Ci źli rowerzyści - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-06, 18:58   #61
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Do ruchu rowerowego i pieszego. Zauważ, że większość to kręte jednopasmowki, dziurawe a najbardziej przy zewnętrznych krawędziach. Wybacz, ale średnia przyjemność wlec się w godzinach szczytu za rowerem, bo rowerzysta wali środkiem, co est zrozumiałe, przy stanie poboczy i krawędzi. A wic polega na tym, że obok ma ścieżkę rowerową. Ale co tam! Jemu WOLNO. A weź otrąb lub pokaż na ścieżkę to przeklnie Cię do 5 pokoleń naprzód.

Zaznaczam, że jestem kierowcą ale też rowerzystą. Szczycę się tylko tym, że mam jakiś tam szczątkowy zdrowy rozsądek.
Tak, większość
Kierowcy tacy uciemiężeni.
Rowerzyści tacy wszechmocni i pyskaci.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:59   #62
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Jeśli nie widzisz różnicy między "nie musi znać przepisów" a "postanawia się do nich nie stosować"...
Mi się po prostu wydaje że jeśli zrobimy z karty rowerowej taki cyrk jak z prawem jazdy to to nic nie da. Tym bardziej że egzaminy są.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:01   #63
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Oj miałam okropne doświadczenie z rowerzystą w tym tygodniu Ja jestem z tych kierowców co to zawsze grzecznie przepuszczają, aby sobie rowerzysta nie musiał schodzić z roweru, nawet na pasach dla pieszych, co mi tam, sama gdy tylko mogę przesiadam się na rower bo tak zdrowiej i taniej. Ale byłam w innym mieście, z chorą osobą w szpitalu, jedzie sobie pan na rowerze, w ten sposób, że w żaden sposób nie mogę go wyprzedzić, niemal środkiem pasa, za mną rośnie kolejka samochodów..trąbnęłam, tak ledwo co, aby w ogóle usłyszał, że ktoś chciałby przejechać i ma z tym problem. Wtedy pan pokazał mi środkowy palec nie oglądając się nawet i wjechał mi przed sam samochód na środek pasa, to zatrąbiłam już dłużej, ten wtedy rzucił rower przed siebie i do mnie z łapami i przekleństwami..ja osłupiała byłam pewna, że wybije szybę i mnie pobije Ten nagle złapał za swój porzucony rower i odjechał grzeczniutko, okazało się, że dwa samochody za mną jechała policja..i obserwowali całe wydarzenie. Przestraszył się i uciekł, a ja przez godzinę nie mogłam dojść do siebie. Jeszcze obawiałam się, że mnie zatrzymają za to trąbienie ale nic takiego się nie stało
Dodam, że gdy jadę sama na rowerze i nie ma innej możliwości tylko droga, to będąc kierowcą jadę tak, że niemal wpadam na krawężnik, byle tylko nie powodować problemów tym rowerem, dlatego zachowanie tego pana jak dla mnie było bezmyślne i złośliwe, nie mówiąc już o agresji. Osoba, którą wiozłam stwierdziła, że musiał być na prochach sądząc po zachowaniu. Ciekawa w sumie jestem co miałabym zrobić gdyby nie było za mną tej policji, z on wybiłby mi szybę i coś zrobił, później uciekł. Niestety rowery nie mają tablic rejestracyjnych toteż w ogóle nie miałabym szansy na pociągnięcie go do jakiejkolwiek odpowiedzialności.

I w tym tkwi meritum problemu z rowerzystami, są bezkarni, a poza tym poruszają się po drodze, bardzo często nie znając podstawowych przepisów ruchu drogowego.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:02   #64
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Do ruchu rowerowego i pieszego. Zauważ, że większość to kręte jednopasmowki, dziurawe a najbardziej przy zewnętrznych krawędziach. Wybacz, ale średnia przyjemność wlec się w godzinach szczytu za rowerem, bo rowerzysta wali środkiem, co est zrozumiałe, przy stanie poboczy i krawędzi. A wic polega na tym, że obok ma ścieżkę rowerową. Ale co tam! Jemu WOLNO. A weź otrąb lub pokaż na ścieżkę to przeklnie Cię do 5 pokoleń naprzód.

