Urlop wypoczynkowy- ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-28, 18:57   #61
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

przysługuje mi 26 dni urlopu. do 3 września jestem na macierzyńskim, od 4 września wykorzystam 14 dni dodatkowego urlopu macierzyńskiego przysługującego na podstawie KP a następnie chciałabym wykorzystać urlop wypoczynkowy. jeżeli bym wiedziała konkretnie ile dni to zwróciłabym się do pracodawcy o obniżenie wymiaru czasu pracy. owszem zapytałabym koleżanki która zajmuje się takimi pierdołkami ale biedna podnosi się po powodzi i nie wiem kiedy będzie w pracy. nie będę pytała dyrektorki bo ta w tej jak i w innych kwestiach jest zielona. ale to już inna bajka.
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 01:46   #62
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
przysługuje mi 26 dni urlopu. do 3 września jestem na macierzyńskim, od 4 września wykorzystam 14 dni dodatkowego urlopu macierzyńskiego przysługującego na podstawie KP a następnie chciałabym wykorzystać urlop wypoczynkowy. jeżeli bym wiedziała konkretnie ile dni to zwróciłabym się do pracodawcy o obniżenie wymiaru czasu pracy. owszem zapytałabym koleżanki która zajmuje się takimi pierdołkami ale biedna podnosi się po powodzi i nie wiem kiedy będzie w pracy. nie będę pytała dyrektorki bo ta w tej jak i w innych kwestiach jest zielona. ale to już inna bajka.
W każdym nowym roku nabywasz prawa do pełni wymariu urlopu, wie c w tym spokojnie po urlopie macierzyńskim możesz wziąć 26 dni. Jeśli nie masz trybu pracy w weekendy, to jest ponad miesiąc, więc prawie do grudnia (musisz sobie policzyc 26 dni bez sobót i niedziel). Potem przechodzisz na 1/4 etatu (będą płacić Ci mniej). Tak samo jak w 2011 roku, do 1 kwietnia za urlop (o ile weźmiesz w tym czasie) zapłacą CI jak za 1/2 etatu, resztę za pełny etat (tez możesz wziąć 26 dni, wykorzystując w pełni czas, ale weź pod uwage fakt, że jeśli zdarzy sie jakiś nagły wypadek to nie będziesz miała zapasowych dni w postaci urlopu (wypadek urlopu na żądnie), tylko dodatkowa opieka nad dzieckiem ( z tego, co pamiętam to do 2 dni w ciągu roku, ale mogę sie mylić, bo dawno nie siedziałam w przepisach).
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 06:52   #63
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

to, że mniej zapłacą jest dla mnie jasne ale dobrze rozumiem, że mimo tego, że wymiar czasu ulegnie zmniejszenie to urlop jaki należy mi się nie??nadal będę miała 26 dni??
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 07:33   #64
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Tak, jak Ci pisałam - wszystko zalezy od tego, jaką decyzję podejmie pracodawca i jaki jest system rozliczania u Was.
Teoretycznie rzecz biorąc masz 26 dni i nabywasz do nich prawa z każdym przepracowanym rokiem, a w przypadku wypowiedzenia naliczany jest proporcjonalnie do prazepracowanych miesięcy.

Ale tak, jak pisałam - nie chciałabym byc wyrocznią, bo ja na studiach dawno miałam prawo pracy i tylko trochę interesuję sie zagadnieniami kadrowymi. Na pewno jeszcze jakaś dziewczyna się wypowie
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 21:52   #65
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

