Autostop - przygoda czy skrajna głupota? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-26, 10:56   #61
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Będą na studiach (czyli parę lat temu) podróżowałam z mężem stopem po Europie i nie uważam, że to wyraz "skrajnej nieodpowiedzialności". Zdarzyło mi się też jeździć z koleżankami po Polsce. Teraz już niestety nie mam czasu na to, ale gdybym mogła to chętnie bym spakowała plecak i ruszyła Super wspomnienia, ludzie, miejsca, do których pewnie inaczej byśmy nie trafili. Co roku organizowane są też wyścigi autostopowe na majówkę (polecam z Wrocławia albo Sopotu) a to już w ogóle super impreza. Mimo wszytko uważam, że bezpieczniej jest podróżować w duecie chłopak-dziewczyna niż dwie dziewczyny.

Sprawa dziewczyn z Alcaster to straszna tragedia. Dziewczynki 14-letnie, bez wyobraźni, doświadczenia wieczorem jadące na dyskotekę - jako rodzic nigdy nie zgodziłabym się na coś takiego.
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu

Edytowane przez malinowegruszki
Czas edycji: 2018-02-26 o 11:11
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 15:18   #62
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Okropna historia. To co one przeszły przed śmiercią mrozi krew w żyłach.
Mogę ,,polecić'' jeszcze tę historię: (wstrząsnęła mną mocno )



Cytat:
Młoda artystka pochodząca z Włoch razem ze swoją koleżanką udały się w podróż przez 12 krajów niosąc przesłanie pokoju. Niestety Pippę Baccę w Istambule opuściło szczęście. Doświadczona autostopowiczka, artystka i performerka wsiadła do ciężarówki psychopaty.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 19:23   #63
sylwiszon757
Zakorzenienie
 
Avatar sylwiszon757
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 494
GG do sylwiszon757
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Ostatni raz byłam 2 lata temu autostopem w Rumuni. Ogólnie super przeżycie podróżowac w taki sposób. Mam mnóstwo znajomych którzy cały świat zjeżdża stopem. Sama wcześniej jeździłam po Polsce.
Jednakże, nie wiem czy odwazylabym się znowu. Miałyśmy parę dziwnych sytuacji z koleżanką w drodze na Rumunię, jak i spowrotem , i jak sobie o tym pomyślę, to ciarki mnie przechodzą.
__________________
When so many are lonely as seem to be lonely, it would be inexcusably selfish to be lonely alone
sylwiszon757 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 20:08   #64
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez sylwiszon757 Pokaż wiadomość
Ostatni raz byłam 2 lata temu autostopem w Rumuni. Ogólnie super przeżycie podróżowac w taki sposób. Mam mnóstwo znajomych którzy cały świat zjeżdża stopem. Sama wcześniej jeździłam po Polsce.
Jednakże, nie wiem czy odwazylabym się znowu. Miałyśmy parę dziwnych sytuacji z koleżanką w drodze na Rumunię, jak i spowrotem , i jak sobie o tym pomyślę, to ciarki mnie przechodzą.
Rumunia to jest akurat skrajnie niebezpieczna pod tym względem...
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 20:38   #65
sylwiszon757
Zakorzenienie
 
Avatar sylwiszon757
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 494
GG do sylwiszon757
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Mediterrania Pokaż wiadomość
Rumunia to jest akurat skrajnie niebezpieczna pod tym względem...
Nie zgadzam się z tym. Akurat nieprzyjemności były ze strony kierowców m.in. z Polski, Niemiec, Słowacji... a jeśli chodzi o Rumunię to bardzo sympatyczni i pomocni ludzie. No jeden taki dziadek nam się trafił trochę dziwny, ale tak to ok.
__________________
When so many are lonely as seem to be lonely, it would be inexcusably selfish to be lonely alone
sylwiszon757 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 20:52   #66
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez sylwiszon757 Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym. Akurat nieprzyjemności były ze strony kierowców m.in. z Polski, Niemiec, Słowacji... a jeśli chodzi o Rumunię to bardzo sympatyczni i pomocni ludzie. No jeden taki dziadek nam się trafił trochę dziwny, ale tak to ok.
No bo byłaś raz, to może miałaś szczęście
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 21:20   #67
sylwiszon757
Zakorzenienie
 
Avatar sylwiszon757
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 494
GG do sylwiszon757
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Mediterrania Pokaż wiadomość
No bo byłaś raz, to może miałaś szczęście
Być może. Ale nigdy nie słyszałam złego słowa o Rumuni od znajomych, którzy często w tamte strony podróżują.
No ale na to nie ma reguły, zależy na kogo się trafi. Trzeba być ostrożnym i tyle
__________________
When so many are lonely as seem to be lonely, it would be inexcusably selfish to be lonely alone
sylwiszon757 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-26, 21:20   #68
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Mediterrania Pokaż wiadomość
Rumunia to jest akurat skrajnie niebezpieczna pod tym względem...
Na podstawie czego tak sądzisz?
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 21:35   #69
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Trochę mnie dziwi takie emocjonowanie się pojedynczymi przypadkami tragedii, kiedy co roku miliony ludzi podróżują w ten sposób i nic im się nie dzieje. Podoba histeria co u osób bojących się latać i rozpamiętujących każdą lotniczą tragedię, bez wzięcia pod uwagę większego obrazu, jakim jest to, że nadal jest to bezpieczny środek transportu.