Zaznaczam, że jestem kierowcą ale też rowerzystą. Szczycę się tylko tym, że mam jakiś tam szczątkowy zdrowy rozsądek.
Jak wolno? Musi się poruszać po drodze dla rowerów jeśli jest wyznaczona w kierunku którym sie porusza. Jeśli nie to mandat.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:07   #65
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Acha. Ale co to zmienia? I jak znaleźć takich? A może jak ktoś łamał przepis to miał zły dzień? :P
Dla mnie ten temat to bicie piany. Są dobrzy i źli kierowcy, dobrzy i źli rowerzyści, dobrzy i źli piesi (w rozumieniu wykorzystywania wiedzy n/t ruchu drogowego i zachowywania kultury jazdy). I tyle. Nie ma tu żadnej filozofii :P To że ktoś ma takie a nie inne doświadczenia o niczym nie świadczy.

Ps. wrzucam tutaj filmik, który ostatnio mnie zainspirował mnie do zakupu kamerki. W sumie to straszne, że nikt nie wyskoczył do tego rowerzysty
Oczywiście, że bicie piany. Bo najłatwiej zachęcić i propagować jazdę rowerem i nie zapewnić rowerzystom odpowiednich warunków do bezpiecznej jazdy. Najłatwiej napuścić jednych na drugich, jak kiedyś już mialo miejsce w przypadku kierowców i motocyklistów.

PS

Zachowanie kierowcy/ czy pasażera karygodne. Ale czemu rowerzysta jedzie środkiem a nie przy zewnętrznej krawędzi jezdni?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:07   #66
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Ci źli rowerzyści

U mnie w miescie dopiero co sie skonczył Heineken (na szczescie).
Właściwie jedna konkretna droga dojazdowa i skrzyżowanie gdzie już musiał policjant kierować bo jak tak kłady, z rowerzystami i autami sie wcisnęły to zajęte wszystko. Łącznie z pasami. Stać w kolejce trzeba było żeby przejsć. Gadanie nie pomogło, a korek mega niemiłosierny. Im ktoś sie bardziej przepychał tym dłużej trwało przemieszczanie.
Juz widzę policję pilnującą na co dzien ścieżek i ulic :/

czasowo nie dali by rady, a przypuszczam ze rowerzysci by uciekali
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera

Edytowane przez CiastoPanda
Czas edycji: 2014-07-06 o 19:09
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:09   #67
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Jak wolno? Musi się poruszać po drodze dla rowerów jeśli jest wyznaczona w kierunku którym sie porusza. Jeśli nie to mandat.
Mi tego nie mow. Po prostu część rowerzystów kompletnie nie zna przepisów i uważa, że im wolno. Zdarza mi się jeździć rowerem, ale jeśli już mam wybór, czy jechać bezpiecznie po ścieżce, czy w huku i zapachu spalin wśród aut to wybieram ścieżkę, zgodnie z przepisami.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 19:09   #68
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Jeśli nie widzisz różnicy miedzy samochodem a rowerem...
Ja nie widzę, w obu przypadkach nieznajomość znaków może doprowadzić do tego samego..
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:11   #69
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Oczywiście, że bicie piany. Bo najłatwiej zachęcić i propagować jazdę rowerem i nie zapewnić rowerzystom odpowiednich warunków do bezpiecznej jazdy. Najłatwiej napuścić jednych na drugich, jak kiedyś już mialo miejsce w przypadku kierowców i motocyklistów.

PS

Zachowanie kierowcy/ czy pasażera karygodne. Ale czemu rowerzysta jedzie środkiem a nie przy zewnętrznej krawędzi jezdni?
Przecież to właśnie się dzieje, wrzucanie jakichś śmiesznych argumentów, jednostkowych zdarzeń - które nie mają wielkiego znaczenia? Jest to, w rzeczy samej, bicie piany.
Ps. po czym wnosisz, że rowerzysta jedzie środkiem? Rozumiem, że znasz kąt ustawienia kamery i jej miejsce na kierownicy kierowcy?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:12   #70
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ci źli rowerzyści

Trafia mnie jak widzę rowerzystę który jadąc drogą i mając czerwone światło, nagle przerzuca się na pasy i po nich przejeżdża bo tam piesi mają zielone