znalazłam chyba odp. na moje pytanie jednak proszę o weryfikację mojego myślenia.
za 10 miesięcy pracy w 2009 r. 10/12 x 26 dni = 22 dni-praca na pełny etat,
za 2 miesięcy pracy w 2009 r. 2/12 x 13 dni = 3 dni, pół etatu.
czyli wynika że mam 25 dni urlopu wypoczynkowego.z drugiej zaś strony zastanawiam się czy dobry mam tok myślenia skoro urlop wypoczynkowy należy się nam za przepracowany rok czyli za 2009 a wtedy miała prawo do 26 dni, zaś jeżeli bedzie chodziło o urlop w 2011 to wtedy przysługiwałoby mi 25 dni. kurcze niby takie proste a spędza mi sen z powiek.
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 10:52   #66
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
znalazłam chyba odp. na moje pytanie jednak proszę o weryfikację mojego myślenia.
za 10 miesięcy pracy w 2009 r. 10/12 x 26 dni = 22 dni-praca na pełny etat,
za 2 miesięcy pracy w 2009 r. 2/12 x 13 dni = 3 dni, pół etatu.
czyli wynika że mam 25 dni urlopu wypoczynkowego.z drugiej zaś strony zastanawiam się czy dobry mam tok myślenia skoro urlop wypoczynkowy należy się nam za przepracowany rok czyli za 2009 a wtedy miała prawo do 26 dni, zaś jeżeli bedzie chodziło o urlop w 2011 to wtedy przysługiwałoby mi 25 dni. kurcze niby takie proste a spędza mi sen z powiek.
zły tok myślenia
Nie ma czegoś takiego jak wymiar 25 dni, jeżeli nie rozwiązujesz stosunku pracy.
Normalnie masz wymiar 26 dni. Bo dzieląc to na dwa, to owszem wychodzi
13 dni, ale są to dni 8-godzinne... A pracując na pół etatu podejrzewam że pracujesz 4 godziny dziennie. Więc masz normalnie 26 dni tyle że 4-godzinnych.

A i urlop nie należy się za przepracowany rok, tylko uzyskujemy go na początku roku z góry.

Edytowane przez agusiajnw
Czas edycji: 2010-08-30 o 10:58
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 17:37   #67
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

byłam dziś w pracy i zastałam koleżankę zajmująca się urlopami. wyliczyłyśmy, że przysługuje mi do października 20 dni a potem po 1 dniu z każdy miesiąc do końca roku. więc od 18 września kończy mi się macierzyńskie i 20 dni nie licząc sobót i niedziel (18 października) do pracy....niestetyaż szkoda małego zostawiać w domu.
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 09:44   #68
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
byłam dziś w pracy i zastałam koleżankę zajmująca się urlopami. wyliczyłyśmy, że przysługuje mi do października 20 dni a potem po 1 dniu z każdy miesiąc do końca roku. więc od 18 września kończy mi się macierzyńskie i 20 dni nie licząc sobót i niedziel (18 października) do pracy....niestetyaż szkoda małego zostawiać w domu.
a możesz przedstawić jak to zostało wyliczone?

Najłatwiej jest rozliczać na godziny. I tak podobnie jak pisałaś wyżej masz:
do października pełny etat - 22 dni x 8 godzin = 176 godzin
od października 1/2 etatu - 4 dni (bo musi wyjść 26 na koniec roku) x 4 godziny = 16 godzin. Do wykorzystania masz 192 godziny w tym roku. W przyszłym roku też powinnaś wykorzystywac urlop godzinowo. I dopiero jak będziesz miała pełny etat przez cały rok (2012) to mozna wrócić do liczenia na dni.

Wyliczanie w dniach jest całkowicie bezsensowne i wprowadza zbędne zamieszanie bo dzień 8 godzinny =/= dzień 4 godzinny...

A swoją droga czy ja dobrze rozumiem - chcesz wykorzystać urlop wypoczynkowy bezpośrednio po urlopie macierzyńskim?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:43   #69
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

tak dobrze rozumiesz, urlop wypoczynkowy chcę wykorzystać po macierzyńskim, mamematycznym sposobem wyliczono mi urlop tj. z proporcji:
26 dni - 12 miesięcy
x dni - 9 miesięcy (do września jestem na pełnym etacie)
----------------------
co daje 19,5 dnia po zaokrągleniu 20 dni i po każdym dniu za kolejne miesiące czyli październik, listopad i grudzień, to wychodzi 23 a nie 22 wg moich obliczeń. już całkowicie zgłupiałam jaki wymiar urlopu mi się należy. jestem rozliczana nie godzinowo a dziennie