Szansa na zostanie zamordowanym w trakcie łapania stopa wynosi 0,000009% w rozwiniętych krajach. Dla osób radzących autorce olanie autostopu na rzecz skakania na spadochronie podam statystykę dla śmierci przy tej dziedzinie sportu: o,0007%. Jest większa szansa na poniesienie śmierci poprzez potknięcie się niż łapanie stopa. To tak w kwestii irracjonalnych przekonań.

A tak z przekory dodam, że ja bym stopem nigdy nie pojechała Za dużo (irracjonalnych, bo irracjonalnych) nerwów dla mnie, za bardzo znerwicowana jestem i bez tego. Ale nie będę tego nazywać "skrajną głupotą" czy "idiotyzmem", bo musiałabym też tak nazwać przechodzenie przez ulicę czy jazdę rowerem (również większe szanse na śmierć niż przy jeżdżeniu autostopem). Niech każdy żyje jak chce, ale zachowajmy trochę zdrowego rozsądku i nie dajmy sobie kształtować wizji świata poprzez artykuły z faktu
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 21:58   #70
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez malinowegruszki Pokaż wiadomość
Na podstawie czego tak sądzisz?
Przyjaźniłam się na studiach z rokiem studiującym filologię rumuńską i bałkanistami, bardzo często tam podróżowali stopem. I najgorsze wspomnienia z Rumunii. Zresztą, koleżanka o której pisałam, którą zgwałcili to właśnie tam.
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-27, 09:18   #71
malinowegruszki
Raczkowanie
 
Avatar malinowegruszki
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 492
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

To mamy zupełnie inne doświadczenia. Znajomi, którzy jeździli po Bałkanach uważają je za najbardziej przyjazne miejsce dla autostopowiczów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
[
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
malinowegruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-27, 09:56   #72
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez malinowegruszki Pokaż wiadomość
To mamy zupełnie inne doświadczenia. Znajomi, którzy jeździli po Bałkanach uważają je za najbardziej przyjazne miejsce dla autostopowiczów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz zdałam sobie sprawę, że w sumie to stara jestem i studiowałam ponad 10 lat temu, więc może się po prostu zmieniło.
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 10:51   #73
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez Inka_ Pokaż wiadomość
Jeździłam autostopem po całej Europie w towarzystwie koleżanki, żyję, mam się dobrze, traumatycznych przeżyć brak. Aktualnie niestety nie mam czasu na tego typu rozrywki, wybieram też wygodniejsze środki lokomocji, ale swego czasu byłam zachwycona stopowaniem. Dodam, że regularnie korzystam z couchsurfingu, taka jestem szalona
Ja również mam za sobą kilka tysięcy przejechanych kilometrów autostopem po Europie, z koleżanką. Jeździłabym dalej, ale 'dorobiłam się' rodziny i już czuję, że mi trochę nie wypada.
Jeździłyśmy głównie Czechy / Słowacja / Węgry (mega polecam!) / Chorwacja / Austria (też polecam) / Włochy.
Raz miałyśmy sytuację, gdzie facet się zatrzymał w Czechach i powiedział, że nas podwiezie za seks. Odmówiłyśmy grzecznie i odjechał Poza tym nigdy nic nas złego nie spotkało, jechałyśmy zamknięte na pace busa, spałyśmy w kabinach ciężarówek, kiedyś zostawiłam telefon w stopie (facet się cofnął i oddał), niezliczoną ilość razy kierowcy kupowali nam picie / jedzenie - choć nigdy o to nie prosiłyśmy. Zdarzyło nam się siedzieć kilkanaście godzin na stacji benzynowej w Chorwacji, bo zamknięto fragment autostrady, na którym akurat była ta stacja , spałyśmy w namiocie przy - 2 * w Tyrolu... Moim zdaniem świetna przygoda.