Edytowane przez GrumpyCat
Czas edycji: 2014-07-06 o 19:16 Powód: byk;p
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:14   #71
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Trafia mnie jak widzę rowerzystę który jadąc drogą i mając czerwone światło, nagle przeżuca się na pasy i po nich przejeżdża bo tam piesi mają zielone
Nie rozumiem.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 19:14   #72
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mi tego nie mow. Po prostu część rowerzystów kompletnie nie zna przepisów i uważa, że im wolno. Zdarza mi się jeździć rowerem, ale jeśli już mam wybór, czy jechać bezpiecznie po ścieżce, czy w huku i zapachu spalin wśród aut to wybieram ścieżkę, zgodnie z przepisami.
Ludzie różnymi rzeczami się kierują. Może dla nich jest tak wygodniej. Nieważne, łamią przepisy. Ja ogolnie bym stwierdziła że część uczestników ruchu drogowego nie zna przepisów.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:18   #73
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem.
Jedzie sobie rowerzysta drogą (nie ścieżką rowerową) i dojeżdżając do skrzyżowania ma czerwone światło, więc wjeżdża na przejście dla pieszych i po nim przejeżdża, bo tam świeci się zielone :P Czego nie rozumiesz?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:18   #74
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Mi się po prostu wydaje że jeśli zrobimy z karty rowerowej taki cyrk jak z prawem jazdy to to nic nie da. Tym bardziej że egzaminy są.
Jaki cyrk? To jest normalne, chcesz się poruszać pojazdem - zdaj egzamin. Egzamin, który realnie sprawdzi znajomość przepisów i umiejętność jazdy. Tak samo jak masz pojazd - ma być możliwa jego identyfikacja. Poruszasz się po drodze i jest ryzyko, że zrobisz komuś krzywdę - obowiązkowe OC. Dlaczego rowerzystów mają dotyczyć inne zasady niż resztę kierowców?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:21   #75
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Jedzie sobie rowerzysta drogą (nie ścieżką rowerową) i dojeżdżając do skrzyżowania ma czerwone światło, więc wjeżdża na przejście dla pieszych i po nim przejeżdża, bo tam świeci się zielone :P Czego nie rozumiesz?
Nie rozumiem, po kiego wjeżdża na to przejście dla pieszych.

Dobra, chyba ogarnęłam. Wjeżdża na przejście dla pieszych równoległe do drogi (wyobrażałam sobie prostopadłe ;d), po której się poruszał i wówczas udaje mu się pokonać drogę bez stania na świetle. Bingo?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:22   #76
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, po kiego wjeżdża na to przejście dla pieszych.

Dobra, chyba ogarnęłam. Wjeżdża na przejście dla pieszych równoległe do drogi (wyobrażałam sobie prostopadłe ;d), po której się poruszał i wówczas udaje mu się pokonać drogę bez stania na świetle. Bingo?
Tak
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:22   #77
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
I w tym tkwi meritum problemu z rowerzystami, są bezkarni, a poza tym poruszają się po drodze, bardzo często nie znając podstawowych przepisów ruchu drogowego.
Niestety. Ja rozumiem i jedną i drugą stronę jednak gdy zawini kierowca zawsze można go spisać i wyciągnąć konsekwencje, od rowerzysty nie ma jak. U mnie na osiedlu często dochodzą jeszcze osoby na rolkach oraz na quadach, tych to juz nie wiadomo jakie regulacje obejmuja
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:27   #78
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Jaki cyrk? To jest normalne, chcesz się poruszać pojazdem - zdaj egzamin. Egzamin, który realnie sprawdzi znajomość przepisów i umiejętność jazdy. Tak samo jak masz pojazd - ma być możliwa jego identyfikacja. Poruszasz się po drodze i jest ryzyko, że zrobisz komuś krzywdę - obowiązkowe OC. Dlaczego rowerzystów mają dotyczyć inne zasady niż resztę kierowców?
Egzaminy są. Pewnie chodzi ci o to aby były "poważniejsze" ok. Tylko ze jak zrobią to tak ja z prawem jazdy to moim zdaniem w szybkim czasie będzie chodziło w nich przede wszystkim o wyciągnięcie pieniędzy.

