeby ktos te biedactwa przygarnął!! Ja jestem nowa w tym temacie poniewaz swinke mam od 3 dni 3 dni temu wracajac z pracy zobaczyłam sliczna brazowo brunatna świnke rasy Rex wyglądała zupełnie jak niedźwiadek!! Poprostu zakochałam sie i zakupiłam klatke oraz inne akcesoria BYŁO WARTO!! Moja Tosia jest wspaniała świnka, bardzo szybko sie oswoiła a dzis zaczeła załatwiac sie w klatce. Za kazdym razem kiedy lata po dywanie cały czas sie kreci wokół mnie nie interesuja jej zadne kable
dzelka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-26, 20:43   #1131
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Kasiu ale do oddania sa 2 chłopcy. Dziewczynka juz ktos wział
Jak ich nikt nie wezmie to trafia do sklepu. W sumie ktos sie zdeklalował ale w ostatniej chwili wycofal i dlatego to ogłoszenie jest takie pilne

ja polecam piasek Benen uniwersal.
Na dziewczynki jest dużo większy popyt. Mam nadzieję,, ze ktoś je przygarnie.
Benka (bo chyba o to Ci chodziło? ) jeszcze nie próbowałam. A z pyleniem to chodzi o to, ze wysycha i wtedy unosi sie pył- świnka wtedy kicha




A z Pigwą nie wyobrażam sobie nie sprzątać małej codziennie (tylko ona pije 2,5 poidła dziennie i je mnóstwo zieleniny)- wypróbuj inne żwirki- naprawdę watro spróbować.

Cytat:
Napisane przez dzelka88 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki, zeby ktos te biedactwa przygarnął!! Ja jestem nowa w tym temacie poniewaz swinke mam od 3 dni 3 dni temu wracajac z pracy zobaczyłam sliczna brazowo brunatna świnke rasy Rex wyglądała zupełnie jak niedźwiadek!! Poprostu zakochałam sie i zakupiłam klatke oraz inne akcesoria BYŁO WARTO!! Moja Tosia jest wspaniała świnka, bardzo szybko sie oswoiła a dzis zaczeła załatwiac sie w klatce. Za kazdym razem kiedy lata po dywanie cały czas sie kreci wokół mnie nie interesuja jej zadne kable
No to gratuluję i trzymam kciuki za Tosię! Też miałam świnkę "Rex" jak to nazwałaś. Urocze stworzonko!
K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 07:05   #1132
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez K@sieńka Pokaż wiadomość
Benka (bo chyba o to Ci chodziło? ) jeszcze nie próbowałam. A z pyleniem to chodzi o to, ze wysycha i wtedy unosi sie pył- świnka wtedy kicha
mi sie Benek nie pyli. Siusie sie bryluja i nie za żadnego pyłu. Chociaz ja mam matę na piasku
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 18:30   #1133
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Nie wiem jak ktos moze beztrosko rozmnazac i pozniej te kochane malenstwa, ktore zdazylo sie juz pokochac - oddac do sklepu ...To przeciez zbrodnia .
Dzis bardzo trudno o dobry dom dla zwierzaka , tym bardziej sklepowego , skoro ludzie wola "rasowce" ...
A czy ktos wie co robi sie z podroslymi swinkami lub tymi , ktore nie maja szczescia i po prostu zalegaja ?
Nalezy tez miec na uwadze fakt , ze tak jak my jestesmy hodowcami swinek , to inni sa hodowcami wezy . Tez karmia swoich pupili a czym? Slodkimi , bezbronnymi gryzoniami.
Ktos kto daje dobra rade " oddac male do sklepu" tak naprawde albo nie wie co mowi albo nie ma serca.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 18:50   #1134
Lukania
Przyczajenie
 
Avatar Lukania
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Stargard / Toruń
Wiadomości: 21
GG do Lukania
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Teraz okazalo sie ze nie mam serca?
Wcale nie, tylko ja akurat swojego zwierzaka kupilam w sklepie i nikt mi go nie podarowal w prezencie. Na szczescie nikt moja swinka nie nakarmil weza. :/
Lukania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 18:55   #1135
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Ja swinek nie mam zamiaru oddac do sklepu nawet jak bedzie ich 10

