"Regionalizmy" czyli mentalność mieszkańców poszczególnych części Polski.... - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-12, 10:04   #781
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: "Regionalizmy" czyli mentalność mieszkańców poszczególnych części Polski....

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
U mnie mizeria to ogórki, sól, śmietana i cebula

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



U mnie:
ogórki w niezbyt cienkie plastry+ szczypior lub szalotka i koper +

dowolnie:
albo kwaśna śmietana z dodatkiem chrzanu, soli i pieprzu.
albo olej rzepakowy lub winogronowy z dodatkiem chrzanu, soku z cytryny, soli i pieprzu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 10:31   #782
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: "Regionalizmy" czyli mentalność mieszkańców poszczególnych części Polski....

Aż tyle kombinacji z mizerią??? U mnie to ogórki w plasterki + gęsty jogurt. Tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 10:45   #783
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: "Regionalizmy" czyli mentalność mieszkańców poszczególnych części Polski....

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
Jestem za to ciekawa czy ktoś robi mizerię w ten sposób, że dodaje trochę śmietany i rozcieńcza to wodą?



Dodaję czasem kapkę wody do śmietany do mizerii, _jeśli_ wcześniej do śmietany kwaśnej i już samej z siebie bardzo gęstej (czyli wysokotłuszczowej) dodałam cytryny.
Dobra śmetana pod wpływem soku z cytryny dodatkowo gęstnieje, bo się jeszcze bardziej ukwasza.
To już naprawdę potrafi w takim czymś "łyżka stanąć"


natomiast nie znoszę mizerii która "pływa". W ogóle nie lubię jak sałatki/surówki odstoją, puszczą sok i "pływają, albo są na wodniście zrobione.
Dla mnie to jest zepsute jedzenie po prostu.

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Aż tyle kombinacji z mizerią??? U mnie to ogórki w plasterki + gęsty jogurt. Tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W moim postrzeganiu , powyższe to maseczka wybielajaco-złuszczająco-odżywcza na piękną cerę, do użycia zewnętrznego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 10:47   #784
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: "Regionalizmy" czyli mentalność mieszkańców poszczególnych części Polski....

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W ogóle nie lubię jak sałatki/surówki odstoją, puszczą sok i "pływają, albo są na wodniście zrobione.
Ja tez takich nie lubię.

Ale ja tez na świezo nawet wolę taka jarzynową zwykla, jak wymieszam, to lubie zjesc, a juz taka odstana z lodowki to nie dla mnie. Do tego rzadko kiedy taka zjem u kogos, na to mam "dlugie" zęby

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

W moim postrzeganiu , powyższe to maseczka wybielajaco-złuszczająco-odżywcza na piękną cerę, do użycia zewnętrznego.
, w sumie racja
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 12:01   #785
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: "Regionalizmy" czyli mentalność mieszkańców poszczególnych części Polski....

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Aż tyle kombinacji z mizerią??? U mnie to ogórki w plasterki + gęsty jogurt. Tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pewno tyle wariantów mizerii ile mieszkańców w kraju


Nie lubię kiedy stoją sałatki z różnymi rodzajami sałat, bo stają się takie sflaczałe potem i to ani apetyczne ani estetyczne nie jest. Natomiast inne typu warzywna gyros te 2-3 dni mogą postać w lodówce. Tak samo surówki do obiadu zawsze robię co najmniej godzinkę przed podaniem, żeby warzywa trochę zmiękły i smaki się przeszły. Ale jak wspomniałam ile ludzi tyle gustów
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 07:16   #786
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: "Regionalizmy" czyli mentalność mieszkańców poszczególnych części Polski....

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Na słodko to coś w rodzaju jak tzatziki, nie? Ja w domu miałam zawsze na słono, nie ma nic lepszego niż młode ziemniaki i świeżutka sałata ze śmietaną i szczyptą soli.
No nie bardzo. Ale do mizerii na słodko zawsze trę ogórki, a na słono w plastry. Do tej na słono różne wariacje dodatków: cebula, szczypiorek, koperek.
Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
No nie bardzo, bo typowe tzatziki to ogórki starte na tarce (mizeria u nas to plasterki ogórków), czosnek (do mizerii się nie dodaje), gęsty jogurt (do mizerii śmietana, ew. kefir) i odrobina oliwy/oleju (w mizerii zastąpiona octem) Dziwi mnie dodatek cebuli do mizerii. U nas, jeśli już, to koper/szczypior
Dobrze wytłumaczona różnica, ale tzatziki u mnie bez oliwy, za to jeszcze pieprz, sól i kapka soku z cytryny.


Moja teściowa mówiła, że kiedyś robiła mizerię z wodą zamiast śmietany bo niby mój luby nie lubił śmietany. U mnie je ze śmietaną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

A surówki tylko świeże, zwłaszcza te z pomidorem lub sałatą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 12:19   #787
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: "Regionalizmy" czyli mentalność mieszkańców poszczególnych części Polski....

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;85859816]
Moja teściowa mówiła, że kiedyś robiła mizerię z wodą zamiast śmietany bo niby mój luby nie lubił śmietany. U mnie je ze śmietaną.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Dla mojego robię właśnie z wodą, bo on akurat nie może jeść śmietany. Mieszam wodę z olejem pół na pół do tego koperek, pieprz, sól.




Nie wiem czy to regionalizm, ale dawniej słyszałam jeszcze określenie "za pazuchą" np. Co masz za pazuchą, w odniesieniu do sytuacji gdy, ktoś trzymał coś pod ubraniem w okolicach pachy.
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-13, 12:35   #788
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: "Regionalizmy" czyli mentalność mieszkańców poszczególnych części Polski....

Też znam to określenie
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-13 13:35:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.