Sama też biorę stopowiczów
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 11:00   #74
MiniMarta
Przyczajenie
 
Avatar MiniMarta
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 29
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Jeszcze w liceum miałam koleżankę, która podróżowała autostopem. Nie tylko po Polsce - zwidziała świat. Przed maturą pojechała za granicę ćwiczyć angielski i zostawiła w takim autostopowym samochodzie torebkę, portfel a w środku dowód. Kierowca znalazł ja na (jeszcze wtedy) naszej klasie i ten dowód do niej wrócił. Ogólnie był straszny problem, bo na maturę bez dowodu by nie weszła. Miała mnóstwo historii, mnóstwo przygód, nigdy nic jej się nie stało. Woziła ze sobą gaz, ale nigdy go nie użyła. Teraz jest misjonarką, podróżniczką. Często jej pytałam, czy się nie boi, czy jest bezpieczna,bo też żyłam przekonaniem, że jakjuż wsiądziesz do czyjegoś samochodu to nie wysiądziesz. Nadal myslę, że można bezpiecznie przejechać 100 razy a za 101 trafić na wariata, ale.. jesli zaopatrzysz się w gaz i będziesz czujna, to czemu nie
MiniMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 14:09   #75
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez 201803290936 Pokaż wiadomość
Okropna historia. To co one przeszły przed śmiercią mrozi krew w żyłach.
To straszna historia. Ale moim zdaniem jeżeli one w ogóle wsiadły do jakiegokolwiek samochodu, to za kierownicą siedziała znana im osoba.. Wersja oficjalna wydarzeń nie jest z wielu względów przekonująca.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 11:53   #76
Marlenka 91
Przyczajenie
 
Avatar Marlenka 91
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Trochę mnie dziwi takie emocjonowanie się pojedynczymi przypadkami tragedii, kiedy co roku miliony ludzi podróżują w ten sposób i nic im się nie dzieje. Podoba histeria co u osób bojących się latać i rozpamiętujących każdą lotniczą tragedię, bez wzięcia pod uwagę większego obrazu, jakim jest to, że nadal jest to bezpieczny środek transportu.

Szansa na zostanie zamordowanym w trakcie łapania stopa wynosi 0,000009% w rozwiniętych krajach. Dla osób radzących autorce olanie autostopu na rzecz skakania na spadochronie podam statystykę dla śmierci przy tej dziedzinie sportu: o,0007%. Jest większa szansa na poniesienie śmierci poprzez potknięcie się niż łapanie stopa. To tak w kwestii irracjonalnych przekonań.

A tak z przekory dodam, że ja bym stopem nigdy nie pojechała Za dużo (irracjonalnych, bo irracjonalnych) nerwów dla mnie, za bardzo znerwicowana jestem i bez tego. Ale nie będę tego nazywać "skrajną głupotą" czy "idiotyzmem", bo musiałabym też tak nazwać przechodzenie przez ulicę czy jazdę rowerem (również większe szanse na śmierć niż przy jeżdżeniu autostopem). Niech każdy żyje jak chce, ale zachowajmy trochę zdrowego rozsądku i nie dajmy sobie kształtować wizji świata poprzez artykuły z faktu

Dokładnie! Również uważam to za zbędną histerię.



Psychopaci są wśród nas, czy chcemy przyjąć to do wiadomości czy nie. Zwabić/skrzywdzić/zabić mogą niestety na setki innych sposobów - autostop nie ma tu monopolu.


Do tragedii może dojść wszędzie - ktoś z nas może wpaść pod koła samochodu przez własnym domem - czy to oznacza, że nie powinno się wychodzić z mieszkania?

Nie. Po prostu podejmujemy stosowne środki ostrożności (rozglądamy się zanim przejdziemy przez jezdnię, nosimy odblaski w nocy, itd) i po prostu robimy swoje. Tak samo można postępować z autostopem (np. wymienione tu jeżdżenie parami, niewsiadanie do samochodu kogoś podejrzanego/gdzie jest więcej niż jedna osoba, posiadanie gazu pieprzowego).


Ja rozumiem irracjonalny lęk przed pewnymi rzeczami, można się bać pająków występujących w Polsce, które generalnie nie są niebezpieczne dla człowieka, można się bać latania samolotem z powodu lęku wysokości, mimo że statystycznie jest to najbezpieczniejszy środek transportu, ale musicie przyznać, że podróżowanie autostopem to jest właśnie jedna z takich rzeczy.


Niekoniecznie mamy obecnie wyższy wskaźnik przestępczości - jesteśmy po prostu bombardowani informacjami ze wszystkich stron, co może tworzyć takie złudzenie.



Przykładowo:


"Z policyjnych statystyk wynika, że na przestrzeni 10 lat liczba zabójstw zmalała z 1048 w 1999 r. do 759 w 2008 r., czyli o ponad 27 proc."

