Wizażanki we Francji ? - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-04, 21:16   #991
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

wielkie dzieki Karolina K
jeszcze jeden dzien pracy i urlop w koncu
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 17:20   #992
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dziewczyny heelp Podpowiedzcie gdzie we Francji mozna kupic apteczke samochodowa spelniajaca normy w razie ewentualnej kontroli drogowej podczas podrozy do Polski. Myslalam ze beda w supermarkecie ale ostatnia wizyta w Carefurze pozbawila mnie zludzen Kupilismy z narzeczonym autko planujemy powrot do kraju na przyszla niedziele
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 20:54   #993
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

a w aptekach niema? wydaje mi sie ze widzialam jak pare dni temu bylismy we Francji
to sa inne normy w PL i inne we Fr jesli chodzi o apteczki?
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:46   #994
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez alex171 Pokaż wiadomość
To, czym żyjemy ostatnio to zwolnienie islandki przez naszego szefa. Dziewczyna zrobiła sobię fryzurę nie wiem jak ją nazwać, obcięła część włosów na 5 mm, bądź 10. Ma blond , krótkie w zasadzie. A to hotel ****, więc nasz bezwzględny szef powiedział, że ma coś z nimi zrobić albo wyjechać. Wydaje mi się, że w USA i krajach skandynawskich jest to akceptowane. W Polsce i jak widać we Francji- nie.

Kolejna sytuacja- rasizmu, mogę rzec- szef zbadał moją kumpelę alkomatem (!) śmiejąc się przy tym, bo jesteś Polką , wy pijecie dużo ! Absurd. Aż miałam ochotę mu coś powiedzieć ( ale że ze zwichniętym kolanem nie ruszam się z domu powstrzymałam się, a poza tym muszą mi wypisać opinię o skończonej praktyce). A kumpela nie wyspana ostatnio bo cholernie duszno w pokoju, i jest blada w pracy .
co do stroju, makijazu oraz fryzur Francuzi sa nawet bardziej rygorystyczni niz Polacy.
Chyba tylko czerwone usta i paznokcie sa wyjete spoza rygoru.
Na szczescie moj styl jest tu dobrze odbierany i zbieram raczej pochwaly. Luz i tolerancja to sciema, ja jak mam zalozyc mini lub dekold to sie waham czy mnie ktos nie zaczepi z tego powodu na ulicy.

Co do alkoholu to raczej proba nawiazania kontaktu, bo sami duzo pija. Kilka osob mnie pytalo czemu im nie daje wodki w prezencie, bo liczyli ze jak sie beda ze mna zadawac to beda miec stale flaszke... nie wiem moze inni Polacy tak pozyskuja w tym kraju znajomych.
Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
a w aptekach niema? wydaje mi sie ze widzialam jak pare dni temu bylismy we Francji
to sa inne normy w PL i inne we Fr jesli chodzi o apteczki?
nie dawno wprowadzili jakas nowa norme do apteczek samochodowych, nie pamietam co to bylo, bo nie mam auta, ale cos jest inaczej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 00:39   #995
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

serio duzo pija ?

jak jezdze ok jakis 3 lat do FR to nie moge powiedziec ze duzo pija
w PL zdecydowanie wiecej i slowianskie inne narody

+ Irlandczycy np ich przeganiaja z tego co obserwuje na codzien
ja i moj raczej nie pijemy za bardzo

co do apteczek to wiem ze we FR mialo sie zmienic ale to juz jakis czas temu ze mieli sobie wozic alkomaty ze soba
weszlo chyba od lipca ale kary beda od listopada
niemam prawa jazdy to niewiem co znow w PL zmienili
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 13:12   #996
Szecheryzada
Raczkowanie
 
Avatar Szecheryzada
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 118
Dot.: Wizażanki we Francji ?

dziewczyny, znajdzie się tu ktoś z okolic Bordeaux? Albo np. 20-30 km od tego miasta?
Może kiedyś przejeżdżałyście ..?
Jakie macie odczucia dot. tego miejsca? Jak z pogodą, czystością miasta, pracą?

pozdrawiam "
Szecheryzada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 15:24   #997
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
serio duzo pija ?

jak jezdze ok jakis 3 lat do FR to nie moge powiedziec ze duzo pija
w PL zdecydowanie wiecej i slowianskie inne narody

+ Irlandczycy np ich przeganiaja z tego co obserwuje na codzien
ja i moj raczej nie pijemy za bardzo

co do apteczek to wiem ze we FR mialo sie zmienic ale to juz jakis czas temu ze mieli sobie wozic alkomaty ze soba
weszlo chyba od lipca ale kary beda od listopada
niemam prawa jazdy to niewiem co znow w PL zmienili
ilosc zalezy oczywiscie od Francuza, ale znam tu takich co nie wylewaja za kolnierz i na soiree biora butelke wina... na osobe (czyli np. 8 osob = 8 flaszek wina). Plus to, ze butelke szampana zawsze trzeba oproznic do konca (bo wygazuje) wiec jeszcze jedna kolejke, a moze jeszcze jedna? A moze by tak otworzyc kolejna butelke?