Edytowane przez chwilka83
Czas edycji: 2010-08-31 o 10:44
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 11:50   #70
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
tak dobrze rozumiesz, urlop wypoczynkowy chcę wykorzystać po macierzyńskim, mamematycznym sposobem wyliczono mi urlop tj. z proporcji:
26 dni - 12 miesięcy
x dni - 9 miesięcy (do września jestem na pełnym etacie)
----------------------
co daje 19,5 dnia po zaokrągleniu 20 dni i po każdym dniu za kolejne miesiące czyli październik, listopad i grudzień, to wychodzi 23 a nie 22 wg moich obliczeń. już całkowicie zgłupiałam jaki wymiar urlopu mi się należy. jestem rozliczana nie godzinowo a dziennie
A to nie łatwiej po macierzyńskim wykorzystać cały urlop na pełnym etacie a wrócić do pracy na 1/2? I by nie było problemu
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 17:23   #71
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

że jak??jak miałabym to zrobić?? w sumie może i lepiej??od października przechodzę na 1/2 więc nie należy mi się za każdy miesiąc przepracowany 2 dni lecz 1. chyba, że ja źle myślę.
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 17:45   #72
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Idziesz do pracy przed końcem macierzyńskiego i mówisz, że chcesz wykorzystać urlop za cały 2010 rok, który Ci pozostał I od razu informujesz pracodawcę, ze po powrocie z urlopu chcesz przejść na pół etatu (masz na to dwa tygodnie przez zmianą). Na pół etatu możesz pracować max 12 miesięcy.

A urlop wciąż źle liczysz - skoro przechodzisz na pół etatu, to masz też mneijsze wynagrodzenie. W 2011 roku uzyskujesz pełne 26 dni, ale za 4 miesiące dostaniesz mniejsze wynagrodzenie (przelicza sie je na stawki godzinowe , sa rożne w zależności od ilości pracujacych dni w danym miesiącu kalendarzowym).
Więc zeby Ci nie mieszać bardziej :
- w 2011 roku masz prawo do 26 dni
- za okres od 1 stycznia do 31 marca (bo chyba tak jeszcze chcesz pracować na pół etatu), czyli za: 26 dni/12 miesięcy *3 = 6 (lub 7 dni) będziesz miała zapłacone za pół etatu
- za resztę urlopu - odpowiednio 19 lub 18 dni dostaniesz pełne normalne wynagrodzenie.

Mam nadzieję, że ja się gdzieś nie pogubiłam
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 20:39   #73
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

jak mogą mi przysługiwać 26 dni skoro ja w pewnym momencie zmniejszam etat??
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:19   #74
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Zmniejszać etat czyli zmniejszasz swoje wynagrodzenie i ilość godzin. Czas urlopu sie nie zmienia, tylko zmienia się wynagrodzenie, które dostajesz za ten urlop (jest proporcjonalnie mniejsze). Po prostu przy pełnym etacie Ci płacili jak za 8 godzin, a przy połowie etatu będą Ci za dzień urlopu placić jak za 4 godziny. Już jaśniej nie jestem w stanie Ci wytłumaczyć.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 09:23   #75
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
Zmniejszać etat czyli zmniejszasz swoje wynagrodzenie i ilość godzin. Czas urlopu sie nie zmienia, tylko zmienia się wynagrodzenie, które dostajesz za ten urlop (jest proporcjonalnie mniejsze). Po prostu przy pełnym etacie Ci płacili jak za 8 godzin, a przy połowie etatu będą Ci za dzień urlopu placić jak za 4 godziny. Już jaśniej nie jestem w stanie Ci wytłumaczyć.
dokładnie tak...

