Wizażanki we Francji ? - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-14, 08:22   #901
TheMyszotka
Przyczajenie
 
Avatar TheMyszotka
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
GG do TheMyszotka
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Czesc Francuzeczki!

Szukam kogos kto chcialby sie wymienic kosmetykami.
Nie zebym miala jakis ngly przyplyw mazidel itp ale jakos tak mam ochote na cos nowego, cos wyprobowac... Moze macie cos z Polski?
Dzieki z gory za odp ;-)
__________________

Zapraszam na mojego pierwszego bloga:
http://myszotka.blogspot.com
TheMyszotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 21:03   #902
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dziewczyny, czy może mi któraś z Was powiedzieć coś o dzielnicy Foch - Bois de Boulogne? Jak jest z porządkiem na niej? Bezpiecznie?

Google to google, ale opinia swego człowieka to co innego.

Buziaki!
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 20:16   #903
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez tarji Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy może mi któraś z Was powiedzieć coś o dzielnicy Foch - Bois de Boulogne? Jak jest z porządkiem na niej? Bezpiecznie?

Google to google, ale opinia swego człowieka to co innego.

Buziaki!

Avenue Foch (jeżeli o jej okolice Ci chodzi) to jeden z najdroższych adresów w Paryżu, bardzo piękna i reprezentacyjna aleja, odzielona drzewnymi bulwarami od budynków w XVI dzielnicy, która również jest znana przede wszystkim z tego, iż jest sypialnią dla wielu znanych i majętnych. Jak to zwykle bywa, należy też zatem do względnie bezpiecznych, no i spokojnych - nie jest to miejsce turystyczne.
Bois de Boulogne to z kolei największy park w Paryżu, również przynależący do XVI dzielnicy. Obszerny, bezpieczny w ciągu dnia (sportowcy, dzieci z opiekunami), jednak po zmroku lepiej unikać jego okolic, ponieważ wieczorami i nocami można się tam natknąć na liczne prostytutki i ich klientów.
podsumowując - okolice te należą do jednych z przyjemniejszych do mieszkania w mieście, aczkolwiek wszystko jest tu też odrobinę droższe niż w pozostałych dzielnicach i dostęp do supermarketów oraz rozrywek przy avenue foch również słabszy
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 20:57   #904
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
Avenue Foch (jeżeli o jej okolice Ci chodzi) to jeden z najdroższych adresów w Paryżu, bardzo piękna i reprezentacyjna aleja, odzielona drzewnymi bulwarami od budynków w XVI dzielnicy, która również jest znana przede wszystkim z tego, iż jest sypialnią dla wielu znanych i majętnych. Jak to zwykle bywa, należy też zatem do względnie bezpiecznych, no i spokojnych - nie jest to miejsce turystyczne.
Bois de Boulogne to z kolei największy park w Paryżu, również przynależący do XVI dzielnicy. Obszerny, bezpieczny w ciągu dnia (sportowcy, dzieci z opiekunami), jednak po zmroku lepiej unikać jego okolic, ponieważ wieczorami i nocami można się tam natknąć na liczne prostytutki i ich klientów.
podsumowując - okolice te należą do jednych z przyjemniejszych do mieszkania w mieście, aczkolwiek wszystko jest tu też odrobinę droższe niż w pozostałych dzielnicach i dostęp do supermarketów oraz rozrywek przy avenue foch również słabszy
Czyli daleko jest do wszelkich baletów, oper itd.? Moi starsi, duuużo starsi znajomi chcą tam kupić dom, mają małą córeczkę - 3 latka. Nie chcieliby jednak długo dojeżdżać do sklepów, przedszkoli. Może namówię ją, aby założyła tu konto, to sama Cię spyta. Dzięki za odpowiedź.
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 21:30   #905
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez tarji Pokaż wiadomość
Czyli daleko jest do wszelkich baletów, oper itd.? Moi starsi, duuużo starsi znajomi chcą tam kupić dom, mają małą córeczkę - 3 latka. Nie chcieliby jednak długo dojeżdżać do sklepów, przedszkoli. Może namówię ją, aby założyła tu konto, to sama Cię spyta. Dzięki za odpowiedź.
nie można powiedzieć, że to daleko - bo ścisłe centrum Paryża (czyli 20 dzielnic) nie jest jakieś ogromne i dojazd do konkretnego miejsca zależy przede wszystkim od pory dnia/natężenia ruchu i tego czy jedziemy samochodem, czy też metrem/rowerem. Przedszkola i szkoły w tej dzielnicy są z reguły prywatne (czyli trzeba brać pod uwagę koszty, ale jeżeli ktoś zamierza inwestować w nieruchomość w XVI dzielnicy, to z pewnością posiada odpowiedni kapitał), dosyć równomiernie 'rozsiane' po dzielnicy, a większość rodziców/opiekunów wybiera te najbliżej domu i odprowadza dzieci na piechotę
Na samej Avenue Foch raczej supermarketów nie ma, ale w pobliżu jest sporo pomniejszych sklepów. Paryż charakteryzuje się tym, że nie ma tu wielkich hipermarketów, więc na takie zakupy w centrum nie ma co liczyć, ale supermarkety są dobrze zaopatrzone i, co istotne :P, w wielu sieciach można poprosić o dostawę wszystkiego do domu (czyli zero targania dużych zakupów).
Moim zdaniem, XVI to najlepsza dzielnica w Paryżu do zamieszkania z 3letnim dzieckiem warto też wziąć pod uwagę bliskie sąsiedztwa Paryża jak np. Neuilly-sur-Seine: ceny niższe, a lokalizacja przyjemna i również prestiżowa.
W razie czego, służę pomocą akurat mieszkam obok, więc mogę sporo podpowiedzieć w temacie tych okolic.
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 22:17   #906
Marzena39
Przyczajenie
 