Do tego pala jak smoki i niestety sporo sie widzi narkotykow na miescie, ja tu widzialam goscia co "dzialke" kroil na stacji metra, a raz jeden pan w RER-erze wachlował sie lisciami... marihuany... potem niby sa patrole z psami do lapania takich gentelmenow, ale to taka zabawa w kotka i myszke troche.

Ja pisalam o zmianach apteczek we Francji wlasnie, tak masz racje to chyba sa alkomaty wlasnie. Czemu mnie to nie dziwi?

A i chyba trzeba zmieniac prawo jazdy na francuskie jak sie jest dluzej niz rok we Francji, ktos zna szczegoly? Ja czasem prowadze w tym kraju, wiec mnie to interesuje a rok niedlugo minie jak tu jestem.

O Bordeaux wiem tylko tyle ze to miasto portowe, w lecie jest ciekawie i duzo atrakcji ok. morza, ale zima nudy podobno. Jest w miare ladnie i czysto - z tym ze wszedzie we Francji jest czysciej niz w Paryzu. Ja poznalam kilka osob z tego miasta i byly w miare kulturalne i mile, ale nie wiem czy to norma czy tez mialam szczescie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 16:39   #998
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

w wielu krajach trzeba zmieniac
W niektorych odrazu ( jak stany) w innych po jakims czasie
Niewiem po jakim czasie we fr

Szczerze co do tych alkomatow to I w polsce powinni wprowadzic

Co do picia I uzywek - pewnie ze zalezy od czlowieka
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 18:48   #999
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość


A i chyba trzeba zmieniac prawo jazdy na francuskie jak sie jest dluzej niz rok we Francji, ktos zna szczegoly? Ja czasem prowadze w tym kraju, wiec mnie to interesuje a rok niedlugo minie jak tu jestem.
Tu masz wszystko wytłumaczone co i jak jeśli chodzi o zmianę prawa jazdy. Dane z 2011 , ale z tego co wiem to nic się nie zmieniło.

http://www.legavox.fr/blog/maitre-va...egles-6443.htm
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 15:43   #1000
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Tu masz wszystko wytłumaczone co i jak jeśli chodzi o zmianę prawa jazdy. Dane z 2011 , ale z tego co wiem to nic się nie zmieniło.

http://www.legavox.fr/blog/maitre-va...egles-6443.htm
czyli jak rozumiem moge uzywac polskie prawo jazdy nadal i nie musze wymieniac?
nie czytalam calosci, ale pisze ze jest wazne bezterminowo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 18:01   #1001
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
czyli jak rozumiem moge uzywac polskie prawo jazdy nadal i nie musze wymieniac?
nie czytalam calosci, ale pisze ze jest wazne bezterminowo.
Dokładnie chociaż jak ja miałam kontrole to panowie policjanci mówili żebym prawo jazdy zmieniła jeśli jestem rezydentem Francji. Wydaje mi się, że to tylko dla ułatwienia kontroli i sprawdzania danych.
Później to się komplikuje i musisz zmienić jeśli dostajesz mandat i jest problem z punktami.
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 10:48   #1002
Kashushu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 26
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Czesc dziewczyny! Ja mam dla was inne pytanie, czy ktoras z was wysylala swoj dyplom do ENIC NARIC? Czy wam to pomoglo w znalezieniu pracy w zawodzie? W ogole wasze doswiadczenia z tym zwiazane . Pozdrawiam.
Kashushu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 12:17   #1003
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Dokładnie chociaż jak ja miałam kontrole to panowie policjanci mówili żebym prawo jazdy zmieniła jeśli jestem rezydentem Francji. Wydaje mi się, że to tylko dla ułatwienia kontroli i sprawdzania danych.
Później to się komplikuje i musisz zmienić jeśli dostajesz mandat i jest problem z punktami.
ok to ja na razie nie zmieniam bo nie mam auta (ale jak kupie to rozumiem ze lepiej zmienic);
Cytat:
Napisane przez Kashushu Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Ja mam dla was inne pytanie, czy ktoras z was wysylala swoj dyplom do ENIC NARIC? Czy wam to pomoglo w znalezieniu pracy w zawodzie? W ogole wasze doswiadczenia z tym zwiazane . Pozdrawiam.
nie wiem co to jest, a mimo to pracuje w zawodzie;
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 13:17   #1004
mabo
Rozeznanie
 