przy pełnym etacie masz 26 dni x 8 godzin = 208 godzin wypoczynku
przy 1/2 jest 26 dni x 4 godziny = 104 godziny

czyli jak widac jest to połowa urlopu w porównaniu do pełnego etatu, a jednocześnie to wciąż 26 dni
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 10:34   #76
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

wiem, może to zabrzmieć głupio i że tak jakbym była mało rozumiąca ale chciałabym mieć 100% pewność. czyli mimo tego, że zmniejszam etat w danym miesiacu do urlop jaki mi się należy wynosi tyle samo co tak jakbym pracowała na cały, zmniejsza się tylko wygangodzenie??jest na to jakaś podstawa prawna albo coś innego abym mogła w pracy przedstawić że jest tak jak mówicie a nie tak jak koleżanka wyliczyła??
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 13:38   #77
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
wiem, może to zabrzmieć głupio i że tak jakbym była mało rozumiąca ale chciałabym mieć 100% pewność. czyli mimo tego, że zmniejszam etat w danym miesiacu do urlop jaki mi się należy wynosi tyle samo co tak jakbym pracowała na cały, zmniejsza się tylko wygangodzenie??jest na to jakaś podstawa prawna albo coś innego abym mogła w pracy przedstawić że jest tak jak mówicie a nie tak jak koleżanka wyliczyła??
oczywiście że jest - poczytaj art. 154 Kodeksu Pracy

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

i koleżanka możliwe że dobrze wyliczyła, ale zapomniała że 1 dzień = 8 godzin. Dlatego ciągle tłumaczę, że wyliczanie godzinowe urlopu jest wręcz niezbędne.

Edytowane przez agusiajnw
Czas edycji: 2010-09-01 o 13:30
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 13:14   #78
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

nie jak w temacie ale po co zaśmiecać forum jak ktoś może mi tutaj odp. po powrocie do pracy pozostaje pół etatu który jest do obsadzenia, czy mogłaby go zająć koleżanka na podstawie umowy o dzieło albo umowę zlecenie??dodam, że koleżanka jest na całym etacie.
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 15:18   #79
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
nie jak w temacie ale po co zaśmiecać forum jak ktoś może mi tutaj odp. po powrocie do pracy pozostaje pół etatu który jest do obsadzenia, czy mogłaby go zająć koleżanka na podstawie umowy o dzieło albo umowę zlecenie??dodam, że koleżanka jest na całym etacie.
mogłaby - tylko kwestia tego czy miałaby tylko zrobić to co jest do zrobienia i iść do domu czy siedzieć codziennie po 4 godziny... No i czy to koleżanka z tej samej firmy czy innej.

Edytowane przez agusiajnw
Czas edycji: 2010-09-22 o 15:20
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-22, 17:00   #80
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

jest to koleżanka z za biurka, więc z tej samej firmy, musiałaby zrobić swoje i przejąć część moich.
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 17:06   #81
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

Cytat:
Napisane przez chwilka83 Pokaż wiadomość
jest to koleżanka z za biurka, więc z tej samej firmy, musiałaby zrobić swoje i przejąć część moich.
Są problemy przy umowach zlecenie u jednego pracodawcy, kiedy ta osoba ma jeszcze umowę o pracę. PIP może znaleźć znamiona umowy o pracę i wtedy klops! Bo i karę moze nałozyc pracodawcy, jako unikanie płacenia składek za pracownika.

U mnie w pracy zwykle było tak, ze patrzono na umowe o pracę i zakres obowiązków, jeśli był inny nż umowa o dzieło to można było podpisać taką umowę. Ale co wazne - umowa o dzieło musi potem zostawic po sobie konkretne dzieło, np. artykuł czy projekt.
Jeśli miałaby być taka zwyczajowa praca biurowa to pozostaje zlecenie.
Ale jak napisałam wyzej - na to się sam pracodawca nie zgodzić, bo to raczej gubymi nićmi szyte.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-22, 19:42   #82
chwilka83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 269
Dot.: urlop a zmniejszenie wymiaru pracy

generalnie robi to co zanim zostałam zatrudniona, potem ja część jej ówczesnych obowiązków przejęłam, tj. zapisywanie klientów na grafik, umawianie ze specjalistami, pisanie i wydawanie opinii po zakończonej pracy danego specjalisty, chowanie i wyciąganie akt z archiwum, odkąd jestem na macierzyńskim robi to za mnie. do jej zakresu czynności należały min. kadry, przelewy, zamówienia itp.
chwilka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 09:02   #83
margot1991
Wtajemniczenie
 