(źródło: www.policja.pl)

"W 2016 roku Policja stwierdziła 467 przestępstw zabójstwa. Ich liczba spadła o 6,3% w stosunku do roku 2015 (499). (...) Ich liczba w roku 2016 była niższa o 45% niż w roku 2007"

(źródło: Raport o stanie bezpieczeństwa w Polsce w 2016 roku - MSWiA)


W zeszłym roku zrobiłam w pojedynkę autostopem 2500 km po Maroku i uważam to za wspaniały pomysł na poznawanie ludzi w danym kraju. Tyle co obce osoby mi pomogły (odprowadzanie do drzwi hotelu/riadu, z którego właścicielką wychował się akurat zbiegiem okoliczności kierowca, który mnie podwoził, szukanie ze mną sklepu z telefonami, gdy mój się zepsuł i pomoc w kupnie nowego, nadrabianie 150 km, żebym nie musiała szukać nowego transportu by dojechać do hotelu przed zmrokiem - to tylko kilka przykładów pomocnych ludzi) to sama się nie spodziewałam.


Nie jestem naiwna i nie wierzę idealistycznie w to, że ludzie są w głębi duszy dobrzy (pitu pitu), ale nie dajmy się zwariować. Mam nadzieję, że nigdy nie spotka mnie nic złego podczas podróżowania autostopem, bo nie zamierzam z tego zrezygnować, ale jednocześnie się z tym w pewien sposób liczę, bo patrzę realistycznie na życie. Tak samo jak mam świadomość, że mogę mieć pecha i jutro utonąć w morzu czy też zginąć w wypadku samochodowym podczas dojazdu do pracy.


Odpowiadając na pytanie autorki: Twój partner może i nie jest toksyczny, ale odrobinkę przesadza z tą paniką
Marlenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 14:21   #77
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

W życiu nie jechałabym nigdzie autostopem i szczerze mówiąc nie jestem w stanie zrozumieć po co ludzie to robią...? Przecież jak ktoś lubi podróżować autem może jechać sam albo ze znajomymi, jeśli nie ma się swojego pojazdu można wynająć. Gadki o tym że przygoda, że emocje to już w ogóle mnie nie przekonują, dla mnie podróż sama w sobie (poza jakimiś wyjazdami organizowanymi przez biuro podróży) to już spore emocje ale głównie pozytywnie. To pewnie zależy od osobowości i temperamentu, mnie takie podróże w nieznane na spontanie totalnie nie kręcą. Poza tym bardzo lubię czytać/słuchać/oglądać historie kryminalne, było już parę "niezłych" z autostopowiczami w roli głównej. Dziękuję, postoję. Wolę jeździć rzadziej jeśli nie mam wystarczająco pieniędzy ale ale stres i wyobrażanie sobie że każdy kolejny kierowca to psychopata, morderca i bógwiecojeszcze jest po prostu nie na moje nerwy.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 14:56   #78
Marlenka 91
Przyczajenie
 
Avatar Marlenka 91
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3
Dot.: Autostop - przygoda czy skrajna głupota?

Na Krecie jeździłam z koleżanką stopem, na Teneryfie wynajęłam z przyjaciółmi samochód. Która wyspa piękniejsza? Teneryfa. Z którą mam niesamowite wspomnienia? Kreta.

Autostop w naturalny sposób przełamuje bariery - chyba że podchodzicie na zagranicznym wyjeździe do obcych "tambylców" żeby z nimi pogadać, poobserwować jak żyją, jak spędzają czas.
Na Krecie pewien starszy pan opowiadał o swojej pracy na plantacji pomidorów, zawiózł nas na piękną plażę i mimo tego, że nie mieliśmy kontaktu telefonicznego czekał na nas po pracy, aby zabrać nas z powrotem. Po drodze zajechaliśmy do małego przydrożnego baru, którego właścicielami była jakaś para znajomych, i wraz z nimi jadłyśmy lokalne przysmaki i piłyśmy wino z dodatkiem żywicy Nikt nie chciał od nas żadnych pieniędzy - czysta, bezinteresowna gościnność.
U innego kierowcy w samochodzie wypadł mi telefon, o czym zorientowałam się kilka godzin później. Pojechałyśmy do naszego już zarezerwowanego hotelu oddalonego o kilkanaście kilometrów. Po dwóch dniach i kilku prośbach w lokalnych knajpach o informację o ewentualnym znalezieniu telefonu, poszłyśmy do pewnego baru. Tam opisałyśmy dwóm pierwszym lepszym facetom chłopaka, który nas podwoził, jego imię, wiek, samochód, to czym się zajmuje... Po długich próbach rozwiazania zagadki, jednego z nich w końcu olśniło i zadzwonił do brata - bingo! Brat znał tego chłopaka. Dzięki temu skontaktowaliśmy się z nim i jeszcze tego samego wieczoru przejechał do tego baru ok. 30 kilometrów, żeby przywieźć mi telefon Potem wszyscy świętowaliśmy całą ekipą do rana

Takie przygody rzadko przeżywa się jeżdżąc własnym lub wynajętym samochodem.
Marlenka 91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-26 15:56:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.