clindacne... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-04, 12:01   #61
qxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: clindacne...

czyli jak mam stosowac clindacne? punktowo czy po calej gebie?
qxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 17:41   #62
Kalorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

Clindacne chyba dziala nie chce zapeszac...ale nic mi nie wyskakuje i powoli znika rany jakie to wspaniale uczucie pozdrowionka
Kalorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 17:42   #63
Kalorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

clinacne to antybiotyk, stosuj tylko punktowo.
Kalorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 09:33   #64
qxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: clindacne...

dzieki bardzo. jak narazie nie moge stwierdzic czy clinacne dziala, bo uzywam go dopiero drugi dzien, ale jestem pelen nadziei Pzdr!
qxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 20:02   #65
693
Przyczajenie
 
Avatar 693
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 26
Dot.: clindacne...

Cytat:
Napisane przez Kalorina Pokaż wiadomość
clinacne to antybiotyk, stosuj tylko punktowo.
Mi dermatolog kazała smarować na całą twarz, wręcz-jak zapytałam czy mam stosować punktowo- wykrzyknęla do mnie, że skąd że.
Co do efektow- używam juz 4 tydzien, zauważam efekty. Syfow jest mniej, nie są czerwone tak jak wtedy, nowe mi sie tworzą rzadko a jeśli już to szybko znikają. Trochę się łuszcze ale wole to niz pryszcze . Zostało mi jeszcze 1/3 tubki wiec mam nadzieję, ze sie wylecze.
693 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 22:10   #66
qxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: clindacne...

powaznie smarujesz cala twarz? czy ktos jeszcze smarowal cala twarz?
qxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 12:51   #67
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: clindacne...

wg mnie zdecydowanie na całą twarz!

dziewczyny, mam pytanie - clindacne+acnederm+krem, polgodzinne odstępy rzecz jasna - może byc czy to juz za duzo warstw
brena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-07, 19:37   #68
693
Przyczajenie
 
Avatar 693
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 26
Dot.: clindacne...

Powaznie na cala twarz.

Brena, mysle, ze nie powinnas stosowac clindacne i acnederm jedno na drugie. Doktórka mi powiedziała (gdyz clindacne kazala mi smarować sie tylko na noc, a rano jakis robiony lek do przemywania), że moge acnderm (mówilam jej, ze sie tym leczylam na wlasna reke) nakladac rano. Ale nie uzywam acnedermu bo mi nie pomagal. Mysle, ze jedna masc moze hamowac dzialanie druiej i na odwrot. Wiec jesli chcesz używac obu to zrób tak jak ja-na noc jedno a drugie z ranca.
693 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 23:02   #69
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: clindacne...

mi wiosną dermetolog przepisała clindacne+skinoren, wiec teraz kupilam acnederm i myslałam, ze wszystko bedzie ok, bo to przeciez to samo praktycznie bardziej sie zastanawialam nad tym kremem, jako 3 warstwa, czy nie za dużo kombinowania ale po tym co mówisz juz zgłupiałam totalnie moze ktos jeszcze sie orientuje w tym temacie byłabym Wam bardzo wzdzieczna za pomoc, dziewczyny

aaa przypomniało mi sie cos jeszcze - clindacne jako antybiotyk trzeba bezwzglednie 2x na dobe, tak mowila mi dermatolog, więc odpada opcja clindacne na noc, acnederm na dzien itp...
brena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 18:44   #70
Kalorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

Moja dermatolog kazala mi stosowac clindacne tylko punktowo i to tylko na te ropne(a ze mialam ich moze ze 2 to smarowalam jak leci), troche sie zdziwilam bo wczesniej stosowalam differin po calosci, ale babka w aptece tez powiedziala ze punktowo. Ja po jakis 20-30 minutach nakladam krem na noc iwostin purritin i jest dobrze. To jak to jest? W ulotce napisali,zeby stosowac 2x dziennie nakladajac cienka warstwe na zmieniona chorobowo skore. Moze mi kazala punktowo bo nie mam za duzo... Juz sama nie wiem,ale to dziala
Kalorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 19:49   #71
693
Przyczajenie
 
Avatar 693
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 26
Dot.: clindacne...