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Niestety. Ja rozumiem i jedną i drugą stronę jednak gdy zawini kierowca zawsze można go spisać i wyciągnąć konsekwencje, od rowerzysty nie ma jak. U mnie na osiedlu często dochodzą jeszcze osoby na rolkach oraz na quadach, tych to juz nie wiadomo jakie regulacje obejmuja
Piesi też są bezkarni.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:27   #79
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Egzaminy są. Pewnie chodzi ci o to aby były "poważniejsze" ok. Tylko ze jak zrobią to tak ja z prawem jazdy to moim zdaniem w szybkim czasie będzie chodziło w nich przede wszystkim o wyciągnięcie pieniędzy.
Egzaminy są w 4 klasie podstawówki i karty rowerowe obowiązują tylko dzieci. Każdy dorosły może wsiąść na rower i jechać ot tak. Więc nie, egzaminów nie ma.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-06, 19:28   #80
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Tak
To doprawdy podłe (oczywiście za przejazd po przejściu dla pieszych należy im się cudowny mandat bodajże stuzłotowy) Kierowcy, którzy nie mogą tak zrobić, muszą się wkurzać Ps. może ci rowerzyści, tak jak biegacze, nie chcą robić postojów? :P (tak, odwracam kota ogonem, powinnam też się wkurzać)
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:32   #81
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
(...)
Piesi też są bezkarni.
Jakieś tam regulacje ich obowiazują, na przykład przechodzić mogą tylko w określonych miejscach teoretycznie. Rowerzyście czy rolkowcowi łatwiej przekroczyc przepisy i po prostu sobie uciec w razie kłopotów. No i piesi zazwyczaj nie chodzą sobie po drogach..zazwyczaj.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:37   #82
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Egzaminy są w 4 klasie podstawówki i karty rowerowe obowiązują tylko dzieci. Każdy dorosły może wsiąść na rower i jechać ot tak. Więc nie, egzaminów nie ma.
Nazywa się to egzamin na Karte Rowerową wiec coś w tym musi być

Jeśli wprowadzamy egzamin na rowery to wprowadźmy od razu na quady i motocykle do 50 ccm

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Jakieś tam regulacje ich obowiazują, na przykład przechodzić mogą tylko w określonych miejscach teoretycznie. Rowerzyście czy rolkowcowi łatwiej przekroczyc przepisy i po prostu sobie uciec w razie kłopotów. No i piesi zazwyczaj nie chodzą sobie po drogach..zazwyczaj.
Miałam 2 sytuacje z pieszymi. Pierwsza to taka że facet szedl z psem, pies na mnie skoczył, ja straciłam równowagę, ☠☠☠, pana nie ma. Druga to taka że ktoś mnie popchnął i tez zwiał.

Każdemu jest ławo przekroczyć przepisy. Uciec to samo
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:38   #83
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Nazywa się to egzamin na Karte Rowerową wiec coś w tym musi być

Jeśli wprowadzamy egzamin na rowery to wprowadźmy od razu na quady i motocykle do 50 ccm
Jestem za. Skutery, motocykle, rowery, quady - wszystko.

Ale zrozum, że kluczowe jest to, że nie musisz zdać tego egzaminu gdy jesteś pełnoletnia. Nie zdajesz przed ukończeniem 18go roku życia, bo ci do niczego niepotrzebne, nie używasz roweru. Na 18stkę dostajesz wypas rower i co? I nic. Wsiadasz i jedziesz. Nie musisz niczego zdawać.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:44   #84
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Ci źli rowerzyści

Sama jestem i kierowcą (w tygodniu) i rowerzystką (weekendowo).
Będąc rowerzystką- nigdy nie wpycham się na chamca przed samochód, jadę jak najbardziej krawędzi jezdni jak już muszę nią jechać (bardzo unikam, wybieram tylko ścieżki rowerowe, ale nie zawsze się tak da).
Natomiast będąc kierowcą czasem szlag mnie trafia jak widzę takiego Wielkiego Pana rowerzystę w ubraniu sportowym ąę, który jedzie środkiem drogi tak jakby był kierowcą samochodu bo on "ma prawo". Irytuje mnie jak dwa albo trzy rowery jadą obok siebie...
Ogólnie do rowerzystów nic nie mam, jeżeli jadą poboczem i nie stanowią zagrożenia dla ruchu. Po prostu ich wyprzedzam i tyle. Ale nie rozumiem po co pchać się rowerem na drogi gdzie jest koszmarny ruch?
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:45   #85
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Niestety. Ja rozumiem i jedną i drugą stronę jednak gdy zawini kierowca zawsze można go spisać i wyciągnąć konsekwencje, od rowerzysty nie ma jak. U mnie na osiedlu często dochodzą jeszcze osoby na rolkach oraz na quadach, tych to juz nie wiadomo jakie regulacje obejmuja
No właśnie o to chodzi. Kierowców i motocyklistów obowiązuje prawo drogowe i jego znajomość (przynajmniej w teorii, ale trzeba je chociaż znać, by zdać prawko). A rowerzysta porusza się na jezdni prawem kaduka. Niejednokrotnie stwarzając zagrożenie dla siebie i innych.