Avatar Marzena39
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Wizażanki we Francji ?

dobry wieczor... ja tu tylko na chwilke, przed snem... mia, dziekuje ci rybko za to info, napiszę ci jeszcze coś jutro, bo teraz maz mnie goni do lozka... dobranoc

Marzena

Edytowane przez Marzena39
Czas edycji: 2011-12-29 o 10:10
Marzena39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 10:09   #907
Marzena39
Przyczajenie
 
Avatar Marzena39
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Dot.: Wizażanki we Francji ?

dzien dobry wszystkim, tu znow ja wczoraj chcialam cie cos zapytac, a teraz wypadlo mi z glowy... a juz wiem, ale to chyba nie bedziesz znac odpowiedzi, bo to takie konkretne pytania mam i to juz chyba na miejscu bede musiala sie podowiadywac... razem z mezem nie lubimy siedziec bezczynnie w domu, wolimy sobie chodzic do galerii, na przedstawienia, ale jak juz przeczytalam, to nie jest daleko, zgadza sie? mamy wlasne auto, wiec problemu nie powinno byc... procz tego, chcialabym corcie zapisac na zajecia z baletu, ale nie wiem, czy jeszcze za mloda nie jest.. no i jak z jej jezykiem... francja byla naszym celem od poczatku i odkad sie juz urodzila i zaczela mowic, to cwiczylismy z nia francuski, ale nie wiem czy nie bedzie oniesmielona na poczatku... jak jeszcze cos mi sie przypomni, to zapytam na pewno, wielkie dzieki mia

Neuilly-sur-Seine patrzelismy rowniez, ale nie ma tam ciekawych domkow, a poza tym zalezy nam by mieszkac konkretnie w paryzu albo w jakims wiekszym miescie

M
Marzena39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 12:12   #908
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Hej! Czy jest tu ktoś kto składa w tym roku podania na studia? albo składał rok wcześniej. Mia nadal będziesz starać się tu studiować?

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Pytanie do osób z Paryża i okolic, znacie kogoś kto ma do oddania małego kotka?

Pozdrawiam
I udanej niedzieli!
laines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 15:49   #909
mi.a
Zakorzenienie
 
Avatar mi.a
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 3 374
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Marzena39 Pokaż wiadomość
dzien dobry wszystkim, tu znow ja wczoraj chcialam cie cos zapytac, a teraz wypadlo mi z glowy... a juz wiem, ale to chyba nie bedziesz znac odpowiedzi, bo to takie konkretne pytania mam i to juz chyba na miejscu bede musiala sie podowiadywac... razem z mezem nie lubimy siedziec bezczynnie w domu, wolimy sobie chodzic do galerii, na przedstawienia, ale jak juz przeczytalam, to nie jest daleko, zgadza sie? mamy wlasne auto, wiec problemu nie powinno byc... procz tego, chcialabym corcie zapisac na zajecia z baletu, ale nie wiem, czy jeszcze za mloda nie jest.. no i jak z jej jezykiem... francja byla naszym celem od poczatku i odkad sie juz urodzila i zaczela mowic, to cwiczylismy z nia francuski, ale nie wiem czy nie bedzie oniesmielona na poczatku... jak jeszcze cos mi sie przypomni, to zapytam na pewno, wielkie dzieki mia