U Bloo to na 99% ciaza i to zostal tydzien dwa.
Swinki rodza w nocy wiec jakby co to jak jej moge pomoc bo przeciez w nocy do weta nie polece??
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 19:16   #1136
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
Ja swinek nie mam zamiaru oddac do sklepu nawet jak bedzie ich 10

U Bloo to na 99% ciaza i to zostal tydzien dwa.
Swinki rodza w nocy wiec jakby co to jak jej moge pomoc bo przeciez w nocy do weta nie polece??

ciekawe jakby naparwde miala 10 czy byś je zostawiła, czy w ogole masz warunki na trzymanie 10 prosiakow.....

Cieza nie zawsze odbywa sie w nocy, czasami w dzien.
Jak pomoc? wydaje mi sie ze jak juz to z przerywaniem błony płodowej ale jak świnka bedzie miala "zla budowe" i za wąski kanał rodny to nic Ty sama nie zdziałasz....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 19:36   #1137
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ciekawe jakby naparwde miala 10 czy byś je zostawiła, czy w ogole masz warunki na trzymanie 10 prosiakow.....
Nie napisalam, ze wszystkie 10 prosiakow zostawilabym sobie, wczesniej pisalam ze max 2, na reszte sa chetni, dwie znajome mojej mamy wzielyby po 2 i kuzynka tez 2 to masz juz 6, na reszte tez by sie ktos znalazl, ale i tak 10 nie bedzie, tego moge byc pewna
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 19:44   #1138
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez kasia_no87 Pokaż wiadomość
ale i tak 10 nie bedzie, tego moge byc pewna
Na szczęscie

Zycze aby poród przebiegl szybko i bez komplikacji. Oczywiscie wklej fotki maluszkow jak bedziesz mogla.

Dziewczyny to ogłoszenie o świnkach z wawy juz nieaktulne, ktos je wezmie, obie : jupi::j upi:
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-27, 20:47   #1139
Xenia
Rozeznanie
 
Avatar Xenia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 740
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Cytat:
Napisane przez Lukania Pokaż wiadomość
Teraz okazalo sie ze nie mam serca?
Wcale nie, tylko ja akurat swojego zwierzaka kupilam w sklepie i nikt mi go nie podarowal w prezencie. Na szczescie nikt moja swinka nie nakarmil weza. :/
Moze masz dobre serce ale nie doradzaj prosze ludziom aby swoje maluchy oddawali w ciemno , do sklepu. My na forach swinkowych staramy sie szukac domow prywatnych : spokojnych , bezpiecznych , takich , w ktorych swinka bedzie szczesliwa.
Sama kupilas swinke w sklepie , na szczescie nikt twoja swinka nie nakarmil weza ...Zamiast ironizowac moglabys sie cieszyc , ze stalo sie tak a nie inaczej.
Ja kupilam swinke rowniez w sklepie , zawszona , powaznie chora i trudna do odratowania tylko dlatego , ze ktos madry postawil jej akwarium w zimie kolo drzwi.
Cala masa ludzi kupuje swinki zaciazone , zagrzybione ,zawszone ...Pragne dodac , ze swinki w chwili obecnej sa tak tanie , ze nie oplaca sie ich w sklepie leczyc .
Zreszta nie bede sie rozpisywac , to smutny temat . Chcesz -wierz , nie to nie.
Ja wiem troche wiecej anizeli potencjalny klient zologika , dlatego wlasnych swinek do sklepu bym nie oddala.
Xenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-31, 16:31   #1140
kasia_no87
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_no87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 4 441
GG do kasia_no87 Send a message via Skype™ to kasia_no87
Dot.: ...:::Świnki Morskie:::...

Chcialam sie jeszcze zapytac, czy porod swinki morskie boli? Czy piszcza w tym czasie albo cos?

Zauwazylam, ze Bloo juz tak nie biega, woli lezec w klatusi albo na futerku w kacie obok klatki, gdzie jest ciemniej, daje sie glaskac i wogole nie ucieka tak szybko. A do tego jest wielkim łakomczuchem. Czy to znaczy, ze przygotowuje sie do porodu i ze nastapi to juz niebawem?? Napiszcie cos o tym porodzie
kasia_no87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.