Avatar mabo
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 557
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Hej dziewczyny, mam prosbe o polecenie taniej drogerii, sieci sklepow z kosnetykami? Gdzie sie zaopatrujecie w kosmetyki z nie-wysokiej-polki? Dodatkowo moglaby moze ktoras z Was doradzic gdzie w Paryzu mozna zakupic kosmetyki apteczne w korzystnych cenach?
mabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 16:17   #1005
Kashushu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 26
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Ta organizacja (enic-naric) zajmuje znalezieniem odpowiednika twojego dyplomu i daje cie taki dokument. Moze i rzeczywiscie nie musze tego robic tylko przetlumaczyc dyplom, ale z tym dokumentem bede bardziej pewna jezeli zdecyduje sie na podjecie studiow. Studiowalam pedagogike resocjalizacyjna , a w tej dziedzinie jest dosc sporo specjalizacji do ktorych chcialabym sie przekwalifikowac jak praca socjalna itp. Choc ogladajac ogloszenia o prace to nie wiem czy nie zaczac w ogole czegos nowego jak asystentka ksiegowej (ego), choc nie wyobrazam sobie studiowania od nowa 3 lat!!!
Kashushu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 17:32   #1006
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Kashushu Pokaż wiadomość
Ta organizacja (enic-naric) zajmuje znalezieniem odpowiednika twojego dyplomu i daje cie taki dokument. Moze i rzeczywiscie nie musze tego robic tylko przetlumaczyc dyplom, ale z tym dokumentem bede bardziej pewna jezeli zdecyduje sie na podjecie studiow. Studiowalam pedagogike resocjalizacyjna , a w tej dziedzinie jest dosc sporo specjalizacji do ktorych chcialabym sie przekwalifikowac jak praca socjalna itp. Choc ogladajac ogloszenia o prace to nie wiem czy nie zaczac w ogole czegos nowego jak asystentka ksiegowej (ego), choc nie wyobrazam sobie studiowania od nowa 3 lat!!!
Koszt takiej akceptacji dyplomu to 70 Euro plus koszt tlumaczenia dyplomu i indeksu (3 pierwszych stron). To zalezy od Ciebie czy zalezy Ci na znalezieniu pracy w swoim zawodzie czy na nowej specjalizacji... Moj dyplom w drodze i czekam na odpowiedz
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 19:45   #1007
Kashushu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 26
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dyplom i tak trzeba przetlumaczyc, a ja mam dosc swojej aktualnej pracy i chce ja zmienic, nie wiem jeszcze czy w zawodzie czy cos zupelnie nowego. Tylko czemu piszesz, ze 3 pierwsze strony indeksu? Ja myslalam ze pierwsza strona suplementu tez wystarczy bo tam napisane jest ile trwaly studia. Powiedz mi ty wyslals tam swoj dyplom? Jak to przebiegalo i czy myslisz, ze to moze pomoc. No i pytanie jak ja mam licencjat i magisterke to tlumacze 2 dyplomy?
Kashushu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 08:02   #1008
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Kashushu Pokaż wiadomość
Dyplom i tak trzeba przetlumaczyc, a ja mam dosc swojej aktualnej pracy i chce ja zmienic, nie wiem jeszcze czy w zawodzie czy cos zupelnie nowego. Tylko czemu piszesz, ze 3 pierwsze strony indeksu? Ja myslalam ze pierwsza strona suplementu tez wystarczy bo tam napisane jest ile trwaly studia. Powiedz mi ty wyslals tam swoj dyplom? Jak to przebiegalo i czy myslisz, ze to moze pomoc. No i pytanie jak ja mam licencjat i magisterke to tlumacze 2 dyplomy?
Wydaje mi sie ze wysylasz najwyzszy stopien jaki posiadasz czyli mgr w Twoim przypadku. Ale musialabys sie upewnic. Mozesz do nich zadzwonic.
Ja suplementu nie mam jedynie sam dyplom a na nim niestety nie jest napisane ile trwaly studia dlatego wlasnie tlumaczylam indeks.
Nie mam pojecia czy to pomoze. Na razie pracy nie szukam. Ale na to zatwierdzenie czeka sie troche dlatego wlasnie wyslalam juz teraz. Zreszta jesli bedziesz szukala pracy w swoim zawodzie przez Urzad Pracy rowniez to trzeba go zatwierdzic
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 17:13   #1009
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez mabo Pokaż wiadomość
Witam wszystkie dziewczęta na co dzień mieszkające we Francji. W sierpniu zamierzam przyjechać na dłużej do Paryża i mam pytanie do tych z Was, które mieszkają/mieszkały w stolicy - czy wiecie może cokolwiek o darmowych kursach językowych organizowanych dla cudzoziemców? Moim priorytetem jest poprawienie swojego francuskiego, który aktualnie jest... dość marny zastanawiam się czy znajdują się w Paryżu instytucje zajmujące się imigrantami, które oferują możliwość bezpłatnego uczestnictwa w zajęciach językowych. Jeśli ktokolwiek wie coś na ten temat będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi

tak ,ja mieszkam w paryzu i ucze sie jezyka. za darmo to to nie jest 55 euro ale na caly rok 3 razy w tygodniu po 2 godziny ale wiem ze jest tez inna szkola w ktorej masz wiecej godzin nauczania. to tez zalezy gdzie bys mieszkala. bo te szkoly przyjmuja osoby tylko z ich dzielnicy. wszystko to jest z socjalu. lekcje zaczynaja sie od pazdziernika a do 16 wrzesnia byly zapisy.
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-07, 12:45   #1010
Aniaaa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wizażanki we Francji ?

hej laseczki. Ja tak zapytam ... kto mieszka w Lyon? niedawno się przeprowadziłam i szukam znajomości , same wiecie jak to jest. No i oczywiście tutaj tez jestem nowa i kompletnie zielona. anna301991@o2.pl niech ktoś się odezwie będę wdzięczna pozdrówka
Aniaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:00   #1011
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Aniaaa1991 Pokaż wiadomość
hej laseczki. Ja tak zapytam ... kto mieszka w Lyon? niedawno się przeprowadziłam i szukam znajomości , same wiecie jak to jest. No i oczywiście tutaj tez jestem nowa i kompletnie zielona. anna301991@o2.pl niech ktoś się odezwie będę wdzięczna pozdrówka
witamy!
tuż pod Lyonem (dokładnie w Chazelles sur Lyon) mieszka Basia autorka bloga http://basia-elf.blog.onet.pl tylko chwilowo ma zastój z wpisami z powodu zajmowania się malutkim dzieckiem
__________________
zapraszam na mój blog z francuskiej wsi!
www.aghia.prv.pl
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 16:46   #1012
Aniaaa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wizażanki we Francji ?

dzięki wielkie
Aniaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 11:50   #1013
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Hej dziewczyny
od jakiegos czasu tez mieszkam we Francji, a dokladniej mowiac w Paryzu
i stad teraz moje mmale pytanie do Was:
orientuje sie moze ktoras gdzie mozna zrobic nauki w poradni zycia rodzinnego potrzebne do slubu? Katechezy przedmalzenskie zrobilismy z narzeczonym w Pl ale na poradnie zabraklo czasu i chcielibysmy zrobic ja tutaj. O ile to mozliwe.
Z gory wielkie dzieki za odp
pozdrawiam
__________________
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 22:11   #1014
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

witaj malinka ( ja coprawda jeszcze nie mieszkam we Fr ale zamierzamy jak to tylko sie uda )

dziewczyny a ja mam inne pytanie
tz mi mowil ze jak sie we Fr wynajmuje mieszkanie to czesto jest tak ze jest nie umeblowane ( to jeszcze zrozumiem bo i czesto w Polsce nieumeblowane wynajmowalismy z ex) ale tez ze czesto niema w tych mieszkaniach do wynajecia sprzetu takiego jak kuchenka czy lodowka czy pralka

rzeczywiscie az tak?
( juz sie podlamalam ze chyba niewiem kiedy uda sie przeprowadzic jesli tak rzeczywiscie jest )
pogoda nas na szczescie mobilizuje bo jednak zmiana irlandii na francje to jest mobilizacja
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 08:02   #1015
malinka9191
Zakorzenienie
 