Neuilly-sur-Seine patrzelismy rowniez, ale nie ma tam ciekawych domkow, a poza tym zalezy nam by mieszkac konkretnie w paryzu albo w jakims wiekszym miescie

M
a ile córka ma lat? osobiście rozpoczęłam przygodę z baletem w wieku 5 lat, ale wcześniej chodziłam na zajęcia typu 'rytmika' i uważam, że warto dzieci oswajać z muzyką i tańcem od najmłodszych lat (oczywiście, jeżeli dziecku sprawia to przyjemność)
jeżeli będziecie zainteresowani, to mogę się zorientować w temacie przedszkoli. doradzać z kolei mogę w kwestii podstawówek i liceów
oj Neuilly jest na prawdę świetną lokalizacją! nie widzi się tego, że to nie 'konkretnie Paryż'. z bardzo wielu miejsc 'konkretnie w Paryżu' jest dalej do centrum i przybytków kultury niż z Neuilly. nie wiem w jakich zawodach pracujecie, ale jest to też świetna sypialnia dla wszystkich pracujących w dzielnicy biznesowej La Defense.
no, i wreszcie - na domki w tych okolicach raczej nie ma co liczyć Paryż to wysokie kamienice i apartamenty (np. dwupoziomowe), domów raczej nie uświadczycie (a jak już, to prędzej w Neuilly, niż w XVIstce)

przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, ale zupełnie zapomniałam o tym wątku

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Hej! Czy jest tu ktoś kto składa w tym roku podania na studia? albo składał rok wcześniej. Mia nadal będziesz starać się tu studiować?

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Pytanie do osób z Paryża i okolic, znacie kogoś kto ma do oddania małego kotka?

Pozdrawiam
I udanej niedzieli!

Hej
składać papiery chyba będę, ale nie wiem, czy w tym roku pójdę na studia, to będzie zależeć od mojej sytuacji zawodowej. trochę to zaczynam przekładać w przyszłość (mam dwie strategie zależnie od sytuacji 'życiowej' powiedzmy )

nie znam nikogo z kotkiem, ale może schronisko?

Pozdrawiam
__________________
MY IDEA OF HAPPINESS

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 16:01   #910
MirellamKoko
Rozeznanie
 
Avatar MirellamKoko
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Cały swiat:)
Wiadomości: 888
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Ja podziwiam wszystkich ludzi którzy nauczyli się mówić w tym jezyku. Potrafię tylko powiedzieć "żetę"
MirellamKoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 16:12   #911
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Pytanie do osób z Paryża i okolic, znacie kogoś kto ma do oddania małego kotka?

Pozdrawiam
I udanej niedzieli!
Może zapytaj w jakimś gabinecie weterynaryjnym.
U mnie przychodzą ludzie którym kotka się okociła, i zostawiają ogłoszenia typu "oddam kotki".
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-08, 18:56   #912
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Hej! Czy jest tu ktoś kto składa w tym roku podania na studia? albo składał rok wcześniej. Mia nadal będziesz starać się tu studiować?

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Pytanie do osób z Paryża i okolic, znacie kogoś kto ma do oddania małego kotka?

Pozdrawiam
I udanej niedzieli!
Ja studiuje Składałam papiery w zeszłym roku
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 21:12   #913
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Ja pogubiona jestem z tymi wszystkimi terminami. Czy wymagali od Ciebie potwierdzenia znajomości języka? jeśli tak to w którym momencie chcieli ten certyfikat? Bo nie wiem który termin mam wybrać tak by zdążyć zdać i otrzymać wyniki.

Edytowane przez laines
Czas edycji: 2012-01-08 o 21:14
laines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 11:58   #914
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez laines Pokaż wiadomość
Ja pogubiona jestem z tymi wszystkimi terminami. Czy wymagali od Ciebie potwierdzenia znajomości języka? jeśli tak to w którym momencie chcieli ten certyfikat? Bo nie wiem który termin mam wybrać tak by zdążyć zdać i otrzymać wyniki.
Ode mnie nie wymagali, mam jeszcze dwie koleżanki, które studiują w Bordeaux i Paryżu i też nie wymagali żadnego certyfikatu.
A jaki termin wybrać ? No najlepiej w sesji zimowej bo wtedy certyfikat będziesz miała jeszcze przed wakacjami i śmiało możesz składać papiery na przyszły rok
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 22:00   #915
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Wizażanki we Francji ?

dziekuję. Chyba wybiorę marzec, bo z tego co się orientowałam na stronie Alliance Fr, testy są co miesiąc.
A jakie dokumenty może wymagać uczelnia oprócz matury i świadectwa?
Miesza mi się powoli, bo wyrabiam ubezpieczenie, szukam mieszkania, kompletuje dokumenty o stypendium.
laines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 10:04   #916
Indali
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 299
Dot.: Wizażanki we Francji ?

pomyłka, proszę o usunięcie posta
__________________
Czego się nie rozumie, to się podziwia.