Nie chce mieszac, mowie tylko jak mi zalecila dermatolog. Wiec sie stosuje do jej zalecen, zeby nie przedobrzyc :P. Tak jak mowilam, mam tez do przemywania robiony na alkoholu lek, bardzo silny dlatego kategorycznie pani dermatolog zakazala mi uzywać obu ich na raz. Chociaz szczerze przyznam, ze przez pierwszy tydzien smarowalam sie 2x dziennie clindacne, ale sie opamietalam i przypomnialam "rozkaz" lekarki. I tak jak wspomnialam na cala twarz, moze dlatego, ze jakbym sie miala bawic w punktowe smarowanie to w koncu i tak bym miala wysmarowana cala gebe :d
693 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-08, 21:36   #72
Kalorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

Ja na poczatku nakladalam pierwsza warstwe clindacne a jak wyschla to jeszcze jedna Nie moglam sie poprostu powstrzymac. Uuu...na alkoholu,to musi byc silny. Pozdrawiam
Kalorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 17:33   #73
kyniol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3
Dot.: clindacne...

Niestety też zaliczam sie do tych osób które mają trądzik!! Stosuje od 16 dni maść clindacne i wydaje mi sie że nic nie daje!! móże jestem troche niecierpliwy ale każdy chyba chce mieć ladna twarz a nie patrzysz tylko w lustro i znowu to samo!!! Ja mam takie czerwone plamki nie wiem jaki to jest trądzik chyba pospolity!! Mam to tylko z lewej strony twarzy z prawej strony nic nie wiem dlaczego tak to jest!!! Jak możecie to poradżcie coś czasami fajnie jest usłyszeć cos milego choc wydaje mi sie że ja jestem na to skazany bo w koncu ktoś być musi pechowcem!! a ja szczescie mam nie tylko do tego!!!
kyniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 13:02   #74
qxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: clindacne...

hehe. ja mam podobnie. prawa strona cala w przyszczach, a lewa(przy prawej) jest czysciutka, choc i naniej czasem cos wyskoczy, ale zadko Jak mam rozprowadzac zel po calej twarzy, to nie szkodzi pozniej uzycie jakiegos kremu nawilzajacego?
qxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 13:32   #75
693
Przyczajenie
 
Avatar 693
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 26
Dot.: clindacne...

Podobno o efektach powinno sie mowic po 3-4 tygodniach, a u Ciebie Kyniol 16 dni czyli 2 tygodnie z groszami- moze jeszcze poczkaj z ocena . Chociaz ja przyznam, ze u mnie po 2 tygodniach troche sie poprawilo... ale jak sie troche poprawilo, tak sie juz bardziej nie poprawia. Smaruje sie tym badziewiem juz 5 tygodni :/ i nie powiem, zebym specjlanie byla zadowolona z efektow. W piatek ide do dermatalog poradzic sie co robimy z tym dalej, zobacze co powie na te "efekty".
Co do smarowania kremem tez o tym myslalam, bo sie luszcze niesamowicie w niektorych miejsach, ale zeby nie zaklócic kuracji odpuscilam sobie krem bo i nawet z przesuszona skora sie swiece
693 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 19:08   #76
bianca:*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: clindacne...

Cytat:
Napisane przez qxx Pokaż wiadomość
hehe. ja mam podobnie. prawa strona cala w przyszczach, a lewa(przy prawej) jest czysciutka

ja nie moge, tez tak mam to jest okropne!!! a co najgorsze nie schodzi mi. juz zmienilam zel ale nadal mam plamy na twarzy
zyje nadzieja ze sie kiedys tego pozbede
bianca:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 11:24   #77
gizix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do gizix
Talking Dot.: clindacne...

A wiecie co ja myśle że każdy przypadek trądziku jest indywidualny tak jak rodzaj skóry itp. No cóż w moim przypadku chyba juz małym alhemikiem jestem , bo tyle maści na trądzik przetestowałam że szok. Np w moim przypadku zachwalany przez większość osób skinoren wogóle się nie sprawdził, czy brevoxyl. Natomiast Duac, który ma średnią opnie tak. Jak widzicie grunt to dobrać odpowiednie leczenie. Ja już się prawie wyleczyłam, teraz pozostała mi walka z przebarwieniami, na szczęście wcześnie zaczęłam leczenie trądziku, więc nie mam blizn:j upi:
a co do clindacne gel'u polecam ale punktowo, działa podobnie jak Duac.
gizix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 09:58   #78
693
Przyczajenie
 
Avatar 693
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 26
Dot.: clindacne...