Avatar margot1991
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: miami
Wiadomości: 2 852
Urlop na okresie próbnym

Jestem zatrudniona na okres próbny trwający 3 miesiące. Obecnie przepracowałam 1 miesiąc. Czy należy mi się urlop, w ogóle w okresie próbnym ?
Jedna z dziewczyn w pracy stwierdziła że na okresie próbnym nie ma żadnego urlopu.. A ja wyczytałam że jest. Jak to wygląda w rzeczywistości ? Dodam że jest to moja pierwsza praca.
margot1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 09:19   #84
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Urlop na okresie próbnym

Urlop jest naliczany od pierwszego dnia Twojej pracy, bez wzgledu na to, czy jest to umowa na okres probny czy nie. Jest to 1 dzien z kawalkiem na miesiac, czyli teoretycznie wychodzi ok. 4 dni po 3 miesiacach. Jednak wszystko zalezy od pracodawcy, czy da Ci ten urlop, czy nie... Ja np. po miesiacu okresu probnego bylam na wakacjach tygodniowych, wiec wzielam az 6 dni urlopu, ktorego de facto nie mialam, wiec wzielam go na kredyt (szef się zgodzil)
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 09:24   #85
margot1991
Wtajemniczenie
 
Avatar margot1991
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: miami
Wiadomości: 2 852
Dot.: Urlop na okresie próbnym

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Jednak wszystko zalezy od pracodawcy, czy da Ci ten urlop, czy nie...
Jak może zależeć od pracodawcy? Jeżeli jest kodeks pracy to każdy powinien go przestrzegac, bez zadnego ale.. Więc rozumiem że za 1 miesiąc nalezy mi się 1,66 dnia wolnego ? A za 2 miesiące będą to 3 dni, tak ?
margot1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 09:28   #86
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Urlop na okresie próbnym

Tak. Ale jesli chcialabys wziac wiecej dni w ciagu miesiaca, to to zalezy od pracodawcy.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 09:33   #87
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Urlop na okresie próbnym

za kazdy miesiac 1,66 dnia, skoro to pierwsza praca, liczone na korzysc pracownika czyli 2 dni. za 3 miesiace 5 dni ( 4,98 dokladnie )

teraz mozesz wiec wziac 2 dni, jezeli chcialabys wiecej to zalezy tylko i wylacznie od dobrej woli pracodawcy.
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 09:55   #88
margot1991
Wtajemniczenie
 
Avatar margot1991
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: miami
Wiadomości: 2 852
Dot.: Urlop na okresie próbnym

Też tak myślałam, po prostu zdziwiła mnie odpowiedź jednej z dziewczyn z którą pracuję że na okresie próbnym nie ma żadnego urlopu.. Zobaczymy co mi dziś powie kierowniczka, czy zna się na kodeksie..

A co mogłabym zrobić jakby powiedziała że mi się nawet nie należy ten 1,66 dnia wolnego ?
margot1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 10:26   #89
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Urlop na okresie próbnym

Cytat:
Napisane przez margot1991 Pokaż wiadomość
Też tak myślałam, po prostu zdziwiła mnie odpowiedź jednej z dziewczyn z którą pracuję że na okresie próbnym nie ma żadnego urlopu.. Zobaczymy co mi dziś powie kierowniczka, czy zna się na kodeksie..

A co mogłabym zrobić jakby powiedziała że mi się nawet nie należy ten 1,66 dnia wolnego ?
jezeli masz umowe o prace to niezalenie czy probna, czy na czas okreslony itd. po calym przepracowanym miesiacu sie nalezy i koniec kropka. kierowniczka musi to wiedziec
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 10:42   #90
margot1991
Wtajemniczenie
 
Avatar margot1991
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: miami
Wiadomości: 2 852
Dot.: Urlop na okresie próbnym

tez mam taką nadzieje że wie o tym! dziekuje za odpowiedzi
margot1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-03 19:05:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.