Edytowane przez Indali
Czas edycji: 2012-01-24 o 10:13 Powód: pomyłka
Indali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 14:18   #917
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Wizażanki we Francji ?

dziewczyny, jak teraz wyglada sprawa ze staraniem sie o obywatelstwo francuskie jesli ma sie meza Francuza?
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:09   #918
glamour2302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: Wizażanki we Francji ?

moja kolzanka byla mezata z francuzem,wydaje mi sie ze mozna sie starac po 5 latach malzenstwa,ale nie jestem pewna.
glamour2302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 13:20   #919
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Po 4 latach od zawarcia zwiazku malzenskiego mozna sie starac i trwa to zazwyczaj od 6 m-cy do roku. Nawet nie trzeba mowic po francusku.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 14:11   #920
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Wizażanki we Francji ?

o dobrze wiedziec . kiedys czytalam ze po 5 latach ale to stare wiadomosci
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 23:13   #921
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Hej, zastanawiam się nad tzw gap year i jako pierwszy kierunek myślę o Francji. Większość prac dla imigrantów to z tego co zauważyłam, au-pair i opieka nad starszymi ludźmi - czy udało wam się zdobyć jakąś inną pracę? Znajomość ang średniozaawansowany, francuski - średniozaawansowany minus.

Może któraś z Was prowadzi tam własną działalność, szukam informacji o tym jak to wygląda w porównaniu z Polską (czy jest jakaś kwota wolna od podatków i przymusowych składek itp).

Pozdrawiam.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 09:29   #922
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Hej, zastanawiam się nad tzw gap year i jako pierwszy kierunek myślę o Francji. Większość prac dla imigrantów to z tego co zauważyłam, au-pair i opieka nad starszymi ludźmi - czy udało wam się zdobyć jakąś inną pracę? Znajomość ang średniozaawansowany, francuski - średniozaawansowany minus.

Może któraś z Was prowadzi tam własną działalność, szukam informacji o tym jak to wygląda w porównaniu z Polską (czy jest jakaś kwota wolna od podatków i przymusowych składek itp).

Pozdrawiam.
generalnie zakladanie firmy wyglada to tu gorzej niz w pl, wieksza biurokracja, duze podatki, firmy zamkniete na komunikacje z nowymi firmami, kryzys ekonomiczny silniejszy niz w pl.
Podsumowujac wybierz inny kraj - nie wiem moze Luksemburg?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 13:49   #923
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Ooo, Luksemburg - nowy trop.

Wiem, że z prowadzeniem własnej działalności dobre warunki są ciągle w UK, ale chciałabym spróbować czegoś innego.. Dziękuję za opinię , trochę tego się obawiałam bo z tego co zauważyłam to sklepy przynajmniej w Paryżu prowadzili rodowici Francuzi, ew. w dzielnicy imigranckiej hindusi...
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 16:39   #924
Foczka 81
Raczkowanie
 
Avatar Foczka 81
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 473
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Kreskaa,
zależy jaki masz zawód, jak jakiś konkretniejszy to nie będziesz do opieki.

Ja we Fr przystępowałam do już istniejącej spółki (dwóch klinik weterynaryjnych), wypełniłam jeden formularz, wysłałam pocztą i dostałam odpowiedź z nadanym numerem SIRET (odpowiednik polskiego NIP).
Po paru latach porównania nie powiedziałabym żeby był jakiś szczególny kryzys, przychody równomiernie rosną.
A na codzień formalnościami i finansami zajmuje się pani w biurze księgowości, więc nie wiem czy ich dużo.

A jakiej pracy konkretnie szukasz?
W mieście czy na wsi?

Edytowane przez Foczka 81
Czas edycji: 2012-02-25 o 16:44
Foczka 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 13:55   #925
andzia12323
Raczkowanie
 
Avatar andzia12323
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Onet le Château
Wiadomości: 49
GG do andzia12323
Dot.: Wizażanki we Francji ?

O jakos tu "cicho".
Co tam u Was francuskich Polek ??
Jak Wam Swieta minely??

Czy ma moze ktoras z Was kontakt z Misja Kosciola Polskiego we Francji??