Wlasnie wrocilam od dermatologa. No i coz, stwierdzila (co wiem bo widze :-P), ze Clindacne zbytnio mi nie pomogl, a tylko podraznil skore. Dostalam teraz Differin, ale nie jestem zbyt optymistycznie do niego nastawiona bo oczywiste jest, ze mnie podrazni jeszcze bardziej. Chociaz jak mowilam, wole sie luszczyc niz miec pryszcze .
Dermatolog powiedziala, ze jak to juz nie pomoze wtedy bierzemy sie za jakies antybiotyki doustnie. Wiec mam cicha nadzieje, ze pomoze bo wolalabym uniknąc faszerowania sie tabletkami.
693 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:08   #79
kyniol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3
Dot.: clindacne...

U mnie nie ma poprawy zadnej po ponad 4 tygodniach stosowania clindacne!! Nie działa to na mnie Mam pytanie do bardziej poinformowanych!! Jak ja smaruje clindacne twarz to potem leci mi kater z nosa czy mozliwe to jest ze to od tego tzn ze bym byl uczulony na clindacne??? Moze dlatego tez nie dziala?? Po nowym roku wybieram sie znowu do dermy zobaczymy ! Mam nadzieje ze kiedys skonczy się ten koszmar i ...!! Nie mówie juz o takiej cerze jak w reklamach bo chyba az tak dobrze to sie z tego nie wyleczymy ale np po prawej stronie mojej twarzy mam moze 2 syfy na ruski rok chcialbym aby chociaz tak bylo po lewej gdzie jest strasznie!! Zyje tą nadzieją bo co mi innego pozostaje!!!
kyniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 17:48   #80
kyniol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3
Dot.: clindacne...

aha a slyszeliscie cos o kuracji CEBULĄ!!! podobno to daje rade ale nie wiem dokladnie jak to sie stosowalo!!! Tak mysle nad rozpoczeciem wlasnie tej kuracji bo chyba nie mam nic do stracenia!!! Mam nadzieje ze nie jestem uczulony na to!!
kyniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 19:26   #81
Kateanna
Rozeznanie
 
Avatar Kateanna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 745
Dot.: clindacne...

mi tez dermatolog kazala smarowac cala twarz. i bardzo dobrze bo po tygodniu mialam juz jakies 60% mniej zaskornikow
rano smaruje sie clindacne, a wieczorem na zmiane clindacne i metronidazolem. pryszcze gdzie niegdzie mam ale to zmojej winy bo sama sobie rozdrapuje to czego nie ma
a wiec mi clindacne szybko pomogl, jednak dermatolog mi powiedziala ze leczenie moze potrwac nawet rok albo wiecej.
jedno co mnie wkurza w tej masci to to ze jak pierwszy raz scisnelam to polowa tubki to bylo powietrze grrrr i za co te 20 zl?? wiem ze tu chodzi o gramature ale psychika boli

pozdrawiam
Kateanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 21:09   #82
ciri_lla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3
Dot.: clindacne...

Dla mnie na budujące sie krosty i inne paskudztwa najlepsza jest maść Aknemycin(taka w niebiskiej tubce). Jest na recepte i nie najtańsza, ale jak posmarowałam syfy na noc to na drugi dzien widać było znaczna poprawę. Muszę się wybrać w koncu do dermatologa, bo mi się niestety skonczyla;/
ciri_lla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 23:05   #83
Kalorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

mozna kupic clindacne bez recepty czy musze po 1 tubce isc na kontrole ? jak mi sie poprawilo to teraz znowu wyskakuja...kurcze zaraz strace nadzieje... Moja tubka tez byla z powietrzem, zlodzieje pozdrawiam
Kalorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 13:43   #84
693
Przyczajenie
 
Avatar 693
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 26
Dot.: clindacne...

Tylko na recepte, ale mysle, że popytac w aptekach nie zaszkodzi bo czasem niekotre kobity sprzedaja leki na recepte bez recepty (tak mialam z davercinem, krzywo popatrzyla ale w koncu sprzedala ).
693 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 13:13   #85
Kalorina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

udalo sie bez recepty czy ktoras z dziewczyn byla na jakims peelingu chemicznym, mikrodermabrazji czy czyms podobnym? ja mam male wglebienia na policzkach i brodzie, i wydaje mi sie ze takie peelingi cos by na to poradzily... Pzdro
Kalorina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 18:31   #86
honey1991
Przyczajenie
 
Avatar honey1991
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8
Dot.: clindacne...