Ja sama jestem też rowerzystą, co mocno podkreślam, żeby nie było, że jestem puszkarą, która hejtuje jednoślady. Jeżdżę dośc sporo i naprawdę nieraz jestem przerażona tym, co wyprawiają rowerzyści: od blokowania ruchu jadąc środkiem do braku sygnalizowania skrętu. Dlatego uważam, że powinna być obowiązkowa Karta Rowerowa. Może i niewiele by to zmieniło (obserwuję też poczynania niektórych kierowców, którzy przecież mają prawo jazdy, przynajmniej mam taką nadzieję) ale zawsze rowerzysta, tak jak kierowca miałby obowiązek nauczenia się znaków i przepisow o ruchu drogowym, choćby w zakresie podstawowym.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:46   #86
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Jestem za. Skutery, motocykle, rowery, quady - wszystko.

Ale zrozum, że kluczowe jest to, że nie musisz zdać tego egzaminu gdy jesteś pełnoletnia. Nie zdajesz przed ukończeniem 18go roku życia, bo ci do niczego niepotrzebne, nie używasz roweru. Na 18stkę dostajesz wypas rower i co? I nic. Wsiadasz i jedziesz. Nie musisz niczego zdawać.
Ja jednak uważam że w przypadku jazdy rowerem wystarczy "od małego" uczyc jak należy poruszać się po drodze.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:47   #87
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Sama jestem i kierowcą (w tygodniu) i rowerzystką (weekendowo).
Będąc rowerzystką- nigdy nie wpycham się na chamca przed samochód, jadę jak najbardziej krawędzi jezdni jak już muszę nią jechać (bardzo unikam, wybieram tylko ścieżki rowerowe, ale nie zawsze się tak da).
Natomiast będąc kierowcą czasem szlag mnie trafia jak widzę takiego Wielkiego Pana rowerzystę w ubraniu sportowym ąę, który jedzie środkiem drogi tak jakby był kierowcą samochodu bo on "ma prawo". Irytuje mnie jak dwa albo trzy rowery jadą obok siebie...
Ogólnie do rowerzystów nic nie mam, jeżeli jadą poboczem i nie stanowią zagrożenia dla ruchu. Po prostu ich wyprzedzam i tyle. Ale nie rozumiem po co pchać się rowerem na drogi gdzie jest koszmarny ruch?
Jako kierowca i rowerzysta biję Ci
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:54   #88
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Sama jestem i kierowcą (w tygodniu) i rowerzystką (weekendowo).
Będąc rowerzystką- nigdy nie wpycham się na chamca przed samochód, jadę jak najbardziej krawędzi jezdni jak już muszę nią jechać (bardzo unikam, wybieram tylko ścieżki rowerowe, ale nie zawsze się tak da).
Natomiast będąc kierowcą czasem szlag mnie trafia jak widzę takiego Wielkiego Pana rowerzystę w ubraniu sportowym ąę, który jedzie środkiem drogi tak jakby był kierowcą samochodu bo on "ma prawo". Irytuje mnie jak dwa albo trzy rowery jadą obok siebie...
Ogólnie do rowerzystów nic nie mam, jeżeli jadą poboczem i nie stanowią zagrożenia dla ruchu. Po prostu ich wyprzedzam i tyle. Ale nie rozumiem po co pchać się rowerem na drogi gdzie jest koszmarny ruch?
Ja też się starałam jechać jak najbliżej krawędzi, ale kierowcy zupełnie mnie tego oduczyli. Teraz jadąc staram sie przede wszystkim zapewnić sobie bezpieczeństwo. Ty zapewnieniem bezpieczeństwa jest dla mnie zostawienie sobie miejsca do ucieczki gdy kierowca nie zachowuje bezpiecznej odległości.

Co do jazdy parami to sie zgodzę. Po co pchać sie rowerem gdzie jest koszmarny ruch? Czasem nie ma innej opcji
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:26   #89
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Ci źli rowerzyści

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
Witajcie
nie chce wyjść na bezczelną ale szczerze mówiąc krew mnie zalewa kiedy idę chodnikiem i rowerzysta dzwoni na mnie z tyłu żebym mu łaskawie ustąpiła miejsce na chodniku...mam się teleportować czy wyjść na ulicę? niech jedzie ulicą a jak nie umie/się boi to niech się przesiądzie na inny pojazd bo chodnik jest dla pieszych.
Jestem tego samego zdania.
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:59   #90
Missandei
Raczkowanie
 
Avatar Missandei
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 390
Dot.: Ci źli rowerzyści

Mój "ulubiony" typ rowerzystów to fani muzyki wszelakiej z słuchawkami na uszach. Serio mam wtedy wizję, że się zachwieje, skręci czy ki czort i wleci mi pod koła ;/
Missandei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-23 14:42:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.