Pozdrawiama, buziaki
__________________
Uśmiech jest połową pocałunku.
andzia12323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 16:16   #926
Delia N
Raczkowanie
 
Avatar Delia N
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 94
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dziewczyny, tak Wam zazdroszczę tego mieszkania we Francji! Ostatnio byłam na krótkiej wycieczce i nadal nie mogę się przyzwyczaić, że gdy wychodzę do sklepu, czy do szkoły, codziennie widzę na murach 'hwdp', 'jp', pełno petów, papierów, psich kup Marzę o tym, żeby się stąd wynieść. A we Francji jestem zakochana, wspaniały kraj, niestety francuskiego nie znam, nic a nic
Delia N jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 21:25   #927
andzia12323
Raczkowanie
 
Avatar andzia12323
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Onet le Château
Wiadomości: 49
GG do andzia12323
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Ja tez nie znalam, kiedy tu przyjechalam, a teraz jakos sobie z nim daje rade. Nie mowie, ze jest latwo, ale brak znajomosci jezyka to nie koniec swiata, a poza tym zawsze mozesz go sie poduczuc w PL przed wyjazdem. Tez bylam zakochana we Fr, ale jak kazde zauroczenie tak i to przygasa z czasem. A i kup to tu tez nie brakuje na ulicach, bynajmniej na tych po ktorych ja chodze.
__________________
Uśmiech jest połową pocałunku.
andzia12323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 17:13   #928
jst_
Raczkowanie
 
Avatar jst_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 40
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cześć dziewczyny !!!
Tak ja wy, kocham Francję, francuski i Francuzów też
W zeszłym semestrze byłam na Erasmusie w Finlandii. Wtedy po raz pierwszy poznałam Francuzów i cóż... zakochałam się. Niestety było zbyt mało czasu, nic tego nie wyszło, ale wspomnienia są.
Ogólnie Francuzi wywarli na mnie wrażenie ludzi pełnych życia, szczęsliwych, szalonych
Oczywiście widzę też ich wady, ale mimo wszystko są dla mnie jakby 'nadnarodem'.
W lipcu tego roku kończę licencjat i mam zamiar wyjechać jako au pair do Francji. Już znalzałam miłą rodzinkę z Annecy i mam nadzieję, że wszytsko się potoczy po mojej myśli. Mam nadzieję że to będzie pierwszy krok, żeby już tam zostać.
Może to zabrzmi trochę pusto lub tkliwie ale chciałabym tam poznać kogoś, wyjść za mąż i żyć szczęsliwie.
Nigdy nie lubiłam Polski. Zawsze drażnił mnie wyścig szczurów w szkole, brak uprzejmości, chmura rozpaczy i narzekania wisząca nad tym krajem.
Pozatym Polacy nigdy mi sie nie podobali, moze dlatego po raz pierwszy zakochałam się dopiero będąc na Erasmusie
Tak czy inaczej mam jednak spore wątpliwości. Boję się, że bedę tam całkiem samotna. W czasie au pair może poznam parę koleżanek na kursie francuskiego, ale zaraz potem chcę zrobić magisterkę w jakimś większym mieście i mam obawy że po prostu Francuzi nie bedą chcieli rozmawiać z 'poleczką' skoro mają swoich własnych znajomych, rodowitych Francuzów.
Proszę dodajcie mi otuchy lub odwrotnie, sprowadźcie na ziemię
jst_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 18:11   #929
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez Delia N Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak Wam zazdroszczę tego mieszkania we Francji! Ostatnio byłam na krótkiej wycieczce i nadal nie mogę się przyzwyczaić, że gdy wychodzę do sklepu, czy do szkoły, codziennie widzę na murach 'hwdp', 'jp', pełno petów, papierów, psich kup Marzę o tym, żeby się stąd wynieść. A we Francji jestem zakochana, wspaniały kraj, niestety francuskiego nie znam, nic a nic
Wiesz co, ja tez tak myslalam - do czasu, gdy zamieszkalam we Francji

Nie ma kraju i ludzi idealnych, niestety.
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 13:19   #930
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez andzia12323 Pokaż wiadomość
O jakos tu "cicho".
Co tam u Was francuskich Polek ??
Jak Wam Swieta minely??

Czy ma moze ktoras z Was kontakt z Misja Kosciola Polskiego we Francji??

Pozdrawiama, buziaki
ja u nich dawalam ogloszenia typu zainstaluje windowsa, naucze obslugi komp. tak by cos dorobic i nawet mialam odzew, wiec ich gazete na pewno Polacy czytaja. A tak to nie specjalnie interesuje sie kosciolem i w zasadzie nie czuje sie katolikiem i nie utazsamiam sie z zadna religia. Ogolnie redakcja i jej pracownicy sa ok.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-14 17:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.