Avatar malinka9191
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 15 708
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
witaj malinka ( ja coprawda jeszcze nie mieszkam we Fr ale zamierzamy jak to tylko sie uda )

dziewczyny a ja mam inne pytanie
tz mi mowil ze jak sie we Fr wynajmuje mieszkanie to czesto jest tak ze jest nie umeblowane ( to jeszcze zrozumiem bo i czesto w Polsce nieumeblowane wynajmowalismy z ex) ale tez ze czesto niema w tych mieszkaniach do wynajecia sprzetu takiego jak kuchenka czy lodowka czy pralka

rzeczywiscie az tak?
( juz sie podlamalam ze chyba niewiem kiedy uda sie przeprowadzic jesli tak rzeczywiscie jest )
pogoda nas na szczescie mobilizuje bo jednak zmiana irlandii na francje to jest mobilizacja
witaj
niestety ale to prawda. Bywa tak, ze przychodzisz na zupelnie puste mieszkanie:/ lub mozesz miec np kuchenke ale juz np. pralki i lodowki nie
__________________
malinka9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 08:14   #1016
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dzieki

W sumie zrozumiale Jesli sie prowadzasz caly czas ze swoimi meblami itd tylko ta kuchenka mnie zdziwila
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 08:23   #1017
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
Dzieki

W sumie zrozumiale Jesli sie prowadzasz caly czas ze swoimi meblami itd tylkobta kuchenka mnie zdziwila
Czasami w ogloszeniach jest napisane ze wynajmie umeblowane, kosztuje np (40 Euro wiecej miesiecznie lub cena jest juz w wynajmie) lub puste. Ale to zalezy. Czesciej spotyka sie nieumeblowane. U nas wlasciciel powiedzial ze zorganizuje lodowke, kuchenke i mikro ale za doplata 10Euro wiecej miesiecznie. Ale to juz musielibyscie sie dogadac z wlascicielem...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 08:51   #1018
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
A na dlugo umowy wynajmu zazwyczaj podpisuja? Mam nadzieje ze nie rok czy jakos tak I szukaj nowego. No jak patrze ceny tych agd we fr to podobnie jak u nas ( irlandia) ale wynajem jest tanszy itd no I wiadomo tz bedzie u siebie I rodzina blisko
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 09:27   #1019
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
A na dlugo umowy wynajmu zazwyczaj podpisuja? Mam nadzieje ze nie rok czy jakos tak I szukaj nowego. No jak patrze ceny tych agd we fr to podobnie jak u nas ( irlandia) ale wynajem jest tanszy itd no I wiadomo tz bedzie u siebie I rodzina blisko
Niezaleznie od tego na jak dlugo wynajmujesz zawsze okres wypowiedzenia wynajmu to 3 miesiace. Miesieczna pensja musi przekraczac trzykrotnie koszt wynajmu. Takie zasady obowiazuja przy wynajmie przez agencje ale niektore osoby prywatne rowniez zycza sobie okazania payslip'ow z trzech ostatnich miesiecy...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 09:39   #1020
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez malinka9191 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
od jakiegos czasu tez mieszkam we Francji, a dokladniej mowiac w Paryzu
i stad teraz moje mmale pytanie do Was:
orientuje sie moze ktoras gdzie mozna zrobic nauki w poradni zycia rodzinnego potrzebne do slubu? Katechezy przedmalzenskie zrobilismy z narzeczonym w Pl ale na poradnie zabraklo czasu i chcielibysmy zrobic ja tutaj. O ile to mozliwe.
Z gory wielkie dzieki za odp
pozdrawiam
z postu rozumiem, ze jestescie Polakami oboje i szukacie czegos po polsku; zapytaj w kosciele pl na placu concorde.
Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
witaj malinka ( ja coprawda jeszcze nie mieszkam we Fr ale zamierzamy jak to tylko sie uda )

dziewczyny a ja mam inne pytanie
tz mi mowil ze jak sie we Fr wynajmuje mieszkanie to czesto jest tak ze jest nie umeblowane ( to jeszcze zrozumiem bo i czesto w Polsce nieumeblowane wynajmowalismy z ex) ale tez ze czesto niema w tych mieszkaniach do wynajecia sprzetu takiego jak kuchenka czy lodowka czy pralka

rzeczywiscie az tak?
( juz sie podlamalam ze chyba niewiem kiedy uda sie przeprowadzic jesli tak rzeczywiscie jest )
pogoda nas na szczescie mobilizuje bo jednak zmiana irlandii na francje to jest mobilizacja
tez tak slyszalam. Po prostu wszyscy jada do ikea po tanie meble z tego co wiem.
a pogoda srednia - caly weekend padalo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-14 17:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:56.