Ja uzywam clindacne caly czas. ten zel powoduje ze takie duze bulwy po prostu sie wchlaniaja! i za to go kocham... :P:P:P
honey1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 22:16   #87
DRIZELLA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: clindacne...

Od Jutra Zaczynam Uzywac Clindacne I Musze Powiedziec Ze Boje Sie. Mam Wrazliwa Cere Boje Sie Zapalenia. Nie Pamietam Czy Tego Kiedys Uzywalam, Tyle Lat Juz To Trwa. Nie Wiem Czy To Pomoze, Chyba Trace Nadzieje Ze Cokolwiek Pomoze, Ale Z Drugiej Strony, Czytajac Te Wszystkie Opinie O Tym Zelu Moze Jednak...lepiej Robic Cos Niz Nic
DRIZELLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 16:41   #88
tomas337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: clindacne...

Mam 17 (rocznikowo) lat i spory trądzik.
rano myję buzię jednym z kremów Iwostin, potem szybko kremuję Aa Nawilżającym, bo takto bym miał strasznie suchą skórę.
Potem natomiast Clindacne - biorę go od poniedziałku, wcześniej próbowałem Differin ale strasznie czerwienił mi twarz, więc odstawiłem. Moja dermatolog wypisała mi Clindacne, ale już następnego dnia, i wraz z kolejnymi, mam coraz gorszą buzię, tj. trochę czerwona i spory wysyp pryszczy i różnych badziewiów. Powiedzcie mi, czy to normalne przy leczeniu tym lekiem? Jestem w stanie to przeboleć o ile ma to przynieść efekt. Gdzieś tu na forum wyczytałem, że na początku jest gorzej, a potem lepiej...

Clindacne staram się smarować dwa razy dziennie (tak zresztą jest napisane na ulotce), choć moja dermatolog powiedziała, że raz. Ponadto używam na noc specjalnej maści robionej, więc tutaj o nazwę będzie ciężko. A także na jakieś nowe ubytki punktowo używam Duaca.

No i do tego łykam regularnie Tetracyklinę, a alkoholu unikam jak ognia...

Do niedawna próbowałem takie dolegliwości smarować kremami maskującymi - fakt, twarz wyglądała fajnie, ale potem skóra w dodatku niezbyt mi się podobała i staram się odstawiać. Co myślicie o takich rodzajach kremów? Jest sens, żeby jakieś 15 minut po Clindacne wysmarować tego typu kremem. Ja mam na półce Avon Clearskin, który maskuje trądzik.
tomas337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 08:42   #89
xNatalCia
Przyczajenie
 
Avatar xNatalCia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: clindacne...

Nie zniechęcaj się tym, że stan twojej skóry się pogorszył. Tak częśto jest, a potem skóra drastycznie się przesusza i łuszczy, ale pryszcze znikają.
Co do tego jak często należy używać clindacne to myślę, że jednak dwa razy dziennie. Pani dermatolog zaleciła raz dziennie pewnie dlatego, żebyś sobie nie przesuszył skóry.
A co do tych kremów - nie wiem.
Ogólnie to jeszcze polecam mydło siarkowe (do kupienia w zielarniach) naprawdę wspomaga kurację.
Życzę powodzenia =)
xNatalCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 16:47   #90
tomas337
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3
Dot.: clindacne...

A nie wiesz, jak długo może obowiązywać taki stan 'pogorszenia'? Kiedy można spodziewać się wstępnych efektów?

A ktoś inny może pomoże ws. smarowania kremami maskującymi tuż po Clindacne jakies 15-20 minut? Efekt w sumie jest widoczny, bo twarz - wizualnie - wygląda lepiej, ale mam wrażenie, że troszkę na skórę gorzej oddziałuje. Ja mam na półce Avon Clearskin, który maskuje trądzik. Co myslicie w ogóle o takich kremach? O smarowaniu nimi jakiesś 15 minut - bo wcześniej nie ma kiedy ze względu na szkołę - po Clindacne?
tomas337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-25 22:50:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.